Справа № 461/9958/23 Головуючий у 1 інстанції: ОСОБА_1
Провадження № 11-кп/811/566/25 Доповідач: ОСОБА_2
04 серпня 2025 року колегія суддів судової палати з розгляду кримінальних справ
Львівського апеляційного суду в складі:
головуючого-судді ОСОБА_2 ,
суддів ОСОБА_3 , ОСОБА_4 ,
при секретарі ОСОБА_5 ,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Львові справу за апеляційною скаргою прокурора Львівської обласної прокуратури ОСОБА_6 на вирок Галицького районного суду м. Львова від 05 травня 2025 року відносно обвинуваченого ОСОБА_7 , -
з участю прокурора ОСОБА_6 ,
захисника обвинуваченого - адвоката ОСОБА_8 ,
обвинуваченого ОСОБА_7 , -
встановила:
цим вироком ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця смт. Млинів, Млинівського району, Рівненської області, проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 ,
визнано невинуватим у пред'явленому обвинуваченні за ч.ч.1, 3 ст. 365 КК України та на підставі п.3 ч.1 ст. 373 КПК України виправдано, у зв'язку з недоведеністю в його діянні складу інкримінованих кримінальних правопорушень.
Цивільні позови залишено без розгляду.
Вирішено питання процесуальних витрат, заходів забезпечення кримінального провадження та речових доказів.
Відповідно до вироку, органом досудового розслідування ОСОБА_7 обвинувачується у тому, що він, перебуваючи на посаді начальника Головного управління Держгеокадастру у Львівській області, здійснюючи функції представника влади, будучи працівником правоохоронного органу, будучи службовою особою, яка займає відповідальне становище і, відповідно до вимог зазначеного законодавства та частини другої статті 19 Конституції України зобов'язаний діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України, вчинив умисний злочин, а саме перевищення службових повноважень працівником правоохоронного органу, маючи достатній практичний досвід роботи та відповідну освіту, обіймаючи посаду начальника Головного управління Держгеокадаструу Львівській області, діючи з прямим умислом, всупереч встановленому порядку та процедурі передачі у власність громадян земельних ділянок державної форми власності за межами населеного пункту рекреаційного призначення, усвідомлюючи, що проєкт землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність, не відповідає вимогам ч. 6 ст. 118, ч. 3 ст. 122 Земельного кодексу України (в редакції від 06.09.2014), оскільки дозвіл на розроблення проєкту відведення земельної ділянки у власність ОСОБА_9 надано не уповноваженою службовою особою, тобто органом, який станом на 13.02.2015 не був розпорядником земельних ділянок рекреаційного призначення, діючи у порушення ч. 3 ст. 122 Земельного кодексу України (в редакції від 20.12.2015),усвідомлюючи протиправний характер своїх дій, передбачаючи суспільно-небезпечні наслідки, бажаючи їх настання, будучи працівником правоохоронного органу, перевищив надані йому службові повноваження та 22.12.2015, точний час досудовим розслідуванням не встановлено, перебуваючи на своєму робочому місці - у приміщенні Головного управління Держгеокадастру у Львівській області за адресою: м. Львів, пр. В. Чорновола, 4, підписав і тим саме видав наказ № 11938/28-15 «Про затвердження документації із землеустрою та передачі у власність земельної ділянки», яким затвердив проєкт землеустрою щодо відведення у власність ОСОБА_9 для індивідуального дачного будівництва земельної ділянки за рахунок земель державної власності на території Верхньосиньовидненської селищної ради (за межами населених пунктів, урочище Опір) Сколівського району.
Крім того, пунктом 1 наказу № 11938/28-15 ОСОБА_7 затвердив проєкт землеустрою щодо відведення ОСОБА_9 земельної ділянки для індивідуального дачного будівництва, тим самим згідно положень ст. 20 Земельного кодексу України (в редакції від 20.12.2015) своїм рішенням відніс земельну ділянку 4624555300:04:000:0659 до земель рекреаційного призначення (для індивідуального дачного будівництва), а пунктом 3 цього ж наказу, порушуючи права Сколівської районної державної адміністрації Львівської області на розпорядження земельними ділянками державної власності рекреаційного призначення за межами населених пунктів, діючи у порушення ч. 3 ст. 122 Земельного кодексу України (в редакції від 09.12.2015), незаконно розпорядився нею на користь фізичної особи - ОСОБА_9 .
Унаслідок вказаних умисних протиправних дій начальника Головного управління Держгеокадастру у Львівській області ОСОБА_7 , ОСОБА_9 незаконно, у порушення вимог ст. ст. 17, 20, 116, ч. 6 ст. 118, ч. 3 ст. 122, 186 ЗК України (в редакції від 20.12.2015), ст. 9 Закону України «Про державну експертизу землевпорядної документації» (в редакції від 27.06.2015), передано у приватну власність земельну ділянку державної форми власності площею 0,1000 га, з кадастровим номером 4624555300:04:000:0659, вартістю 139 290 грн., яка у сто і більше разів перевищує неоподатковуваний мінімум доходів громадян, що спричинило істотної шкоди охоронюваним законом державним інтересам.
Крім цього, ОСОБА_7 , маючи достатній практичний досвід роботи та відповідну освіту, обіймаючи посаду начальника Головного управління Держгеокадастру у Львівській області, діючи з прямим умислом, всупереч встановленому порядку та процедурі передачі у власність громадян земельних ділянок державної форми власності за межами населеного пункту рекреаційного призначення, усвідомлюючи, що проєкт землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність, не відповідає вимогам ч. 6 ст. 118, ч. 3 ст. 122 Земельного кодексу України (в редакції від 29.12.2015), оскільки дозвіл на розроблення проєкту відведення земельної ділянки у власність ОСОБА_10 надано не уповноваженою службовою особою, тобто органом, який станом на 08.02.2015 не був розпорядником земельних ділянок рекреаційного призначення, діючи у порушення ч. 3 ст. 122 Земельного кодексу України (в редакції від 29.12.2015), усвідомлюючи протиправний характер своїх дій, передбачаючи суспільно-небезпечні наслідки, бажаючи їх настання, будучи працівником правоохоронного органу, перевищив надані йому службові повноваження та 19.07.2016, точний час досудовим розслідуванням не встановлено, перебуваючи на своєму робочому місці - у приміщенні Головного управління Держгеокадастру у Львівській області за адресою: м. Львів, пр. В.Чорновола, 4, підписав і тим саме видав наказ № 6901/16-16«Про затвердження документації із землеустрою та передачі у власність земельної ділянки», яким затвердив проєкт землеустрою щодо відведення у власність ОСОБА_10 для індивідуального дачного будівництва земельної ділянки за рахунок земель державної власності на території Нижньотурівської сільської ради (за межами населених пунктів) Турківського району.
Крім того, пунктом 1 наказу № 6901/16-16 ОСОБА_7 затвердив проєкт землеустрою щодо відведення ОСОБА_10 земельної ділянки для індивідуального дачного будівництва, тим саме згідно положень ст. 20 Земельного кодексу України (в редакції від 29.12.2015) своїм рішенням відніс земельну ділянку 4625586200:06:000:0210 до земель рекреаційного призначення (для індивідуального дачного будівництва), а пунктом 2 цього ж наказу, порушуючи права Турківської районної державної адміністрації Львівської області на розпорядження земельними ділянками державної власності рекреаційного призначення за межами населених пунктів, діючи у порушення ч. 3 ст. 122 Земельного кодексу України (в редакції від 29.12.2015), незаконно розпорядився нею на користь фізичної особи - ОСОБА_10 .
Унаслідок вказаних умисних протиправних дій начальника Головного управління Держгеокадастру у Львівській області ОСОБА_7 , ОСОБА_10 незаконно, у порушення вимог ст. ст. 17, 20, 116, ч. 6 ст. 118, ч. 3 ст. 122, 186 ЗК України (в редакції від 29.12.2015), ст. 9 Закону України «Про державну експертизу землевпорядної документації» (в редакції від 27.06.2015), передано у приватну власність земельну ділянку державної форми власності площею 0,0943 га, з кадастровим номером 4625586200:06:000:0210, вартістю 128 610 грн., яка у сто і більше разів перевищує неоподатковуваний мінімум доходів громадян, що спричинило істотної шкоди охоронюваним законом державним інтересам.
Крім цього, ОСОБА_7 , маючи достатній практичний досвід роботи та відповідну освіту, обіймаючи посаду начальника Головного управління Держгеокадастру у Львівській області, діючи з прямим умислом, всупереч встановленому порядку та процедурі передачі у власність громадян земельних ділянок державної форми власності за межами населеного пункту рекреаційного призначення, усвідомлюючи, що проєкт землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність, не відповідає вимогам ч. 6 ст. 118, ч. 3 ст. 122 Земельного кодексу України (в редакції від 01.07.2015), оскільки дозвіл на розроблення проєкту відведення земельної ділянки у власність ОСОБА_11 надано не уповноваженою службовою особою, тобто органом, який станом на 13.02.2015 не був розпорядником земельних ділянок рекреаційного призначення, діючи у порушення ч. 3 ст. 122 Земельного кодексу України (в редакції станом на 20.12.2015), усвідомлюючи протиправний характер своїх дій, передбачаючи суспільно-небезпечні наслідки, бажаючи їх настання, будучи працівником правоохоронного органу, перевищив надані йому службові повноваження та 22.12.2015, точний час досудовим розслідуванням не встановлено, перебуваючи на своєму робочому місці - у приміщенні Головного управління Держгеокадастру у Львівській області за адресою: м. Львів, пр. В. Чорновола, 4, підписав і тим саме видав наказ № 13-12100/28-15-СГ«Про затвердження документації із землеустрою та передачі у власність земельної ділянки», яким затвердив проєкт землеустрою щодо відведення у власність ОСОБА_12 для індивідуального дачного будівництва земельної ділянки за рахунок земель державної власності на території Нижньотурівської сільської ради (за межами населених пунктів) Турківського району.
Крім того, пунктом 1 наказу № 13-12100/28-15-СГ ОСОБА_7 затвердив проєкт землеустрою щодо відведення ОСОБА_12 земельної ділянки для індивідуального дачного будівництва, тим саме згідно положень ст. 20 Земельного кодексу України (в редакції від 20.12.2015) своїм рішенням відніс земельну ділянку 4625586200:06:000:0217 до земель рекреаційного призначення(для індивідуального дачного будівництва), а пунктом 3 цього ж наказу, порушуючи права Турківської районної державної адміністрації Львівської області на розпорядження земельними ділянками державної власності рекреаційного призначення за межами населених пунктів, діючи у порушення ч.3 ст. 122 Земельного кодексу України (в редакції від 20.12.2015), незаконно розпорядився нею на користь фізичної особи - ОСОБА_12 .
Унаслідок вказаних умисних протиправних дій начальника Головного управління Держгеокадастру у Львівській області ОСОБА_7 , ОСОБА_12 незаконно, у порушення вимог ст. ст. 17, 20, 116, ч. 6 ст. 118, ч. 3 ст. 122, 186 ЗК України (в редакції від 20.12.2015), ст. 9 Закону України «Про державну експертизу землевпорядної документації» (в редакції від 27.06.2015), передано у приватну власність земельну ділянку державної форми власності площею 0,0894 га, з кадастровим номером 4625586200:06:000:0217, вартістю 128 610 грн., яка у сто і більше разів перевищує неоподатковуваний мінімум доходів громадян, що спричинило істотної шкоди охоронюваним законом державним інтересам.
Крім цього, ОСОБА_7 , маючи достатній практичний досвід роботи та відповідну освіту, обіймаючи посаду начальника Головного управління Держгеокадастру у Львівській області, діючи з прямим умислом, всупереч встановленому порядку та процедурі передачі у власність громадян земельних ділянок державної форми власності за межами населеного пункту рекреаційного призначення, усвідомлюючи, що проєкт землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність, не відповідає вимогам ч. 6 ст. 118, ч. 3 ст. 122 Земельного кодексу України (в редакції від 06.06.2015), оскільки дозвіл на розроблення проєкту відведення земельної ділянки у власність ОСОБА_13 надано не уповноваженою службовою особою, тобто органом, який станом на 25.06.2015 не був розпорядником земельних ділянок рекреаційного призначення, діючи у порушення ч. 3 ст. 122 Земельного кодексу України, усвідомлюючи протиправний характер своїх дій, передбачаючи суспільно-небезпечні наслідки, бажаючи їх настання, будучи працівником правоохоронного органу, перевищив надані йому службові повноваження та 25.12.2015, точний час досудовим розслідуванням не встановлено, перебуваючи на своєму робочому місці - у приміщенні Головного управління Держгеокадастру у Львівській області за адресою: м. Львів, пр. В. Чорновола, 4, підписав і тим саме видав наказ № 13-12092/28-15-СГ «Про затвердження документації із землеустрою та передачі у власність земельної ділянки», яким затвердив проєкт землеустрою щодо відведення у власність ОСОБА_13 для індивідуального дачного будівництва земельної ділянки за рахунок земель державної власності на території Нижньотурівської сільської ради (за межами населених пунктів) Турківського району.
Крім того, пунктом 1 наказу № 13-12092/28-15-СГ ОСОБА_7 затвердив проєкт землеустрою щодо відведення ОСОБА_14 земельної ділянки для індивідуального дачного будівництва, тим саме згідно положень ст. 20 Земельного кодексу України (в редакції від 20.12.2015) своїм рішенням відніс земельну ділянку 4625586200:06:000:0209 до земель рекреаційного призначення (для індивідуального дачного будівництва), а пунктом 3 цього ж наказу, порушуючи права Турківської районної державної адміністрації Львівської області на розпорядження земельними ділянками державної власності рекреаційного призначення за межами населених пунктів, діючи у порушення ч. 3 ст. 122 Земельного кодексу України (в редакції від 20.12.2015), незаконно розпорядився нею на користь фізичної особи - ОСОБА_13 .
Унаслідок вказаних умисних протиправних дій начальника Головного управління Держгеокадастру у Львівській області ОСОБА_7 , ОСОБА_13 незаконно, у порушення вимог ст. ст. 17, 20, 116, ч. 6 ст. 118, ч. 3 ст. 122, 186 ЗК України (в редакції від 20.12.2015), ст. 9 Закону України «Про державну експертизу землевпорядної документації» (в редакції від 27.06.2015), передано у приватну власність земельну ділянку державної форми власності площею 0,0894 га, з кадастровим номером 4625586200:06:000:0209, вартістю 128 610 грн., яка у сто і більше разів перевищує неоподатковуваний мінімум доходів громадян, що спричинило істотної шкоди охоронюваним законом державним інтересам.
Крім цього, ОСОБА_7 , маючи достатній практичний досвід роботи та відповідну освіту, обіймаючи посаду начальника Головного управління Держгеокадастру у Львівській області, діючи з прямим умислом, всупереч встановленому порядку та процедурі передачі у власність громадян земельних ділянок державної форми власності за межами населеного пункту рекреаційного призначення, усвідомлюючи, що проєкт землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність, не відповідає вимогам ч. 6 ст. 118, ч. 3 ст. 122 Земельного кодексу України (в редакції від 01.07.2015), оскільки дозвіл на розроблення проєкту відведення земельної ділянки у власність ОСОБА_15 надано не уповноваженою службовою особою, тобто органом, який станом на 09.09.2015 не був розпорядником земельних ділянок рекреаційного призначення, діючи у порушення ч. 3 ст. 122 Земельного кодексу України, усвідомлюючи протиправний характер своїх дій, передбачаючи суспільно-небезпечні наслідки, бажаючи їх настання, будучи працівником правоохоронного органу, перевищив надані йому службові повноваження та 25.12.2015, точний час досудовим розслідуванням не встановлено, перебуваючи на своєму робочому місці - у приміщенні Головного управління Держгеокадастру у Львівській області за адресою: м. Львів, пр. В.Чорновола, 4, підписав і тим саме видав наказ № 13-12090/28-15-СГ «Про затвердження документації із землеустрою та передачі у власність земельної ділянки», яким затвердив проєкт землеустрою щодо відведення у власність ОСОБА_15 для індивідуального дачного будівництва земельної ділянки за рахунок земель державної власності на території Нижньотурівської сільської ради (за межами населених пунктів) Турківського району.
Крім того, пунктом 1 наказу № 13-12090/28-15-СГ ОСОБА_7 затвердив проєкт землеустрою щодо відведення ОСОБА_15 земельної ділянки для індивідуального дачного будівництва, тим саме згідно положень ст. 20 Земельного кодексу України (в редакції від 20.12.2015) своїм рішенням відніс земельну ділянку 4625586200:06:000:0220 до земель рекреаційного призначення (для індивідуального дачного будівництва), а пунктом 3 цього ж наказу, порушуючи права Турківської районної державної адміністрації Львівської області на розпорядження земельними ділянками державної власності рекреаційного призначення за межами населених пунктів, діючи у порушення ч. 3 ст. 122 Земельного кодексу України (в редакції від 20.12.2015), незаконно розпорядився нею на користь фізичної особи - ОСОБА_15 .
Унаслідок вказаних умисних протиправних дій начальника Головного управління Держгеокадастру у Львівській області ОСОБА_7 , ОСОБА_15 незаконно, у порушення вимог ст. ст. 17, 20, 116, ч. 6 ст. 118, ч. 3 ст. 122, 186 ЗК України (в редакції від 20.12.2015), ст. 9 Закону України «Про державну експертизу землевпорядної документації» (в редакції від 27.06.2015), передано у приватну власність земельну ділянку державної форми власності площею 0,0943 га, з кадастровим номером 4625586200:06:000:0220, вартістю 140 380 грн., яка у сто і більше разів перевищує неоподатковуваний мінімум доходів громадян, що спричинило істотної шкоди охоронюваним законом державним інтересам.
Крім цього, ОСОБА_7 , маючи достатній практичний досвід роботи та відповідну освіту, обіймаючи посаду начальника Головного управління Держгеокадастру у Львівській області, діючи з прямим умислом, всупереч встановленому порядку та процедурі передачі у власність громадян земельних ділянок державної форми власності за межами населеного пункту рекреаційного призначення, усвідомлюючи, що проєкт землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність, не відповідає вимогам ч. 6 ст. 118, ч. 3 ст. 122 Земельного кодексу України (в редакції станом на 06.09.2014), оскільки дозвіл на розроблення проєкту відведення земельної ділянки у власність ОСОБА_16 надано не уповноваженою службовою особою, тобто органом, який станом на 26.02.2015 не був розпорядником земельних ділянок рекреаційного призначення, діючи у порушення ч. 3 ст. 122 Земельного кодексу України (в редакції станом на 29.12.2015), усвідомлюючи протиправний характер своїх дій, передбачаючи суспільно-небезпечні наслідки, бажаючи їх настання, будучи працівником правоохоронного органу, перевищив надані йому службові повноваження та 04.01.2016, точний час досудовим розслідуванням не встановлено, перебуваючи на своєму робочому місці - у приміщенні Головного управління Держгеокадастру у Львівській області за адресою: м. Львів, пр. В. Чорновола, 4, підписав і тим саме видав наказ № 205/28-16 «Про затвердження документації із землеустрою та передачі у власність земельної ділянки», яким затвердив проєкт землеустрою щодо відведення у власність ОСОБА_16 для індивідуального дачного будівництва земельної ділянки за рахунок земель державної власності на території на території Завадівської сільської ради (за межами населених пунктів) Турківського району.
Крім того, пунктом 1 наказу № 205/28-16 ОСОБА_7 затвердив проєкт землеустрою щодо відведення ОСОБА_16 земельної ділянки для індивідуального дачного будівництва, тим саме згідно положень ст. 20 Земельного кодексу України (в редакції від 29.12.2015) своїм рішенням відніс земельну ділянку 4625582900:11:000:0107 до земель рекреаційного призначення (для індивідуального дачного будівництва), а пунктом 3 цього ж наказу, порушуючи права Турківської районної державної адміністрації Львівської області на розпорядження земельними ділянками державної власності рекреаційного призначення за межами населених пунктів, діючи у порушення ч. 3 ст. 122 Земельного кодексу України (в редакції від 29.12.2015), незаконно розпорядився нею на користь іншої фізичної особи - ОСОБА_16 .
Унаслідок вказаних умисних протиправних дій начальника Головного управління Держгеокадастру у Львівській області ОСОБА_7 , ОСОБА_16 незаконно, у порушення вимог ст. ст. 17, 20, 116, ч. 6 ст. 118, ч. 3 ст. 122, 186 ЗК України (в редакції від 29.12.2015), ст. 9 Закону України «Про державну експертизу землевпорядної документації» (в редакції від 27.06.2015), передано у приватну власність земельну ділянку державної форми власності площею 0,1000 га, з кадастровим номером 4625582900:11:000:0107, вартістю 91 380 грн., яка у сто і більше разів перевищує неоподатковуваний мінімум доходів громадян, що спричинило істотної шкоди охоронюваним законом державним інтересам.
Крім цього, ОСОБА_7 , маючи достатній практичний досвід роботи та відповідну освіту, обіймаючи посаду начальника Головного управління Держгеокадастру у Львівській області, діючи з прямим умислом, всупереч встановленому порядку та процедурі передачі у власність громадян земельних ділянок державної форми власності за межами населеного пункту рекреаційного призначення, усвідомлюючи, що проєкт землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність, розроблений СФПП «Центр ринкових досліджень» на підставі наказу начальника Головного управління Держземагентства у Львівській області від 15.12.2014 за № 13-5899/16-14-СГ, не відповідає вимогам ч. 6 ст. 118, ч. 3 ст. 122 Земельного кодексу України (в редакції станом на 06.09.2014), оскільки дозвіл на розроблення проєкту відведення земельної ділянки у власність ОСОБА_17 надано не уповноваженою службовою особою, тобто органом, який станом на 15.12.2014 не був розпорядником земельних ділянок рекреаційного призначення, діючи у порушення ч. 3 ст. 122 Земельного кодексу України (в редакції станом на 29.12.2015), усвідомлюючи протиправний характер своїх дій, передбачаючи суспільно-небезпечні наслідки, бажаючи їх настання, будучи працівником правоохоронного органу, перевищив надані йому службові повноваження та 04.01.2016, точний час досудовим розслідуванням не встановлено, перебуваючи на своєму робочому місці - у приміщенні Головного управління Держгеокадастру у Львівській області за адресою: м. Львів, пр. В.Чорновола, 4, підписав і тим саме видав наказ № 13/28-16 «Про затвердження документації із землеустрою та передачі у власність земельної ділянки», яким затвердив проєкт землеустрою щодо відведення у власність ОСОБА_17 для індивідуального дачного будівництва земельної ділянки за рахунок земель державної власності на території Корчинської сільської ради (за межами населених пунктів, урочище Підувіз Сколівського району.
Крім того, пунктом 1 наказу № 13/28-16 ОСОБА_7 затвердив проєкт землеустрою щодо відведення ОСОБА_17 земельної ділянки для індивідуального дачного будівництва, тим саме згідно положень ст. 20 Земельного кодексу України своїм рішенням відніс земельну ділянку 4624583600:02:000:0864 до земель рекреаційного призначення (для індивідуального дачного будівництва), а пунктом 3 цього ж наказу, порушуючи права Сколівської районної державної адміністрації Львівської області на розпорядження земельними ділянками державної власності рекреаційного призначення за межами населених пунктів, діючи у порушення ч. 3 ст. 122 Земельного кодексу України (в редакції від 29.12.2015), незаконно розпорядився нею на користь іншої фізичної особи - ОСОБА_17 .
Унаслідок вказаних умисних протиправних дій начальника Головного управління Держгеокадастру у Львівській області ОСОБА_7 , ОСОБА_17 незаконно, у порушення вимог ст. ст. 17, 20, 116, ч. 6 ст. 118, ч. 3 ст. 122, 186 ЗК України (в редакції від 29.12.2015), ст. 9 Закону України «Про державну експертизу землевпорядної документації» (в редакції від 27.06.2015), передано у приватну власність земельну ділянку державної форми власності площею 0,1000 га, з кадастровим номером 4624583600:02:000:0864, вартістю 131 150 грн., яка у сто і більше разів перевищує неоподатковуваний мінімум доходів громадян, що спричинило істотної шкоди охоронюваним законом державним інтересам.
Крім цього, ОСОБА_7 , маючи достатній практичний досвід роботи та відповідну освіту, обіймаючи посаду начальника Головного управління Держгеокадастру у Львівській області, діючи з прямим умислом, всупереч встановленому порядку та процедурі передачі у власність громадян земельних ділянок державної форми власності за межами населеного пункту рекреаційного призначення, усвідомлюючи, що проєкт землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність, не відповідає вимогам ч. 6 ст. 118, ч. 3 ст. 122 Земельного кодексу України (в редакції станом на 06.09.2014), оскільки дозвіл на розроблення проєкту відведення земельної ділянки у власність ОСОБА_18 надано не уповноваженою службовою особою, тобто органом, який станом на 11.12.2014 не був розпорядником земельних ділянок рекреаційного призначення, діючи у порушення ч. 3 ст. 122 Земельного кодексу України (в редакції від 29.12.2015), усвідомлюючи протиправний характер своїх дій, передбачаючи суспільно-небезпечні наслідки, бажаючи їх настання, будучи працівником правоохоронного органу, перевищив надані йому службові повноваження та 12.02.2016, точний час досудовим розслідуванням не встановлено, перебуваючи на своєму робочому місці - у приміщенні Головного управління Держгеокадастру у Львівській області за адресою: м. Львів, пр. В.Чорновола, 4, підписав і тим саме видав наказ № 1167/16-16 «Про затвердження документації із землеустрою та передачі у власність земельної ділянки», яким затвердив проєкт землеустрою щодо відведення у власність ОСОБА_18 для індивідуального дачного будівництва земельної ділянки за рахунок земель державної власності на території Корчинської сільської ради (за межами населених пунктів, урочище Підувіз Сколівського району.
Крім того, пунктом 1 наказу № 1167/16-16 ОСОБА_7 затвердив проєкт землеустрою щодо відведення ОСОБА_17 земельної ділянки для індивідуального дачного будівництва за рахунок земель сільськогосподарського призначення (пасовища), тим саме згідно положень ст. 20 Земельного кодексу України своїм рішенням відніс земельну ділянку 4624583600:02:000:0852 до земель рекреаційного призначення (для індивідуального дачного будівництва), а пунктом 2 цього ж наказу, порушуючи права Сколівської районної державної адміністрації Львівської області на розпорядження земельними ділянками державної власності рекреаційного призначення за межами населених пунктів, діючи у порушення ч. 3 ст. 122 Земельного кодексу України (в редакції від 29.12.2015), незаконно розпорядився нею на користь іншої фізичної особи - ОСОБА_18 .
Унаслідок вказаних умисних протиправних дій начальника Головного управління Держгеокадастру у Львівській області ОСОБА_7 , ОСОБА_18 незаконно, у порушення вимог ст. ст. 17, 20, 116, ч. 6 ст. 118, ч. 3 ст. 122, 186 ЗК України (в редакції від 29.12.2015), ст. 9 Закону України «Про державну експертизу землевпорядної документації» (в редакції від 27.06.2015), передано у приватну власність земельну ділянку державної форми власності площею 0,1000 га, з кадастровим номером 4624583600:02:000:0852, вартістю 131 150 грн., яка у сто і більше разів перевищує неоподатковуваний мінімум доходів громадян, що спричинило істотної шкоди охоронюваним законом державним інтересам.
Крім цього, ОСОБА_7 , маючи достатній практичний досвід роботи та відповідну освіту, обіймаючи посаду начальника Головного управління Держгеокадастру у Львівській області, діючи з прямим умислом, всупереч встановленому порядку та процедурі передачі у власність громадян земельних ділянок державної форми власності за межами населеного пункту рекреаційного призначення, усвідомлюючи, що проєкт землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність, не відповідає вимогам ч. 6 ст. 118, ч. 3 ст. 122 Земельного кодексу України (в редакції станом на 06.09.2014), оскільки дозвіл на розроблення проєкту відведення земельної ділянки у власність ОСОБА_19 надано не уповноваженою службовою особою, тобто органом, який станом на 15.12.2014 не був розпорядником земельних ділянок рекреаційного призначення, діючи у порушення ч. 3 ст. 122 Земельного кодексу України (в редакції від 29.12.2015), усвідомлюючи протиправний характер своїх дій, передбачаючи суспільно-небезпечні наслідки, бажаючи їх настання, будучи працівником правоохоронного органу, перевищив надані йому службові повноваження та 12.02.2016, точний час досудовим розслідуванням не встановлено, перебуваючи на своєму робочому місці - у приміщенні Головного управління Держгеокадастру у Львівській області за адресою: м. Львів, пр. В.Чорновола, 4, підписав і тим саме видав наказ № 1177/16-16 «Про затвердження документації із землеустрою та передачі у власність земельної ділянки», яким затвердив проєкт землеустрою щодо відведення у власність ОСОБА_19 для індивідуального дачного будівництва земельної ділянки за рахунок земель державної власності на території Корчинської сільської ради (за межами населених пунктів, урочище Підувіз Сколівського району.
Крім того, пунктом 1 наказу № 1177/16-16 ОСОБА_7 затвердив проєкт землеустрою щодо відведення ОСОБА_19 земельної ділянки для індивідуального дачного будівництва за рахунок земель сільськогосподарського призначення (пасовища), тим саме згідно положень ст. 20 Земельного кодексу України (в редакції від 29.12.2015) своїм рішенням відніс земельну ділянку 4624583600:02:000:0060 до земель рекреаційного призначення (для індивідуального дачного будівництва), а пунктом 3 цього ж наказу, порушуючи права Сколівської районної державної адміністрації Львівської області на розпорядження земельними ділянками державної власності рекреаційного призначення за межами населених пунктів, діючи у порушення ч. 3 ст. 122 Земельного кодексу України (в редакції від 29.12.2015), незаконно розпорядився нею на користь іншої фізичної особи - ОСОБА_19 .
Унаслідок вказаних умисних протиправних дій начальника Головного управління Держгеокадастру у Львівській області ОСОБА_7 , ОСОБА_19 незаконно, у порушення вимог ст. ст. 17, 20, 116, ч. 6 ст. 118, ч. 3 ст. 122, 186 ЗК України (в редакції від 29.12.2015), ст. 9 Закону України «Про державну експертизу землевпорядної документації» (в редакції від 27.06.2015), передано у приватну власність земельну ділянку державної форми власності площею 0,1000 га, з кадастровим номером 4624583600:02:000:0060, вартістю 131 150 грн., яка у сто і більше разів перевищує неоподатковуваний мінімум доходів громадян, що спричинило істотної шкоди охоронюваним законом державним інтересам.
Крім цього, ОСОБА_7 , маючи достатній практичний досвід роботи та відповідну освіту, обіймаючи посаду начальника Головного управління Держгеокадастру у Львівській області, діючи з прямим умислом, всупереч встановленому порядку та процедурі передачі у власність громадян земельних ділянок державної форми власності за межами населеного пункту рекреаційного призначення, усвідомлюючи, що проєкт землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність, не відповідає вимогам ч. 6 ст. 118, ч. 3 ст. 122 Земельного кодексу України (в редакції станом на 06.09.2014), оскільки дозвіл на розроблення проєкту відведення земельної ділянки у власність ОСОБА_20 надано не уповноваженою службовою особою, тобто органом, який станом на 11.12.2014 не був розпорядником земельних ділянок рекреаційного призначення, діючи у порушення ч. 3 ст. 122 Земельного кодексу України (в редакції від 29.12.2015), усвідомлюючи протиправний характер своїх дій, передбачаючи суспільно-небезпечні наслідки, бажаючи їх настання, будучи працівником правоохоронного органу, перевищив надані йому службові повноваження та 12.02.2016, точний час досудовим розслідуванням не встановлено, перебуваючи на своєму робочому місці - у приміщенні Головного управління Держгеокадастру у Львівській області за адресою: м. Львів, пр. В. Чорновола, 4, підписав і тим саме видав наказ № 1178/16-16 «Про затвердження документації із землеустрою та передачі у власність земельної ділянки», яким затвердив проєкт землеустрою щодо відведення у власність ОСОБА_20 для індивідуального дачного будівництва земельної ділянки за рахунок земель державної власності на території Корчинської сільської ради (за межами населених пунктів, урочище Підувіз Сколівського району.
Крім того, пунктом 1 наказу № 1177/16-16 ОСОБА_7 затвердив проєкт землеустрою щодо відведення ОСОБА_20 земельної ділянки для індивідуального дачного будівництва за рахунок земель сільськогосподарського призначення (пасовища), тим саме згідно положень ст. 20 Земельного кодексу України (в редакції від 29.12.2015) своїм рішенням відніс земельну ділянку 4624583600:02:000:0868 до земель рекреаційного призначення (для індивідуального дачного будівництва), а пунктом 2 цього ж наказу, порушуючи права Сколівської районної державної адміністрації Львівської області на розпорядження земельними ділянками державної власності рекреаційного призначення за межами населених пунктів, діючи у порушення ч. 3 ст. 122 Земельного кодексу України (в редакції від 29.12.2015), незаконно розпорядився нею на користь іншої фізичної особи - ОСОБА_20 .
Унаслідок вказаних умисних протиправних дій начальника Головного управління Держгеокадастру у Львівській області ОСОБА_7 , ОСОБА_20 незаконно, у порушення вимог ст. ст. 17, 20, 116, ч. 6 ст. 118, ч. 3 ст. 122, 186 ЗК України (в редакції від 29.12.2015), ст. 9 Закону України «Про державну експертизу землевпорядної документації» (в редакції від 27.06.2015), передано у приватну власність земельну ділянку державної форми власності площею 0,1000 га, з кадастровим номером 4624583600:02:000:0868, вартістю 131 150 грн., яка у сто і більше разів перевищує неоподатковуваний мінімум доходів громадян, що спричинило істотної шкоди охоронюваним законом державним інтересам.
Крім цього, ОСОБА_7 , маючи достатній практичний досвід роботи та відповідну освіту, обіймаючи посаду начальника Головного управління Держгеокадастру у Львівській області, діючи з прямим умислом, всупереч встановленому порядку та процедурі передачі у власність громадян земельних ділянок державної форми власності за межами населеного пункту рекреаційного призначення, усвідомлюючи, що проєкт землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність, розроблений ФОП ОСОБА_21 на підставі наказу начальника Головного управління Держземагентства у Львівській області від 08.04.2015 № 13-3462/16-15-СГ, не відповідає вимогам ч. 6 ст. 118, ч. 3 ст. 122 Земельного кодексу України (в редакції від 12.03.2015), оскільки дозвіл на розроблення проєкту відведення земельної ділянки у власність ОСОБА_22 надано не уповноваженою службовою особою, тобто органом, який станом на 08.04.2015 не був розпорядником земельних ділянок рекреаційного призначення, діючи у порушення ч. 3 ст. 122 Земельного кодексу України (в редакції від 01.07.2015), усвідомлюючи протиправний характер своїх дій, передбачаючи суспільно-небезпечні наслідки, бажаючи їх настання, будучи працівником правоохоронного органу, перевищив надані йому службові повноваження та 01.12.2015, точний час досудовим розслідуванням не встановлено, перебуваючи на своєму робочому місці - у приміщенні Головного управління Держгеокадастру у Львівській області за адресою: м. Львів, пр. В.Чорновола, 4, підписав і тим саме видав наказ № 11345/28-15 «Про затвердження документації із землеустрою та передачі у власність земельної ділянки», яким затвердив проєкт землеустрою щодо відведення у власність ОСОБА_22 для індивідуального дачного будівництва земельної ділянки за рахунок земель державної власності на території Нижньотурівської сільської ради, за межами населених пунктів, Турківського району.
Крім того, пунктом 1 наказу № 11345/28-15 ОСОБА_7 затвердив проєкт землеустрою щодо відведення ОСОБА_22 земельної ділянки для індивідуального дачного будівництва, тим саме згідно положень ст. 20 Земельного кодексу України (в редакції від 01.07.2015) своїм рішенням відніс земельну ділянку 4625586200:06:000:0208 до земель рекреаційного призначення (для індивідуального дачного будівництва), а пунктом 3 цього ж наказу, порушуючи права Турківської районної державної адміністрації Львівської області на розпорядження земельними ділянками державної власності рекреаційного призначення за межами населених пунктів, діючи у порушення ч. 3 ст. 122 Земельного кодексу України (в редакції від 01.07.2015), незаконно розпорядився нею на користь іншої фізичної особи - ОСОБА_22 .
Унаслідок вказаних умисних протиправних дій начальника Головного управління Держгеокадастру у Львівській області ОСОБА_7 , ОСОБА_22 незаконно, у порушення вимог ст. ст. 17, 20, 116, ч. 6 ст. 118, ч. 3 ст. 122, 186 ЗК України (в редакції від 29.12.2015), ст. 9 Закону України «Про державну експертизу землевпорядної документації» (в редакції від 27.06.2015), передано у приватну власність земельну ділянку державної форми власності площею площею 0,0894 га, з кадастровим номером 4625586200:06:000:0208, вартістю 126 610 грн., яка у сто і більше разів перевищує неоподатковуваний мінімум доходів громадян, що спричинило істотної шкоди охоронюваним законом державним інтересам.
Крім цього, ОСОБА_7 , маючи достатній практичний досвід роботи та відповідну освіту, обіймаючи посаду начальника Головного управління Держгеокадастру у Львівській області, діючи з прямим умислом, всупереч встановленому порядку та процедурі передачі у власність громадян земельних ділянок державної форми власності за межами населеного пункту рекреаційного призначення, усвідомлюючи, що проєкт землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність, не відповідає вимогам ч. 6 ст. 118, ч. 3 ст. 122 Земельного кодексу України (в редакції від 01.07.2015), оскільки дозвіл на розроблення проєкту відведення земельної ділянки у власність ОСОБА_23 надано не уповноваженою службовою особою, тобто органом, який станом на 20.10.2015 не був розпорядником земельних ділянок рекреаційного призначення, діючи у порушення ч. 3 ст. 122 Земельного кодексу України (в редакції від 09.12.2015), усвідомлюючи протиправний характер своїх дій, передбачаючи суспільно-небезпечні наслідки, бажаючи їх настання, будучи працівником правоохоронного органу, перевищив надані йому службові повноваження та 15.12.2015, точний час досудовим розслідуванням не встановлено, перебуваючи на своєму робочому місці - у приміщенні Головного управління Держгеокадастру у Львівській області за адресою: м. Львів, пр. В.Чорновола, 4, підписав і тим саме видав наказ № 11713/28-15 «Про затвердження документації із землеустрою та передачі у власність земельної ділянки», яким затвердив проєкт землеустрою щодо відведення у власність ОСОБА_23 для індивідуального дачного будівництва земельної ділянки за рахунок земель державної власності на території Нижньотурівської сільської ради, за межами населених пунктів, Турківського району.
Крім того, пунктом 1 наказу № 11713/28-15 ОСОБА_7 затвердив проєкт землеустрою щодо відведення ОСОБА_23 земельної ділянки для індивідуального дачного будівництва, тим саме згідно положень ст. 20 Земельного кодексу України (в редакції від 09.12.2015) своїм рішенням відніс земельну ділянку 4625586200:06:000:0221 до земель рекреаційного призначення (для індивідуального дачного будівництва), а пунктом 3 цього ж наказу, порушуючи права Турківської районної державної адміністрації Львівської області на розпорядження земельними ділянками державної власності рекреаційного призначення за межами населених пунктів, діючи у порушення ч. 3 ст. 122 Земельного кодексу України (в редакції від 09.12.2015), незаконно розпорядився нею на користь іншої фізичної особи - ОСОБА_23 .
Унаслідок вказаних умисних протиправних дій начальника Головного управління Держгеокадастру у Львівській області ОСОБА_7 , ОСОБА_23 незаконно, у порушення вимог ст. ст. 17, 20, 116, ч. 6 ст. 118, ч. 3 ст. 122, 186 ЗК України (в редакції від 09.12.2015), ст. 9 Закону України «Про державну експертизу землевпорядної документації» (в редакції від 27.06.2015), передано у приватну власність земельну ділянку державної форми власності площею 0,0943 га, з кадастровим номером 4625586200:06:000:0221, вартістю 140 380 грн., яка у сто і більше разів перевищує неоподатковуваний мінімум доходів громадян, що спричинило істотної шкоди охоронюваним законом державним інтересам.
Крім цього, ОСОБА_7 , маючи достатній практичний досвід роботи та відповідну освіту, обіймаючи посаду начальника Головного управління Держгеокадастру у Львівській області, діючи з прямим умислом, всупереч встановленому порядку та процедурі передачі у власність громадян земельних ділянок державної форми власності за межами населеного пункту рекреаційного призначення, усвідомлюючи, що проєкт землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність, не відповідає вимогам ч. 6 ст. 118, ч. 3 ст. 122 Земельного кодексу України (в редакції від 01.07.2015), оскільки дозвіл на розроблення проєкту відведення земельної ділянки у власність ОСОБА_24 надано не уповноваженою службовою особою, тобто органом, який станом на 20.10.2015 не був розпорядником земельних ділянок рекреаційного призначення, діючи у порушення ч. 3 ст. 122 Земельного кодексу України (в редакції від 09.12.2015), усвідомлюючи протиправний характер своїх дій, передбачаючи суспільно-небезпечні наслідки, бажаючи їх настання, будучи працівником правоохоронного органу, перевищив надані йому службові повноваження та 15.12.2015, точний час досудовим розслідуванням не встановлено, перебуваючи на своєму робочому місці - у приміщенні Головного управління Держгеокадастру у Львівській області за адресою: м. Львів, пр. В.Чорновола, 4, підписав і тим саме видав наказ № 11712/28-15 «Про затвердження документації із землеустрою та передачі у власність земельної ділянки», яким затвердив проєкт землеустрою щодо відведення у власність ОСОБА_24 для індивідуального дачного будівництва земельної ділянки за рахунок земель державної власності на території Нижньотурівської сільської ради, за межами населених пунктів, Турківського району.
Крім того, пунктом 1 наказу № 11712/28-15 ОСОБА_7 затвердив проєкт землеустрою щодо відведення ОСОБА_24 земельної ділянки для індивідуального дачного будівництва, тим саме згідно положень ст. 20 Земельного кодексу України (в редакції від 09.12.2015) своїм рішенням відніс земельну ділянку 4625586200:06:000:0222 до земель рекреаційного призначення (для індивідуального дачного будівництва), а пунктом 3 цього ж наказу, порушуючи права Турківської районної державної адміністрації Львівської області на розпорядження земельними ділянками державної власності рекреаційного призначення за межами населених пунктів, діючи у порушення ч. 3 ст. 122 Земельного кодексу України (в редакції від 09.12.2015), незаконно розпорядився нею на користь іншої фізичної особи - ОСОБА_24 .
Унаслідок вказаних умисних протиправних дій начальника Головного управління Держгеокадастру у Львівській області ОСОБА_7 , ОСОБА_24 незаконно, у порушення вимог ст. ст. 17, 20, 116, ч. 6 ст. 118, ч. 3 ст. 122, 186 ЗК України (в редакції від 09.12.2015), ст. 9 Закону України «Про державну експертизу землевпорядної документації» (в редакції від 27.06.2015), передано у приватну власність земельну ділянку державної форми власності площею 0,0976 га, з кадастровим номером 4625586200:06:000:0222, вартістю 145 290 грн., яка у сто і більше разів перевищує неоподатковуваний мінімум доходів громадян, що спричинило істотної шкоди охоронюваним законом державним інтересам.
Крім цього, ОСОБА_7 , маючи достатній практичний досвід роботи та відповідну освіту, обіймаючи посаду начальника Головного управління Держгеокадастру у Львівській області, діючи з прямим умислом, всупереч встановленому порядку та процедурі передачі у власність громадян земельних ділянок державної форми власності за межами населеного пункту рекреаційного призначення, усвідомлюючи, що проєкт землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність, розроблений Турківським районним виробничим відділом Львівської регіональної філії ДП «Центр державного земельного кадастру» на підставі наказу начальника Головного управління Держземагентства у Львівській області від 20.10.2015 за № 9863/28-15, не відповідає вимогам ч. 6 ст. 118, ч. 3 ст. 122 Земельного кодексу України (в редакції станом на 01.07.2015), оскільки дозвіл на розроблення проєкту відведення земельної ділянки у власність ОСОБА_25 надано не уповноваженою службовою особою, тобто органом, який станом на 20.10.2015 не був розпорядником земельних ділянок рекреаційного призначення, діючи у порушення ч. 3 ст. 122 Земельного кодексу України (в редакції від 09.12.2015), усвідомлюючи протиправний характер своїх дій, передбачаючи суспільно-небезпечні наслідки, бажаючи їх настання, будучи працівником правоохоронного органу, перевищив надані йому службові повноваження та 15.12.2015, точний час досудовим розслідуванням не встановлено, перебуваючи на своєму робочому місці - у приміщенні Головного управління Держгеокадастру у Львівській області за адресою: м. Львів, пр. В.Чорновола, 4, підписав і тим саме видав наказ № 11740/28-15 «Про затвердження документації із землеустрою та передачі у власність земельної ділянки», яким затвердив проєкт землеустрою щодо відведення у власність ОСОБА_25 для індивідуального дачного будівництва земельної ділянки за рахунок земель державної власності на території Нижньотурівської сільської ради, за межами населених пунктів, Турківського району.
Крім того, пунктом 1 наказу № 11740/28-15 ОСОБА_7 затвердив проєкт землеустрою щодо відведення ОСОБА_25 земельної ділянки для індивідуального дачного будівництва, тим саме згідно положень ст. 20 Земельного кодексу України (в редакції від 09.12.2015) своїм рішенням відніс земельну ділянку 4625585700:04:000:0081 до земель рекреаційного призначення (для індивідуального дачного будівництва), а пунктом 3 цього ж наказу, порушуючи права Турківської районної державної адміністрації Львівської області на розпорядження земельними ділянками державної власності рекреаційного призначення за межами населених пунктів, діючи у порушення ч. 3 ст. 122 Земельного кодексу України (в редакції від 09.12.2015), незаконно розпорядився нею на користь іншої фізичної особи - ОСОБА_25 .
Унаслідок вказаних умисних протиправних дій начальника Головного управління Держгеокадастру у Львівській області ОСОБА_7 , ОСОБА_25 незаконно, у порушення вимог ст. ст. 17, 20, 116, ч. 6 ст. 118, ч. 3 ст. 122, 186 ЗК України (в редакції від 09.12.2015), ст. 9 Закону України «Про державну експертизу землевпорядної документації» (в редакції від 27.06.2015), передано у приватну власність земельну ділянку державної форми власності площею 0,1000 га, з кадастровим номером 4625585700:04:000:0081, вартістю 105 530 грн., яка у сто і більше разів перевищує неоподатковуваний мінімум доходів громадян, що спричинило істотної шкоди охоронюваним законом державним інтересам.
Крім цього, ОСОБА_7 , маючи достатній практичний досвід роботи та відповідну освіту, обіймаючи посаду начальника Головного управління Держгеокадастру у Львівській області, діючи з прямим умислом, всупереч встановленому порядку та процедурі передачі у власність громадян земельних ділянок державної форми власності за межами населеного пункту рекреаційного призначення, усвідомлюючи, що проєкт землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність, розроблений ПП «Кадастр-М» на підставі наказу начальника Головного управління Держземагентства у Львівській області від 26.02.2015№ 13-1489/16-15-СГ, не відповідає вимогам ч. 6 ст. 118, ч. 3 ст. 122 Земельного кодексу України (в редакції від 06.09.2014), оскільки дозвіл на розроблення проєкту відведення земельної ділянки у власність ОСОБА_26 надано не уповноваженою службовою особою, тобто органом, який станом на 26.02.2015 не був розпорядником земельних ділянок рекреаційного призначення, діючи у порушення ч. 3 ст. 122 Земельного кодексу України (в редакції від 29.12.2015), усвідомлюючи протиправний характер своїх дій, передбачаючи суспільно-небезпечні наслідки, бажаючи їх настання, будучи працівником правоохоронного органу, перевищив надані йому службові повноваження та 04.01.2016, точний час досудовим розслідуванням не встановлено, перебуваючи на своєму робочому місці - у приміщенні Головного управління Держгеокадастру у Львівській області за адресою: м. Львів,пр. В. Чорновола, 4, підписав і тим саме видав наказ № 46/28-16 «Про затвердження документації із землеустрою та передачі у власність земельної ділянки», яким затвердив проєкт землеустрою щодо відведення у власність ОСОБА_26 для індивідуального дачного будівництва земельної ділянки за рахунок земель державної власності на території на території Завадівської сільської ради (за межами населених пунктів) Турківського району.
Крім того, пунктом 1 наказу № 46/28-16 ОСОБА_7 затвердив проєкт землеустрою щодо відведення ОСОБА_26 земельної ділянки для індивідуального дачного будівництва, тим саме згідно положень ст. 20 Земельного кодексу України (в редакції від 29.12.2015) своїм рішенням відніс земельну ділянку 4625582900:11:000:0109 до земель рекреаційного призначення (для індивідуального дачного будівництва), а пунктом 3 цього ж наказу, порушуючи права Турківської районної державної адміністрації Львівської області на розпорядження земельними ділянками державної власності рекреаційного призначення за межами населених пунктів, діючи у порушення ч. 3 ст. 122 Земельного кодексу України (в редакції від 29.12.2015), незаконно розпорядився нею на користь іншої фізичної особи - ОСОБА_26 .
Унаслідок вказаних умисних протиправних дій начальника Головного управління Держгеокадастру у Львівській області ОСОБА_7 , ОСОБА_27 незаконно, у порушення вимог ст. ст. 17, 20, 116, ч. 6 ст. 118, ч. 3 ст. 122, 186 ЗК України (в редакції від 09.12.2015), ст. 9 Закону України «Про державну експертизу землевпорядної документації» (в редакції від 27.06.2015), передано у приватну власність земельну ділянку державної форми власності площею 0,1000 га, з кадастровим номером 4625582900:11:000:0109, вартістю 91 380 грн., яка у сто і більше разів перевищує неоподатковуваний мінімум доходів громадян, що спричинило істотної шкоди охоронюваним законом державним інтересам.
Крім цього, ОСОБА_7 , маючи достатній практичний досвід роботи та відповідну освіту, обіймаючи посаду начальника Головного управління Держгеокадастру у Львівській області, діючи з прямим умислом, всупереч встановленому порядку та процедурі передачі у власність громадян земельних ділянок державної форми власності за межами населеного пункту рекреаційного призначення, усвідомлюючи, що проєкт землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність, розроблений СФПП «Центр ринкових досліджень» на підставі наказу начальника Головного управління Держземагентства у Львівській області від 11.12.2014 за № 13-5881/16-14-СГ, не відповідає вимогам ч. 6 ст. 118, ч. 3 ст. 122 Земельного кодексу України (в редакції від 06.09.2014), оскільки дозвіл на розроблення проєкту відведення земельної ділянки у власність ОСОБА_28 надано не уповноваженою службовою особою, тобто органом, який станом на 11.12.2014 не був розпорядником земельних ділянок рекреаційного призначення, діючи у порушення ч. 3 ст. 122 Земельного кодексу України (в редакції від 29.12.2015), усвідомлюючи протиправний характер своїх дій, передбачаючи суспільно-небезпечні наслідки, бажаючи їх настання, будучи працівником правоохоронного органу, перевищив надані йому службові повноваження та 04.01.2016, точний час досудовим розслідуванням не встановлено, перебуваючи на своєму робочому місці - у приміщенні Головного управління Держгеокадастру у Львівській області за адресою: м. Львів, пр. В.Чорновола, 4, підписав і тим саме видав наказ № 213/16-16 «Про затвердження документації із землеустрою та передачі у власність земельної ділянки», яким затвердив проєкт землеустрою щодо відведення у власність ОСОБА_28 для індивідуального дачного будівництва земельної ділянки за рахунок земель державної власності на території Корчинської сільської ради, за межами населених пунктів, урочище Підувіз Сколівського району.
Крім того, пунктом 1 наказу № 213/16-16 ОСОБА_7 затвердив проєкт землеустрою щодо відведення ОСОБА_28 земельної ділянки для індивідуального дачного будівництва, тим саме згідно положень ст. 20 Земельного кодексу України (в редакції від 29.12.2015) своїм рішенням відніс земельну ділянку 4624583600:02:000:0865 до земель рекреаційного призначення (для індивідуального дачного будівництва), а пунктом 3 цього ж наказу, порушуючи права Сколівської районної державної адміністрації Львівської області на розпорядження земельними ділянками державної власності рекреаційного призначення за межами населених пунктів, діючи у порушення ч. 3 ст. 122 Земельного кодексу України (в редакції від 29.12.2015), незаконно розпорядився нею на користь іншої фізичної особи - ОСОБА_28 .
Унаслідок вказаних умисних протиправних дій начальника Головного управління Держгеокадастру у Львівській області ОСОБА_7 , ОСОБА_28 незаконно, у порушення вимог ст. ст. 17, 20, 116, ч. 6 ст. 118, ч. 3 ст. 122, 186 ЗК України (в редакції від 09.12.2015), ст. 9 Закону України «Про державну експертизу землевпорядної документації» (в редакції від 27.06.2015), передано у приватну власність земельну ділянку державної форми власності площею 0,1000 га, з кадастровим номером 4624583600:02:000:0865, вартістю 129430 грн., яка у сто і більше разів перевищує неоподатковуваний мінімум доходів громадян, що спричинило істотної шкоди охоронюваним законом державним інтересам.
Крім цього, ОСОБА_7 , маючи достатній практичний досвід роботи та відповідну освіту, обіймаючи посаду начальника Головного управління Держгеокадастру у Львівській області, діючи з прямим умислом, всупереч встановленому порядку та процедурі передачі у власність громадян земельних ділянок державної форми власності за межами населеного пункту рекреаційного призначення, усвідомлюючи, що проєкт землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність, розроблений ФОП ОСОБА_21 на підставі наказу начальника Головного управління Держземагентства у Львівській області від 06.08.2015 за № 13-13-7604/28-15-СГ, не відповідає вимогам ч. 6 ст. 118, ч. 3 ст. 122 Земельного кодексу України (в редакції від 01.07.2015), оскільки дозвіл на розроблення проєкту відведення земельної ділянки у власність ОСОБА_29 надано не уповноваженою службовою особою, тобто органом, який станом на 06.08.2015 не був розпорядником земельних ділянок рекреаційного призначення, діючи у порушення ч. 3 ст. 122 Земельного кодексу України (в редакції від 29.12.2015), усвідомлюючи протиправний характер своїх дій, передбачаючи суспільно-небезпечні наслідки, бажаючи їх настання, будучи працівником правоохоронного органу, перевищив надані йому службові повноваження та 21.01.2016, точний час досудовим розслідуванням не встановлено, перебуваючи на своєму робочому місці - у приміщенні Головного управління Держгеокадастру у Львівській області за адресою: м. Львів,пр. В.Чорновола, 4, підписав і тим саме видав наказ № 412/16-16 «Про затвердження документації із землеустрою та передачі у власність земельної ділянки», яким затвердив проєкт землеустрою щодо відведення у власність ОСОБА_29 для індивідуального дачного будівництва земельної ділянки за рахунок земель державної власності на території Нижньотурівської сільської ради (за межами населених пунктів) Турківського району.
Крім того, пунктом 1 наказу № 412/16-16 ОСОБА_7 затвердив проєкт землеустрою щодо відведення ОСОБА_29 земельної ділянки для індивідуального дачного будівництва, тим саме згідно положень ст. 20 Земельного кодексу України (в редакції від 29.12.2015) своїм рішенням відніс земельну ділянку 4625586200:06:000:0225 до земель рекреаційного призначення (для індивідуального дачного будівництва), а пунктом 3 цього ж наказу, порушуючи права Турківської районної державної адміністрації Львівської області на розпорядження земельними ділянками державної власності рекреаційного призначення за межами населених пунктів, діючи у порушення ч. 3 ст. 122 Земельного кодексу України (в редакції від 29.12.2015), незаконно розпорядився нею на користь фізичної особи - ОСОБА_29 .
Унаслідок вказаних умисних протиправних дій начальника Головного управління Держгеокадастру у Львівській області ОСОБА_7 , ОСОБА_29 незаконно, у порушення вимог ст. ст. 17, 20, 116, ч. 6 ст. 118, ч. 3 ст. 122, 186 ЗК України (в редакції від 09.12.2015), ст. 9 Закону України «Про державну експертизу землевпорядної документації» (в редакції від 27.06.2015), передано у приватну власність земельну ділянку державної форми власності площею 0,0943 га, з кадастровим номером 4625586200:06:000:0225, вартістю 140380 грн., яка у сто і більше разів перевищує неоподатковуваний мінімум доходів громадян, що спричинило істотної шкоди охоронюваним законом державним інтересам.
Крім цього, ОСОБА_7 , маючи достатній практичний досвід роботи та відповідну освіту, обіймаючи посаду начальника Головного управління Держгеокадастру у Львівській області, діючи з прямим умислом, всупереч встановленому порядку та процедурі передачі у власність громадян земельних ділянок державної форми власності за межами населеного пункту рекреаційного призначення, усвідомлюючи, що проєкт землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність, розроблений ФОП ОСОБА_21 на підставі наказу начальника Головного управління Держземагентства у Львівській області від 02.07.2015 за № 13-6520/28-15-СГ, не відповідає вимогам ч. 6 ст. 118, ч. 3 ст. 122 Земельного кодексу України (в редакції від 01.07.2015), оскільки дозвіл на розроблення проєкту відведення земельної ділянки у власність ОСОБА_30 надано не уповноваженою службовою особою, тобто органом, який станом на 02.07.2015 не був розпорядником земельних ділянок рекреаційного призначення, діючи у порушення ч. 3 ст. 122 Земельного кодексу України (в редакції від 29.12.2015), усвідомлюючи протиправний характер своїх дій, передбачаючи суспільно-небезпечні наслідки, бажаючи їх настання, будучи працівником правоохоронного органу, перевищив надані йому службові повноваження та 27.01.2016, точний час досудовим розслідуванням не встановлено, перебуваючи на своєму робочому місці - у приміщенні Головного управління Держгеокадастру у Львівській області за адресою: м. Львів, пр. В.Чорновола, 4, підписав і тим саме видав наказ № 563/16-16 «Про затвердження документації із землеустрою та передачі у власність земельної ділянки», яким затвердив проєкт землеустрою щодо відведення у власність ОСОБА_30 для індивідуального дачного будівництва земельної ділянки за рахунок земель державної власності на території Нижньотурівської сільської ради (за межами населених пунктів) Турківського району.
Крім того, пунктом 1 наказу № 563/16-16 ОСОБА_7 затвердив проєкт землеустрою щодо відведення ОСОБА_31 земельної ділянки для індивідуального дачного будівництва, тим саме згідно положень ст. 20 Земельного кодексу України (в редакції від 29.12.2015) своїм рішенням відніс земельну ділянку 4625586200:06:000:0224 до земель рекреаційного призначення (для індивідуального дачного будівництва), а пунктом 3 цього ж наказу, порушуючи права Турківської районної державної адміністрації Львівської області на розпорядження земельними ділянками державної власності рекреаційного призначення за межами населених пунктів, діючи у порушення ч. 3 ст. 122 Земельного кодексу України (в редакції від 29.12.2015), незаконно розпорядився нею на користь фізичної особи - ОСОБА_32 .
Унаслідок вказаних умисних протиправних дій начальника Головного управління Держгеокадастру у Львівській області ОСОБА_7 , ОСОБА_31 незаконно, у порушення вимог ст. ст. 17, 20, 116, ч. 6 ст. 118, ч. 3 ст. 122, 186 ЗК України (в редакції від 09.12.2015), ст. 9 Закону України «Про державну експертизу землевпорядної документації» (в редакції від 27.06.2015), передано у приватну власність земельну ділянку державної форми власності площею 0,0894 га, з кадастровим номером4625586200:06:000:0224, вартістю 128610 грн., яка у сто і більше разів перевищує неоподатковуваний мінімум доходів громадян, що спричинило істотної шкоди охоронюваним законом державним інтересам.
Крім цього, ОСОБА_7 , маючи достатній практичний досвід роботи та відповідну освіту, обіймаючи посаду начальника Головного управління Держгеокадастру у Львівській області, діючи з прямим умислом, всупереч встановленому порядку та процедурі передачі у власність громадян земельних ділянок державної форми власності за межами населеного пункту рекреаційного призначення, усвідомлюючи, що проєкт землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність, розроблений СФПП «Центр ринкових досліджень» на підставі наказу начальника Головного управління Держземагентства у Львівській області від 15.12.2014 № 13-5890/16-14-СГ, не відповідає вимогам ч. 6 ст. 118, ч. 3 ст. 122 Земельного кодексу України(в редакції від 06.09.2014), оскільки дозвіл на розроблення проєкту відведення земельної ділянки у власність ОСОБА_33 надано не уповноваженою службовою особою, тобто органом, який станом на 15.12.2014 не був розпорядником земельних ділянок рекреаційного призначення, діючи у порушення ч. 3 ст. 122 Земельного кодексу України (в редакції від 01.07.2015), усвідомлюючи протиправний характер своїх дій, передбачаючи суспільно-небезпечні наслідки, бажаючи їх настання, будучи працівником правоохоронного органу, перевищив надані йому службові повноваження та 09.09.2015, точний час досудовим розслідуванням не встановлено, перебуваючи на своєму робочому місці - у приміщенні Головного управління Держгеокадастру у Львівській області за адресою: м. Львів, пр. В. Чорновола, 4, підписав і тим саме видав наказ № 8631/28-15 «Про затвердження документації із землеустрою та передачі у власність земельної ділянки», яким затвердив проєкт землеустрою щодо відведення у власність ОСОБА_33 для індивідуального дачного будівництва земельної ділянки за рахунок земель державної власності на території на території Корчинської сільської ради, за межами населених пунктів, урочище Підувіз, Сколівського району.
Крім того, пунктом 1 наказу № 8631/28-15 ОСОБА_7 затвердив проєкт землеустрою щодо відведення ОСОБА_33 земельної ділянки для індивідуального дачного будівництва, тим саме згідно положень ст. 20 Земельного кодексу України (в редакції від 01.07.2015) своїм рішенням відніс земельну ділянку 4624583600:02:000:0850 до земель рекреаційного призначення (для індивідуального дачного будівництва), а пунктом 3 цього ж наказу, порушуючи права Сколівської районної державної адміністрації Львівської області на розпорядження земельними ділянками державної власності рекреаційного призначення за межами населених пунктів, діючи у порушення ч. 3 ст. 122 Земельного кодексу України (в редакції від 01.07.2015), незаконно розпорядився нею на користь іншої фізичної особи - ОСОБА_34 .
Унаслідок вказаних умисних протиправних дій начальника Головного управління Держгеокадастру у Львівській області ОСОБА_7 , ОСОБА_33 незаконно, у порушення вимог ст. ст. 17, 20, 116, ч. 6 ст. 118, ч. 3 ст. 122, 186 ЗК України (в редакції від 09.12.2015), ст. 9 Закону України «Про державну експертизу землевпорядної документації» (в редакції від 27.06.2015), передано у приватну власність земельну ділянку державної форми власності площею 0,1000 га, з кадастровим номером 4624583600:02:000:0850, вартістю 131 150 грн., яка у сто і більше разів перевищує неоподатковуваний мінімум доходів громадян, що спричинило істотної шкоди охоронюваним законом державним інтересам.
При цьому, ОСОБА_7 , маючи достатній практичний досвід роботи та відповідну освіту, обіймаючи посаду начальника Головного управління Держгеокадастру у Львівській області, діючи з прямим умислом, всупереч встановленому порядку та процедурі передачі у власність громадян земельних ділянок державної форми власності за межами населеного пункту рекреаційного призначення, усвідомлюючи, що проєкт землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність, розроблений СФПП «Центр ринкових досліджень» на підставі наказу начальника Головного управління Держземагентства у Львівській області від 15.12.2014 за № 13-5893/16-14-СГ, не відповідає вимогам ч. 6 ст. 118, ч. 3 ст. 122 Земельного кодексу України(в редакції від 06.09.2014), оскільки дозвіл на розроблення проєкту відведення земельної ділянки у власність ОСОБА_35 надано не уповноваженою службовою особою, тобто органом, який станом на 15.12.2014 не був розпорядником земельних ділянок рекреаційного призначення, діючи у порушення ч. 3 ст. 122 Земельного кодексу України (в редакції від 01.07.2015), усвідомлюючи протиправний характер своїх дій, передбачаючи суспільно-небезпечні наслідки, бажаючи їх настання, будучи працівником правоохоронного органу, перевищив надані йому службові повноваження та 17.11.2015, точний час досудовим розслідуванням не встановлено, перебуваючи на своєму робочому місці - у приміщенні Головного управління Держгеокадастру у Львівській області за адресою: м. Львів, пр. В.Чорновола, 4, підписав і тим саме видав наказ № 11053/28-15 «Про затвердження документації із землеустрою та передачі у власність земельної ділянки», яким затвердив проєкт землеустрою щодо відведення у власність ОСОБА_35 для індивідуального дачного будівництва земельної ділянки за рахунок земель державної власності на території на території Корчинської сільської ради, за межами населених пунктів, урочище Підувіз, Сколівського району.
Крім того, пунктом 1 наказу № 11053/28-15 ОСОБА_7 затвердив проєкт землеустрою щодо відведення ОСОБА_35 земельної ділянки для індивідуального дачного будівництва, тим саме згідно положень ст. 20 Земельного кодексу України (в редакції від 01.07.2015) своїм рішенням відніс земельну ділянку 4624583600:02:000:0848 до земель рекреаційного призначення (для індивідуального дачного будівництва), а пунктом 3 цього ж наказу, порушуючи права Сколівської районної державної адміністрації Львівської області на розпорядження земельними ділянками державної власності рекреаційного призначення за межами населених пунктів, діючи у порушення ч. 3 ст. 122 Земельного кодексу України (в редакції від 01.07.2015), незаконно розпорядився нею на користь іншої фізичної особи - ОСОБА_36 .
Унаслідок вказаних умисних протиправних дій начальника Головного управління Держгеокадастру у Львівській області ОСОБА_7 , ОСОБА_35 незаконно, у порушення вимог ст. ст. 17, 20, 116, ч. 6 ст. 118, ч. 3 ст. 122, 186 ЗК України (в редакції від 01.07.2015), ст. 9 Закону України «Про державну експертизу землевпорядної документації» (в редакції від 27.06.2015), передано у приватну власність земельну ділянку державної форми власності площею 0,1000 га, з кадастровим номером4624583600:02:000:0848, вартістю 131 150 грн., яка у сто і більше разів перевищує неоподатковуваний мінімум доходів громадян, що спричинило істотної шкоди охоронюваним законом державним інтересам.
Крім цього, ОСОБА_7 , маючи достатній практичний досвід роботи та відповідну освіту, обіймаючи посаду начальника Головного управління Держгеокадастру у Львівській області, діючи з прямим умислом, всупереч встановленому порядку та процедурі передачі у власність громадян земельних ділянок державної форми власності за межами населеного пункту рекреаційного призначення, усвідомлюючи, що проєкт землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність, розроблений СФПП «Центр ринкових досліджень» на підставі наказу начальника Головного управління Держземагентства у Львівській області від 15.12.2014 за № 13-5908/16-14-СГ, не відповідає вимогам ч. 6 ст. 118, ч. 3 ст. 122 Земельного кодексу України(в редакції від 06.09.2014), оскільки дозвіл на розроблення проєкту відведення земельної ділянки у власність ОСОБА_37 надано не уповноваженою службовою особою, тобто органом, який станом на 15.12.2014 не був розпорядником земельних ділянок рекреаційного призначення, діючи у порушення ч. 3 ст. 122 Земельного кодексу України (в редакції від 01.07.2015), усвідомлюючи протиправний характер своїх дій, передбачаючи суспільно-небезпечні наслідки, бажаючи їх настання, будучи працівником правоохоронного органу, перевищив надані йому службові повноваження та 17.11.2015, точний час досудовим розслідуванням не встановлено, перебуваючи на своєму робочому місці - у приміщенні Головного управління Держгеокадастру у Львівській області за адресою: м. Львів, пр. В. Чорновола, 4, підписав і тим саме видав наказ № 11014/28-15 «Про затвердження документації із землеустрою та передачі у власність земельної ділянки», яким затвердив проєкт землеустрою щодо відведення у власність ОСОБА_37 для індивідуального дачного будівництва земельної ділянки за рахунок земель державної власності на території Корчинської сільської ради, за межами населених пунктів, урочище Підувіз, Сколівського району.
Крім того, пунктом 1 наказу № 11014/28-15 ОСОБА_7 затвердив проєкт землеустрою щодо відведення ОСОБА_37 земельної ділянки для індивідуального дачного будівництва, тим саме згідно положень ст. 20 Земельного кодексу України (в редакції від 01.07.2015) своїм рішенням відніс земельну ділянку 4624583600:02:000:0863 до земель рекреаційного призначення (для індивідуального дачного будівництва), а пунктом 3 цього ж наказу, порушуючи права Сколівської районної державної адміністрації Львівської області на розпорядження земельними ділянками державної власності рекреаційного призначення за межами населених пунктів, діючи у порушення ч. 3 ст. 122 Земельного кодексу України (в редакції від 01.07.2015), незаконно розпорядився нею на користь іншої фізичної особи - ОСОБА_38 .
Унаслідок вказаних умисних протиправних дій начальника Головного управління Держгеокадастру у Львівській області ОСОБА_7 , ОСОБА_37 незаконно, у порушення вимог ст. ст. 17, 20, 116, ч. 6 ст. 118, ч. 3 ст. 122, 186 ЗК України (в редакції від 01.07.2015), ст. 9 Закону України «Про державну експертизу землевпорядної документації» (в редакції від 27.06.2015), передано у приватну власність земельну ділянку державної форми власності площею 0,1000 га, з кадастровим номером 4624583600:02:000:0863, вартістю 131 150 грн., яка у сто і більше разів перевищує неоподатковуваний мінімум доходів громадян, що спричинило істотної шкоди охоронюваним законом державним інтересам.
Крім цього, ОСОБА_7 , маючи достатній практичний досвід роботи та відповідну освіту, обіймаючи посаду начальника Головного управління Держгеокадастру у Львівській області, діючи з прямим умислом, всупереч встановленому порядку та процедурі передачі у власність громадян земельних ділянок державної форми власності за межами населеного пункту рекреаційного призначення, усвідомлюючи, що проєкт землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність, розроблений СФПП «Центр ринкових досліджень» на підставі наказу начальника Головного управління Держземагентства у Львівській області від 15.12.2014 за № 13-5900/16-14-СГ, не відповідає вимогам ч. 6 ст. 118, ч. 3 ст. 122 Земельного кодексу України(в редакції від 06.09.2014), оскільки дозвіл на розроблення проєкту відведення земельної ділянки у власність ОСОБА_39 надано не уповноваженою службовою особою, тобто органом, який станом на 15.12.2014 не був розпорядником земельних ділянок рекреаційного призначення, діючи у порушення ч. 3 ст. 122 Земельного кодексу України (в редакції від 01.07.2015), усвідомлюючи протиправний характер своїх дій, передбачаючи суспільно-небезпечні наслідки, бажаючи їх настання, будучи працівником правоохоронного органу, перевищив надані йому службові повноваження та 17.11.2015, точний час досудовим розслідуванням не встановлено, перебуваючи на своєму робочому місці - у приміщенні Головного управління Держгеокадастру у Львівській області за адресою: м. Львів,пр. В.Чорновола, 4, підписав і тим саме видав наказ № 11058/28-15 «Про затвердження документації із землеустрою та передачі у власність земельної ділянки», яким затвердив проєкт землеустрою щодо відведення у власність ОСОБА_40 для індивідуального дачного будівництва земельної ділянки за рахунок земель державної власності на території Корчинської сільської ради, за межами населених пунктів, Сколівського району.
Крім того, пунктом 1 наказу № 11058/28-15 ОСОБА_7 затвердив проєкт землеустрою щодо відведення ОСОБА_39 земельної ділянки для індивідуального дачного будівництва, тим саме згідно положень ст. 20 Земельного кодексу України (в редакції від 01.07.2015) своїм рішенням відніс земельну ділянку 4624583600:02:000:0862 до земель рекреаційного призначення (для індивідуального дачного будівництва), а пунктом 3 цього ж наказу, порушуючи права Сколівської районної державної адміністрації Львівської області на розпорядження земельними ділянками державної власності рекреаційного призначення за межами населених пунктів, діючи у порушення ч. 3 ст. 122 Земельного кодексу України (в редакції від 01.07.2015), незаконно розпорядився нею на користь іншої фізичної особи - ОСОБА_41 .
Унаслідок вказаних умисних протиправних дій начальника Головного управління Держгеокадастру у Львівській області ОСОБА_7 , ОСОБА_39 незаконно, у порушення вимог ст. ст. 17, 20, 116, ч. 6 ст. 118, ч. 3 ст. 122, 186 ЗК України (в редакції від 01.07.2015), ст. 9 Закону України «Про державну експертизу землевпорядної документації» (в редакції від 27.06.2015), передано у приватну власність земельну ділянку державної форми власності площею 0,1000 га, з кадастровим номером 4624583600:02:000:0862, вартістю 131 150 грн., яка у сто і більше разів перевищує неоподатковуваний мінімум доходів громадян, що спричинило істотної шкоди охоронюваним законом державним інтересам.
Крім цього, ОСОБА_7 , маючи достатній практичний досвід роботи та відповідну освіту, обіймаючи посаду начальника Головного управління Держгеокадастру у Львівській області, діючи з прямим умислом, всупереч встановленому порядку та процедурі передачі у власність громадян земельних ділянок державної форми власності за межами населеного пункту рекреаційного призначення, усвідомлюючи, що проєкт землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність, розроблений СФПП «Центр ринкових досліджень» на підставі наказу начальника Головного управління Держземагентства у Львівській області від 15.12.2014 за № 13-5910/16-14-СГ, не відповідає вимогам ч. 6 ст. 118, ч. 3 ст. 122 Земельного кодексу України (в редакції від 06.09.2014), оскільки дозвіл на розроблення проєкту відведення земельної ділянки у власність ОСОБА_42 надано не уповноваженою службовою особою, тобто органом, який станом на 15.12.2014 не був розпорядником земельних ділянок рекреаційного призначення, діючи у порушення ч. 3 ст. 122 Земельного кодексу України (в редакції від 01.07.2015), усвідомлюючи протиправний характер своїх дій, передбачаючи суспільно-небезпечні наслідки, бажаючи їх настання, будучи працівником правоохоронного органу, перевищив надані йому службові повноваження та 17.11.2015, точний час досудовим розслідуванням не встановлено, перебуваючи на своєму робочому місці - у приміщенні Головного управління Держгеокадастру у Львівській області за адресою: м. Львів, пр. В. Чорновола, 4, підписав і тим саме видав наказ № 11016/28-15 «Про затвердження документації із землеустрою та передачі у власність земельної ділянки», яким затвердив проєкт землеустрою щодо відведення у власність ОСОБА_42 для індивідуального дачного будівництва земельної ділянки за рахунок земель державної власності на території Корчинської сільської ради, за межами населених пунктів, урочище Підувіз, Сколівського району.
Крім того, пунктом 1 наказу № 11016/28-15 ОСОБА_7 затвердив проєкт землеустрою щодо відведення ОСОБА_42 земельної ділянки для індивідуального дачного будівництва, тим саме згідно положень ст. 20 Земельного кодексу України (в редакції від 01.07.2015) своїм рішенням відніс земельну ділянку 4624583600:02:000:0860 до земель рекреаційного призначення (для індивідуального дачного будівництва), а пунктом 3 цього ж наказу, порушуючи права Сколівської районної державної адміністрації Львівської області на розпорядження земельними ділянками державної власності рекреаційного призначення за межами населених пунктів, діючи у порушення ч. 3 ст. 122 Земельного кодексу України (в редакції від 01.07.2015), незаконно розпорядився нею на користь іншої фізичної особи - ОСОБА_43 .
Унаслідок вказаних умисних протиправних дій начальника Головного управління Держгеокадастру у Львівській області ОСОБА_7 , ОСОБА_42 незаконно, у порушення вимог ст. ст. 17, 20, 116, ч. 6 ст. 118, ч. 3 ст. 122, 186 ЗК України (в редакції від 01.07.2015), ст. 9 Закону України «Про державну експертизу землевпорядної документації» (в редакції від 27.06.2015), передано у приватну власність земельну ділянку державної форми власності площею 0,1000 га, з кадастровим номером 4624583600:02:000:0860, вартістю 131150 грн., яка у сто і більше разів перевищує неоподатковуваний мінімум доходів громадян, що спричинило істотної шкоди охоронюваним законом державним інтересам.
Крім цього, ОСОБА_7 , маючи достатній практичний досвід роботи та відповідну освіту, обіймаючи посаду начальника Головного управління Держгеокадастру у Львівській області, діючи з прямим умислом, всупереч встановленому порядку та процедурі передачі у власність громадян земельних ділянок державної форми власності за межами населеного пункту рекреаційного призначення, усвідомлюючи, що проєкт землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність, розроблений СФПП «Центр ринкових досліджень» на підставі наказу начальника Головного управління Держземагентства у Львівській області від 13.02.2015 № 13-1040/16-15-СГ, не відповідає вимогам ч. 6 ст. 118, ч. 3 ст. 122 Земельного кодексу України (в редакції від 06.09.2014), оскільки дозвіл на розроблення проєкту відведення земельної ділянки у власність ОСОБА_44 надано не уповноваженою службовою особою, тобто органом, який станом на 13.02.2015 не був розпорядником земельних ділянок рекреаційного призначення, діючи у порушення ч. 3 ст. 122 Земельного кодексу України (у редакції від 01.07.2015), усвідомлюючи протиправний характер своїх дій, передбачаючи суспільно-небезпечні наслідки, бажаючи їх настання, будучи працівником правоохоронного органу, перевищив надані йому службові повноваження та 01.12.2015, точний час досудовим розслідуванням не встановлено, перебуваючи на своєму робочому місці - у приміщенні Головного управління Держгеокадастру у Львівській області за адресою: м. Львів, пр. В.Чорновола, 4, підписав і тим саме видав наказ № 11264/28-15 «Про затвердження документації із землеустрою та передачі у власність земельної ділянки», яким затвердив проєкт землеустрою щодо відведення у власність ОСОБА_45 для індивідуального дачного будівництва земельної ділянки за рахунок земель державної власності на території Верхньосиньовидненської селищної ради, за межами населених пунктів, урочище Опір, Сколівського району.
Крім того, пунктом 1 наказу № 11264/28-15 ОСОБА_7 затвердив проєкт землеустрою щодо відведення ОСОБА_45 земельної ділянки для індивідуального дачного будівництва, тим саме згідно положень ст. 20 Земельного кодексу України (у редакції від 01.07.2015) своїм рішенням відніс земельну ділянку 4624585300:04:000:0571 до земель рекреаційного призначення (для індивідуального дачного будівництва), а пунктом 3 цього ж наказу, порушуючи права Сколівської районної державної адміністрації Львівської області на розпорядження земельними ділянками державної власності рекреаційного призначення за межами населених пунктів, діючи у порушення ч. 3 ст. 122 Земельного кодексу України (у редакції від 01.07.2015), незаконно розпорядився нею на користь фізичної особи - ОСОБА_46 .
Унаслідок вказаних умисних протиправних дій начальника Головного управління Держгеокадастру у Львівській області ОСОБА_7 , ОСОБА_45 незаконно, у порушення вимог ст. ст. 17, 20, 116, ч. 6 ст. 118, ч. 3 ст. 122, 186 ЗК України (в редакції від 01.07.2015), ст. 9 Закону України «Про державну експертизу землевпорядної документації» (в редакції від 27.06.2015), передано у приватну власність земельну ділянку державної форми власності площею 0,1000 га, з кадастровим номером 4624585300:04:000:0571, вартістю 139290 грн., яка у сто і більше разів перевищує неоподатковуваний мінімум доходів громадян, що спричинило тяжкі наслідки охоронюваним законом державним інтересам.
Крім цього, ОСОБА_7 , маючи достатній практичний досвід роботи та відповідну освіту, обіймаючи посаду начальника Головного управління Держгеокадастру у Львівській області, діючи з прямим умислом, всупереч встановленому порядку та процедурі передачі у власність громадян земельних ділянок державної форми власності за межами населеного пункту рекреаційного призначення, усвідомлюючи, що проєкт землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність, розроблений ПП «Кадастр-М» на підставі наказу начальника Головного управління Держземагентства у Львівській області від 26.02.2015№ 13-1488/16-15-СГ, не відповідає вимогам ч. 6 ст. 118, ч. 3 ст. 122 Земельного кодексу України (в редакції від 06.09.2014), оскільки дозвіл на розроблення проєкту відведення земельної ділянки у власність ОСОБА_47 надано не уповноваженою службовою особою, тобто органом, який станом на 26.02.2015 не був розпорядником земельних ділянок рекреаційного призначення, діючи у порушення ч. 3 ст. 122 Земельного кодексу України (в редакції від 29.12.2015), усвідомлюючи протиправний характер своїх дій, передбачаючи суспільно-небезпечні наслідки, бажаючи їх настання, будучи працівником правоохоронного органу, перевищив надані йому службові повноваження та 04.01.2016, точний час досудовим розслідуванням не встановлено, перебуваючи на своєму робочому місці - у приміщенні Головного управління Держгеокадастру у Львівській області за адресою: м. Львів, пр. В.Чорновола, 4, підписав і тим саме видав наказ № 203/28-16 «Про затвердження документації із землеустрою та передачі у власність земельної ділянки», яким затвердив проєкт землеустрою щодо відведення у власність ОСОБА_47 для індивідуального дачного будівництва земельної ділянки за рахунок земель державної власності на території на території Завадівської сільської ради, за межами населених пунктів, Турківського району.
Крім того, пунктом 1 наказу № 203/28-16 ОСОБА_7 затвердив проєкт землеустрою щодо відведення ОСОБА_47 земельної ділянки для індивідуального дачного будівництва, тим саме згідно положень ст. 20 Земельного кодексу України (в редакції від 29.12.2015) своїм рішенням відніс земельну ділянку 4625582900:11:000:0108 до земель рекреаційного призначення (для індивідуального дачного будівництва), а пунктом 3 цього ж наказу, порушуючи права Турківської районної державної адміністрації Львівської області на розпорядження земельними ділянками державної власності рекреаційного призначення за межами населених пунктів, діючи у порушення ч. 3 ст. 122 Земельного кодексу України (в редакції від 29.12.2015), незаконно розпорядився нею на користь іншої фізичної особи - ОСОБА_48 .
Внаслідок вказаних умисних протиправних дій начальника Головного управління Держгеокадастру у Львівській області ОСОБА_7 , ОСОБА_47 незаконно, у порушення вимог ст. ст. 17, 20, 116, ч. 6 ст. 118, ч. 3 ст. 122, 186 ЗК України (в редакції від 29.12.2015), ст. 9 Закону України «Про державну експертизу землевпорядної документації» (в редакції від 27.06.2015), передано у приватну власність земельну ділянку державної форми власності площею 0,1000 га, з кадастровим номером 4625582900:11:000:0108, вартістю 91 380 грн., яка у сто і більше разів перевищує неоподатковуваний мінімум доходів громадян, що спричинило істотної шкоди охоронюваним законом державним інтересам.
Крім цього, ОСОБА_7 , маючи достатній практичний досвід роботи та відповідну освіту, обіймаючи посаду начальника Головного управління Держгеокадастру у Львівській області, діючи з прямим умислом, всупереч встановленому порядку та процедурі передачі у власність громадян земельних ділянок державної форми власності за межами населеного пункту рекреаційного призначення, усвідомлюючи, що проєкт землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність, розроблений ПП «Кадастр-М» на підставі наказу начальника Головного управління Держземагентства у Львівській області від 26.02.2015№ 13-1488/16-15-СГ, не відповідає вимогам ч. 6 ст. 118, ч. 3 ст. 122 Земельного кодексу України (в редакції від 06.09.2014), оскільки дозвіл на розроблення проєкту відведення земельної ділянки у власність ОСОБА_47 надано не уповноваженою службовою особою, тобто органом, який станом на 26.02.2015 не був розпорядником земельних ділянок рекреаційного призначення, діючи у порушення ч. 3 ст. 122 Земельного кодексу України (в редакції від 29.12.2015), усвідомлюючи протиправний характер своїх дій, передбачаючи суспільно-небезпечні наслідки, бажаючи їх настання, будучи працівником правоохоронного органу, перевищив надані йому службові повноваження та 04.01.2016, точний час досудовим розслідуванням не встановлено, перебуваючи на своєму робочому місці - у приміщенні Головного управління Держгеокадастру у Львівській області за адресою: м. Львів, пр. В.Чорновола, 4, підписав і тим саме видав наказ № 203/28-16 «Про затвердження документації із землеустрою та передачі у власність земельної ділянки», яким затвердив проєкт землеустрою щодо відведення у власність ОСОБА_47 для індивідуального дачного будівництва земельної ділянки за рахунок земель державної власності на території на території Завадівської сільської ради, за межами населених пунктів, Турківського району.
Крім того, пунктом 1 наказу № 203/28-16 ОСОБА_7 затвердив проєкт землеустрою щодо відведення ОСОБА_47 земельної ділянки для індивідуального дачного будівництва, тим саме згідно положень ст. 20 Земельного кодексу України (в редакції від 29.12.2015) своїм рішенням відніс земельну ділянку 4625582900:11:000:0108 до земель рекреаційного призначення (для індивідуального дачного будівництва), а пунктом 3 цього ж наказу, порушуючи права Турківської районної державної адміністрації Львівської області на розпорядження земельними ділянками державної власності рекреаційного призначення за межами населених пунктів, діючи у порушення ч. 3 ст. 122 Земельного кодексу України (в редакції від 29.12.2015), незаконно розпорядився нею на користь іншої фізичної особи - ОСОБА_48 .
Унаслідок вказаних умисних протиправних дій начальника Головного управління Держгеокадастру у Львівській області ОСОБА_7 , ОСОБА_47 незаконно, у порушення вимог ст. ст. 17, 20, 116, ч. 6 ст. 118, ч. 3 ст. 122, 186 ЗК України (в редакції від 29.12.2015), ст. 9 Закону України «Про державну експертизу землевпорядної документації» (в редакції від 27.06.2015), передано у приватну власність земельну ділянку державної форми власності площею 0,1000 га, з кадастровим номером 4625582900:11:000:0108, вартістю 91 380 грн., яка у сто і більше разів перевищує неоподатковуваний мінімум доходів громадян, що спричинило істотної шкоди охоронюваним законом державним інтересам.
Крім цього, ОСОБА_7 , маючи достатній практичний досвід роботи та відповідну освіту, обіймаючи посаду начальника Головного управління Держгеокадастру у Львівській області, діючи з прямим умислом, всупереч встановленому порядку та процедурі передачі у власність громадян земельних ділянок державної форми власності за межами населеного пункту рекреаційного призначення, усвідомлюючи, що проєкт землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність, розроблений СФПП «Центр ринкових досліджень» на підставі наказу начальника Головного управління Держземагентства у Львівській області 15.12.2014 за № 13-5897/16-14-СГ, не відповідає вимогам ч. 6 ст. 118, ч. 3 ст. 122 Земельного кодексу України (в редакції станом на 06.09.2014), оскільки дозвіл на розроблення проєкту відведення земельної ділянки у власність ОСОБА_49 надано не уповноваженою службовою особою, тобто органом, який станом на 15.12.2014 не був розпорядником земельних ділянок рекреаційного призначення, діючи у порушення ч. 3 ст. 122 Земельного кодексу України (в редакції станом на 29.12.2015), усвідомлюючи протиправний характер своїх дій, передбачаючи суспільно-небезпечні наслідки, бажаючи їх настання, будучи працівником правоохоронного органу, перевищив надані йому службові повноваження та 04.01.2016, точний час досудовим розслідуванням не встановлено, перебуваючи на своєму робочому місці - у приміщенні Головного управління Держгеокадастру у Львівській області за адресою: м. Львів, пр. В.Чорновола, 4, підписав і тим саме видав наказ № 168/28-16 «Про затвердження документації із землеустрою та передачі у власність земельної ділянки», яким затвердив проєкт землеустрою щодо відведення у власність ОСОБА_49 для індивідуального дачного будівництва земельної ділянки за рахунок земель державної власності на території Корчинської сільської ради (за межами населених пунктів, урочище Підувіз Сколівського району.
Крім того, пунктом 1 наказу № 168/28-16 ОСОБА_7 затвердив проєкт землеустрою щодо відведення ОСОБА_49 земельної ділянки для індивідуального дачного будівництва, тим саме згідно положень ст. 20 Земельного кодексу України своїм рішенням відніс земельну ділянку 4624583600:02:000:0867 до земель рекреаційного призначення (для індивідуального дачного будівництва), а пунктом 3 цього ж наказу, порушуючи права Сколівської районної державної адміністрації Львівської області на розпорядження земельними ділянками державної власності рекреаційного призначення за межами населених пунктів, діючи у порушення ч. 3 ст. 122 Земельного кодексу України (в редакції від 29.12.2015), незаконно розпорядився нею на користь іншої фізичної особи - ОСОБА_50 .
Унаслідок вказаних умисних протиправних дій начальника Головного управління Держгеокадастру у Львівській області ОСОБА_7 , ОСОБА_49 незаконно, у порушення вимог ст. ст. 17, 20, 116, ч. 6 ст. 118, ч. 3 ст. 122, 186 ЗК України (в редакції від 29.12.2015), ст. 9 Закону України «Про державну експертизу землевпорядної документації» (в редакції від 27.06.2015), передано у приватну власність земельну ділянку державної форми власності площею площею 0,1000 га, з кадастровим номером 4624583600:02:000:0864, вартістю 131 150 грн., яка у сто і більше разів перевищує неоподатковуваний мінімум доходів громадян, що спричинило істотної шкоди охоронюваним законом державним інтересам.
Крім цього, ОСОБА_7 , маючи достатній практичний досвід роботи та відповідну освіту, обіймаючи посаду начальника Головного управління Держгеокадастру у Львівській області, діючи з прямим умислом, всупереч встановленому порядку та процедурі передачі у власність громадян земельних ділянок державної форми власності за межами населеного пункту рекреаційного призначення, усвідомлюючи, що проєкт землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність, розроблений СФПП «Центр ринкових досліджень» на підставі наказу начальника Головного управління Держземагентства у Львівській області 18.09.2014 № 13-1875/16-14-СГ, не відповідає вимогам ч. 6 ст. 118, ч. 3 ст. 122 Земельного кодексу України (в редакції від 06.09.2014), оскільки дозвіл на розроблення проєкту відведення земельної ділянки у власність ОСОБА_51 надано не уповноваженою службовою особою, тобто органом, який станом на 18.09.2014 не був розпорядником земельних ділянок рекреаційного призначення, діючи у порушення ч. 3 ст. 122 Земельного кодексу України (в редакції від 20.12.2015), усвідомлюючи протиправний характер своїх дій, передбачаючи суспільно-небезпечні наслідки, бажаючи їх настання, будучи працівником правоохоронного органу, перевищив надані йому службові повноваження та 25.12.2015, точний час досудовим розслідуванням не встановлено, перебуваючи на своєму робочому місці - у приміщенні Головного управління Держгеокадастру у Львівській області за адресою: м. Львів, пр. В.Чорновола, 4, підписав і тим саме видав наказ № 13-12091/28-15-СГ «Про затвердження документації із землеустрою та передачі у власність земельної ділянки», яким затвердив проєкт землеустрою щодо відведення у власність ОСОБА_52 для індивідуального дачного будівництва земельної ділянки за рахунок земель державної власності на території Волосянківської сільської ради, за межами населених пунктів, урочище Котильниче, Сколівського району.
Крім того, пунктом 1 наказу № 13-12091/28-15-СГ ОСОБА_7 затвердив проєкт землеустрою щодо відведення ОСОБА_53 земельної ділянки для індивідуального дачного будівництва, тим саме згідно положень ст. 20 Земельного кодексу України (в редакції від 20.12.2015) своїм рішенням відніс земельну ділянку 4624580800:04:000:0293 до земель рекреаційного призначення (для індивідуального дачного будівництва), а пунктом 3 цього ж наказу, порушуючи права Сколівської районної державної адміністрації Львівської області на розпорядження земельними ділянками державної власності рекреаційного призначення за межами населених пунктів, діючи у порушення ч. 3 ст. 122 Земельного кодексу України (в редакції від 20.12.2015), незаконно розпорядився нею на користь фізичної особи - ОСОБА_54 .
Унаслідок вказаних умисних протиправних дій начальника Головного управління Держгеокадастру у Львівській області ОСОБА_7 , ОСОБА_53 незаконно, у порушення вимог ст. ст. 17, 20, 116, ч. 6 ст. 118, ч. 3 ст. 122, 186 ЗК України (в редакції від 20.12.2015), ст. 9 Закону України «Про державну експертизу землевпорядної документації» (в редакції від 27.06.2015), передано у приватну власність земельну ділянку державної форми власності площею 0,0600 га, з кадастровим номером 4624580800:04:000:0293, вартістю 185 890 грн., яка у двісті п'ятдесят і більше разів перевищує неоподатковуваний мінімум доходів громадян, що спричинило тяжкі наслідки охоронюваним законом державним інтересам.
Крім цього, ОСОБА_7 , маючи достатній практичний досвід роботи та відповідну освіту, обіймаючи посаду начальника Головного управління Держгеокадастру у Львівській області, діючи з прямим умислом, всупереч встановленому порядку та процедурі передачі у власність громадян земельних ділянок державної форми власності за межами населеного пункту рекреаційного призначення, усвідомлюючи, що проєкт землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність, розроблений СФПП «Центр ринкових досліджень» на підставі наказу начальника Головного управління Держземагентства у Львівській області від 18.09.2014 № 13-1874/16-14-СГ, не відповідає вимогам ч. 6 ст. 118, ч. 3 ст. 122 Земельного кодексу України(в редакції від 06.09.2014), оскільки дозвіл на розроблення проєкту відведення земельної ділянки у власність ОСОБА_55 надано не уповноваженою службовою особою, тобто органом, який станом на 18.09.2014 не був розпорядником земельних ділянок рекреаційного призначення, діючи у порушення ч. 3 ст. 122 Земельного кодексу України (в редакції від 20.12.2015), усвідомлюючи протиправний характер своїх дій, передбачаючи суспільно-небезпечні наслідки, бажаючи їх настання, будучи працівником правоохоронного органу, перевищив надані йому службові повноваження та 25.12.2015, точний час досудовим розслідуванням не встановлено, перебуваючи на своєму робочому місці - у приміщенні Головного управління Держгеокадастру у Львівській області за адресою: м. Львів, пр. В.Чорновола, 4, підписав і тим саме видав наказ №13-12136/28-15-СГ «Про затвердження документації із землеустрою та передачі у власність земельної ділянки», яким затвердив проєкт землеустрою щодо відведення у власність ОСОБА_55 для індивідуального дачного будівництва земельної ділянки за рахунок земель державної власності на території на території Волосянківської сільської ради, за межами населених пунктів, урочище Котильниче, Сколівського району.
Крім того, пунктом 1 наказу № 13-12136/28-15-СГ ОСОБА_7 затвердив проєкт землеустрою щодо відведення ОСОБА_56 земельної ділянки для індивідуального дачного будівництва, тим саме згідно положень ст. 20 Земельного кодексу України (в редакції від 20.12.2015) своїм рішенням відніс земельну ділянку 4624580800:04:000:0302 до земель рекреаційного призначення (для індивідуального дачного будівництва), а пунктом 3 цього ж наказу, порушуючи права Сколівської районної державної адміністрації Львівської області на розпорядження земельними ділянками державної власності рекреаційного призначення за межами населених пунктів, діючи у порушення ч.3 ст. 122 Земельного кодексу України (в редакції від 20.12.2015), незаконно розпорядився нею на користь фізичної особи - ОСОБА_57 .
Унаслідок вказаних умисних протиправних дій начальника Головного управління Держгеокадастру у Львівській області ОСОБА_7 , ОСОБА_56 незаконно, у порушення вимог ст. ст. 17, 20, 116, ч. 6 ст. 118, ч. 3 ст. 122, 186 ЗК України (в редакції від 20.12.2015), ст. 9 Закону України «Про державну експертизу землевпорядної документації» (в редакції від 27.06.2015), передано у приватну власність земельну ділянку державної форми власності площею 0,0600 га, з кадастровим номером 4624580800:04:000:0302, вартістю 185 890 грн., яка у двісті п'ятдесят і більше разів перевищує неоподатковуваний мінімум доходів громадян, що спричинило тяжкі наслідки охоронюваним законом державним інтересам.
Крім цього, ОСОБА_7 , маючи достатній практичний досвід роботи та відповідну освіту, обіймаючи посаду начальника Головного управління Держгеокадастру у Львівській області, діючи з прямим умислом, всупереч встановленому порядку та процедурі передачі у власність громадян земельних ділянок державної форми власності за межами населеного пункту рекреаційного призначення, усвідомлюючи, що проєкт землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність, розроблений СФПП «Центр ринкових досліджень» на підставі наказу начальника Головного управління Держземагентства у Львівській області від 18.09.2014 № 13-1872/16-14-СГ, не відповідає вимогам ч.6 ст. 118, ч.3 ст. 122 Земельного кодексу України (в редакції від 06.09.2014), оскільки дозвіл на розроблення проєкту відведення земельної ділянки у власність ОСОБА_58 надано не уповноваженою службовою особою, тобто органом, який станом на 18.09.2014 не був розпорядником земельних ділянок рекреаційного призначення, діючи у порушення ч.3 ст. 122 Земельного кодексу України (в редакції від 20.12.2015), усвідомлюючи протиправний характер своїх дій, передбачаючи суспільно-небезпечні наслідки, бажаючи їх настання, будучи працівником правоохоронного органу, перевищив надані йому службові повноваження та 25.12.2015, точний час досудовим розслідуванням не встановлено, перебуваючи на своєму робочому місці - у приміщенні Головного управління Держгеокадастру у Львівській області за адресою: м. Львів, пр. В.Чорновола, 4, підписав і тим саме видав наказ № 13-12135/28-15-СГ «Про затвердження документації із землеустрою та передачі у власність земельної ділянки», яким затвердив проєкт землеустрою щодо відведення у власність ОСОБА_59 для індивідуального дачного будівництва земельної ділянки за рахунок земель державної власності на території на території Волосянківської сільської ради, за межами населених пунктів, урочище Котильниче, Сколівського району.
Крім того, пунктом 1 наказу № 13-12135/28-15-СГ ОСОБА_7 затвердив проєкт землеустрою щодо відведення ОСОБА_59 земельної ділянки для індивідуального дачного будівництва, тим саме згідно положень ст. 20 Земельного кодексу України (в редакції від 20.12.2015) своїм рішенням відніс земельну ділянку 4624580800:04:000:0303 до земель рекреаційного призначення (для індивідуального дачного будівництва), а пунктом 3 цього ж наказу, порушуючи права права Сколівської районної державної адміністрації Львівської області на розпорядження земельними ділянками державної власності рекреаційного призначення за межами населених пунктів, діючи у порушення ч. 3 ст. 122 Земельного кодексу України (в редакції від 20.12.2015), незаконно розпорядився нею на користь іншої фізичної особи - ОСОБА_60 .
Унаслідок вказаних умисних протиправних дій начальника Головного управління Держгеокадастру у Львівській області ОСОБА_7 , ОСОБА_59 незаконно, у порушення вимог ст. ст. 17, 20, 116, ч. 6 ст. 118, ч. 3 ст. 122, 186 ЗК України (в редакції від 20.12.2015), ст. 9 Закону України «Про державну експертизу землевпорядної документації» (в редакції від 27.06.2015), передано у приватну власність земельну ділянку державної форми власності площею 0,0600 га, з кадастровим номером 4624580800:04:000:0303, вартістю 185 890 грн., яка у двісті п'ятдесят і більше разів перевищує неоподатковуваний мінімум доходів громадян, що спричинило тяжкі наслідки охоронюваним законом державним інтересам.
Таким чином, ОСОБА_7 обвинувачується у перевищенні службових повноважень, тобто умисному вчиненні працівником правоохоронного органу дій, які явно виходять за межі наданих йому прав чи повноважень та які завдали істотної шкоди охоронюваним законом державним інтересам, та перевищенні службових повноважень, тобто умисному вчиненні працівником правоохоронного органу дій, які явно виходять за межі наданих йому прав чи повноважень та спричинили тяжкі наслідки охоронюваним законом інтересам держави, тобто у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. ч. 1, 3 ст. 365 КК України.
В апеляційній скарзі прокурор Львівської обласної прокуратури ОСОБА_6 покликається на те, що вирок суду є незаконним, а відтак підлягає скасуванню на підставі п.п. 2, 3. 4 ч. 1 ст. 409 КПК України у зв'язку із невідповідністю висновків суду першої інстанції фактичним обставинам кримінального провадження, істотним порушенням вимог кримінального процесуального закону та неправильним застосуванням закону України про кримінальну відповідальність.
Щодо визнання ряду доказів недопустимими в зв'язку з проведенням обшуків 17 січня 2017 року у відділі Держгеокадастру у Сколівському районі Львівської області за адресою: Львівська область, м. Сколе, вул. Стрийська, 30А, о/у УЗЕ у Львівській області ДЗЕ НП України ОСОБА_61 ; 17 січня 2017 року у відділі Держгеокадастру у Турківському районі Львівської області, адреса місцезнаходження якого: м. Турка, вул. Січових Стрільців, 62, о/у УЗЕ у Львівській області ДЗЕ НП України ОСОБА_62 ; 27 липня 2017 року у ТУ Держгеокадастру у Львівській області за адресою: м. Львів, вул. В. Чорновола, 4, старшим о/у в ОВС УЗЕ у Львівській області ДЗЕ НП України ОСОБА_63 зазначає, що вказані обшуки проведенні на підставі ухвал слідчого судді Галицького районного суду м. Львова про надання дозволу про проведення обшуків від 12 січня 2017 року та 25 липня 2017 року, а також доручень слідчого на проведення обшуку, які були досліджені в ході судового розгляду.
Наголошує, що судом не надано жодної оцінки змісту ухвал слідчого судді, а також доводам прокурора у цій частині, а відтак, висновок суду про порушення порядку проведення обшуку не відповідає вимогам щодо вмотивованості та обґрунтованості.
Щодо висновків суду про відсутність складу злочину в діях обвинуваченого ОСОБА_7 акцентує, що судом не враховано положення ст.ст. 122, 116, 20, 22, 23 ЗК України, відповідно до яких, надання земельних ділянок за межами населених пунктів для індивідуального дачного будівництва належить до компетенції районних державних адміністрацій, а не територіальних органів Держгеокадастру.
Також, звертає увагу на те, що судом не надано належної оцінки висновкам експертів з питань землеустрою, які встановили порушення вимог земельного законодавства та необхідність проходження державної експертизи землевпорядної документації. Відсутність такої експертизи, за твердженням прокурора, свідчить про порушення вимог ст. 9 Закону України «Про державну експертизу землевпорядної документації».
Зазначає про вибіркову оцінку доказів судом та відсутність мотивування переваги одних доказів над іншими.
Просить скасувати вирок Галицького районного суду м. Львова від 05 травня 2025 року відносно обвинуваченого ОСОБА_64 і призначити новий розгляд у суді першої інстанції.
На апеляційну скаргу прокурора захисник обвинуваченого ОСОБА_7 - адвокат ОСОБА_65 подала заперечення, в якому спростовуючи аргументи прокурора зазначає, що вирок Галицького районного суду м. Львова від 05 травня 2025 року є законним, обґрунтованим і вмотивованим, постановленим згідно норм матеріального права та ухвалений на підставі об'єктивно з'ясованих обставин, які підтверджені доказами, дослідженими та оціненим в порядку і в межах, передбачених законом.
Вважає доводи апелянта безпідставними та просить апеляційну скаргу сторони обвинувачення залишити без задоволення, а вирок суду відносно обвинуваченого ОСОБА_7 - без зміни.
Заслухавши суддю-доповідача, думку прокурора, який підтримав апеляційну скаргу, пояснення обвинуваченого ОСОБА_7 та виступи його захисників - адвокатів ОСОБА_8 , ОСОБА_66 про її заперечення і залишення вироку суду без зміни, перевіривши матеріали справи та обговоривши доводи апеляційної скарги, колегія суддів вважає, що така задоволенню не підлягає, з наступних підстав.
Відповідно до ч.1 ст. 404 КПК України суд апеляційної інстанції переглядає судові рішення суду першої інстанції в межах апеляційної скарги.
Так, сторона обвинувачення не погоджується із висновками суду у виправдувальному вироку щодо оцінки протоколів обшуку від 17 січня 2017 року та від 27 липня 2017 року і визнання похідних від них доказів недопустимими, а також, про відсутність в діях обвинуваченого ОСОБА_64 складів злочину.
Відповідно до ст. 370 КПК України, судове рішення повинно бути законним, обґрунтованим і вмотивованим. Законним є рішення, ухвалене компетентним судом згідно з нормами матеріального права з дотриманням вимог щодо кримінального провадження, передбачених цим Кодексом. Обґрунтованим є рішення, ухвалене судом на підставі об'єктивно з'ясованих обставин, які підтверджені доказами, дослідженими під час судового розгляду та оціненими судом відповідно до статті 94 цього Кодексу. Вмотивованим є рішення, в якому наведені належні і достатні мотиви та підстави його ухвалення.
За правилами ст. 94 КПК України, суд за своїм внутрішнім переконанням, яке ґрунтується на всебічному, повному й неупередженому дослідженні всіх обставин кримінального провадження, керуючись законом, оцінює кожний доказ з точки зору належності, допустимості, достовірності, а сукупність зібраних доказів - з точки зору достатності та взаємозв'язку для прийняття відповідного процесуального рішення.
Колегія суддів вважає, що вказані вимоги закону судом першої інстанції при розгляді кримінального провадження відносно обвинуваченого ОСОБА_7 були дотримані.
Частиною 2 статті 91 КПК України визначено, що доказування полягає у збиранні, перевірці та оцінці доказів з метою встановлення обставин, що мають значення для кримінального провадження.
Кримінальний процесуальний закон (ст. 92 КПК України) покладає на сторону обвинувачення обов'язок доказування не лише обставин, передбачених ст. 91 цього Кодексу, а й обов'язок доказування належності та допустимості представлених доказів.
Відповідно до ч.2 ст. 62 Конституції України, ч.2 ст. 17 КПК України, ніхто не зобов'язаний доводити свою невинуватість у вчиненні злочину (кримінального правопорушення) і має бути виправданим, якщо сторона обвинувачення не доведе винуватість особи поза розумним сумнівом, а відповідно до ч.3 ст. 62 Конституції України та ч.4 ст. 17 КПК України, усі сумніви щодо доведеності вини особи тлумачаться на користь такої особи.
Обвинувачений ОСОБА_7 заперечив пред'явлене обвинувачення у перевищенні службових повноважень, тобто умисному вчиненні працівником правоохоронного органу дій, які явно виходять за межі наданих йому прав чи повноважень та які завдали істотної шкоди охоронюваним законом державним інтересам, та перевищенні службових повноважень, тобто умисному вчиненні працівником правоохоронного органу дій, які явно виходять за межі наданих йому прав чи повноважень та спричинили тяжкі наслідки охоронюваним законом інтересам держави.
Як вбачається з матеріалів справи, на обґрунтування винуватості ОСОБА_7 у вчиненні інкримінованих йому кримінальних правопорушень, передбачених ч.ч.1, 3 ст. 365 КК України, сторона обвинувачення покликається на показання свідків ОСОБА_67 , ОСОБА_68 , ОСОБА_69 , ОСОБА_70 , ОСОБА_71 , ОСОБА_72 , ОСОБА_73 , ОСОБА_74 , ОСОБА_26 , ОСОБА_16 , ОСОБА_29 , ОСОБА_52 , ОСОБА_55 , ОСОБА_15 , ОСОБА_18 , ОСОБА_40 та пояснення експертів ОСОБА_75 і ОСОБА_76 , численні письмові, речові докази та висновки експертиз з питань землеустрою, а саме висновок експерта за результатами проведення судової експертизи з питань землеустрою №308-338/443/20/22 від 12 травня 2020 року, висновок експерта за результатами проведення судової оціночно-земельної експертизи №444-475/20-22 від 11 червня 2020 року, висновок за результатами проведення комісійної додаткової судової експертизи з питань землеустрою у кримінальному провадженні №12016140000000794 №36231/20-41/3236-3266/21-41 від 03 березня 2021 року, висновок експерта за результатами проведення судової експертизи з питань землеустрою від 13 грудня 2022 року №2422-Е, висновок експерта за результатами проведення судової експертизи з питань землеустрою від 12 грудня 2022 року №2421-Е, висновок експерта за результатами проведення судової експертизи з питань землеустрою від 09 грудня 2022 року №2420-Е, висновок експерта за результатами проведення судової експертизи з питань землеустрою від 13 грудня 2022 року №2419-Е, висновок експерта за результатами проведення судової експертизи з питань землеустрою від 05 грудня 2022 року №2418-Е, висновок експерта за результатами проведення судової експертизи з питань землеустрою від 12 жовтня 2022 року №2408-Е, висновок експерта за результатами проведення судової експертизи з питань землеустрою від 24 жовтня 2022 року №2410-Е, висновок експерта за результатами проведення судової експертизи з питань землеустрою від 25 жовтня 2022 року №2411-Е, висновок експерта за результатами проведення судової експертизи з питань землеустрою від 26 жовтня 2022 року №2412-Е, висновок експерта за результатами проведення судової експертизи з питань землеустрою від 13 жовтня 2022 року №2409-Е, висновок експерта за результатами проведення судової експертизи з питань землеустрою від 09 листопада 2022 року №2417-Е, висновок експерта за результатами проведення судової експертизи з питань землеустрою від 09 листопада 2022 року №2416-Е, висновок експерта за результатами проведення судової експертизи з питань землеустрою від 07 листопада 2022 року №2413-Е, висновок експерта за результатами проведення судової експертизи з питань землеустрою від 07 листопада 2022 року №2414-Е, висновок експерта за результатами проведення судової експертизи з питань землеустрою від 09 листопада 2022 року №2415-Е, протоколи огляду від 29 квітня 2022 року та від 06 травня 2022 року.
На переконання колегії суддів, аналізуючи показання свідків, суд обґрунтовано дійшов висновку, що такі не підтверджують винуватості обвинуваченого ОСОБА_7 , виходячи з наступного.
Так, допитані в судовому засіданні свідки - працівники Головного управління Держгеокадастру у Львівській області ОСОБА_67 , ОСОБА_68 , ОСОБА_69 , ОСОБА_77 , ОСОБА_78 , ОСОБА_79 , послідовно і узгоджено описали процедуру підготовки, погодження та візування наказів про передачу земельних ділянок, зазначивши, що діяли у межах своїх посадових обов'язків та чинного законодавства. Зокрема, встановлено, що на момент підписання наказів земельні ділянки мали статус сільськогосподарських земель, зміна цільового призначення відбувалася після; всі проекти перевірялися на відповідність кадастровим даним; рішення щодо підписання наказів приймалося начальником управління, а не виконавцями чи особами, відповідальними за підготовку проектів.
Вищенаведені показання узгоджуються з нормами ч.4 ст. 122 ЗК України, що прямо передбачають право управління передавати землі у власність, у т.ч. зі зміною цільового призначення.
Свідки ОСОБА_26 , ОСОБА_16 , ОСОБА_29 , ОСОБА_80 , ОСОБА_81 , ОСОБА_15 , ОСОБА_18 , ОСОБА_82 в судовому засіданні підтвердили особисте звернення із заявами про отримання земельної ділянки, подачу відповідних документів, а також те, що отримані земельні ділянки перебувають у їхній власності.
При цьому, колегія суддів звертає увагу, що всі дії заявників здійснені в межах загальнодоступної процедури, передбаченої законом і не виявлено ознак фіктивності намірів чи формального характеру звернень; жоден зі свідків не вказав на незаконні дії обвинуваченого ОСОБА_7 або змову з ним і не повідомив обставин, які б свідчили про перевищення повноважень чи умисне порушення закону останнім, реалізуючи повноваження щодо передачі земельних ділянок.
Також, згідно ч.1 ст. 84 КПК України, доказами у кримінальному провадженні є фактичні дані, отримані у передбаченому цим кодексом порядку, на підставі яких, суд встановлює наявність чи відсутність фактів та обставин, що мають значення для кримінального провадження та підлягають доказуванню.
Положеннями ст. 85 КПК України передбачено, що належними є докази, які прямо чи непрямо підтверджують існування чи відсутність обставин, що підлягають доказуванню у кримінальному провадженні та інших обставин, які мають значення для кримінального провадження, а також достовірність чи недостовірність, можливість чи неможливість використання інших доказів.
За змістом Рішення Конституційного Суду України від 20 жовтня 2011 року, визнаватися допустимими і використовуватися як докази у кримінальній справі можуть тільки фактичні дані, одержані відповідно до вимог кримінально-процесуального законодавства. Перевірка доказів на їх допустимість є найважливішою гарантією забезпечення прав і свобод людини і громадянина в кримінальному процесі та ухвалення законного і справедливого рішення.
Всупереч доводам апеляційної скарги прокурора, колегія суддів вважає, що судом першої інстанції, об'єктивно визнано недопустимими ряд доказів у кримінальному провадженні, у зв'язку з проведенням обшуків 17 січня 2017 року у відділі Держгеокадастру у Сколівському районі Львівської області та у відділі Держгеокадастру у Турківському районі Львівської області, і 27 липня 2017 року у Головному управлінні Держгеокадастру у Львівській області неуповноваженими особами, що є істотним порушенням вимог кримінального процесуального закону, а саме - ст. 236 КПК України.
Так, сторона обвинувачення стверджує, що обшуки проводилися на підставі ухвал слідчого судді, в яких прямо передбачено можливість виконання ухвали не лише слідчим, а й "відповідно до вимог ст. 40 КПК України за дорученням останніх на працівників оперативного підрозділу УЗЕ у Львівській області ДЗЕ Національної поліції України". Однак, колегія суддів вважає за доцільне наголосити, що такі доводи не спростовують висновків суду щодо недопустимості отриманих доказів, оскільки, згідно ч.1 ст. 236 КПК України, обшук житла чи іншого володіння особи (а такими визнаються і приміщення органів державної влади) може проводити виключно слідчий або прокурор. Ця норма є спеціальною і не передбачає жодної альтернативи, зокрема, можливості делегування обшуку оперативним працівникам.
Наведене, узгоджується з правовою позицією Об'єднаної палати Касаційного кримінального суду Верховного Суду у постанові від 06 грудня 2021 року у справі №663/820/15-к, де чітко зазначено, що проведення обшуку особою, яка не є слідчим чи прокурором, є істотним порушенням КПК України і тягне визнання таких доказів недопустимими.
Таким чином, на думку колегії суддів, покликання прокурора на положення ст. 40 КПК України, яке допускає доручення слідчим проведення окремих процесуальних дій оперативним підрозділам є юридично хибним, оскільки така норма стосується лише слідчих (розшукових) дій, перелік яких не включає обшук як процесуальну дію, передбачену ст. 236 КПК України, а відтак, не надає права доручати проведення обшуку особам, які не є слідчими чи прокурорами.
Безпідставними є доводи прокурора про те, що суд залишив поза увагою зміст ухвал слідчих судді, оскільки із вироку вбачається, що суд не заперечував наявності ухвал, але вказав, що виконання таких було доручено особам, які не мали на те повноважень згідно із законом, а отже, на переконання колегії суддів, оцінка стосувалась саме законності способу виконання ухвал, що відповідає принципу верховенства права.
Також, колегія суддів звертає увагу на те, що ухвали слідчих суддів не можуть змінити вимоги КПК України і факт зазначення в таких можливості виконання слідчої дії оперативними працівниками, не змінює приписів закону, та не може легалізувати дію, яка виходить за межі процесуальної форми, встановленої законом.
Окрім цього, у практиці ЄСПЛ та Верховного Суду неодноразово підкреслюється, що дотримання процесуальної форми є суттєвою гарантією прав людини, а тому порушення навіть за наявності судової ухвали, не виправдовує незаконне втручання у права особи чи установи.
Так, легітимна мета слідчих (розшукових) дій досягається дотриманням встановленого порядку їх проведення, забезпеченням реалізації прав особи, як процесуальних гарантій справедливого судового розгляду та кримінального провадження в цілому.
Згідно ч.2 ст. 93 КПК України сторона обвинувачення здійснює збирання доказів шляхом проведення слідчих (розшукових) дій та негласних слідчих (розшукових) дій, витребування та отримання від органів державної влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій, службових та фізичних осіб речей, документів, відомостей, висновків експертів, висновків ревізій та актів перевірок, проведення інших процесуальних дій, передбачених цим Кодексом.
Визнаватися допустимими і використовуватися як докази в кримінальній справі, можуть тільки фактичні дані, одержані відповідно до вимог кримінально-процесуального законодавства.
За змістом ч. 2, 3 ст. 87 КПК України, докази, отримані внаслідок істотного порушення прав людини або порушення порядку, встановленого КПК України, вважаються недопустимими. Порушення вимог до суб'єкта, уповноваженого проводити обшук, є самостійною підставою для такого висновку.
На переконання колегії суддів, суд першої інстанції вірно застосував концепцію "плодів отруєного дерева" щодо оцінки і визнання недопустимими похідних від зібраних під час обшуку первинних доказів, а саме висновків експертів, протоколів оглядів, речових доказів, наказів, проектів землеустрою, тощо, у зв'язку з порушенням порядку проведення слідчої дії.
У даному конкретному випадку концепції "плодів отруєного дерева" узгоджується з практикою Європейського суду з прав людини, зокрема у справах "Хан проти України" та "Гефген проти Німеччини", де наголошувалося на неприпустимості використання доказів, здобутих із порушенням права на справедливий суд.
Також, на думку колегії суддів, місцевий суд, дотримуючись принципів змагальності сторін та свободи в поданні ними своїх доказів і у доведенні їх переконливості, та принципу диспозитивності, зберігаючи неупередженість, створивши необхідні умови для реалізації сторонами їх процесуальних прав та виконання процесуальних обов'язків, дослідив, в сукупності із поясненнями експертів ОСОБА_76 та ОСОБА_75 , проаналізував і дав належну правову оцінку численним висновкам експертів за результатами проведення судових експертиз з питань землеустрою.
Щодо доводів прокурора про неврахування і неналежну правову оцінку судом висновку експерта за результатами проведення Тернопільським відділенням Київського НДІ СЕ, експертом ОСОБА_83 судової експертизи з питань землеустрою № 308-338/443/20-22 від 12 травня 2020 року, то колегія суддів звертає увагу на те, що наведене, спростовується матеріалами справи. Як вбачається із вироку, у такому детально проаналізовано вищезазначений висновок та наведено обґрунтовані мотиви, щодо його відхилення. Зокрема, як вірно встановлено судом першої інстанції, з чим погоджується і апеляційний суд, експерт не врахував при формуванні висновку ключові обставини, а саме те, що земельні ділянки на момент звернення громадян належали до земель сільськогосподарського призначення державної власності; зміна цільового призначення таких земель відбувається лише після внесення відомостей до Державного земельного кадастру, а не в момент видання наказу; ГУ Держгеокадастру у Львівській області на той час був належним розпорядником таких земель відповідно до ч. 4 ст. 122 ЗК України.
Окрім цього, безпідставними є твердження прокурора про те, що при дослідженні проектів землеустрою стосовно вимог земельного законодавства та інших нормативних документів з питань землеустрою та землекористування за правилами оформлення встановлено невідповідності вимогам п. 3.3.2. Методики проведення державної експертизи землевпорядної документації, затвердженої наказом Держкомзему від 03.12.2004 № 391, п.п. 5.11, 5.24 ДСТУ 4163-2003, так як за відсутності істотних порушень, які б свідчили про недійсність проектів, недотримання вимог оформлення не є підставами для визнання таких незаконними або недійсними, оскільки саме зміст, а не виключно технічна форма, є критерієм при оцінці допустимості доказів у кримінальному процесі.
Що стосується тлумачення стороною обвинувачення положень ч.3 ст. 122 ЗК України про повноваження районних державних адміністрацій, то колегія суддів вважає за доцільне наголосити на обґрунтованості висновків місцевого суду з цього приводу про те, що саме норма ч.4 ст. 122 ЗК України, чинна на момент видачі наказів, надавала повноваження органам Держгеокадастру передавати землі державної власності сільськогосподарського призначення у власність для всіх потреб, у тому числі під індивідуальне дачне будівництво.
Таким чином, всупереч доводам апелянта, накази ГУ Держгеокадастру були видані належним суб'єктом владних повноважень.
Також, одними із доводів апеляційної скарги є покликання прокурора про відсутність обов'язкової згідно ст. 9 Закону України «Про державну експертизу землевпорядної документації» державної експертизи землевпорядної документації. Разом з тим, така експертиза є обов'язковою лише для проектів землеустрою, що стосуються земель природно-заповідного, історико-культурного, лісогосподарського призначення тощо, або обмежень у використанні земель, а в даному випадку проекти землеустрою не стосувалися таких категорій земель і стосувалися земель сільськогосподарського призначення, що передаються під дачне будівництво - отже, не підпадали під обов'язковість такої експертизи.
Окрім цього, колегія суддів вважає вірними і підставними мотиви суду першої інстанції щодо оцінки висновків експерта ОСОБА_84 .
Так, з матеріалів справи вбачається, що всі 15 висновків, на які покликається прокурор, були ідентичними за змістом, побудованими на хибному тлумаченні норм ЗК України та не враховували фактичного статусу земельних ділянок.
На думку колегії суддів, місцевий суд належним чином обґрунтував причини їх відхилення, зокрема під час допиту експерт ОСОБА_75 підтвердила, що землі були сільськогосподарського призначення і перебували у державній власності.
В свою чергу, колегія суддів звертає увагу на те, що суд першої інстанції об'єктивно визнав допустимим доказом висновок комісійної додаткової експертизи №36231/20-41/3236-3266/21-41 від 03 березня 2021 року.
Таким чином, на переконання колегії суддів, місцевий суд, розглянувши кримінальне провадження, всупереч доводам апеляційної скарги прокурора, з огляду на недоведеність умислу та численні істотні порушення при збиранні доказів, обґрунтовано визнав невинуватим ОСОБА_7 у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч.ч.1, 3 ст. 365 КК України та виправдав останнього, на підставі п.3 ч.1 ст. 373 КПК України у зв'язку з не доведенням, що в діянні обвинуваченого є склад кримінальних правопорушень.
При цьому, колегія суддів звертає увагу на те, що місцевий суд, обґрунтовано виходив з положень ст.ст. 2, 11 КК України та ч.1 ст. 92 КПК України, відповідно до яких підставою кримінальної відповідальності є вчинення особою суспільно небезпечного діяння, яке містить склад злочину, а обов'язок доведення обставин, передбачених ст. 91 КПК України, покладено на прокурора.
Так, аналізуючи обставин справи, колегія суддів вважає вірним висновок суду першої інстанції про те, що обвинувачений ОСОБА_7 діяв у межах повноважень, передбачених ч.4 ст. 122 ЗК України (в редакції, чинній на момент вчинення інкримінованих дій), відповідно до якої саме територіальні органи центрального органу виконавчої влади з питань земельних ресурсів - Головне управління Держгеокадастру у Львівській області, були уповноваженими на розпорядження землями сільськогосподарського призначення державної власності, у тому числі щодо затвердження проектів землеустрою та передачі таких земель у власність.
Встановлено, що на момент видання наказів, які інкримінуються ОСОБА_7 , відповідні земельні ділянки, згідно з відомостями Державного земельного кадастру, мали статус земель сільськогосподарського призначення. Зміна їх цільового призначення та внесення відповідних відомостей до кадастру відбулася вже після видання наказів, а отже, обвинувачений діяв у межах наданих повноважень та відповідно до чинного законодавства.
На думку колегії суддів, обґрунтованими є покликання суду про те, що навіть за наявності окремих процедурних порушень або розбіжностей у тлумаченні норм законодавства, відсутність прямих та беззаперечних доказів умислу на перевищення повноважень, а також відсутність встановленої істотної шкоди чи причинно-наслідкового зв'язку між діями обвинуваченого та можливими наслідками, виключає кваліфікацію таких дій за ст. 365 КК України.
Доводи сторони обвинувачення щодо порушення принципу пріоритетності використання земель сільськогосподарського призначення, на переконання колегії суддів, не спростовують правомірності дій обвинуваченого ОСОБА_7 , оскільки зазначений принцип має загальний характер та не забороняє зміну цільового призначення земель відповідно до встановленої законом процедури.
Окрім цього, твердження прокурора про те, що повноваження щодо затвердження проектів землеустрою для цілей індивідуального дачного будівництва нібито належали виключно районним державним адміністраціям, є необґрунтованими та не враховують системного тлумачення норм ч.3 і ч.4 ст. 122 ЗК України, де чітко розмежовано компетенцію відповідних органів залежно від цільового призначення земель.
Отже, колегія суддів вважає вирок суду законним і не вбачає підстав для його скасування і призначення нового розгляду в суді першої інстанції.
Істотних порушень вимог кримінального процесуального закону при розгляді справи, колегією суддів не встановлено.
Керуючись ст.ст. 404, 405, 407, 418, 419 КПК України, колегія суддів, -
постановила:
апеляційну скаргу прокурора Львівської обласної прокуратури ОСОБА_6 залишити без задоволення, а вирок Галицького районного суду м. Львова від 05 травня 2025 року відносно ОСОБА_7 - без зміни.
Ухвала суду апеляційної інстанції набирає законної сили з моменту її проголошення та може бути оскаржена в касаційному порядку протягом трьох місяців з дня її проголошення.
Судді:
ОСОБА_2 ОСОБА_3 ОСОБА_4