Справа № 161/13239/25
Провадження № 3/161/4231/25
м.Луцьк 31 липня 2025 року
Суддя Луцького міськрайонного суду Волинської області присяжнюк Людмила Миколаївна, розглянувши матеріали справи про адміністративне правопорушення, відносно ОСОБА_1 , громадянина України, який проживає за адресою: АДРЕСА_1 ,
За ч. 3 ст. 173-2 Кодексу України про адміністративні правопорушення,-
З Луцького РУП ГУНП у Волинській області до Луцького міськрайонного суду Волинської області надійшли матеріали справи про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 173-2 КУпАП.
В протоколі про адміністративне правопорушення серії ВАВ № 210537 від 13 червня 2025 року зазначено, що: «13 червня 2025 року близько о 14:00 гр. ОСОБА_1 вчиняв домашнє насильство психологічного та фізичного характеру щодо батька ОСОБА_2 , а саме словесно ображав його, нецензурно виражався на його адресу, погрожував фізичною розправою. Дане порушення чинить повторно на протязі року 06 лютого 2025 р. ст. 173-2 ч.3».
Такі дії ОСОБА_2 у даному випадку працівниками поліції кваліфіковано за ч. 3 ст. 173-2 КУпАП.
В судове засідання ОСОБА_2 не прибув будучи повідомленим про дату час та місце його проведення смс повідомленням.
Дослідивши матеріали справи, суд дійшов висновку, що в діях ОСОБА_2 наявний склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 173-2 КУпАП.
Вина ОСОБА_2 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 173-2 КУпАП підтверджується:
протоколом про адміністративне правопорушення серії АА № 394004 від 13 червня 2025 року;
рапортом виклику на лінію 102 та рапортом;
письмовими поясненнями потерпілого;
копією постанови Луцького міськрайонного суду Волинської області, якою ОСОБА_2 було притягнуто до адміністративної відповідальності за ч. 3 ст. 173-2 КУпАП від 06 лютого 2025 року у справі № 161/353/25;
формами оцінки ризиків вчинення домашнього насильства.
Призначаючи адміністративне стягнення, суд враховує характер та ступінь суспільної небезпеки, наслідки вчиненого правопорушення, дані про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності.
Враховуючи, що ОСОБА_2 вчинив правопорушення відповідальність за яке передбачена ч. 3 ст. 173-2 КУпАП суд застосовує адміністративне стягнення в межах санкції даної статті.
Обставин, які пом'якшують чи обтяжують відповідальність ОСОБА_2 суд не вбачає.
А тому, приймаючи до уваги характер вчинених правопорушень, дані про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності, суд вважає доцільним застосувати до ОСОБА_2 адміністративне стягнення у виді штрафу.
Вказана міра адміністративного стягнення буде необхідною і достатньою для попередження особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, в скоєнні нових адміністративних правопорушень.
Відповідно до ч. 5 ст. 283 КУпАП постанова судупро накладення адміністративного стягнення по справі про адміністративні правопорушення, передбачені статтями 173 - 2 і 173 - 6 цього Кодексу, повинна містити обґрунтування необхідності або відсутності необхідності направлення порушника на проходження програми для особи, яка вчинила домашнє насильство чи насильство за ознакою статі, відповідно до статті 39 - 1цього Кодексу.
Суд вважає, що у даній справі відсутня необхідність направлення ОСОБА_2 , на проходження програми для особи, яка вчинила домашнє насильство, що передбаченост. 39-1 КУпАП такий висновок судом зроблено з тих підстав, що адміністративне правопорушення вчинене ОСОБА_2 не призвело до, якихось суттєвих наслідків, окрім тих, які можуть бути породжені звичайним побутовим конфліктом, а отже накладення штрафу при притягненні особи до адміністративної відповідальності на теперішній час буде достатнім для досягнення виховного ефекту.
Згідно ст. 40-1 КУпАП судовий збір по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення.
Керуючись ст.ст.36,40-1,283,284,287 КУпАП, на підставі ч. 1 ст. 173-2 КУпАП, суд,-
ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 3 ст.173-2 КУпАПта накласти на нього адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 60 (шістдесяти) неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що становить 1020 (одна тисяча двадцять) гривень.
Стягнути ОСОБА_1 в дохід держави судовий збір в розмірі 605 (шістсот п'ять) гривень 60 копійок.
Згідно ч. 2 ст. 308 КУпАП у разі несплати штрафу протягом 15 днів з дня винесення постанови у порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з ОСОБА_1 підлягає стягненню подвійний розмір штрафу, а саме: 2040 (дві тисячі сорок) гривень.
Постанова судді набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Постанова судді може бути оскаржена протягом десяти днів з дня винесення постанови особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником, шляхом подання апеляційної скарги до Волинського апеляційного суду.
Суддя Луцького міськрайонного суду
Волинської області Людмила ПРИСЯЖНЮК