про повернення позовної заяви
07 серпня 2025 року м. Київ № 320/21071/23
Суддя Київського окружного адміністративного суду Панова Г.В., розглянувши позовну заяву
Товариства з обмеженою відповідальністю «Транссіті»
до Департаменту транспортної інфраструктури виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації)
про визнання протиправними дій, зобов'язання вчинити певні дії,
До Київського окружного адміністративного суду Товариство з обмеженою відповідальністю «Транссіті» з позовом до Департаменту транспортної інфраструктури виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації), в якому просить суд:
- визнати протиправними дії Департаменту транспортної інфраструктури виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) щодо проведення 12.06.2023 перевірки Товариства з обмеженою відповідальністю «ТРАНССІТІ» на маршруті № 529;
- зобов'язати Департамент транспортної інфраструктури виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) утриматися від вчинення дій та/або прийняття будь-яких рішень на підставі результатів перевірки, проведеної 12.06.2023, викладених в акті позачергової перевірки дотримання Перевізником умов договору про організацію пасажирських перевезень на міському автобусному маршруті загального користування м. Києва № 1/07/21 від 13.06.2023.
Відповідно до вимог частини 1 статті 171 Кодексу адміністративного судочинства України суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, зокрема, чи: відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтями 160, 161, 172 цього Кодексу; позов подано у строк, установлений законом (якщо позов подано з пропущенням встановленого законом строку звернення до суду, то чи достатньо підстав для визнання причин пропуску строку звернення до суду поважними); немає інших підстав для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених цим Кодексом.
Ухвалою Київського окружного адміністративного суду від 14.08.2023 позовну заяву залишено без руху, у зв'язку із недоліками позовної заяви та встановлено, що недоліки повинні бути усунуті шляхом подання до суду: оригіналу документу, що підтверджує сплату судового збору за звернення з даним позовом до суду та встановлено десятиденний строк для усунення недоліків позовної заяви з дня отримання копії ухвали.
Копія ухвали суду від 14.08.2023 була направлена позивачу засобами поштового зв'язку "Укрпошта" на адресу, яка зазначена позивачем у позовній заяві, а саме: 09100, Київська обл., м. Біла Церква, бул. Олександрійський, 20, кв. 12, що підтверджується реєстром згрупованих відправлень від 04.09.2023 № 0600043083810. Також в матеріалах справи наявний скріншот з сайту "Укрпошта", що підтверджує вручення позивачу вказаного відправлення № 0600043083810.
Крім того, ухвала суду була розміщена в Єдиному державному реєстру судових рішень у вільному доступі.
Водночас позивачем не усунуто недоліків позовної заяви та не надано до суду документів вказаних в ухвалі про залишення позовної заяви без руху. Також позивачем не подано до суду заяви про продовження процесуального строку або поновлення процесуального строку у разі його пропуску з поважних причин. Таким чином позивач не усунув недоліків позовної заяви у встановлений строк та не виконав вимоги ухвали суду про залишення позовної заяви без руху.
Згідно з пунктом 1 частини четвертої статті 169 Кодексу адміністративного судочинства України позовна заява повертається позивачеві, якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви, яку залишено без руху, у встановлений судом строк.
З огляду на невиконання позивачем вимог ухвали суду від 14.08.2023, суд вважає за необхідне позовну заяву повернути позивачу з усіма доданими до неї документами.
Суд звертає увагу на те, що відповідно до приписів частини восьмої статті 169 Кодексу адміністративного судочинства України повернення позовної заяви не перешкоджає повторному зверненню позивача до суду з подібним позовом після того, як перестануть існувати обставини, що стали підставою для повернення заяви.
На підставі викладеного, керуючись статтями 169, 171, 243, 248 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,
1. Позовну заяву Товариства з обмеженою відповідальністю «Транссіті» до Департаменту транспортної інфраструктури виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) про визнання протиправними дій, зобов'язання вчинити певні дії повернути позивачеві.
2. Роз'яснити позивачеві, що повернення позовної заяви не позбавляє права повторного звернення до адміністративного суду в порядку, встановленому законом.
3. Копію ухвали разом з матеріалами позовної заяви надіслати позивачеві.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та може бути оскаржена до Шостого апеляційного адміністративного суду протягом п'ятнадцяти днів з дня проголошення (підписання) ухвали.
Суддя Панова Г. В.