Ухвала від 07.08.2025 по справі 489/6252/25

Справа № 489/6252/25

Кримінальне провадження №1-кс/489/2131/25

УХВАЛА

07 серпня 2025 р. м.Миколаїв

Вступна частина

Слідчий суддя Інгульського районного суду м. Миколаєва ОСОБА_1

Секретар судового засідання ОСОБА_2

Кримінальне провадження № 62024150010001217 від 16.05.2024.

Клопотання слідчого 1 СВ (з дислокацією у м. Миколаєві) ТУ ДБР м. Миколаєва, погоджене з прокурором, про застосування запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою стосовно підозрюваного у вчиненні злочину, передбаченого ч.5 ст. 407 КК України -

ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця с. Чигирин, Березівського району, Одеської області, громадянина України, українця, раніше не судимого, зареєстрованого та проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , який на момент вчинення кримінального правопорушення проходив військову службу за мобілізацією на посаді стрілець-снайпер 1 механізованого відділення 3 механізованого взводу 4 механізованої роти НОМЕР_1 механізованого батальйону військової частини НОМЕР_2 , у військовому званні «старший солдат», підозрюваного у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 407 КК України,

Сторони кримінального провадження: прокурор ОСОБА_4 (в режимі відеоконференції), підозрюваний ОСОБА_3 , захисник ОСОБА_5 (в режимі відеоконференціцї)

Мотивувальна частина

13.04.2024 р. ОСОБА_3 повідомлено про підозру у вчиненні ним: 03.09.2022 старший солдат ОСОБА_3 будучи військовослужбовцем військової служби за мобілізацією на посаді стрілець-снайпер 1 механізованого відділення 3 механізованого взводу 4 механізованої роти НОМЕР_1 механізованого батальйону військової частини НОМЕР_2 , діючи умисно, в порушення вимог вищезазначеного законодавства, усвідомлюючи суспільно небезпечний характер свого діяння, передбачаючи його суспільно небезпечні наслідки і бажаючи їх настання, з метою тимчасово ухилитися від обов'язків військової служби в умовах воєнного стану, самовільно залишив місце служби - тимчасове місце дислокації 3 механізованого взводу 4 механізованої роти НОМЕР_1 механізованого батальйону військової частини НОМЕР_2 , на території АРЗ «НАРП» ( АДРЕСА_2 ) та незаконно перебував поза його межами, проводив час на власний розсуд, не пов'язуючи його з виконанням обов'язків військової служби, не повідомляючи про себе органам військового управління та правоохоронним органам, як про військовослужбовця, який самовільно залишив місце служби до затримання його 06.08.2025.

06.08.2025 ОСОБА_3 затримано в порядку ст.191 КПК України.

Слідчим, за погодженням з прокурором, подане дане клопотання з вказівкою на ризики переховування від досудового розслідування та суду, незаконно впливати на свідків, перешкоджати кримінальному провадженню та ризик вчинення інших кримінальних правопорушень.

В судовому засіданні підозрюваний та його захисник просили більш м'який запобіжний захід.

У відповідності до частини 1 ст. 177 КПК України тримання під вартою є винятковим запобіжним заходом, який застосовується виключно у разі, якщо прокурор доведе, що жоден із більш м'яких запобіжних заходів не зможе запобігти ризикам, передбаченим статтею 177 цього Кодексу.

Обґрунтованість підозри доведена: матеріалами службового розслідування, яке скеровано військовою частиною; протоколами допитів свідків; іншими зібраними у кримінальному провадженні доказами у своїй сукупності.

Вважаю, що ризики, які припускаються стороною обвинувачення, існують частково.

Ризик переховування та продовження цього ж правопорушення підтверджується суворістю можливого покарання і суттю підозри.

Ризики незаконно впливати на свідків, перешкоджати кримінальному провадженню є припущенням

Тому застосування запропонованого запобіжного заходу є співмірним та доцільним, застосування більш м'якого запобіжного заходу на даному етапі не може запобігти настанню вказаних ризиків.

Суд вважає за можливе визначити заставу з огляду виявлене бажання підозрюваним повернутись на військову службу.

Керуючись ст. 176-178, 182-183, 193-197, 309, 392-395 КПК України, слідчий суддя,-

Резолютивна частин

Застосувати до ОСОБА_3 запобіжний захід - тримання під вартою до 03.09.2025 року включно, з правом внесення застави в розмірі 20 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що становить 60560 грн., за умови внесення якої на призначений для цього депозитний рахунок територіального управління Державної судової адміністрації України в Миколаївській області необхідно ОСОБА_3 негайно звільнити з-під варти. В цій частині ухвала втрачає силу о 24:00 годині 03.09.2025

У разі внесення вказаного розміру застави покласти на підозрюваного передбачені ч. 5 ст. 194 КПК України обов'язки:

- повідомляти слідчого, прокурора чи суд про зміну свого місця проживання та/або місця роботи і з'являтись до них за першим викликом;

Ухвала може бути оскаржена протягом 5 днів безпосередньо до Миколаївського апеляційного суду.

Слідчий суддя ОСОБА_1

Попередній документ
129380481
Наступний документ
129380483
Інформація про рішення:
№ рішення: 129380482
№ справи: 489/6252/25
Дата рішення: 07.08.2025
Дата публікації: 08.08.2025
Форма документу: Ухвала
Форма судочинства: Кримінальне
Суд: Інгульський районний суд міста Миколаєва
Категорія справи: Кримінальні справи (з 01.01.2019); Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про; застосування запобіжних заходів; тримання особи під вартою
Стан розгляду справи:
Стадія розгляду: Розглянуто: рішення набрало законної сили (07.08.2025)
Дата надходження: 07.08.2025
Предмет позову: -
Учасники справи:
головуючий суддя:
ГУБНИЦЬКИЙ ДМИТРО ГРИГОРОВИЧ
суддя-доповідач:
ГУБНИЦЬКИЙ ДМИТРО ГРИГОРОВИЧ