Справа № 201/9660/25
Провадження № 1-кс/201/3462/2025
08 серпня 2025 року м. Дніпро
Слідчий суддя Соборного районного суду міста Дніпра ОСОБА_1 за участі секретаря судового засідання ОСОБА_2 , прокурора ОСОБА_3 , захисника ОСОБА_4 , розглянувши в судовому засіданні клопотання т.в.о. начальника 3 відділення слідчого відділу 3 управління (з дислокацією у м. Сіверськодонецьк Луганської області) ГУ СБ України в Донецькій та Луганській областях капітана юстиції ОСОБА_5 , погоджене прокурором Луганської обласної прокуратури ОСОБА_3 , про надання дозволу на здійснення спеціального досудового розслідування, за матеріалами кримінального провадження № 22025130000000266 від 26.05.2025 за підозрою:
ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця м. Перевальськ Луганської області, громадянина України, зареєстрованого та проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , раніше не судимого, у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 28, ч. 4 ст. 111-1 та ч. 2 ст. 28, ч. 1 ст. 111-2 КК України,
Слідчий за погодженням прокурора звернувся до слідчого судді з клопотанням про надання дозволу на проведення спеціального досудового розслідування у кримінальному проваджені за № 22025130000000266 від 26.05.2025 за підозрою ОСОБА_6 , у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 28, ч. 4 ст. 111-1 та ч. 2 ст. 28, ч. 1 ст. 111-2 КК України.
Клопотання мотивоване тим, що 17.06.2015 ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_1 та ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , які діяли у спільній домовленості, тобто за попередньою змовою групою осіб, добровільно та за власною ініціативою, на основі приміщень, техніки та матеріальних цінностей товариства з обмеженою відповідальністю «виробничо-комерційна фірма «ПРОМСОЮЗ» (код ЄДРПОУ 21822350), де останній є засновником та керівником, знаходячись на тимчасово окупованій території Луганської області, зареєстрували у т.зв. «державних органах ЛНР» «товариство з обмеженою відповідальністю «виробничо-комерційна фірма «ПРОМСОЮЗ» (мовою оригіналу: «общество с ограниченной ответсвеностью «производственно-коммерческая фирма «ПРОМСОЮЗ» ЕГРЮЛ 60102296, адрес: ЛНР, город Алчевск, улица Тельмана, дом 14», далі - «ООО «ПКФ «ПРОМСОЮЗ»).
Згідно з т.зв. «свідоцтвом № 14-0000229/2015 про державну реєстрацію юридичної особи» від 17.06.2015 ОСОБА_7 є засновником «ООО «ПКФ «ПРОМСОЮЗ», а ОСОБА_6 є керівником та уповноваженою особою, з правом підпису всієї документації з фінансово-господарської діяльності підприємства.
02.06.2015 наказом № 2-к ОСОБА_7 призначив ОСОБА_6 на посаду директора «ООО «ПКФ «ПРОМСОЮЗ».
В подальшому, 26.07.2016 ОСОБА_6 , який діяв на підставі довіреності виданої ОСОБА_7 , засвідченої 27.05.2015 приватним нотаріусом Київського міського нотаріального округу ОСОБА_8 за реєстровим № 545, зареєстровано т.зв. «устав «ООО «ПКФ «ПРОМСОЮЗ» (новая редакция)» (далі - «устав»).
Згідно даного «устава» (п. 4.1) товариство створюється з метою отримання прибутку шляхом здійснення виробництва, торгівельної та посередницької діяльності, виконання робіт та надання послуг, здійснення зовнішньоекономічної діяльності.
Також, відповідно зазначеного «устава» ОСОБА_7 , як «участник общества» має право (п. 5.1):
1. Брати участь в управлінні справами «ООО «ПКФ «ПРОМСОЮЗ».
2. Отримувати частину прибутку від діяльності «ООО «ПКФ «ПРОМСОЮЗ».
3. Брати участь у діяльності «ООО «ПКФ «ПРОМСОЮЗ» на підставі трудового договору (контракту) або за договором цивільно-правового характеру.
4. Висувати на розгляд органів управління «ООО «ПКФ «ПРОМСОЮЗ» пропозиції з питань діяльності «ООО «ПКФ «ПРОМСОЮЗ».
5. Придбати у пріоритетному порядку продукцію, роботи та послуги, які виробляє «ООО «ПКФ «ПРОМСОЮЗ».
6. Отримувати дані та відомості про діяльність «ООО «ПКФ «ПРОМСОЮЗ», стан його майна, розмірів прибутку та збитків. На вимогу Учасника товариства «ООО «ПКФ «ПРОМСОЮЗ» зобов'язано надавати йому для ознайомлення річні баланси, звіти «ООО «ПКФ «ПРОМСОЮЗ» про його діяльність, протоколи зборів.
7. Обирати чи бути обраними до органів управління «ООО «ПКФ «ПРОМСОЮЗ».
8. Здійснювати відчуження частин у статутному фонді «ООО «ПКФ «ПРОМСОЮЗ».
9. Вийти із «ООО «ПКФ «ПРОМСОЮЗ» в установленому порядку.
10. Набувати інших прав, передбачених чинним законодавством ЛНР.
Більш того, вищим органом управління «ООО «ПКФ «ПРОМСОЮЗ» є загальні збори учасників та до компетенції ОСОБА_7 як учасника таких зборів віднесено (п. 9.3 статуту):
1. Визначення основних напрямів діяльності Товариства та затвердження його планів та звітів про їх виконання.
2. Внесення змін до статуту Товариства, зміни розміру його статутного фонду.
3. Встановлення розміру, форми та порядку внесення учасниками додаткових вкладів.
4. Створення та визначення повноважень Ревізійної комісії.
5. Вибори та відкликання членів Ревізійної комісії.
6. Призначення та звільнення директора Товариства.
7. Затвердження річних звітів та бухгалтерських балансів Товариства, затвердження звітів та висновків Ревізійної комісії, розподіл прибутку та збитків Товариства, визначення строку та порядку виплати частки прибутку.
8. Винесення рішень щодо притягнення до матеріальної відповідальності посадових осіб Товариства.
9. Визначення умов оплати праці посадових осіб Товариства.
10. Затвердження правил, положень та інших внутрішніх документів Товариства, визначення організаційної структури Товариства, затвердження Положення про фонди, що створюються у Товаристві.
11. Ухвалення рішення про припинення діяльності Товариства, призначення ліквідаційної комісії, затвердження ліквідаційного балансу.
12. Визначення форм контролю над діяльністю виконавчого органу.
В свою чергу, відповідно до вищевказаного «устава», директор є виконавчим органом Товариства, який здійснює управління його поточною діяльністю (п. 9.6). При цьому, директор вирішує всі питання діяльності Товариства, крім тих, що належать до компетенції зборів учасників, а також він підзвітний зборам учасників та організує виконання їх рішень (п.п. 9.6.1 та 9.6.2).
Разом з тим, ОСОБА_6 , як директор «ООО «ПКФ «ПРОМСОЮЗ» має право (п. 9.6.4):
- без довіреності виконувати дії від імені Товариства;
- затверджувати правила внутрішнього трудового розпорядку;
- приймати та звільняти працівників;
- вчиняти угоди, що не перевищують 5 000 мінімальних заробітних плат з одним контрагентом за один день, та вчиняти юридичні дії від імені Товариства, давати доручення, видавати довіреності, відкривати та використовувати рахунки Товариства в установах банків;
- вирішувати інші питання у межах прав, які надано йому зборами учасників.
Згідно протоколу № 1, 22.07.2023 проведено позачергове загальне зібрання учасників «ООО «ПКФ «ПРОМСОЮЗ» на якому були присутні ОСОБА_7 , як учасник зібрання та ОСОБА_6 , як директор «ООО «ПКФ «ПРОМСОЮЗ».
На даному зібранні було вирішено:
• привести у відповідність до вимог чинного законодавства РФ розмір статутного капіталу «ООО «ПКФ «ПРОМСОЮЗ», а саме здійснити його перерахунок у валюту російський рубль за офіційним курсом російського рубля по відношенню до української гривні станом на 22.07.2023;
• визначити місцезнаходження «ООО «ПКФ «ПРОМСОЮЗ» за адресою: 294205, РФ, ЛНР, Алчевський міський округ, місто Алчевськ, вулиця Тельмана, будинок 14;
• у зв'язку з прийняттям ЛНР до складу РФ привести у відповідність до чинного законодавства РФ статут «ООО «ПКФ «ПРОМСОЮЗ», виклавши його у новій редакції;
• затвердити статут «ООО «ПКФ «ПРОМСОЮЗ» у новій редакції;
• директору «ООО «ПКФ «ПРОМСОЮЗ» подати передбачені чинним законодавством РФ документи до відповідної інспекції Федеральної податкової служби по ЛНР для проведення державної реєстрації змін в статут «ООО «ПКФ «ПРОМСОЮЗ» шляхом викладення його в новій редакції;
• підтвердити повноваження директора «ООО «ПКФ «ПРОМСОЮЗ» ОСОБА_6 , визначивши його особою, яка має право без довіреності діяти від імені «ООО «ПКФ «ПРОМСОЮЗ».
Згідно статуту «ООО «ПКФ «ПРОМСОЮЗ» у новій редакції, затвердженого позачерговим загальним зібранням учасників від 22.07.2023 (далі - «статут») товариство засноване з метою отримання прибутку на підставі задоволення потреб підприємств та організацій усіх форм власності, а також громадян у товарах та послугах, які виробляються та надаються (п. 2.1. статуту).
Товариство має право щоквартально, раз на півроку або раз на рік приймати рішення про розподіл свого чистого прибутку між учасниками товариства. Частина прибутку товариства, призначена для розподілу між його учасниками, розподіляється пропорційно до їхніх часток у статутному капіталі товариства.
Також, відповідно зазначеного статуту ООО «ПКФ «ПРОМСОЮЗ», ОСОБА_7 , як «участник общества» має право (п. 6.2. статуту):
1. брати участь в управлінні справами Товариства у порядку, визначеному цим статутом;
2. брати участь у розподілі прибутку Товариства та отримувати його частку прибутку (дивіденди);
3. отримувати інформацію про діяльність Товариства;
4. вийти в установленому порядку із Товариства;
5. здійснювати відчуження частки у статутному капіталі Товариства у порядку, встановленому чинним законодавством та цим статутом;
6. зменшувати свою частку у статутному капіталі Товариства шляхом її отримання у грошовому еквіваленті або за згодою загальних зборів учасників майном Товариства;
7. отримувати право користування майном Товариства за згодою інших;
8. обіймати штатні посади у Товаристві та отримувати винагороду у вигляді заробітної плати та премій відповідно до трудового внеску;
9. у першочерговому порядку користуватися послугами Товариства;
10. користуватися іншими правами, передбаченими чинним законодавством та цим статутом.
На вимогу учасника Товариство зобов'язане надавати йому ознайомлення річні баланси, звіти про його діяльність, протоколи Загальних зборів учасників та інші документи Товариства (п. 6.3. статуту).
Більш того, вищим органом управління «ООО «ПКФ «ПРОМСОЮЗ» є загальні збори учасників та до компетенції ОСОБА_7 як учасника таких зборів серед іншого віднесено (п. 8.3 статуту):
1. розподіл основних напрямів діяльності Товариства, затвердження його планів та звітів про їх виконання;
2. внесення змін до статуту Товариства, викладення статуту у новій редакції, затвердження та прийняття інших документів, що регулюють організаційну діяльність Товариства;
3. обрання, призначення, звільнення та відкликання директора, ревізора, встановлення розміру заробітної плати виконавчому органу, а також контроль за їх діяльністю;
4. затвердження річних результатів діяльності Товариства, у тому числі його філій, представництв, дочірніх та залежних господарських товариств з правами юридичної особи, затвердження звітів та висновків ревізора, строку та порядку виплати частини прибутку, визначення порядку покриття збитків;
5. створення, реорганізація та ліквідація філій, представництв, дочірніх та залежних господарських товариств з правами юридичної особи, затвердження їх статутів та положень, а також прийняття рішень про участь Товариства в асоціаціях та інших об'єднаннях комерційних організацій;
6. винесення рішень про притягнення до майнової відповідальності посадових осіб органів управління Товариства;
7. затвердження правил та інших внутрішніх документів Товариства, визначення організаційної структури Товариства;
8. збільшення чи зменшення розміру статутного капіталу Товариства;
9. ухвалення рішення про припинення діяльності Товариства, призначення ліквідаційної комісії, затвердження ліквідаційного балансу;
10. встановлення підстав, розміру, форми та порядку внесення учасниками додаткових внесків;
11. вирішення питань про придбання Товариством частки учасника;
12. вилучення учасника з Товариства;
13. вирішення питання про передачу частки учасника, придбаної Товариством;
14. вирішення питань про входження Товариства до об'єднань та виходу з них, про участь у створенні спільних підприємств, установ, організацій та інших суб'єктів підприємницької діяльності;
15. вирішення питань про продаж, безкоштовну передачу, обмін, здачу в оренду, надання позики юридичним та фізичним особам будівель, споруд, обладнання, транспортних засобів, землі, інвентарю, сировини, засобів виробництва та інших матеріальних цінностей, що належать Товариству, а також списання їх із балансу Товариства;
16. призначення аудиторської перевірки, затвердження аудитора та встановлення розміру оплати його послуг;
17. вирішення питань про розподіл чистого прибутку товариства;
18. визначення умов оплати праці Посадових осіб Товариства, його філій, представництв, дочірніх та залежних господарських товариств з правами юридичної особи;
19. вирішення інших питань, передбачених чинним законодавством та не віднесених до компетенції виконавчого органу Товариства.
В свою чергу, відповідно до вищевказаного статуту ООО «ПКФ «ПРОМСОЮЗ» виконавчим органом Товариства є директор, який здійснює керівництво поточною діяльністю Товариства. Директор обирається, відкликається загальними зборами учасників, а також Директор вирішує всі питання діяльності Товариства, за винятком тих питань, які віднесені до виключної компетенції Загальних зборів учасників (п.п. 8.6. та 8.7. статуту).
Директор підзвітний Загальним зборам учасників та організує виконання його рішень (п.п. 8.8. статуту).
Також, ОСОБА_6 , як директор «ООО «ПКФ «ПРОМСОЮЗ» діє без довіреності від імені Товариства в межах наступної компетенції:
1. укладає, вносить зміни, розриває, забезпечує виконання договорів, укладених Товариством;
2. розпоряджається майном та коштами Товариства відповідно до чинного законодавства та цього Статуту;
3. підписує разом із головним бухгалтером Товариства звітність до контролюючих органів;
4. приймає відповідне рішення та підписує фінансові документи, пов'язані зі сплатою податків та інших обов'язкових платежів;
5. видає у межах своєї компетенції довіреності;
6. видає накази та розпорядження, обов'язкові для виконання персоналом Товариства, з оперативних питань, що потребують негайного рішення у порядку, передбаченому чинним законодавством, та в межах компетенції, передбаченої цим Статутом;
7. забезпечує виконання поточних та перспективних планів, приймає рішення з питань реалізації продукції (робіт, послуг) Товариства;
8. укладає та вносить зміни до колективного договору з трудовим колективом Товариства;
9. організує ведення бухгалтерського обліку та звітності Товариства;
10. встановлює порядок ведення обліку кадрів, системи заохочень та накладення стягнень на працівників Товариства (крім посадових осіб Товариства);
11. веде переговори з трудовим колективом Товариства з питань укладання, виконання та внесення змін до колективного договору;
12. розробляє напрями перспективної діяльності Товариства;
13. розробляє бізнес-плани, техніко-економічні обґрунтування, інші програми фінансово-господарської діяльності Товариства;
14. координує роботу Товариства;
15. вирішує інші питання, віднесені до його компетенції чинним законодавством та цим Статутом.
Надалі, 11.08.2023, на виконання протоколу загальних зборів учасників «ООО «ПКФ «ПРОМСОЮЗ» та вказівки ОСОБА_7 , як учасника таких зборів, ОСОБА_6 здійснено т.зв. державну реєстрацію «ООО «ПКФ «ПРОМСОЮЗ» відповідно до вимог законодавства держави - агресора (РФ) із присвоєнням основного державного реєстраційного номеру РФ (мовою оригіналу: «основного государственного регистрационного номера») - 1229400018374.
Таким чином, ОСОБА_7 , який заздалегідь домовився з директором «ООО «ПКФ «ПРОМСОЮЗ» ОСОБА_6 та які попередньо розподілили між собою відповідні обов'язки, організовано провадження господарської діяльності на тимчасово окупованій території в т.ч. у взаємодії з державою-агресором, незаконними органами влади, створеними на тимчасово окупованій території, у тому числі окупаційною адміністрацією держави-агресора. Фактично, реалізація господарської діяльності «ООО «ПКФ «ПРОМСОЮЗ» на тимчасово окупованій території неможлива в одноосібному порядку та потребує обов'язкової участі як ОСОБА_7 , так і ОСОБА_6
29.06.2022 т.зв. «державним комітетом тарифного та цінового регулювання ЛНР» (мовою оригіналу: «государственным комитетом тарифного и ценового регулирования ЛНР», далі - «ДКТтЦР ЛНР») з метою завдання шкоди державі Україна, національній та економічній безпеці, інтеграції підприємств, установ та організацій, зареєстрованих за українським законодавством, які знаходяться на тимчасово окупованій території у т.зв. «правове та законодавче поле» окупаційної адміністрації держави агресора («ЛНР»), а також регуляції їх діяльності, забезпечення діяльності органів окупаційної адміністрації (бюджетних організацій) на тимчасово окупованій території Луганської області, шляхом створення відповідних сприятливих умов, видано т.зв. «наказ «про встановлення товариству з обмеженою відповідальністю виробничо-комерційна фірма «ПРОМСОЮЗ» тарифу на теплову енергію у сфері теплопостачання для бюджетних організацій» (мовою оригіналу - «об установлении обществу с ограниченной ответственностью производственно-коммерческая фирма «ПРОМСОЮЗ» тарифа на тепловую энергию в сфере теплоснабжения для бюджетных организаций») № 23-ОД.
Даним т.зв. «наказом» «ООО «ПКФ «ПРОМСОЮЗ» встановлено тариф на теплову енергію у сфері теплопостачання для бюджетних організацій у розмірі 2 768, 97 рос. руб. за 1 Гкал з урахуванням податку з обороту 2,0 %.
Відповідно до т.зв. «положення про державний комітет тарифного та цінового регулювання ЛНР» (мовою оригіналу: «положения о государственном комитете тарифного и ценового регулирования ЛНР»), яке затверджене т.зв. «постановою уряду ЛНР № 278/20 від 18.08.2020 т.зв. «ДКТтЦР ЛНР» є виконавчим органом державної влади ЛНР, що здійснює функції з державного регулювання у сферах електроенергетики, теплопостачання, газопостачання, надання послуг пасажирського транспорту, вантажоперевезень залізничним транспортом, утримання будинків та прибудинкових територій, централізованого водопостачання та водовідведення, поводження з побутовими відходами, нафтогазовому комплексі, тобто є незаконним органом влади, створеним на тимчасово окупованій території, у тому числі окупаційною адміністрацією держави-агресора.
Після прийняття «ДКТтЦР ЛНР» наказу № 23-ОД від 29.06.2022 (більш точний час встановити з об'єктивних причин не виявилось можливим) у ОСОБА_7 та ОСОБА_6 , які діяли за попередньою змовою групою осіб, виник злочинний умисел направлений на вчинення умисних дій, спрямованих на допомогу державі-агресору (пособництво) та окупаційній адміністрації держави-агресора, вчинених громадянином України з метою завдання шкоди Україні шляхом: реалізації та підтримки рішень та дій держави-агресора та окупаційної адміністрації держави-агресора.
Так, на реалізацію та підтримку т.зв. «наказу «ДКТтЦР ЛНР» «про встановлення товариству з обмеженою відповідальністю виробничо-комерційна фірма «ПРОМСОЮЗ» № 23-ОД від 29.06.2022, ОСОБА_6 , будучи директором «ООО «ПКФ «ПРОМСОЮЗ», діючи в межах наданих йому повноважень ОСОБА_7 , 24.03.2023 в м. Брянка Алчевського району Луганської області уклав з т.зв. «державною установою луганської народної республіки «палац культури ім. жовтневої революції м. Брянки» (мовою оригіналу - «государственным учреждением луганской народной республики «дворец культуры им. октябрьской революции г. Брянки», далі - «ДУ ЛНР «ПК ім. ЖР м. Брянки») контракт № 6-23 ПР про поставку теплової енергії.
Згідно п. 1.4. даного контракту, вартість послуг (тариф), згідно наказу «ДКТтЦР ЛНР» № 23-ОД від 29.06.2022 складає - плата за теплову енергію - 2 768, 97 руб. за 1 Гкал.
В свою чергу, «ДУ ЛНР «ПК ім. ЖР м. Брянки» є державною установою на тимчасово окупованій території, яка створена т.зв. «урядом ЛНР», тобто є незаконним органом влади, створеним на тимчасово окупованій території, у тому числі окупаційною адміністрацією держави-агресора.
Відповідно до ст. 70 т.зв. «конституції ЛНР» № 103-III від 17.10.2019 т.зв. «уряд ЛНР» є чинним вищим органом виконавчої влади ЛНР. Уряд ЛНР очолює систему виконавчих органів ЛНР», тобто є незаконним органом влади, створеним на тимчасово окупованій території, у тому числі окупаційною адміністрацією держави-агресора.
09.11.2023 ОСОБА_6 , будучи директором «ООО «ПКФ «ПРОМСОЮЗ», діючи в межах наданих йому повноважень ОСОБА_7 , в м. Брянка Алчевського району Луганської області уклав з т.зв. «ДУ ЛНР «ПК ім. ЖР м. Брянки» додаткову угоду № 1 до контракту про поставку теплової енергії № 6-23 ПР від 24.03.2023.
30.11.2023 ОСОБА_6 , будучи директором «ООО «ПКФ «ПРОМСОЮЗ», діючи в межах наданих йому повноважень ОСОБА_7 , в м. Брянка Алчевського району Луганської області уклав з т.зв. «ДУ ЛНР «ПК ім. ЖР м. Брянки» додаткову угоду № 2 до контракту про поставку теплової енергії № 6-23 ПР від 24.03.2023.
20.12.2023 ОСОБА_6 , будучи директором «ООО «ПКФ «ПРОМСОЮЗ», діючи в межах наданих йому повноважень ОСОБА_7 , в м. Брянка Алчевського району Луганської області уклав з т.зв. «ДУ ЛНР «ПК ім. ЖР м. Брянки» додаткову угоду № 3 до контракту про поставку теплової енергії № 6-23 ПР від 24.03.2023.
На реалізацію та підтримку т.зв. «наказу «ДКТтЦР ЛНР» «про встановлення товариству з обмеженою відповідальністю виробничо-комерційна фірма «ПРОМСОЮЗ» № 23-ОД від 29.06.2022, ОСОБА_6 , будучи директором «ООО «ПКФ «ПРОМСОЮЗ», діючи в межах наданих йому повноважень ОСОБА_7 , 17.10.2023 в м. Брянка Алчевського району Луганської області уклав з т.зв. «управлінням федеральної податкової служби по ЛНР» (мовою оригіналу: «управлением федеральной налоговой службы по ЛНР», далі - «УФПС по ЛНР») державний контракт № 7 ПР-23 про поставку теплової енергії.
Згідно п. 1.4. даного контракту, вартість послуг (тариф), згідно наказу «ДКТтЦР ЛНР» № 23-ОД від 29.06.2022 складає - плата за теплову енергію - 2 768, 97 руб. за 1 Гкал.
В свою чергу, відповідно до т.зв. «положення про управління федеральної податкової служби по ЛНР» (мовою оригіналу: «положения об федеральной налоговой службы по ЛНР), яке 15.05.2023 затверджене наказом Федеральної податкової служби Міністерства фінансів РФ № ЕД-7-4/320@, «УФПС по ЛНР» являється територіальним органом федеральної податкової служби в ЛНР та входить в єдину централізовану систему податкових органів.
Також, «УФПС по ЛНР» є територіальним органом, який здійснює функції з контролю та нагляду за дотриманням законодавства про податки та збори, за правильністю обчислення, повнотою та своєчасністю сплати до бюджетної системи РФ податків, зборів та страхових внесків, а у випадках, передбачених законодавством РФ, за правильністю обчислення, повнотою та своєчасністю сплати до бюджетної системи РФ інших обов'язкових платежів, за виробництвом та обігом тютюнової продукції, за дотриманням вимог до контрольно-касової техніки, порядку та умов її реєстрації та застосування, повнотою обліку виручки коштів та використанням спеціальних банківських рахунків платіжними агентами (субагентами), банківськими платіжними агентами (субагентами) та постачальниками, а також функції органу валютного контролю в межах компетенції податкових органів, тобто є незаконним органом влади, створеним на тимчасово окупованій території, у тому числі окупаційною адміністрацією держави-агресора.
На реалізацію та підтримку т.зв. «наказу «ДКТтЦР ЛНР» «про встановлення товариству з обмеженою відповідальністю виробничо-комерційна фірма «ПРОМСОЮЗ» № 23-ОД від 29.06.2022, ОСОБА_6 , будучи директором «ООО «ПКФ «ПРОМСОЮЗ», діючи в межах наданих йому повноважень ОСОБА_7 , 05.02.2024 в м. Брянка Алчевського району Луганської області уклав з т.зв. «УФПС по ЛНР» державний контракт № 025 про поставку теплової енергії.
Згідно п. 1.4. даного контракту, вартість послуг (тариф), згідно наказу «ДКТтЦР ЛНР» № 23-ОД від 29.06.2022 складає - плата за теплову енергію - 2 768, 97 руб. за 1 Гкал.
22.03.2024 ОСОБА_6 , будучи директором «ООО «ПКФ «ПРОМСОЮЗ», діючи в межах наданих йому повноважень ОСОБА_7 , в м. Луганськ уклав з т.зв. «УФПС по ЛНР» додаткову угоду № 1 до державного контракту про поставку теплової енергії № 025 від 05.02.2024.
На реалізацію та підтримку т.зв. «наказу «ДКТтЦР ЛНР» «про встановлення товариству з обмеженою відповідальністю виробничо-комерційна фірма «ПРОМСОЮЗ» № 23-ОД від 29.06.2022, ОСОБА_6 , будучи директором «ООО «ПКФ «ПРОМСОЮЗ», діючи в межах наданих йому повноважень ОСОБА_7 , 14.03.2024 в м. Брянка Алчевського району Луганської області уклав з т.зв. «державною установою додаткової освіти ЛНР «Брянківська спеціалізована дитячо - юнацька спортивна школа олімпійського резерву» (мовою оригіналу: «Государственным учреждением дополнительного образования «Брянковская специализированная детско-юношеская спортивная школа олимпийского резерва», далі - «ДУ ДО ЛНР «Брянківська СДЮСШ ОР») контракт № 3-24 ПР про поставку теплової енергії.
Згідно п. 1.4. даного контракту, вартість послуг (тариф), згідно наказу «ДКТтЦР ЛНР» № 23-ОД від 29.06.2022 складає - плата за теплову енергію - 2 768, 97 руб. за 1 Гкал.
В свою чергу, «ДУ ДО ЛНР «Брянківська СДЮСШ ОР» створена т.зв. «адміністрацією міського округу муніципальне утворення міський округ місто Брянка ЛНР», є підвідомча останнім та надає освітні послуги на тимчасово окупованій території Луганської області, тобто є незаконним закладом освіти, створеним на тимчасово окупованій території, у тому числі складовою частиною окупаційної адміністрації держави-агресора.
Також, згідно т.зв. «положення про адміністрацію міського округу муніципальне утворення міський округ місто Брянка ЛНР», затвердженого рішенням т.зв. «ради міського округу муніципальну утворення міський округ місто Брянка ЛНР» № 3 від 30.2023 «адміністрація міського округу муніципальне утворення міський округ місто Брянка ЛНР» є виконавчо-розпорядчим органом місцевого самоврядування міського округу місто Брянка, наділеним статутом муніципального утворення міського округу міста Брянка ЛНР, власними повноваженнями для здійснення окремих державних повноважень, переданих органам місцевого самоврядування, федеральними законами та законами ЛНР, тобто є незаконним органом влади, створеним на тимчасово окупованій території, у тому числі окупаційною адміністрацією держави-агресора.
На реалізацію та підтримку т.зв. «наказу «ДКТтЦР ЛНР» «про встановлення товариству з обмеженою відповідальністю виробничо-комерційна фірма «ПРОМСОЮЗ» № 23-ОД від 29.06.2022, ОСОБА_6 , будучи директором «ООО «ПКФ «ПРОМСОЮЗ», діючи в межах наданих йому повноважень ОСОБА_7 , 16.05.2024 в м. Брянка Алчевського району Луганської області уклав з т.зв. «муніципальною казенною установою додаткової освіти «Брянківська спортивна школа олімпійського резерву» (мовою оригіналу: «муниципальным казенным учреждением дополнительного образования «Брянковская спортивная школа олимпийского резерва», далі - «МКУДО «Брянківська СШ ОР») контракт № 2-24 ПР про поставку теплової енергії.
Згідно п. 1.4. даного контракту, вартість послуг (тариф), згідно наказу «ДКТтЦР ЛНР» № 23-ОД від 29.06.2022 складає - плата за теплову енергію - 2 768, 97 руб. за 1 Гкал.
В свою чергу, «МКУДО «Брянківська СШ ОР» створена т.зв. «адміністрацією міського округу муніципальне утворення міський округ місто Брянка ЛНР», є підвідомча останнім та надає освітні послуги на тимчасово окупованій території Луганської області, тобто є незаконним закладом освіти, створеним на тимчасово окупованій території, у тому числі складовою частиною окупаційної адміністрації держави-агресора.
На реалізацію та підтримку т.зв. «наказу «ДКТтЦР ЛНР» «про встановлення товариству з обмеженою відповідальністю виробничо-комерційна фірма «ПРОМСОЮЗ» № 23-ОД від 29.06.2022, ОСОБА_6 , будучи директором «ООО «ПКФ «ПРОМСОЮЗ», діючи в межах наданих йому повноважень ОСОБА_7 , 10.06.2024 в м. Брянка Алчевського району Луганської області уклав з т.зв. «державною бюджетною загальноосвітньою установою ЛНР «Брянківська гімназія» (мовою оригіналу: «государственным бюджетным общеобразовательным учреждением ЛНР «Брянковская гимназия», далі - «ДБЗУ ЛНР «Брянківська гімназія») контракт № 1-24 ПР про поставку теплової енергії.
Згідно п. 1.4. даного контракту, вартість послуг (тариф), згідно наказу «ДКТтЦР ЛНР» № 23-ОД від 29.06.2022 складає - плата за теплову енергію - 2 768, 97 руб. за 1 Гкал.
В свою чергу, «ДБЗУ ЛНР «Брянківська гімназія» створена т.зв. «міністерством освіти та науки ЛНР» (мовою оригіналу: «министерством образования ЛНР», далі - «МОН ЛНР»), є підвідомча останнім та надає освітні послуги з реалізації освітніх програм за видами освіти, за рівнями освіти, за професіями, спеціальностями, напрямами підготовки (для професійної освіти), за підвидами додаткової освіти на тимчасово окупованій території Луганської області, тобто є незаконним закладом освіти, створеним на тимчасово окупованій території, у тому числі складовою частиною окупаційної адміністрації держави-агресора.
Відповідно до т.зв. «положення про міністерство освіти та науки ЛНР», яке затверджено т.зв. «указом голови ЛНР» № УГ-64/23 від 13.06.2023 «МОН ЛНР» є виконавчим органом ЛНР, який здійснює державне управління та контроль у сфері освіти, наукової та науково-технічної діяльності, взаємодію з освітніми та науковими організаціями, розташованими на території ЛНР, а також здійснює передані відповідно до федерального закону РФ «про освіту в РФ» № 273-ФЗ від 29.12.2012 окремі державні повноваження РФ у сфері освіти.
На реалізацію та підтримку т.зв. «наказу «ДКТтЦР ЛНР» «про встановлення товариству з обмеженою відповідальністю виробничо-комерційна фірма «ПРОМСОЮЗ» № 23-ОД від 29.06.2022, ОСОБА_6 , будучи директором «ООО «ПКФ «ПРОМСОЮЗ», діючи в межах наданих йому повноважень ОСОБА_7 , 11.06.2024 в м. Брянка Алчевського району Луганської області уклав з т.зв. «державною бюджетною загальноосвітньою установою ЛНР «Брянківська спеціалізована школа № 1» (мовою оригіналу: «государственным бюджетным общеобразовательным учреждением ЛНР «Брянковская специализированная школа № 1», далі - «ДБЗУ ЛНР «Брянківська СШ № 1») контракт № 4-24 ПР про поставку теплової енергії.
Згідно п. 1.4. даного контракту, вартість послуг (тариф), згідно наказу «ДКТтЦР ЛНР» № 23-ОД від 29.06.2022 складає - плата за теплову енергію - 2 768, 97 руб. за 1 Гкал.
В свою чергу, «ДБЗУ ЛНР «Брянківська СШ № 1» створена т.зв. «міністерством освіти та науки ЛНР», є підвідомча останнім та надає освітні послуги на тимчасово окупованій території Луганської області, тобто є незаконним закладом освіти, створеним на тимчасово окупованій території, у тому числі складовою частиною окупаційної адміністрації держави-агресора.
Епізод за ч.2 ст. 28, ч.4 ст. 111-1 КК України, 17.06.2015 ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_1 та ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , які діяли у спільній домовленості, тобто за попередньою змовою групою осіб, добровільно та за власною ініціативою, на основі приміщень, техніки та матеріальних цінностей товариства з обмеженою відповідальністю «виробничо-комерційна фірма «ПРОМСОЮЗ» (код ЄДРПОУ 21822350), де останній є засновником та керівником, знаходячись на тимчасово окупованій території Луганської області, зареєстрували у т.зв. «державних органах ЛНР» «товариство з обмеженою відповідальністю «виробничо-комерційна фірма «ПРОМСОЮЗ» (мовою оригіналу: «общество с ограниченной ответсвеностью «производственно-коммерческая фирма «ПРОМСОЮЗ» ЕГРЮЛ 60102296, адрес: ЛНР, город Алчевск, улица Тельмана, дом 14», далі - «ООО «ПКФ «ПРОМСОЮЗ»).
Згідно з т.зв. «свідоцтвом № 14-0000229/2015 про державну реєстрацію юридичної особи» від 17.06.2015 ОСОБА_7 є засновником «ООО «ПКФ «ПРОМСОЮЗ», а ОСОБА_6 є керівником та уповноваженою особою, з правом підпису всієї документації з фінансово-господарської діяльності підприємства.
02.06.2015 наказом № 2-к ОСОБА_7 призначив ОСОБА_6 на посаду директора «ООО «ПКФ «ПРОМСОЮЗ».
В подальшому, 26.07.2016 ОСОБА_6 , який діяв на підставі довіреності виданої ОСОБА_7 , засвідченої 27.05.2015 приватним нотаріусом Київського міського нотаріального округу ОСОБА_8 за реєстровим № 545 зареєстровано т.зв. «устав «ООО «ПКФ «ПРОМСОЮЗ» (новая редакция)» (далі - «устав»).
Згідно даного «устава» (п. 4.1) товариство створюється з метою отримання прибутку шляхом здійснення виробництва, торгівельної та посередницької діяльності, виконання робіт та надання послуг, здійснення зовнішньоекономічної діяльності.
Також, відповідно зазначеного «устава» ОСОБА_7 , як «участник общества» має право (п. 5.1):
1. Брати участь в управлінні справами «ООО «ПКФ «ПРОМСОЮЗ».
2. Отримувати частину прибутку від діяльності «ООО «ПКФ «ПРОМСОЮЗ».
3. Брати участь у діяльності «ООО «ПКФ «ПРОМСОЮЗ» на підставі трудового договору (контракту) або за договором цивільно-правового характеру.
4. Висувати на розгляд органів управління «ООО «ПКФ «ПРОМСОЮЗ» пропозиції з питань діяльності «ООО «ПКФ «ПРОМСОЮЗ».
5. Придбати у пріоритетному порядку продукцію, роботи та послуги, які виробляє «ООО «ПКФ «ПРОМСОЮЗ».
6. Отримувати дані та відомості про діяльність «ООО «ПКФ «ПРОМСОЮЗ», стан його майна, розмірів прибутку та збитків. На вимогу Учасника товариства «ООО «ПКФ «ПРОМСОЮЗ» зобов'язано надавати йому для ознайомлення річні баланси, звіти «ООО «ПКФ «ПРОМСОЮЗ» про його діяльність, протоколи зборів.
7. Обирати чи бути обраними до органів управління «ООО «ПКФ «ПРОМСОЮЗ».
8. Здійснювати відчуження частин у статутному фонді «ООО «ПКФ «ПРОМСОЮЗ».
9. Вийти із «ООО «ПКФ «ПРОМСОЮЗ» в установленому порядку.
10. Набувати інших прав, передбачених чинним законодавством ЛНР.
Більш того, вищим органом управління «ООО «ПКФ «ПРОМСОЮЗ» є загальні збори учасників та до компетенції ОСОБА_7 як учасника таких зборів віднесено (п. 9.3 статуту):
1. Визначення основних напрямів діяльності Товариства та затвердження його планів та звітів про їх виконання.
2. Внесення змін до статуту Товариства, зміни розміру його статутного фонду.
3. Встановлення розміру, форми та порядку внесення учасниками додаткових вкладів.
4. Створення та визначення повноважень Ревізійної комісії.
5. Вибори та відкликання членів Ревізійної комісії.
6. Призначення та звільнення директора Товариства.
7. Затвердження річних звітів та бухгалтерських балансів Товариства, затвердження звітів та висновків Ревізійної комісії, розподіл прибутку та збитків Товариства, визначення строку та порядку виплати частки прибутку.
8. Винесення рішень щодо притягнення до матеріальної відповідальності посадових осіб Товариства.
9. Визначення умов оплати праці посадових осіб Товариства.
10. Затвердження правил, положень та інших внутрішніх документів Товариства, визначення організаційної структури Товариства, затвердження Положення про фонди, що створюються у Товаристві.
11. Ухвалення рішення про припинення діяльності Товариства, призначення ліквідаційної комісії, затвердження ліквідаційного балансу.
12. Визначення форм контролю над діяльністю виконавчого органу.
В свою чергу, відповідно до вищевказаного «устава», директор є виконавчим органом Товариства, який здійснює управління його поточною діяльністю (п. 9.6). При цьому, директор вирішує всі питання діяльності Товариства, крім тих, що належать до компетенції зборів учасників, а також він підзвітний зборам учасників та організує виконання їх рішень (п.п. 9.6.1 та 9.6.2).
Разом з тим, ОСОБА_6 , як директор «ООО «ПКФ «ПРОМСОЮЗ» має право (п. 9.6.4):
- без довіреності виконувати дії від імені Товариства;
- затверджувати правила внутрішнього трудового розпорядку;
- приймати та звільняти працівників;
- вчиняти угоди, що не перевищують 5 000 мінімальних заробітних плат з одним контрагентом за один день, та вчиняти юридичні дії від імені Товариства, давати доручення, видавати довіреності, відкривати та використовувати рахунки Товариства в установах банків;
- вирішувати інші питання у межах прав, які надано йому зборами учасників.
Згідно протоколу № 1, 22.07.2023 проведено позачергове загальне зібрання учасників «ООО «ПКФ «ПРОМСОЮЗ» на якому були присутні ОСОБА_7 , як учасник зібрання та ОСОБА_6 , як директор «ООО «ПКФ «ПРОМСОЮЗ».
На даному зібранні було вирішено:
• привести у відповідність до вимог чинного законодавства РФ розмір статутного капіталу «ООО «ПКФ «ПРОМСОЮЗ», а саме здійснити його перерахунок у валюту російський рубль за офіційним курсом російського рубля по відношенню до української гривні станом на 22.07.2023;
• визначити місцезнаходження «ООО «ПКФ «ПРОМСОЮЗ» за адресою: 294205, РФ, ЛНР, Алчевський міський округ, місто Алчевськ, вулиця Тельмана, будинок 14;
• у зв'язку з прийняттям ЛНР до складу РФ привести у відповідність до чинного законодавства РФ статут «ООО «ПКФ «ПРОМСОЮЗ», виклавши його у новій редакції;
• затвердити статут «ООО «ПКФ «ПРОМСОЮЗ» у новій редакції;
• директору «ООО «ПКФ «ПРОМСОЮЗ» подати передбачені чинним законодавством РФ документи до відповідної інспекції Федеральної податкової служби по ЛНР для проведення державної реєстрації змін в статут «ООО «ПКФ «ПРОМСОЮЗ» шляхом викладення його в новій редакції;
• підтвердити повноваження директора «ООО «ПКФ «ПРОМСОЮЗ» ОСОБА_6 , визначивши його особою, яка має право без довіреності діяти від імені «ООО «ПКФ «ПРОМСОЮЗ».
Згідно статуту «ООО «ПКФ «ПРОМСОЮЗ» у новій редакції, затвердженого позачерговим загальним зібранням учасників від 22.07.2023 (далі - «статут») товариство засноване з метою отримання прибутку на підставі задоволення потреб підприємств та організацій усіх форм власності, а також громадян у товарах та послугах, які виробляються та надаються (п. 2.1. статуту).
Товариство має право щоквартально, раз на півроку або раз на рік приймати рішення про розподіл свого чистого прибутку між учасниками товариства. Частина прибутку товариства, призначена для розподілу між його учасниками, розподіляється пропорційно до їхніх часток у статутному капіталі товариства.
Також, відповідно зазначеного статуту ООО «ПКФ «ПРОМСОЮЗ» ОСОБА_7 , як «участник общества» має право (п. 6.2. статуту):
1. брати участь в управлінні справами Товариства у порядку, визначеному цим статутом;
2. брати участь у розподілі прибутку Товариства та отримувати його частку прибутку (дивіденди);
3. отримувати інформацію про діяльність Товариства;
4. вийти в установленому порядку із Товариства;
5. здійснювати відчуження частки у статутному капіталі Товариства у порядку, встановленому чинним законодавством та цим статутом;
6. зменшувати свою частку у статутному капіталі Товариства шляхом її отримання у грошовому еквіваленті або за згодою загальних зборів учасників майном Товариства;
7. отримувати право користування майном Товариства за згодою інших;
8. обіймати штатні посади у Товаристві та отримувати винагороду у вигляді заробітної плати та премій відповідно до трудового внеску;
9. у першочерговому порядку користуватися послугами Товариства;
10. користуватися іншими правами, передбаченими чинним законодавством та цим статутом.
На вимогу учасника Товариство зобов'язане надавати йому ознайомлення річні баланси, звіти про його діяльність, протоколи Загальних зборів учасників та інші документи Товариства (п. 6.3. статуту).
Більш того, вищим органом управління «ООО «ПКФ «ПРОМСОЮЗ» є загальні збори учасників та до компетенції ОСОБА_7 як учасника таких зборів серед іншого віднесено (п. 8.3 статуту):
1. розподіл основних напрямів діяльності Товариства, затвердження його планів та звітів про їх виконання;
2. внесення змін до статуту Товариства, викладення статуту у новій редакції, затвердження та прийняття інших документів, що регулюють організаційну діяльність Товариства;
3. обрання, призначення, звільнення та відкликання директора, ревізора, встановлення розміру заробітної плати виконавчому органу, а також контроль за їх діяльністю;
4. затвердження річних результатів діяльності Товариства, у тому числі його філій, представництв, дочірніх та залежних господарських товариств з правами юридичної особи, затвердження звітів та висновків ревізора, строку та порядку виплати частини прибутку, визначення порядку покриття збитків;
5. створення, реорганізація та ліквідація філій, представництв, дочірніх та залежних господарських товариств з правами юридичної особи, затвердження їх статутів та положень, а також прийняття рішень про участь Товариства в асоціаціях та інших об'єднаннях комерційних організацій;
6. винесення рішень про притягнення до майнової відповідальності посадових осіб органів управління Товариства;
7. затвердження правил та інших внутрішніх документів Товариства, визначення організаційної структури Товариства;
8. збільшення чи зменшення розміру статутного капіталу Товариства;
9. ухвалення рішення про припинення діяльності Товариства, призначення ліквідаційної комісії, затвердження ліквідаційного балансу;
10. встановлення підстав, розміру, форми та порядку внесення учасниками додаткових внесків;
11. вирішення питань про придбання Товариством частки учасника;
12. вилучення учасника з Товариства;
13. вирішення питання про передачу частки учасника, придбаної Товариством;
14. вирішення питань про входження Товариства до об'єднань та виходу з них, про участь у створенні спільних підприємств, установ, організацій та інших суб'єктів підприємницької діяльності;
15. вирішення питань про продаж, безкоштовну передачу, обмін, здачу в оренду, надання позики юридичним та фізичним особам будівель, споруд, обладнання, транспортних засобів, землі, інвентарю, сировини, засобів виробництва та інших матеріальних цінностей, що належать Товариству, а також списання їх із балансу Товариства;
16. призначення аудиторської перевірки, затвердження аудитора та встановлення розміру оплати його послуг;
17. вирішення питань про розподіл чистого прибутку товариства;
18. визначення умов оплати праці Посадових осіб Товариства, його філій, представництв, дочірніх та залежних господарських товариств з правами юридичної особи;
19. вирішення інших питань, передбачених чинним законодавством та не віднесених до компетенції виконавчого органу Товариства.
В свою чергу, відповідно до вищевказаного статуту ООО «ПКФ «ПРОМСОЮЗ» виконавчим органом Товариства є директор, який здійснює керівництво поточною діяльністю Товариства. Директор обирається, відкликається загальними зборами учасників, а також Директор вирішує всі питання діяльності Товариства, за винятком тих питань, які віднесені до виключної компетенції Загальних зборів учасників (п.п. 8.6. та 8.7. статуту).
Директор підзвітний Загальним зборам учасників та організує виконання його рішень (п.п. 8.8. статуту).
Також, ОСОБА_6 , як директор «ООО «ПКФ «ПРОМСОЮЗ» діє без довіреності від імені Товариства в межах наступної компетенції:
1. укладає, вносить зміни, розриває, забезпечує виконання договорів, укладених Товариством;
2. розпоряджається майном та коштами Товариства відповідно до чинного законодавства та цього Статуту;
3. підписує разом із головним бухгалтером Товариства звітність до контролюючих органів;
4. приймає відповідне рішення та підписує фінансові документи, пов'язані зі сплатою податків та інших обов'язкових платежів;
5. видає у межах своєї компетенції довіреності;
6. видає накази та розпорядження, обов'язкові для виконання персоналом Товариства, з оперативних питань, що потребують негайного рішення у порядку, передбаченому чинним законодавством, та в межах компетенції, передбаченої цим Статутом;
7. забезпечує виконання поточних та перспективних планів, приймає рішення з питань реалізації продукції (робіт, послуг) Товариства;
8. укладає та вносить зміни до колективного договору з трудовим колективом Товариства;
9. організує ведення бухгалтерського обліку та звітності Товариства;
10. встановлює порядок ведення обліку кадрів, системи заохочень та накладення стягнень на працівників Товариства (крім посадових осіб Товариства);
11. веде переговори з трудовим колективом Товариства з питань укладання, виконання та внесення змін до колективного договору;
12. розробляє напрями перспективної діяльності Товариства;
13. розробляє бізнес-плани, техніко-економічні обґрунтування, інші програми фінансово-господарської діяльності Товариства;
14. координує роботу Товариства;
15. вирішує інші питання, віднесені до його компетенції чинним законодавством та цим Статутом.
Надалі, 11.08.2023, на виконання протоколу загальних зборів учасників «ООО «ПКФ «ПРОМСОЮЗ» та вказівки ОСОБА_7 , як учасника таких зборів, ОСОБА_6 здійснено т.зв. державну реєстрацію «ООО «ПКФ «ПРОМСОЮЗ» відповідно до вимог законодавства держави - агресора (РФ) із присвоєнням основного державного реєстраційного номеру РФ (мовою оригіналу: «основного государственного регистрационного номера») - 1229400018374.
Таким чином, ОСОБА_7 , який заздалегідь домовився з директором «ООО «ПКФ «ПРОМСОЮЗ» ОСОБА_6 та які попередньо розподілили між собою відповідні обов'язки, організовано провадження господарської діяльності на тимчасово окупованій території в т.ч. у взаємодії з державою-агресором, незаконними органами влади, створеними на тимчасово окупованій території, у тому числі окупаційною адміністрацією держави-агресора. Фактично, реалізація господарської діяльності «ООО «ПКФ «ПРОМСОЮЗ» на тимчасово окупованій території неможлива в одноосібному порядку та потребує обов'язкової участі як ОСОБА_7 , так і ОСОБА_6 .
26.04.2022 ОСОБА_6 , будучи директором «ООО «ПКФ «ПРОМСОЮЗ», діючи в межах наданих йому повноважень ОСОБА_7 , уклав з т.зв. «міністерством надзвичайних ситуацій та ліквідації наслідків стихійного лиха ЛНР» (мовою оригіналу: «министерством чрезвычайных ситуаций и ликвидации последствий стихийных бедствий ЛНР», далі - «МНС ЛНР») договір № 512 про надання платних послуг, а саме щодо проведення навчання з питань пожежної безпеки.
Відповідно до т.зв. «положення про міністерство надзвичайних ситуацій та ліквідації наслідків стихійних лих ЛНР» (мовою оригіналу «положения об министерстве чрезвычайных ситуации и ликвидации последствии стихийных бедствий ЛНР»), яке затверджене т.зв. «постановою ради міністрів ЛНР» № 02-04/116/15 від 23.04.2015, а саме п. 1.1. «міністерство надзвичайних ситуацій та ліквідації наслідків стихійного лиха ЛНР» є виконавчим органом державної влади ЛНР, що здійснює функції з провадження та реалізації державної політики, нормативному правовому регулюванні, а також щодо нагляду та контролю у сфері цивільного захисту, в галузі цивільної оборони, захисту населення та територій від надзвичайних ситуацій природного та техногенного характеру, забезпеченні пожежної безпеки та безпеки людей на водних об'єктах, здійснення аварійно-рятувального обслуговування гірничих підприємств та гірничорятувальних робіт, а також гідрометеорологічної діяльності, тобто є незаконним органом влади, створеним на тимчасово окупованій території, у тому числі окупаційною адміністрацією держави-агресора.
01.08.2022 ОСОБА_6 , будучи директором «ООО «ПКФ «ПРОМСОЮЗ», діючи в межах наданих йому повноважень ОСОБА_7 , звернувся до т.зв. «державної установи ЛНР «центр забезпечення діяльності освітніх організацій міста Красний Луч» (мовою оригіналу: «государственного учреждения ЛНР «центр обеспечения деятельности образовательных организаций города Красный Луч», далі - «ДУ ЛНР «ЦЗДОО міста Красний Луч») з комерційною пропозицію про поставку продукції.
В свою чергу, «ДУ ЛНР «ЦЗДОО міста Красний Луч» створена т.зв. «міністерством освіти та науки ЛНР», є підвідомча останнім, тобто є незаконним органом влади, створеним на тимчасово окупованій території, у тому числі окупаційною адміністрацією держави-агресора.
22.08.2022 ОСОБА_6 , будучи директором «ООО «ПКФ «ПРОМСОЮЗ», діючи в межах наданих йому повноважень ОСОБА_7 , звернувся до т.зв. «державного унітарного підприємства «ГУГАНСЬКГАЗ» (мовою оригіналу: «государственного унитарного предприятия «ЛУГАНСКГАЗ», далі - «ДУП «ГУГАНСЬКГАЗ») з проханням переглянути графік погашення заборгованості.
В свою чергу, «ДУП «ГУГАНСЬКГАЗ» створена т.зв. «міністерством будівництва і житлово-комунального господарства ЛНР», є підвідомча останнім та забезпечує безперебійну подачу блакитного палива та теплової енергії всім категоріям споживачів ЛНР: населенню, комунально-побутовим об'єктам, промисловим підприємствам, а також бюджетним організаціям, тобто є незаконним органом влади, створеним на тимчасово окупованій території, у тому числі окупаційною адміністрацією держави-агресора.
09.10.2022 ОСОБА_6 , будучи директором «ООО «ПКФ «ПРОМСОЮЗ», діючи в межах наданих йому повноважень ОСОБА_7 , звернувся до т.зв. «ДУП «ГУГАНСЬКГАЗ» з проханням продовження терміну погашення заборгованості.
21.11.2022 ОСОБА_6 , будучи директором «ООО «ПКФ «ПРОМСОЮЗ», діючи в межах наданих йому повноважень ОСОБА_7 , уклав договір № ДБС/085547 та відкрив в «публічному акціонерному товаристві «ПРОМСВЯЗЬБАНК» (мовою оригіналу: «публичном акционерном обществе «ПРОМСВЯЗЬБАНК», далі - «ПАТ «ПРОМСВЯЗЬБАНК») розрахунковий рахунок № НОМЕР_1 .
В свою чергу, «ПАТ «ПРОМСВЯЗЬБАНК» є державним банком РФ.
24.03.2023 ОСОБА_6 , будучи директором «ООО «ПКФ «ПРОМСОЮЗ», діючи в межах наданих йому повноважень ОСОБА_7 , уклав з т.зв. «державною установою луганської народної республіки «палац культури ім. жовтневої революції м. Брянки» (мовою оригіналу - «государственным учреждением луганской народной республики «дворец культуры им. октябрьской революции г. Брянки», далі - «ДУ ЛНР «ПК ім. ЖР м. Брянки») контракт № 6-23 ПР про поставку теплової енергії.
В свою чергу, «ДУ ЛНР «ПК ім. ЖР м. Брянки» є державною установою на тимчасово окупованій території, яка створена т.зв. «урядом ЛНР», тобто є незаконним органом влади, створеним на тимчасово окупованій території, у тому числі окупаційною адміністрацією держави-агресора.
Відповідно до ст. 70 т.зв. «конституції ЛНР» № 103-III від 17.10.2019 т.зв. «уряд ЛНР» є чинним вищим органом виконавчої влади ЛНР. Уряд ЛНР очолює систему виконавчих органів ЛНР», тобто є незаконним органом влади, створеним на тимчасово окупованій території, у тому числі окупаційною адміністрацією держави-агресора.
09.11.2023 ОСОБА_6 , будучи директором «ООО «ПКФ «ПРОМСОЮЗ», діючи в межах наданих йому повноважень ОСОБА_7 , уклав з т.зв. «ДУ ЛНР «ПК ім. ЖР м. Брянки» додаткову угоду № 1 до контракту про поставку теплової енергії № 6-23 ПР від 24.03.2023.
30.11.2023 ОСОБА_6 , будучи директором «ООО «ПКФ «ПРОМСОЮЗ», діючи в межах наданих йому повноважень ОСОБА_7 , уклав з т.зв. «ДУ ЛНР «ПК ім. ЖР м. Брянки» додаткову угоду № 2 до контракту про поставку теплової енергії № 6-23 ПР від 24.03.2023.
20.12.2023 ОСОБА_6 , будучи директором «ООО «ПКФ «ПРОМСОЮЗ», діючи в межах наданих йому повноважень ОСОБА_7 , уклав з т.зв. «ДУ ЛНР «ПК ім. ЖР м. Брянки» додаткову угоду № 3 до контракту про поставку теплової енергії № 6-23 ПР від 24.03.2023.
17.10.2023 ОСОБА_6 , будучи директором «ООО «ПКФ «ПРОМСОЮЗ», діючи в межах наданих йому повноважень ОСОБА_7 , уклав з т.зв. «управлінням федеральної податкової служби по ЛНР» (мовою оригіналу: «управлением федеральной налоговой службы по ЛНР», далі - «УФПС по ЛНР») державний контракт № 7 ПР-23 про поставку теплової енергії.
В свою чергу, відповідно до т.зв. «положення про управління федеральної податкової служби по ЛНР» (мовою оригіналу: «положения об федеральной налоговой службы по ЛНР), яке 15.05.2023 затверджене наказом Федеральної податкової служби Міністерства фінансів РФ № ЕД-7-4/320@, «УФПС по ЛНР» являється територіальним органом федеральної податкової служби в ЛНР та входить в єдину централізовану систему податкових органів.
Також, «УФПС по ЛНР» є територіальним органом, який здійснює функції з контролю та нагляду за дотриманням законодавства про податки та збори, за правильністю обчислення, повнотою та своєчасністю сплати до бюджетної системи РФ податків, зборів та страхових внесків, а у випадках, передбачених законодавством РФ, за правильністю обчислення, повнотою та своєчасністю сплати до бюджетної системи РФ інших обов'язкових платежів, за виробництвом та обігом тютюнової продукції, за дотриманням вимог до контрольно-касової техніки, порядку та умов її реєстрації та застосування, повнотою обліку виручки коштів та використанням спеціальних банківських рахунків платіжними агентами (субагентами), банківськими платіжними агентами (субагентами) та постачальниками, а також функції органу валютного контролю в межах компетенції податкових органів, тобто є незаконним органом влади, створеним на тимчасово окупованій території, у тому числі окупаційною адміністрацією держави-агресора.
05.02.2024 ОСОБА_6 , будучи директором «ООО «ПКФ «ПРОМСОЮЗ», діючи в межах наданих йому повноважень ОСОБА_7 , уклав з т.зв. «УФПС по ЛНР» державний контракт № 025 про поставку теплової енергії.
22.03.2024 ОСОБА_6 , будучи директором «ООО «ПКФ «ПРОМСОЮЗ», діючи в межах наданих йому повноважень ОСОБА_7 , уклав з т.зв. «УФПС по ЛНР» додаткову угоду № 1 до державного контракту про поставку теплової енергії № 025 від 05.02.2024.
14.03.2024 ОСОБА_6 , будучи директором «ООО «ПКФ «ПРОМСОЮЗ», діючи в межах наданих йому повноважень ОСОБА_7 , уклав з т.зв. «державною установою додаткової освіти ЛНР «Брянківська спеціалізована дитячо - юнацька спортивна школа олімпійського резерву» (мовою оригіналу: «Государственным учреждением дополнительного образования «Брянковская специализированная детско-юношеская спортивная школа олимпийского резерва», далі - «ДУ ДО ЛНР «Брянківська СДЮСШ ОР») контракт № 3-24 ПР про поставку теплової енергії.
В свою чергу, «ДУ ДО ЛНР «Брянківська СДЮСШ ОР» створена т.зв. «адміністрацією міського округу муніципальне утворення міський округ місто Брянка ЛНР», є підвідомча останнім та надає освітні послуги на тимчасово окупованій території Луганської області, тобто є незаконним закладом освіти, створеним на тимчасово окупованій території, у тому числі складовою частиною окупаційної адміністрації держави-агресора.
Також, згідно т.зв. «положення про адміністрацію міського округу муніципальне утворення міський округ місто Брянка ЛНР», затвердженого рішенням т.зв. «ради міського округу муніципальну утворення міський округ місто Брянка ЛНР» № 3 від 30.2023 «адміністрація міського округу муніципальне утворення міський округ місто Брянка ЛНР» є виконавчо-розпорядчим органом місцевого самоврядування міського округу місто Брянка, наділеним статутом муніципального утворення міського округу міста Брянка ЛНР, власними повноваженнями для здійснення окремих державних повноважень, переданих органам місцевого самоврядування, федеральними законами та законами ЛНР, тобто є незаконним органом влади, створеним на тимчасово окупованій території, у тому числі окупаційною адміністрацією держави-агресора.
16.05.2024 ОСОБА_6 , будучи директором «ООО «ПКФ «ПРОМСОЮЗ», діючи в межах наданих йому повноважень ОСОБА_7 , уклав з т.зв. «муніципальною казенною установою додаткової освіти «Брянківська спортивна школа олімпійського резерву» (мовою оригіналу: «муниципальным казенным учреждением дополнительного образования «Брянковская спортивная школа олимпийского резерва», далі - «МКУДО «Брянківська СШ ОР») контракт № 2-24 ПР про поставку теплової енергії.
В свою чергу, «МКУДО «Брянківська СШ ОР» створена т.зв. «адміністрацією міського округу муніципальне утворення міський округ місто Брянка ЛНР», є підвідомча останнім та надає освітні послуги на тимчасово окупованій території Луганської області, тобто є незаконним закладом освіти, створеним на тимчасово окупованій території, у тому числі складовою частиною окупаційної адміністрації держави-агресора.
10.06.2024 ОСОБА_6 , будучи директором «ООО «ПКФ «ПРОМСОЮЗ», діючи в межах наданих йому повноважень ОСОБА_7 , уклав з т.зв. «державною бюджетною загальноосвітньою установою ЛНР «Брянківська гімназія» (мовою оригіналу: «государственным бюджетным общеобразовательным учреждением ЛНР «Брянковская гимназия», далі - «ДБЗУ ЛНР «Брянківська гімназія») контракт № 1-24 ПР про поставку теплової енергії.
В свою чергу, «ДБЗУ ЛНР «Брянківська гімназія» створена т.зв. «міністерством освіти та науки ЛНР» (мовою оригіналу: «министерством образования ЛНР», далі «МОН ЛНР»), є підвідомча останнім та надає освітні послуги з реалізації освітніх програм за видами освіти, за рівнями освіти, за професіями, спеціальностями, напрямами підготовки (для професійної освіти), за підвидами додаткової освіти на тимчасово окупованій території Луганської області, тобто є незаконним закладом освіти, створеним на тимчасово окупованій території, у тому числі складовою частиною окупаційної адміністрації держави-агресора.
Відповідно до т.зв. «положення про міністерство освіти та науки ЛНР», яке затверджено т.зв. «указом голови ЛНР» № УГ-64/23 від 13.06.2023 «МОН ЛНР» є виконавчим органом ЛНР, який здійснює державне управління та контроль у сфері освіти, наукової та науково-технічної діяльності, взаємодію з освітніми та науковими організаціями, розташованими на території ЛНР, а також здійснює передані відповідно до федерального закону РФ «про освіту в РФ» № 273-ФЗ від 29.12.2012 окремі державні повноваження РФ у сфері освіти.
10.06.2024 ОСОБА_6 , будучи директором «ООО «ПКФ «ПРОМСОЮЗ», діючи в межах наданих йому повноважень ОСОБА_7 , звернувся до т.зв. «ДУП «ГУГАНСЬКГАЗ» з проханням видати технічні умови на вузли обліку газу за відповідними адресами в м. Брянка Луганської області.
11.06.2024 ОСОБА_6 , будучи директором «ООО «ПКФ «ПРОМСОЮЗ», діючи в межах наданих йому повноважень ОСОБА_7 , уклав з т.зв. «державною бюджетною загальноосвітньою установою ЛНР «Брянківська спеціалізована школа № 1» (мовою оригіналу: «государственным бюджетным общеобразовательным учреждением ЛНР «Брянковская специализированная школа № 1», далі - «ДБЗУ ЛНР «Брянківська СШ № 1») контракт № 4-24 ПР про поставку теплової енергії.
В свою чергу, «ДБЗУ ЛНР «Брянківська СШ № 1» створена т.зв. «міністерством освіти та науки ЛНР», є підвідомча останнім та надає освітні послуги на тимчасово окупованій території Луганської області, тобто є незаконним закладом освіти, створеним на тимчасово окупованій території, у тому числі складовою частиною окупаційної адміністрації держави-агресора.
26.07.2024 ОСОБА_6 , будучи директором «ООО «ПКФ «ПРОМСОЮЗ», діючи в межах наданих йому повноважень ОСОБА_7 , подав до т.зв. «державного унітарного підприємства ЛНР «республіканська мережева компанія» (мовою оригіналу: «государственного унитарного предприятия ЛНР «республиканская сетевая компания»», далі - «ДУП ЛНР «РМК») цінову пропозицію ремонту двигуна внутрішнього згорання «УМЗ-421» та «ЗМЗ-405».
В свою чергу, «ДУП ЛНР «РМК» створена т.зв. «міністерством палива, енергетики та вугільної промисловості ЛНР» є підвідомча останнім, а основною метою діяльності «ДУП ЛНР «РМК» є реалізація завдань з надійного та безперебійного забезпечення електричною енергією споживачів ЛНР, використання своїх об'єктів електричних мереж для надання послуг, з виробництва, передачі (транспортування) розподілу та постачання електричної енергії та потужності від енергогенеруючих організацій до енергопостачальних організацій та суб'єктів електроенергетики на відплатній договірній основі з метою ефективного функціонування народного господарства ЛНР, у тому числі її паливно-енергетичного комплексу, тобто є незаконним органом влади, створеним на тимчасово окупованій території, у тому числі окупаційною адміністрацією держави-агресора.
З 26.04.2022, більш точний час в ході досудового розслідування встановити не виявилось можливим, ОСОБА_6 та ОСОБА_7 , які діяли за попередньою змовою групою осіб, будучи громадянами України, усвідомлюючи здійснення відкритої російської агресії, яка розпочалась приблизно о 04 годині ранку 24.02.2022 повномасштабним російським військовим вторгненням на територію України, метою якого є повалення конституційного ладу, територіальної цілісності та захоплення території України, усвідомлюючи російську агресію проти України, з метою переслідування своїх особистих інтересів та бажання, організували провадження господарської діяльності у взаємодії з державою-агресором, незаконними органами влади, створеними на тимчасово окупованій території, у тому числі окупаційною адміністрацією держави-агресор, у тому числі здійснили поставку теплової енергії незаконним органам влади, створеним на тимчасово окупованій території, у тому числі окупаційній адміністрації держави агресора.
Таким чином, ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , підозрюється у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 28, ч. 4 ст. 111-1 та ч. 2 ст. 28, ч. 1 ст. 111-2 КК України, а саме за фактом вчинення умисних дій, спрямованих на допомогу державі-агресору (пособництво) та окупаційній адміністрації держави-агресора з метою завдання шкоди Україні, шляхом реалізації та підтримки рішень держави-агресора та окупаційної адміністрації держави-агресора, за попередньою змовою групою осіб, а також за фактом провадження господарської діяльності у взаємодії з державою-агресором, незаконними органами влади, створеними на тимчасово окупованій території, у тому числі окупаційною адміністрацією держави-агресора, за попередньою змовою групою осіб.
У зв'язку зі збройною агресією Російської Федерації, воєнним станом в Україні, захопленням території м. Алчевськ Луганської області та проведенням бойових дій, беручи до уваги те, що існують достатні підстави вважати, що ОСОБА_6 перебуває на тимчасово окупованій території України та обґрунтовану неможливість вручити повістку про виклик особи, з дотриманням вимог ст. ст. 111, 135 КПК України, в газеті «Урядовий кур'єр» № 30 (7955) від 08.02.2025, яка є засобом масової інформації загальнодержавної сфери розповсюдження, та на офіційному веб-сайті Офісу Генерального прокурора опубліковано повістки про виклик останнього на 12.02.2025, 13.02.2025 та 14.02.2025 за зазначеною в повістці адресою для проведення слідчих та процесуальних дій у кримінальному провадженні № 22024130000000347 від 14.06.2024, отримання письмового повідомлення про підозру у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 28, ч. 4 ст. 111-1 та ч. 2 ст. 28, ч. 1 ст. 111-2 КК України, допиту в якості підозрюваного, тощо.
Жодного разу у визначений час ОСОБА_6 у призначене місце не з'явився, про неможливість та причини неприбуття не повідомив.
Враховуючи наведені вище обставини, слідчим за погодженням з прокурором 15.02.2025, з дотриманням вимог ст. ст. 111, 135, 278 КПК України, ОСОБА_6 повідомлено про підозру у відповідності та у спосіб, передбачений чинним кримінальним процесуальним законодавством України шляхом опублікування повідомлення про підозру на веб-сайті Офісу Генерального прокурора та в газеті «Урядовий кур'єр» № 35 (7960), яка є засобом масової інформації загальнодержавної сфери розповсюдження, а також таке повідомлення направлено на електронну поштову скриньку ІНФОРМАЦІЯ_3 , якою користується останній.
Одночасно з повідомленням ОСОБА_6 про підозру в порядку, передбаченому ст. 135 КПК України, опубліковано оголошення із повісткою про виклик останнього до слідчого відділу 3 управління ГУ СБУ у Донецькій та Луганській областях, за адресою: м. Дніпро, площа Шевченка, буд. 7, каб. 131 на 19.02.2025, 20.02.2025 та 21.02.2025, для вручення йому письмового повідомлення про підозру у вчиненні кримінальних правопорушень, допиту як підозрюваного, а також проведення інших слідчих та процесуальних дій. Крім того, вказана повістка розміщена на веб-сайті Офісу Генерального прокурора у рубриці «Повістки про виклик та відомості про здійснення спеціального досудового розслідування». Також, такі повістки направлено на електронну поштову скриньку ІНФОРМАЦІЯ_3 , якою користується останній.
Жодного разу у визначений час підозрюваний ОСОБА_6 у призначене місце не з'явився, про неможливість та причини неприбуття не повідомив.
22.02.2025 на підставі ст. 281 КПК України підозрюваного ОСОБА_6 оголошено в розшук, а також надано відповідне доручення оперативному підрозділу на розшук останнього.
26.05.2025 матеріали досудового розслідування стосовно ОСОБА_6 виділено в окреме кримінальне провадження за № 22025130000000266.
У зв'язку зі збройною агресією Російської Федерації, воєнним станом в Україні, проведенням бойових дій та захопленням м. Алчевськ Луганської області, конкретне фактичне місцезнаходження підозрюваного ОСОБА_6 на цей час не відомо, проте зібрані докази дають достатні підстави вважати, що підозрюваний перебуває на тимчасово окупованій території Луганської області, де переховується від органів слідства з метою уникнення кримінальної відповідальності.
Враховуючи зазначені обставини до Соборного районного суду м. Дніпра подано клопотання в порядку ч. 6 ст. 193 КПК України про обрання запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою стосовно підозрюваного ОСОБА_6 .
Для розгляду вказаного клопотання, підозрюваний за судовим викликом в судове засідання не з'явився.
За результатами судового розгляду 28.02.2025 слідчим суддею Соборного районного суду м. Дніпра задоволено клопотання та обрано стосовно ОСОБА_6 запобіжний захід у вигляді тримання під вартою.
Той факт, що підозрюваний ОСОБА_6 перебуває на тимчасово окупованій території України підтверджується вищеназваними матеріалами кримінального провадження.
Таким чином слідчий вказує, що наявні достатні підстави для проведення у кримінальному провадженні № 22025130000000266 від 26.05.2025 стосовно підозрюваного ОСОБА_6 спеціального досудового розслідування кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 28, ч. 4 ст. 111-1 та ч. 2 ст. 28, ч. 1 ст. 111-2 КК України.
У судовому засіданні слідчий клопотання підтримав та просив його задовольнити з підстав, наведених у ньому.
Захисник у судовому засіданні заперечував проти задоволення поданого клопотання.
Заслухавши доводи слідчого та захисника, дослідивши матеріали клопотання, слідчий суддя дійшов висновку про таке.
Так, в судовому засіданні встановлено, у зв'язку зі збройною агресією Російської Федерації, воєнним станом в Україні, захопленням території м. Алчевськ Луганської області та проведенням бойових дій, беручи до уваги те, що існують достатні підстави вважати, що ОСОБА_6 перебуває на тимчасово окупованій території України та обґрунтовану неможливість вручити повістку про виклик особи, з дотриманням вимог ст. ст. 111, 135 КПК України, в газеті «Урядовий кур'єр» № 30 (7955) від 08.02.2025, яка є засобом масової інформації загальнодержавної сфери розповсюдження, та на офіційному веб-сайті Офісу Генерального прокурора опубліковано повістки про виклик останнього на 12.02.2025, 13.02.2025 та 14.02.2025 за зазначеною в повістці адресою для проведення слідчих та процесуальних дій у кримінальному провадженні № 22024130000000347 від 14.06.2024, отримання письмового повідомлення про підозру у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 28, ч. 4 ст. 111-1 та ч. 2 ст. 28, ч. 1 ст. 111-2 КК України, допиту в якості підозрюваного, тощо.
Жодного разу у визначений час ОСОБА_6 у призначене місце не з'явився, про неможливість та причини неприбуття не повідомив.
Враховуючи наведені вище обставини, слідчим за погодженням з прокурором 15.02.2025, з дотриманням вимог ст. ст. 111, 135, 278 КПК України, ОСОБА_6 повідомлено про підозру у відповідності та у спосіб, передбачений чинним кримінальним процесуальним законодавством України шляхом опублікування повідомлення про підозру на веб-сайті Офісу Генерального прокурора та в газеті «Урядовий кур'єр» № 35 (7960), яка є засобом масової інформації загальнодержавної сфери розповсюдження, а також таке повідомлення направлено на електронну поштову скриньку ІНФОРМАЦІЯ_3 , якою користується останній.
22.02.2025 на підставі ст. 281 КПК України підозрюваного ОСОБА_6 оголошено в розшук, а також надано відповідне доручення оперативному підрозділу на розшук останнього.
Підозра ОСОБА_6 , у вчиненні злочинів, передбаченихч.2 ст. 28, ч.4 ст. 111-1 та ч.2 ст. 28, ч.1 ст. 111-2 КК України, підтверджується зібраними у провадженні доказами, а саме:
• повідомленням про вчинення злочину від 12.06.2024 згідно якого ОСОБА_6 вчинив дії направлені на реєстрацію в окупаційних органах влади т.зв. «ООО «ПКФ «ПРОМСОЮЗ» та розпочав ведення фінансово - господарської діяльності на території т.зв. «ЛНР»;
• протоколом огляду від 18.06.2024 сайту т.зв. «ФНС россии» (мовою оригіналу) на якому сформовано т.зв. «Выписку из единого государственного реестра юридических лиц» (мовою оригіналу), стосовно т.зв. «ООО «ПКФ «ПРОМСОЮЗ», де вказано адресу розташування, види діяльності, а також, що ОСОБА_6 є т.зв. «керівником юридичної особи»;
• протоколом огляду від 26.06.2024, яким встановлено т.зв. «приказ «Об установлении обществу с ограниченной ответственностью производственно-коммерческая фирма «ПРОМСОЮЗ» тарифа на тепловую энергию в сфере теплоснабжения для бюджетных организаций» № 23-ОД від 29.06.2022;
• протоколом огляду від 02.07.2024, яким встановлено т.зв. «государственный контракт № 025 о поставке тепловой энергии» від 05.02.2024 між «ООО «ПКФ «ПРОМСОЮЗ» та т.зв. «Управлением федеральной налоговой службы по ЛНР» за підписом ОСОБА_6 ;
• протоколами оглядів від 06.07.2024 та 05.07.2024, яким встановлено т.зв. «договори «о поставке тепловой энергии» укладені між «ООО «ПКФ «ПРОМСОЮЗ» та т.зв. «бюджетними державними організаціями ЛНР», тобто незаконними органами влади, створеними на тимчасово окупованій території у тому числі окупаційною адміністрацією держави - агресора за підписом ОСОБА_6 ;
• протоколом допиту свідка ОСОБА_9 , який показав про перереєстрацію ОСОБА_6 «ООО «ПКФ «ПРОМСОЮЗ» в окупаційних органах влади, та ведення господарської діяльності спільно з окупаційною владою держави-агресором;
• протоколом огляду від 11.07.2024, сайту т.зв. «муниципального образования городского округа город Алчевск ЛНР» (мовою оригіналу) на якому з «метою підтримки підприємств, які надають послуги у сфері будівельної індустрії та машинобудування» розміщено інформацію про можливість укладання договорів із «ООО «ПКФ «ПРОМСОЮЗ», а також розміщено дані, що ОСОБА_6 є відповідною контактною особою;
• протоколом проведення НСРД від 18.10.2024, яким встановлено відповідні документи, що підтверджують факт реєстрації «ООО «ПКФ «ПРОМСОЮЗ» в т.зв. «державних органах ЛНР» та підтверджують факт організації провадження ОСОБА_6 господарської діяльності у взаємодії з державою-агресором, незаконними органами влади, створеними на тимчасово окупованій території, у тому числі окупаційною адміністрацією держави-агресора, виконання їх рішень. Також, встановлено т.зв. «статути «ООО «ПКФ «ПРОМСОЮЗ» та т.зв. «протокол № 1 від 22.07.2023 позачергового загального зібрання учасників «ООО «ПКФ «ПРОМСОЮЗ», які підтверджують наявність та виконання організаційно - розпорядчих та керівних функцій ОСОБА_6 при управлінні діяльністю на тимчасово окупованій території «ООО «ПКФ «ПРОМСОЮЗ»;
• протоколом тимчасового доступу до речей і документів від 06.02.2025, який встановлено довіреності видані ОСОБА_7 та ОСОБА_10 на ім'я ОСОБА_6 від 27.05.2015, на підставі яких, в подальшому останнім зареєстровано т.зв. «статут «ООО «ПКФ «ПРОМСОЮЗ»;
• протоколом проведення НСРД від 18.10.2024, яким встановлено відповідні документи, що підтверджують факт реєстрації «ООО «ПКФ «ПРОМСОЮЗ» в т.зв. «державних органах ЛНР» та підтверджують факт організації провадження ОСОБА_6 господарської діяльності «ООО «ПКФ «ПРОМСОЮЗ» на тимчасово окупованій території, вирішення робочих питань, розподілення грошових коштів і т.п. Також, встановлено систематичне спілкування ОСОБА_7 із ОСОБА_6 , де останній звітує про діяльність підприємства;
• іншими доказами у даному кримінальному провадженні.
Таким чином, ОСОБА_6 обґрунтовано підозрюється у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 28, ч. 4 ст. 111-1 та ч. 2 ст. 28, ч. 1 ст. 111-2 КК України.
Слід зазначити, що поняття «обґрунтована підозра» не визначене у національному законодавстві та, виходячи з положень ч. 5 ст. 9 КПК України необхідно взяти до уваги позицію Європейського суду з прав людини, відображену у пункті 175 Рішення від 21.04.2011 у справі «Нечипорук і Йонкало проти України», відповідно до якої термін обґрунтована підозра означає, що існують факти або інформація, які можуть переконати об'єктивного спостерігача в тому, що особа, про яку йдеться, могла вчинити правопорушення (рішення у справі «Фокс, Кемпбелл і Гартлі проти Сполученого Королівства» від 30.08.1990, п.32, Series A, N 182).
При цьому, обставини здійснення підозрюваним конкретних дій та доведеність його вини, потребують перевірки та оцінки у сукупності з іншими доказами у кримінальному провадженні під час подальшого досудового розслідування.
Такий висновок узгоджується з правовими позиціями, наведеними у рішеннях Європейського Суду з прав людини, зокрема, у справі «Мюррей проти Сполученого Королівства» № 14310/88 від 23.10.1994, в яких суд зазначив, що факти, які є причиною виникнення підозри не повинні бути такими ж переконливими, як і ті, що є необхідними для обґрунтування вироку чи й просто висунення обвинувачення, черга якого надходить на наступній стадії процесу кримінального розслідування.
Так, для вирішення питання щодо обґрунтованості повідомленої підозри, оцінка наданих слідчому судді доказів здійснюється не в контексті оцінки доказів з точки зору їх достатності і допустимості для встановлення вини чи її відсутності, доведення чи не доведення винуватості особи, що здійснюється судом при ухваленні вироку, а з метою визначити вірогідність та достатність підстав причетності тієї чи іншої особи до вчинення кримінального правопорушення, а також чи є підозра обґрунтованою, щоб виправдати подальше розслідування або висунення обвинувачення.
Водночас, слідчому судді під час вирішення питання про надання дозволу на здійснення спеціального досудового розслідування не надається весь обсяг доказів, зібраних під час досудового розслідування та дані щодо джерел їх отримання. Такі матеріали мають надаватися суду при судовому провадженні відповідного кримінального провадження та саме на цій стадії, передбачено здійснення оцінки доказів з точки зору належності, допустимості, достовірності та сукупності доказів з точки зору достатності та взаємозв'язку для прийняття відповідного процесуального рішення.
Відповідно до практики Європейського суду з прав людини вимога розумної підозри передбачає наявність доказів, які об'єктивно зв'язують підозрюваного з певним злочином і вони не повинні бути достатніми, щоб забезпечити засудження, але мають бути достатніми, щоб виправдати подальше розслідування або висунення звинувачення (рішення у справі «Мюррей проти Об'єднаного Королівства» від 28.10.1994, «Фокс, Кемпбелл і Гартлі проти Сполученого Королівства» від 30.08.1990).
При цьому, на стадії досудового розслідування кримінального провадження, слідчий суддя не вправі вирішувати ті питання, які повинен вирішувати суд під час розгляду кримінального провадження по суті, зокрема, не вправі оцінювати докази з точки зору їх достатності і допустимості для визнання особи винною чи невинною у вчиненні злочину, а лише зобов'язаний на підставі розумної оцінки сукупності отриманих доказів визначити, що причетність особи до вчинення кримінального правопорушення є вірогідною та достатньою.
Так, слідчий суддя, дослідивши матеріали клопотання за своїм внутрішнім переконанням, яке ґрунтується на всебічному, повному й неупередженому дослідженні всіх обставин провадження, керуючись законом, оцінюючи сукупність зібраних доказів лише щодо пред'явленої підозри з точки зору їх достатності та взаємозв'язку, не вирішуючи наперед питання про винуватість підозрюваного у вчиненні інкримінованого йому злочину, правильність кваліфікації його дій, допустимість доказів щодо встановлення винуватості підозрюваного, вважає, що зміст клопотання та долучених до нього матеріалів кримінального провадження можуть свідчити про існування фактів і інформації, які можуть переконати об'єктивного спостерігача у тому, що підозрювана могла вчинити інкриміноване йому правопорушення.
Також було встановлено, що 22.02.2025 на підставі ст. 281 КПК України підозрюваного ОСОБА_6 оголошено в розшук, а також надано відповідне доручення оперативному підрозділу на розшук останнього.
Водночас, чинне процесуальне законодавство не визначає, якими саме доказами має бути доведено, що особа перебуває у будь-якому із видів розшуку, однак регламентує, що про оголошення розшуку (державного та міжнародного) органом досудового розслідування має бути винесена відповідна постанова (ч. 2 ст. 281 КПК України), що в даному випадку і було здійснено органом досудового розслідування шляхом винесення постанов про оголошення підозрюваної в розшук.
Згідно з ч. 5 ст. 139 КПК України ухилення від явки на виклик слідчого, прокурора чи судовий виклик слідчого судді, суду (неприбуття на виклик без поважної причини більш як два рази) підозрюваним, обвинуваченим, який оголошений у міжнародний розшук, та/або який виїхав, та/або перебуває на тимчасово окупованій території України, території держави, визнаної Верховною Радою України державою-агресором, є підставою для здійснення спеціального досудового розслідування чи спеціального судового провадження.
Разом з тим, відповідно до ч. ч. 1, 2 ст. 297-1 КПК України спеціальне досудове розслідування (in absentia) здійснюється стосовно одного чи декількох підозрюваних згідно із загальними правилами досудового розслідування, передбаченими цим Кодексом, з урахуванням положень цієї глави.
Спеціальне досудове розслідування здійснюється на підставі ухвали слідчого судді у кримінальному провадженні зокрема щодо злочинів, передбачених статтями 109, 110, 110-2, 111, 111-1, 111-2, 112, 113, 114, 114-1, 114-2, 115, 116, 118, частиною другою статті 121, частиною другою статті 127, частинами другою і третьою статті 146, статтями 146-1, 147, частинами другою - п'ятою статті 191 (у випадку зловживання службовою особою своїм службовим становищем), статтями 209, 255-258, 258-1, 258-2, 258-3, 258-4, 258-5, 348, 364, 364-1, 365, 365-2, 368, 368-2, 368-3, 368-4, 369, 369-2, 370, 379, 400, 408, 436, 436-1, 437, 438, 439, 440, 441, 442, 443, 444, 445, 446, 447 Кримінального кодексу України, стосовно підозрюваного, крім неповнолітнього, який переховується від органів слідства та суду на тимчасово окупованій території України, на території держави, визнаної Верховною Радою України державою-агресором, з метою ухилення від кримінальної відповідальності та/або оголошений у міжнародний розшук.
Здійснення спеціального досудового розслідування щодо інших злочинів не допускається, крім випадків, коли злочини вчинені особами, які переховуються від органів слідства та суду на тимчасово окупованій території України, на території держави, визнаної Верховною Радою України державою-агресором, з метою ухилення від кримінальної відповідальності та/або оголошені у міжнародний розшук, та розслідуються в одному кримінальному провадженні із злочинами, зазначеними у цій частині, а виділення матеріалів щодо них може негативно вплинути на повноту досудового розслідування та судового розгляду.
У зв'язку зі збройною агресією Російської Федерації, воєнним станом в Україні, проведенням бойових дій та захопленням м. Алчевськ Луганської області, конкретне фактичне місцезнаходження підозрюваного ОСОБА_6 на цей час не відомо, проте зібрані докази дають достатні підстави вважати, що підозрюваний перебуває на тимчасово окупованій території Луганської області, де переховується від органів слідства з метою уникнення кримінальної відповідальності.
Відповідно до п. 4 ч. 2 ст. 297-2 КПК України клопотання слідчого, прокурора про здійснення спеціального досудового розслідування повинно містити, зокрема, відомості про те, що підозрюваний виїхав та/або перебуває на тимчасово окупованій території України, території держави, визнаної Верховною Радою України державою-агресором, та/або відомості про оголошення підозрюваного в міжнародний розшук.
Закон України «Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України» №1207-VII від 15.04.2014 визначає статус території України, тимчасово окупованої внаслідок збройної агресії Російської Федерації, встановлює особливий правовий режим на цій території, визначає особливості діяльності державних органів, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ і організацій в умовах цього режиму, додержання та захисту прав і свобод людини і громадянина, а також прав і законних інтересів юридичних осіб (стаття 2 цього Закону).
Згідно з п. 7 ч. 1 ст. 1-1 Закону України «Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України» тимчасово окупована Російською Федерацією територія України (тимчасово окупована територія) - це частини території України, в межах яких збройні формування Російської Федерації та окупаційна адміністрація Російської Федерації встановили та здійснюють фактичний контроль або в межах яких збройні формування Російської Федерації встановили та здійснюють загальний контроль з метою встановлення окупаційної адміністрації Російської Федерації.
Відповідно до ч. 2 ст. 3 цього Закону адміністративна межа між тимчасово окупованою територією та іншою територією України визначається Кабінетом Міністрів України.
Згідно із до ч. 3 ст. 12 Закону України «Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України», Порядок вручення повістки про виклик особи, стосовно якої існують достатні підстави вважати, що така особа виїхала та/або перебуває на тимчасово окупованій території України, а також правові наслідки ухилення від явки на виклик слідчого, прокурора чи судовий виклик слідчого судді, суду (неприбуття на виклик без поважної причини більш як два рази) підозрюваним, обвинуваченим, який виїхав та/або перебуває на тимчасово окупованій території України, визначаються Кримінальним процесуальним кодексом України.
Відповідно до ч.1 ст. 297-5 КПК України, повістки про виклик підозрюваного у разі здійснення спеціального досудового розслідування надсилаються за останнім відомим місцем його проживання чи перебування та обов'язково публікуються в засобах масової інформації загальнодержавної сфери розповсюдження та на офіційному веб-сайті Офісу Генерального прокурора. З моменту опублікування повістки про виклик у засобах масової інформації загальнодержавної сфери розповсюдження та на офіційному веб-сайті Офісу Генерального прокурора підозрюваний вважається належним чином ознайомленим з її змістом.
Матеріали клопотання свідчать, що підозрюваний належним чином викликався для повідомлення про підозру та проведення процесуальних дій, у спосіб передбачений законом, а саме через засоби масової інформації загальнодержавної сфери розповсюдження та на сайті Офісу Генерального прокурора, проте не з'явився у призначений час та не повідомив про причини неприбуття, та згідно матеріалів клопотання перебуває на тимчасово окупованій території, а відтак слід вважати, що підозрюваний переховується від органів слідства на тимчасово окупованій території України, з метою ухилення кримінальної відповідальності.
Враховуючи вищевикладене, зважаючи на надані слідчому судді матеріали кримінального провадження, що можуть свідчити про причетність до вищевказаного кримінального правопорушення, а також, враховуючи той факт, що останній переховується від органів досудового розслідування, з метою ухилення від кримінальної відповідальності, оголошений у розшук та перебуває на тимчасово окупованій території України, слідчий суддя дійшов висновку про наявність обґрунтованих підстав, визначених ст. ст. 297-1, 297-2, 297-4 КПК України, для задоволення клопотання про надання дозволу на здійснення спеціального досудового розслідування у кримінальному провадженні за підозрою ОСОБА_6 .
На підставі викладеного, керуючись ст.ст.135,139,297-1 - 297-5 КПК України, слідчий суддя
Клопотання т.в.о. начальника 3 відділення слідчого відділу 3 управління (з дислокацією у м. Сіверськодонецьк Луганської області) ГУ СБ України в Донецькій та Луганській областях капітана юстиції ОСОБА_5 , погоджене прокурором Луганської обласної прокуратури ОСОБА_3 , про надання дозволу на здійснення спеціального досудового розслідування, за матеріалами кримінального провадження № 22025130000000266 від 26.05.2025 за підозрою ОСОБА_6 , у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 28, ч. 4 ст. 111-1 та ч. 2 ст. 28, ч. 1 ст. 111-2 КК України, задовольнити.
Надати дозвіл на здійснення спеціального досудового розслідування стосовно підозрюваного ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , у кримінальному провадженні № 22025130000000266 від 26.05.2025.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя ОСОБА_1