Єдиний унікальний номер №943/798/25
Провадження №3/943/738/2025
"11" серпня 2025 р.
Суддя Буського районного суду Львівської області Шендрікова Г.О. розглянувши адміністративну справу, яка надійшла від Солом'янського районного суду міста Києва про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , гр. України, українця, зареєстрованого та проживаючого АДРЕСА_1 , військовослужбовця, протягом року до адміністративної відповідальності притягувався,
за ч. 5 ст. 126 КУпАП,-
встановив :
Згідно до протоколу про адміністративне правопорушення ЕПР1 № 315151 від 29.04.2025 року гр. ОСОБА_2 29.04.2025 о 13.57 год на 497 км автодороги Київ Чоп + 700 м, на території Золочівського району Львівської області (Буська ТГ) керував автомобілем марки «Фольксваген Пассат», д.н.з. НОМЕР_1 , не маючи права на керування транспортними засобами, повторно протягом року, чим своїми діями вчинив правопорушення передбачене ч. 5 ст. 126 КУпАП.
14.07.2025 року адміністративні матеріали направлені в Буський районний суд Львівської області згідно постанови Солом'янського районного суду міста Києва.
05.08.2025 року згідно протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями адміністративні матеріали відносно гр. ОСОБА_2 передано судді Шендріковій Г.О.
Правопорушник не з'явився в судове засідання, хоча належним чином був повідомлений про розгляд справи. Про причину своєї неявки до суду не повідомив, клопотання про відкладення розгляду справи не надходило, обставини вказані в протоколі не спростував, а тому на підставі ст. 268 КУпАП справу розглянуто у відсутності особи, яка притягається до адміністративної відповідальності.
Дане правопорушення повністю підтверджується письмовими доказами: протоколом про адміністративне правопорушення серії ЕПР1 № 315151 від 29.04.2025 року, рапортом інспектора взводу № 1 роти № 2 батальйону № 2 УПП у Л/о ДПП, іншими матеріалами справи.
Всебічно, повно і об'єктивно дослідивши всі обставини справи у їх сукупності, суд дійшов наступного висновку.
На підставі ст. 252 КУпАП під час розгляду справи про адміністративне правопорушення орган (посадова особа) оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повномуі об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.
Згідно ст. 7 Кодексу України про адміністративні правопорушення, ніхто не може бути підданий заходу впливу в зв'язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом. Провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності.
Вимогами статті 251 КУпАП визначено, що доказами у справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото-, і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовується особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, які використовуються при нагляді за виконання правил, норм, стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху протоколом вилучення речей і документів, а також іншими документами.
З огляду на вимоги ст. 280 КУпАП орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Таким чином, у справі про адміністративне правопорушення є достатньо достовірних, належних та допустимих доказів, які вказують на доведеність вини гр. ОСОБА_2 у вчиненні адміністративного правопорушення.
Своїми діями, які виразились у порушенні учасником дорожнього руху правил дорожнього руху, що виразилося у керуванні транспортним засобом особою, яка не має права керування таким транспортним засобом, повторно протягом року, гр. ОСОБА_2 вчинив адміністративне правопорушення, ознаки якого передбачені ч. 5 ст. 126 КУпАП.
Відповідно до ч.2 ст.38 КУпАП, адміністративне стягнення може бути накладено не пізніш як через три місяці з дня вчинення правопорушення, а при триваючому правопорушенні - не пізніше як через три місяці з дня його виявлення.
За п.7 ст.247 КУпАП провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю, якщо на момент розгляду справи закінчились строки, передбачені ст.38 КУпАП.
Враховуючи вищенаведене, вважаю, що оскільки на момент надходження адміністративних матеріалів закінчились строки накладення адміністративного стягнення, провадження по справі про притягнення до адміністративної відповідальності гр. ОСОБА_2 слід закрити.
Виходячи з наведеного та керуючись ст.ст. 38, ч. 3 ст.126, ч.7 ст.247, 268, 283, 284 КУпАП,
постановив :
ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення передбаченого ч. 5 ст. 126 КУпАП..
Закрити провадження по справі про притягнення ОСОБА_2 до адміністративної відповідальності за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 126 КУпАП, у зв'язку із закінченням на момент розгляду справи про адміністративне правопорушення строків, передбачених ст. 38 КУпАП.
Постанова про накладення адміністративного стягнення може бути оскаржена шляхом подання апеляційної скарги протягом десяти днів з дня винесення постанови до Львівського апеляційного суду через Буський районний суд Львівської області.
Суддя Буського районного суду
Львівської області Г. О. Шендрікова