Справа №463/7189/25
Провадження №3/463/1467/25
07 серпня 2025 року суддя Личаківського районного суду м. Львова Боброва Ю.Ю., за участі особи, яка притягується до адміністративної відповідальності - ОСОБА_1 , розглянувши адміністративний матеріал, який надійшов з Львівського районного управління поліції №1 ГУ НП у Львівській області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, проживаючого: АДРЕСА_1 , зареєстрованого: АДРЕСА_2 , який працює водієм в ЛК АТП №1, за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ст.173 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -
з протоколу серії ВАД №478785 від 24 липня 2025 року вбачається, що ОСОБА_1 24 липня 2025 року о 21:34 за адресою: м. Львів, вул. Зелена, 10, виражався нецензурною лайкою до пасажира маршрутного таксі «МAZ», номерний знак НОМЕР_1 , чим образив його честь та гідність та вчинив правопорушення, передбачене ст.173 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
В судовому засіданні ОСОБА_1 вину у вчиненні правопорушення заперечив та пояснив, що дійсно в маршрутному таксі 24 липня 2025 року до нього підійшов пасажир і вимагав включити кондиціонер, на що ОСОБА_1 його відповів, що маршрутне таксі таким не облаштоване, може включити обдув, проте такий не справляється із охолодженням. У зв'язку із цим почався конфлікт, пасажир заважав ОСОБА_1 керувати транспортним засобом, на що він закрив дверку і попросив сісти. Пасажир почав завдавати по такій удари, кричати та виражатись лайкою, після чого ОСОБА_1 викликав працівників поліції. В ході складення матеріалів він надав свої пояснення, які були викладені в письмовій формі, в яких виклав вказані обставини. ОСОБА_1 додав, що дійсно мав місце конфлікт, проте він не виражався нецензурною лайкою до вказаного пасажира маршрутного таксі, жодним чином не образив його честь та гідність, про що повідомляв і дільничного офіцера при складенні матеріалів. Також просив записати свідків, які підтримували його в маршрутному таксі та могли надати пояснення, проте такі встановлені і зафіксовані не були.
Заслухавши пояснення особи, яка притягується до адміністративної відповідальності, вивчивши матеріали справи та надані суду документи, суд приходить до наступного.
У відповідності до ст.9 Кодексу України про адміністративні правопорушення, адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Отже, для складу адміністративного правопорушення має бути доведена вина (умисна або необережна) особи скоєнні дій чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління.
Відповідно до положень ст.251 Кодексу України про адміністративні правопорушення, доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.
Обов'язок щодо доведеності вини та визначення суті правопорушення покладається на осіб, уповноважених на складання протоколів про адміністративні правопорушення, визначених статтею 255 цього Кодексу.
Разом з тим, до протоколу жодних доказів не долучено, свідків події не зазначено. Незважаючи на те, що у протоколі зазначено, що пояснення особи, яка притягується до адміністративної відповідальності, надані на окремому аркуші, такі до справи не долучено.
Окрім цього, до протоколу долучено рапорт дільничного офіцера поліції, в якому зазначено, що 24 липня 2025 року за адресою: м. Львів, вул. Романчука, 18, було встановлено невідому особу, яка виражалась нецензурною лайкою біля водія маршрутного таксі, чим образив честь і гідність водія. Після чого було встановлено особу: ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 .
Відповідно до положень ч.1 п.1 ст.247 Кодексу України про адміністративні правопорушення визначено, що провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю, зокрема у випадку відсутність події і складу адміністративного правопорушення.
Таким чином, з врахуванням вказаних обставин, об'єктивних даних, які б вказували на те, що саме ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , виражався нецензурною лайкою, чим порушував громадський порядок і спокій громадян, матеріали справи не містять, враховуючи суперечності в матеріалах про притягнення до адміністративної відповідальності, приходжу до висновку про відсутність складу правопорушення, передбаченого ст.173 Кодексу України про адміністративні правопорушення. У зв'язку з чим провадження в справі про адміністративне правопорушення щодо ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , підлягає закриттю.
Керуючись положеннями ст.ст.173, 247, 283, 284 КпАП України, -
провадження у справі про притягнення ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , до адміністративної відповідальності за вчинення правопорушення, передбаченого ст.173 Кодексу України про адміністративні правопорушення закрити у зв'язку з відсутністю у його діях складу адміністративного правопорушення.
На постанову може бути подана апеляційна скарга до Львівського апеляційного суду протягом десяти днів з дня її винесення через місцевий суд.
Суддя: Юлія БОБРОВА