Постанова від 08.08.2025 по справі 670/444/25

Віньковецький районний суд Хмельницької області

Справа № 670/444/25

Провадження № 3/670/185/25

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

08 серпня 2025 року селище Віньківці

Суддя Віньковецького районного суду Хмельницької області Голуб О.Є., розглянувши матеріали, які надійшли від Головного управління Державної податкової служби України у Хмельницькій області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, директора ФГ «КОЛАБРІЯ», зареєстрованого за адресою: АДРЕСА_1 , за ч.1 ст. 163-4 КУпАП,

ВСТАНОВИВ:

Відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення від 11.06.2025 №2452/10/22-01-24-08, ОСОБА_1 будучи керівником ФГ «КОЛАБРІЯ», допустив порушенн я: 1) абз. б) п. 176.2 ст. 176 розділу IV Податкового кодексу України №2756-VI від 02.12.2010 із змінами та доповненнями, та п.3.1-3.6 Порядку заповнення та подання податковими агентами Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь фізичних осіб, і сум утриманого з них податку (у редакції до 31.12.2020), п. 4 розд. IV Порядку заповнення та подання податковими агентами Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податків - фізичних осіб, і сум утриманого з них податку, а також сум нарахованого єдиного внеску (у редакції з 01.01.2021), затвердженого Наказом Міністерства фінансів України 13 січня 2015 року №4 - ФГ «КОЛАБРІЯ» у звітності: за 1-4 квартал 2018 року, за 1-4 квартал 2019 року, за 1-4 квартал 2020 року, за 1-4 квартал 2021 року, за 1-4 квартал 2022 року, за 1-4 квартал 2023 року, за 1-4 квартал 2024 року - виявлено порушення в частині невнесення інформації з ознакою доходу «106» про дохід фізичних осіб, від надання земельної частки (паю) в лізинг, оренду або суборенду та нарахований податок на доходи фізичних осіб та військовий збір; за 3 квартал 2020 року, 3 квартал 2023 року виявлено порушення в частині невнесення інформації за ознакою доходу "127" (інші доходи) у формі сплати фермерським господарством орендної плати та податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, сплачений фізичними особами, за фізичну особу ОСОБА_1 , за 01.01.2022 - 31.12.2022. Такі недостовірні відомості призвели до зменшення податкових зобов'язань платника податку. 2) пп. 164.2.5, п.п. 164.2.20 п. 164.2 ст. 164, п.п. 168.1.1, п.п. 168.1.2, п.п. 168.1.5 п. 168.1 ст. 168, п. 170.1 ст. 170 , п.171.2 ст. 171, п.п. «а» п. 176.2 ст. 176 Податкового кодексу України від 02.12.2010 № 2755- IV (із змінами та доповненнями): платником, як податковим агентом, не нараховано та не перераховано до бюджету податок на доходи фізичних осіб на загальну суму 41952,85 грн: в сумі 31561,66 грн з виплаченого доходу фізичній особі на загальну суму 175342,56 грн у формі сплати фермерським господарством орендної плати та сплату податку на нерухоме майно відмінне від земельної ділянки за фізичну особу ОСОБА_1 ; в сумі 10391,19 грн на суми орендної плати фізичним особам від надання в оренду земельної ділянки (паю); 3). п.171.2 ст. 171, п.п. 164 2 20 п. 164.2 ст. 164, п. 168.1.1, п.п. 168.1.2, п.п. 168.1.5 п. 168.1 ст. 168, п.п. «а» п. 176.2 ст. 176, п.п. 1.2, 1.4, 1.5, 1.6 п.161 розділу XX Податкового кодексу України від 02.12.2010 № 2755-IV (із змінами та доповненнями): платником, як податковим агентом, не нараховано та не перераховано до бюджету суму військового збору на загальну суму 3496,07грн: в сумі 2630,14 грн з виплаченого доходу фізичній особі на загальну суму 175342,56 грн у формі сплати фермерським господарством орендної плати та податку на нерухоме майно відмінне від земельної ділянки за фізичну особу ОСОБА_1 , в сумі 865,93 грн на суми орендної плати фізичним особам від надання в оренду земельної ділянки (паю), чим вчинив правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 163-4 КУпАП.

ОСОБА_1 в судові засідання 01.07.2025, 16.07.2025, 29.07.2025, 08.08.2025 не з'явився, 08.08.2025 подав до канцелярії суду письмову заяву, в якій вказав, що вину у вчиненому правопорушенні визнає та просить розгляд справи проводити без його участі.

Суд дослідивши матеріали справи про адміністративне правопорушення, оцінивши докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні усіх обставин цієї справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю, дійшов таких висновків.

Відповідно до вимог ст. 245 КУпАП, завданнями провадження в справах про адміністративне правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності із законом.

З'ясовуючи ці обставини, суд повинен виходити з положень ст. 251 КУпАП, згідно з якою доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

Розглядаючи справу про адміністративне правопорушення, суд з урахуванням вимог ст. 252 КУпАП оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.

Відповідно до ст. 280 КУпАП орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

Відповідно до положень КУпАП обов'язковою умовою притягнення особи до адміністративної відповідальності є наявність події і складу адміністративного правопорушення.

Відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів, зокрема, вичерпний перелік податків та зборів, що справляються в Україні, та порядок їх адміністрування, платників податків та зборів, їх права та обов'язки, компетенцію контролюючих органів, повноваження і обов'язки їх посадових осіб під час здійснення податкового контролю, а також відповідальність за порушення податкового законодавства регулюються положеннями Податкового кодексу України.

Положеннями статті 44 ПК України встановлені вимоги підтвердження даних, визначених у податковій звітності, а також документального підтвердження виконання вимог податкового та іншого законодавства, контроль за виконанням якого покладено на контролюючі органи.

Частиною 1 статті 163-4 КУпАП передбачена адміністративна відповідальність за неутримання або неперерахування до бюджету сум податку на доходи фізичних осіб при виплаті фізичній особі доходів, перерахування податку на доходи фізичних осіб за рахунок коштів підприємств, установ і організацій (крім випадків, коли таке перерахування дозволено законодавством), неповідомлення або несвоєчасне повідомлення державним податковим інспекціям за встановленою формою відомостей про доходи громадян.

Відповідно до висновку з акта № 11293/22-01-24-08/36016888 від 11.06.2025 про результати позапланової невиїзної документальної перевірки Фермерського господарства «КОЛАБРІЯ» документальною перевіркою встановлені порушення:

1.абз. б) п. 176.2 ст. 176 розділу IV Податкового кодексу України №2756-VI від 02.12.2010 із змінами та доповненнями, та п.3.1-3.6 Порядку заповнення та подання податковими агентами Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь фізичних осіб, і сум утриманого з них податку (у редакції до 31.12.2020), п. 4 розд. IV Порядку заповнення та подання податковими агентами Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податків - фізичних осіб, і сум утриманого з них податку, а також сум нарахованого єдиного внеску (у редакції з 01.01.2021), затвердженого Наказом Міністерства фінансів України 13 січня 2015 року №4 - ФГ «КОЛАБРІЯ» у звітності: за 1-4 квартал 2018 року, за 1-4 квартал 2019 року, за 1-4 квартал 2020 року, за 1-4 квартал 2021 року, за 1-4 квартал 2022 року, за 1-4 квартал 2023 року, за 1-4 квартал 2024 року - виявлено порушення в частині невнесення інформації з ознакою доходу "106" про дохід фізичних осіб, від надання земельної частки (паю) в лізинг, оренду або суборенду та нарахований податок на доходи фізичних осіб та військовий збір;

за 3 квартал 2020 року, 3 квартал 2023 року виявлено порушення в частині невнесення інформації за ознакою доходу "127" (інші доходи) у формі сплати фермерським господарством орендної плати та податку на нерухоме майно, відмінне від земельно- ділянки, сплачений фізичними особами, за фізичну особу ОСОБА_1 , за 01.01.2022 - 31.12.2022 Такі недостовірні відомості призвели до зменшення податкових зобов'язань платника податку.

2.пп.164.2.5, п.п. 164.2.20 п. 164.2 ст. 164, п.п. 168.1.1, п.п. 168.1.2, п.п. 168.1.5 п. 168.1 ст. 168, п. 170.1 ст. 170, п.171.2 ст. 171, п.п. «а» п. 176.2 ст. 176 Податкового кодексу України від 02.12.2010 № 2755-IV (із змінами та доповненнями): платником, як податковим агентом, не нараховано та не перераховано до бюджету податок на доходи фізичних осіб на загальну суму 41952,85 грн:

в сумі 31561,66 грн з виплаченого доходу фізичній особі на загальну суму 175342,56 грн. у формі сплати фермерським господарством орендної плати та сплату податку на нерухоме майно відмінне від земельної ділянки за фізичну особу ОСОБА_1 ;

в сумі 10391,19 грн на суми орендної плати фізичним особам від надання в оренду земельної ділянки (паю).

3.п.171.2 ст. 171, п.п. 164.2.20 п. 164.2 ст. 164, п. 168.1.1, п.п. 168.1.2, п.п. 168.1.5 п. 168.1 ст. 168, п.п. «а» п. 176.2 ст. 176, п.п. 1.2, 1.4, 1.5, 1.6 п.161 розділу ХХ Податкового кодексу України від 02.12.2010 № 2755-IV (із змінами та доповненнями): платником, як податковим агентом не нараховано та не перераховано до бюджету суму військового збору на загальну суму 3496,07 грн:

в сумі 2630,14 грн з виплаченого доходу фізичній особі на загальну суму 175342,56 грн у формі сплати фермерським господарством орендної плати та податку на нерухоме майно відмінне від земельної ділянки за фізичну особу ОСОБА_1 ,

в сумі 865,93 грн на суми орендної плати фізичним особам від надання в оренду земельної ділянки (паю).

Таким чином за результатами перевірки встановлено, що вина платника податків полягає в тому, що ФГ «КОЛАБРІЯ» мало дотримуватись правил і норм визначених Податковим кодексом, однак не вжило достатніх заходів щодо їх дотримання та не виконало свого податкового зобов'язання.

Дослідивши матеріали справи, суд дійшов висновку, що в діях ОСОБА_1 , як директора ФГ «КОЛАБРІЯ» наявний склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 163-4 КУпАП, а саме: неутримання або неперерахування до бюджету сум податку на доходи фізичних осіб при виплаті фізичній особі доходів, перерахування податку на доходи фізичних осіб за рахунок коштів підприємств, установ і організацій (крім випадків, коли таке перерахування дозволено законодавством), неповідомлення або несвоєчасне повідомлення державним податковим інспекціям за встановленою формою відомостей про доходи громадян, що підтверджується протоколом про адміністративне правопорушення №2452/10/22-01-24-08 від 11.06.2025; витягом з акта № 11293/22-01-24-08/36016888 від 11.06.2025 про результати позапланової невиїзної документальної перевірки Фермерського господарства «КОЛАБРІЯ»; письмовою заявою ОСОБА_1 .

Під час розгляду справи судом ОСОБА_1 не надав суду належних та достатніх доказів, які б підтверджували відсутність його вини, водночас у поданій письмовій заяві від 08.08.2025 року свою вину визнав повністю.

Аналізуючи наведені докази та дослідивши матеріали справи, оцінивши належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв'язок доказів в їх сукупності, суд дійшов висновку, що в діях ОСОБА_1 наявні ознаки адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 163-4 КУпАП, оскільки докази його вини є переконливими, достатніми, відповідають фактичним обставинам справи та знайшли своє підтвердження в матеріалах справи, що були повно та всебічно досліджені судом.

Статтею 23 КУпАП передбачено, що адміністративне стягнення є мірою відповідальності і застосовується з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, в дусі додержання законів України, поваги до правил співжиття, а також запобігання вчиненню нових правопорушень як самим правопорушником, так і іншими особами.

Відповідно до ст. 33 КУпАП при накладенні адміністративного стягнення враховуються характер вчиненого правопорушення, особу порушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність.

Обставиною, що пом'якшує відповідальність за адміністративне правопорушення відповідно до ст. 34 КУпАП, суд визнає щире каяття.

Обставини, що обтяжують відповідальність за адміністративне правопорушення відповідно до ст. 35 КУпАП судом не встановлено.

При призначенні покарання, суд враховує характер вчиненого адміністративного правопорушення, особу ОСОБА_1 , який є керівником ФГ «КОЛАБРІЯ», та дійшов висновку, що на ОСОБА_1 необхідно накласти адміністративне стягнення у вигляді штрафу у розмірі 3 неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що становить 51 грн 00 коп.

Згідно з ст. 40-1 КУпАП, судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення підлягає стягненню з особи, на яку накладено стягнення.

Обставин, що давали б підстави для звільнення ОСОБА_1 від сплати судового збору, не встановлено.

Тому, відповідно до ч. 5 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» з ОСОБА_1 слід стягнути судовий збір у розмірі 0,2 розміру прожиткового мінімуму, що становить 605 грн 60 коп.

Керуючись ст. 23, 33-35, 40-1, 163-4, 283-285 КУпАП, ст. 4 Закону України «Про судовий збір», ст. 4, 15 Закону України «Про виконавче провадження», суд

ПОСТАНОВИВ:

Визнати ОСОБА_1 винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 163-4 КУпАП, та накласти на нього адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 51 (п'ятдесят однієї) гривні.

Стягнути з ОСОБА_1 судовий збір на користь Держави у розмірі 605,60 грн (шістсот п'ять гривень 60 копійок).

Роз'яснити ОСОБА_1 , що згідно вимог ст. 307 КУпАП штраф ним має бути сплачений не пізніше, ніж через п'ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладення адміністративного стягнення, а в разі оскарження такої постанови не пізніше ніж через п'ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.

У разі сплати штрафу у строки, передбачені ст.307 КУпАП, платіжний документ необхідно подати до Віньковецького районного суду Хмельницької області.

У разі несплати штрафу в установлений законом строк постанова про накладення адміністративного стягнення буде надіслана для примусового виконання до органу Державної виконавчої служби за місцем проживання порушника, роботи або за місцезнаходженням його майна.

Реквізити для сплати штрафу: номер рахунку (IBAN): UA558999980313050106000022753, код отримувача (ЄДРПОУ): 37971775, код класифікації доходів бюджету: 21081100, отримувач коштів: ГУК у Хмель.обл/Віньков.стг/21081100, банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), код банку (МФО ДКСУ):899998.

Стягувач: Віньковецький районний суд Хмельницької області, адреса місцезнаходження: вул. Л. Українки, 2, с-ще Віньківці, Хмельницького району Хмельницької області, ідентифікаційний код юридичної особи 02886960.

Боржник: ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , місце проживання: АДРЕСА_1 .

Реквізити для зарахування судового збору: отримувач коштів: ГУК у м. Києві/м. Київ/22030106, банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), код банку отримувача (МФО): 899998, номер рахунку (IBAN): UA908999980313111256000026001, код отримувача (ЄДРПОУ): 37993783, код класифікації доходів бюджету: 22030106.

Стягувач: Державна судова адміністрація України, адреса місцезнаходження: 01601, м. Київ, вул. Липська, 18/5, ідентифікаційний код юридичної особи 26255795.

Боржник: ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , місце проживання: АДРЕСА_1 .

Постанова може бути оскаржена протягом 10 днів з дня її винесення, шляхом подання апеляційної скарги до Хмельницького апеляційного суду через Віньковецький районний суд Хмельницької області.

Постанова у справах про адміністративне правопорушення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.

Строк пред'явлення постанови до виконання три місяці з наступного дня після набрання постановою законної сили.

Суддя О.Є. Голуб