Ухвала від 11.08.2025 по справі 440/10774/25

ПОЛТАВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА

11 серпня 2025 рокум. ПолтаваСправа №440/10774/25

Суддя Полтавського окружного адміністративного суду Кукоба О.О., ознайомившись з матеріалами позову ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Полтавській області про визнання протиправними дій та зобов'язання вчинити певні дії,

ВСТАНОВИВ:

До Полтавського окружного адміністративного суду 01.08.2025 надійшов позов ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Полтавській області, у якому позивачка просила:

визнати протиправними дії ГУПФ України в Полтавській області щодо не застосування при призначенні їй пенсії за віком показника середньої заробітної плати (доходу) в Україні, з якої сплачено страхові внески, за три календарні роки, що передують року звернення за призначенням пенсії, а саме - за 2021-2023 роки;

зобов'язати ГУПФ України в Полтавській області перерахувати та виплатити ОСОБА_1 пенсію за віком з 01.02.2024 відповідно до частини другої статті 40 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" із застосуванням середньої заробітної плати (доходу) в Україні, з якої сплачено страхові внески, за три календарні роки, що передують року звернення за призначенням пенсії, а саме - за 2021-2023 роки, з урахуванням раніше сплачених сум.

04.08.2025 позов за результатами автоматизованого розподілу переданий судді Кукобі О.О.

У позовній заяві ОСОБА_1 просила поновити їй строк звернення до суду з цим позовом, оскільки вважала, що його пропущено з поважних причин.

Ухвалою Полтавського окружного адміністративного суду від 11.08.2025 у задоволенні заяви позивачки про поновлення строку звернення до суду з цим позовом в частині вимог за період з 01.02.2024 по 30.01.2025 - відмовлено.

Згідно з частиною першою статті 123 КАС України у разі подання особою позову після закінчення строків, установлених законом, без заяви про поновлення пропущеного строку звернення до адміністративного суду, або якщо підстави, вказані нею у заяві, визнані судом неповажними, позов залишається без руху. При цьому протягом десяти днів з дня вручення ухвали особа має право звернутися до суду з заявою про поновлення строку звернення до адміністративного суду або вказати інші підстави для поновлення строку.

А оскільки у задоволенні заяви ОСОБА_1 про поновлення строку звернення до суду з цим позовом відмовлено, позовну заяву необхідно залишити без руху з наданням позивачу строку для усунення недоліків.

Вказані недоліки можуть бути усунені шляхом подання до Полтавського окружного адміністративного суду заяви про поновлення строку звернення до суду з цим позовом в частині вимог за період з 01.02.2024 по 30.01.2025 із зазначенням інших підстав для поновлення строку та наданням доказів поважності причин його пропуску.

Керуючись статтями 122, 123, 161, 169, 171 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

УХВАЛИВ:

Позовну заяву ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Полтавській області про визнання протиправними дій та зобов'язання вчинити певні дії залишити без руху.

Позивачці надати строк для усунення недоліків позовної заяви упродовж десяти днів з дня вручення копії ухвали про залишення позовної заяви без руху.

Попередити позивача, що в разі не усунення недоліків позовної заяви її буде повернуто на підставі частини другої статті 123, пунктів 1, 9 частини четвертої статті 169 Кодексу адміністративного судочинства України.

Копію ухвали надіслати ініціатору звернення.

Ухвала набирає законної сили з моменту підписання та окремо не оскаржується.

Суддя Олександр КУКОБА

Попередній документ
129446364
Наступний документ
129446366
Інформація про рішення:
№ рішення: 129446365
№ справи: 440/10774/25
Дата рішення: 11.08.2025
Дата публікації: 13.08.2025
Форма документу: Ухвала
Форма судочинства: Адміністративне
Суд: Полтавський окружний адміністративний суд
Категорія справи: Адміністративні справи (з 01.01.2019); Справи зі спорів з приводу реалізації публічної політики у сферах праці, зайнятості населення та соціального захисту громадян та публічної житлової політики, зокрема зі спорів щодо; управління, нагляду, контролю та інших владних управлінських функцій (призначення, перерахунку та здійснення страхових виплат) у сфері відповідних видів загальнообов’язкового державного соціального страхування, з них; загальнообов’язкового державного пенсійного страхування, з них
Стан розгляду справи:
Стадія розгляду: Розглянуто у апеляційній інстанції (09.12.2025)
Дата надходження: 04.08.2025
Предмет позову: визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити певні дії