Ухвала від 07.08.2025 по справі 4801/6/25

Справа № 4801/6/25

УХВАЛА

07 серпня 2025 року м. Вінниця

Суддя Вінницького районного суду Вінницької області Шевчук Л.П., розглянувши заяву представника позивачки ОСОБА_1 - адвоката Гаро Г.О. про участь в судовому засіданні в режимі відеоконференції під час розгляду цивільної справи за позовом представника позивачки ОСОБА_1 - адвоката Гаро Г.О., -

ВСТАНОВИВ:

В провадженні Вінницького районного суду Вінницької області перебуває цивільна справа за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу.

06.08.2025 до суду від представника позивачки надійшла заява про їх участь у всіх судових засіданнях з розгляду даної справи в режимі відеоконференції, оскільки вони не мають можливості з'явитися до суду.

Згідно з ст. 11 Закону України «Про судоустрій та статус суддів» від 2 червня 2016 року №1402-VIII учасникам судового процесу на підставі рішення суду забезпечується можливість брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції у порядку, встановленому процесуальним законом. Обов'язок забезпечити проведення відеоконференції покладається на суд, який отримав судове рішення про проведення відеоконференції, незалежно від спеціалізації та інстанції суду, який прийняв таке рішення.

Частинами 1, 2, 8 статті 212 ЦПК України визначено, що учасники справи мають право брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду за умови наявності у суді відповідної технічної можливості, про яку суд зазначає в ухвалі про відкриття провадження у справі, крім випадків, коли явка цього учасника справи в судове засідання визнана судом обов'язковою. Учасник справи подає заяву про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду не пізніше ніж за п'ять днів до судового засідання. Копія заяви в той самий строк надсилається іншим учасникам справи. У клопотанні про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції в приміщенні суду в обов'язковому порядку зазначається суд, в якому необхідно забезпечити її проведення. Таке клопотання може бути подано не пізніш як за п'ять днів до відповідного судового засідання.

Враховуючи вищевикладене та наявну технічну можливість проведення судового засідання в режимі відеоконференції, суд вважає необхідним заяву представника позивачки про участь в судовому засіданні в режимі відоеконференції задоволити.

Керуючись ст.ст. 212, 260 ЦПК України, Законом України «Про судоустрій та статус суддів», суд -

ПОСТАНОВИВ:

Заяву представника позивачки ОСОБА_1 - адвоката Гаро Г.О. про участь в судовому засіданні в режимі відеоконференції - задовольнити.

Проводити судове засідання, яке призначено на 05 вересня 2025 року на 16-00 год. та всі наступні судові засідання з розгляду цивільноїй справи за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу, в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів із позивачкою ОСОБА_1 та її представником - адвокатом Гаро Г.О..

Попередити позивачку ОСОБА_1 та її представника - адвоката Гаро Г.О., що відповідно до ч. 5 ст. 212 ЦПК України ризики технічної неможливості участі у відеоконференції поза межами приміщення суду, переривання зв'язку тощо несе учасник справи, який подав відповідну заяву.

Для участі в судовому засіданні в режимі відеоконференції позивачці ОСОБА_1 та її представнику - адвокату Гаро Г.О. необхідно використовувати комп'ютерну техніку або смартфони з доступом в мережу Інтернет, які дозволяють передавати аудіосигнал та відеозображення.

Попередити позивачку ОСОБА_1 та її представника - адвоката Гаро Г.О. про необхідність забезпечення участі у відеоконференції з приміщення, яке б виключало наявність сторонніх звуків (шуму) та в охайному вигляді.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Суддя Л.П. Шевчук

Попередній документ
129377456
Наступний документ
129377458
Інформація про рішення:
№ рішення: 129377457
№ справи: 4801/6/25
Дата рішення: 07.08.2025
Дата публікації: 08.08.2025
Форма документу: Ухвала
Форма судочинства: Цивільне
Суд: Вінницький районний суд Вінницької області
Категорія справи: Цивільні справи (з 01.01.2019); Справи позовного провадження; Справи у спорах, що виникають із сімейних відносин, з них; про розірвання шлюбу
Стан розгляду справи:
Стадія розгляду: Розглянуто (18.09.2025)
Результат розгляду: виправлення описок та арифметичних помилок у судовому рішенні
Дата надходження: 10.09.2025
Розклад засідань:
05.09.2025 16:00 Вінницький районний суд Вінницької області