3/381/760/25
381/2337/25
06 серпня 2025 року місто Фастів
Суддя Фастівського міськрайонного суду Київської області Зебелян Н.В.,за участі секретаря судового засідання Погребняк О.О., прокурора Левченка А.В., особи, яка притягується до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , розглянувши матеріали справи про адміністративне правопорушення, які надійшли з Управління стратегічних розслідувань в Київській області Департаменту стратегічних розслідувань про притягнення до адміністративної відповідальності:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 ,
за скоєння адміністративних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 172-6 КУпАП,
05.05.2025 до Фастівського міськрайонного суду Київської області надійшли адміністративні протоколи № 3635 та № 3634 від 24.04.2025 про адміністративні правопорушення відносно ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.
Згідно з протоколом про адміністративне правопорушення, громадянин ОСОБА_1 будучи головним державним інспектором відділу контролю за готівковими операціями управління фактичних перевірок ГУ ДПС у м. Києві, являючись суб'єктом відповідальності за вчинення правопорушень, пов'язаних з корупцією, згідно з пп. «б» п.1 ч. 1 ст. 3 ЗУ № 1700-VII та приміткою до ст. 172-6 КУпАП, на якого поширюється його дія, в порушення вимог абзацу 1 ч. 2 ст. 45 розділу VII та п. 207 розділу ХІІІ Закону України № 1700-VII, несвоєчасно, а саме 06.03.2025, без поважних причин, подав декларацію при звільненні особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за період з 01.01.2023 по 18.08.2023, неохоплений раніше поданими деклараціями, чим вчинив адміністративне правопорушення пов'язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена за ч. 1 ст. 172-6КУпАП.
Крім того, згідно з протоколом про адміністративне правопорушення, громадянин ОСОБА_1 станом на 31.12.2021 обіймаючи посаду головного державного інспектора з питань додержання законодавства про працю, зайнятість та інших нормативно-правових актів управління з питань праці Головного управління Держпраці у Київській області, являючись суб'єктом відповідальності за вчинення правопорушень, пов'язаних з корупцією, згідно з пп. «б» п.1 ч. 1 ст. 3 ЗУ № 1700-VII та приміткою до ст. 172-6 КУпАП, на якого поширюється його дія, в порушення вимог абзацу 1 ч. 2 ст. 45 розділу VII та п. 207 розділу ХІІІ Закону України № 1700-VII, несвоєчасно, а саме 19.03.2024, без поважних причин, подав декларацію при звільненні особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2021 рік, чим вчинив адміністративне правопорушення пов'язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена за ч. 1 ст. 172-6КУпАП.
ОСОБА_1 у судовому засіданні пояснив, що у зв'язку з початком повномаштабної агресії російської федерації було відтерміновано декларування. У цей період він звільнився з попереднього місця роботи та влаштувався на інше. Відновлення кампанії з декларування він упустив, однак, як тільки з попереднього місця роботи йому повідомили про відновлення декларування він подав декларацію річну та декларацію після звільнення. Крім того, він зазначив, що не мав жодного умислу на вчинення правопорушення та при першій можливості подав декларацію, допустивши прострочення виконання свого обов'язку на мінімальну кількість днів. Також ОСОБА_1 додав, що ніколи не притягувався до адміністративної відповідальності, у нього відсутній умисел на вчинення даних правопорушень, тож просить суд врахувати вказані обставини та звільнити його від адміністративної відповідальності, обмежитись усним зауваженням.
Судом було поставлено на обговорення питання про доцільність об'єднання протоколів про адміністративні корупційні правопорушення, складені щодо ОСОБА_1 .
Прокурор та особа, що притягується до адміністративної відповідальності просили суд об'єднати адміністративні матеріали щодо ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП в одне провадження та притягнути його до адміністративної відповідальності.
Відповідно до ч. 2 ст. 36 КУпАП, якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою), стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених.
Враховуючи той факт, що протоколи про адміністративні правопорушення складались стосовно однієї особи, суд вважає, що для об'єктивного розгляду справи необхідно об'єднати в одне провадження вищезазначені справи про адміністративні правопорушення відносно ОСОБА_1 .
Відповідно до ч. 1 ст. 172-6 КУпАП встановлена відповідальність за несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, тягне за собою накладення штрафу від п'ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Враховуючи суспільну небезпеку та характер вчиненого правопорушення, яке не становить великої суспільної небезпеки, те, що ОСОБА_1 хоч із запізненням, однак подав декларації, відсутність завданої шкоди державі чи суспільним інтересам, особу порушника, те, що він вперше притягується до адміністративної відповідальності, відсутність обтяжуючих обставин, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, у зв'язку з малозначністю вчиненого правопорушення, вважаю за можливе обмежитись усним зауваженням.
Згідно із ст. 22 КУпАП при малозначності вчиненого адміністративного правопорушення орган (посадова особа), уповноважений розглядати справу, може звільнити порушника від адміністративної відповідальності і обмежитись усним зауваженням.
Згідно із ч. 2 ст. 284 КУпАП при оголошенні усного зауваження виноситься постанова про закриття провадження у справі про адміністративне правопорушення.
На підставі вищевикладеного, приходжу до висновку про звільнення правопорушника від адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП за малозначністю, оголосивши усне зауваження, а провадження у справі закрити.
Керуючись ст. 22, ст. 172-6, 283, 284, 294 Кодексу України про адміністративні правопорушення, суддя
Об'єднати в одне провадження справи про адміністративні правопорушення відносно ОСОБА_1 : справа № 381/2337/25, (пр. № 3/381/760/25) про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП та № 381/2338/25 (пр. 3/381/761/25) про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.
Присвоїти справі про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП номер № 381/2337/25, (пр. № 3/381/760/25).
На підставі ст. 22 КУпАП звільнити ОСОБА_1 від адміністративної відповідальності, передбаченої ч. 1 ст. 172-6 КУпАП через малозначність вчинених адміністративних правопорушень, обмежившись усним зауваженням, провадження в справі закрити.
На постанову у справі про адміністративне правопорушення може бути подано апеляційну скаргу до Київського апеляційного суду через Фастівський міськрайонний суд Київської області протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Суддя Н.В. Зебелян