про внесення виправлень у судове рішення
07 серпня 2025 року м. Кропивницький Справа № 340/3076/25
Кіровоградський окружний адміністративний суд в складі головуючого судді Казанчук Г.П. розглянувши в письмовому проваджені питання про виправлення описки в рішенні у адміністративній справі за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Кіровоградській області про визнання протиправним та скасування рішення, а також зобов'язання вчинити певні дії,
ОСОБА_1 звертався до суду з адміністративним позовом про визнання протиправним та скасування рішення, а також зобов'язання вчинити певні дії.
За результатом розгляду справи судом ухвалено рішення, яким позов ОСОБА_1 до військової частини НОМЕР_1 задоволено.
При складенні повного тексту рішення суду допущено описку, а саме в даті винесення рішення помилково зазначено місяць «липень», натомість як правильним є «серпень».
Під опискою слід вважати помилку, що порушує правила граматики, синтаксису, пунктуації, нумерації, що мають вплив на зміст судового рішення та його виконання. Описки - це помилки, зумовлені неправильним написанням слів, цифр тощо (пропуск літери, цифри, їх перестановка тощо). Виправленню підлягають лише ті описки, які мають істотний характер. До таких належить написання прізвищ та імен, адрес, найменування органу, у назві та реквізитах рішення, яке визнано протиправним, зазначення дат та строків тощо. Не є описками граматичні помилки, які не спотворюють текст судового рішення та не призводять до його неправильного сприймання: неправильне розташування розділових знаків, невірні відмінки слів, застосування русизмів та діалектизмів тощо. Описка - це зроблена судом механічна (мимовільна, випадкова) граматична помилка в рішенні, яка допущена під час його письмово-вербального викладу.
Відповідно до положень частини 1 статті 253 КАС України суд, який постановив судове рішення, може з власної ініціативи або за заявою учасника справи чи іншої заінтересованої особи виправити допущені в судовому рішенні цього суду описки, очевидні арифметичні помилки незалежно від того, набрало судове рішення законної сили чи ні.
Згідно із частиною 2 статті 253 КАС України питання про внесення виправлень суд може вирішити в порядку письмового провадження.
З огляду на те, що дана описка має істотний характер, суд дійшов висновку про необхідність виправлення вказаної помилки.
Керуючись статтею 248, 253 КАС України, суд,
Внести виправлення в рішення Кіровоградського окружного адміністративного суду про відкриття провадження в адміністративній справі №340/3076/25, а саме в даті його ухвалення місяць «липня» замінити на «серпня». Відтак, вірною датою ухвалення рішення суду є 04 серпня 2025 року.
Копію ухвали суду направити сторонам.
Ухвала суду набирає законної сили в порядку, визначеному статті 256 КАС України та може бути оскаржена в апеляційному порядку до Третього апеляційного адміністративного у строк, передбачений статті 295 КАС України.
Суддя Кіровоградського
окружного адміністративного суду Г.П. КАЗАНЧУК