07 серпня 2025 року Єдиний унікальний № 501/2007/25 Провадження № 2-а/501/11/25
Іменем України
з питань залишення позову без розгляду
07 серпня 2025 року м. Чорноморськ
Чорноморський міський суд Одеської області
у складі: головуючого - Тордія Е.Н. секретар судових засідань - Бюряченко Д.О.
справа № 501/2007/25 провадження 2-а/501/11/25
розглянувши в судовому засіданні у залі суду м. Чорноморську адміністративну справу за позовною заявою:
позивача ОСОБА_1 до
відповідачів: Головного управління Національної поліції в Одеській області, старшого інспектора ВП №1 ОРУП №2 в Одеській області
предмет та підстава спору про скасування постанови про накладення штрафу,
-
Стислий виклад обставин правовідносин.
05 травня 2025 року позивач звернувся до Чорноморського міського суду Одеської області суду з позовом про скасування постанови про накладення штрафу.
Ухвалою від 20 травня 2025 року відкрито провадження у справі та призначене підготовче судове засідання.
Ухвалою від 22 липня 2025 року підготовче засідання закрито справу призначено до судового розгляду.
24 липня 2025 року через канцелярію суду надійшла заява позивача про залишення позовної заяви без розгляду.
Позиція учасників судового процесу.
Сторони в судове засідання не з'явились про слухання справи повідомлені належним чином.
Фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснювалося на підставі приписів частини четвертої статті 229 Кодексу адміністративного судочинства України .
Вирішуючи питання щодо наявності правових підстав для залишення позову без розгляду, суд зазначає таке.
Мотивувальна частина та застосовані судом правові норми.
Частиною 1 ст. 2 Кодексу адміністративного судочинства України визначено, що завданням адміністративного судочинства є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів у сфері публічно-правових відносин з метою ефективного захисту прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб від порушень з боку суб'єктів владних повноважень.
Відповідно до ст. 5 Кодексу адміністративного судочинства України, кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до адміністративного суду, якщо вважає, що рішенням, дією чи бездіяльністю суб'єкта владних повноважень порушені її права, свободи або законні інтереси, і просити про їх захист шляхом, зокрема, визнання протиправним та скасування індивідуального акта чи окремих його положень.
При вирішенні питання про залишення позову без розгляду, суд враховує, що відповідно до ч. 3 ст. 9 Кодексу адміністративного судочинства України кожна особа, яка звернулася за судовим захистом, розпоряджається своїми вимогами на свій розсуд, крім випадків, встановлених цим Кодексом.
Відповідно до ч. 2 ,п. 3 ч. 3 ст. 44 Кодексу адміністративного судочинства України, учасники справи зобов'язані добросовісно користуватися належними їм процесуальними правами і неухильно виконувати процесуальні обов'язки, також що учасники справи мають право подавати заяви та клопотання.
Згідно до п. 5 ч. 1 ст. 240 Кодексу адміністративного судочинства України, суд своєю ухвалою залишає позовну заяву без розгляду, якщо надійшла заява позивача про залишення позову без розгляду.
Суд не встановив обставин, що перешкоджали б задоволенню клопотання позивача про залишення його позову без розгляду.
Висновок суду.
Враховуючи наведене, те що ОСОБА_1 звернувся до суду із заявою про залишення його позову без розгляду початку розгляду справи по суті, Суд вважає необхідним заяву задовольнити , залишити даний позов без розгляду.
Керуючись ст.ст. 2, 5,9, 44 121, 122, 183, 205, 229, 240, 248, 256, 294, 295, 297 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, Суд,-
Адміністративний позов ОСОБА_1 до: Головного управління Національної поліції в Одеській області, старшого інспектора ВП №1 ОРУП №2 в Одеській області про скасування постанови про накладення штрафу - залишити без розгляду.
На рішення суду може бути подана апеляційна скарга протягом десяти днів з дня його проголошення безпосередньо до Восьмого апеляційного адміністративного суду.
Судові рішення за наслідками розгляду судами першої інстанції справ, визначених ст. 286 Кодексу адміністративного судочинства України, набирають законної сили після закінчення строку апеляційного оскарження, а у разі їх апеляційного оскарження з моменту проголошення судового рішення суду апеляційної інстанції.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Головуючий