ДАРНИЦЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М.КИЄВА
справа № 753/11340/25
провадження № 3/753/4647/25
"08" серпня 2025 р. суддя Дарницького районного суду м. Києва Рудюк О.Ю., розглянувши матеріали про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 ,
за ч. 1 ст. 122-2 КпАП України,
відповідно до протоколу про адміністративні правопорушення серія ЕПР1 № 331824 від 16 травня 2025 року, ОСОБА_1 16 травня 2025 року о 1 год. 24 хв., керуючи автомобілем Volkswagen д.н.з НОМЕР_1 в м. Києві по вул. Харківське шосе, 76, не виконав вимогу поліцейського про зупинку ТЗ, завчасно подану, зрозумілим жестом, та продовжив рух при цьому збільшив швидкість, в подальшому був переслідуваний на службовому ТЗ Пежо 301 д.н.з НОМЕР_2 на синьому фоні, та затриманий шляхом блокування, чим порушив вимоги п. 2.4, ПДР України.
Дії ОСОБА_1 кваліфіковано за ч. 1 ст. 122-2 КпАП України.
ОСОБА_1 в судовому засіданні вину не визнав, та пояснив, що з протоколом не погоджується, оскільки ніякої вимоги не було. Він їхав не один, а було ще декілька автівок та працівників поліції він не бачив.
Суд, дослідивши адміністративний матеріал, аналізуючи зібрані по справі докази, приходить до висновку, що винуватість ОСОБА_1 у вчиненні ним правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 122-2 КпАП України, не знайшла свого підтвердження в матеріалах справи, виходячи із наступного.
Згідно ст. 9 КпАП України адміністративним правопорушенням визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
За статтею 251 КпАП України доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Стаття 7 КпАП України передбачає, що ніхто не може бути підданий заходу впливу у зв'язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом. При цьому, провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законів.
В силу принципу презумпції невинуватості, діючого в адміністративному праві, всі сумніви у винності особи, що притягується до адміністративної відповідальності, тлумачаться на її користь. Недоведена вина прирівнюється до доведеної невинуватості.
Відповідно до ст. 245 КпАП України завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом.
Згідно зі ст. 252 КпАП України орган (посадова особа), що розглядає справу про адміністративне правопорушення оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.
Так, відповідно до протоколу, ОСОБА_1 16 травня 2025 року о 1 год. 24 хв., керуючи автомобілем Volkswagen д.н.з НОМЕР_1 в м. Києві по вул. Харківське шосе, 76, не виконав вимогу поліцейського про зупинку ТЗ, завчасно подану, зрозумілим жестом, та продовжив рух при цьому збільшив швидкість, в подальшому був переслідуваний на службовому ТЗ Пежо 301 д.н.з НОМЕР_2 на синьому фоні, та затриманий шляхом блокування, чим порушив вимоги п. 2.4, ПДР України.
Однак, сам лише протокол не є достатнім доказом для підтвердження винуватості ОСОБА_1 у вчиненні правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 122-2 КпАП України.
Представлені матеріали справи не місять інших належних та допустимих доказів вчинення ОСОБА_1 порушень вимоги п. 2.4 ПДР України, а тому суд приходить до висновку, що у діях останнього відсутній склад адміністративного правопорушення передбачений ч. 1 ст. 122-2 КпАП України.
Згідно п. 1 ч. 1 ст. 247 КпАП України провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю за умови відсутності складу адміністративного правопорушення.
Тому, дане адміністративне провадження повинно бути закрито, а судовий збір не підлягає стягненню з особи, що притягається до адміністративної відповідальності, у зв'язку з встановленням обставин визначених п. 1 ч. 1 ст. 247 КпАП України.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 283, 284 КпАП України, суд
провадження у справі про притягнення ОСОБА_1 , до адміністративної відповідальності за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 122-2 КпАП України, закрити у зв'язку з відсутністю в його діях складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 122-2 КпАП України.
Постанова судді може бути оскаржена протягом десяти днів з дня її винесення до Київського Апеляційного суду через Дарницький районний суд м. Києва.
Суддя О.Ю. Рудюк