Рішення від 08.08.2025 по справі 580/5511/25

РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

08 серпня 2025 року справа № 580/5511/25

м. Черкаси

Черкаський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Рідзеля О.А., розглянувши в порядку спрощеного позовного провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до ІНФОРМАЦІЯ_1 , Комісії з розгляду питань щодо надання військовозобов'язаним відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період при ІНФОРМАЦІЯ_2 про визнання протиправними дій та зобов'язання вчинити дії,

ВСТАНОВИВ:

16.05.2025 у Черкаський окружний адміністративний суд надійшов позов ОСОБА_1 (далі - позивач) до ІНФОРМАЦІЯ_1 (далі - відповідач), в якому позивач просить:

визнати протиправною бездіяльність ІНФОРМАЦІЯ_3 щодо нерозгляду заяви ОСОБА_1 від 09.01.2025 про надання відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації;

зобов'язати ІНФОРМАЦІЯ_4 розглянути заяву ОСОБА_1 від 09.01.2025 про надання відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації на підставі пункту 2 частини 3 статті 23 Закону України "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію", з урахуванням правової оцінки, наданої судом у рішенні.

В обґрунтування позову зазначено, що позивач є таким, що має право на відстрочку від мобілізації відповідно до пункту 2 частини 3 статті 23 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію». У зв'язку із цим, направив поштою відповідачу заяву від 09.01.2025 про надання відстрочки з підтверджуючими документами. Однак, відповідач протиправно не прийняв рішення за наслідками її розгляду.

Ухвалою суду позовну заяву прийнято до розгляду, відкрито провадження у справі та вирішено розгляд справи здійснювати за правилами спрощеного позовного провадження.

Відповідач подав суду відзив на позовну заяву, в якому просив відмовити у її задоволенні. Зазначив, що у порушення пп.1,7,8 п. 1 Правил військового обліку призовників, військовозобов'язаних та резервістів, затверджених постановою КМУ №1487 від 30.12.2022 ОСОБА_1 не став на облік військовозобов'язаних за місцем роботи і фактичного проживання, тобто в м. Києві, адресу місця фактичного проживання приховує.

Позивач не бажає прибувати до ІНФОРМАЦІЯ_5 із АДРЕСА_1 з метою уникнення проходження військово-лікарської комісії, що стосується Правил військового обліку військовозобов'язаного незалежно від дії воєнного стану і мобілізації.

Також вказано, що коментувати рішення і дії Комісії з розгляду питань щодо надання військовозобов'язаним відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період, ІНФОРМАЦІЯ_6 повноваженнями не наділений, а питання щодо надання відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації належить до дискреційних повноважень виключно Комісії з розгляду питань надання відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації і суд такими повноваженнями не наділений.

Представник позивача продав суду додаткові пояснення, в яких зазначено, що 16.05.2025 відповідачем надано відзив на позовну заяву, до якого додано копію витягу з протоколу Комісії з розгляду питань щодо надання військовозобов'язаним відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період при ІНФОРМАЦІЯ_7 №3 від 06.02.2025.

Згідно вказаного протоколу Комісія вирішила відкласти розгляд заяви ОСОБА_1 про надання відстрочки до розгляду Шостим апеляційним адміністративним судом апеляційної скарги ОСОБА_1 на рішення Черкаського окружного адміністративного суду від 26 грудня 2024 року у справі №580/9934/24 та набрання вказаним рішенням законної сили.

Таким чином, позивач дізнався про ще одну підставу, якою відповідач обґрунтовує свою бездіяльність.

Дослідивши письмові докази та оцінивши заявлені доводи, суд встановив таке.

Позивач направив відповідачу поштою заяву від 25.06.2024 про надання відстрочки у зв'язку з перебуванням на посаді Приватної організації “Київський перший лінгвістичний ліцей». Не отримавши відповіді, повторно подав таку заяву від 13.08.2024.

Комісія з розгляду питань щодо надання військовозобов'язаним відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період при відповідачу розглянула вказану заяву позивача та прийняла рішення, оформлене протоколом від 29.08.2024 №29 про відмову у наданні відстрочки з тих підстав, що не доведено існування обставин та наявність законних підстав для надання відстрочки.

Позивач вчергове звернувся до Голови Комісії відповідача заявою від 14.09.2024, в якій повідомив, що не підлягає призову на військову службу під час мобілізації в особливий період, оскільки є педагогічним працівником за основним місцем роботи закладу загальної середньої освіти навчального закладу з навантаженням 1,3 ставки посади завідувача з навчально-наукової роботи закладу середньої освіти з 24.06.2024 на підставі наказу №2/к/тр про прийняття на роботу від 21.06.2024.

Комісія з розгляду питань щодо надання військовозобов'язаним відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період при відповідачу вказану заяву розглянула та прийняла рішення, оформлене протоколом від 27.09.2024 №34 про відмову у наданні відстрочки з тих підстав, що не доведено існування обставин та наявність законних підстав для надання відстрочки.

За наслідками оскарження вказаних відмов, рішенням Черкаського окружного адміністративного суду від 26.12.2024 у справі №580/9934/24 визнано протиправними і скасовано рішення Комісії з розгляду питань щодо надання військовозобов'язаним відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період при ІНФОРМАЦІЯ_7 , оформлені протоколами засідань від 29.08.2024 №29 та 27.09.2024 №34, в частині щодо відмови у наданні ОСОБА_1 відстрочки від призову під час мобілізації та зобов'язано її повторно розглянути отримані від нього документи з дотриманням порядку, меж, строку та способу дій, визначених законом, щодо надання йому відстрочки від призову на військову службу за мобілізацією на підставі п.2 ч.1 ст.23 Закону України “Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію», і прийняти обґрунтоване рішення з урахуванням вказаних судом мотивів у цьому рішенні.

У подальшому, позивач направив на ім'я голови Комісії ІНФОРМАЦІЯ_5 засобами поштового зв'язку заяву від 09.01.2025 з доданими документами про оформлення йому відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації на підставі п.2 ч.3 статті 23 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію».

Листом від 24.04.2025 №4/516 відповідач повідомив представника позивача, що під час подання заяви військовозобов'язаний пред'являє військово - обліковий документ. Заява військовозобов'язаного підлягає обов'язковій реєстрації в день подання. Документи ОСОБА_1 не були розглянуті комісією, у зв'язку з тим, що їх було подано засобами поштового зв'язку, що суперечить вимогам Постанови №560.

Вважаючи протиправною бездіяльність щодо розгляду заяви від 09.01.2025 про надання відстрочки від призову по мобілізації, позивач звернувся до суду з цим позовом.

Надаючи оцінку спірним правовідносинам, суд врахував таке.

Згідно з ч.ч.1, 2 ст.17 Конституції України захист суверенітету і територіальної цілісності України, забезпечення її економічної та інформаційної безпеки є найважливішими функціями держави, справою всього Українського народу. Оборона України, захист її суверенітету, територіальної цілісності і недоторканності покладаються на Збройні Сили України.

Статтею 65 Конституції України встановлено, що захист Вітчизни, незалежності та територіальної цілісності України, шанування її державних символів є обов'язком громадян України. Громадяни відбувають військову службу відповідно до закону.

Поряд з цим, відповідно до ч.2 ст.19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Указом Президента України від 24.02.2022 №64/2022 "Про введення воєнного стану в Україні у зв'язку з військовою агресією російської федерації проти України" на підставі пропозиції Ради національної безпеки і оборони України, відповідно до пункту 20 частини першої статті 106 Конституції України, Закону України "Про правовий режим воєнного стану" в Україні введений воєнний стан із 05 години 30 хвилин 24 лютого 2022 року строком на 30 діб.

На момент розгляду цієї адміністративної справи строк дії воєнного стану в Україні продовжений.

Згідно із статтею 1 Закону України Про правовий режим воєнного стану від 12.05.2015 №389-VIII (далі - Закон №389-VIII), воєнний стан - це особливий правовий режим, що вводиться в Україні або в окремих її місцевостях у разі збройної агресії чи загрози нападу, небезпеки державній незалежності України, її територіальній цілісності та передбачає надання відповідним органам державної влади, військовому командуванню, військовим адміністраціям та органам місцевого самоврядування повноважень, необхідних для відвернення загрози, відсічі збройної агресії та забезпечення національної безпеки, усунення загрози небезпеки державній незалежності України, її територіальній цілісності, а також тимчасове, зумовлене загрозою, обмеження конституційних прав і свобод людини і громадянина та прав і законних інтересів юридичних осіб із зазначенням строку дії цих обмежень.

Указом Президента України від 24.02.2022 №69/2022 "Про загальну мобілізацію" постановлено оголосити та провести загальну мобілізацію. Згідно пункту 4 Указу №69/2022 призов військовозобов'язаних, резервістів та залучення транспортних засобів для забезпечення потреб Збройних Сил України, Національної гвардії України, Служби безпеки України, Державної прикордонної служби України, Державної спеціальної служби транспорту, Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації України, інших військових формувань України здійснити в обсягах, визначених згідно з мобілізаційними планами.

Правові основи мобілізаційної підготовки та мобілізації в Україні, визначає засади організації цієї роботи, повноваження органів державної влади, інших державних органів, органів місцевого самоврядування, а також обов'язки підприємств, установ і організацій незалежно від форми власності, повноваження і відповідальність посадових осіб та обов'язки громадян щодо здійснення мобілізаційних заходів встановлює Закон України від 21.10.1993 №3543-ХІІ «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» (далі - Закон №3543-ХІІ).

За визначенням ст.1 Закону №3543-ХІІ комплекс заходів, здійснюваних з метою планомірного переведення національної економіки, діяльності органів державної влади, інших державних органів, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ і організацій на функціонування в умовах особливого періоду, а Збройних Сил України, інших військових формувань, сил цивільного захисту - на організацію і штати воєнного часу. Мобілізація може бути загальною або частковою та проводиться відкрито чи приховано.

Статтею 23 Закону №3543-ХІІ визначені підстави відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації.

Зокрема, п.2 ч.3 ст.23 Закону №3543-ХІІ визначено, що призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період не підлягають також наукові і науково-педагогічні працівники закладів вищої та фахової передвищої освіти, наукових установ та організацій, які мають науковий ступінь, і педагогічні працівники закладів фахової передвищої освіти, професійної (професійно-технічної) освіти, закладів загальної середньої освіти, за умови що вони працюють відповідно у закладах вищої чи фахової передвищої освіти, наукових установах та організаціях, закладах професійної (професійно-технічної) чи загальної середньої освіти за основним місцем роботи не менш як на 0,75 ставки.

Оцінюючи бездіяльність ІНФОРМАЦІЯ_5 щодо розгляду заяви позивача від 09.01.2025 про надання відстрочки від призову під час мобілізації, суд зазначає таке.

Порядок організації та ведення військового обліку призовників, військовозобов'язаних та резервістів, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 30 грудня 2022 №1487 (далі - Порядок №1487), визначає механізм організації та ведення військового обліку призовників, військовозобов'язаних та резервістів (далі - військовий облік) центральними і місцевими органами виконавчої влади, іншими державними органами (далі - державні органи), органами місцевого самоврядування, органами військового управління (органами управління), військовими частинами (підрозділами) Збройних Сил та інших утворених відповідно до законів України військових формувань та правоохоронних органів спеціального призначення, територіальними центрами комплектування та соціальної підтримки, підприємствами, установами та організаціями, закладами освіти, закладами охорони здоров'я незалежно від підпорядкування і форми власності (далі - підприємства, установи та організації), а також визначає особливості ведення військового обліку громадян України, які постійно або тимчасово перебувають за кордоном.

Відповідно до п. 2 Порядку №1487 військовий облік є складовою змісту мобілізаційної підготовки держави. Він полягає у цілеспрямованій діяльності державних органів, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій щодо: фіксації, накопичення та аналізу наявних людських мобілізаційних ресурсів за військово-обліковими ознаками; здійснення заходів із забезпечення виконання встановлених правил військового обліку призовниками, військовозобов'язаними та резервістами; подання відомостей (персональних та службових даних) стосовно призовників, військовозобов'язаних та резервістів до органів ведення Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів.

Відповідно до підп.8 п.1 «Правил військового обліку призовників, військовозобов'язаних та резервістів» (додаток 2 до «Порядку організації та ведення військового обліку призовників, військовозобов'язаних та резервістів») призовники, військовозобов'язані та резервісти повинні особисто повідомляти в семиденний строк органам, в яких вони перебувають на військовому обліку, про зміну персональних даних, зазначених у статті 7 Закону України «Про Єдиний державний реєстр призовників, військовозобов'язаних та резервістів», а також надавати зазначеним органам документи, що підтверджують право на відстрочку від призову на військову службу під час мобілізації з підстав, визначених у статті 23 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію».

З урахуванням зазначеного, військовозобов'язані повинні особисто повідомляти в семиденний строк органам, в яких вони перебувають на військовому обліку, про зміну персональних даних та надавати зазначеним органам документи, що підтверджують право на відстрочку від призову на військову службу під час мобілізації.

Відповідно до п. 1, 8, 9, 11 Положення про територіальні центри комплектування та соціальної підтримки, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 23.02.2022 №154 (далі - Положення №154), Територіальні центри комплектування та соціальної підтримки є органами військового управління, що забезпечують виконання законодавства з питань військового обов'язку і військової служби, мобілізаційної підготовки та мобілізації.

Територіальні центри комплектування та соціальної підтримки утворюються в Автономній Республіці Крим, областях, мм. Києві та Севастополі, інших містах, районах, районах у містах.

Залежно від обсягів облікової, призовної та мобілізаційної роботи утворюються районні (об'єднані районні), міські (районні у містах, об'єднані міські) територіальні центри комплектування та соціальної підтримки (далі - районні територіальні центри комплектування та соціальної підтримки).

Завданнями територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки є виконання законодавства з питань військового обов'язку і військової служби, мобілізаційної підготовки та мобілізації, керівництво військовим обліком призовників, військовозобов'язаних та резервістів на території відповідної адміністративно-територіальної одиниці, здійснення контролю за його станом, зокрема в місцевих держадміністраціях, органах місцевого самоврядування та в органах, що забезпечують функціонування системи військового обліку призовників, військовозобов'язаних та резервістів на території відповідної адміністративно-територіальної одиниці (крім СБУ та розвідувальних органів України), забезпечення в межах своїх повноважень адміністрування (територіальні центри комплектування та соціальної підтримки Автономної Республіки Крим, областей, мм. Києва та Севастополя) та ведення Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів (далі - Реєстр) (районні територіальні центри комплектування та соціальної підтримки), проведення заходів з приписки громадян до призовних дільниць, призову громадян на військову службу, проведення відбору кандидатів для прийняття на військову службу за контрактом, участь у відборі громадян для проходження служби у військовому резерві Збройних Сил, підготовка та проведення в особливий період мобілізації людських і транспортних ресурсів, забезпечення організації соціального і правового захисту військовослужбовців, військовозобов'язаних і резервістів, призваних на навчальні (або перевірочні) та спеціальні збори до Збройних Сил (далі - збори), ветеранів війни та військової служби, пенсіонерів з числа військовослужбовців Збройних Сил (далі - пенсіонери) та членів їх сімей, участь у військово-патріотичному вихованні громадян, здійснення інших заходів з питань оборони відповідно до законодавства.

Територіальні центри комплектування та соціальної підтримки відповідно до покладених на них завдань, крім іншого:

ведуть військовий облік призовників, військовозобов'язаних та резервістів, а також облік громадян України, які уклали контракт добровольця територіальної оборони, ветеранів війни та військової служби, та інших осіб, які мають право на пенсійне забезпечення відповідно до Закону України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб»;

оформлюють та видають військово-облікові документи призовникам, військовозобов'язаним та резервістам;

здійснюють заходи оповіщення та призову громадян (крім військовозобов'язаних та резервістів СБУ та розвідувальних органів): на військову службу за призовом осіб офіцерського складу; на військову службу за призовом осіб із числа резервістів в особливий період (зарахованих до військового оперативного резерву); на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період (незалежно від місця їх перебування на військовому обліку);

розглядають звернення військовослужбовців, працівників та членів їх сімей, а також громадян з питань, що належать до компетенції територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки, а також ведуть прийом громадян, які звертаються із зазначених питань, видають необхідні довідки та інші документи.

Районні територіальні центри комплектування та соціальної підтримки, крім функцій, зазначених у пункті 9 цього Положення, крім іншого: оформляють для військовозобов'язаних, резервістів відстрочки від призову під час мобілізації, які надаються в установленому порядку, та проводять перевірку підстав їх надання, ведуть спеціальний облік військовозобов'язаних.

Суд зазначає, що постановою Кабінету Міністрів України від 16 травня 2024 року №560 затверджено Порядок проведення призову громадян на військову службу під час мобілізації, на особливий період (далі - Порядок №560, тут і далі у редакції станом на час виникнення спірних правовідносин), яким зокрема, визначено процедуру надання відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації та її оформлення.

На підставі п.п.56, 57 Порядку №560 відстрочка від призову на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період надається військовозобов'язаним з підстав, визначених статтею 23 Закону України “Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію».

Для розгляду питань надання військовозобов'язаним відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період при районних (міських) територіальних центрах комплектування та соціальної підтримки (відокремлених відділах) утворюються комісії у такому складі:

голова комісії - керівник районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки (відокремленого відділу);

члени комісії - представники апарату, структурних підрозділів (освіти та науки, охорони здоров'я, соціального захисту населення, служби у справах дітей, центру надання адміністративних послуг) районної, міської держадміністрації (військової адміністрації).

Відповідно до п.58, 60 Порядку №560 за наявності підстав для одержання відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період військовозобов'язані (крім заброньованих та посадових (службових) осіб, зазначених у підпунктах 16-23 пункту 1 додатка 5) особисто подають на ім'я голови комісії районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки або його відділу (військовозобов'язані СБУ чи розвідувальних органів - голові Комісії в Центральному управлінні або регіональному органі СБУ чи відповідному розвідувальному органі) за місцем перебування на військовому обліку заяву за формою згідно з додатком 4, до якої додаються документи, що підтверджують право на відстрочку, або копії таких документів, засвідчені в установленому порядку, зазначені у переліку згідно з додатком 5.

Під час подання заяви військовозобов'язаний пред'являє військово-обліковий документ (військово-обліковий документ в електронній формі). Заява військовозобов'язаного підлягає обов'язковій реєстрації в день її подання.

Комісія вивчає отримані заяву та підтвердні документи, оцінює законність підстав для надання відстрочки, за потреби готує запити до відповідних органів державної влади, інших державних органів для отримання інформації, що підтверджує право заявника на відстрочку, або використовує інформацію з публічних електронних реєстрів. Орган державної влади, інший державний орган здійснює розгляд відповідного запиту протягом п'яти робочих днів з дати його отримання.

Підтвердження достовірності та/або перевірка відомостей, зазначених у заяві, здійснюються шляхом електронної інформаційної взаємодії Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів з іншими державними реєстрами або базами (банками) даних.

Комісія зобов'язана розглянути отримані заяву та документи, що підтверджують право на відстрочку, протягом семи календарних днів з дати надходження, але не пізніше ніж протягом дня, наступного за днем отримання інформації на запити до органів державної влади, інших державних органів.

На підставі розгляду отриманих документів комісія ухвалює рішення про надання або відмову у наданні відстрочки. Рішення комісії оформляється протоколом.

Додатком 5 до Постанови №560 визначено перелік документів, що подаються військовозобов'язаним для отримання відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації відповідно до підстав, зазначених у статті 23 Закону України “Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію».

Зокрема, за підставами, визначеними п.2 ч.3 ст.23 Закону №3543-ХІІ, надаються такі документи, що підтверджують право на відстрочку: для наукових і науково-педагогічних працівників закладів вищої та фахової передвищої освіти, наукових установ та організацій - довідка закладу освіти або наукової установи (організації) про займану посаду за основним місцем роботи та розмір частки ставки під час оплати праці, диплом про науковий ступінь; для педагогічних працівників закладів фахової передвищої освіти, професійної (професійно-технічної) освіти, закладів загальної середньої освіти - довідка закладу освіти про займану посаду за основним місцем роботи та розмір частки ставки під час оплати праці.

Отже, станом на час розгляду справи, рішення про надання відстрочки від призову під час мобілізації приймається комісією, створеною при районних (міських) територіальних центрах комплектування та соціальної підтримки (відокремлених відділах), за наслідками розгляду особисто поданої заяви військовозобов'язаного та відповідних документів, визначених Додатком 5 до Постанови №560, із обов'язковим пред'явленням військово-облікового документа під час подання заяви.

Однак, позивач не надав суду доказів особистого подання відповідачу заяви від 09.01.2025 з доданими документами про надання йому відстрочки від призову на військову службу по мобілізації та пред'явлення військово-облікового документа під час такого подання.

Матеріали справи свідчать, що заява від 09.01.2025 про надання відстрочки від призову направлена позивачем відповідачу засобами поштового зв'язку, що з урахуванням чинних на час її направлення вимог Порядку №560 свідчить про порушення позивачем порядку особистого її подання.

Оскільки позивач не надав суду доказів особистого подання відповідачу заяви від 09.01.2025 з доданими документами про надання йому відстрочки від призову на військову службу по мобілізації, суд дійшов висновку, що позивач не довів звернення до відповідача встановленим порядком для реалізації його права на отримання відстрочки.

Відтак, на переконання суду, відсутня бездіяльність ІНФОРМАЦІЯ_1 щодо розгляду заяви позивача від 09.01.2025 про надання відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації.

Суд також враховує, що на розгляді в суді перебуває спір між позивачем та ІНФОРМАЦІЯ_6 щодо надання відстрочки від призову з аналогічних справі, що розглядається підстав.

Як установлено судом рішенням Черкаського окружного адміністративного суду від 26.12.2024 у справі №580/9934/24 зобов'язано Комісію з розгляду питань щодо надання військовозобов'язаним відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період при ІНФОРМАЦІЯ_7 повторно розглянути отримані від позивача документи з дотриманням порядку, меж, строку та способу дій, визначених законом, щодо надання йому відстрочки від призову на військову службу за мобілізацією на підставі п.2 ч.1 ст.23 Закону України “Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію», і прийняти обґрунтоване рішення з урахуванням вказаних судом мотивів у цьому рішенні.

За фактичними обставинами справи №580/9934/24 зобов'язання стосується заяв позивача про надання відстрочки від 25.06.2024, від 13.08.2024 та від 14.09.2024.

Станом на час вирішення спору у справі, що розглядається, рішення Черкаського окружного адміністративного суду від 26.12.2024 у справі №580/9934/24 не набрало законної сили у зв'язку із його апеляційним оскарженням позивачем.

Суд також враховує, що відповідно до протоколу засідання Комісії з розгляду питань щодо надання військовозобов'язаним відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період при ІНФОРМАЦІЯ_7 від 06.02.2025, на порядок денний винесено питання надання позивачу відстрочки, враховуючи рішення Черкаського окружного адміністративного суду від 26.12.2024 у справі №580/9934/24.

За наслідками розгляду вказаного питання, вирішено відкласти розгляд заяви позивача про надання відстрочки до набрання законної сили рішенням суду.

Відтак, суд вважає необґрунтованим посилання позивача на вказаний протокол Комісії від 06.02.2025, який на його думку підтверджує спірну бездіяльність відповідача, оскільки він стосується розгляду заяв позивача від 25.06.2024, від 13.08.2024 та від 14.09.2024.

Водночас, заява від 09.01.2025 не розглянута з підстав направлення її позивачем засобами поштового зв'язку, що підтверджується листом від 24.04.2025 №4/516, і суд не вважає таку бездіяльність протиправною.

Отже, позовні вимоги є безпідставними та не підлягають задоволенню, а судові витрати - розподілу.

Керуючись ст. 6, 9, 14, 241-246, 255, 295 КАС України, суд,

ВИРІШИВ:

1. Відмовити повністю у задоволенні позову ОСОБА_1 .

2. Судові витрати розподілу не підлягають.

3. Копію рішення направити учасникам справи.

4. Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано. Апеляційна скарга може бути подана до Шостого апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня складення повного його тексту.

Суддя Олексій РІДЗЕЛЬ