про виправлення описки в судовому рішенні
07 серпня 2025 року Київ № 320/37956/24
Київський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Басая О.В., розглянувши питання про виправлення описки в судовому рішенні у справі за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в м. Києві про визнання протиправними дій і зобов'язання вчинити дії,
До Київського окружного адміністративного суду звернувся ОСОБА_1 із позовом до Головного управління Пенсійного фонду України в м. Києві, в якому просить:
- визнати протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України в м. Києві щодо зменшення розміру пенсії ОСОБА_1 з 01.01.2018 до 70 % грошового забезпечення;
- визнати протиправною бездіяльність Головного управління Пенсійного фонду України в м. Києві щодо не перерахунку та не виплаті ОСОБА_1 з 01.04.2019 пенсії у розмірі, який обчислено з грошового забезпечення, визначеного в довідці від 18.07.2024 № 21/3-9/878-385 станом на 05.03.2019;
- зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в м. Києві перерахувати та виплатити ОСОБА_1 пенсію з 01.01.2018 у розмірі 86 % грошового забезпечення;
- зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в м. Києві перерахувати та виплатити ОСОБА_1 з 01.04.2019 пенсію в розмірі 86 %, який обчислено з грошового забезпечення, визначеного в довідці від 18.07.2024 № 21/3-9/878-385 станом на 05.03.2019
9 травня 2025 року Київський окружний адміністративний суд ухвалив рішення, згідно з яким, адміністративний позов задовольнив:
- визнав протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України в м. Києві щодо зменшення розміру пенсії ОСОБА_1 з 86 % до 70 % сум грошового забезпечення з 01.01.2018;
- зобов'язав Головне управління Пенсійного фонду України в м. Києві (код ЄДРПОУ 42098368, місцезнаходження: м. Київ, вул. Бульварно-Кудрявська, буд. № 16) здійснити перерахунок та виплату пенсії ОСОБА_1 (місце проживання: РНОКПП: АДРЕСА_1 ) з 01.01.2018 з урахуванням основного розміру пенсії - 86 % грошового забезпечення, з урахуванням виплачених сум;
- визнав протиправною бездіяльність Головного управління Пенсійного фонду України в м. Києві у проведенні перерахунку та виплаті пенсії ОСОБА_1 на підставі нової довідки Фінансово - економічного управління Служби безпеки України про розмір грошового забезпечення від 18.07.2024 № 21/3-9/878-385;
- зобов'язав Головне управління Пенсійного фонду України в м. Києві (код ЄДРПОУ 42098368, місцезнаходження: м. Київ, вул. Бульварно-Кудрявська, буд. № 16) здійснити перерахунок та виплату пенсії ОСОБА_1 (РНОКПП: НОМЕР_1 , місце проживання: АДРЕСА_2 ) з урахуванням нової довідки Фінансово - економічного управління Служби безпеки України про розмір грошового забезпечення від 18.07.2024 № 21/3-9/878-385, із урахуванням розмірів основних і додаткових видів грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії, які зазначені в даній довідці, згідно з постановою Кабінету Міністрів України № 704 від 30 серпня 2017 року "Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб, відповідно до вимог статей 43 і 63 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб звільнених з військової служби та деяких інших осіб", статті 9 Закону України "Про соціальний та правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей", з урахуванням основного розміру пенсії - 86 % грошового забезпечення, з урахуванням виплачених сум;
- стягнув за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління Пенсійного фонду України в м. Києві (код ЄДРПОУ: 42098368, місцезнаходження: м. Київ, вул. Бульварно-Кудрявська, буд. № 16) на користь ОСОБА_1 (РНОКПП: НОМЕР_1 , місце проживання: АДРЕСА_2 ) судовий збір у сумі 2 422,40 грн (дві тисячі чотириста двадцять дві гривні сорок копійок).
До суду від представника позивача надійшла заява про виправлення описки, оскільки в п'ятому абзаці резолютивної частини рішення не зазначено дати з якої необхідно здійснити перерахунок та виплату пенсії ОСОБА_1 .
Суд встановив, що при виготовленні резолютивної частини зазначеного рішення Київського окружного адміністративного суду від 09.05.2025 суд допустив описку в його тексті, а саме в шостому абзаці при написанні місця проживання позивача, зазначивши: " АДРЕСА_2 ", замість: " АДРЕСА_2 " та не зазначив у п'ятому абзаці дати з якої необхідно здійснити перерахунок та виплату пенсії ОСОБА_1 . Таким чином, в рішенні суду від 09.05.2025 містяться описки, які необхідно виправити.
Положеннями частини першої статті 253 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що суд, який постановив судове рішення, може з власної ініціативи або за заявою учасника справи чи іншої заінтересованої особи виправити допущені в судовому рішенні цього суду описки, очевидні арифметичні помилки незалежно від того, набрало судове рішення законної сили чи ні.
Згідно з частиною другою цієї ж статті, питання про внесення виправлень суд може вирішити в порядку письмового провадження.
Беручи до уваги зазначене, суд вважає за необхідне виправити допущені описки в рішенні суду від 09.05.2025 в порядку письмового провадження.
Керуючись статтями 243, 248, 253, 256, 294, 295 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
Заяву представника позивача про виправлення описки в судовому рішенні у справі за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в м. Києві про визнання протиправними дій і зобов'язання вчинити дії задовольнити.
Виправити описки в тексті рішення Київського окружного адміністративного суду від 09.05.2025 в адміністративній справі № 320/37956/24 за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в м. Києві про визнання протиправними дій і зобов'язання вчинити дії.
У п'ятому абзаці резолютивної частини рішення суду від 09.05.2025 в адміністративній справі № 320/37956/24 зазначити дату з якої необхідно здійснити перерахунок та виплату пенсії ОСОБА_1 : "Зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в м. Києві (код ЄДРПОУ 42098368, місцезнаходження: м. Київ, вул. Бульварно-Кудрявська, буд. № 16) з 01.04.2019 здійснити перерахунок та виплату пенсії ОСОБА_1 (РНОКПП: НОМЕР_1 , місце проживання: АДРЕСА_2 ) з урахуванням нової довідки Фінансово - економічного управління Служби безпеки України про розмір грошового забезпечення від 18.07.2024 № 21/3-9/878-385, із урахуванням розмірів основних і додаткових видів грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії, які зазначені в даній довідці, згідно з постановою Кабінету Міністрів України № 704 від 30 серпня 2017 року "Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб, відповідно до вимог статей 43 і 63 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб звільнених з військової служби та деяких інших осіб", статті 9 Закону України "Про соціальний та правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей", з урахуванням основного розміру пенсії - 86 % грошового забезпечення, з урахуванням виплачених сум.".
У шостому абзаці резолютивної частини рішення суду від 09.05.2025 в адміністративній справі № 320/37956/24 зазначити місце проживання позивача ОСОБА_1 : " АДРЕСА_2 ", замість " АДРЕСА_2 ".
Копію ухвали надіслати (видати) особам, які беруть участь у справі.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та може бути оскаржена до Шостого апеляційного адміністративного суду протягом п'ятнадцяти днів з дня проголошення (підписання) ухвали.
Суддя Басай О.В.