ІВАНО-ФРАНКІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
про закриття провадження у справі
"08" серпня 2025 р. справа № 640/5277/19
м. Івано-Франківськ
Івано-Франківський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді - Біньковської Н.В.,
розглянувши в порядку письмового провадження за правилами спрощеного позовного провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Головного управління ДПС у м. Києві про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення від 26.11.2018 №0132439-1310-2651,-
В провадженні Івано-Франківського окружного адміністративного суду перебуває адміністративна справа за позовом ОСОБА_1 до Головного управління ДПС у м. Києві про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення від 26.11.2018 №0132439-1310-2651, яким визначено зобов'язання за платежем транспортний податок з фізичних осіб за 2018 рік в сумі 10416,67 грн.
Ухвалою Окружного адміністративного суду м. Києва від 29.03.2019 відкрито провадження в адміністративній справі №640/5277/19 за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) сторін.
Ухвалою Івано-Франківського окружного адміністративного суду прийнято до провадження адміністративну справу №640/5277/19, замінено відповідача у справі - Головне управління ДФС у м. Києві на правонаступника Головне управління ДПС у м. Києві та розпочато з початку розгляд справи за правилами спрощеного позовного провадження.
На адресу суду від Головного управління ДПС у м. Києві надійшов відзив на позов, в якому відповідач просить закрити провадження у справі відповідно до пункту 8 частини 1 статті 238 Кодексу адміністративного судочинства України. Клопотання мотивоване тим, що в ході проведеного аналізу нарахувань та співставлення даних контролюючого органу було встановлено некоректне формування оскаржуваного податкового повідомлення-рішення, а саме, було виявлено порушення положень Порядку №1204 при формуванні оскаржуваного податкового рішення у зв'язку з відсутністю одного із основних реквізитів податкового повідомлення-рішення, тобто, підпису уповноваженої особи відповідача. ГУ ДПС у м. Києві було відкликано сформоване та направлене податкове повідомлення-рішення від 26.11.2018 №0132439-1310-2651, про що було проінформовано позивача листом від 18.04.2019 №53192/С/26-15-13-10-22 та направлено нове податкове повідомлення-рішення від 01.04.2019 №0094097-1310-265 (а.с.71).
Відповідно до вимог пункту 8 частини 1 статті 238 Кодексу адміністративного судочинства України суд закриває провадження у справі щодо оскарження рішень, дій або бездіяльності суб'єкта владних повноважень, якщо оскаржувані порушення були виправлені суб'єктом владних повноважень і при цьому відсутні підстави вважати, що повне відновлення законних прав та інтересів позивача неможливе без визнання рішень, дій або бездіяльності суб'єкта владних повноважень протиправними після такого виправлення.
Суд враховує, що предметом спору в цій справі є правомірність податкового повідомлення-рішення від 26.11.2018 №0132439-1310-2651, яким визначено зобов'язання за платежем транспортний податок з фізичних осіб за 2018 рік в сумі 10416,67 грн.
Відповідно до п.п. 266.7.3 п. 266.7 статті 266 Податкового кодексу України (надалі також - ПК України, в редакції, станом на час спірних правовідносин) у разі виявлення розбіжностей між даними контролюючих органів та даними, підтвердженими платником податку на підставі оригіналів відповідних документів, зокрема документів на право власності, контролюючий орган за місцем проживання (реєстрації) платника податку проводить перерахунок суми податку і надсилає (вручає) йому нове податкове повідомлення-рішення. Попереднє податкове повідомлення-рішення вважається скасованим (відкликаним).
За змістом підпункту 60.1.2. пункту 60.1. статті 60 ПК України податкове повідомлення-рішення або податкова вимога вважаються відкликаними, якщо контролюючий орган скасовує раніше прийняте податкове повідомлення-рішення про нарахування суми грошового зобов'язання або податкову вимогу.
Підпунктом 60.1.3. пункту 60.1. статті 60 ПК України податкове повідомлення-рішення або податкова вимога вважаються відкликаними, якщо контролюючий орган зменшує нараховану суму грошового зобов'язання раніше прийнятого податкового повідомлення-рішення або суму податкового боргу, визначену в податковій вимозі.
Згідно з пунктом 60.4. статті 60 ПК України у випадках, визначених підпунктами 60.1.3 і 60.1.5 пункту 60.1 цієї статті, податкове повідомлення-рішення або податкова вимога вважаються відкликаними з дня надходження до платника податків податкового повідомлення-рішення або податкової вимоги, які містять зменшену суму грошового зобов'язання або податкового боргу.
Із матеріалів справи слідує, що відповідачем прийнято податкове повідомлення-рішення від 26.11.2018 №0132439-1310-2651, яким визначено позивачу суму податкового зобов'язання за платежем транспортний податок з фізичних осіб за 2018 рік на суму 10416,67 грн (а.с.10).
Як зазначає відповідач, в ході проведеного аналізу нарахувань та співставлення даних контролюючого органу встановлено некоректне формування оскаржуваного податкового повідомлення-рішення, а саме виявлено відсутність підпису уповноваженої особи відповідача.
Факт відкликання податкового повідомлення-рішення від 26.11.2018 №0132439-1310-2651 підтверджується листом від 18.04.2019 №53192/С/26-15-13-10-22 «Про відкликання податкового повідомлення-рішення з транспортного податку з фізичних осіб за 2018 рік» (а.с.75).
Описаний лист вручено позивачу 25.04.2019, що підтверджується світлокопією рекомендованого повідомлення про вручення поштового відправлення (а.с.78).
В подальшому, відповідачем прийнято нове податкове повідомлення-рішення №0094097-1310-2651 від 01.04.2019, яким визначено позивачу суму податкового зобов'язання за платежем транспортний податок з фізичних осіб за 2018 рік на суму 10416,67 грн (а.с.79).
Таким чином, з урахуванням вищенаведених правових норм, спірне податкове повідомлення-рішення від 26.11.2018 №0132439-1310-2651 є відкликаним податковим органом самостійно і не створює для платника податків жодних правових наслідків у виді виникнення, зміни або припинення її прав, як і не породжують для нього будь-яких обов'язків.
Відтак відсутня необхідність визнання такого рішення відповідача протиправним та можливість його скасування.
Вказане свідчить про усунення відповідачем порушень, які зумовили звернення позивача з позовними вимогами до суду.
Суд зауважує, що нове податкове повідомлення-рішення №0094097-1310-2651 від 01.04.2019 не є предметом розгляду цієї справи. Незгода позивача із вказаним податковим повідомленням-рішенням може бути підставою для звернення до суду з новим позовом.
Зважаючи на вищенаведене та беручи до уваги предмет спору, суд дійшов висновку про наявність підстав для закриття провадження у справі на підставі пункту 8 частини 1 статті 238 КАС України.
Відповідно до ч. 2 ст. 239 КАС України у разі закриття провадження у справі повторне звернення до суду зі спору між тими самими сторонами, про той самий предмет і з тих самих підстав не допускається.
На підставі наведеного, керуючись статтями 238, 248, 256 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
Провадження у справі №640/5277/19 за позовом ОСОБА_1 до Головного управління ДПС у м. Києві про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення від 26.11.2018 №0132439-1310-2651, - закрити.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку.
Апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом п'ятнадцяти днів з дня складення повного судового рішення до Шостого апеляційного адміністративного суду.
Ухвала набирає законної сили в порядку та строки, встановлені статтею 256 Кодексу адміністративного судочинства України.
Учасники справи:
позивач - ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1 , АДРЕСА_1 ),
відповідач - Головне управління ДПС у м. Києві (код ЄДРПОУ ВП 44116011, вул. Шолуденка, 33/19, м. Київ, 04116).
Суддя /підпис/ Біньковська Н.В.