Номер справи 171/177/18
Номер провадження 1-в/171/117/25
08.08.25 року м. Апостолове
Апостолівський районний суд Дніпропетровської області, в складі:
головуючого судді ОСОБА_1 ,
за участю секретаря судового засідання - ОСОБА_2 ,
розглянувши подання начальника ВП 8 КРУП ГУНП в Дніпропетровській області про продовження адміністративного нагляду відносно:
ОСОБА_3 ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця м. Апостолове, Апостолівського району, Дніпропетровської області, мешкає АДРЕСА_1 , тимчасово не працює, освіта середня, одружений, раніше судимий:
14.03.2018 року Апостолівським районним судом Дніпропетровської області за ч.3 ст.185 КК України, до покарання у вигляді 3 років позбавлення волі. Звільнений з місць позбавлення волі 23.07.2021 року по відбуттю строку покарання,-
Начальник ВП 8 КРУП ГУНП в Дніпропетровській області звернувся до суду з поданням, відповідно до якого просить продовжити ОСОБА_3 адміністративний нагляд з огляду на те, що після звільнення з місць позбавлення волі ОСОБА_3 за місцем мешкання захарактеризував себе з негативної сторони та продовжив вчиняти адміністративні правопорушення.
12.02.2024 року відносно ОСОБА_3 Довгинцівським районним судом м. Кривого Рогу Дніпропетровської області було встановлено адміністративний нагляд строком 1 рік.
28.01.2025 року ухвалою Апостолівського районного суду Дніпропетровської області ОСОБА_3 було продовжено адміністративний нагляд строком на 6 місяців з 13.02.2025 року.
Протягом останнього року ОСОБА_3 неодноразово вчиняв адміністративні правопорушення, та притягувався до адміністративної відповідальності, а саме:
16.09.2024 року за вчинення правопорушення передбаченого ч.2 ст. 178 КУпАП, ОСОБА_3 був притягнутий до адміністративної відповідальності у вигляді штрафу в сумі 170 гривень. З постановою ОСОБА_3 ознайомлений та попереджений, що у відношенні нього може бути продовжено адміністративний нагляд;
13.11.2024 року за вчинення правопорушення передбаченого ч.2 ст. 178 КУпАП, ОСОБА_3 був притягнутий до адміністративної відповідальності у вигляді штрафу в сумі 170 гривень. З постановою ОСОБА_3 ознайомлений та попереджений, що у відношенні нього може бути продовжено адміністративний нагляд;
25.07.2025 року за вчинення правопорушення передбаченого ч.2 ст. 178 КУпАП, ОСОБА_3 був притягнутий до адміністративної відповідальності у вигляді усного зауваження. З постановою ОСОБА_3 ознайомлений та попереджений, що у відношенні нього може бути продовжено адміністративний нагляд;
25.07.2025 року за вчинення правопорушення передбаченого ч.2 ст. 178 КУпАП, ОСОБА_3 був притягнутий до адміністративної відповідальності у вигляді усного зауваження. З постановою ОСОБА_3 ознайомлений та попереджений, що у відношенні нього може бути продовжено адміністративний нагляд;
Після, скоєних правопорушень ОСОБА_3 кожного разу попереджався про можливість продовження відносно нього адміністративного нагляду, але незважаючи на попередження органів Національної поліції, систематично порушує громадський порядок і права інших громадян, вчиняє інші правопорушення.
Представник ВП 8 КРУП ГУНП в Дніпропетровській області в судове засідання не з'явився, подав до суду заяву про розгляд справи без його участі.
ОСОБА_3 в судове засідання не з'явився, подав до суду заяву про розгляд справи без його участі.
Відповідно до ст.ст. 1, п. «в» ст.3 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» адміністративний нагляд це система тимчасових примусових профілактичних заходів спостереження і контролю за поведінкою окремих осіб, звільнених з місць позбавлення волі, що здійснюються органами Національної поліції щодо осіб, засуджених до позбавлення волі за тяжкі, особливо тяжкі злочини, якщо вони після відбування покарання або умовно-дострокового звільнення від відбування покарання, незважаючи на попередження органів Національної поліції, систематично порушують громадський порядок і права інших громадян, вчиняють інші правопорушення.
Статтею 10 вказаного Закону передбачено, що до осіб, щодо яких встановлено адміністративний нагляд, за постановою суду можуть бути застосовані частково або у повному обсязі такі обмеження:
а) заборона виходу з будинку (квартири) у визначений час, який не може перевищувати восьми годин на добу;
б) заборона перебування у визначених місцях району (міста);
в) заборона виїзду чи обмеження часу виїзду в особистих справах за межі району (міста);
г) реєстрація в міліції від одного до чотирьох разів на місяць.
Суд, дослідивши матеріали справи, а саме: подання про встановлення адміністративного нагляду відносно ОСОБА_3 , вирок Апостолівського районного суду Дніпропетровської області від 14.03.2018 року, відповідно до якого ОСОБА_3 визнано винним у скоєнні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 185 КК України та призначено йому покарання у виді позбавлення волі на 3 роки, ухвалу Довгинцівського районного суду м. Кривого Рогу Дніпропетровської області від 12.02.2024 року про встановлення адміністративного нагляду відносно ОСОБА_3 , ухвалу Апостолівського районного суду Дніпропетровської області від 28.01.2025 року, постанову Саксаганського районного суду м. Кривого Рогу Дніпропетровської області від 16.09.2024 року, постанову Жовтневого районного суду Дніпропетровської області від 13.11.2024 року, постанову Апостолівського районного суду Дніпропетровської області від 25.07.2025 року, доходить висновку, що подання підлягає задоволенню з таких підстав.
Відповідно до ч.1 та 3 ст.6 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі»» адміністративний нагляд встановлюється у визначеному ст.5 цього Закону порядку терміном від одного року до двох років і не може перевищувати термінів, передбачених законом для погашення або зняття судимості. Термін адміністративного нагляду починається з дня оголошення особі постанови судді про встановлення адміністративного нагляду.
Згідно ч.2 ст.6 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» у разі, коли є підстава вважати, що особа, щодо якої встановлено адміністративний нагляд, залишається небезпечною для суспільства, адміністративний нагляд за поданням відповідного органу Національної поліції може бути продовжено у визначеному цим Законом порядку кожного разу ще на шість місяців, але не більше терміну, передбаченого законом для погашення або зняття судимості.
Ураховуючи систематичний характер притягнення ОСОБА_3 до адміністративної відповідальності, доходжу висновку, що він залишається особою, яка є небезпечною для суспільства, тому адміністративний нагляд щодо ОСОБА_3 слід продовжити на 6 місяців.
Керуючись ст.1, п. «в» ст. 3, ст. 4, ст. 5, 6, 10 Закону України «Про адміністративний нагляд засобами, звільненими з місць позбавлення волі», суд,-
Подання начальника ВП 8 КРУП ГУНП в Дніпропетровській області про продовження адміністративного нагляду відносно ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 - задовольнити.
Продовжити щодо ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , адміністративний нагляд строком на 6 місяців з 14.08.2025 року.
Встановити ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , наступні обмеження:
-заборона виходу з будинку (квартири) за місцем мешкання (адреса: АДРЕСА_1 ) з 22:00 год. по 06:00 год. ранку наступної доби, окрім випадків необхідності отримання невідкладної медичної допомоги та для збереження життя та здоров'я;
-заборона відвідувати місця продажу спиртних напоїв на розлив;
-реєстрація в відділенні поліції № 8 Криворізького РУП ГУНП в Дніпропетровській області 1 понеділок кожного місяця в період часу з 09:00 год. до 18:00 год.
Ухвала може бути оскаржена до Дніпровського апеляційного суду через Апостолівський районний суд Дніпропетровської області протягом 7 днів з дня її проголошення.
Суддя ОСОБА_1