Ухвала від 07.08.2025 по справі 260/3946/25

ЗАКАРПАТСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

про закриття провадження у адміністративній справі

07 серпня 2025 рокум. Ужгород№ 260/3946/25

Закарпатський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Плеханова З.Б. розглянувши у спрощеному провадженні адміністративну справу за позовною заявою Закарпатське обласне відділення Фонду соціального захисту осіб з інвалідністю до Товариство з обмеженою відповідальністю "Конвой Юей" про стягнення адміністративно-господарських санкцій та пені

ВСТАНОВИВ:

Закарпатське обласне відділення Фонду соціального захисту осіб з інвалідністю звернулося до Закарпатського окружного адміністративного суду з позовною заявою до Товариство з обмеженою відповідальністю "Конвой Юей" про стягнення адміністративно-господарських санкцій та пені в розмірі 90 543.28 грн. за невиконання нормативу робочих місць для працевлаштування осіб з інвалідністю.

Позовні вимоги обгрунтовані тим, що згідно рядка 03 розрахунку, кількість осіб з інвалідністю, які повинні працювати на підприємстві відповідно до вимог ст.19 Закону "Про основи соціальної захищеності осіб з інвалідністю в Україні " становить 1 особа, в той же час, згідно ряжка 02 розрахунку у роботодавця протягом 2024 року середньооблікова кількість осіб з інвалідністю становила 0 осіб. Відповідач повинен був самостійно сплатити в строк до 15 квітня поточного року наступного за роком, в якому відбулося порушення, розрахувати і сплатити адміністративно-господарські санкції.

22 травня 2025 року ухвалою ЗОАС відкрито спрощене позовне провадження. 2. Залучено до участі в справі в якості третьої особи без самостійних вимог : Закарпатський обласний центр зайнятості , який зобовязано надати суду в термін 7 днів з дня отримання даної ухвали інформацію: чи зверталося у 2024 році Товариство з обмеженою відповідальністю "Конвой Юей" (Код ЄДРПОУ 45420951) про потребу у підборі працівників з інвалідністю або про відкриття вакансій , на які можливе працевлаштування осіб з інвалідністю. Якщо так, то надати відповідні письмові докази, звіти.

Також зобовязано позивача надати суду в термін 7 днів з дня отримання даної ухвали:

- інформацію з реєстру застрахованих осіб за формою, затвердженою постановою правління Пенсійного фонду України від 10 березня 2023 року № 14-2 щодо відповідача в повному обсязі.5.Третя особа може подати письмові пояснення щодо позову в порядку ст. 165 КАСУ.

6. Запропоновано відповідачу надати відзив на позов та докази, які в нього є в термін протягом 15 днів з дня отримання даної ухвали.

23 травня 2025 року від представника позивача надійшла заява на виконання ухвали суду та додано детальні дані наявні в Централізованому банку даних з проблем інвалідності, які надані Пенсійним фондом України у порядку та за формою, встановленою ПФУ за погодженням із центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері соціального захисту населення, Фонду соціального захисту осіб з інвалідністю щодо ТОВ "Конвой ЮЕЙ".

27 травня 2025 року від третьої особи без самостійних вимог : Закарпатського обласного центру зайнятості на виконання ухвали суду надано інформацію, що Товариством з обмеженою відповідальністю "Конвой Юей" (Код ЄДРПОУ 45420951) звіти форми № 3-ПН "Інформація про попит на робочу силу(вакансії)", в тому числі із відміткою про потребу у підборі працівників з інвалідністю у 2024 році до Закарпатського обласного центру зайнятості не подавалися.

09 червня 2025 року представником позивача подано Відзив на позовну заяву, в якому викладено заперечення на позову і зазначають наступне.

Відповідач заперечує правильність розрахунку та запевняє, що він виконав норму щодо кількості працевлаштованих осіб з інвалідністю на підприємстві, а саме в кількості 1 особа на момент подання звітності, що підтверджують доказом працевлаштування однієї особи що становить середньооблікову кількість осіб з інвалідністю - Наказ № 55 "Про прийняття на роботу" ОСОБА_1 від 16.10.2024 року , який згідно квитанції № 2 від 16.10.24 року був надісланий позивачем та отриманий ГУ ДПС у Закарпатській області. , що також стверджується Звітом ЄСВ за 4 квартал.

Також звертають увагу, що відповідач як юридична особа створений та зареєстрований 13 квітня 2024 року . 20 червня 2024 року відповідачем прийнято 8-го працівника ,а вже16 жовтня 2024 року виконано норматив передбачений ч.1 ст. 19 ЗУ "Про основи соціальної захищеності осіб з інвалідністю в Україні ".

Крім того, позивачем не було дотримано вимог статті 19 ЗУ "Про основи соціальної захищеності осіб з інвалідністю в Україні", оскільки не здійснено розрахунок адміністративно-господарських санкцій до 10 березня 2025 року, і на адресу відповідача не направлено жодного документу щодо заявлених адміністративно-господарських санкцій.

Зауважують, що позивач передчасно, не маючи встановлених актом перевірки органами Держпраці доказів, посилаючись лише на інформацію з бази даних , передчасно звернувся з даним позовом.

Зазначають, що розмір судових витрат відповідача на правничу допомогу становить 5000 гривень, які просять стягнути з позивача.

10 червня 2025 року позивачем подано Відповідь на відзив, в якій зазначено наступне.

В спростування посилання відповідача на те, що не надано відповідачу до 10 березня розрахунку адміністративно-господарських санкцій, то позивачем надано квитанцію від 04.03.2025 року про розміщення розрахунку в електронному кабінеті роботодавця, на веб-порталі електронних послуг ПФУ 04.03.2025 року о 12:09:45, яки знаходиться там постійно.

Крім того позивач додатково надає лист від 06.03.2025 року № 03, яким відповідача додатково повідомлено про необхідність вчасної сплати адміністративно-господарських санкцій.

Щодо того, що у відповідача працював 3 місяці ОСОБА_2 , який є особою з інвалідністю, то відповідно до вимог "Інструкції зі статистики кількості працівників" середньооблікова кількість штатних працівників з інвалідністю у 2024 році становить 3 місяці :12 місяців =0,25, що менше 1 при заокругленні.

Щодо зауважень відповідача з приводу необхідності перевірки Держпраці, то відповідно до приписів ЗУ "Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану" в період дії воєнного стану не передбачено здійснення позапланових заходів державного нагляду (контролю) за додержанням законодавства про працю за заявами Фонду соціального захисту інвалідів.

Щодо посилання представника відповідача на судову практику Верховного Суду, то представник позивача зазначає про її неактуальність для спірних правовідносин .

27 червня 2025 року суд ухвалив: зобовязати повторно Закарпатське обласне відділення Фонду соціального захисту осіб з інвалідністю надати суду в термін 5 днів з дня отримання даної ухвали: детальні дані наявні в Централізованому банку даних з проблем інвалідності, які надані Пенсійним фондом України у порядку та за формою, встановленою ПФУ за погодженням із центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері соціального захисту населення, Фонду соціального захисту осіб з інвалідністю щодо ТОВ "Конвой ЮЕЙ" штрифтом 12-14 згідно Інструкції про ВИМОГИ до оформлення документів, що виготовляються за допомогою друкувальних засобів.

30 червня 2025 року від представника позивача надійшла заява про відкликання позовної заяви, який керується ст.ст. 189, 142 КАСУ та яка обгрунтована тим, що на сьогоднішній день відпали підстави у зверненні з позовом до відповідача через фактичну сплату суми заборгованості. Також просить повернути 100% судового збору.

До заяви додано копію :

- платіжної інструкції № 432 від 16 травня 2025 року про сплату судового збору по даній справі на суму 3029,00 грн.

- копію виписки ДКСУ від 27 червня 2025 року , в якій зазначено:

Товариство з обмеженою відповідальністю "Конвой Юей"

101;45420951; сплата сум АГС за 1924 рік, з метою збереження статусу критичного підприємства

всього оборотів за день 155 793,843 грн.

01 липня 2025 року від відповідача надішли заперечення, в яких просять відмовити у відкликанні позову посилаючись на ст.ст. 169 КАСУ та зазначають , що позовні вимоги є безпідставними , оскільки позивач є субєктом зовнішньоекономічної діяльності і має статус критично-важливого підприємства.

З 04 липня 2025 року по 04 серпня 2025 року головуюча перебувала у щорічній відпустці)

Вивчивши подані заяви та матеріали справи суд констатує наступне

Згідно п.2 ч.4 ст.169 КАСУ позовна заява повертається позивачеві, якщо позивач до відкриття провадження в адміністративній справі подав заяву про її відкликання.

Отже оскільки по даній справі представником позивача про відкликання позову подана після відкриття провадження, то повернення позову не відповідає вказаній нормі.

У відповідності до ч.1 ст. 47 КАСУ позивач має право на будь-якій стадії судового процесу відмовитися від позову.

Суд не приймає відмови позивача від позову, визнання позову відповідачем і не визнає умов примирення сторін, якщо ці дії суперечать закону або порушують чиї-небудь права, свободи чи інтереси.( ч. 6 ст. 47 КАСУ)

Як встановлено судом 30 червня 2025 року відповідачем в добровільному порядку сплачено адміністративно-господарські санкції в розмірі 155 793 грн.

Посилання відповідача, що він не згідний з мотивами та підставами позову не впливає на наявність факту погашення боргу та відсутність предмету спору. Крім того , відповідачем не подано зустрічного позову в даній справі з обгрунтуванням неправомірності дій та рішень позивача.

Судом не встановлено, що дії позивача шодо відмови від позову суперечать закону або порушують чиї-небудь права, свободи чи інтереси.

Відповідно до ч.2 ст. 262 КАСУ розгляд справи по суті за правилами спрощеного позовного провадження розпочинається через тридцять днів, з дня відкриття провадження у справі.

Оскільки днем відкриття провадження є 22 травня 2025 року , то розгляд справи по суту розпочався 23 червня 2025 року. Отже статтею 7 ЗУ "Про судовий збір" у випадку відмови позивача від позову після розгляду справи по суті повернення судового збору не передбачено.

Суд закриває провадження у справі, якщо позивач відмовився від позову і відмову прийнято судом ( п. 2 ч. 1 ст. 238 КАСУ).

На підставі викладеного та керуючись ст.238 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

УХВАЛИВ:

Прийняти відмову позивача від позову.

Закрити провадження в адміністративній справі за позовною заявою Закарпатське обласне відділення Фонду соціального захисту осіб з інвалідністю до Товариство з обмеженою відповідальністю "Конвой Юей" про стягнення адміністративно-господарських санкцій та пені- у зв'язку з відмовою від позову.

Ухвала може бути оскаржена до Восьмого апеляційного адмінсуду протягом 15 днгів.

СуддяЗ.Б.Плеханова