Ухвала від 07.08.2025 по справі 240/15758/25

ЖИТОМИРСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА

07 серпня 2025 року м. Житомир справа № 240/15758/25

категорія 113080000

Житомирський окружний адміністративний суд у складі судді Майстренко Н.М., розглянувши у порядку письмового провадження питання про залучення другого відповідача до участі в адміністративній справі за позовом ОСОБА_1 до ІНФОРМАЦІЯ_1 про визнання дій протиправними, зобов'язання вчинити дії,

встановив:

В провадженні Житомирського окружного адміністративного суду знаходиться справа № 240/15758/25 за позовом ОСОБА_1 до ІНФОРМАЦІЯ_1 про визнання протиправною бездіяльності ІНФОРМАЦІЯ_2 у розгляді заяви позивача про надання відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації та зобов'язання та зобов'язання розглянути таку заяву і внести відповідні відомості до військово-облікового документа.

09.07.2025 року до суду від відповідача надійшов лист за № 7/4608 від 07.07.2025 року, у якому повідомляється про те, що ІНФОРМАЦІЯ_2 є структурним підрозділом ІНФОРМАЦІЯ_3 .

Розглянувши подану заяву, суд враховує наступне.

Матеріалами справи підтверджується, що предметом спору у цій справі є бездіяльність ІНФОРМАЦІЯ_2 у розгляді його заяви.

Так, Постановою Кабінету Міністрів України від 23.02.2022 року № 154 "Про затвердження Положення про територіальні центри комплектування та соціальної підтримки" визначено статус, основні завдання та функції територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки.

Відповідно до пункту 1 цієї постанови територіальні центри комплектування та соціальної підтримки є органами військового управління, що забезпечують виконання законодавства з питань військового обов'язку і військової служби, мобілізаційної підготовки та мобілізації.

Територіальні центри комплектування та соціальної підтримки утворюються в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі, інших містах, районах, районах у містах.

Залежно від обсягів облікової, призовної та мобілізаційної роботи утворюються районні (об'єднані районні), міські (районні у містах, об'єднані міські) територіальні центри комплектування та соціальної підтримки (далі - районні територіальні центри комплектування та соціальної підтримки).

Відповідно до пункту 7 Постанови № 154 від 23.02.2022 року районні територіальні центри комплектування та соціальної підтримки є відокремленими підрозділами відповідних територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки Автономної Республіки Крим, областей, м. Києва та Севастополя.

З метою забезпечення виконання завдань та визначених функцій районних територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки у їх складі утворюються структурні підрозділи (відділи, відділення, групи, служби), які провадять діяльність відповідно до положення про структурний підрозділ районного територіального центру комплектування та соціальної підтримки, що затверджується керівником районного територіального центру комплектування та соціальної підтримки.

Отже, ІНФОРМАЦІЯ_4 є самостійним відокремленим підрозділом, який, в свою чергу, має такий структурний підрозділ як ІНФОРМАЦІЯ_5 .

Відповідно до частин 3 - 7 статті 48 Кодексу адміністративного судочинства України якщо позов подано не до тієї особи, яка повинна відповідати за позовом, суд до ухвалення рішення у справі за згодою позивача замінює первісного відповідача належним відповідачем, не закриваючи провадження у справі, якщо це не потягне за собою зміни підсудності адміністративної справи. Суд має право за клопотанням позивача до ухвалення рішення у справі залучити до участі у ній співвідповідача. Якщо позивач не згоден на заміну відповідача іншою особою, суд може залучити цю особу як другого відповідача. У разі відмови у задоволенні позову до такого відповідача понесені позивачем витрати відносяться на рахунок держави. Під час вирішення питання про залучення співвідповідача чи заміну належного відповідача суд враховує, зокрема, чи знав або чи міг знати позивач до подання позову у справі про підставу для залучення такого співвідповідача чи заміну неналежного відповідача. Після заміни сторони, залучення другого відповідача розгляд адміністративної справи починається спочатку. Заміна позивача допускається до початку судового розгляду справи по суті. Заміна відповідача допускається до ухвалення рішення судом першої інстанції.

Враховуючи зазначене та те, що у даних спірних правовідносинах оскаржувані дії стосуються виключної компетенції районних (міських) ТЦК СП (пункт 11 Положення про ТЦК СП), суд вважає, що залучення ІНФОРМАЦІЯ_3 як другого відповідача у цій справі є необхідним для захисту прав позивача.

Керуючись статтями 48, 243, 248, 256, 293, 294 Кодексу адміністративного судочинства України,

ухвалив:

Залучити ІНФОРМАЦІЯ_6 до участі у справі №240/15758/25, як другого відповідача.

Направити ІНФОРМАЦІЯ_7 ( АДРЕСА_1 ) копію позовної заяви та доданих до неї документів.

Встановити ІНФОРМАЦІЯ_7 строк для подання відзиву протягом десяти днів з дня отримання копії ухвали про залучення другого відповідача у справі.

Зобов'язати ІНФОРМАЦІЯ_4 надати суду Положення про ІНФОРМАЦІЯ_4 , відомості про включення ІНФОРМАЦІЯ_3 до ЄДРПОУ.

Зобов'язати ІНФОРМАЦІЯ_8 надати суду Положення, на підставі якого діє відділ.

Ухвала суду набирає законної сили негайно після її підписання суддею та окремо не оскаржується. Заперечення на ухвалу можуть бути включені до апеляційної скарги на рішення суду.

Суддя Н.М. Майстренко