Рішення від 08.08.2025 по справі 420/17894/25

Справа № 420/17894/25

РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

08 серпня 2025 року м. Одеса

Одеський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Стефанова С.О., розглянувши за правилами спрощеного позовного провадження адміністративну справу за позовом Головного управління ДПС в Одеській області до ОСОБА_1 про стягнення суми податкового боргу, -

ВСТАНОВИВ:

До Одеського окружного адміністративного суду 10 червня 2025 року надійшов позов Головного управління ДПС в Одеській області (далі-позивач) до ОСОБА_1 (далі-відповідачка), в якому позивач просить стягнути з ФО-ПП ОСОБА_1 РНОКПП НОМЕР_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , суму заборгованості:

- з податку на доходи фізичних осіб, що сплачується фізичними особами за результатами річного декларування у розмірі 7 240 357 грн. 83 коп. на бюджетний рахунок UA308999980333109341000015728, банк отримувача Казначейство України (ЕАП), код 37607526, отримувач коштів ГУК в Од.обл./смт Тарутине/11010500;

- з військового збору, що сплачується фізичними особами за результатами річного декларування у розмірі 603 306 грн. 49 коп. на бюджетний рахунок UA938999980313050137000015001, банк отримувача Казначейство України (ЕАП), код 37607526, отримувач коштів ГУК в Од.обл./ Одеська обл./11011001.;

- адмін. штрафи та інші санкції у розмірі 9 020 грн. 00 коп. на бюджетний рахунок UA958999980313050106000015728, банк отримувача Казначейство України (ЕАП), код 37607526, отримувач коштів ГУК в Од.обл./смт Тарутине /21081100.

Адміністративний позов мотивовано наступним

Позивач зазначає, що станом на 26.05.2025 року, відповідно до інтегрованої картки платника (ІКП), довідки про податкову заборгованість та розрахунку податкового боргу податкова заборгованість ФО-ПП ОСОБА_1 перед бюджетом, становить 7852684,32 грн., а саме:

- заборгованість з податку на доходи фізичних осіб, що сплачується фізичними особами

за результатами річного декларування (б/к 11010500) у сумі 7 240 357,83 виникла на підставі нарахування:

- Податкове повідомлення-рішення №9630/15-32-24-04-20 від 05.03.2025 на загальну суму 680,00 грн. (основний платіж - 0,00 грн, штрафна санкція - 0,00 грн.)

- Податкове повідомлення-рішення №9638/15-32-24-04-20 від 05.03.2025 на загальну суму

7 239 677,83 грн. (основний платіж - 5 791 742,26 грн, штрафна санкція - 1 448 615,57 грн.)

Заборгованість з військового збору (б/к 11011001) у сумі 99 184,79 грн. виникла на підставі нарахування:

- Податкове повідомлення-рішення №9639/15-32-24-04-20 від 05.03.2025 на загальну суму 603 306,49 грн. (основний платіж - 482 645,19 грн, штрафна санкція - 120 661,30 грн.).

Заборгованість по адмін. штрафам та іншим санкціям (б/к 21081103) у сумі 9 020,00 грн. виникла на підставі нарахування:

- Податкове повідомлення-рішення №9635/15-32-24-04-20 від 05.03.2025 на загальну суму 8 000,00 грн. (штрафна санкція) - Податкове повідомлення-рішення №9637/15-32-24-04-20 від 05.03.2025 на загальну суму 1 020,00 грн. (штрафна санкція).

Таким чином, враховуючи те, що несплата коштів до бюджету завдає шкоди інтересам держави, керуючись пп.191.1.22. п.191.1 ст.191, пп.20.1.34. п.20.1. ст.20, п.95.1, п.95.2, п.95.3 ст.95 Податкового кодексу України, позивач просить стягнути суму податкового боргу: по податку на доходи фізичних осіб, що сплачується фізичними особами за результатами річного декларування в загальній сумі 616 626 грн. 53 коп.; по військовому збору, що сплачується фізичними особами за результатами річного декларування в загальній сумі 54 060 грн. 96 коп.

Відзив на адміністративний позов мотивовано наступним

Відповідачка не погоджується із позовними вимогами та в задоволенні позову просить відмовити, посилаючись на те, що позовні вимоги у цій справі обґрунтовані наявністю у відповідача податкового боргу зі сплати грошових зобов'язань, визначених у податкових повідомленняхрішеннях від 05.03.2025 року №№ 9630/15-32-24-04-20, 9635/15-32-24-04-20, 9637/15- 32-24-04-20, 9638/15-32-24-04-20, 9639/15-32-24-04-20, прийнятих Головним управлінням ДПС в Одеській області. 29 липня 2025 р., в межах строку, встановленого ст. 122 КАС України, відповідач звернувся до Одеського окружного адміністративного суду з позовом про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень. Копія позовної заяви відповідача з доказами її надсилання на адресу суду додається. Відтак, в силу положень п. 56.18 ст. 56 ПК України, враховуючи факт звернення відповідача до суду з позовом про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень, грошові зобов'язання, визначені в податкових повідомленнях-рішеннях, є неузгодженими до дня набрання законної сили судовим рішенням у справі за позовом про скасування податкових повідомлень-рішень. Оскільки податковий борг - це сума узгодженого грошового зобов'язання, то сума неузгоджених (оскаржених) грошових зобов'язань, визначена в податкових повідомленнях-рішеннях, не є і не може бути податковим боргом.

Процесуальні дії та клопотання учасників справи

Ухвалою Одеського окружного адміністративного суду від 09 червня 2025 року прийнято позовну заяву до розгляду та відкрито провадження у справі. Розгляд справи вирішено проводити за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами в порядку ст.262 КАС України.

Згідно відповіді на запит суду до Єдиного державного демографічного реєстру ОСОБА_1 РНОКПП НОМЕР_1 зареєстрована за адресою: АДРЕСА_1 з 11.07.2018 року.

Також, судом зроблено запит про наявність у відповідачки зареєстрованого Електронного кабінету ЄСІТС та згідно відповіді сформованої засобами підсистеми ЄСІТС «Електронний суд» отримано інформацію що ОСОБА_1 немає зареєстрованого Електронного кабінету у підсистемі Електроний суд ЄСІТС.

Копія ухвали Одеського окружного адміністративного суду про відкриття провадження від 09 червня 2025 року була направлена відповідачці та згідно рекомендованого повідомлення про вручення поштового відправлення повернуто до суду із зазначенням що адресат відсутній за вказаною адресою, що підтверджується довідкою про причини повернення (ф.20).

Крім того, копія ухвали про прийняття справи до провадження була розміщена на сайті Судова влада України, Одеський окружний адміністративний суд (https://adm.od.court.gov.ua/sud1570).

31 липня 2025 року від відповідачки до суду надійшло клопотання про зупинення провадження у справі (вхід. № ЕС/77946/25).

31 липня 2025 року від відповідачки до суду надійшов відзив на позовну заяву (вхід. № ЕС/77982/25).

05 серпня 2025 року від відповідачки до суду надійшов відзив на позовну заяву (вхід. № 79387/25).

Ухвалою суду від 08 серпня 2025 року в задоволенні клопотання ОСОБА_1 про зупинення провадження у справі за позовом Головного управління ДПС в Одеській області до ОСОБА_1 про стягнення суми податкового боргу - відмовлено.

Станом на 08 серпня 2025 року, інших заяв по суті справи з боку сторін на адресу суду не надходило.

Вивчивши матеріали справи, а також дослідивши обставини, якими обґрунтовувалися позовні вимоги, перевіривши їх доказами, суд встановив наступні факти та обставини.

Обставини справи встановлені судом

Фізична особа-платник податків ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , є платником податків та перебуває на обліку у Головному управлінні ДПС в Одеській області.

Відповідно до розрахунку заборгованості, довідки-розрахунку заборгованості до бюджету та інтегрованої картки платника (ІКП), податкова заборгованість фізичної особи-платника податків ОСОБА_1 перед бюджетом по податку на доходи фізичних осіб, що сплачується фізичними особами за результатами річного декларування становить 7240357,83 грн.; по військовому збору, що сплачується фізичними особами за результатами річного декларування 99184,79 грн.; по адміністративним штрафам та іншим санкціям (б/к 21081103) 9020,00 грн.

Судом встановлено, що заборгованість по податку на доходи фізичних осіб, що сплачується фізичними особами за результатами річного декларування виникла в результаті нарахування:

- Податкове повідомлення-рішення №9630/15-32-24-04-20 від 05.03.2025 на загальну суму 680,00 грн. (основний платіж - 0,00 грн, штрафна санкція - 0,00 грн.)

- Податкове повідомлення-рішення №9638/15-32-24-04-20 від 05.03.2025 на загальну суму

7239677,83 грн. (основний платіж - 5791742,26 грн, штрафна санкція - 1448615,57 грн.)

Судом встановлено, що заборгованість по військовому збору, що сплачується фізичними

особами за результатами річного декларування виникла в результаті нарахування:

- Податкове повідомлення-рішення №9639/15-32-24-04-20 від 05.03.2025 на загальну

суму 603306,49 грн. (основний платіж - 482645,19 грн, штрафна санкція - 120661,30 грн.).

Судом встановлено, що заборгованість по адміністративним штрафам та іншим санкціям (б/к 21081103) у сумі 9 020,00 грн. виникла на підставі нарахування:

- Податкове повідомлення-рішення №9635/15-32-24-04-20 від 05.03.2025 на загальну суму 8 000,00 грн. (штрафна санкція)

- Податкове повідомлення-рішення №9637/15-32-24-04-20 від 05.03.2025 на загальну суму 1 020,00 грн. (штрафна санкція).

У зв'язку з несплатою боржницею заборгованості, податковим органом було сформовано податкову вимогу форми «Ф» №0007380-1306-1532 від 28.04.2025 року про наявність станом на 24.04.2025 року податкового боргу у сумі 7852684,32 грн., яку було направлено рекомендованим листом на адресу відповідачки та була повернута з підстав відсутності адресата за вказаною адресою.

Податкова вимога «Ф» №0007380-1306-1532 від 28.04.2025 року, відповідачкою на час розгляду справи не оскаржувалася, не є скасованою, зміненою або відкликаною.

У встановлений Податковим кодексом України строк, відповідачем самостійно суму податкового зобов'язання не сплачено, у зв'язку з чим, Головне управління ДПС в Одеській області звернулось до суду з даною позовною заявою.

Релевантні джерела права та висновки суду

Спірні правовідносини регулюються нормами Конституції України та Податкового кодексу України (в редакції чинній на момент виникнення спірних правовідносин) (далі - ПК України).

Відповідно до п.14.1.137 ст.14 ПК України, орган стягнення - державний орган, уповноважений здійснювати заходи щодо забезпечення погашення податкового боргу в межах повноважень, встановлених цим Кодексом та іншими законами України.

Контролюючий орган має право застосовувати до платників податків фінансові (штрафні) санкції, стягувати до бюджету та державних цільових фондів суми грошових зобов'язань та/або податкового боргу.

Згідно п.15.1. ст.15 ПК України, платниками податків визнаються фізичні особи (резиденти і нерезиденти України), юридичні особи (резиденти і нерезиденти України) та їх відокремлені підрозділи, які мають, одержують (передають) об'єкти оподаткування або провадять діяльність (операції), що є об'єктом оподаткування згідно з цим Кодексом або податковими законами, і на яких покладено обов'язок із сплати податків та зборів згідно з цим Кодексом.

Пунктом 16.1.4. п.16.1. ст.16 ПК України, платник податків зобов'язаний сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановлених цим Кодексом та законами з питань митної справи.

Відповідно до п.54.1. ст.54 ПК України, крім випадків, передбачених податковим законодавством, платник податків самостійно обчислює суму податкового та/або грошового зобов'язання та/або пені, яку зазначає у податковій (митній) декларації або уточнюючому розрахунку, що подається контролюючому органу у строки, встановлені цим Кодексом. Така сума грошового зобов'язання та/або пені вважається узгодженою.

Відповідно до п.56.11. ст.56 ПК України, не підлягає оскарженню грошове зобов'язання, самостійно визначене платником податків.

Згідно п.57.1. ст.57 ПК України, платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого цим Кодексом для подання податкової декларації, крім випадків, встановлених цим Кодексом.

У відповідності до пп.14.1.39 п.14.1 ст.14 ПК України, «грошове зобов'язання платника податків» - сума коштів, яку платник податків повинен сплатити до відповідного бюджету як податкове зобов'язання та/або штрафну (фінансову) санкцію, що справляється з платника податків у зв'язку з порушенням ним вимог податкового законодавства та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, а також санкції за порушення законодавства у сфері зовнішньоекономічної діяльності.

Правовими положенням пп.14.1.175 п.14.1 ст.14 ПК України передбачено, що податковий борг - це сума узгодженого грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), але не сплаченого платником податків у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов'язання.

Органами стягнення є виключно контролюючі органи, уповноважені здійснювати заходи щодо забезпечення погашення податкового боргу та недоїмки зі сплати єдиного внеску у межах повноважень, а також державні виконавці у межах своїх повноважень, у відповідності до положень пункту 41.2 статті 41 ПК України.

Відповідно до п.59.1 ст.59 ПК України, у разі коли у платника податків виник податковий борг, контролюючий орган надсилає (вручає) йому податкову вимогу в порядку, визначеному для надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення. Податкова вимога може надсилатися (вручатися) контролюючим органом за місцем обліку платника податків, в якому обліковується податковий борг платника податків.

Також податкова вимога надсилається (вручається) коли платникам податків, які самостійно подали податкові декларації, але не погасили суми податкових зобов'язань у встановлені цим Кодексом строки, без попереднього надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення (п.59.4 ст.59 Податкового кодексу України).

Підпунктом 14.1.153 п.14.1 ст.14 ПК України визначено, що податкова вимога - це письмова вимога контролюючого органу до платника податків щодо погашення суми податкового боргу.

Пунктом 59.5 ст.59 ПК України передбачено, що у разі якщо у платника податків, якому надіслано (вручено) податкову вимогу, сума податкового боргу збільшується (зменшується), погашенню підлягає вся сума податкового боргу такого платника податку, що існує на день погашення.

У разі якщо після направлення (вручення) податкової вимоги сума податкового боргу змінилася, але податковий борг не був погашений в повному обсязі, податкова вимога додатково не надсилається (не вручається).

Згідно з п.95.1 ст.95 ПК України, контролюючий орган здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а в разі їх недостатності - шляхом продажу майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі, однак не раніше ніж через 30 календарних днів з дня надіслання (вручення) такому платнику податкової вимоги.

Згідно з вимогами п.102.1 ст.102 ПК України контролюючий орган, крім випадків, визначених п.102.2 цієї статті, має право самостійно визначити суму грошових зобов'язань платника податків у випадках, визначених цим Кодексом, не пізніше закінчення 1095 дня (2555 дня у разі проведення перевірки контрольованої операції відповідно до статті 39 цього Кодексу), що настає за останнім днем граничного строку подання податкової декларації, звіту про використання доходів (прибутків) неприбуткової організації, визначеної пунктом 133.4 статті 133 цього Кодексу, та/або граничного строку сплати грошових зобов'язань, нарахованих контролюючим органом, а якщо така податкова декларація була надана пізніше, - за днем її фактичного подання. Якщо протягом зазначеного строку контролюючий орган не визначає суму грошових зобов'язань, платник податків вважається вільним від такого грошового зобов'язання, а спір стосовно такої декларації та/або податкового повідомлення не підлягає розгляду в адміністративному або судовому порядку. У разі подання платником податку уточнюючого розрахунку до податкової декларації контролюючий орган має право визначити суму податкових зобов'язань за такою податковою декларацією протягом 1095 днів з дня подання уточнюючого розрахунку.

Відповідно до вимог п.102.4 ст.102 ПК України у разі якщо грошове зобов'язання нараховане контролюючим органом до закінчення строку давності, визначеного у п.102.1 цієї статті, податковий борг, що виник у зв'язку з відмовою у самостійному погашенні такого грошового зобов'язання, може бути стягнутий протягом наступних 1095 календарних днів з дня виникнення податкового боргу. Якщо платіж стягується за рішенням суду, строки стягнення встановлюються до повного погашення такого платежу або визначення боргу безнадійним.

При цьому, стягнення податкового боргу з урахування суб'єктного складу сторін у даній справі здійснюється у порядку ст.ст.95, 96 ПК України.

Строки, протягом яких контролюючий орган може звернутися до адміністративного суду з позовом про стягнення сум податкового боргу з платника податків, визначаються статтею 102 ПК України, відповідно до положень якої податковий орган має право звертатися до суду з позовом про стягнення податкового боргу протягом 1095 днів з моменту виникнення податкового боргу.

Разом з цим, суд зазначає, що судова палата з розгляду справ щодо податків, зборів та інших обов'язкових платежів КАС ВС у постанові від 27 січня 2022 року у справі №160/11673/20 сформувала висновок, відповідно до якого процесуальний строк звернення до суду з позовом про скасування податкового повідомлення-рішення (рішення про застосування штрафних санкцій) у випадку, якщо платником податків не використовувалася процедура досудового вирішення спору (адміністративного оскарження) визначається частиною другою статті 122 КАС України - становить шість місяців і обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.

У цій справі також було висловлено окрему думку, де вказано, що платник податків для захисту своїх законних прав, свобод і законних інтересів відповідно до принципу in dubio pro tributario має право на звернення до суду з позовом про оскарження рішення контролюючого органу у межах гарантованого спеціальним законом строку, встановленого сукупністю правових норм - пунктом 56.18 статті 56 та пунктом 102.1 статті 102 ПК України, а не загального, визначеного частиною другою статті 122 КАС України.

Крім того, 19 січня 2023 року Велика Палата Верховного Суду) ухвалила постанову у справі №140/1770/19 про стягнення заборгованості.

У пункті 99 цієї постанови Велика Палата Верховного Суду зазначила, що строк давності у 1095 днів, встановлений статтею 102 ПК України, поширюється, зокрема, на право контролюючого органу щодо проведення перевірки та самостійного визначення суми грошових зобов'язань (пункт 102.1); стягнення податкового боргу (пункт 102.4); право платника податків на подання заяви про повернення надміру сплачених грошових зобов'язань або про їх відшкодування (пункт 102.5); право платника податків на оскарження в суді податкового повідомлення-рішення або іншого рішення контролюючого органу (пункт 56.18 статті 56).

При цьому у пункті 101 постанови Велика Палата Верховного Суду зазначила також про те, що норма пункту 56.18 статті 56 ПК України, встановлюючи спеціальні строки звернення до суду, є відсильною до статті 102 цього Кодексу та регулює виключно правовідносини щодо оскарження податкового повідомлення-рішення або іншого рішення контролюючого органу.

Такий висновок Велика Палата Верховного Суду повторила у постанові від 13 квітня 2023 року у справі №320/12137/20 про стягнення коштів.

Отже, Велика Палата Верховного Суду у справі про стягнення бюджетної заборгованості фактично констатувала, що строк звернення до суду у 1095 днів поширюється на право платника податків на оскарження в суді податкового повідомлення-рішення або іншого рішення контролюючого органу, аналізувала не обумовлюючи вибір правової норми наявністю чи відсутністю досудового врегулювання спору, тобто наявністю чи відсутністю адміністративного оскарження податкового повідомлення-рішення.

При цьому Великою Палатою Верховного Суду не вказано про відступ від правових висновків судової палати з розгляду справ щодо податків, зборів та інших обов'язкових платежів КАС ВС щодо строку звернення до суду з позовом про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення.

В свою чергу, питання щодо строку звернення до суду з позовом про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень в межах справи №500/2276/24 було призначено до касаційного розгляду Великою Палатою Верховного Суду на 8 травня 2025 року.

Разом з цим, суд зазначає, що з урахуванням вказаних вище позицій, мінімальний строк оскарження податкового повідомлення-рішення складає шість місяців.

Судом встановлено, що позивачем заявлено вимогу щодо стягнення з відповідачки суму заборгованості перед бюджетом по податку на доходи фізичних осіб, що сплачується фізичними особами за результатами річного декларування 7240357,83 грн.; по військовому збору, що сплачується фізичними особами за результатами річного декларування 99184,79 грн.; по адміністративним штрафам та іншим санкціям (б/к 21081103) 9020,00 грн. , яка була сформована на підставі податкових повідомлень-рішень №9630/15-32-24-04-20 від 05.03.2025 на загальну суму 680,00 грн. (основний платіж - 0,00 грн, штрафна санкція - 0,00 грн.); №9638/15-32-24-04-20 від 05.03.2025 на загальну суму 7239677,83 грн. (основний платіж - 5791742,26 грн, штрафна санкція - 1448615,57 грн.); №9639/15-32-24-04-20 від 05.03.2025 на загальну суму 603306,49 грн. (основний платіж - 482645,19 грн, штрафна санкція - 120661,30 грн.); №9635/15-32-24-04-20 від 05.03.2025 на загальну суму 8 000,00 грн. (штрафна санкція); №9637/15-32-24-04-20 від 05.03.2025 на загальну суму 1 020,00 грн. (штрафна санкція) та податкової вимоги форми «Ф» від 28.04.2025 року №0007392-1307-1532.

Відповідно до абзацу 2 пункту 42.5 статті 42 ПК України у разі якщо пошта не може вручити платнику податків документ у зв'язку з відсутністю за місцезнаходженням посадових осіб платника податків, їхньою відмовою прийняти документ, незнаходження фактичного місця розташування (місцезнаходження) платника податків або з інших причин, документ вважається врученим платнику податків у день, зазначений поштовою службою в повідомленні про вручення із зазначенням причини невручення.

Як вбачається з наданих до суду доказів відправки податкових повідомлень-рішень №9630/15-32-24-04-20 від 05.03.2025; №9638/15-32-24-04-20 від 05.03.2025; №9639/15-32-24-04-20 від 05.03.2025; №9635/15-32-24-04-20 від 05.03.2025 ; №9637/15-32-24-04-20 від 05.03.2025 та інформації з сайту укрпошти за трекінгом 0601119430058 та рекомендованих повідомлень про вречення поштового відправлення вони вручені відповідачці особисто 13.03.2025 року, а податкова вимога від 28.04.2025 року №0007380-1306-1532 - 08.05.2025 року повернуто з підстав відсутності адресата за вказаною адресою - трекінг відправлення 0601140250566.

Отже, за вказаних обставин, шестимісячний строк звернення до суду щодо оскарження податкових повідомлень-рішень №9630/15-32-24-04-20 від 05.03.2025; №9638/15-32-24-04-20 від 05.03.2025; №9639/15-32-24-04-20 від 05.03.2025; №9635/15-32-24-04-20 від 05.03.2025 ; №9637/15-32-24-04-20 від 05.03.2025 спливає 04.09.2025 року , а податкової вимоги - 07.11.2025 року.

Враховуючи вищенаведене, суд дійшов висновку про наявність підстав для відмови в задоволенні позовних вимог, оскільки право на звернення суб'єкта владних повноважень до суду із позовом про стягнення грошових коштів, який ґрунтується на підставі рішення суб'єкта владних повноважень, може були реалізоване лише після закінчення строку, встановленого у абз.1 ч.2 ст.122 КАС України.

Відповідно до ч.1 ст.77 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.

Розподіл судових витрат

З огляду на відмову в задоволенні позовних вимог та згідно з вимогами статті 139 КАС України, розподіл судових витрат судом не здійснюється.

Керуючись ст.ст.2, 6-10, 77, 90, 139, 250, 251, 255, 257, 258, 263, 295, 297 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ВИРІШИВ:

В задоволенні адміністративного позову Головного управління ДПС в Одеської області до фізичної особи - платника податків ОСОБА_1 про стягнення суми податкового боргу - відмовити.

Рішення набирає законної сили згідно ст.255 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржене до суду апеляційної інстанції за правилами, встановленими ст.ст.293, 295 та п.15-5 розділу VII Кодексу адміністративного судочинства України.

Рішення може бути оскаржено, згідно ст.295 КАС України, протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частину рішення суду, або розгляд справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Позивач: Головне управління ДПС в Одеській області (вул. Семінарська, 5, м. Одеса, 65044, код ЄДРПОУ ВП 44069166).

Відповідачка: ОСОБА_1 ( АДРЕСА_2 , РНОКПП НОМЕР_1 ).

Суддя С.О. Cтефанов

.