Рішення від 07.08.2025 по справі 260/3962/25

ЗАКАРПАТСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

07 серпня 2025 рокум. Ужгород№ 260/3962/25

Закарпатський окружний адміністративний суд у складі головуючої судді Скраль Т.В., розглянувши в письмовому провадженні в порядку спрощеного позовного провадження адміністративну справу за позовною заявою Державного спеціалізованого господарського підприємства «Ліси України» 01601, м. Київ, вул. Шота Руставелі, 9А, код ЄДРПОУ 44768034), в особі філії «Карпатський лісовий офіс» (88000, Закарпатська область , м. Ужгород, вул. Собранецька, 156, код ЄДРПОУ ВП 45554542), в особі представника Левицького Андрія Олександровича (88000, Закарпатська область , м. Ужгород, вул. Собранецька,156, РНОКПП НОМЕР_1 ) до Державної служби України з безпеки на транспорті (03150, м. Київ, вул. Антоновича, 51, код ЄДРПОУ 39816845) в особі Відділу державного нагляду (контролю) у Закарпатській області (88006, Закарпатська область, м. Ужгород, вул. Карпатської України, 38 «В») про скасування постанови, -

ВСТАНОВИВ:

20 травня 2025 року Державне спеціалізоване господарське підприємство «Ліси України», в особі філії «Карпатський лісовий офіс», через уповноваженого представника Левицького Андрія Олександровича, звернувся до Закарпатського окружного адміністративного суду з позовною заявою до Державної служби України з безпеки на транспорті в особі Відділу державного нагляду (контролю) у Закарпатській області, якою просить визнати протиправною та скасувати постанову Відділу державного нагляду (контролю) у Закарпатській області про визнання протиправною та скасування постанови про застосування адміністративно-господарського штрафу №ПШ 044368 від 01 травня 2025 року відносно філії «Карпатський лісовий офіс» Державного спеціалізованого господарського підприємства ДП «Ліси України».

23 травня 2025 року ухвалою суду відкрито провадження у справі за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення (без виклику) сторін.

27 червня 2025 року ухвалою суду витребувано від Державного спеціалізованого господарського підприємства «Ліси України» відомості щодо Самбірського надлісництва.

03 липня 2025 року представником позивача подано клопотання в якому зазначено, що згідно структури і штатної чисельності філії «Карпатський лісовий офіс» ДП «Ліси України», яка затверджена наказом філії «Карпатський лісовий офіс» ДП «Ліси України» «Про введення в дію структури і штатного розпису» від 04.04.2025 року № 473/39.4 Самбірське надлісництво є структурним підрозділом філії «Карпатський лісовий офіс» державного спеціалізованого господарського підприємства «Ліси України», який створюється та ліквідується відповідно до затвердженої організаційної структури Філії.

1. Позиції сторін.

Заявлені позовні вимоги позивач обґрунтовує тим, що водій, що здійснював перевезення, є штатним працівником ДП «Ліси України», на нього поширюються правила внутрішнього трудового розпорядку та щодо нього ведеться облік робочого часу згідно вимог Кодексу законів про працю України (наказ філії «Карпатський лісовий офіс» ДП «Ліси України» №446-к від 30.12.2024 «Про призначення/прийняття працівників Самбірської транспортної дільниці Самбірського надлісництва). Внаслідок чого неможливе порушення вимог щодо робочого часу та часу відпочинку, адже на Підприємстві встановлено 5-ти денний робочий тиждень (з понеділка по п'ятницю, 2 вихідні дні на тиждень - субота та неділя), 8-ми годинний робочий день (з 08:00 год. по 17:00 год.) із перервою на обід (з 12:00 год. по 13:00 год.). Як вбачається із Товарно-транспортної накладної (ліс) серії ЛАБ №Р60174 від 20.03.2025, на підставі якої здійснювалось перевезення лісопродукції, вантажовідправник - ДП «Ліси України», філія «Карпатський лісовий офіс», Самбірське над лісництво, пункт завантаження - Самбірське надлісництво, Сусідовицьке лісництво, кв.6, вантажоодержувач - ДП «Ліси України», філія «Карпатський лісовий офіс», Самбірське надлісництво, Старий Самбір, Нижній склад. В технічному паспорті транспортного засобу «Урал» (реєстраційний номер НОМЕР_2 ) міститься особлива відмітка - спеціальний вантажний лісовоз встановлено кран маніпулятор НІАВ965/90 та платформу для перевезення лісоматеріалів. Враховуючи спеціальний характер техніки, а також мету перевезення (власні потреби), вважаємо, що до даного випадку підлягає застосуванню підпункт 4 пункту 1.4 Положення №340, відповідно до якого дія Положення не поширюється на перевезення вантажів, які здійснюються підприємствами лісового господарства, так як в даному випадку використовувалась спеціалізована техніка, яка слугувала виключно для цілей експлуатації ДП «Ліси України».

09 червня 2025 року відповідачем подано до суду відзив на позовну заяву, в якому просять відмовити у задоволенні позову. В обґрунтування зазначають, що при перевірці дотримання водієм умов праці та відпочинку водіїв згідно вимог ЄУТР та Положення про робочий час і час відпочинку водіїв колісних транспортних засобів затвердженого Наказом Міністерства юстиції України від 07.06.2010, виявлено, що транспортний засіб із повною масою 14925 кг(14,92 т) не обладнаний тахографом. Також у водія відсутня індивідуальна контрольна книжка водія. Якщо звернутися до дорожнього листа наданого позивачем, то в графі «Робота водія» зазначено дві відмітки: 1) виїзд з гаражу -8 год 00 хв; 2) повернення в гараж -19 год 00 хв. Таким чином загальна робота водія у зміну 20.03.2025 року склала 11 год, що не відповідає вимозі абз. 3 п. 2.3 Положення №340 в якому визначена нормальна тривалість робочого часу не більше 40 годин на тиждень. У разі підсумованого обліку робочого часу водія нормальна тривалість робочого дня (зміни) без урахування часу перерви не може перевищувати 10 годин. Тривалість періоду керування не може перевищувати 56 годин на тиждень та 90 годин протягом двох тижнів. Згідно пояснення директора філії Ігоря Чебана, зареєстрованого у Відділі 30.04.2025 року за вх. №19396/0/22-25, водій є штатним працівником Філії, на якого поширюються правила внутрішнього трудового розпорядку та здійснюється облік робочого часу згідно вимог Кодексу законів про працю. Але, на підтвердження свого пояснення надав лише скан-копію виписки з ЄДРПОУ філії «Карпатський лісовий офіс» . До позовної заяви долучені Накази «Про затвердження положення про філію «Карпатський лісовий офіс»№733 від 04.04.2025 та Наказ №446-к від 30.12.2024 «Про призначення /прийняття працівників». З долучених документів неможливо встановити ані прийняті на підприємстві (філії) правила внутрішнього трудового розпорядку, ані графіка роботи працівників, ані спосіб ведення обліку робочого часу водіїв.

Відповідно до статті 229 частини 4 КАС України у разі неявки у судове засідання всіх учасників справи або якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється за відсутності учасників справи (у тому числі при розгляді справи в порядку письмового провадження), фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.

2. Обставини, встановлені судом.

Судом встановлено, що Відділом державного нагляду (контролю) у Львівській області на підставі направлення на рейдову перевірку (перевірку на дорозі) № НР000599 від 17 березня 2025 року, проводилась рейдова перевірка транспортних засобів відповідно до вимог Закону України «Про автомобільний транспорт».

Під час проведення перевірки, 20 березня 2025 року був зупинений транспортний засіб марки УРАЛ н.з. НОМЕР_2 , серія і номер свідоцтва про реєстрацію НОМЕР_3 , що належить ДП «Ліси України», під керуванням водія ОСОБА_1 .

За результатами перевірки було складено Акт проведення перевірки додержання вимог законодавства про автомобільний транспорт під час виконання перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом № 091748 від 20 березня 2025 року, у якому зафіксовано, що під час перевірки виявлено порушення статті 48 Закону України «Про автомобільний транспорт», а саме відсутня індивідуальна контрольна книжка водія. У тому числі порушення, відповідальність за які передбачена статтею 60 Закону України Про автомобільний транспорт, перевезення вантажів за відсутності на момент перевірки документів передбачених статтею 48 Закону, (а.с. 79, зворот).

04 квітня 2025 року Відділ державного нагляду (контролю) у Львівській області листом № 13783/33/18-25 скерував матеріали справи про порушення за місцезнаходженням до Відділу державного нагляду (контролю) у Закарпатській області, (а.с. 79).

15 квітня 2025 року Відділ державного нагляду (контролю) у Закарпатській області направив Філії Карпатський лісовий офіс ДСЛГП Ліси України лист № 33818/27/24-25 у якому повідомив про розгляд справи щодо порушення законодавства про автомобільний транспорт 01 травня 2025 року об 09 годині 30 хвилині, (а.с. 78, зворот).

01 травня 2025 року Відділом державного нагляду (контролю) в Закарпатській області за наслідками розгляду справи про порушення законодавства про автомобільний транспорт, складено постанову про застосування адміністративно-господарського штрафу № ПШ 044368, якою до Філії «Карпатський лісовий офіс» ДСЛГП «Ліси України» застосовано адміністративно-господарський штраф у сумі 17000 грн за порушення вимог статті 48 Закону України «Про автомобільний транспорт», відповідальність за яке передбачена абзацом 3 частини 1 статті 60 Закону України «Про автомобільний транспорт», (а.с. 78).

Вважаючи постанову про застосування адміністративно-господарського штрафу № ПШ 044368 від 01 травня 2025 року протиправною, позивач звернувся до суду з метою її скасування.

3. Мотиви суду та норми права, застосовані судом.

Статтею 19 Конституції України встановлено, що органи державної влади, їх посадові особи повинні діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Наведена норма означає, що суб'єкт владних повноважень зобов'язаний діяти лише на виконання закону, за умов і обставин, визначених ним, вчиняти дії, не виходячи за межі прав та обов'язків, дотримуватися встановленої законом процедури, обирати лише встановлені законодавством України способи правомірної поведінки під час реалізації своїх владних повноважень.

Стаття 6 Закону України від 05.04.2001 № 2344-III «Про автомобільний транспорт» (далі - Закон № 2344-III) передбачає, що центральний орган виконавчої влади, що забезпечує реалізацію державної політики з питань безпеки на наземному транспорті, здійснює, зокрема державний нагляд і контроль за дотриманням автомобільними перевізниками вимог законодавства, норм на автомобільному транспорті; габаритно-ваговий контроль транспортних засобів у зонах габаритно-вагового контролю, вимоги до облаштування та технічного оснащення яких затверджуються центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері автомобільного транспорту (частина 7).

Згідно з статтею 18 Закону №2344-III з метою організації безпечної праці та ефективного контролю за роботою водіїв транспортних засобів автомобільні перевізники зобов'язані: організовувати роботу водіїв транспортних засобів, режими їх праці та відпочинку відповідно до вимог законодавства України; здійснювати заходи, спрямовані на забезпечення безпеки дорожнього руху; забезпечувати виконання вимог законодавства з питань охорони праці; здійснювати організацію та контроль за своєчасним проходженням водіями медичного огляду, забезпечувати їх санітарно-побутовими приміщеннями й обладнанням.

Контроль за роботою водіїв транспортних засобів має забезпечувати належне виконання покладених на них обов'язків і включає організацію перевірок режимів їх праці та відпочинку, а також виконання водіями транспортних засобів вимог цього Закону та законодавства про працю.

Процедура здійснення державного контролю за додержанням суб'єктами господарювання, які провадять діяльність у сфері автомобільного транспорту (далі - суб'єкти господарювання), вимог законодавства про автомобільний транспорт, норм та стандартів щодо організації перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом, норм міжнародних договорів про міжнародне автомобільне сполучення, виконанням умов перевезень, визначених дозволом на перевезення на міжобласних автобусних маршрутах, вимог Європейської угоди щодо роботи екіпажів транспортних засобів, які виконують міжнародні автомобільні перевезення, дотриманням габаритно-вагових параметрів, наявністю дозвільних документів на виконання перевезень та відповідністю виду перевезень, відповідних ліцензій, внесенням перевізниками-нерезидентами платежів за проїзд автомобільними дорогами визначена Порядком здійснення державного контролю на автомобільному транспорті, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 08 листопада 2006 року № 1567, в редакції, чинній на момент виникнення спірних правовідносин (далі - Порядок № 1567).

Відповідно до пункту 2 Порядку №1567 рейдовим перевіркам підлягають усі транспортні засоби вітчизняних та іноземних автомобільних перевізників (далі - транспортні засоби), що здійснюють автомобільні перевезення пасажирів та вантажів на території України.

Рейдові перевірки на автомобільному транспорті проводяться посадовими особами Укртрансбезпеки та її територіальних органів (далі - посадові особи) у форменому одязі, які мають відповідне службове посвідчення і направлення на рейдову перевірку (пункт 3 Порядку №1567).

Згідно з пунктом 13 Порядку № 1567 у разі виявлення в ході рейдової перевірки транспортного засобу порушення вимог законодавства про автомобільний транспорт посадовою особою, яка провела перевірку, складається акт проведення рейдової перевірки дотримання вимог законодавства про автомобільний транспорт під час здійснення перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом за формою згідно з додатком 2 (далі - акт проведення перевірки).

Статтею 33 Закону №2344-ІІІ визначено засади діяльності автомобільного перевізника, що здійснює перевезення вантажів на договірних умовах. Так, автомобільним перевізником, що здійснює перевезення вантажів на договірних умовах, є суб'єкт господарювання, який відповідно до законодавства надає послугу згідно з договором про перевезення вантажу транспортним засобом, що використовується на законних підставах.

Для виконання перевезень небезпечних вантажів автомобільний перевізник повинен одержати відповідну ліцензію.

Згідно з положеннями статті 34 Закону України «Про автомобільний транспорт» автомобільний перевізник повинен: виконувати вимоги цього Закону та інших законодавчих і нормативно-правових актів України у сфері перевезення пасажирів та/чи вантажів; забезпечувати умови праці та відпочинку водіїв згідно з вимогами законодавства; забезпечувати безпеку дорожнього руху.

За змістом статті 48 Закону № 2344-III автомобільні перевізники, водії повинні мати і пред'являти особам, які уповноважені здійснювати контроль на автомобільному транспорті та у сфері безпеки дорожнього руху, документи, на підставі яких виконують вантажні перевезення. Документами для здійснення внутрішніх перевезень вантажів є: для автомобільного перевізника - документ, що засвідчує використання транспортного засобу на законних підставах, інші документи, передбачені законодавством; для водія - посвідчення водія відповідної категорії, реєстраційні документи на транспортний засіб, товарно-транспортна накладна або інший визначений законодавством документ на вантаж, інші документи, передбачені законодавством.

Водій транспортного засобу зобов'язаний: мати при собі та передавати для перевірки уповноваженим на те посадовим особам документи, передбачені законодавством, для здійснення зазначених перевезень (стаття 49 Закону України «Про автомобільний транспорт»).

В силу частини першої статті 60 Закону № 2344-III за порушення законодавства про автомобільний транспорт до автомобільних перевізників застосовуються адміністративно-господарські штрафи, зокрема, за перевезення пасажирів та вантажів за відсутності на момент проведення перевірки документів, визначених статтями 39 і 48 цього Закону, передбачено штраф у розмірі однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

З аналізу наведених норм убачається, що даними нормами покладено на перевізника обов'язок з забезпечення, а водія пред'явлення для перевірки відповідних документів, а за відсутності документів, передбачених статтею 48 Закону № 2344-III, на підставі яких виконуються вантажні перевезення транспортним засобом, застосовуються адміністративно-господарські штрафи.

Враховуючи наведені нормативно-правові акти, відповідальність за порушення вимог законодавства у сфері автомобільного транспорту під час перевезення вантажів застосовується саме до перевізників.

Таким чином, у цій справі спірним питанням є можливість застосування адміністративно-господарського штрафу до позивача як до перевізника.

Положення про робочий час і час відпочинку водіїв колісних транспортних засобів, затверджене наказом Міністерства транспорту та зв'язку України від 07.06.2010 (далі - Положення №340), встановлює особливості регулювання робочого часу та часу відпочинку водіїв колісних транспортних засобів та порядок його обліку.

Відповідно до пункту 1.3 Положення №340, його вимоги поширюються на автомобільних перевізників та водіїв, які здійснюють внутрішні перевезення пасажирів чи/та вантажів колісними транспортними засобами.

Відповідно до пункту 1.4 Положення №340 це Положення не поширюється на перевезення пасажирів чи/та вантажів, які здійснюються:

фізичними особами за власний рахунок для власних потреб без використання праці найманих водіїв;

під час стихійного лиха, аварій та інших надзвичайних ситуацій;

транспортними засобами Міністерства внутрішніх справ України (у тому числі Національної гвардії України), Міністерства оборони України, Офісу Генерального прокурора, Служби безпеки України, Державної служби України з надзвичайних ситуацій, Національної поліції України та Державної прикордонної служби України або транспортними засобами, орендованими ними без водія, коли такі перевезення здійснюються з метою виконання завдань, покладених на ці державні органи, та під їх контролем;

сільськогосподарськими підприємствами або підприємствами лісового господарства, якщо ці перевезення виконуються тракторами або іншою технікою, призначеною для місцевих сільськогосподарських робіт чи робіт у галузі лісового господарства, та слугують виключно для цілей експлуатації цих підприємств;

закладами охорони здоров'я незалежно від форми власності;

транспортними засобами спеціального та спеціалізованого призначення суб'єктів господарювання незалежно від форм власності, що здійснюють експлуатаційне утримання, будівництво та поточний ремонт автомобільних доріг загального користування, вулиць у населених пунктах, а також інших об'єктів транспортної інфраструктури в радіусі не більше 150 км від об'єкта будівництва (ремонту), які обладнані спеціальними світловими сигнальними пристроями відповідно до пункту 3.6 розділу 3 Правил дорожнього руху, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 10 жовтня 2001 року № 1306, за умови наявності у водія відповідного транспортного засобу первинного документа, що фіксує маршрут руху такого транспортного засобу, а також у разі забезпечення експлуатації дорожніх об'єктів у надзвичайних ситуаціях, за несприятливих погодно-кліматичних умов, у разі деформації та пошкодження елементів дорожніх об'єктів і виникнення інших перешкод у дорожньому русі.

Автобуси, що використовуються для нерегулярних і регулярних спеціальних пасажирських перевезень, для регулярних пасажирських перевезень на міжміських автобусних маршрутах протяжністю понад 50 км, вантажні автомобілі з повною масою понад 3,5 тонн повинні бути обладнані діючими та повіреними тахографами (пункт 6.1 Положення №340).

За приписами пункту 6.3 Положення №340 водій, що керує ТЗ, на автобусних маршрутах протяжністю до 50 км включно, вантажними автомобілями з повною масою до 3,5 тонн включно, веде індивідуальну контрольну книжку водія (додаток 3) або повинен мати копію графіка змінності водіїв, або використовувати діючий та повірений тахограф.

Під час проведення перевірки, 20 березня 2025 року був зупинений транспортний засіб марки УРАЛ н.з. НОМЕР_2 , серія і номер свідоцтва про реєстрацію НОМЕР_3 , що належить ДП «Ліси України», під керуванням водія ОСОБА_1 .

Так, під час перевірки 20 березня 2025 року водій позивача надав посадовим особам відповідача ТТН (ліс) серії ЛАБ №Р60174 від 20 березня 2025 року.

Відповідно до даної ТТН, здійснювалось перевезення круглих лісоматеріалів, ялиця; пункт завантаження Самбірське надлісництво, Сусідовицьке лісництво (ДП «Старосамбірське ЛМГ», а пункт розвантаження м. Старий Самбір; вантажоодержувач: ДП «Ліси України», філія «Карпатський лісовий офіс», Самбірське надслісництво, Старий Самбір, Нижній склад; умови відвантаження: проміжний, (а.с. 85-86).

Судом встановлено, що відповідно до структури і штатної чисельності філії «Карпатський лісовий офіс» ДП «Ліси України», яка затверджена наказом філії «Карпатський лісовий офіс» ДП «Ліси України» «Про введення в дію структури і штатного розпису» від 04 квітня 2025 року № 473/39.4 Самбірське надлісництво є структурним підрозділом філії «Карпатський лісовий офіс» державного спеціалізованого господарського підприємства «Ліси України», який створюється та ліквідується відповідно до затвердженої організаційної структури Філії.

Наказом філії «Карпатський лісовий офіс» державного спеціалізованого господарського підприємства «Ліси України» від 20.01.2025 року № 140/39.6.3.3 «Про затвердження положення про Надлісництво Самбірське філія «Карпатський лісовий офіс» затверджено та введено в дію Положення про Самбірське надлісництво філії «Карпатський лісовий офіс» державного спеціалізованого господарського підприємства «Ліси України» (надалі - Положення).

Місцезнаходження Самбірського надлісництва є: 82001 Львівська область, місто Старий Самбір, вул. Дрогобицька 2.

Згідно з пунктом 1.1. Положення Самбірське надлісництво є структурним підрозділом філії «Карпатський лісовий офіс» державного спеціалізованого господарського підприємства «Ліси України» (далі - Філія), який створюється та ліквідується відповідно до затвердженої організаційної структури Філії.

Правила перевезень вантажів автомобільним транспортом в Україні, затверджені наказом Міністерства транспорту України 14.10.97 № 363 (далі - Правила № 363) визначають права, обов'язки і відповідальність власників автомобільного транспорту - Перевізників та вантажовідправників і вантажоодержувачів - Замовників.

Приписами пункту 1 Правил №363, визначено:

автомобільний перевізник - фізична або юридична особа, яка здійснює на комерційній основі чи за власний кошт перевезення пасажирів чи (та) вантажів транспортними засобами;

товарно-транспортна накладна - єдиний для всіх учасників транспортного процесу (крім фізичних осіб, які здійснюють перевезення вантажу за рахунок власних коштів та для власних потреб) документ, призначений для обліку товарно-матеріальних цінностей на шляху їх переміщення, розрахунків за перевезення вантажу та обліку виконаної роботи, що може використовуватися для списання товарно-матеріальних цінностей, оприбуткування, складського, оперативного та бухгалтерського обліку, який складається у паперовій та/або електронній формі та містить обов'язкові реквізити, передбачені Законом України «Про автомобільний транспорт» та цими Правилами.

Відповідно до пункту 11.1 Правил № 363 основним документом на перевезення вантажів є товарно-транспортна накладна, яка містить всі обов'язкові реквізити, визначені Законом України «Про автомобільний транспорт», форму якої наведено в додатку 7 до цих Правил.

Сторони можуть внести до товарно-транспортної накладної будь-яку іншу інформацію, яку вони вважають необхідною.

За визначенням, наведеним в частині першій статті 1 Закону №2344-III, автомобільний перевізник - фізична або юридична особа, яка здійснює на комерційній основі чи за власний кошт перевезення пасажирів чи (та) вантажів транспортними засобами.

Суд дійшов висновку, що хоча у ТТН автомобільним перевізником зазначено позивача, однак матеріалами справи підтверджено, що Самбірське надлісництво філії «Карпатський лісовий офіс» ДП «Ліси України» 20 березня 2025 року здійснювала перевезення власного вантажу (деревини) в межах підприємства для його експлуатації, тобто внутрішнє перевезення власного вантажу технікою, призначеною для робіт у галузі лісового господарства. У вказаних правовідносинах позивач не надавав послуг з перевезення вантажу на договірних засадах за винагороду.

Враховуючи вищевикладене, суд дійшов висновку про те, постанова про застосування адміністративно-господарського штрафу від 01 травня 2025 року № ПШ044368 прийнята протиправно та підлягає скасуванню, оскільки у вказаних правовідносинах позивач не надавав послуг з перевезення вантажу на договірних засадах за винагороду.

Відповідно до статті 77 частини 1 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.

Відповідно до статті 90 КАС України суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні.

Таким чином, суд приходить до висновку, що позовні вимоги підлягають до задоволення.

Відповідно до частини першоїстатті 139 КАС Українипри задоволенні позову сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.

Позивач при поданні адміністративного позову сплатив судовий збір у розмірі 3 028,00 грн, що підтверджується платіжною інструкцією від 19 травня 2025 року № 7647, (а.с. 8).

Таким чином, вказана сума судових витрат підлягає стягненню на користь позивача.

Керуючись статтями 9, 14, 90, 139, 242-246, 255 КАС України, суд -

УХВАЛИВ:

1. Позов Державного спеціалізованого господарського підприємства «Ліси України», в особі філії «Карпатський лісовий офіс», в особі представника Левицького Андрія Олександровича до Державної служби України з безпеки на транспорті, в особі Відділу державного нагляду (контролю) у Закарпатській області про скасування постанови - задовольнити.

2. Визнати протиправною та скасувати постанову Відділу державного нагляду (контролю) у Закарпатській області про застосування адміністративно-господарського штрафу від 01 травня 2025 року № ПШ044368.

3. Стягнути на користь Державного спеціалізованого господарського підприємства «Ліси України» 01601, м. Київ, вул. Шота Руставелі, 9А, код ЄДРПОУ 44768034), в особі філії «Карпатський лісовий офіс» (88000, Закарпатська область , м. Ужгород, вул. Собранецька, 156, код ЄДРПОУ ВП 45554542) за рахунок бюджетних асигнувань Державної служби України з безпеки на транспорті (03150, м. Київ, вул. Антоновича, 51, код ЄДРПОУ 39816845) в особі Відділу державного нагляду (контролю) у Закарпатській області (88006, Закарпатська область, м. Ужгород, вул. Карпатської України, 38 «В») судові витрати у вигляду сплаченого судового збору в розмірі 3 028,00 грн (три тисячі двадцять вісім гривень 00 коп.).

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду. Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або у разі розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення. Апеляційна скарга подається безпосередньо до суду апеляційної інстанції.

Повний текст рішення виготовлений та підписаний 07 серпня 2025 року.

СуддяТ.В.Скраль