Справа №461/6255/25
Провадження №3/461/2299/25
11 серпня 2025 року м. Львів
Суддя Галицького районного суду м. Львова Мисько Х.М., за участю прокурора Яреми О.Ю., особи, яка притягується до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , розглянувши справу про адміністративне правопорушення відносно:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, пенсіонера, проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , РНОКПП: НОМЕР_1 ,
за ч.1 ст. 172-6 КУпАП, -
ОСОБА_1 , в порушення вимог антикорупційного законодавства з питань фінансового контролю, будучи державним службовцем категорії Б, будучи звільненим з посади начальника Управління захисту споживачів Головного управління Держспоживслужби у Львівській області, а відтак, особою, уповноваженою на виконання функцій держави, та суб'єктом, на якого поширюється дія Закону, а також суб'єктом відповідальності за ст. 172-6 КУпАП, несвоєчасно - 26.02.2024 без поважних причин, подав щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2021, як особи, яка припинила діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування.
Відповідно до наказу Головного управління Держпродспоживслужби у Львівській області від 28.04.2016 року №80-к ОСОБА_1 призначено на посаду начальника Управління захисту споживачів Головного управління Держпродспоживслужби у Львівській області.
Наказом Головного управління Держпродспоживслужби у Львівській області №80-к від 17.04.2019 року начальнику Управління соціального захисту споживачів Головного управління Держпродспоживслужби у Львівській області ОСОБА_1 присвоєно 5 ранг державного службовця в межах посад категорії «Б»
Відповідно до наказу Головного управління Держпродспоживслужби у Львівській області №47-к від 15.03.2021 року ОСОБА_1 звільнено з посади начальника Управління захисту Головного управління Держпродспоживлужби у Львівській області
Таким чином, ОСОБА_1 зобов'язаний був подати декларацію після припинення діяльності за 2021 рік, не пізніше 31.01.2024 року, тобто до 00 години 00 хвилин 01.02.2024 року.
Дії особи, яка притягується до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 кваліфіковано за ч.1 ст. 172-6 КУпАП.
Прокурор Ярема О.Б. в судовому засіданні просила визнати ОСОБА_1 винним у вчиненні адміністративного правопорушення, пов'язаного з корупцією, передбаченого ч. 1 ст. 172 - 6 КУпАП.
ОСОБА_1 у судовому засіданні факт вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 172-6 КУпАП визнав повністю, просив суд не застосовувати суворого стягнення.
Суд, заслухавши думку прокурора, особи, яка притягується до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , дійшов такого висновку.
Згідно з ст.245 КУпАП, завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом.
Відповідно до ст.280 КУпАП, орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадській організації, трудового колективу, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Частиною 1 ст.172-6 КУпАП, передбачає відповідальність за несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Згідно із статтею 68 Конституції України, кожен зобов'язаний неухильно додержуватися Конституції України та законів України, не посягати на права і свободи, честь і гідність інших людей. Незнання законів не звільняє від юридичної відповідальності.
Відповідно до ч.1 ст.45 Закону України «Про запобігання корупції», особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а", "в"-"ґ" пункту 2 частини першої статті 3 цього Закону, зобов'язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (далі - декларація), за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.
Згідно Закону України №3384-ІХ від 20 вересня 2023 року «Про внесення змін до деяких законів України про визначення порядку подання декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування в умовах воєнного стану» (набрав чинності 12 жовтня 2023 року) та п.п.2-7 розділу ХІІІ Закону України «Про запобігання корупції», особи, які у 2022-2023 роках не подали декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, відповідно до ст. 45 цього Закону, і кінцевий строк для подання яких настав до набрання чинності Законом України «Про внесення змін до деяких законів України про визначення порядку подання декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування в умовах воєнного стану», подають такі декларації не пізніше 31 січня 2024 року.
Однак, як вбачається з даних Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, ОСОБА_1 подав декларацію про припинення діяльності при звільненні, лише 26.02.2024 о 14:11 год., тобто несвоєчасно.
Поважні причини щодо несвоєчасного подання декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, про припинення діяльності при звільненні - відсутні.
Розглядаючи матеріали адміністративної справи в межах наявних доказів, суд приходить до висновку, що вина ОСОБА_1 , який вчинив адміністративні правопорушення, передбачені ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, повністю підтверджується матеріалами справи, зокрема:
- протоколом про адміністративне правопорушення № 47-01/134/25 від 25.07.2025 року,
- наказом в.о. начальника Головного управління Держпродспоживслужби №80- к від 28.04.2016 року;
- наказом в.о. начальника Головного управління Держпродспоживслужби №80- к від 17.04.2019 року;
- наказом в.о. начальника Головного управління Держпродспоживслужби №47- к від 15.03.2021 року;
- послідовністю дій користувача «Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за період з 12.10.2023 - 27.02.2024 рр.
Таким чином, у діях ОСОБА_1 наявний склад адміністративних правопорушень, передбачених ч.ч.1 ст.172-6 КУпАП.
Згідно зі ст. 9 КУпАП, адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
З огляду на викладене, а також враховуючи характер вчиненого правопорушення, ступінь вини особи, яка притягується до адміністративної відповідальності, обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, вважаю за необхідне застосувати до ОСОБА_1 адміністративне стягнення у виді штрафу.
При призначенні виду адміністративного стягнення ОСОБА_1 суд, дотримуючись принципу співвідношення між тяжкістю вчиненого адміністративного правопорушення та заходом державного примусу, враховуючи характер вчиненого правопорушення, особу порушника, ступінь його вини в скоєнні правопорушення, відношення до скоєного, суд вважає за необхідне накласти на ОСОБА_1 адміністративне стягнення у вигляді штрафу, але в межах мінімального розміру, передбаченого санкцією частини 1 статті 172-6 КУпАП, а саме у розмірі 50 (п'ятдесяти) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, тобто 850,00 (вісімсот п'ятдесят ) гривень 00 копійок.
Згідно з п. 5 ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір», з правопорушника, на якого накладено адміністративне стягнення, слід стягнути судовий збір у розмірі 605,60 грн.
Керуючись ст.ст. 38, 247, 283, 284 КУпАП, на підставі ч.1 ст.172-6 КУпАП, ч.1 ст. 45 Закону України "Про запобігання корупції", ЗУ "Про судовий збір", суд, -
ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1ст. 172-6 КУпАП та накласти на неї стягнення у виді штрафу в дохід держави в розмірі п'ятдесяти неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що становить 850 (вісімсот п'ятдесят) гривень.
Стягнути з ОСОБА_1 судовий збір в розмірі 605,60 грн. в дохід держави.
Роз'яснити правопорушнику, що у разі несплати штрафу в установлений ст. 307 КУпАП строк, постанова буде надіслана для примусового виконання до відділу державної виконавчої служби за місцем його проживання. У порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення відповідно до вимог ст. 308 КУпАП з порушника стягується подвійний розмір штрафу, визначеного у відповідній статті цього Кодексу; витрати на облік зазначених правопорушень.
Постанова може бути оскаржена протягом десяти днів з дня винесення постанови до Львівського апеляційного суду через Галицький районний суд м. Львова.
Постанова вступає в законну силу після закінчення строку на її оскарження та підлягає пред'явленню до виконання протягом трьох місяців.
Суддя Мисько Х.М.