Справа № 500/2099/25
05 серпня 2025 рокум.Тернопіль
Тернопільський окружний адміністративний суд, у складі:
головуючої судді Подлісної І.М.
за участю:
секретаря судового засідання Щепанюк Ю.Ю.
представник позивача Ярмусь В.Д.
представник відповідачів Свідинська В.Р.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в порядку спрощеного позовного провадження адміністративну справу за позовом Приватного агропромислового підприємства "ЯР" до Головного управління ДПС у Тернопільській області, як відокремлений підрозділ ДПС України Державної податкової служби України про визнання протиправним та скасування рішення, зобов'язання вчинити певні дії, -
До Тернопільського окружного адміністративного суду звернулося Приватне агропромислове підприємство "ЯР" з адміністративним позовом до Головного управління ДПС у Тернопільській області, як відокремлений підрозділ ДПС України, Державної податкової служби України про визнання протиправним та скасування рішення, зобов'язання вчинити певні дії.
Позовні вимоги обґрунтовані тим, що за результатами перевірки зазначених податкових накладних, позивачем отримано квитанції Відповідача 1, а саме: - від 28.11.2023, у якій зазначено, що Відповідно до п.201.16 ст.201 Податкового кодексу України, Порядку зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі - Порядок), затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 11.12.2019 № 1165 (зі змінами), реєстрація податкової накладної від 22.11.2023 №3 в Єдиному реєстрі податкових накладних зупинена. ПН складена та подана платником податку, який відповідає п.8 Критеріїв ризиковості платника податку (додаток 1 Порядку). Додатково повідомляємо: показник "D"=.0000%, "Рпоточ"=0 Пропонуємо надати пояснення та копії документів, достатніх для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних.
На виконання вказаних вимог, ПАП «ЯР» 25.09.2024 року подано до Відповідача 1 повідомлення №1 про надання пояснень та копій документів щодо податкових накладних/розрахунків коригування, реєстрація яких зупинена.
За результатами розгляду поданого повідомлення, 30.12.2024р. Позивач направив повідомлення про подання додаткових пояснень та/або документів, необхідних для розгляду питання прийняття комісією регіонального рівня рішення про реєстрацію податкової накладної/ розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних повідомлення №1, а саме: за вих. № 0710 від 07.10.2024р. Позивачем надано надано документи та пояснення, якими підтверджується правомірність та достовірність проведених операцій та реальність здійснення господарських операцій по вирощуванню сільськогосподарських культур, які повторюються і були надані при первинному направленні.
Однак, за результатом розгляду поданих Позивачем пояснень та документів Головним управлінням ДПС в Тернопільській області прийнято рішення №11901561/30828260 від 11.10.2024 року, Відповідачів, щодо відмови у реєстрації податкової накладної №3 від 22.11.2023 року в Єдиному реєстрі податкових накладних.
Позивач вважає дане рішення Головного управління ДПС у Тернопільській області про реєстрацію / відмову в реєстрації податкових накладних / розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних №11901561/30828260 від 11.10.2024 року, яким відмовлено ПАП "ЯР" у реєстрації податкової накладної №3 від 22.11.2023 року протиправним та таким, що підлягає скасуванню.
Ухвалою суду від 16.04.2025 року прийнято до розгляду та відкрито провадження по справі за правилами спрощеного позовного провадження без виклику сторін. Даною ухвалою встановлено 15-денний строк з дня вручення ухвали про відкриття провадження у справі для подання відзиву на позовну заяву.
30.04.2025 до суду від представника відповідачів до суду надійшов відзив на адміністративний позов (спільна позиція Головного управління ДПС у Тернопільській області та ДПС України), в якому останній просить відмовити в задоволенні позовних вимог та вказує, що контролюючий орган, під час розгляду документів наданих з повідомленнями встановив відсутність необхідних підтверджуючих документів, що викликало сумнів щодо реальності здійснення господарської операції.
Ухвалою суду від 02.06.2025 ухвалено справу розглядати за правилами спрощеного позовного провадження з викликом сторін у судове засідання та призначено судове засідання на 16.07.2025 о 10:30 год.
Ухвалою суду від 16.07.2025, постановленою в судовому засіданні, згідно ч.7, 8 ст.243 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) оголошено перерву до 05.08.2025 о 11:15 год. для підготовки до надання нових пояснень по справі.
Ухвалою суду від 16.07.2025 продовжено процесуальний строк розгляду справи на 2 місяці.
Представник позивача у судовому засіданні позовні вимоги підтримав повністю з мотивів, викладених у позовній заяві та просив їх задовольнити в повному обсязі.
Представник відповідачів в судовому засіданні адміністративний позов не визнала з підстав, викладених у відзиві на позов, просила у його задоволенні відмовити повністю.
Дослідивши матеріали справи та оцінивши подані докази в їх сукупності, суд встановив такі обставини.
Приватне агропромислове підприємство «ЯР» зареєстроване як юридична особа та здійснює діяльність у сфері вирощування сільськогосподарської продукції на орендованих земельних ділянках та її продажу.
ПАП «ЯР» за результатами господарської операції купівлі-продажу було виписано на покупця Приватне підприємство «Агропромислове підприємство «АГРО-ДРУЖБА» (код 37625037) податкову накладну за №3 від 22.11.2023 на суму ПДВ у розмірі 680842,38грн. і була направлена до органів ДПС для реєстрації у Єдиному реєстрі податкових накладних.
За результатами перевірки зазначених податкових накладних, Позивачем отримано квитанції Відповідача 1, а саме: - від 28.11.2023, у якій зазначено, що Відповідно до п.201.16 ст.201 Податкового кодексу України, Порядку зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі - Порядок), затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 11.12.2019 № 1165 (зі змінами), реєстрація податкової накладної від 22.11.2023 №3 в Єдиному реєстрі податкових накладних зупинена. ПН складена та подана платником податку, який відповідає п.8 Критеріїв ризиковості платника податку (додаток 1 Порядку). Додатково повідомляємо: показник "D"=.0000%, "Рпоточ"=0 Пропонуємо надати пояснення та копії документів, достатніх для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних.
На виконання вказаних вимог, ПАП «ЯР» 25.09.2024 року подано до Відповідача 1 повідомлення №1 про надання пояснень та копій документів щодо податкових накладних/розрахунків коригування, реєстрація яких зупинена.
В даному повідомленні містились пояснення Позивача за вих. №2509 від 25.09.2023, щодо проведення господарської операції та долучено копії документів, зазначених в поясненні.
Зокрема, у поясненнях зазначено, що ПАП «ЯР» здійснює діяльність у сфері вирощування вирощування зернових культур (окрім рису), бобових культур і насіння олійних культур - КВЕД 01.11, на орендованих земельних ділянках та її продажу, на підтвердження господарської діяльності щодо вирощування зернових культур були надані наступні документи, які підтверджують закупку паливномастильних матеріалів, мінеральних добрив, засобів захисту рослин, оренди землі, наявність власної та орендованої техніки, для обробки грунту, посіву зернових, внесення добрив, та збору врожаю.
Для здійснення діяльності підприємство орендує земельні частки (паї) у фізичних осіб, ПАП «ЯР» укладено з 293 фізичними особами договори оренди земельних паїв на загальну площу 474,39 га, дані договори зареєстровані в Єдиному державному реєстрі речових прав на нерухоме майно.
Загальна кількість орендованої землі становить 474,39 га, що підтверджується: - довідкою № 82 від 23.03.2023 виданою виконавчим комітетом Микулинецької селищної ради згідно якою - орендує на території с. Варваринці земельні ділянки (паї) 16,1270 га.; - довідкою № 185 від 23.03.2023 виданою виконавчим комітетом Микулинецької селищної ради земельні ділянки (паї) загальною площею 49,2819 га.; - довідкою № 09-04/07/51 від 23.03.2023 виданою Теребовлянською міською радою орендує на території с. Острівець, земельні ділянки (паї) загальною площею 108,7106 га.; - довідкою № 76 від 28.03.2023 виданою виконавчим комітетом Микулинецької селищної ради земельні ділянки (паї) загальною площею 200,4044га.; - довідкою № 09-04/17/125 від 27.03.2023 виданою виконкомом Теребовлянською міською радою орендує на території с. Ласківці, земельні ділянки (паї) загальною площею 99,8661 га.
На вказаних земельних ділянка було посіяно сільськогосподарські культури а саме: - пшениця озима 60 та., - ріпак озимий 80га., - соя 134,39 га., - соняшник 200 га.
На підприємстві працює 5 чоловік.
В підтвердження своєї господарської діяльності ПАП «ЯР» надано річні статистичні звіти за наступними формами: - 4сг(річна) Звіт про посівні площі сільськогосподарських культур (за 2023 рік), в якому відображено наступні посіви 2023 року: - пшениця озима 60 та., - ріпак озимий 80га., - соя 134,39 га., - соняшник 200 га.; - 29 сг (річна) Звіт про площі та валові збори сільськогосподарських культур, плодів, ягід та винограду у 2023 році , в якому відображено площі та валові збори продукції : - Пшениця озима-60 га, валовий збір 3632,0 ц, - соя -134 га, валовий збір 4620,0 ц; - Ріпак озимий-80 га, валовий збір 2989,00ц; -соняшник -200 га, валовий збір 7600,0 ц.
Для здійснення своєї господарської діяльності ПАП «ЯР» має техніку для здійснення обробки землі та збирання врожаю.
ПАП «ЯР» є платником податку на додану вартість та платником єдиного податку четвертої групи.
Для забезпечення виробничого процесу ПАП «ЯР» дотримується технології вирощування зернових культур, активно застосовуючи засоби захисту рослин і в достатній кількості підживлюючи їх мінеральними добривами, закуповує дизельне пальне, мінеральні добрива, засоби захисту рослин, насіння.
Основними постачальниками товаро-матеріальних цінностей є :
- ТОВ “Магістр-Д» (код ЄДРПОУ 21141124) в якого закуплено пальне в 2023 році та укладено договір № 251 від 01.10.2020 року. На поставку пального виписано видаткові накладні та ттн: -видаткова накладна №1174 від 21.03.2023 року на суму 1139871,00грн. в тому числі ПДВ; ТТН №230321/17 від 21.03.2023 року; -видаткова накладна №3888 від 04.08.2023 року на суму 812246,40грн. в тому числі ПДВ; ТТН №230804/5 від 04.03.2023 року; -видаткова накладна №4152 від 16.08.2023 року на суму 508583,28грн. в тому числі ПДВ; ТТН №230816/11 від 16.08.2023 року;
Оплата за пальне здійснена за наступними платіжними документами: - платіжна інструкція кредитового переказу коштів № 99 від 16.10.2023 на суму 391883,08грн. в тому числі пдв; - платіжна інструкція кредитового переказу коштів № 308 від 05.10.2023 на суму 500000,00грн. в тому числі пдв; - платіжна інструкція кредитового переказу коштів № 297 від 29.08.2023 на суму 428946,60грн. в тому числі пдв; - платіжна інструкція кредитового переказу коштів № 287 від 12.12.2023 на суму 100000,00грн. в тому числі пдв; - платіжна інструкція кредитового переказу коштів № 268 від 31.03.2023 на суму 75871,00грн. в тому числі пдв; - платіжна інструкція кредитового переказу коштів № 280 від 25.04.2023 на суму 500000,00грн. в тому числі пдв; - платіжна інструкція кредитового переказу коштів № 278 від 21.04.2023 на суму 364000,00грн. в тому числі пдв.
- ТОВ "ЕРІДОН" (код ЄДРПОУ 43106699), в якого було закуплено засоби захисту рослин на поставку заключено Договір № 277/23/216 від 24.02.2023. На поставку засобів захисту рослин виписано видаткові накладні та ттн: - видаткова накладна №24558 від 18.04.2022 року на суму 368453,52 грн. в тому числі пдв 61 408,92 грн. та ТТН №ТЕ-397680/6 від 18.04.2023 року.
Оплата за засоби захисту рослин здійснена за наступними платіжними документами: - платіжна інструкція кредитового переказу коштів №271 від 06.04.2023 на суму 500000,00 грн. в тому числі пдв.
- ТОВ «Трейдагрохім» (код ЄДРПОУ 31276010) в якого закуплено мінеральні добрива укладено договір № 9/050123 від 05.01.2023 року. На поставку мінеральних добрив виписано видаткову накладну №20 від 20.01.23 на суму 739 000,80грн. Оплата за засоби захисту рослин здійснена за наступними платіжними документами: - платіжна інструкція кредитового переказу коштів №253 від 18.01.2023 на суму 739000,80 грн.в тому числі пдв;
- посів сої здійснювався власним насінням.
Всі податкові накладні від наших постачальників в Єдиному реєстрі податкових накладних зареєстровані без будь-яких зауважень.
Внесення мінеральних добрив і засобів захисту рослин підтверджено: - акт про використання засобів хімічного захисту рослин №-000000008 від 19.05.2023 року; - акт про використання засобів хімічного захисту рослин №-000000009 від 22.05.2023 року; - акт про використання засобів хімічного захисту рослин №-000000010 від 23.05.2023 року; -Акт про використання засобів хімічного захисту рослин №-000000020 від 25.03.2024 року; -Акт про використання мінеральних, органічних та бактеріальних добрив №-000000006 від 14.04.2023 року; - Акт про використання мінеральних, органічних та бактеріальних добрив №-000000007 від 17.04.2023 року; - Акт про використання мінеральних, органічних та бактеріальних добрив №-000000008 від 18.04.2023 року;
Сільськогосподарські роботи, які проводились під час посіву, підживлення, захисту та збору зернових підтверджуються зведеними листами машиніста-тракториста та лімітно-забірними відомостями на отримання пального для заправки техніки: - лімітно-забірна карта №-000000019 на одержання матеріальних цінностей за травень 2023 року; - лімітно-забірна карта №-000000019 на одержання матеріальних цінностей за квітень 2023 року; - обліковий лист №-000000004 за квітень 2023 року- виконано каткування, підживлення; - лімітно-забірна карта №-000000009 на одержання матеріальних цінностей за квітень 2023 року; - обліковий лист №-000000003 за квітень 2023 року-виконано посів, культивація; - лімітно-забірна карта №-000000010 на одержання ПММ за квітень 2023 року; - обліковий лист №-000000005 за квітень 2023 року - виконано обприскування; - лімітно-забірна карта №-000000014 на одержання ПММ за травень 2023 року;
ПАП “ЯР» здійснює реалізацію вирощеної власної сільськогосподарської продукції. Оплата поставленої продукції та придбаних товарів, послуг здійсн.ється в безготівковій формі.
Інформація про формування податкових зобов'язань та формування податкового кредиту відповідно до господарської діяльності відображена в щомісячних Податкових деклараціях з податку на додану вартість.
У ПАП “ЯР» станом на 2023 року середньорічна кількість найманих працівників становить 5працівників - тракторист-машиніст, директор, два водія та різноробочий , що підтверджено довідкою. Посадові оклади визначено штатним розписом.
Також надано інвентаризаційний опис від 21.11.2023р.
Після збору врожаю, сою врожаю 2023р., ПАП "ЯР" реалізував покупцю ПП «Агропромислове підприємство «Агро-Дружба» (код ЄДРПОУ 30828260), на загальну суму 5544002,22грн. в тому числі ПДВ 14%, з яким заключено договір поставки від 20 листопада 2023 року №20/11.
Відвантаження сої, згідно договору поставки від 20 листопада 2023 року №20/11 підтверджується отриманою довіреність № 23 від 22.11.2023 року, рахунок фактура №СФ-0000002 від 22.11.2023 , видатковою накладною № №-0000003 від 22.11.2023 року на загальну суму 5544002,22 грн., в тому числі ПДВ 680842,38 грн., та оформлено товаро-транспортними накладними: - №1 від 22.11.2023; - №2 від 22.11.2023; - №3 від 22.11.2023; - №4 від 22.11.2023; - №6 від 22.11.2023; - №7 від 22.11.2023; - №8 від 22.11.2023; - №9 від 22.11.2023; - №10 від 22.11.2023; - №11 від 22.11.2023; - №12 від 22.11.2023; - №13 від 22.11.2023; - №14 від 22.11.2023; - №15 від 22.11.2023; - №16 від 22.11.2023; №17 від 22.11.2023; - №18 від 22.11.2023; - №19 від 22.11.2023; - №20 від 22.11.2023; - №21 від 22.11.2023; - №22 від 22.11.2023; - №23 від 22.11.2023; - №24 від 22.11.2023.
Дана поставка с/г продукції була першою подією в податковому обліку, а тому згідно видаткової накладної було виписано податкову накладну №3 від 22.11.2023 та подана для реєстрації до контролюючого органу в Єдиному реєстрі податкових накладних;
Оплату за сою в сумі 4863159,84 грн. за договором поставки від 20 листопада 2023 року №20/11_підтверджується випискою по рахунку за 30.11.2023, сформованою 26.08.2024р.
Податкоа накладна не зареєстрована по причині блокування. Оплата за продукцію проведена не повністю по причині нереєстрації податкових накладних.
За результатами розгляду поданих документів, 01.10.2024 Відповідачем 1 надано Позивачу повідомлення про необхідність надання додаткових пояснень та/або документів для розгляду питання прийняття комісією регіонального рівня рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних.
За результатами розгляду поданого повідомлення, 30.12.2024р. Позивач направив повідомлення про подання додаткових пояснень та/або документів, необхідних для розгляду питання прийняття комісією регіонального рівня рішення про реєстрацію податкової накладної/ розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних повідомлення №1, а саме: за вих. № 0710 від 07.10.2024р. Позивачем надано документи та пояснення, якими підтверджується правомірність та достовірність проведених операцій та реальність здійснення господарських операцій по вирощуванню сільськогосподарських культур, які повторюються і були надані при первинному направленні.
Однак, за результатом розгляду поданих Позивачем пояснень та документів Головним управлінням ДПС в Тернопільській області прийнято рішення №11901561/30828260 від 11.10.2024 року, Відповідачів, щодо відмови у реєстрації податкової накладної №3 від 22.11.2023 року в Єдиному реєстрі податкових накладних.
Підставою відмови в рішеннях визначено: - "ненаданням / частковим наданням додаткових письмових пояснень та копій документів стосовно підтвердження інформації, зазначеної у податковій накладній / розрахунку коригування, реєстрацію яких зупинено в Єдиному реєстрі податкових накладних, при отриманні повідомлення про необхідність надання додаткових пояснень та/або документів, необхідних для розгляду питання прийняття комісією регіонального рівня рішення про реєстрацію податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, платником податку", рядку в додатковій інформації (зазначити конкретні документи) - вказано «платником не надано інформацію статистичну звітність, а саме: Звіти 37 СГ, 9 СГ, 21 СГ; не надано складські документи (складські квитанції; картки аналізу зерна); інформацію щодо місць зберігання (власні/орендовані складські приміщення); - інформація щодо основних засобів, які використовуються в господарській діяльності».
Не погоджуючись із рішеннями контролюючого органу про відмову у реєстрації податкової накладної, вважаючи його протиправними, позивач звернувся до суду із даним позовом.
Визначаючись щодо спірних правовідносин, суд виходить з наступного.
Відповідно до пункту 187.1 статті 187 ПК України датою виникнення
податкових зобов'язань з постачання товарів/послуг вважається дата, яка припадає на податковий період, протягом якого відбувається будь-яка з подій, що сталася раніше:
а) дата зарахування коштів від покупця/замовника на банківський рахунок платника податку як оплата товарів/послуг, що підлягають постачанню, а в разі постачання товарів/послуг за готівку - дата оприбуткування коштів у касі платника податку, а в разі відсутності такої - дата інкасації готівки у банківській установі, що обслуговує платника податку;
б) дата відвантаження товарів, а в разі експорту товарів - дата оформлення митної декларації, що засвідчує факт перетинання митного кордону України, оформлена відповідно до вимог митного законодавства, а для послуг - дата оформлення документа, що засвідчує факт постачання послуг платником податку.
Пунктом 201.10 статті 201 ПК України визначено, що при здійсненні операцій з постачання товарів/послуг платник податку продавець товарів/послуг зобов'язаний в установлені терміни скласти податкову накладну, зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних та надати покупцю за його вимогою. Податкова накладна, складена та зареєстрована в Єдиному реєстрі податкових накладних платником податку, який здійснює операції з постачання товарів/послуг, є для покупця таких товарів/послуг підставою для нарахування сум податку, що відносяться до податкового кредиту. Підтвердженням продавцю про прийняття його податкової накладної та/або розрахунку коригування до Єдиного реєстру податкових накладних є квитанція в електронному вигляді у текстовому форматі, яка надсилається протягом операційного дня. Датою та часом надання податкової накладної та/або розрахунку коригування в електронному вигляді до центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову політику, є дата та час, зафіксовані у квитанції. Якщо надіслані податкові накладні / розрахунки коригування сформовано з порушенням вимог, передбачених пунктом 201.1 цієї статті та/або пунктом 192.1 статті 192 цього Кодексу, а також у разі зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування відповідно до пункту 201.16 цієї статті, протягом операційного дня продавцю/покупцю надсилається квитанція в електронному вигляді у текстовому форматі про неприйняття їх в електронному вигляді або зупинення їх реєстрації із зазначенням причин.
Згідно з пунктом 201.16 статті 201 ПК реєстрація податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних може бути зупинена в порядку та на підставах, визначених Кабінетом Міністрів України.
Відповідно до пункту 2 Порядку зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 11.12.2019 № 1165 (далі - Порядок № 1165) критерій оцінки ступеня ризиків, достатній для зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Реєстрі, - визначений показник автоматизованого моніторингу, що характеризує ризик; ризик порушення норм податкового законодавства - ймовірність складення та надання податкової накладної / розрахунку коригування для реєстрації в Реєстрі з порушенням норм підпункту "а" або "б" пункту 185.1 статті 185, підпункту "а" або "б" пункту 187.1 статті 187, абзацу першого пунктів 201.1, 201.7, 201.10 статті 201 ПК України за наявності об'єктивних ознак неможливості здійснення операції з постачання товарів/послуг, дані про яку зазначено в такій податковій накладній / розрахунку коригування, та/або ймовірності уникнення платником податку на додану вартість (далі - платник податку) виконання свого податкового обов'язку.
Пунктом 6 Порядку № 1165 визначено, що у разі коли за результатами
автоматизованого моніторингу платник податку, яким складено податкову накладну/ розрахунок коригування, відповідає хоча б одному критерію ризиковості платника податку, реєстрація таких податкової накладної / розрахунку коригування зупиняється. У разі встановлення відповідності платника податку хоча б одному з критеріїв ризиковості платника податку комісією регіонального рівня приймається рішення про відповідність платника податку критеріям ризиковості платника податку. Документами, необхідними для розгляду питання виключення платника податку з переліку платників, які відповідають критеріям ризиковості платника податку, можуть бути:
- договори, зокрема зовнішньоекономічні контракти, з додатками до них;
- договори, довіреності, акти керівного органу платника податку, якими оформлено повноваження осіб, які одержують продукцію в інтересах платника податку для здійснення операції;
- первинні документи щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання і транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складські документи (інвентаризаційні описи), у тому числі рахунки-фактури / інвойси, акти приймання передачі товарів (робіт, послуг) з урахуванням наявних типових форм та галузевої специфіки, накладні;
- розрахункові документи та/або банківські виписки з особових рахунків;
- документи щодо підтвердження відповідності продукції (декларації про відповідність, паспорти якості, сертифікати відповідності), наявність яких передбачено договором та/або законодавством;
- інші документи, що підтверджують невідповідність платника податку критеріям ризиковості платника податку. Інформацію та копії документів, подані платником податку, комісія регіонального рівня розглядає протягом семи робочих днів, що настають за датою їх надходження, та приймає відповідне рішення.
У разі коли за результатами автоматизованого моніторингу податкової накладної / розрахунку коригування встановлено, що відображена в них операція відповідає хоча б одному критерію ризиковості здійснення операції, крім податкової накладної / розрахунку коригування, складених платником податку, який відповідає хоча б одному показнику, за яким визначається позитивна податкова історія, реєстрація таких податкової накладної / розрахунку коригування зупиняється (пункт 7 Порядку № 1165).
У разі зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Реєстрі контролюючий орган протягом операційного дня надсилає (в електронній формі у текстовому форматі) в автоматичному режимі платнику податку квитанцію про зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування, яка є підтвердженням зупинення такої реєстрації (пункт 10 Порядку № 1165).
За приписами пункту 11 Порядку № 1165 у квитанції про зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування зазначаються:
1) номер та дата складення податкової накладної / розрахунку коригування;
2) критерій (критерії) ризиковості платника податку та/або ризиковості здійснення операцій, на підставі якого (яких) зупинено реєстрацію податкової накладної / розрахунку коригування в Реєстрі, з розрахованим показником за кожним критерієм, якому відповідає платник податку;
3) пропозиція щодо надання платником податку пояснень та копій документів, необхідних для розгляду питання прийняття контролюючим органом рішення про реєстрацію податкової накладної / розрахунку коригування в Реєстрі або відмову в такій реєстрації.
Відповідно до пункту 25 Порядку № 1165 Комісія регіонального рівня приймають рішення про реєстрацію податкової накладної / розрахунку коригування в Реєстрі або відмову в такій реєстрації, врахування або неврахування таблиці даних платника податку, відповідність/невідповідність платника податку критеріям ризиковості платника податку.
При цьому, відповідно до пунктів 4-7, 9, 11 Порядку прийняття рішень про реєстрацію / відмову в реєстрації податкових накладних / розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, затвердженого наказом Міністерства фінансів України 12.12.2019 № 520, який зареєстрований в Міністерстві юстиції України 13.12.2019 № 1245/34216 (далі - Порядок № 520) у разі зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Реєстрі платник податку має право подати копії документів та письмові пояснення стосовно підтвердження інформації, зазначеної у податковій накладній / розрахунку коригування, для розгляду питання прийняття комісією регіонального рівня рішення про реєстрацію / відмову в реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Реєстрі.
Перелік документів, необхідних для розгляду питання прийняття комісією регіонального рівня рішення про реєстрацію / відмову в реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Реєстрі, реєстрацію яких зупинено в Реєстрі, може включати:
- договори, зокрема зовнішньоекономічні контракти, з додатками до них;
- договори, довіреності, акти керівного органу платника податку, якими оформлено повноваження осіб, які одержують продукцію в інтересах платника податку для здійснення операції;
- первинні документи щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання і транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складські документи (інвентаризаційні описи), у тому числі рахунки-фактури/інвойси, акти приймання передачі товарів (робіт, послуг) з урахуванням наявності певних типових форм і галузевої специфіки, накладні;
- розрахункові документи та/або банківські виписки з особових рахунків;
- документи щодо підтвердження відповідності продукції (декларації про відповідність, паспорти якості, сертифікати відповідності), наявність яких передбачено договором та/або законодавством.
Письмові пояснення та копії документів, зазначених у пункті 5 цього Порядку, платник податку має право подати до контролюючого органу протягом 365 календарних днів, що настають за датою виникнення податкового зобов'язання, відображеного в податковій накладній / розрахунку коригування.
Платник податку має право подати письмові пояснення та копії документів до декількох податкових накладних / розрахунків коригування, якщо такі податкові накладні / розрахунки коригування складено на одного отримувача - платника податку за одним і тим самим договором або якщо в таких податкових накладних / розрахунках коригування відображено однотипні операції (з однаковими кодами товарів згідно з Українською класифікацією товарів зовнішньоекономічної діяльності (УКТ ЗЕД) або кодами послуг згідно з Державним класифікатором продукції та послуг (ДКПП)).
Письмові пояснення та копії документів, зазначених у пункті 5 цього Порядку, платник податку подає до ДПС в електронній формі за допомогою засобів електронного зв'язку з урахуванням вимог Законів України "Про електронні документи та електронний документообіг", "Про електронні довірчі послуги" та Порядку обміну електронними документами з контролюючими органами, затвердженого в установленому порядку.
Письмові пояснення та копії документів, подані платником податку до контролюючого органу відповідно до пункту 4 цього Порядку, розглядає комісія регіонального рівня.
Комісія регіонального рівня приймає рішення про відмову в реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Реєстрі в разі:
- ненадання платником податку письмових пояснень стосовно підтвердження інформації, зазначеної у податковій накладній / розрахунку коригування, реєстрацію яких зупинено в Реєстрі;
- та/або ненадання платником податку копій документів відповідно до пункту 5 цього Порядку;
- та/або надання платником податку копій документів, складених/ оформлених із порушенням законодавства.
Комісія регіонального рівня приймає рішення про реєстрацію / відмову в реєстрації податкових накладних / розрахунків коригування в Реєстрі за формою згідно з додатком до цього Порядку (пункт 10 Порядку № 520).
Згідно з Додатку до Порядку прийняття рішень про реєстрацію / відмову в реєстрації податкових накладних / розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних (пункт 10) у рішенні про реєстрацію / відмову в реєстрації податкових накладних / розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних Комісія зобов'язана, зокрема, підкреслювати документи, які не надано платником податку для реєстрації податкової накладної.
При цьому, головною рисою індивідуальних актів є їхня конкретність (гранична чіткість), а саме: чітке формулювання конкретних юридичних волевиявлень суб'єктами адміністративного права, які видають такі акти; розв'язання за їх допомогою конкретних, а саме індивідуальних, справ або питань, що виникають у сфері державного управління; чітка визначеність адресата, конкретної особи або осіб; виникнення конкретних адміністративно-правових відносин, обумовлених цими актами; чітка відповідність такого акту нормам чинного законодавства.
Таким чином рішення комісії ДПС у Тернопільській області повинно відповідати критеріям чіткості та зрозумілості акта індивідуальної дії та не породжувати його неоднозначного трактування, що в свою чергу впливає на можливість реалізації права або виконання обов'язку платником податків виконати юридичне волевиявлення суб'єкта владних повноважень.
Зазначений висновок суду узгоджується з правовими висновками Верховного Суду, викладеними, зокрема у постанові від 09.07.2019 року №140/2093/18 (ЄДРСРУ №82898502), в якій зазначається наступне: «...Верховний Суд погоджується з висновком судів попередніх інстанцій, що можливість надання платником податків вичерпного переліку документів на підтвердження правомірності формування та подання податкової накладної прямо залежить від чіткого визначення фіскальним органом конкретного виду критерію оцінки ступеня ризиків. Вживання податковим органом загального посилання на пункт шостий Критеріїв оцінки, без наведення відповідного підпункту, є неконкретизованим та призводить до необґрунтованого обмеження права платника податків бути повідомленим про необхідність надання документів за вичерпним переліком, відповідно до критерію зупинення реєстрації податкової накладної, а не будь-яких на власний розсуд..» а також у постанові Верховного Суду від 02.04.2019 у справі № 822/1878/18, у постанові від 23.10.2018 у справі №822/1817/18, а тому відповідно до статті 242 КАС суд враховує висновки щодо застосування норм права, викладені в постановах Верховного Суду.
Рішення Комісії повинно містити чітку підставу для відмови в реєстрації податкової накладної, у даному випадку у рішенні №11901561/30828260 від 11.10.2024 року підставою для відмови у реєстрації податкової накладної №3 від 22.11.2023 року зазначено "ненаданням / частковим наданням додаткових письмових пояснень та копій документів стосовно підтвердження інформації, зазначеної у податковій накладній / розрахунку коригування, реєстрацію яких зупинено в Єдиному реєстрі податкових накладних, при отриманні повідомлення про необхідність надання додаткових пояснень та/або документів, необхідних для розгляду питання прийняття комісією регіонального рівня рішення про реєстрацію податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, платником податку", рядку в додатковій інформації вказано ««платником не надано інформацію статистичну звітність, а саме: Звіти 37 СГ, 9 СГ, 21 СГ; не надано складські документи (складські квитанції; картки аналізу зерна); інформацію щодо місць зберігання (власні/орендовані складські приміщення); - інформація щодо основних засобів, які використовуються в господарській діяльності» - При цьому Відповідач 1 необгрутнтував, яка необхідність витребовування, ще додаткових документів, однак Відповідач 1 не звернув уваги, що Позивачем було надана статистична звітність за 2023 - 4СГ, 29 СГ, яка відображає звітність Позивача та підтверджує посівні площі, валові збори та реалізації продукції, звертаємо увагу суду що соя була реалізована «з поля» тобто забрана Покупцем на полі і будь-які складські документи щодо збігання відсутні, в квитанції про зупинення та додаткових поясненнях не вказувалось про надання інформації про основні засоби, таким чином Відповідачем не дотримано Додатку до Порядку № 520.
На виконання вимог Порядку № 520 та пропозицій викладених у квитанції від 28.11.2023, про зупинення реєстрації податкової накладної, Позивач надіслав контролюючому органу в електронному вигляді повідомлення № 1 від 25.09.2024 про подання пояснень та копій документів, які підтверджують реальність здійснення господарської операції згідно податкової накладної.
У постанові від 03.11.2021 у справі № 360/2460/20 Верховний Суд за наслідками аналізу положень Порядку №520 зазначив, що можливість надання платником податків переліку документів на підтвердження правомірності формування та подання податкової накладної прямо залежить від чіткого визначення податковим органом конкретного виду критерію оцінки ступеня ризиків з зазначенням необхідності надання документів за переліком, відповідно до критерію зупинення реєстрації податкової накладної, а не довільно, на власний розсуд.
Проте, Відповідачем 1 не було визначено вичерпного переліку документів, надання якого дало б Позивачеві можливість реєстрації податкової накладної, а відмова у прийнятті до реєстрації податкової накладної з підстав недостатності документів для прийняття рішення можлива виключно за умови наявності вичерпного переліку таких документів.
Однак, за результатом розгляду поданих Позивачем пояснень та документів Головним управлінням ДПС в Тернопільській області прийнято рішення №11901561/30828260 від 11.10.2024 року, Відповідачів, щодо відмови у реєстрації податкової накладної №3 від 22.11.2023 року в Єдиному реєстрі податкових накладних.
За змістом частини першої статті 9 Закону України "Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні" від 16.07.1999 № 996-XIV (далі - Закон № 996-XIV) підставою для бухгалтерського обліку господарських операцій є первинні документи. Для контролю та впорядкування оброблення даних на підставі первинних документів можуть складатися зведені облікові документи.
Частиною другою статті 9 Закону № 996-XIV передбачені обов'язкові реквізити, які мають містити первинні та зведені облікові документи.
Згідно пункт 44.1 статті 44 ПК України для цілей оподаткування платники податків зобов'язані вести облік доходів, витрат та інших показників, пов'язаних з визначенням об'єктів оподаткування та/або податкових зобов'язань, на підставі первинних документів, реєстрів бухгалтерського обліку, фінансової звітності, інших документів, пов'язаних з обчисленням і сплатою податків та зборів, ведення яких передбачено законодавством.
Платникам податків забороняється формування показників податкової звітності, митних декларацій на підставі даних, не підтверджених документами, що визначені абзацом першим цього пункту.
Пункт 198.1 статті 198 ПК України визначено Право на віднесення сум податку до податкового кредиту виникає у разі здійснення операцій з: - придбання або виготовлення товарів та послуг; - придбання (будівництво, спорудження, створення) необоротних активів (у тому числі у зв'язку з придбанням та/або ввезенням таких активів як внесок до статутного фонду та/або при передачі таких активів на баланс платника податку, уповноваженого вести облік результатів спільної діяльності); - отримання послуг, наданих нерезидентом на митній території України, та в разі отримання послуг, місцем постачання яких є митна територія України; - ввезення необоротних активів на митну територію України за договорами оперативного або фінансового лізингу; ввезення товарів та/або необоротних активів на митну територію.
Пункт 198.2 статті 198 ПК України визначає, датою виникнення права платника податку на віднесення сум податку до податкового кредиту вважається дата тієї події, що відбулася раніше: дата списання коштів з банківського рахунка платника податку на оплату товарів/послуг; дата отримання платником податку товарів/послуг, що підтверджено податковою накладною.
Договір між ПАП "ЯР" та ПП «Агропромислове підприємство «Агро-Дружба» (код ЄДРПОУ 30828260), а також первинні документи відповідають положенням законодавства та містять всі обов'язкові реквізити первинного документу, які передбачені статтею 9 Закону № 996-XIV, а тому зазначені документи мають юридичну силу та підтверджують реальний рух активів, зміну зобов'язань та капіталу позивача, що підтверджується позицією Верховного Суду у постанові від 23.07.2020 у справі № 826/6806/17.
Підставами виникнення цивільних прав і обов'язків, зокрема, є договори та інші правочини (п.1 ч.2 ст.11 ЦК України).
Відповідно до абзацу другого ч.3 ст.6 ЦК України, сторони в договорі не можуть відступити від положень актів цивільного законодавства, якщо в цих актах прямо вказано про це, а також у разі, якщо обов'язковість для сторін положень актів цивільного законодавства випливає з їх змісту або із суті відносин між сторонами.
Відповідно до ст. 509 ЦК України - зобов'язанням є правовідношення, в якому одна сторона (боржник) зобов'язана вчинити на користь другої сторони (кредитора) певну дію (передати майно, виконати роботу, надати послугу, сплатити гроші тощо) або утриматися від певної дії, а кредитор має право вимагати від боржника виконання його обов'язку. Зобов'язання виникають з підстав, встановлених статтею 11 цього Кодексу. Зобов'язання має ґрунтуватися на засадах добросовісності, розумності та справедливості.
Відповідно до ст. 526 ЦК України - зобов'язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог - відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться.
Положення статті 204 ЦК України закріплює презумпцію правомірності правочину. Ця презумпція означає, що вчинений правочин вважається правомірним, тобто таким, що породжує, змінює або припиняє цивільні права й обов'язки, доки ця презумпція не буде спростована, зокрема, на підставі рішення суду, яке набрало законної сили.
У постанові Великої Палати Верховного Суду від 14 листопада 2018 року у справі № 2 383/2010 (провадження № 14-308цс18) /http://reyestr.court.gov.ua/Review/78011437/ зроблено висновок, що стаття 204 ЦК України закріплює ПРЕЗУМПЦІЮ ПРАВОМІРНОСТІ ПРАВОЧИНУ. Ця презумпція означає, що вчинений правочин вважається правомірним, тобто таким, що породжує, змінює або припиняє цивільні права й обов'язки, доки ця презумпція не буде спростована, зокрема, на підставі рішення суду, яке набрало законної сили. У разі не спростування презумпції правомірності договору всі права, набуті сторонами правочину за ним, повинні безперешкодно здійснюватися, а обов'язки, що виникли внаслідок укладення договору, підлягають виконанню.
Відповідачем не надано доказів, що первинні документи, складені у межах спірної господарської операції, не відповідають вимогам статті 9 Закону № 996-ХГУ.
Пунктом 69 мотивувальної частини постанови від 10.03.2020 у справі № 826/12108/18 Верховний Суд роз'яснив, що «відповідачем та третьою особою у справі помилково ототожнені підстави відмови в реєстрації податкових накладних / розрахунків коригування до них із порядком прийняття рішень комісією як способом реалізації владних управлінських функцій».
Отже, на думку Верховного Суду, порядок прийняття рішень і підстави для його прийняття є самостійними правовими інструментами, які не можна ототожнювати і підміняти одне одним.
Відповідно, пункт 20.2 статті 20 Податкового кодексу України надає Мінфіну виключно повноваження щодо порядку прийняття рішень щодо відмови в реєстрації податкових накладних, але не наділяє його компетенцією щодо встановлення підстав для прийняття таких рішень.
Зокрема, пунктом 20.2 статті 20 ПКУ закріплено, що виключно Центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну податкову політику, тобто Мінфін, приймає рішення про відмову в реєстрації податкової накладної, в той час як пунктом 201.16 статті 201 ПКУ Верховна Рада України визначила, що реєстрація податкової накладної може бути зупинена в порядку та на підставах, визначених Кабінетом Міністрів України.
Вже згаданою постановою від 10.03.2020 у справі № 826/12108/18 Верховний Суд прийшов до правової позиції відповідно до якої - Постанова КМУ від 21.02.2018 № 117 «Про затвердження порядків з питань зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних» - не відповідає Конституції України.
На заміну цього неконституційного нормативного акту, 11.12.2019 під № 1165 Кабінет Міністрів України прийняв постанову, якою затвердив новий «Порядок зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних», який як вбачається із пункту 1 його загальної частини визначає виключно механізм зупинення реєстрації податкової накладної та процедурні засади діяльності комісії з питань зупинення реєстрації податкової накладної, а не самі підстави відмови в реєстрації податкової накладної, як цього вимагає пункт 201.16 статті 201 ПКУ.
За наведеного, враховуючи роз'яснення Верховного Суду у справі № 826/12108/18, що були висловлені ним в постанові від 10.03.2020, станом на 1.07.2020 на законодавчому рівні підстав, з яких комісія з питань зупинення реєстрації податкової накладної і могла б відмовити в реєстрації податкової накладної, Кабінетом Міністрів України, у відповідності до повноважень, наданих пункт 201.16 статті 201 ПКУ - взагалі не визначено.
Разом із цим, 30.07.2019 у справі № 320/6312/18 Верховний Суд прийшов до правового висновку, що «загальними вимогами, які висуваються до актів індивідуальної дії, як акта правозастосування, є його обґрунтованість та вмотивованість, тобто наведення податковим органом конкретних підстав його прийняття (фактичних і юридичних), а також переконливих і зрозумілих мотивів його прийняття. Невиконання вказаних вимог призводить до його протиправності».
Враховуючи, що визначення цих підстав пунктом 201.16 статті 201 ПКУ Верховна Рада України доручила безпосередньо Кабінету Міністрів України, а розроблений КМУ 11.12.2020 під № 1165 Порядок визначає виключно механізм зупинення реєстрації податкової накладної та процедурні засади діяльності комісії, тобто враховуючи, що підстави зупинення реєстрації податкових накладних в ньому не визначені, - 11.10.2024 у комісії з питань зупинення реєстрації податкової накладної ПП " ЗАГІР'Я" були відсутні юридичні підстави для прийняття рішення №11901561/30828260 від 11.10.2024 року .
Щодо позовної вимоги про зобов'язання ДПС України зареєструвати податкову накладну №3 від 22.11.2023 року в Єдиному реєстрі податкових накладних в день її направлення, то суд зазначає наступне.
У відповідності до п.28 Порядку №117, за яким податкова накладна/ розрахунок коригування, реєстрацію яких зупинено, реєструється у день настання однієї з таких подій: прийнято та набрало чинності рішення про реєстрацію податкової накладної / розрахунку коригування в Реєстрі; набрання рішенням суду законної сили про реєстрацію податкової накладної / розрахунку коригування в Реєстрі; протягом п'яти робочих днів не прийнято та/або не зареєстровано в окремому Реєстрі податкових накладних / розрахунків коригування, реєстрація яких зупинена, комісією регіонального рівня рішення про реєстрацію або відмову в реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Реєстрі щодо платників податку, у яких обсяг постачання, зазначений в податкових накладних / розрахунках коригування, зареєстрованих у Реєстрі в поточному місяці, з урахуванням поданих податкової накладної / розрахунку коригування на реєстрацію в Реєстрі, становить менше 30 млн. гривень; протягом семи робочих днів не прийнято та/або не зареєстровано в окремому Реєстрі податкових накладних / розрахунків коригування, реєстрація яких зупинена, комісією регіонального рівня рішення про реєстрацію або відмову в реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Реєстрі щодо платників податку, у яких обсяг постачання, зазначений в податкових накладних / розрахунках коригування, зареєстрованих у Реєстрі в поточному місяці, з урахуванням поданих податкової накладної / розрахунку коригування на реєстрацію в Реєстрі, становить більше 30 млн. гривень включно.
Відповідно до пункту 19 Порядку ведення Єдиного реєстру податкових накладних, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 29 грудня 2010 року № 1246, (у редакції постанови Кабінету Міністрів України від 26 квітня 2017 р. № 341) податкова накладна та/або розрахунок коригування, реєстрацію яких зупинено, реєструється, зокрема, у день набрання рішенням суду законної сили про реєстрацію податкової накладної та/або розрахунку коригування (у разі надходження до ДФС відповідного рішення).
Таким чином, порушене право Позивача підлягає захисту шляхом зобов'язання ДПС України зареєструвати зазначені податкові накладні у Єдиному реєстрі податкових накладних, днем її подання.
Надані докази, які є у справі, були оцінені судом за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні. Крім того, було оцінено належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв'язок доказів у їх сукупності, що відповідає вимогам ст. 90 КАС України.
За таких обставин, суд, виходячи з меж заявлених позовних вимог, системного аналізу положень чинного законодавства України, оцінки поданих сторонами доказів за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному розгляді всіх обставин справи в їх сукупності дійшов висновку про наявність підстав для задоволення позовних вимог.
Відповідно до вимог статті 244 КАС України суд під час ухвалення рішення вирішує, як розподілити між сторонами судові витрати.
При задоволенні позову сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа (частина перша статті 139 КАС України).
Оскільки, позов підлягає до задоволення, то до відшкодування позивачу за рахунок бюджетних асигнувань відповідача Головного управління ДПС у Тернопільській області, як відокремлений підрозділ ДПС України підлягає сплачена сума судового збору у розмірі 3028.00 грн. згідно квитанції від 18.02.2025.
Керуючись статтями 139, 241-246, 250 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
Позов задовольнити повністю. Визнати протиправним та скасувати рішення комісії Головного управління ДПС у Тернопільській області про реєстрацію/відмову в реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування у Єдиному реєстрі податкових накладних №11901561/30828260 від 11.10.2024 р., яким відмовлено ПАП "Яр" у реєстрації податкової накладної №3 від 22.11.2023 р..
Зобов'язати Державну податкову службу Україниу зареєструвати Єдиному реєстрі податкових накладних податкову накладну №3 від 22.11.2023 р. подану ПАП "Яр".
Стягнути на користь Приватного агропромислового підприємства "ЯР" понесені ним судові витрати в сумі 3 028 (три тисячі двадцять вісім) гривень 00 коп. зі сплати судового збору за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління ДПС у Тернопільській області.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Відповідно до частини першої статті 295 Кодексу адміністративного судочинства України, апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.
Згідно із статтею 297 Кодексу адміністративного судочинства України, апеляційна скарга подається безпосередньо до Восьмого апеляційного адміністративного суду.
Повне судове рішення складено 11 серпня 2025 року.
Реквізити учасників справи:
позивач:
- Приватне агропромислове підприємство "ЯР" (місцезнаходження/місце проживання: с. Острівець,с. Острівець,Тернопільський р-н, Тернопільська обл.,48107 код ЄДРПОУ/РНОКПП 30828260);
відповідач:
- Головне управління ДПС у Тернопільській області, як відокремлений підрозділ ДПС України (місцезнаходження/місце проживання: вул. Білецька, 1,м. Тернопіль,Тернопільський р-н, Тернопільська обл.,46003 код ЄДРПОУ/РНОКПП 44143637).
- Державна податкова служба України (місцезнаходження/місце проживання: пл. Львівська, 8,м. Київ,04053 код ЄДРПОУ 43005393).
Головуючий суддя Подлісна І.М.