Постанова від 07.08.2025 по справі 484/4096/25

Справа № 484/4096/25

Провадження № 3/484/1942/25

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

07.08.2025 року м. Первомайськ

Суддя Первомайського міськрайонного суду Миколаївської області Паньков Д.А., за участі прокурора - Стоянової І.В., особи, яка притягується до адміністративної відповідальності - ОСОБА_1 , розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Первомайську Миколаївської області матеріали, які надійшли від Управління стратегічних розслідувань в Миколаївській області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України про притягнення до адміністративної відповідальності: ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця с. Мигія, Первомайського району, Миколаївської області, громадянина України, зареєстрований та проживає по АДРЕСА_1 , працює на посаді слюсаря в ТОВ «Газмережі», за ч. 1 ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення,

ВСТАНОВИВ:

До суду від Управління стратегічних розслідувань в Миколаївській області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України надійшов протокол про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.

Так, ОСОБА_1 , будучи майстром лісу Первомайського лісництва Врадіївського лісовою відділення філії «Південний лісовий офіс» ДП «Ліси України» та будучи суб'єктом відповідальності за правопорушення пов'язані з корупцією, відповідно до п.п. «е» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» (далі - Закон) порушив вимоги абз. 1 ч. 2 ст. 45 Закону, а саме щодо несвоєчасного подання без поважних на те причин, декларації типу «при звільненні» (за період неохоплений раніше поданими деклараціями), чим скоїв адміністративне правопорушення, відповідальність за яке передбачено ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.

У судовому засіданні ОСОБА_1 вину у вчиненні адміністративного правопорушення визнав повністю.

Вивчивши матеріали справи, заслухавши думку прокурора, який просив притягнути ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, особу, яка притягається до адміністративної відповідальності, приходжу до слідуючого.

З матеріалів справи встановлено, що відповідно до наказу №82-к від 05.09.2023 ОСОБА_1 з 06.09.2023 призначено на посаду майстра лісу майстерської дільниці №5 Первомайського лісництва філії «Врадіївське лісове господарство» ДП «Ліси України».

В подальшому 28.06.2024 відповідно до наказу №103-к у зв'язку з припиненням філії ОСОБА_1 звільнено із займаної посади майстра лісу Первомайського лісництва філії «Врадіївське лісове господарство» ДП «Ліси України».

Цього ж дня відповідно до наказу №56-к ОСОБА_1 з 01.07.2024 призначено на посаду майстра лісу Первомайського лісництва Врадіївського лісового відділення філії «Південний лісовий офіс» ДП «Ліси України».

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 07.09.2022 № 1003 «Деякі питання реформування управління лісової галузі» прийнято рішення про утворення державного спеціалізованого господарського підприємства «Ліси України» шляхом злиття спеціалізованих державних лісогосподарських підприємств, які належать до сфери управління Державного агентства лісових ресурсів.

Положенням «Про державну лісову охорону, лісову охорону інших постійних лісокористувачів та власників лісів» визначено, що державна лісова охорона (далі - держлісоохорона) діє у складі Держлісагентства, Республіканського комітету Автономної Республіки Крим з питань лісового і мисливського господарства, обласних управлінь лісового та мисливського господарства і підприємств, установ та організацій, то належать до сфери управління Держлісагентства.

У разі коли держлісоохорона діє у складі підприємств, установ та організацій, що належать до сфери управління Держлісагентства визначається наступний перелік посадових осіб, а саме керівник, головний лісничий, головний мисливствознавець, начальник відділу (сектору) лісового господарства та інженери відділу (сектору) всіх категорій, начальник відділу (сектору) охорони і захисту лісу та інженери відділу (сектору) всіх категорій, начальник відділу (сектору), спеціалісти відділу (сектору) мисливського господарства всіх категорій, лісничий, державний районний мисливствознавець, мисливствознавець, помічник лісничого, старший майстер лісу, майстер лісу, начальник лісової пожежної станції, старший єгер та єгер державного лісогосподарського (лісомисливського) підприємства. державного мисливського господарства.

Відповідно до посадової інструкції майстер лісу має наступні права та обов'язки: керує роботою і інструктує робітників, членів пожежних дружин на своїй дільниці і контролює виконання ними своїх посадових обов'язків: складає акти на всі види порушень, надсилає їх у встановлений термін відповідним посадовим особам, спостерігає за санітарним станом лісу, проводить перевірку стану охорони і захисту лісу та приймає заходи но усуненню недоліків, виявлених при ревізіях і перевірках, інші передбачені посадовою інструкцією.

З урахуванням викладеного, ОСОБА_1 , обіймаючи посаду майстра лісу є посадовою особою державної лісової охорони та є суб'єктом відповідальності відповідно до п.п. «е» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону, а отже на нього поширюється юридична відповідальність за вчинення правопорушення, пов'язаного з корупцією.

В подальшому, відповідно до наказу №361-к від 31.10.2024 ОСОБА_1 звільнено із займаної посади майстра лісу Первомайського лісництва Врадіївського лісового відділення філії «Південний лісовий офіс» ДП «Ліси України».

Згідно абз. 1 ч. 2 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції» особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а", "в","ґ" пункту 2 частини першої статті 3 цього Закону, які припиняють діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, протягом 36 календарних днів з дня припинення відповідної діяльності подають декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за період, не охоплений раніше поданими деклараціями.

Таким чином, ОСОБА_1 будучи звільненим із займаної посади майстра лісу 31.10.2024 декларацію особи уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування типу «при звільненні» (за період неохоплений раніше поданими деклараціями) зобов'язаний подати у гермі до 30.1 1.2024 (включно).

Декларація при звільненні - така декларація подається за період, який не був охоплений деклараціями, раніше поданими суб'єктом декларування, та містить інформацію станом на останній день такого періоду, яким є останній день здійснення діяльності, яка передбачає обов'язок подання декларації, перебування на посаді, яка зумовлює здійснення такої діяльності.

Оглядом публічної сторінки Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування встановлено, що ОСОБА_1 декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, гину «при звільненні» подав лише 26.12.2024, чим допустив порушення встановленого строку подання електронної декларації, що підтверджується витягом з веб-сайту Єдиного державного реєстр) декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Відповідно до послідовності дій користувача «Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування» які вчинив ОСОБА_1 вбачається, шо останній роботу в реєстрі розпочав лише 26.12.2024 о 12 год. 05 хв., переглянув методичні рекомендації щодо заповнення документа, заповнив всі необхідні розділи декларації та 12 год. 30 хв. подав декларацію типу «при звільненні» (за період неохоплений раніше поданими деклараціями

За таких обставин вбачається, що ОСОБА_1 до 26.12.2024 не вживав жодних заходів для своєчасного подання декларації «при звільненні», а на заповнення самої декларації останньому знадобилося лише 25 хвилин.

Відповідно до інформації наданої філією «Південний лісовий офіс» ДІЇ «Ліси України» вбачається, що ОСОБА_1 ознайомлений з вимогами антикорупційного законодавства, в тому числі з вимогами ст. 45 Закону щодо необхідності подання декларації.

Таким чином, вина ОСОБА_1 доводиться наявними в матеріалах справи доказами: протоколом про вчинення адміністративного правопорушення пов'язаного з корупцією № 404 від 15.07.2025 року, скріншотами Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування та особистими поясненнями в судовому засіданні особи, яка притягається до адміністративної відповідальності.

Таким чином, в діях ОСОБА_1 є склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУПАП.

Дослідивши матеріали справи, враховуючи дані про особу правопорушниці, яка вперше притягується до адмінвідповідальності, щиро розкаялась у скоєному, конкретні обставини справи, вважаю за можливе піддати її адміністративному стягненню у вигляді штрафу в розмірі, передбаченому ч. 1 ст. 172-6 КУПАП.

Керуючись ст. 40-1 КУпАП, відповідно до якої судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення, стягнути з неї судовий збір на користь держави.

Керуючись ст.ст. 283, 284 КУпАП, -

ПОСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУПАП та піддати його адміністративному стягненню у вигляді штрафу в сумі 850 (вісімсот п'ятдесят) грн. в дохід держави.

Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави судовий збір в сумі 605 (шістсот п'ять) грн. 60 коп.

Роз'яснити, що на підставі ст. 307 КУпАП штраф має бути сплачений порушником не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, крім випадків, передбачених статтями 300-1, 300-2 цього Кодексу, а в разі оскарження такої постанови - не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.

Відповідно до ст. 308 КУпАП у разі несплати правопорушником штрафу у строк, установлений частиною першою статті 307 цього Кодексу, постанова про накладення штрафу надсилається для примусового виконання до органу державної виконавчої служби за місцем проживання порушника, роботи або за місцезнаходженням його майна в порядку, встановленому законом.

У порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з правопорушника стягується: подвійний розмір штрафу, визначеного у відповідній статті цього Кодексу та зазначеного у постанові про стягнення штрафу; витрати на облік зазначених правопорушень. Розмір витрат на облік правопорушень визначається Кабінетом Міністрів України.

На постанову може бути подано апеляційну скаргу до Миколаївсько апеляційного суду протягом десяти днів з дня винесення постанови через Первомайський міськрайонний суд Миколаївської області.

Суддя: