Ухвала від 31.07.2025 по справі 759/16716/25

СВЯТОШИНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М. КИЄВА

пр. № 1-кс/759/4631/25

ун. № 759/16716/25

УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

31 липня 2025 року м.Київ

Слідчий суддя Святошинського районного суду м. Києва ОСОБА_1 ,

за участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 ,

прокурора ОСОБА_3 ,

захисників ОСОБА_4 , ОСОБА_5 ,

підозрюваної ОСОБА_6 ,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Києві клопотання старшого слідчого слідчого управління Головного управління Національної поліції в Київській області ОСОБА_7 , погоджене прокурором у кримінальному провадженні ОСОБА_3 , та подане у кримінальному провадженні, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань 01 грудня 2023 року за № 42023110000000404, про застосування запобіжного заходу у вигляді застави стосовно підозрюваної ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженки м. Костянтинівка Донецької області, громадянки України, яка здобула вищу освіту, працює на посаді головного економіста ПКПП «Теплокомунсервіс», розлучена, має на утриманні мати, яка є особою похилого віку, зареєстрована та проживає за адресою: АДРЕСА_1 , раніше не судима, у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 5 ст. 191, ч. 2 ст. 367 КК України, -

ВСТАНОВИВ:

Старший слідчий слідчого управління Головного управління Національної поліції в Київській області ОСОБА_7 , за погодженням з прокурором у кримінальному провадженні ОСОБА_3 , звернувся до слідчого судді з клопотанням у кримінальному провадженні, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань 01 грудня 2023 року за № 42023110000000404, про застосування запобіжного заходу у вигляді застави стосовно підозрюваної ОСОБА_6 у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 5 ст. 191, ч. 2 ст. 367 КК України.

В обґрунтування клопотання слідчий зазначає, що Відділом розслідування особливо тяжких злочинів слідчого управління ГУНП в Київській області проводиться досудове розслідування у кримінальному провадженні відомості про яке внесено до ЄРДР № 42023110000000404 від 01.12.2023 за підозрою ОСОБА_6 у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 5 ст. 191 КК України.

Досудовим розслідуванням встановлено, Згідно ст. 8 Закону України «Про теплопостачання» від 02.06.2005 (в редакції від 13.11.2021), державна підтримка у сфері теплопостачання надається відповідно до обсягів коштів, передбачених законом про Державний бюджет України та місцевими бюджетами на відповідний рік, а також коштів на проведення науково-дослідних робіт з удосконалення систем теплопостачання та енергозбереження.

У разі здійснення теплогенеруючими або теплопостачальними організаціями заходів з енергозбереження, що привели до економії енергоносіїв при виробництві теплової енергії, до зменшення втрат при її транспортуванні та постачанні, орган виконавчої влади, який згідно з цим Законом регулює тарифи на теплову енергію, на три роки залишає тарифи на рівні, встановленому до впровадження цих заходів. Якщо протягом строку окупності змінюються ціни на енергоносії, то відповідною мірою коригується рівень тарифу.

Згідно ст. 13 Закону України «Про теплопостачання» від 02.06.2005 (в редакції від 13.11.2021), до основних повноважень органів місцевого самоврядування у сфері теплопостачання належать:

регулювання діяльності суб'єктів відносин у сфері теплопостачання в межах, віднесених до відання відповідних рад;

затвердження місцевих програм розвитку у сфері теплопостачання, участь у розробці та впровадженні державних і регіональних програм у цій сфері;

затвердження з урахуванням вимог законодавства у сфері теплопостачання проектів містобудівних програм, генеральних планів забудови населених пунктів, схем теплопостачання та іншої містобудівної документації;

здійснення контролю за забезпеченням споживачів тепловою енергією відповідно до нормативних вимог;

погодження на розміщення в межах відповідної адміністративно-територіальної одиниці нових або реконструкцію діючих об'єктів теплопостачання та сприяння розвитку систем теплопостачання на відповідній території;

встановлення для всіх категорій споживачів тарифів на теплову енергію і тарифів на виробництво теплової енергії (крім тарифів на теплову енергію, вироблену на теплоелектроцентралях, теплоелектростанціях, атомних електростанціях та когенераційних установках) у порядку і межах, визначених законодавством;

щоквартальне оприлюднення встановлених для всіх категорій споживачів тарифів на теплову енергію, що виробляється на установках з використанням альтернативних джерел енергії (крім теплоелектроцентралей, теплоелектростанцій, атомних електростанцій та когенераційних установок);

перегляд за власною ініціативою та/або за зверненням суб'єкта господарювання тарифів на теплову енергію, що виробляється на установках з використанням альтернативних джерел енергії (крім теплоелектроцентралей, теплоелектростанцій, атомних електростанцій та когенераційних установок), але не більше одного разу на квартал;

погодження інвестиційних програм стосовно об'єктів теплопостачання, що перебувають у комунальній власності, крім тих, що виробляють теплову енергію на теплоелектроцентралях, ТЕС, АЕС, когенераційних установках та установках з використанням альтернативних джерел енергії або альтернативних джерел енергії;

сприяння провадженню інвестиційної діяльності у сфері теплопостачання.

Згідно ст. 20 Закону України «Про теплопостачання» від 02.06.2005 (в редакції від 13.11.2021), тарифи на теплову енергію повинні забезпечувати відшкодування всіх економічно обґрунтованих витрат на виробництво, транспортування та постачання теплової енергії.

Тарифи на теплову енергію, реалізація якої здійснюється суб'єктами господарювання, що займають монопольне становище на ринку, є регульованими.

Тарифи на виробництво теплової енергії, у тому числі на теплоелектроцентралях, теплоелектростанціях, атомних електростанціях і когенераційних установках та установках з використанням альтернативних джерел енергії або альтернативних джерел енергії, на транспортування та постачання теплової енергії встановлюються національною комісією, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, та органами місцевого самоврядування у межах повноважень, визначених законодавством.

Тарифи на теплову енергію для суб'єктів господарювання, що здійснюють її виробництво на установках з використанням альтернативних джерел енергії, включаючи теплоелектроцентралі, теплоелектростанції та когенераційні установки, для потреб установ та організацій, що фінансуються з державного чи місцевого бюджету, а також для потреб населення встановлюються на рівні 90 відсотків діючого для суб'єкта господарювання тарифу на теплову енергію, вироблену з використанням природного газу, для потреб відповідної категорії споживачів. У разі відсутності для суб'єкта господарювання встановленого тарифу на теплову енергію, вироблену з використанням природного газу, для потреб установ та організацій, що фінансуються з державного чи місцевого бюджету, а також для потреб населення тарифи на теплову енергію встановлюються на рівні 90 відсотків середньозваженого тарифу на теплову енергію, вироблену з використанням природного газу, для потреб відповідної категорії споживачів.

Тарифи на виробництво теплової енергії для потреб установ та організацій, що фінансуються з державного чи місцевого бюджету, а також для потреб населення визначаються для суб'єктів господарювання, що здійснюють виробництво теплової енергії на установках з використанням альтернативних джерел енергії, включаючи теплоелектроцентралі, теплоелектростанції та когенераційні установки, як різниця між тарифом на теплову енергію, встановленим відповідно до частини четвертої цієї статті, і тарифами на транспортування та постачання теплової енергії, що визначаються на рівні діючих для суб'єкта господарювання тарифів на транспортування та постачання теплової енергії, виробленої з використанням природного газу, для потреб відповідної категорії споживачів. У разі відсутності для суб'єкта господарювання встановлених тарифів на транспортування та постачання теплової енергії, виробленої з використанням природного газу, для потреб відповідної категорії споживачів тарифи на транспортування та постачання теплової енергії визначаються на рівні середньозважених тарифів на транспортування та постачання теплової енергії.

Розрахунок середньозважених тарифів на теплову енергію, вироблену з використанням природного газу, для потреб населення, установ та організацій, що фінансуються з державного чи місцевого бюджету, здійснюється за адміністративно-територіальними одиницями (Автономною Республікою Крим, областями, містами Києвом чи Севастополем) центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері ефективного використання паливно-енергетичних ресурсів, енергозбереження, відновлюваних джерел енергії та альтернативних видів палива, у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

Розрахунок середньозважених тарифів на транспортування та постачання теплової енергії, виробленої з використанням природного газу, для потреб відповідної категорії споживачів здійснюється центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері ефективного використання паливно-енергетичних ресурсів, енергозбереження, відновлюваних джерел енергії та альтернативних видів палива, як середньозважених для всієї території України у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, та органи місцевого самоврядування щокварталу, до 10 числа останнього місяця кожного кварталу, надають центральному органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері ефективного використання паливно-енергетичних ресурсів, енергозбереження, відновлюваних джерел енергії та альтернативних видів палива, інформацію, необхідну для розрахунку середньозваженого тарифу на теплову енергію, вироблену з використанням природного газу, для потреб населення, установ та організацій, що фінансуються з державного чи місцевого бюджету, а також тарифів на транспортування та постачання теплової енергії.

Центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері ефективного використання паливно-енергетичних ресурсів, енергозбереження, відновлюваних джерел енергії та альтернативних видів палива, щокварталу, до 25 числа останнього місяця кожного кварталу, розраховує та оприлюднює середньозважені тарифи на теплову енергію, вироблену з використанням природного газу, для потреб населення, установ та організацій, що фінансуються з державного чи місцевого бюджету, а також тарифи на транспортування та постачання теплової енергії.

Середньозважені тарифи на теплову енергію, вироблену з використанням природного газу, для потреб населення, установ та організацій, що фінансуються з державного чи місцевого бюджету, а також тарифи на транспортування та постачання теплової енергії, опубліковані на офіційному веб-сайті центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері ефективного використання паливно-енергетичних ресурсів, енергозбереження, відновлюваних джерел енергії та альтернативних видів палива, станом на 25 число останнього місяця кожного кварталу, використовуються суб'єктами господарювання, що здійснюють виробництво теплової енергії на установках з використанням альтернативних джерел енергії, включаючи теплоелектроцентралі, теплоелектростанції та когенераційні установки, для розрахунку тарифу на теплову енергію, тарифу на виробництво теплової енергії на наступний квартал.

Для встановлення тарифу на теплову енергію, тарифу на виробництво теплової енергії суб'єкт господарювання, що здійснює виробництво теплової енергії на установках з використанням альтернативних джерел енергії, включаючи теплоелектроцентралі, теплоелектростанції та когенераційні установки, подає органу, уповноваженому встановлювати такі тарифи, заяву із зазначенням розміру тарифу, розрахованого відповідно до частини четвертої та/або п'ятої цієї статті.

Якщо уповноважений орган протягом 30 календарних днів з дня надходження заяви не встановлює розмір тарифу, розрахованого відповідно до частини четвертої та/або п'ятої цієї статті, або не надає вмотивовану відмову у його встановленні, вважається, що суб'єкту господарювання, що здійснює виробництво теплової енергії на установках з використанням альтернативних джерел енергії, включаючи теплоелектроцентралі, теплоелектростанції та когенераційні установки, встановлено розмір тарифу, розрахований таким суб'єктом господарювання відповідно до частини четвертої та/або п'ятої цієї статті та поданий у заяві. Копія заяви (опису документів) з відміткою про дату їх надходження є підтвердженням подання уповноваженому органу заяви та розрахунків розміру тарифу.

Тариф на теплову енергію для споживача визначається як сума тарифів на виробництво, транспортування та постачання теплової енергії.

Тарифи повинні враховувати собівартість теплової енергії і забезпечувати рентабельність суб'єкта господарювання. Рентабельність визначається органом, уповноваженим встановлювати тарифи. Тарифи на теплову енергію, що виробляється та постачається суб'єктом господарювання за допомогою систем автономного теплопостачання, формуються та встановлюються з урахуванням особливостей, визначених Законом України «Про житлово-комунальні послуги».

Встановлення тарифів на теплову енергію нижче розміру економічно обґрунтованих витрат на її виробництво, транспортування та постачання не допускається.

Збитки теплоенергогенеруючих та теплопостачальних організацій внаслідок надання пільг з оплати за спожиту теплову енергію окремим категоріям споживачів повністю відшкодовуються за рахунок джерел фінансування, визначених законами України, які передбачають відповідні пільги.

Органи державного регулювання діяльності суб'єктів природних монополій зобов'язані прийняти рішення про зменшення встановленого ними тарифу на суму нецільового використання коштів у разі:

використання суб'єктом господарювання у сфері теплопостачання коштів на цілі та/або у розмірах, які не передбачені програмою технічного розвитку та/або інвестиційною програмою;

використання суб'єктом господарювання у сфері теплопостачання коштів на цілі та/або у розмірах, які не передбачені структурою тарифу.

Порядок відшкодування втрат підприємств, що виникають протягом періоду розгляду розрахунків тарифів, встановлення та їх оприлюднення органом, уповноваженим встановлювати тарифи, визначається порядком формування тарифів.

Згідно до п. 4 ст. 3 Закону України «Про житлово-комунальні послуги» від 09.11.2017 (в реджакції від 01.05.2021), державна політика у сфері житлово-комунальних послуг ґрунтується на таких принципах:

1) забезпечення раціонального використання наявних ресурсів та сталого розвитку населених пунктів;

2) створення та підтримання конкурентного середовища при виробленні та наданні житлово-комунальних послуг, забезпечення контролю у сфері діяльності природних монополій;

3) забезпечення функціонування підприємств, установ та організацій, що виробляють, виконують та/або надають житлово-комунальні послуги, на умовах самофінансування, досягнення рівня економічно обґрунтованих витрат на виробництво таких послуг;

4) регулювання цін/тарифів на житлово-комунальні послуги у випадках, визначених законом, з урахуванням досягнутого рівня соціально-економічного розвитку, природних особливостей відповідного регіону та технічних можливостей;

5) забезпечення рівних можливостей доступу до отримання мінімальних норм житлово-комунальних послуг для споживачів незалежно від соціального, майнового стану, віку споживача, місцезнаходження та форми власності юридичних осіб тощо;

6) дотримання встановлених стандартів, нормативів, норм, порядків і правил щодо кількості та якості житлово-комунальних послуг.

Згідно п. 1 Методики визначення заборгованості з різниці в тарифах затвердженої Постановою Кабінетів Міністрів України № 977 від 15.09.2021, ця Методика встановлює порядок визначення заборгованості з різниці в тарифах на виробництво, транспортування та постачання теплової енергії, на теплову енергію, в тому числі вироблену з використанням альтернативних джерел енергії, послуги з централізованого опалення та централізованого постачання гарячої води, послуги з постачання теплової енергії та постачання гарячої води (у тому числі у разі заміни сторони у зобов'язанні та/або у разі правонаступництва), послуги з централізованого постачання холодної води та водовідведення (з використанням внутрішньобудинкових систем), послуги з централізованого водопостачання та централізованого водовідведення, що вироблялися, транспортувалися та постачалися відповідним категоріям споживачів, та/або іншим підприємствам теплопостачання, централізованого водопостачання та водовідведення, що постачають теплову енергію, надають послуги з централізованого опалення та централізованого постачання гарячої води, послуги з постачання теплової енергії та постачання гарячої води, послуги з централізованого постачання холодної води та водовідведення (з використанням внутрішньобудинкових систем), послуги з централізованого водопостачання та централізованого водовідведення відповідним категоріям споживачів, яка виникла у зв'язку з невідповідністю фактичної вартості теплової енергії, послуг з централізованого опалення та централізованого постачання гарячої води, послуг з постачання теплової енергії та постачання гарячої води, послуг з централізованого постачання холодної води та водовідведення (з використанням внутрішньобудинкових систем), послуг з централізованого водопостачання та централізованого водовідведення тарифам, що затверджувалися та/або погоджувалися органами державної влади чи органами місцевого самоврядування (далі - заборгованість з різниці в тарифах)..

Відповідно до п. 2 Методики визначення заборгованості з різниці в тарифах затвердженої Постановою Кабінетів Міністрів України № 977 від 15.09.2021, ця Методика застосовується теплопостачальними та теплогенеруючими організаціями, підприємствами централізованого водопостачання і водовідведення (далі - суб'єкти господарювання), що здійснюють виробництво, транспортування та постачання теплової енергії та надання відповідних комунальних послуг населенню, організаціям та установам, що фінансуються з державного та/або місцевих бюджетів, релігійним організаціям, іншим споживачам, та/або іншим підприємствам теплопостачання, централізованого водопостачання та водовідведення, що постачають теплову енергію, надають послуги з централізованого опалення та централізованого постачання гарячої води, послуги з постачання теплової енергії та постачання гарячої води, послуги з централізованого постачання холодної води та водовідведення (з використанням внутрішньобудинкових систем), послуги з централізованого водопостачання та централізованого водовідведення населенню, а також організаціям та установам, що фінансуються з державного та/або місцевих бюджетів, релігійним організаціям, іншим споживачам.

Ця Методика не застосовується суб'єктами господарювання під час визначення витрат та/або втрат, понесених внаслідок воєнних дій та з метою запобігання настанню гуманітарних кризових ситуацій, до яких відносяться витрати на ремонт пошкоджених виробничих потужностей, втрати від зменшення кількості абонентів та/або обсягу наданих послуг, втрати від зниження рівня розрахунків, що утворилися (утворяться) за періоди з 1 лютого 2022 р. по останнє число шостого місяця після місяця, в якому воєнний стан буде припинено або скасовано.

Відповідно до п. 5 Методики визначення заборгованості з різниці в тарифах затвердженої Постановою Кабінетів Міністрів України № 977 від 15.09.2021, Розрахунок обсягу заборгованості з різниці в тарифах здійснюється суб'єктами господарювання виходячи із встановлених уповноваженим органом тарифів на теплову енергію, комунальні послуги, що вироблялися, транспортувалися та постачалися населенню, установам і організаціям, що фінансуються з державного та/або місцевих бюджетів, релігійним організаціям, іншим споживачам, та/або іншим підприємствам теплопостачання, централізованого водопостачання та водовідведення, що постачають теплову енергію, надають комунальні послуги населенню, а також організаціям та установам, що фінансуються з державного та/або місцевих бюджетів, релігійним організаціям, іншим споживачам, відповідно до щорічної звітності, враховуючи період, протягом якого діяв та застосовувався відповідний тариф до споживача.

Відповідно до п. 6 Методики визначення заборгованості з різниці в тарифах затвердженої Постановою Кабінетів Міністрів України № 977 від 15.09.2021, Розрахунки обсягів заборгованості з різниці в тарифах здійснюються суб'єктами господарювання відповідно до вимог цієї Методики та підтверджуються документами, що визначені у Типовому положенні про територіальну комісію з питань узгодження заборгованості з різниці в тарифах, затвердженому постановою Кабінету Міністрів України від 1 вересня 2021 р. № 932, а також іншими документами, підтвердними матеріалами, наданими суб'єктом господарювання.

Згідно п. 7 Методики визначення заборгованості з різниці в тарифах затвердженої Постановою Кабінетів Міністрів України № 977 (в редакції від 15.09.2021), Обсяг заборгованості з різниці в тарифах визначається суб'єктами господарювання як різниця між фактичними витратами (з урахуванням витрат інвестиційної діяльності та фінансових витрат, пов'язаних з інвестиційною діяльністю) на теплову енергію, комунальні послуги, що вироблялися, транспортувалися та постачалися населенню, установам і організаціям, що фінансуються з державного та/або місцевих бюджетів, релігійним організаціям, іншим споживачам та/або іншим підприємствам теплопостачання, централізованого водопостачання та водовідведення, які надають населенню, організаціям та установам, що фінансуються з державного та/або місцевих бюджетів, релігійним організаціям, іншим споживачам такі послуги (далі - фактичні витрати), і фактичними нарахуваннями згідно з тарифами, що затверджувалися та/або погоджувалися органами державної влади чи органами місцевого самоврядування відповідно до порядків (методик) формування тарифів на теплову енергію, її виробництво, транспортування та постачання, надання комунальних послуг, затверджених Кабінетом Міністрів України, НКРЕ або НКРЕКП відповідно до їх повноважень, визначених законом, та застосовувалися суб'єктами господарювання до відповідної категорії споживачів.

Обсяг заборгованості з різниці в тарифах зменшується на:

суми трансфертів та фінансової допомоги з державного бюджету, фактично отриманих для фінансування витрат, які безпосередньо пов'язані з операційною (основною) діяльністю суб'єкта господарювання, зокрема витрат згідно із складовими встановлених тарифів, понесених у розрахунковому періоді, за який визначається заборгованість з різниці в тарифах;

суму коштів, фактично отриманих, та/або тих, що підлягають відшкодуванню з державного бюджету за рішення суду у зв'язку із заподіяною суб'єкту господарювання шкодою через незаконні рішення, дії чи бездіяльність органів державної влади та/або органів місцевого самоврядування, їх посадових і службових осіб.

Під час визначення суми трансфертів та фінансової допомоги з державного бюджету, на які зменшується обсяг заборгованості з різниці в тарифах, необхідно враховувати розподіл суми трансфертів та фінансової допомоги, отриманих з державного бюджету, між усіма категоріями споживачів теплової енергії (в розрізі ліцензованих видів діяльності), комунальних послуг. Зазначений розподіл здійснюється пропорційно обсягам реалізації теплової енергії, надання комунальних послуг кожній категорії споживачів.

Розрахунок обсягу заборгованості з різниці в тарифах здійснюється суб'єктом господарювання окремо за періодами її утворення та оформляється згідно з додатками.

Відповідно до п. 8 Методики визначення заборгованості з різниці в тарифах затвердженої Постановою Кабінетів Міністрів України № 977 від 15.09.2021, фактичні нарахування визначаються суб'єктами господарювання виходячи із встановлених уповноваженими органами тарифів на теплову енергію, комунальні послуги (без урахування податку на додану вартість), розрахованих за вимогами порядків формування тарифів, затверджених постановами Кабінету Міністрів України.

Сума нарахувань визначається в розрізі видів діяльності шляхом множення обсягів реалізації теплової енергії, надання комунальних послуг на тарифи (без урахування податку на додану вартість), що застосовувалися до відповідної категорії споживачів протягом періоду, в якому утворилася заборгованість з різниці в тарифах (протягом періоду, за який розраховуються фактичні нарахування).

У разі дії протягом періоду, за який розраховуються фактичні нарахування, двоставкових тарифів такі фактичні нарахування визначаються виходячи із умовно-змінної та умовно-постійної частини відповідного тарифу (без урахування податку на додану вартість).

Сума фактичних нарахувань зменшується на суми здійснених перерахунків та коригувань:

у зв'язку із зміною суб'єктом господарювання у сфері теплопостачання розміру нарахувань за теплову енергію, комунальні послуги споживачам виходячи із щомісячної зміни ціни природного газу;

у зв'язку з ненаданням послуг або наданням їх не в повному обсязі, зниженням якості;

в результаті встановлених контролюючим органом порушень порядку формування тарифів;

в результаті коригування плати (нарахувань) за теплову енергію, надані споживачам послуги.

Показники фактичних нарахувань повинні кореспондуватися з показниками, зазначеними у галузевій звітності, та ґрунтуватися на даних бухгалтерського обліку.

Розрахунок фактичних нарахувань здійснюється окремо за періодами, в яких утворилася заборгованість з різниці в тарифах за теплову енергію, комунальні послуги з урахуванням періоду дії тарифів для відповідної категорії споживачів, встановлених уповноваженими органами, та оформлюється відповідно до додатків.

Так, 11.05.1993 здійснено державну реєстрацію Приватного комунально-побутового підприємства «Теплокомунсервіс» код ЄДРПОУ 19408548 (далі - ПКПП «Теплокомунсервіс»), місцезнаходження якого розташоване за адресою: Київська обл., Бучанський р-н., м. Буча, вул. Пушкінська, 59-Б, офіс 127.

Основними видами діяльності вказаного підприємства є: Постачання пари, гарячої води та кондиційованого повітря (основний) (код КВЕД 35.30); Електромонтажні роботи (код КВЕД 43.21); Монтаж водопровідних мереж, систем опалення та кондиціонування (код КВЕД 43.22); Інші будівельно-монтажні роботи (код КВЕД 43.29) Комплексне обслуговування об'єктів (код КВЕД 81.10); Оптова торгівля іншими машинами й устаткуванням (код КВЕД); Інші види роздрібної торгівлі поза магазинами (код КВЕД 47.99); Надання послуг перевезення речей (переїзду) (код КВЕД 49.42); Ремонт і технічне обслуговування готових металевих виробів ( код КВЕД 33.11); Ремонт і технічне обслуговування машин і устаткування промислового призначення (код КВЕД 33.12); Ремонт і технічне обслуговування електронного й оптичного устаткування (код КВЕД 33.13); Ремонт і технічне обслуговування електричного устаткування (код КВЕД 33.14); Установлення та монтаж машин і устаткування (код КВЕД 33.20); Демонтаж (розбирання) машин і устаткування (код КВЕД 38.31); Будівництво житлових і нежитлових будівель (код КВЕД 41.20); Будівництво трубопроводів (код КВЕД 42.21); Технічні випробування та дослідження (код КВЕД 71.20); Каналізація, відведення й очищення стічних вод (код КВЕД 37.00); Забір, очищення та постачання води (код КВЕД 36.00).

Відповідно до п. 4.1. статуту ПКПП «Теплокомунсервіс», затвердженого рішенням Засновника № 1 від 11.08.2022 (нова редакція), органами управління підприємства є:

Засновник;

Директор;

Ревізійна комісія.

Відповідно до п. 4.3. статуту ПКПП «Теплокомунсервіс», затвердженого рішенням Засновника № 1 від 11.08.2022 (нова редакція) управління поточною діяльністю підприємства виконується виконавчим органом - Директором підприємства.

Директор вирішує всі питання діяльності Підприємства, окрім віднесених до виключної компетенції Засновника.

Відповідно до п. 4.4. статуту ПКПП «Теплокомунсервіс», затвердженого рішенням Засновника № 1 від 11.08.2022 (нова редакція), Директор призначається Засновником, підзвітний йому та організовує виконання його рішень.

Відповідно до п. 4.5. статуту ПКПП «Теплокомунсервіс», затвердженого рішенням Засновника № 1 від 11.08.2022 (нова редакція), Права та обов'язки особи, яка призначається на посаду Директора Засновником, регламентується наказом про його призначення та посадовою інструкцією.

Відповідно до п. 4.6. статуту ПКПП «Теплокомунсервіс», затвердженого рішенням Засновника № 1 від 11.08.2022 (нова редакція), Директор діє від імені Підприємства без довіреностей в межах, встановлених цим Статутом та рішеннями Замовника.

Відповідно до п. 4.8. статуту ПКПП «Теплокомунсервіс», затвердженого рішенням Засновника № 1 від 11.08.2022 (нова редакція), Директор Підприємства керує діяльністю Підприємства і несе особисту відповідальність в межах, передбачених трудовим договором та чинними законодавством за виконання покладених на нього завдань.

Відповідно до п. 4.9. статуту ПКПП «Теплокомунсервіс», затвердженого рішенням Засновника № 1 від 11.08.2022 (нова редакція), Директор має право підпису будь-яких документів, стосовно діяльності Підприємства, у взаємовідносинах з банківськими установами, державними органами, а також інших документів, необхідних для забезпечення фінансово-господарської діяльності Підприємства без окремої довіреності.

Відповідно до п. 4.10. статуту ПКПП «Теплокомунсервіс», затвердженого рішенням Засновника № 1 від 11.08.2022 (нова редакція), Директор може доручити вирішення окремих питань, що входять в його компетенцію, іншими посадовими особам Підприємства, які діють в межах повноважень визначених довіреністю, що видається Директором.

Відповідно до п. 5 розділу 1 Посадової інструкції Директора ПКПП «Теплокомунсервіс» затвердженої Засновником Приватного комунально-побутового підприємства «Теплокомунсервіс» ОСОБА_8 від 10.11.2003, Директор підприємства повинен знати:

Постанови, розпорядження, накази, нормативні, методичні та інші нормативно-правові акти органів державної влади та місцевого самоврядування, які регулюють діяльність підприємства.

Організаційні основи виробничої діяльності;

Спеціалізацію та структуру підприємства;

Виробничі потужності підприємства;

Технологію виробництва продукції підприємства;

Порядок складання перспективних планів виробничо-господарської діяльності, технічного, економічного та соціального розвитку підприємства;

Основи екологічного законодавства вимоги з охорони навколишнього середовища;

Порядок укладання і виконання виробничих договорів;

Методи господарювання і управління підприємством;

Основи маркетингу та менеджменту;

Основи економіки і нормування праці;

Норми витрачання сировини, матеріалів та інструменту;

Кон'юнктуру ринку.

Порядок і строки складання внутрішньої звітності.

Законодавство з охорони праці, пожежної безпеки та виробничої санітарії;

Правила внутрішнього трудового розпорядку;

Правила експлуатації обладнання на підприємстві та вимоги щодо розробки технологічної документації;

Норми ділової поведінки та етики професійних відносин;

Методи ведення ділових бесід і переговорів;

Основи трудового законодавства та організацію кадрової роботи;

Науково-технічні досягнення та передовий досвід в в галузі теплоенергетики.

Згідно витягу з наказу № 58-к від 04.09.2018 в.о. директора ПКПП «Теплокомунсервіс» ОСОБА_9 , від 05.09.2018 ОСОБА_6 призначено на посаду головного економіста планово-економічного відділу.

Відповідно до розділу ІІ «Посадові обов?язки» Посадової інструкції головного економіста ПКПП «Теплокомунсервіс» затвердженої директором ПКПП «Теплокомунсервіс» «Теплокомунсервіс» ОСОБА_10 від 03.02.2020, до обов'язків головного економіста входить:

1. Забезпечує виконання завдань та функцій покладених на планово-економічний відділ та здійснює керівництво та координацію роботи підпорядкованого персоналу планово-економічного відділу (ПЕВ);

2. Розробляє і організовує впровадження заходів щодо підвищення продуктивності, ефективності і рентабельності виробництва, зниження собівартості виробництва теплової енергії, забезпечення зростання продуктивності праці, досягнення ефективних результаті за умов раціоналізації витрат матеріальних, трудових і фінансових ресурсів.

3. Організовує розроблення планів техніко-економічних витрат, тарифів на теплову енергію, послуги з централізованого водопостачання та водовідведення та інші роботи (послуги).

4. Аналізує фінансово-господарську діяльність підприємства.

5. Займається визначенням фактичної собівартості теплової енергії та послуги з централізованого водопостачання та водовідведення.

6. Здійснює контроль за виконанням фінансових показників підприємства, розрахунками з постачальниками, надходженнями коштів від споживачів, забезпечує додержання режиму економії.

7. Аналізує виконання кошторисів, оперативну бухгалтерську звітність з фінансової діяльності.

Згідно з ч. 3 ст. 18 КК України службовими особами є особи, які постійно, тимчасово чи за спеціальним повноваженням здійснюють функції представників влади чи місцевого самоврядування, а також постійно чи тимчасово обіймають в органах державної влади, органах місцевого самоврядування, на підприємствах, в установах чи організаціях посади, пов'язані з виконанням організаційно-розпорядчих чи адміністративно-господарських функцій, або виконують такі функції за спеціальним повноваженням, яким особа наділяється повноважним органом державної влади, органом місцевого самоврядування, центральним органом державного управління із спеціальним статусом, повноважним органом чи повноважною службовою особою підприємства, установи, організації, судом або законом.

Таким чином, в силу займаної посади ОСОБА_6 наділена організаційно-розпорядчими та адміністративно-господарськими функціями, тобто згідно ч. 3 ст. 18 КК України є службовою особою.

Відтак, рішенням виконавчого комітету Бучанської міської ради від 18.12.2018 № 661 проведено коригування та встановлення тарифів на послуги з централізованого опалення, що надаються ПКПП «Теплокомунсервіс».

Відповідно до пункту 1 Рішення, провести коригування та встановити тарифи на послуги з централізованого опалення, що надаються ПКПП «Теплокомунсервіс» згідно структури тарифу на виробництво теплової енергії, наведеної у додатку 1, структури тарифів на транспортування теплової енергії згідно додатку 2, структури тарифів на постачання теплової енергії згідно додатку 3, структури тарифу на теплову енергію та на послуги з централізованого опалення згідно додатку 4:

Пунктом 1.1. Рішення одноставкові тарифи на послуги з централізованого опалення згідно з ПДВ для населення:

Плата за опалення (крім модульних та дахових котелень):

- для абонентів житлових будинків без будинкових та квартирних приладів обліку теплової енергії 1 м2 опалюваної площі на місяць (з ПДВ) - 47, 87 грн.;

- для абонентів житлових будинків з будинковими та квартирними приладами обліку теплової енергії (з ПДВ) за 1 Гкал - 1979, 05 грн.

Палата за опалення для модульних та дахових котелень:

- для житлових будинків без будинкових та квартирних приладів обліку теплової енергії за 1 м2 опалюваної площі на місяць (з ПДВ) - 47,18 грн.;

- для абонентів житлових будинків з будинковими та квартирними приладами обліку теплової енергії (з ПДВ) за 1 Гкал - 1950, 80 грн.

Пунктом 1.2 Рішення для бюджетних установ вартість теплової енергії

(з ПДВ) в опалювальний період 1945, 78 за Гкал.

Пунктом 1.3 Рішення для інших підприємств вартість теплової енергії

(з ПДВ) в опалювальний період 1945 грн за 1 Гкал.

Рішенням виконавчого комітету Бучанської міської ради від 17.08.2021 № 557 встановлено тарифи на теплову енергію, її виробництво, транспортування та постачання та послугу з постачання енергії, що надаються приватним комунально-побутовим підприємством «Теплокомунсервіс».

Рішенням виконавчого комітету Бучанської міської ради від 19.10.2021 № 801 внесено зміни до рішення виконавчого комітету Бучанської міської ради від 17.08.2021 № 557 «Про встановлення тарифів на теплову енергію, її виробництво, транспортування та постачання та послуги з постачання теплової енергії, що надаються приватним комунально-побутовим підприємством Теплокомунсервіс», проведено відповідне коригування тарифів.

Пунктом 2 зазначеного рішення визначено, що ввести в дію тарифи, встановлені даним рішенням, з початку опалювального сезону в Бучанській міській територіальній громаді на 2021-2022 роки.

Пунктом 2.2 Рішення від 19.10.2021 № 801, визначеного, що ПКПП «Теплокомунсервіс» застосувати тарифи для населення, що діяв в опалювальному сезоні 2020-2021 встановлені рішенням виконавчого комітету Бучанської міської ради від 18.12.2018 № 661, виходячи з пункту 2.1 даного рішення.

Пунктом 2.1. рішення відділ житлово-комунальної інфраструктури зобов'язано розробити Програму відшкодування різниці між розміром тарифів на послуги з постачання теплової енергії та розміром економічного обґрунтованих витрат на 2021-2022 роки для населення та винести на розгляд депутатських комісій з подальшим винесенням на сесію Бучанської міської ради.

Рішенням двадцятої сесії восьмого скликання Бучанської міської ради від 28.10.2021 № 2168-20VIII затверджено Програму відшкодування різниці між розміром тарифів на послуги з постачання теплової енергії та розміром економічного обґрунтованих витрат на 2021-2022 роки.

Відповідно до п.1 розділу 1 Програми, ініціатор розроблення Програми відділ житлово-комунальної інфраструктури Бучанської міської ради.

Відповідно до п. 6 Програми, учасники Програми є ПКПП «Теплокомунсервіс», ТОВ «Ліневіч Груп Сервіс», КПП «Теплоенергопостач».

Відповідно до п. 5 розділу 1 Програми, головним розпорядником бюджетних коштів являється Бучанська міська рада.

Відповідно до п. 7 розділу 1 Програми, термін реалізації програми є IV квартал 2021 року січень - квітень 2022 року.

Відповідно до розділу 3 Програми, прийняття даної прогами має за мету:

- прогнозування та виділення з державного, обласного, місцевого бюджетів коштів для відшкодування різниці між розміром тарифу та розміром економічно обґрунтованих витрат на їх виробництво;

- забезпечення беззбиткової діяльності теплопостачальних організацій відповідно до вимог чинного законодавства України;

- збереження кількості і покращення якості послуг з постачання теплової енергії населенню Бучанської міської територіальної громади;

- забезпечення своєчасного розрахунку за наданні послуги;

- гарантування своєчасної сплати податків, зборів, розрахунків за спожитий природний газ та інших платежів, належного виконання зобов'язань роботодавця перед працівниками з оплати праці.

Основними завданнями програми є: відшкодування різниці в тарифах підприємствам, що надають послуги в населених пунктах Бучанської міської територіальної громади з теплопостачання, населенню за тарифами, затвердженими рішенням виконавчого комітету Бучанської міської ради, які є нижчими від економічно обґрунтованих витрат на її виробництво, транспортування та постачання; сприяння стабільній роботі підприємств; підвищення якості послуг, які надаються населенню Бучанської міської територіальної громади.

Відповідно до розділу 6 Програми, фінансування Програми здійснюється за рахунок: місцевого бюджету Бучанської міської територіальної громади; Обласного бюджету; Державного бюджету; інших джерел не заборонених законодавством України.

Фактичне відшкодування різниці в тарифах надавачу послуг споживачами на послуги з постачання теплової енергії на території Бучанської міської територіальної громади проводиться відповідно до вимог Порядку розрахунків, обліку та відшкодування різниці в тарифах на послуги з постачання теплової енергії у випадку невідповідності фактичної вартості послуг встановленим тарифам для споживачів Бучанської міської територіальної громади.

Головним розпорядником коштів на виконання Програми є Бучанська міська рада.

Фінансування заходів Програми здійснюється в межах фінансових можливостей бюджету Бучанської міської територіальної громади.

Відповідно до п. 1 Додатку № 2 до Програми відшкодування різниці між розміром тарифів на послуги з постачання теплової енергії та розміром економічно - обґрунтованих витрат на 2021- 2022 р.р. «Порядок розрахунків, обліку та відшкодування різниці в тарифах на послуги з постачання теплової енергії, у випадку невідповідності фактичної вартості послуг встановленим тарифами для споживачів Бучанської міської територіальної громади» (надалі Порядок), цей Порядок визначає механізм розрахунку та відшкодування підприємствам, товариствам різниці між діючими тарифами на послугу з постачання теплової енергії, та фактичними витратами підприємства, товариства на їх виробництво. транспортування та постачання (далі - різниця в тарифах).

Відповідно до п. 3 Порядку, Підприємство, товариство, заключає договір про відшкодування різниці між розміром тарифів на послугу з постачання теплової енергії та розміром економічно обґрунтованих витрат з Бучанською міською радою.

Відповідно до п. 4 Порядку, щомісяця підприємство, товариство готує розрахунки з різниці в тарифах за формою згідно з додатком та подає Бучанській міській раді для погодження.

Відповідно до п. 5 Порядку, обсяг заборгованості визначається підприємством, товариством на підставі таких підтверджуючих документів:

1) розрахунок фактичної собівартості на виробництво, транспортування та постачання теплової енергії населенню, що засвічений підписом керівника, скріпленим печаткою;

2) копія рішення виконавчого комітету Бучанської міської ради про встановлення діючих тарифів;

3) звіт про витрати на виробництво та фінансові показники діяльності підприємств, товариств за встановленою для відповідного виду діяльності звітною формою засвідчений підписом керівника, скріплений печаткою.

Відповідно п. 6 Порядку, обсяг заборгованості визначається надавачами послуг як різниця між фактичними витратами, пов'язаними з наданням послуг споживачам, скоригованими на обмеження, передбачені в розрахунках діючих тарифів, і фактичними нарахуваннями згідно з тарифами, що встановлювалися виконавчим комітетом Бучанської міської ради.

Відповідно до п. 8 Порядку, Бучанська міська рада, як головний розпорядник бюджетних коштів, на підставі рішення виконавчого комітету Бучанської міської ради про погодження розрахунків з різниці в тарифах, в межах бюджету, проводить відшкодування витрат, що пов'язані з дією цін/тарифів на житлово-комунальні послуги, нижчих від розміру економічно обґрунтованих витрат на їх виробництво, транспортування та постачання теплової енергії.

Відтак, у невстановлений досудовим розслідуванням час та місці, але не пізніше 19.10.2021 у ОСОБА_10 , який перебував на посаді директора ПКПП «Теплокомунсервіс» та головного економіста ПКПП «Теплокомунсервіс» ОСОБА_6 , які усвідомивши, що у Додатку № 4 Порядку до Програми відшкодування різниці між розміром тарифів на послугу з постачання теплової енергії та розміром економічно-обґрунтованих витрат на 2021-2022, допущено помилку, а саме в табличці для вирахування різниці в стовпчику № 4 замість показників фактичних витрат зазначено «Економічно-обґрунтований тариф на 2021-2022 рр. грн/Гкал», що суперечить п. 6 Порядку та усвідомивши, що уразі застосування для вирахування різниці економічно-обґрунтовані тарифи ПКПП «Теплокомунсервіс» зможе отримувати надприбутки, виник злочинний умисел спрямований на заволодіння бюджетними коштами виконавчого комітету Бучанської міської ради, які виділялись на відшкодування різниці між розміром тарифів на послуги з постачання теплової енергії та розміром фактичних витрат для населення Бучанської міської територіальної громади.

Згідно з розробленого ОСОБА_10 та ОСОБА_6 злочинного плану, ПКПП «Теплокомунсервіс», як підприємство, що має технічні та виробничі можливості, а також маючи відповідні ліцензії на виготовлення та постачання теплової енергії для населення Бучанської міської територіальної громади, повинно постачати теплову енергію за тарифами встановленими та затвердженими Рішенням Бучанської міською радою від 19.10.2021 № 801, а саме за тарифами, що діяв в опалювальному сезоні 2020-2021 встановлені рішенням виконавчого комітету Бучанської міської ради від 18.12.2018 № 661 та отримати відшкодування за рахунок бюджетних коштів Бучанської міської ради в різниці між розміром тарифу на послуги з постачання теплової енергії та розміром економічно обґрунтованих витрат (фактичних витрат) на їх виробництво, транспортування та постачання теплової енергії для населення.

В свою чергу ОСОБА_6 , перебуваючи на посаді головного економіста ПКПП «Теплокомунсервіс» на виконання злочинного плану, повинна була здійснювати розрахунок відшкодування ПКПП «Теплокомунсервіс» різниці між розміром економічно обґрунтованих витрат на їх виробництво, транспортування та постачання теплової енергії для населення, шляхом внесення відомостей до таблички розробленої відповідно до Додатку № 4 до Прогами відшкодування різниці між розміром тарифів на послугу з постачання теплової енергії та розміром економічно - обґрунтованих витрат на 2021-2022 рр., а саме здійснювати розрахунок різниці виходячи з економічно-обґрунтованих тарифів та у подальшому засвідчити даний розрахунок своїм підписом і передати на погодження ОСОБА_10 , а після погодження скерувати даний розрахунок в різниці до Бучанської міської ради.

ОСОБА_10 в свою чергу, як директор ПКПП «Теплокомунсервіс», повинен був затвердити складений ОСОБА_6 розрахунок відшкодування різниці між розміром тарифу на послугу з постачання теплової енергії та розміром економічно обґрунтованих витрат на їх виробництво, транспортування та постачання теплової енергії для населення ПКПП «Теплокомунсервіс» своїм підписом та печаткою підприємства.

В порушення вищевказаних вимог законодавства щодо відшкодування заборгованості з різниці в тарифах директор ПКПП «Теплокомунсервіс» ОСОБА_10 , головний економіст ПКПП «Теплокомунсервіс» ОСОБА_6 заволоділи бюджетними коштами виконавчого комітету Бучанської міської ради за наступних обставин.

Так, протягом періоду з 01.01.2020 по 30.06.2023 між ПКПП «Теплокомунсервіс» та Бучанською міською радою укладено три договори «Про відшкодування різниці між розміром тарифів на послуги з постачання теплової енергії та розміром економічно обґрунтованих витрат», а саме:

Договір від 23.11.2021№ 252 з терміном дії з 29.10.2020 по 30.06.2023, Договір від 22.12.2021 № 295 та договір від 18.01.2022 № 1-Т з терміном дії з 01.01.2022 по 31.12.2022.

Пункти укладених договорів є ідентичними.

Умовами укладених договорів серед іншого передбачено наступне:

Відповідно до розділу 1 Договорів, Предметом договору визначено, що Виконавець забезпечує надання послуги з постачання теплової енергії на території Бучанської міської територіальної громади із застосуванням тарифів для населення, що діяли в опалювальному періоді 2020 - 2021 років, які встановлені рішеннями виконавчого комітету Бучанської міської ради Київської області від 18.12.2018 № 661, а Бучанська міська рада бере участь у витратах Виконавця по наданню послуги з постачання теплової енергії відповідно до різниці в тарифах встановлених рішенням виконавчого комітету Бучанської міської ради 17.08.2021 № 557 та рішенням виконавчого комітету Бучанської міської ради 18.12.2018 № 661, відповідно до Програм «Відшкодування різниці між розміром тарифів на послугу з постачання теплової енергії та розміром економічно обґрунтованих витрат на 2021 - 2022 роки, затвердженої рішенням 20-ї сесії 8-го скликання Бучанської міської ради від 27.01.2022 № 2809-27-VIII.

Відповідно до Розділу 2 Договорів, визначено, що: виконавець зобов'язується забезпечити:

- надання послуги з постачання теплової енергії для потреб опалення відповідної якості та в обсязі відповідно до теплового навантаження багатоквартирних житлових будинків на території Бучанської міської територіальної громади за тарифом для населення, що діяв в опалювальному сезоні 2020-2021 років та встановлений рішенням виконавчого комітету Бучанської міської ради від 18.12.2018 № 661;

- подання до Бучанської міської ради розрахунків відшкодування різниці між розміром тарифу на послугу з постачання теплової енергії та розміром економічно обґрунтованих витрат на їх виробництво, транспортування та постачання до 12 числа місяця, наступного за розрахунковим місяцем, відповідно до пункту 4 «Порядку розрахунків, обліку та відшкодування різниці в тарифах на послугу постачання теплової енергії, у випадку невідповідності фактичної вартості послуг встановленим тарифам для споживачів Бучанської міської територіальної громади».

Бучанська міська рада зобов'язується провести відшкодування різниці витрат Виконавця, що пов'язане з дією тарифів на послуги з постачання теплової енергії, які є нижчими від розміру економічно обґрунтованих витрат на їх виробництво шляхом перерахування коштів на рахунок Виконавця послуга згідно затвердженого розрахунку відшкодування різниці між розміром тарифу на послугу з постачання теплової енергії а розміром економічно обґрунтованих витрат на їх виробництво.

Розділом 4 Договорів «Порядок розрахунків» визначено, відшкодування Виконавцю здійснюється на підставі затверджених розрахунків різниці між розміром тарифу на послугу та розміром економічно обґрунтованих витрат.

Так, в ході виконання зазначених договорів, у невстановлений досудовим розслідуванням час та місці, але не пізніше 16.11.2021 ОСОБА_6 , на виконання злочинного плану групи щодо заволодіння бюджетними коштами виконавчого комітету Бучанської міської ради, достовірно знаючи про фактичні витрат на виробництво, постачання та транспортування теплової енергії громаді, в порушення п. 6 Додатку № 2 до Програми відшкодування різниці між розміром тарифів на послугу з постачання теплової енергії та розміром економічно - обґрунтованих витрат «Порядок розрахунку обліку, відшкодування різниці в тарифах на послуг з постачання теплової енергії, у випадку не відповідності фактичної вартості послуг встановленим тарифам для споживачів Бучанської міської територіальної громади», здійснила розрахунок шляхом внесення відомостей до Додатку № 4 Програми відшкодування різниці між розміром тарифів на послугу з постачання теплової енергії та розміром економічно - обґрунтованих витрат на 2021-2022 рр. зазначивши показники економічно - обґрунтованих тарифів, які затверджені рішення Бучанської міської ради від 18.12.2018 № 661, за жовтень 2021 рік тим самим збільшивши загальний обсяг різниці між діючими тарифами для населення, встановленими виконавчим комітетом Бучанської міської ради та економічно-обґрунтованими витратами (фактичними витратами) на постачання теплової енергії, після чого засвідчила даний розрахунок своїм підписом та у невстановлений досудовим розслідуванням час та місці передала даний розрахунок для погодження директору ПКПП «Теплокомунсервіс» ОСОБА_10 .

Після чого, у невстановлений досудовим розслідуванням час та місці, але не пізніше 16.11.2021 директор ПКПП «Теплокомунсервіс» ОСОБА_10 , діючи згідно з розробленим планом групи щодо заволодіння бюджетними коштами виконавчого комітету Бучанської міської ради, затвердив своїм підписом та скріпив печаткою складений ОСОБА_6 . Додаток № 4 Програми відшкодування різниці між розміром тарифів на послугу з постачання теплової енергії та розміром економічно - обґрунтованих витрат на 2021-2022 рр. за жовтень 2021 року на загальну суму 488 300, 00 грн.

У подальшому, ОСОБА_6 , діючи у відповідності до розробленого злочинного плану групи, щодо заволодіння бюджетними коштами виконавчого комітету Бучанської міської ради, у невстановлений досудовим розслідуванням час передала засвідчений Додаток № 4 Програми відшкодування різниці між розміром тарифів на послугу з постачання теплової енергії та розміром економічно - обґрунтованих витрат на 2021-2022 рр. за жовтень 2021 року на загальну суму 488 300, 00 грн до Бучанської міської ради для його затвердження та здійснення відшкодування на вказану суму.

Рішенням виконавчого комітету Бучанської міської ради від 16 листопада 2021 року № 901, затверджено розрахунок відшкодування різниці між розміром на послуги з постачання теплової енергії та розміром економічно обґрунтованих витрат на їх виробництво, транспортування та постачання теплової енергії для населення, за жовтень ПКПП «Теплокомунсервіс» за жовтень 2021 рік на загальну суму 488 300, 00 грн.

Відповідно до банківської виписки по рахунку за 30.11.2021 Бучанською міською радою здійснено оплату двома платежами на суму 90 940, 00 грн та на суму 397 360, 00 грн на рахунок ПКПП «Теплокомунсервіс».

Продовжуючи реалізацію свого розробленого злочинного пану групи, в ході виконання зазначених договорів, у невстановлений досудовим розслідуванням час та місці, але не пізніше 15.12.2021 ОСОБА_6 , на виконання злочинного плану групи щодо заволодіння бюджетними коштами виконавчого комітету Бучанської міської ради, достовірно знаючи про фактичні витрат на виробництво, постачання та транспортування теплової енергії громаді, в порушення п. 6 Додатку № 2 до Програми відшкодування різниці між розміром тарифів на послугу з постачання теплової енергії та розміром економічно - обґрунтованих витрат «Порядок розрахунку обліку, відшкодування різниці в тарифах на послуг з постачання теплової енергії, у випадку не відповідності фактичної вартості послуг встановленим тарифам для споживачів Бучанської міської територіальної громади», здійснила розрахунок шляхом внесення відомостей до Додатку № 4 Програми відшкодування різниці між розміром тарифів на послугу з постачання теплової енергії та розміром економічно - обґрунтованих витрат на 2021-2022 рр. зазначивши показники економічно - обґрунтованих тарифів, які затверджені рішення Бучанської міської ради від 18.12.2018 № 661, за листопад 2021 рік тим самим збільшивши загальний обсяг різниці між діючими тарифами для населення, встановленими виконавчим комітетом Бучанської міської ради та економічно-обґрунтованими витратами (фактичними витратами) на постачання теплової енергії, після чого засвідчила даний розрахунок своїм підписом та у невстановлений досудовим розслідуванням час та місці передала даний розрахунок для погодження директору ПКПП «Теплокомунсервіс» ОСОБА_10 .

Після чого, у невстановлений досудовим розслідуванням час та місці, але не пізніше 15.12.2021 директор ПКПП «Теплокомунсервіс» ОСОБА_10 , діючи згідно з розробленим планом групи щодо заволодіння бюджетними коштами виконавчого комітету Бучанської міської ради, затвердив своїм підписом та скріпив печаткою складений ОСОБА_6 . Додаток № 4 Програми відшкодування різниці між розміром тарифів на послугу з постачання теплової енергії та розміром економічно - обґрунтованих витрат на 2021-2022 рр. за листопад 2021 року на загальну суму 1 984 681, 00 грн.

У подальшому ОСОБА_6 , діючи у відповідності до розробленого злочинного плану групи, щодо заволодіння бюджетними коштами виконавчого комітету Бучанської міської ради, у невстановлений досудовим розслідуванням час передала засвідчений Додаток № 4 Програми відшкодування різниці між розміром тарифів на послугу з постачання теплової енергії та розміром економічно - обґрунтованих витрат на 2021-2022 рр. за листопад 2021 року на загальну суму 1 984 681, 00 грн. до Бучанської міської ради для його затвердження та здійснення відшкодування на вказану суму.

Рішенням виконавчого комітету Бучанської міської ради від 15 грудня 2021 року № 2121, затверджено розрахунок відшкодування різниці між розміром на послуги з постачання теплової енергії та розміром економічно обґрунтованих витрат на їх виробництво, транспортування та постачання теплової енергії для населення, за жовтень ПКПП «Теплокомунсервіс» за листопад 2021 рік на загальну суму 1 984 681, 00 грн.

Відповідно до банківської виписки по рахунку за 23.12.2021 Бучанською міською радою здійснено оплату одним платежем на суму 1 984 681, 00 грн. на рахунок ПКПП «Теплокомунсервіс».

Продовжуючи реалізацію розробленого злочинного плану групи, в ході виконання зазначених договорів, у невстановлений досудовим розслідуванням час та місці, але не пізніше 29.12.2021 ОСОБА_6 , на виконання злочинного плану групи щодо заволодіння бюджетними коштами виконавчого комітету Бучанської міської ради, достовірно знаючи про фактичні витрат на виробництво, постачання та транспортування теплової енергії громаді, в порушення п. 6 Додатку № 2 до Програми відшкодування різниці між розміром тарифів на послугу з постачання теплової енергії та розміром економічно - обґрунтованих витрат «Порядок розрахунку обліку, відшкодування різниці в тарифах на послуг з постачання теплової енергії, у випадку не відповідності фактичної вартості послуг встановленим тарифам для споживачів Бучанської міської територіальної громади», здійснила розрахунок шляхом внесення відомостей до Додатку № 4 Програми відшкодування різниці між розміром тарифів на послугу з постачання теплової енергії та розміром економічно - обґрунтованих витрат на 2021-2022 рр. зазначивши показники економічно - обґрунтованих тарифів, які затверджені рішення Бучанської міської ради від 18.12.2018 № 661, за грудень 2021 рік тим самим збільшивши загальний обсяг різниці між діючими тарифами для населення, встановленими виконавчим комітетом Бучанської міської ради та економічно-обґрунтованими витратами (фактичними витратами) на постачання теплової енергії, після чого засвідчила даний розрахунок своїм підписом та у невстановлений досудовим розслідуванням час та місці передала даний розрахунок для погодження директору ПКПП «Теплокомунсервіс» ОСОБА_10 .

Після чого, у невстановлений досудовим розслідуванням час та місці, але не пізніше 29.12.2021 директор ПКПП «Теплокомунсервіс» ОСОБА_10 , діючи згідно з розробленим планом групи щодо заволодіння бюджетними коштами виконавчого комітету Бучанської міської ради, затвердив своїм підписом та скріпив печаткою складений ОСОБА_6 . Додаток № 4 Програми відшкодування різниці між розміром тарифів на послугу з постачання теплової енергії та розміром економічно - обґрунтованих витрат на 2021-2022 рр. за грудень 2021 року на загальну суму 1 795 784, 00 грн.

У подальшому ОСОБА_6 , діючи у відповідності до розробленого злочинного плану групи, щодо заволодіння бюджетними коштами виконавчого комітету Бучанської міської ради, у невстановлений досудовим розслідуванням час передала засвідчений Додаток № 4 Програми відшкодування різниці між розміром тарифів на послугу з постачання теплової енергії та розміром економічно - обґрунтованих витрат на 2021-2022 рр. за грудень 2021 року на загальну суму 1 795 784, 00 грн. до Бучанської міської ради для його затвердження та здійснення відшкодування на вказану суму.

Рішенням виконавчого комітету Бучанської міської ради від 29 грудня 2021 року № 1086, затверджено розрахунок відшкодування різниці між розміром на послуги з постачання теплової енергії та розміром економічно обґрунтованих витрат на їх виробництво, транспортування та постачання теплової енергії для населення, за жовтень ПКПП «Теплокомунсервіс» за грудень 2021 рік на загальну суму 1 795 784, 00 грн.

Відповідно до банківської виписки по рахунку за 30.12.2021 Бучанською міською радою здійснено оплату трьома платежами на суму 1 262 672, 00 грн, 525162, 00 та на суму 7 950, 00 на рахунок ПКПП «Теплокомунсервіс».

Продовжуючи реалізацію розробленого злочинного плану групи, в ході виконання зазначених договорів, у невстановлений досудовим розслідуванням час та місці, але не пізніше 18.01.2022 ОСОБА_6 , на виконання злочинного плану групи щодо заволодіння бюджетними коштами виконавчого комітету Бучанської міської ради, достовірно знаючи про фактичні витрат на виробництво, постачання та транспортування теплової енергії громаді, в порушення п. 6 Додатку № 2 до Програми відшкодування різниці між розміром тарифів на послугу з постачання теплової енергії та розміром економічно - обґрунтованих витрат «Порядок розрахунку обліку, відшкодування різниці в тарифах на послуг з постачання теплової енергії, у випадку не відповідності фактичної вартості послуг встановленим тарифам для споживачів Бучанської міської територіальної громади», здійснила розрахунок шляхом внесення відомостей до Додатку № 4 Програми відшкодування різниці між розміром тарифів на послугу з постачання теплової енергії та розміром економічно - обґрунтованих витрат на 2021-2022 рр. зазначивши показники економічно - обґрунтованих тарифів, які затверджені рішення Бучанської міської ради від 18.12.2018 № 661, за грудень 2021 рік (у період з 25.12.2021 по 31.12.2021) тим самим збільшивши загальний обсяг різниці між діючими тарифами для населення, встановленими виконавчим комітетом Бучанської міської ради та економічно-обґрунтованими витратами (фактичними витратами) на постачання теплової енергії, після чого засвідчила даний розрахунок своїм підписом та у невстановлений досудовим розслідуванням час та місці передала даний розрахунок для погодження директору ПКПП «Теплокомунсервіс» ОСОБА_10 .

Після чого, у невстановлений досудовим розслідуванням час та місці, але не пізніше 18.01.2021 директор ПКПП «Теплокомунсервіс» ОСОБА_10 , діючи згідно з розробленим планом групи щодо заволодіння бюджетними коштами виконавчого комітету Бучанської міської ради, затвердив своїм підписом та скріпив печаткою складений ОСОБА_6 . Додаток № 4 Програми відшкодування різниці між розміром тарифів на послугу з постачання теплової енергії та розміром економічно - обґрунтованих витрат на 2021-2022 рр. за грудень 2021 (у період з 25.12.2021 по 31.12.2021) року на загальну суму 1 019 068, 00 грн.

У подальшому ОСОБА_6 , діючи у відповідності до розробленого злочинного плану групи, щодо заволодіння бюджетними коштами виконавчого комітету Бучанської міської ради, у невстановлений досудовим розслідуванням час передала засвідчений Додаток № 4 Програми відшкодування різниці між розміром тарифів на послугу з постачання теплової енергії та розміром економічно - обґрунтованих витрат на 2021-2022 рр. за грудень 2021 року (у період з 25.12.2021 по 31.12.2021) на загальну суму 1 019 068, 00 грн. до Бучанської міської ради для його затвердження та здійснення відшкодування на вказану суму.

Рішенням виконавчого комітету Бучанської міської ради від 18 січня 2022 року № 10, затверджено розрахунок відшкодування різниці між розміром на послуги з постачання теплової енергії та розміром економічно обґрунтованих витрат на їх виробництво, транспортування та постачання теплової енергії для населення, за жовтень ПКПП «Теплокомунсервіс» за грудень 2021 рік (у період з 25.12.2021 по 31.12.2021) на загальну суму 1 019 068, 00 грн.

Відповідно до банківської виписки по рахунку за 04.02.2022 Бучанською міською радою здійснено оплату одним платежем на суму 1 019 068, 00 грн., на рахунок ПКПП «Теплокомунсервіс».

Продовжуючи реалізацію розробленого злочинного плану групи, в ході виконання зазначених договорів, у невстановлений досудовим розслідуванням час та місці, але не пізніше 22.02.2022 ОСОБА_6 , на виконання злочинного плану групи щодо заволодіння бюджетними коштами виконавчого комітету Бучанської міської ради, достовірно знаючи про фактичні витрат на виробництво, постачання та транспортування теплової енергії громаді, в порушення п. 6 Додатку № 2 до Програми відшкодування різниці між розміром тарифів на послугу з постачання теплової енергії та розміром економічно - обґрунтованих витрат «Порядок розрахунку обліку, відшкодування різниці в тарифах на послуг з постачання теплової енергії, у випадку не відповідності фактичної вартості послуг встановленим тарифам для споживачів Бучанської міської територіальної громади», здійснила розрахунок шляхом внесення відомостей до Додатку № 4 Програми відшкодування різниці між розміром тарифів на послугу з постачання теплової енергії та розміром економічно - обґрунтованих витрат на 2021-2022 рр. зазначивши показники економічно - обґрунтованих тарифів, які затверджені рішення Бучанської міської ради від 18.12.2018 № 661, за січень 2022 тим самим збільшивши загальний обсяг різниці між діючими тарифами для населення, встановленими виконавчим комітетом Бучанської міської ради та економічно-обґрунтованими витратами (фактичними витратами) на постачання теплової енергії, після чого засвідчила даний розрахунок своїм підписом та у невстановлений досудовим розслідуванням час та місці передала даний розрахунок для погодження директору ПКПП «Теплокомунсервіс» ОСОБА_10 .

Продовжуючи реалізацію розробленого злочинного плану групи, у невстановлений досудовим розслідуванням час та місці, але не пізніше 22.02.2022 директор ПКПП «Теплокомунсервіс» ОСОБА_10 , діючи згідно з розробленим планом групи щодо заволодіння бюджетними коштами виконавчого комітету Бучанської міської ради, затвердив своїм підписом та скріпив печаткою складений ОСОБА_6 . Додаток № 4 Програми відшкодування різниці між розміром тарифів на послугу з постачання теплової енергії та розміром економічно - обґрунтованих витрат на 2021-2022 рр. за січень 2022 року на загальну суму 3 124 790,00 грн.

У подальшому ОСОБА_6 , діючи у відповідності до розробленого злочинного плану групи, щодо заволодіння бюджетними коштами виконавчого комітету Бучанської міської ради, у невстановлений досудовим розслідуванням час передала засвідчений Додаток № 4 Програми відшкодування різниці між розміром тарифів на послугу з постачання теплової енергії та розміром економічно - обґрунтованих витрат на 2021-2022 рр. за січень 2022 року на загальну суму 3 124 790,00 грн. до Бучанської міської ради для його затвердження та здійснення відшкодування на вказану суму.

Рішенням виконавчого комітету Бучанської міської ради від 22 лютого 2022 року №166, затверджено розрахунок відшкодування різниці між розміром на послуги з постачання теплової енергії та розміром економічно обґрунтованих витрат на їх виробництво, транспортування та постачання теплової енергії для населення, за жовтень ПКПП «Теплокомунсервіс» за січень 2022 рік на загальну суму 3 124 790,00 грн.

Відповідно до банківської виписки по рахунку за 09.04.2022 Бучанською міською радою здійснено оплату одним платежем на суму 3 124 790,00 грн., на рахунок ПКПП «Теплокомунсервіс».

Продовжуючи реалізацію розробленого злочинного плану групи, в ході виконання зазначених договорів, у невстановлений досудовим розслідуванням час та місці, але не пізніше 24.05.2022 ОСОБА_6 , на виконання злочинного плану групи щодо заволодіння бюджетними коштами виконавчого комітету Бучанської міської ради, достовірно знаючи про фактичні витрат на виробництво, постачання та транспортування теплової енергії громаді, в порушення п. 6 Додатку № 2 до Програми відшкодування різниці між розміром тарифів на послугу з постачання теплової енергії та розміром економічно - обґрунтованих витрат «Порядок розрахунку обліку, відшкодування різниці в тарифах на послуг з постачання теплової енергії, у випадку не відповідності фактичної вартості послуг встановленим тарифам для споживачів Бучанської міської територіальної громади», здійснила розрахунок шляхом внесення відомостей до Додатку № 4 Програми відшкодування різниці між розміром тарифів на послугу з постачання теплової енергії та розміром економічно - обґрунтованих витрат на 2021-2022 рр. зазначивши показники економічно - обґрунтованих тарифів, які затверджені рішення Бучанської міської ради від 18.12.2018 № 661, за період з 01.02.2022 по 05.03.2022 тим самим збільшивши загальний обсяг різниці між діючими тарифами для населення, встановленими виконавчим комітетом Бучанської міської ради та економічно-обґрунтованими витратами (фактичними витратами) на постачання теплової енергії, після чого засвідчила даний розрахунок своїм підписом та у невстановлений досудовим розслідуванням час та місці передала даний розрахунок для погодження директору ПКПП «Теплокомунсервіс» ОСОБА_10 .

Після чого, у невстановлений досудовим розслідуванням час та місці, але не пізніше 24.05.2022 директор ПКПП «Теплокомунсервіс» ОСОБА_10 , діючи згідно з розробленим планом групи щодо заволодіння бюджетними коштами виконавчого комітету Бучанської міської ради, затвердив своїм підписом та скріпив печаткою складений ОСОБА_6 . Додаток № 4 Програми відшкодування різниці між розміром тарифів на послугу з постачання теплової енергії та розміром економічно - обґрунтованих витрат на 2021-2022 рр. за період з 01.02.2022 по 05.03.2022 року на загальну суму 2 319 953, 00 грн.

У подальшому ОСОБА_6 , діючи у відповідності до розробленого злочинного плану групи, щодо заволодіння бюджетними коштами виконавчого комітету Бучанської міської ради, у невстановлений досудовим розслідуванням час передала засвідчений Додаток № 4 Програми відшкодування різниці між розміром тарифів на послугу з постачання теплової енергії та розміром економічно - обґрунтованих витрат на 2021-2022 рр. за період з 01.02.2022 по 05.03.2022 року на загальну суму 2 319 953, 00 грн. до Бучанської міської ради для його затвердження та здійснення відшкодування на вказану суму.

Рішенням виконавчого комітету Бучанської міської ради від 24 травня 2022 року №183, затверджено розрахунок відшкодування різниці між розміром на послуги з постачання теплової енергії та розміром економічно обґрунтованих витрат на їх виробництво, транспортування та постачання теплової енергії для населення, за жовтень ПКПП «Теплокомунсервіс» за період з 01.02.2022 по 05.03.2022 року на загальну суму 2 319 953, 00 грн.

Відповідно до банківської виписки по рахунку за 09.06.2022 Бучанською міською радою здійснено оплату одним платежем на суму 2 319 953, 00 грн, на рахунок ПКПП «Теплокомунсервіс».

Таким чином, директор ПКПП «Теплокомунсервіс» ОСОБА_11 та головний економіст ПКПП «Теплокомкнсервіс» ОСОБА_6 , діючи відповідно до розробленого злочинного плану щодо заволодіння бюджетними коштами виконавчого комітету Бучанської міської ради, на відшкодування різниці у тарифах на виробництво, постачання та транспортування теплової енергії ПКПП «Теплокомунсервіс» було перераховано бюджетних коштів на загальну сумі 10 732 576, 00 грн, що у відповідності до розрахунку відшкодування різниці у тарифах на виробництво, постачання та транспортування теплової енергії громади, проведеного у відповідності до економічно обґрунтованих витрат (фактичних витрат), на 1 693 368, 18 грн, більше ніж визначений розмір відшкодування різниці у тарифах, розрахований у відповідності до фактичних витрат ПКПП «Теплокомунсервіс» на виробництво, транспортування та постачання теплової енергії для населення Бучанської міської територіальної громади, тим самим заволоділи бюджетними коштами на вказану суму.

У зв'язку з вищевикладеним, внаслідок вказаних умисних дій, ОСОБА_6 , діючи з корисливих мотивів, шляхом зловживання своїм службовим становищем, реалізуючи злочинний умисел групи, направлений на протиправне заволодіння бюджетними коштами, здійснив заволодіння коштами місцевого бюджету Бучанської міської ради Київської області у сумі 1 693 368, 18 грн.

Згідно примітки 4 до статті 185 КК України, у статтях 185-187 та 189-191, 194 цього Кодексу в особливо великих розмірах визнається кримінальне правопорушення, що вчинене однією особою чи групою осіб на суму, яка в шістсот і більше разів перевищує неоподатковуваний мінімум доходів громадян на момент вчинення кримінального правопорушення, тобто понад 681 000, 00 грн.

Таким чином, ОСОБА_6 підозрюється у заволодінні чужим майном, шляхом зловживання службовою особою своїм службовим становищем, вчиненого за попередньою змовою групою осіб в особливо великих розмірах, тобто у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 191 КК України.

Крім того, рішенням виконавчого комітету Бучанської міської ради від 17.12.2019 № 804, встановлені наступні тарифи на послуги з централізованого водопостачання та водовідведення, які надаються ПКПП «Теплокомунсервіс»:

централізоване водопостачання - 11,69 за 1 м.куб. (без ПДВ), 14,02 грн. за 1 м.куб. (з ПДВ);

централізоване водовідведення - 19,73 за 1 м.куб. (без ПДВ), 23,67 за 1 м.куб. (з ПДВ).

Рішенням виконавчого комітету Бучанської міської ради від 16.11.2021 № 899 встановлено наступні тарифи на послуги з централізованого водопостачання та водовідведення для населення, бюджетних установ та інших споживачів, які надаються ПКПП «Теплокомунсервіс»:

- централізоване водопостачання - 18,32 грн за 1 м.куб (без ПДВ), 21,98 грн за 1 м. куб (з ПДВ);

- централізоване водовідведення - 138,99 грн за 1 м.куб (без ПДВ), 166,79 грн за 1 м.куб (з ПДВ).

При цьому, пунктом 3 зазначеного рішення визначено, що для населення залишити діючими тарифи на послуги з централізованого водопостачання та централізованого водовідведення, які надаються ПКПП «Теплокомунсервіс», встановлені рішенням виконавчого комітету Бучанської міської ради від 17.12.2019 № 804.

Згідно з пунктом 4 рішення виконавчого комітету Бучанської міської ради від 16.11.2021 № 899 відшкодування різниці між розміром тарифів на централізоване водопостачання та водовідведення та розміром економічно обґрунтованих витрат ПКП «Теплокомунсервіс» на 2021 - 2022 роки проводити відповідно до «Програми відшкодування різниці між розміром тарифів на централізоване водопостачання та водовідведення в с. Гаврилівка та розміром економічно обґрунтованих витрат ПКПП «Теплокомунсервіс» на 2021-2022 роки, затвердженої рішенням Бучанської міської ради від 03.11.2021 N? 2359-21-VIII.

Так, рішенням 21-ї сесії 8-го скликання Бучанської міської ради від 03.11.2021 № 2359-21-VIII затверджено в новій редакції: «Програма відшкодування різниці між розміром тарифів на централізоване водопостачання та централізоване водовідведення в с. Гаврилівка та розміром економічно обґрунтованих витрат ПКПП «Теплокомунсервіс» на 2021-2022 роки» (далі за текстом - Програма відшкодування різниці між розміром тарифів на централізоване водопостачання та централізоване водовідведення в с. Гаврилівка від 03.11.2021).

Згідно з паспортом вищевказаної програми: учасником програми є - ПКПП «Теплокомунсервіс», термін реалізації - листопад-грудень 2021 року та січень-жовтень - 2022 року.

Відповідно до пункту 2 Програми, прийняття її зумовлено загрозою виникнення надзвичайної ситуації техногенного характеру на території с. Гаврилівка Бучанської міської територіальної громади, внаслідок припинення функціонування очисних споруд, що знаходяться у власності ТОВ «Комплекс Агромарс».

Рішенням позачергового засідання міської комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій від 02.11.2021, згідно з протоколом № 30 рекомендовано прийняти в тимчасове користування на умовах оренди комплекс очисних споруд та об'єктів необхідних для їх функціонування ТОВ «Комплекс Агромарс», що складає ряд втрат, які будуть закладені в тарифи з централізованого водовідведення.

Рішенням 35-ї (позачергової) сесії 8-го скликання Бучанської міської ради від 17.11.2022 № 3202-35-VIII була затверджена в новій редакції: «Програма відшкодування різниці між розміром тарифів на централізоване водопостачання та централізоване водовідведення в с. Гаврилівка та розміром економічно обґрунтованих витрат ПКПП «Теплокомунсервіс» на 2022-2023 роки (далі - Програма відшкодування різниці між розміром тарифів на централізоване водопостачання та централізоване водовідведення в с. Гаврилівка від 17.11.2022).

Згідно з паспортом вищевказаної програми: учасником програми є - ПКПП «Теплокомунсервіс», термін реалізації - листопад-грудень 2022 року та січень-жовтень - 2023 року.

Положення Програми відшкодування різниці між розміром тарифів на централізоване водопостачання та централізоване водовідведення В с Гаврилівка від 03.11.2021 та Програми відшкодування різниці між розміром тарифів на централізоване водопостачання та централізоване водовідведення в с. Гаврилівка від 17.11.2022, а також положення «Порядків розрахунків, обліку та відшкодування різниці в тарифах на централізоване водовідведення та централізоване водовідведення, у випадку невідповідності фактичної вартості послуг встановленим тарифам для споживачів Бучанської міської територіальної громади», що є додатками до зазначених програм, с ідентичними (далі разом - Програми відшкодування різниці між розміром тарифів на централізоване водопостачання та централізоване водовідведення в с. Гаврилівка, Порядки відшкодування різниці в тарифах на централізоване водопостачання та централізоване водовідведення

Згідно з розділом 3 Програми відшкодування різниці між розміром тарифів на централізоване водопостачання та централізоване водовідведення в с. Гаврилівка прийняття даних програм має за мету: прогнозування та виділення місцевого бюджету коштів для відшкодування різниці між розміром тарифу та розміром економічно обґрунтованих витрат на їх виробництво; забезпечення беззбиткової діяльності ПКПП «Теплокомунсервіс» відповідно до вимог чинного законодавства України; збереження кількості і покращення якості послуг з централізованого водопостачання та централізованого водовідведення населенню Бучанської міської територіальної громади (с. Гаврилівка); забезпечення своєчасного розрахунку за надані послуги; гарантування своєчасної сплати податків, розрахунків за спожитий природний газ та інших платежів, належного виконання зобов'язань роботодавця перед працівниками з оплати праці.

Основними завданнями Програми є: відшкодування різниці в тарифах ПКІП «Теплокомунсервіс», що надає послуги в населених пунктах Бучанської міської територіальної громади з централізованого водопостачання та централізованого водовідведення за тарифами, затвердженими рішенням виконавчого комітету Бучанської міської ради, які є нижчими від економічно обґрунтованих витрах; сприяння стабільній роботі ПКІ «Теплокомунсервіс»; підвищення якості послуг, які надаються населенню Бучанської міської територіальної громади; уникнення наслідків екологічної катастрофи в населених пунктах Бучанської міської територіальної громади.

Пунктом 2 21-ї сесії 8-го скликання Бучанської міської ради від 03.11.2021 № 2359-21-VIII, пунктом 2 Рішенням 35-ї (позачергової) сесії 8-го скликання Бучанської міської ради від 17.11.2022 № 3202-35-VIII визначено, що контроль за виконанням рішення покласти на комісію з питань житлово-комунального господарства, благоустрою, енергоефективності та управління комунальною власністю.

Відповідно до пункту 3 Порядку розрахунків, обліку та відшкодування різниці в тарифах на централізоване водопостачання та централізоване водовідведення, у випадку невідповідності фактичної вартості послуг встановленим тарифам для споживачів Бучанської міської територіальної громади, Підприємство заключає договір про відшкодування різниці між розміром тарифів на послугу централізованого водопостачання та централізованого водовідведення розміром економічно обґрунтованих витрат з Бучанською міською радою.

Відповідно до пункту 5 Порядку розрахунків, обліку та відшкодування різниці в тарифах на централізоване водопостачання та централізоване водовідведення, у випадку невідповідності фактичної вартості послуг встановленим тарифам для споживачів Бучанської міської територіальної громади обсяг заборгованості визначається підприємством-надавачем послуг на підставі таких підтверджуючих документів:

1) розрахунок фактичної собівартості постачання послуг населенню, що засвідчений підписом керівника, скріпленим печаткою;

2) копія рішення виконавчого комітету Бучанської міської ради про встановлення Загальний діючих тарифів;

3) звіт про витрати на виробництво та фінансові показники діяльності підприємств за встановленою для відповідного виду діяльності звітною формою засвідчений підписом керівника, скріплений печаткою.

Відповідно до пункту 6 Порядку розрахунків, обліку та відшкодування різниці в тарифах на централізоване водопостачання та централізоване водовідведення, у випадку невідповідності фактичної вартості послуг встановленим тарифам для споживачів Бучанської міської територіальної громади, обсяг заборгованості визначається надавачами послуг як різниця між фактичними витратами, пов'язаними з наданням послуг споживачам, скоригованими на обмеження, передбачені в розрахунках діючих тарифів, і фактичними нарахуваннями згідно з тарифами, що встановлені виконавчим комітетом Бучанської міської ради.

Відтак, у невстановлений досудовим розслідуванням час та місці, але не пізніше 16.11.2021 у ОСОБА_10 , який перебував на посаді директора ПКПП «Теплокомунсервіс» та головного економіста ПКПП «Теплокомунсервіс» ОСОБА_6 які усвідомивши, що у Додатку № 4 Порядку до Програми відшкодування різниці розміром тарифів на централізоване водопостачання та водовідведення в с. Гаврилівка та розміром економічно обґрунтованих витрат ПКПП «Теплокомунсервіс» на 2021-2022, допущено помилку, а саме в табличці для вирахування різниці в стовпчику № 4 замість показників фактичних витрат зазначено «Економічно-обґрунтований тарифи на 2021-2022 рр. грн/м.куб», що суперечить п. 6 Порядку та усвідомивши, що уразі застосування для вирахування різниці економічно-обґрунтовані тарифи ПКПП «Теплокомунсервіс» зможе отримувати надприбутки, виник злочинний умисел спрямований на заволодіння бюджетними коштами виконавчого комітету Бучанської міської ради, які виділялись на відшкодування різниці між розміром тарифів на послуги з водопостачання та водовідведення та розміром фактичних витрат для населення Бучанської міської територіальної громади.

Згідно з розробленого ОСОБА_10 та ОСОБА_6 злочинного плану, ПКПП «Теплокомунсервіс», як підприємство, що має технічні та виробничі можливості, а також маючи відповідні ліцензії з централізованого водопостачання та централізованого водовідведення для населення Бучанської міської територіальної громади, повинно здійснювати централізоване водопостачання та водовідведення за тарифами встановленими та затвердженими Рішенням Бучанської міською радою від 16.11.2021 № 899, а саме за тарифами, що діяв у період 2020-2021 встановлені рішенням виконавчого комітету Бучанської міської ради від 17.12.2019 № 804 та отримати відшкодування за рахунок бюджетних коштів Бучанської міської ради в різниці між розміром тарифу на послуги з централізованого водопостачання та централізованого водовідведення та розміром економічно обґрунтованих витрат (фактичних витрат) з централізованого водопостачання та централізованого водовідведення для споживачів Бучанської міської територіальної громади.

В свою чергу ОСОБА_6 , перебуваючи на посаді головного економіста ПКПП «Теплокомунсервіс» на виконання злочинного плану, повинна була здійснювати розрахунок відшкодування ПКПП «Теплокомунсервіс» різниці між фактичними витратами, пов'язаними з надання послуг споживачам, скорегованими на обмеження, передбачені в розрахунках діючих тарифів, і фактичних нарахуваннями згідно з тарифами, що встановленні виконавчим комітетом Бучанської міської ради розміром, шляхом внесення відомостей до таблички розробленої відповідно до Додатку № 4 до Програми відшкодування різниці між розміром тарифів на централізоване водопостачання та централізоване водовідведення в с. Гаврилівка та розміром економічно обґрунтованих витрат ПКПП «Теплокомунсервіс» на 2021 - 2022 рр., а саме здійснювати розрахунок різниці виходячи з економічно-обґрунтованих тарифів грн/м.куб та у подальшому засвідчити даний розрахунок своїм підписом і передати на погодження ОСОБА_10 , а після погодження скерувати даний розрахунок в різниці до Бучанської міської ради.

ОСОБА_10 в свою чергу, як директор ПКПП «Теплокомунсервіс», повинен був затвердити складений ОСОБА_6 розрахунок відшкодування різниці між фактичними витратами, пов'язаними з надання послуг споживачам, скорегованими на обмеження, передбачені в розрахунках діючих тарифів, і фактичних нарахуваннями згідно з тарифами, що встановленні виконавчим комітетом Бучанської міської ради розміром своїм підписом та печаткою підприємства.

В порушення вищевказаних вимог законодавства щодо відшкодування заборгованості з різниці в тарифах на централізоване водопостачання та централізоване водовідведення для населення Бучанської територіальної громади, директор ПКПП «Теплокомунсервіс» ОСОБА_10 , головний економіст ПКПП «Теплокомунсервіс» ОСОБА_6 заволоділи бюджетними коштами виконавчого комітету Бучанської міської ради за наступних обставин.

Відтак, на виконання пункту 3 Порядку між Бучанською міською радою та ПКПП «Теплокомунсервіс» укладено договори «Про відшкодування різниці між розміром тарифів на централізоване водопостачання та централізоване водовідведення та розміром економічно обґрунтованих витрат», а саме: від 26.11.2021 № 260 (термін дії з 26.11.2021 по 31.12.2021); ??від 18.01.2022 № 1-В (термін дії з 01.01.2022 по 31.12.2022; ??від 22.12.2022 № 548-В (термін дії з 01.10.2022 по 31.12.2022); ??від 14.03.2023 № 1-В (умови договору набувають чинності з моменту підписання договору, який укладено строком на 2023 рік, до 31.12.2023 включно за грудень 2022).

Пункти є ідентичними для всіх зазначених договорів.

Умовами укладених договорів серед іншого передбачено наступне:

Відповідно до розділу 1 «Предмет договору» Виконавець забезпечує надання послуги з централізованого водопостачання централізованого водовідведення для населення на території с. Гаврилівка із застосуванням тарифів встановлених рішенням виконавчого Бучанської міської ради Київської області від 17.12.2019 № 804, а Бучанська міська рада бере участь у витратах Виконавця по наданню послуги з централізованого водопостачання та централізованого водовідведення на для населення території с. Гаврилівка відповідно до різниці в тарифах встановлених рішенням виконавчого комітету Бучанської міської ради від 17.12.2019 № 804 та рішенням виконавчого комітету Бучанської міської ради від 16.11.2021 № 899, відповідно до Програми відшкодування № 2359-21-VIII.

Розділом 2 договорів «Обов'язки Сторін» визначено, що виконавець послуги зобов'язується забезпечити: надання послуг відповідно до вимог державних санітарних норм і правил з тиском питної води відповідно до параметрів, встановлених державними будівельними нормами, на межі інженерно-технічних систем постачання послуги виконавця та інженерно-технічних систем споживача; за тарифами для населення встановленими рішенням виконавчого комітету Бучанської міської ради від 17.12.2019 № 804; подавати до Бучанської міської ради розрахунок відшкодування різниці між розміром тарифу з централізованого водопостачання та централізованого водовідведення та розміром економічно обґрунтованих витрат на їх виробництво, транспортування та постачання до 12 числа місяця, наступного за розрахунковим місяцем, відповідно до п.3 Порядку розрахунків, у випадку невідповідності фактичної вартості послуг встановленим тарифам для споживачів Бучанської міської територіальної громади».

Міська рада зобов'язується провести відшкодування різниці витрат Виконавця, що пов'язане з дією тарифів на послуги з централізованого водопостачання та централізованого водовідведення, які є нижчими від розміру економічно обґрунтованих витрат на їх виробництво шляхом перерахування коштів на рахунок Виконавця послуги згідно затвердженого розрахунку відшкодування різниці між розміром тарифу на послугу з централізованого водопостачання та централізованого водовідведення та розміром економічно обґрунтованих витрат на їх виробництво.

Розділом 4 договорів «Порядок розрахунків» визначено, відшкодування Виконавцю здійснюється на підставі затверджених розрахунків різниці між розміром тарифу на послугу та розміром економічно обґрунтованих витрат.

Так, в ході виконання зазначених договорів, у невстановлений досудовим розслідуванням час та місці, але не пізніше 21.12.2021 ОСОБА_6 , на виконання злочинного плану групи щодо заволодіння бюджетними коштами виконавчого комітету Бучанської міської ради, достовірно знаючи про фактичні витрат на централізоване водопостачання та централізоване водовідведення для населення Бучанської територіальної громади, в порушення п. 6 Додатку № 2 до Програми відшкодування різниці між розміром тарифів на централізоване водопостачання та централізоване водовідведення в с. Гаврилівка та розміром економічно обґрунтованих витрат ПКПП «Теплокомунсервіс» «Порядок розрахунків, обліку та відшкодування різниці в тарифах на централізоване водопостачання та централізоване водовідведення, у випадку невідповідності фактичної вартості послуг встановленим тарифам для споживачів Бучанської міської територіальної громади», здійснила розрахунок шляхом внесення відомостей до Додатку № 4 Програми відшкодування різниці між розміром тарифів на централізоване водопостачання та централізоване водовідведення в с. Гаврилівка та розміром економічно обґрунтованих витрат ПКПП «Теплокомунсервіс», зазначивши показники економічно обґрунтованих тарифів, які затверджені рішення Бучанської міської ради від 16.11.2021 № 899, за період з 22.11.2021 по 30.11.2021 тим самим збільшивши загальний обсяг різниці між діючими тарифами для населення, встановленими виконавчим комітетом Бучанської міської ради та економічно обґрунтованими витратами (фактичними витратами) на централізоване водопостачання та централізоване водовідведення, після чого засвідчила даний розрахунок своїм підписом та у невстановлений досудовим розслідуванням час та місці передала даний розрахунок для погодження директору ПКПП «Теплокомунсервіс» ОСОБА_10 .

Після чого, у невстановлений досудовим розслідуванням час та місці, але не пізніше 21.12.2021 директор ПКПП «Теплокомунсервіс» ОСОБА_10 , діючи згідно з розробленим планом групи щодо заволодіння бюджетними коштами виконавчого комітету Бучанської міської ради, затвердив своїм підписом та скріпив печаткою складений ОСОБА_6 . Додаток № 4 Програми відшкодування різниці між розміром тарифів на централізоване водопостачання та централізоване водовідведення в с. Гаврилівка та розміром економічно обґрунтованих витрат ПКПП «Теплокомунсервіс» за період з 22.11.2021 по 30.11.2021 на загальну суму 384 361, 00 грн.

У подальшому ОСОБА_6 , діючи у відповідності до розробленого злочинного плану групи, щодо заволодіння бюджетними коштами виконавчого комітету Бучанської міської ради, у невстановлений досудовим розслідуванням час передала засвідчений Додаток № 4 Програми відшкодування різниці між розміром тарифів на централізоване водопостачання та централізоване водовідведення в с. Гаврилівка та розміром економічно обґрунтованих витрат ПКПП «Теплокомунсервіс». За період з 22.11.2021 по 31.11.2021 на загальну суму 384 361, 00 грн до Бучанської міської ради для його затвердження та здійснення відшкодування на вказану суму.

Рішенням виконавчого комітету Бучанської міської ради від 21 грудня 2021 року № 1007, затверджено розрахунок відшкодувань між розміром тарифів на централізоване водопостачання та централізоване водовідведення в с. Гаврилівка та розміром економічно обґрунтованих витрат для населення за листопад 2021 рік на загальну суму 384 361,00 грн.

Відповідно до банківської виписки по рахунку за 30.12.2021 Бучанською міською радою здійснено оплату одним платежем на суму 384 361, 00 грн, на рахунок ПКПП «Теплокомунсервіс».

Продовжуючи реалізацію розробленого злочинного плану, в ході виконання зазначених договорів, у невстановлений досудовим розслідуванням час та місці, але не пізніше 29.12.2021 ОСОБА_6 , на виконання злочинного плану групи щодо заволодіння бюджетними коштами виконавчого комітету Бучанської міської ради, достовірно знаючи про фактичні витрат на централізоване водопостачання та централізоване водовідведення для населення Бучанської територіальної громади, в порушення п. 6 Додатку № 2 до Програми відшкодування різниці між розміром тарифів на централізоване водопостачання та централізоване водовідведення в с. Гаврилівка та розміром економічно обґрунтованих витрат ПКПП «Теплокомунсервіс» «Порядок розрахунків, обліку та відшкодування різниці в тарифах на централізоване водопостачання та централізоване водовідведення, у випадку невідповідності фактичної вартості послуг встановленим тарифам для споживачів Бучанської міської територіальної громади», здійснила розрахунок шляхом внесення відомостей до Додатку № 4 Програми відшкодування різниці між розміром тарифів на централізоване водопостачання та централізоване водовідведення в с. Гаврилівка та розміром економічно обґрунтованих витрат ПКПП «Теплокомунсервіс», зазначивши показники економічно обґрунтованих тарифів, які затверджені рішення Бучанської міської ради від 16.11.2021 № 899, за період з 01.12.2021 по 24.12.2021 тим самим збільшивши загальний обсяг різниці між діючими тарифами для населення, встановленими виконавчим комітетом Бучанської міської ради та економічно обґрунтованими витратами (фактичними витратами) на централізоване водопостачання та централізоване водовідведення, після чого засвідчила даний розрахунок своїм підписом та у невстановлений досудовим розслідуванням час та місці передала даний розрахунок для погодження директору ПКПП «Теплокомунсервіс» ОСОБА_10 .

Після чого, у невстановлений досудовим розслідуванням час та місці, але не пізніше 29.12.2021 директор ПКПП «Теплокомунсервіс» ОСОБА_10 , діючи згідно з розробленим планом групи щодо заволодіння бюджетними коштами виконавчого комітету Бучанської міської ради, затвердив своїм підписом та скріпив печаткою складений ОСОБА_6 . Додаток № 4 Програми відшкодування різниці між розміром тарифів на централізоване водопостачання та централізоване водовідведення в с. Гаврилівка та розміром економічно обґрунтованих витрат ПКПП «Теплокомунсервіс» за період з 01.12.2021 по 24.12.2021 на загальну суму 932 257, 00 грн.

У подальшому ОСОБА_6 , діючи у відповідності до розробленого злочинного плану групи, щодо заволодіння бюджетними коштами виконавчого комітету Бучанської міської ради, у невстановлений досудовим розслідуванням час передала засвідчений Додаток № 4 Програми відшкодування різниці між розміром тарифів на централізоване водопостачання та централізоване водовідведення в с. Гаврилівка та розміром економічно обґрунтованих витрат ПКПП «Теплокомунсервіс». за період з 01.12.2021 по 24.12.2021 на загальну суму 932 257, 00 грн до Бучанської міської ради для його затвердження та здійснення відшкодування на вказану суму.

Рішенням виконавчого комітету Бучанської міської ради від 29 грудня 2021 року № 1087, затверджено розрахунок відшкодувань між розміром тарифів на централізоване водопостачання та централізоване водовідведення в с. Гаврилівка та розміром економічно обґрунтованих витрат для населення за грудень 2021 рік на загальну суму 932 257, 00 грн.

Відповідно до банківської виписки по рахунку за 30.12.2021 Бучанською міською радою здійснено оплату одним платежем на суму 932 257, 00 грн, на рахунок ПКПП «Теплокомунсервіс».

Продовжуючи реалізацію розробленого злочинного плану, в ході виконання зазначених договорів, у невстановлений досудовим розслідуванням час та місці, але не пізніше 18.01.2021 ОСОБА_6 , на виконання злочинного плану групи щодо заволодіння бюджетними коштами виконавчого комітету Бучанської міської ради, достовірно знаючи про фактичні витрат на централізоване водопостачання та централізоване водовідведення для населення Бучанської територіальної громади, в порушення п. 6 Додатку № 2 до Програми відшкодування різниці між розміром тарифів на централізоване водопостачання та централізоване водовідведення в с. Гаврилівка та розміром економічно обґрунтованих витрат ПКПП «Теплокомунсервіс» «Порядок розрахунків, обліку та відшкодування різниці в тарифах на централізоване водопостачання та централізоване водовідведення, у випадку невідповідності фактичної вартості послуг встановленим тарифам для споживачів Бучанської міської територіальної громади», здійснила розрахунок шляхом внесення відомостей до Додатку № 4 Програми відшкодування різниці між розміром тарифів на централізоване водопостачання та централізоване водовідведення в с. Гаврилівка та розміром економічно обґрунтованих витрат ПКПП «Теплокомунсервіс», зазначивши показники економічно обґрунтованих тарифів, які затверджені рішення Бучанської міської ради від 16.11.2021 № 899, за період з 25.01.2021 по 31.12.2021 тим самим збільшивши загальний обсяг різниці між діючими тарифами для населення, встановленими виконавчим комітетом Бучанської міської ради та економічно обґрунтованими витратами (фактичними витратами) на централізоване водопостачання та централізоване водовідведення, після чого засвідчила даний розрахунок своїм підписом та у невстановлений досудовим розслідуванням час та місці передала даний розрахунок для погодження директору ПКПП «Теплокомунсервіс» ОСОБА_10 .

Після чого, у невстановлений досудовим розслідуванням час та місці, але не пізніше 18.01.2022 директор ПКПП «Теплокомунсервіс» ОСОБА_10 , діючи згідно з розробленим планом групи щодо заволодіння бюджетними коштами виконавчого комітету Бучанської міської ради, затвердив своїм підписом та скріпив печаткою складений ОСОБА_6 . Додаток № 4 Програми відшкодування різниці між розміром тарифів на централізоване водопостачання та централізоване водовідведення в с. Гаврилівка та розміром економічно обґрунтованих витрат ПКПП «Теплокомунсервіс» за період з 25.01.2021 по 31.12.2021 на загальну суму 326 181,00 грн.

У подальшому ОСОБА_6 , діючи у відповідності до розробленого злочинного плану групи, щодо заволодіння бюджетними коштами виконавчого комітету Бучанської міської ради, у невстановлений досудовим розслідуванням час передала засвідчений Додаток № 4 Програми відшкодування різниці між розміром тарифів на централізоване водопостачання та централізоване водовідведення в с. Гаврилівка та розміром економічно обґрунтованих витрат ПКПП «Теплокомунсервіс». за період з 25.01.2021 по 31.12.2021 на загальну суму 326 181, 00 грн до Бучанської міської ради для його затвердження та здійснення відшкодування на вказану суму.

Рішенням виконавчого комітету Бучанської міської ради від 18 січня 2022 року № 11, затверджено розрахунок відшкодувань між розміром тарифів на централізоване водопостачання та централізоване водовідведення в с. Гаврилівка та розміром економічно обґрунтованих витрат для населення за період з 25.01.2021 по 31.12.2021 2021 рік на загальну суму 326 181, 00 грн.

Відповідно до банківської виписки по рахунку за 04.02.2022 Бучанською міською радою здійснено оплату одним платежем на суму 326 181, 00 грн, на рахунок ПКПП «Теплокомунсервіс».

Продовжуючи реалізацію розробленого злочинного плану, в ході виконання зазначених договорів, у невстановлений досудовим розслідуванням час та місці, але не пізніше 22.02.2022 ОСОБА_6 , на виконання злочинного плану групи щодо заволодіння бюджетними коштами виконавчого комітету Бучанської міської ради, достовірно знаючи про фактичні витрат на централізоване водопостачання та централізоване водовідведення для населення Бучанської територіальної громади, в порушення п. 6 Додатку № 2 до Програми відшкодування різниці між розміром тарифів на централізоване водопостачання та централізоване водовідведення в с. Гаврилівка та розміром економічно обґрунтованих витрат ПКПП «Теплокомунсервіс» «Порядок розрахунків, обліку та відшкодування різниці в тарифах на централізоване водопостачання та централізоване водовідведення, у випадку невідповідності фактичної вартості послуг встановленим тарифам для споживачів Бучанської міської територіальної громади», здійснила розрахунок шляхом внесення відомостей до Додатку № 4 Програми відшкодування різниці між розміром тарифів на централізоване водопостачання та централізоване водовідведення в с. Гаврилівка та розміром економічно обґрунтованих витрат ПКПП «Теплокомунсервіс», зазначивши показники економічно обґрунтованих тарифів, які затверджені рішення Бучанської міської ради від 16.11.2021 № 899, за січень 2022, тим самим збільшивши загальний обсяг різниці між діючими тарифами для населення, встановленими виконавчим комітетом Бучанської міської ради та економічно обґрунтованими витратами (фактичними витратами) на централізоване водопостачання та централізоване водовідведення, після чого засвідчила даний розрахунок своїм підписом та у невстановлений досудовим розслідуванням час та місці передала даний розрахунок для погодження директору ПКПП «Теплокомунсервіс» ОСОБА_10 .

Після чого, у невстановлений досудовим розслідуванням час та місці, але не пізніше 22.02.2022 директор ПКПП «Теплокомунсервіс» ОСОБА_10 , діючи згідно з розробленим планом групи щодо заволодіння бюджетними коштами виконавчого комітету Бучанської міської ради, затвердив своїм підписом та скріпив печаткою складений ОСОБА_6 . Додаток № 4 Програми відшкодування різниці між розміром тарифів на централізоване водопостачання та централізоване водовідведення в с. Гаврилівка та розміром економічно обґрунтованих витрат ПКПП «Теплокомунсервіс» за січень 2022 на загальну суму 1 225 748, 00 грн.

У подальшому ОСОБА_6 , діючи у відповідності до розробленого злочинного плану групи, щодо заволодіння бюджетними коштами виконавчого комітету Бучанської міської ради, у невстановлений досудовим розслідуванням час передала засвідчений Додаток № 4 Програми відшкодування різниці між розміром тарифів на централізоване водопостачання та централізоване водовідведення в с. Гаврилівка та розміром економічно обґрунтованих витрат ПКПП «Теплокомунсервіс». За січень 2022 на загальну суму 1 225 748, 00 грн до Бучанської міської ради для його затвердження та здійснення відшкодування на вказану суму.

Рішенням виконавчого комітету Бучанської міської ради від 22 лютого 2022 року № 168, затверджено розрахунок відшкодувань між розміром тарифів на централізоване водопостачання та централізоване водовідведення в с. Гаврилівка та розміром економічно обґрунтованих витрат для населення за січень 2022 рік на загальну суму 1 225 748, 00 грн.

Відповідно до банківської виписки по рахунку за 29.04.2022 Бучанською міською радою здійснено оплату одним платежем на суму 1 225 748, 00 грн, на рахунок ПКПП «Теплокомунсервіс».

Продовжуючи реалізацію розробленого злочинного плану, в ході виконання зазначених договорів, у невстановлений досудовим розслідуванням час та місці, але не пізніше 24.05.2022 ОСОБА_6 , на виконання злочинного плану групи щодо заволодіння бюджетними коштами виконавчого комітету Бучанської міської ради, достовірно знаючи про фактичні витрат на централізоване водопостачання та централізоване водовідведення для населення Бучанської територіальної громади, в порушення п. 6 Додатку № 2 до Програми відшкодування різниці між розміром тарифів на централізоване водопостачання та централізоване водовідведення в с. Гаврилівка та розміром економічно обґрунтованих витрат ПКПП «Теплокомунсервіс» «Порядок розрахунків, обліку та відшкодування різниці в тарифах на централізоване водопостачання та централізоване водовідведення, у випадку невідповідності фактичної вартості послуг встановленим тарифам для споживачів Бучанської міської територіальної громади», здійснила розрахунок шляхом внесення відомостей до Додатку № 4 Програми відшкодування різниці між розміром тарифів на централізоване водопостачання та централізоване водовідведення в с. Гаврилівка та розміром економічно обґрунтованих витрат ПКПП «Теплокомунсервіс», зазначивши показники економічно обґрунтованих тарифів, які затверджені рішення Бучанської міської ради від 16.11.2021 № 899, за лютий 2022, тим самим збільшивши загальний обсяг різниці між діючими тарифами для населення, встановленими виконавчим комітетом Бучанської міської ради та економічно обґрунтованими витратами (фактичними витратами) на централізоване водопостачання та централізоване водовідведення, після чого засвідчила даний розрахунок своїм підписом та у невстановлений досудовим розслідуванням час та місці передала даний розрахунок для погодження директору ПКПП «Теплокомунсервіс» ОСОБА_10 .

Після чого, у невстановлений досудовим розслідуванням час та місці, але не пізніше 24.05.2022 директор ПКПП «Теплокомунсервіс» ОСОБА_10 , діючи згідно з розробленим планом групи щодо заволодіння бюджетними коштами виконавчого комітету Бучанської міської ради, затвердив своїм підписом та скріпив печаткою складений ОСОБА_6 . Додаток № 4 Програми відшкодування різниці між розміром тарифів на централізоване водопостачання та централізоване водовідведення в с. Гаврилівка та розміром економічно обґрунтованих витрат ПКПП «Теплокомунсервіс» за лютий 2022 на загальну суму 1 107 284, 00 грн.

У подальшому ОСОБА_6 , діючи у відповідності до розробленого злочинного плану групи, щодо заволодіння бюджетними коштами виконавчого комітету Бучанської міської ради, у невстановлений досудовим розслідуванням час передала засвідчений Додаток № 4 Програми відшкодування різниці між розміром тарифів на централізоване водопостачання та централізоване водовідведення в с. Гаврилівка та розміром економічно обґрунтованих витрат ПКПП «Теплокомунсервіс» за лютий2022 на загальну суму 1 107 284, 00 грн до Бучанської міської ради для його затвердження та здійснення відшкодування на вказану суму.

Рішенням виконавчого комітету Бучанської міської ради від 24 травня 2022 року № 184, затверджено розрахунок відшкодувань між розміром тарифів на централізоване водопостачання та централізоване водовідведення в с. Гаврилівка та розміром економічно обґрунтованих витрат для населення за лютий 2022 рік на загальну суму 1 107 284, 00 грн.

Відповідно до банківської виписки по рахунку за 09.06.2022 Бучанською міською радою здійснено оплату одним платежем на суму 1 107 284, 00 грн, на рахунок ПКПП «Теплокомунсервіс».

Продовжуючи реалізацію розробленого злочинного плану, в ході виконання зазначених договорів, у невстановлений досудовим розслідуванням час та місці, але не пізніше 12.07.2022 ОСОБА_6 , на виконання злочинного плану групи щодо заволодіння бюджетними коштами виконавчого комітету Бучанської міської ради, достовірно знаючи про фактичні витрат на централізоване водопостачання та централізоване водовідведення для населення Бучанської територіальної громади, в порушення п. 6 Додатку № 2 до Програми відшкодування різниці між розміром тарифів на централізоване водопостачання та централізоване водовідведення в с. Гаврилівка та розміром економічно обґрунтованих витрат ПКПП «Теплокомунсервіс» «Порядок розрахунків, обліку та відшкодування різниці в тарифах на централізоване водопостачання та централізоване водовідведення, у випадку невідповідності фактичної вартості послуг встановленим тарифам для споживачів Бучанської міської територіальної громади», здійснила розрахунок шляхом внесення відомостей до Додатку № 4 Програми відшкодування різниці між розміром тарифів на централізоване водопостачання та централізоване водовідведення в с. Гаврилівка та розміром економічно обґрунтованих витрат ПКПП «Теплокомунсервіс», зазначивши показники економічно обґрунтованих тарифів, які затверджені рішення Бучанської міської ради від 16.11.2021 № 899, за травень 2022, тим самим збільшивши загальний обсяг різниці між діючими тарифами для населення, встановленими виконавчим комітетом Бучанської міської ради та економічно обґрунтованими витратами (фактичними витратами) на централізоване водопостачання та централізоване водовідведення, після чого засвідчила даний розрахунок своїм підписом та у невстановлений досудовим розслідуванням час та місці передала даний розрахунок для погодження директору ПКПП «Теплокомунсервіс» ОСОБА_10 .

Після чого, у невстановлений досудовим розслідуванням час та місці, але не пізніше 12.07.2022 директор ПКПП «Теплокомунсервіс» ОСОБА_10 , діючи згідно з розробленим планом групи щодо заволодіння бюджетними коштами виконавчого комітету Бучанської міської ради, затвердив своїм підписом та скріпив печаткою складений ОСОБА_6 . Додаток № 4 Програми відшкодування різниці між розміром тарифів на централізоване водопостачання та централізоване водовідведення в с. Гаврилівка та розміром економічно обґрунтованих витрат ПКПП «Теплокомунсервіс» за травень 2022 на загальну суму 1 236 328, 00 грн.

У подальшому ОСОБА_6 , діючи у відповідності до розробленого злочинного плану групи, щодо заволодіння бюджетними коштами виконавчого комітету Бучанської міської ради, у невстановлений досудовим розслідуванням час передала засвідчений Додаток № 4 Програми відшкодування різниці між розміром тарифів на централізоване водопостачання та централізоване водовідведення в с. Гаврилівка та розміром економічно обґрунтованих витрат ПКПП «Теплокомунсервіс» за травень 2022 на загальну суму 1 236 328, 00 грн до Бучанської міської ради для його затвердження та здійснення відшкодування на вказану суму.

Рішенням виконавчого комітету Бучанської міської ради від 12 липня 2022 року № 233, затверджено розрахунок відшкодувань між розміром тарифів на централізоване водопостачання та централізоване водовідведення в с. Гаврилівка та розміром економічно обґрунтованих витрат для населення за травень 2022 рік на загальну суму 1 236 328, 00 грн.

Відповідно до банківської виписки по рахунку за 28.07.2022 Бучанською міською радою здійснено оплату одним платижем на суму 1 236 328, 00 грн, на рахунок ПКПП «Теплокомунсервіс».

Продовжуючи реалізацію розробленого злочинного плану, в ході виконання зазначених договорів, у невстановлений досудовим розслідуванням час та місці, але не пізніше 04.08.2022 ОСОБА_6 , на виконання злочинного плану групи щодо заволодіння бюджетними коштами виконавчого комітету Бучанської міської ради, достовірно знаючи про фактичні витрат на централізоване водопостачання та централізоване водовідведення для населення Бучанської територіальної громади, в порушення п. 6 Додатку № 2 до Програми відшкодування різниці між розміром тарифів на централізоване водопостачання та централізоване водовідведення в с. Гаврилівка та розміром економічно обґрунтованих витрат ПКПП «Теплокомунсервіс» «Порядок розрахунків, обліку та відшкодування різниці в тарифах на централізоване водопостачання та централізоване водовідведення, у випадку невідповідності фактичної вартості послуг встановленим тарифам для споживачів Бучанської міської територіальної громади», здійснила розрахунок шляхом внесення відомостей до Додатку № 4 Програми відшкодування різниці між розміром тарифів на централізоване водопостачання та централізоване водовідведення в с. Гаврилівка та розміром економічно обґрунтованих витрат ПКПП «Теплокомунсервіс», зазначивши показники економічно обґрунтованих тарифів, які затверджені рішення Бучанської міської ради від 16.11.2021 № 899, за червень 2022, тим самим збільшивши загальний обсяг різниці між діючими тарифами для населення, встановленими виконавчим комітетом Бучанської міської ради та економічно обґрунтованими витратами (фактичними витратами) на централізоване водопостачання та централізоване водовідведення, після чого засвідчила даний розрахунок своїм підписом та у невстановлений досудовим розслідуванням час та місці передала даний розрахунок для погодження директору ПКПП «Теплокомунсервіс» ОСОБА_10 .

Після чого, у невстановлений досудовим розслідуванням час та місці, але не пізніше 04.08.2022 директор ПКПП «Теплокомунсервіс» ОСОБА_10 , діючи згідно з розробленим планом групи щодо заволодіння бюджетними коштами виконавчого комітету Бучанської міської ради, затвердив своїм підписом та скріпив печаткою складений ОСОБА_6 . Додаток № 4 Програми відшкодування різниці між розміром тарифів на централізоване водопостачання та централізоване водовідведення в с. Гаврилівка та розміром економічно обґрунтованих витрат ПКПП «Теплокомунсервіс» за червень 2022 на загальну суму 1 132 162, 00 грн.

У подальшому ОСОБА_6 , діючи у відповідності до розробленого злочинного плану групи, щодо заволодіння бюджетними коштами виконавчого комітету Бучанської міської ради, у невстановлений досудовим розслідуванням час передала засвідчений Додаток № 4 Програми відшкодування різниці між розміром тарифів на централізоване водопостачання та централізоване водовідведення в с. Гаврилівка та розміром економічно обґрунтованих витрат ПКПП «Теплокомунсервіс» за червень 2022 на загальну суму 1 132 162, 00 грн до Бучанської міської ради для його затвердження та здійснення відшкодування на вказану суму.

Рішенням виконавчого комітету Бучанської міської ради від 04 серпня 2022 року № 302, затверджено розрахунок відшкодувань між розміром тарифів на централізоване водопостачання та централізоване водовідведення в с. Гаврилівка та розміром економічно обґрунтованих витрат для населення за червень 2022 рік на загальну суму 1 132 162, 00 грн.

Відповідно до банківської виписки по рахунку за 19.08.2022 Бучанською міською радою здійснено оплату одним платежем на суму 1 132 162, 00 грн, на рахунок ПКПП «Теплокомунсервіс».

Продовжуючи реалізацію розробленого злочинного плану, в ході виконання зазначених договорів, у невстановлений досудовим розслідуванням час та місці, але не пізніше 16.08.2022 ОСОБА_6 , на виконання злочинного плану групи щодо заволодіння бюджетними коштами виконавчого комітету Бучанської міської ради, достовірно знаючи про фактичні витрат на централізоване водопостачання та централізоване водовідведення для населення Бучанської територіальної громади, в порушення п. 6 Додатку № 2 до Програми відшкодування різниці між розміром тарифів на централізоване водопостачання та централізоване водовідведення в с. Гаврилівка та розміром економічно обґрунтованих витрат ПКПП «Теплокомунсервіс» «Порядок розрахунків, обліку та відшкодування різниці в тарифах на централізоване водопостачання та централізоване водовідведення, у випадку невідповідності фактичної вартості послуг встановленим тарифам для споживачів Бучанської міської територіальної громади», здійснила розрахунок шляхом внесення відомостей до Додатку № 4 Програми відшкодування різниці між розміром тарифів на централізоване водопостачання та централізоване водовідведення в с. Гаврилівка та розміром економічно обґрунтованих витрат ПКПП «Теплокомунсервіс», зазначивши показники економічно обґрунтованих тарифів, які затверджені рішення Бучанської міської ради від 16.11.2021 № 899, за липень 2022, тим самим збільшивши загальний обсяг різниці між діючими тарифами для населення, встановленими виконавчим комітетом Бучанської міської ради та економічно обґрунтованими витратами (фактичними витратами) на централізоване водопостачання та централізоване водовідведення, після чого засвідчила даний розрахунок своїм підписом та у невстановлений досудовим розслідуванням час та місці передала даний розрахунок для погодження директору ПКПП «Теплокомунсервіс» ОСОБА_10 .

Після чого, у невстановлений досудовим розслідуванням час та місці, але не пізніше 04.08.2022 директор ПКПП «Теплокомунсервіс» ОСОБА_10 , діючи згідно з розробленим планом групи щодо заволодіння бюджетними коштами виконавчого комітету Бучанської міської ради, затвердив своїм підписом та скріпив печаткою складений ОСОБА_6 . Додаток № 4 Програми відшкодування різниці між розміром тарифів на централізоване водопостачання та централізоване водовідведення в с. Гаврилівка та розміром економічно обґрунтованих витрат ПКПП «Теплокомунсервіс» за липень 2022 на загальну суму 1 108 720, 00 грн.

У подальшому ОСОБА_6 , діючи у відповідності до розробленого злочинного плану групи, щодо заволодіння бюджетними коштами виконавчого комітету Бучанської міської ради, у невстановлений досудовим розслідуванням час передала засвідчений Додаток № 4 Програми відшкодування різниці між розміром тарифів на централізоване водопостачання та централізоване водовідведення в с. Гаврилівка та розміром економічно обґрунтованих витрат ПКПП «Теплокомунсервіс» за липень 2022 на загальну суму 1 108 720, 00 грн до Бучанської міської ради для його затвердження та здійснення відшкодування на вказану суму.

Рішенням виконавчого комітету Бучанської міської ради від 16 серпня 2022 року № 334, затверджено розрахунок відшкодувань між розміром тарифів на централізоване водопостачання та централізоване водовідведення в с. Гаврилівка та розміром економічно обґрунтованих витрат для населення за липень 2022 рік на загальну суму 1 108 720, 00 грн.

Відповідно до банківської виписки по рахунку за 30.08.2022 Бучанською міською радою здійснено оплату одним платежем на суму 1 108 720, 00 грн, на рахунок ПКПП «Теплокомунсервіс».

Продовжуючи реалізацію розробленого злочинного плану, в ході виконання зазначених договорів, у невстановлений досудовим розслідуванням час та місці, але не пізніше 12.10.2022 ОСОБА_6 , на виконання злочинного плану групи щодо заволодіння бюджетними коштами виконавчого комітету Бучанської міської ради, достовірно знаючи про фактичні витрат на централізоване водопостачання та централізоване водовідведення для населення Бучанської територіальної громади, в порушення п. 6 Додатку № 2 до Програми відшкодування різниці між розміром тарифів на централізоване водопостачання та централізоване водовідведення в с. Гаврилівка та розміром економічно обґрунтованих витрат ПКПП «Теплокомунсервіс» «Порядок розрахунків, обліку та відшкодування різниці в тарифах на централізоване водопостачання та централізоване водовідведення, у випадку невідповідності фактичної вартості послуг встановленим тарифам для споживачів Бучанської міської територіальної громади», здійснила розрахунок шляхом внесення відомостей до Додатку № 4 Програми відшкодування різниці між розміром тарифів на централізоване водопостачання та централізоване водовідведення в с. Гаврилівка та розміром економічно обґрунтованих витрат ПКПП «Теплокомунсервіс», зазначивши показники економічно обґрунтованих тарифів, які затверджені рішення Бучанської міської ради від 16.11.2021 № 899, за серпень 2022, тим самим збільшивши загальний обсяг різниці між діючими тарифами для населення, встановленими виконавчим комітетом Бучанської міської ради та економічно обґрунтованими витратами (фактичними витратами) на централізоване водопостачання та централізоване водовідведення, після чого засвідчила даний розрахунок своїм підписом та у невстановлений досудовим розслідуванням час та місці передала даний розрахунок для погодження директору ПКПП «Теплокомунсервіс» ОСОБА_10 .

Після чого, у невстановлений досудовим розслідуванням час та місці, але не пізніше 12.10.2022 директор ПКПП «Теплокомунсервіс» ОСОБА_10 , діючи згідно з розробленим планом групи щодо заволодіння бюджетними коштами виконавчого комітету Бучанської міської ради, затвердив своїм підписом та скріпив печаткою складений ОСОБА_6 . Додаток № 4 Програми відшкодування різниці між розміром тарифів на централізоване водопостачання та централізоване водовідведення в с. Гаврилівка та розміром економічно обґрунтованих витрат ПКПП «Теплокомунсервіс» за серпень 2022 на загальну суму 1 110 728, 00 грн.

У подальшому ОСОБА_6 , діючи у відповідності до розробленого злочинного плану групи, щодо заволодіння бюджетними коштами виконавчого комітету Бучанської міської ради, у невстановлений досудовим розслідуванням час передала засвідчений Додаток № 4 Програми відшкодування різниці між розміром тарифів на централізоване водопостачання та централізоване водовідведення в с. Гаврилівка та розміром економічно обґрунтованих витрат ПКПП «Теплокомунсервіс» за серпень 2022 на загальну суму 1 110 728, 00 грн до Бучанської міської ради для його затвердження та здійснення відшкодування на вказану суму.

Рішенням виконавчого комітету Бучанської міської ради від 12 жовтня 2022 року № 448, затверджено розрахунок відшкодувань між розміром тарифів на централізоване водопостачання та централізоване водовідведення в с. Гаврилівка та розміром економічно обґрунтованих витрат для населення за серпень 2022 рік на загальну суму 1 110 728, 00 грн.

Відповідно до банківської виписки по рахунку за 22.10.2022 Бучанською міською радою здійснено оплату одним платежем на суму 1 110 728, 00 грн, на рахунок ПКПП «Теплокомунсервіс».

Продовжуючи реалізацію розробленого злочинного плану, в ході виконання зазначених договорів, у невстановлений досудовим розслідуванням час та місці, але не пізніше 16.11.2022 ОСОБА_6 , на виконання злочинного плану групи щодо заволодіння бюджетними коштами виконавчого комітету Бучанської міської ради, достовірно знаючи про фактичні витрат на централізоване водопостачання та централізоване водовідведення для населення Бучанської територіальної громади, в порушення п. 6 Додатку № 2 до Програми відшкодування різниці між розміром тарифів на централізоване водопостачання та централізоване водовідведення в с. Гаврилівка та розміром економічно обґрунтованих витрат ПКПП «Теплокомунсервіс» «Порядок розрахунків, обліку та відшкодування різниці в тарифах на централізоване водопостачання та централізоване водовідведення, у випадку невідповідності фактичної вартості послуг встановленим тарифам для споживачів Бучанської міської територіальної громади», здійснила розрахунок шляхом внесення відомостей до Додатку № 4 Програми відшкодування різниці між розміром тарифів на централізоване водопостачання та централізоване водовідведення в с. Гаврилівка та розміром економічно обґрунтованих витрат ПКПП «Теплокомунсервіс», зазначивши показники економічно обґрунтованих тарифів, які затверджені рішення Бучанської міської ради від 16.11.2021 № 899, за вересень 2022, тим самим збільшивши загальний обсяг різниці між діючими тарифами для населення, встановленими виконавчим комітетом Бучанської міської ради та економічно обґрунтованими витратами (фактичними витратами) на централізоване водопостачання та централізоване водовідведення, після чого засвідчила даний розрахунок своїм підписом та у невстановлений досудовим розслідуванням час та місці передала даний розрахунок для погодження директору ПКПП «Теплокомунсервіс» ОСОБА_10 .

Після чого, у невстановлений досудовим розслідуванням час та місці, але не пізніше 16.11.2022 директор ПКПП «Теплокомунсервіс» ОСОБА_10 , діючи згідно з розробленим планом групи щодо заволодіння бюджетними коштами виконавчого комітету Бучанської міської ради, затвердив своїм підписом та скріпив печаткою складений ОСОБА_6 . Додаток № 4 Програми відшкодування різниці між розміром тарифів на централізоване водопостачання та централізоване водовідведення в с. Гаврилівка та розміром економічно обґрунтованих витрат ПКПП «Теплокомунсервіс» за вересень 2022 на загальну суму 980 500,00 грн.

У подальшому ОСОБА_6 , діючи у відповідності до розробленого злочинного плану групи, щодо заволодіння бюджетними коштами виконавчого комітету Бучанської міської ради, у невстановлений досудовим розслідуванням час передала засвідчений Додаток № 4 Програми відшкодування різниці між розміром тарифів на централізоване водопостачання та централізоване водовідведення в с. Гаврилівка та розміром економічно обґрунтованих витрат ПКПП «Теплокомунсервіс» за вересень 2022 на загальну суму 980 500,00 грн до Бучанської міської ради для його затвердження та здійснення відшкодування на вказану суму.

Рішенням виконавчого комітету Бучанської міської ради від 16 листопада 2022 року № 537, затверджено розрахунок відшкодувань між розміром тарифів на централізоване водопостачання та централізоване водовідведення в с. Гаврилівка та розміром економічно обґрунтованих витрат для населення за вересень 2022 рік на загальну суму 980 500,00 грн.

Відповідно до банківської виписки по рахунку за 28.12.2022 Бучанською міською радою здійснено оплату одним платежем на суму 980 500,00 грн, на рахунок ПКПП «Теплокомунсервіс».

Продовжуючи реалізацію розробленого злочинного плану, в ході виконання зазначених договорів, у невстановлений досудовим розслідуванням час та місці, але не пізніше 15.12.2022 ОСОБА_6 , на виконання злочинного плану групи щодо заволодіння бюджетними коштами виконавчого комітету Бучанської міської ради, достовірно знаючи про фактичні витрат на централізоване водопостачання та централізоване водовідведення для населення Бучанської територіальної громади, в порушення п. 6 Додатку № 2 до Програми відшкодування різниці між розміром тарифів на централізоване водопостачання та централізоване водовідведення в с. Гаврилівка та розміром економічно обґрунтованих витрат ПКПП «Теплокомунсервіс» «Порядок розрахунків, обліку та відшкодування різниці в тарифах на централізоване водопостачання та централізоване водовідведення, у випадку невідповідності фактичної вартості послуг встановленим тарифам для споживачів Бучанської міської територіальної громади», здійснила розрахунок шляхом внесення відомостей до Додатку № 4 Програми відшкодування різниці між розміром тарифів на централізоване водопостачання та централізоване водовідведення в с. Гаврилівка та розміром економічно обґрунтованих витрат ПКПП «Теплокомунсервіс», зазначивши показники економічно обґрунтованих тарифів, які затверджені рішення Бучанської міської ради від 16.11.2021 № 899, за жовтень 2022, тим самим збільшивши загальний обсяг різниці між діючими тарифами для населення, встановленими виконавчим комітетом Бучанської міської ради та економічно обґрунтованими витратами (фактичними витратами) на централізоване водопостачання та централізоване водовідведення, після чого засвідчила даний розрахунок своїм підписом та у невстановлений досудовим розслідуванням час та місці передала даний розрахунок для погодження директору ПКПП «Теплокомунсервіс» ОСОБА_10 .

Після чого, у невстановлений досудовим розслідуванням час та місці, але не пізніше 15.12.2022 директор ПКПП «Теплокомунсервіс» ОСОБА_10 , діючи згідно з розробленим планом групи щодо заволодіння бюджетними коштами виконавчого комітету Бучанської міської ради, затвердив своїм підписом та скріпив печаткою складений ОСОБА_6 . Додаток № 4 Програми відшкодування різниці між розміром тарифів на централізоване водопостачання та централізоване водовідведення в с. Гаврилівка та розміром економічно обґрунтованих витрат ПКПП «Теплокомунсервіс» за жовтень 2022 на загальну суму 953 936,00 грн.

У подальшому ОСОБА_6 , діючи у відповідності до розробленого злочинного плану групи, щодо заволодіння бюджетними коштами виконавчого комітету Бучанської міської ради, у невстановлений досудовим розслідуванням час передала засвідчений Додаток № 4 Програми відшкодування різниці між розміром тарифів на централізоване водопостачання та централізоване водовідведення в с. Гаврилівка та розміром економічно обґрунтованих витрат ПКПП «Теплокомунсервіс» за жовтень 2022 на загальну суму 953 936,00 грн до Бучанської міської ради для його затвердження та здійснення відшкодування на вказану суму.

Рішенням виконавчого комітету Бучанської міської ради від 15 грудня 2022 року № 598, затверджено розрахунок відшкодувань між розміром тарифів на централізоване водопостачання та централізоване водовідведення в с. Гаврилівка та розміром економічно обґрунтованих витрат для населення за жовтень 2022 рік на загальну суму 953 936,00 грн.

Відповідно до банківської виписки по рахунку за 28.12.2022 Бучанською міською радою здійснено оплату двома платежами на суму 304 687,00 грн та 649 249, 00 грн на рахунок ПКПП «Теплокомунсервіс».

Продовжуючи реалізацію розробленого злочинного плану, в ході виконання зазначених договорів, у невстановлений досудовим розслідуванням час та місці, але не пізніше 15.12.2022 ОСОБА_6 , на виконання злочинного плану групи щодо заволодіння бюджетними коштами виконавчого комітету Бучанської міської ради, достовірно знаючи про фактичні витрат на централізоване водопостачання та централізоване водовідведення для населення Бучанської територіальної громади, в порушення п. 6 Додатку № 2 до Програми відшкодування різниці між розміром тарифів на централізоване водопостачання та централізоване водовідведення в с. Гаврилівка та розміром економічно обґрунтованих витрат ПКПП «Теплокомунсервіс» «Порядок розрахунків, обліку та відшкодування різниці в тарифах на централізоване водопостачання та централізоване водовідведення, у випадку невідповідності фактичної вартості послуг встановленим тарифам для споживачів Бучанської міської територіальної громади», здійснила розрахунок шляхом внесення відомостей до Додатку № 4 Програми відшкодування різниці між розміром тарифів на централізоване водопостачання та централізоване водовідведення в с. Гаврилівка та розміром економічно обґрунтованих витрат ПКПП «Теплокомунсервіс», зазначивши показники економічно обґрунтованих тарифів, які затверджені рішення Бучанської міської ради від 16.11.2021 № 899, за листопад 2022, тим самим збільшивши загальний обсяг різниці між діючими тарифами для населення, встановленими виконавчим комітетом Бучанської міської ради та економічно обґрунтованими витратами (фактичними витратами) на централізоване водопостачання та централізоване водовідведення, після чого засвідчила даний розрахунок своїм підписом та у невстановлений досудовим розслідуванням час та місці передала даний розрахунок для погодження директору ПКПП «Теплокомунсервіс» ОСОБА_10 .

Після чого, у невстановлений досудовим розслідуванням час та місці, але не пізніше 15.12.2022 директор ПКПП «Теплокомунсервіс» ОСОБА_10 , діючи згідно з розробленим планом групи щодо заволодіння бюджетними коштами виконавчого комітету Бучанської міської ради, затвердив своїм підписом та скріпив печаткою складений ОСОБА_6 . Додаток № 4 Програми відшкодування різниці між розміром тарифів на централізоване водопостачання та централізоване водовідведення в с. Гаврилівка та розміром економічно обґрунтованих витрат ПКПП «Теплокомунсервіс» за листопад 2022 на загальну суму 854 688,00 грн.

У подальшому ОСОБА_6 , діючи у відповідності до розробленого злочинного плану групи, щодо заволодіння бюджетними коштами виконавчого комітету Бучанської міської ради, у невстановлений досудовим розслідуванням час передала засвідчений Додаток № 4 Програми відшкодування різниці між розміром тарифів на централізоване водопостачання та централізоване водовідведення в с. Гаврилівка та розміром економічно обґрунтованих витрат ПКПП «Теплокомунсервіс» за листопад 2022 на загальну суму 854 688,00 грн до Бучанської міської ради для його затвердження та здійснення відшкодування на вказану суму.

Рішенням виконавчого комітету Бучанської міської ради від 15 грудня 2022 року № 599, затверджено розрахунок відшкодувань між розміром тарифів на централізоване водопостачання та централізоване водовідведення в с. Гаврилівка та розміром економічно обґрунтованих витрат для населення за листопад 2022 рік на загальну суму 854 688,00 грн.

Відповідно до банківської виписки по рахунку за 28.12.2022 Бучанською міською радою здійснено оплату одним платежем на суму 854 688,00 грн на рахунок ПКПП «Теплокомунсервіс».

Продовжуючи реалізацію розробленого злочинного плану, в ході виконання зазначених договорів, у невстановлений досудовим розслідуванням час та місці, але не пізніше 14.02.2023 ОСОБА_6 , на виконання злочинного плану групи щодо заволодіння бюджетними коштами виконавчого комітету Бучанської міської ради, достовірно знаючи про фактичні витрат на централізоване водопостачання та централізоване водовідведення для населення Бучанської територіальної громади, в порушення п. 6 Додатку № 2 до Програми відшкодування різниці між розміром тарифів на централізоване водопостачання та централізоване водовідведення в с. Гаврилівка та розміром економічно обґрунтованих витрат ПКПП «Теплокомунсервіс» «Порядок розрахунків, обліку та відшкодування різниці в тарифах на централізоване водопостачання та централізоване водовідведення, у випадку невідповідності фактичної вартості послуг встановленим тарифам для споживачів Бучанської міської територіальної громади», здійснила розрахунок шляхом внесення відомостей до Додатку № 4 Програми відшкодування різниці між розміром тарифів на централізоване водопостачання та централізоване водовідведення в с. Гаврилівка та розміром економічно обґрунтованих витрат ПКПП «Теплокомунсервіс», зазначивши показники економічно обґрунтованих тарифів, які затверджені рішення Бучанської міської ради від 16.11.2021 № 899, за грудень 2022, тим самим збільшивши загальний обсяг різниці між діючими тарифами для населення, встановленими виконавчим комітетом Бучанської міської ради та економічно обґрунтованими витратами (фактичними витратами) на централізоване водопостачання та централізоване водовідведення, після чого засвідчила даний розрахунок своїм підписом та у невстановлений досудовим розслідуванням час та місці передала даний розрахунок для погодження директору ПКПП «Теплокомунсервіс» ОСОБА_10 .

Після чого, у невстановлений досудовим розслідуванням час та місці, але не пізніше 14.02.2023 директор ПКПП «Теплокомунсервіс» ОСОБА_10 , діючи згідно з розробленим планом групи щодо заволодіння бюджетними коштами виконавчого комітету Бучанської міської ради, затвердив своїм підписом та скріпив печаткою складений ОСОБА_6 . Додаток № 4 Програми відшкодування різниці між розміром тарифів на централізоване водопостачання та централізоване водовідведення в с. Гаврилівка та розміром економічно обґрунтованих витрат ПКПП «Теплокомунсервіс» за грудень 2022 на загальну суму 851 112,00 грн.

У подальшому ОСОБА_6 , діючи у відповідності до розробленого злочинного плану групи, щодо заволодіння бюджетними коштами виконавчого комітету Бучанської міської ради, у невстановлений досудовим розслідуванням час передала засвідчений Додаток № 4 Програми відшкодування різниці між розміром тарифів на централізоване водопостачання та централізоване водовідведення в с. Гаврилівка та розміром економічно обґрунтованих витрат ПКПП «Теплокомунсервіс» за грудень 2022 на загальну суму 851 112,00 грн до Бучанської міської ради для його затвердження та здійснення відшкодування на вказану суму.

Рішенням виконавчого комітету Бучанської міської ради від 14 лютого 2023 року № 45, затверджено розрахунок відшкодувань між розміром тарифів на централізоване водопостачання та централізоване водовідведення в с. Гаврилівка та розміром економічно обґрунтованих витрат для населення за грудень 2022 рік на загальну суму 851 112,00 грн.

Відповідно до банківської виписки по рахунку за 25.03.2023 Бучанською міською радою здійснено оплату одним платежем на суму 851 112,00 грн на рахунок ПКПП «Теплокомунсервіс».

Продовжуючи реалізацію розробленого злочинного плану, в ході виконання зазначених договорів, у невстановлений досудовим розслідуванням час та місці, але не пізніше 14.02.2023 ОСОБА_6 , на виконання злочинного плану групи щодо заволодіння бюджетними коштами виконавчого комітету Бучанської міської ради, достовірно знаючи про фактичні витрат на централізоване водопостачання та централізоване водовідведення для населення Бучанської територіальної громади, в порушення п. 6 Додатку № 2 до Програми відшкодування різниці між розміром тарифів на централізоване водопостачання та централізоване водовідведення в с. Гаврилівка та розміром економічно обґрунтованих витрат ПКПП «Теплокомунсервіс» «Порядок розрахунків, обліку та відшкодування різниці в тарифах на централізоване водопостачання та централізоване водовідведення, у випадку невідповідності фактичної вартості послуг встановленим тарифам для споживачів Бучанської міської територіальної громади», здійснила розрахунок шляхом внесення відомостей до Додатку № 4 Програми відшкодування різниці між розміром тарифів на централізоване водопостачання та централізоване водовідведення в с. Гаврилівка та розміром економічно обґрунтованих витрат ПКПП «Теплокомунсервіс», зазначивши показники економічно обґрунтованих тарифів, які затверджені рішення Бучанської міської ради від 16.11.2021 № 899, за січень 2023, тим самим збільшивши загальний обсяг різниці між діючими тарифами для населення, встановленими виконавчим комітетом Бучанської міської ради та економічно обґрунтованими витратами (фактичними витратами) на централізоване водопостачання та централізоване водовідведення, після чого засвідчила даний розрахунок своїм підписом та у невстановлений досудовим розслідуванням час та місці передала даний розрахунок для погодження директору ПКПП «Теплокомунсервіс» ОСОБА_10 .

Після чого, у невстановлений досудовим розслідуванням час та місці, але не пізніше 14.02.2023 директор ПКПП «Теплокомунсервіс» ОСОБА_10 , діючи згідно з розробленим планом групи щодо заволодіння бюджетними коштами виконавчого комітету Бучанської міської ради, затвердив своїм підписом та скріпив печаткою складений ОСОБА_6 . Додаток № 4 Програми відшкодування різниці між розміром тарифів на централізоване водопостачання та централізоване водовідведення в с. Гаврилівка та розміром економічно обґрунтованих витрат ПКПП «Теплокомунсервіс» за січень 2023 на загальну суму 975 027,00 грн.

У подальшому ОСОБА_6 , діючи у відповідності до розробленого злочинного плану групи, щодо заволодіння бюджетними коштами виконавчого комітету Бучанської міської ради, у невстановлений досудовим розслідуванням час передала засвідчений Додаток № 4 Програми відшкодування різниці між розміром тарифів на централізоване водопостачання та централізоване водовідведення в с. Гаврилівка та розміром економічно обґрунтованих витрат ПКПП «Теплокомунсервіс» за січень 2023 на загальну суму 975 027,00 грн до Бучанської міської ради для його затвердження та здійснення відшкодування на вказану суму.

Рішенням виконавчого комітету Бучанської міської ради від 14 лютого 2023 року № 46, затверджено розрахунок відшкодувань між розміром тарифів на централізоване водопостачання та централізоване водовідведення в с. Гаврилівка та розміром економічно обґрунтованих витрат для населення за січень 2023 рік на загальну суму 975 027,00 грн.

Відповідно до банківської виписки по рахунку за 25.03.2023 Бучанською міською радою здійснено оплату одним платежем на суму 975 027,00 грн на рахунок ПКПП «Теплокомунсервіс».

Продовжуючи реалізацію розробленого злочинного плану, в ході виконання зазначених договорів, у невстановлений досудовим розслідуванням час та місці, але не пізніше 04.04.2023 ОСОБА_6 , на виконання злочинного плану групи щодо заволодіння бюджетними коштами виконавчого комітету Бучанської міської ради, достовірно знаючи про фактичні витрат на централізоване водопостачання та централізоване водовідведення для населення Бучанської територіальної громади, в порушення п. 6 Додатку № 2 до Програми відшкодування різниці між розміром тарифів на централізоване водопостачання та централізоване водовідведення в с. Гаврилівка та розміром економічно обґрунтованих витрат ПКПП «Теплокомунсервіс» «Порядок розрахунків, обліку та відшкодування різниці в тарифах на централізоване водопостачання та централізоване водовідведення, у випадку невідповідності фактичної вартості послуг встановленим тарифам для споживачів Бучанської міської територіальної громади», здійснила розрахунок шляхом внесення відомостей до Додатку № 4 Програми відшкодування різниці між розміром тарифів на централізоване водопостачання та централізоване водовідведення в с. Гаврилівка та розміром економічно обґрунтованих витрат ПКПП «Теплокомунсервіс», зазначивши показники економічно обґрунтованих тарифів, які затверджені рішення Бучанської міської ради від 16.11.2021 № 899, за лютий 2023, тим самим збільшивши загальний обсяг різниці між діючими тарифами для населення, встановленими виконавчим комітетом Бучанської міської ради та економічно обґрунтованими витратами (фактичними витратами) на централізоване водопостачання та централізоване водовідведення, після чого засвідчила даний розрахунок своїм підписом та у невстановлений досудовим розслідуванням час та місці передала даний розрахунок для погодження директору ПКПП «Теплокомунсервіс» ОСОБА_10 .

Після чого, у невстановлений досудовим розслідуванням час та місці, але не пізніше 04.04.2023 директор ПКПП «Теплокомунсервіс» ОСОБА_10 , діючи згідно з розробленим планом групи щодо заволодіння бюджетними коштами виконавчого комітету Бучанської міської ради, затвердив своїм підписом та скріпив печаткою складений ОСОБА_6 . Додаток № 4 Програми відшкодування різниці між розміром тарифів на централізоване водопостачання та централізоване водовідведення в с. Гаврилівка та розміром економічно обґрунтованих витрат ПКПП «Теплокомунсервіс» за лютий 2023 на загальну суму 954 150,00 грн.

У подальшому ОСОБА_6 , діючи у відповідності до розробленого злочинного плану групи, щодо заволодіння бюджетними коштами виконавчого комітету Бучанської міської ради, у невстановлений досудовим розслідуванням час передала засвідчений Додаток № 4 Програми відшкодування різниці між розміром тарифів на централізоване водопостачання та централізоване водовідведення в с. Гаврилівка та розміром економічно обґрунтованих витрат ПКПП «Теплокомунсервіс» за лютий 2023 на загальну суму 954 150,00 грн до Бучанської міської ради для його затвердження та здійснення відшкодування на вказану суму.

Рішенням виконавчого комітету Бучанської міської ради від 04 квітня 2023 року № 136, затверджено розрахунок відшкодувань між розміром тарифів на централізоване водопостачання та централізоване водовідведення в с. Гаврилівка та розміром економічно обґрунтованих витрат для населення за лютий 2023 рік на загальну суму 954 150,00 грн.

Відповідно до банківської виписки по рахунку за 18.04.2023 Бучанською міською радою здійснено оплату одним платежем на суму 954 150,00 грн на рахунок ПКПП «Теплокомунсервіс».

Продовжуючи реалізацію розробленого злочинного плану, в ході виконання зазначених договорів, у невстановлений досудовим розслідуванням час та місці, але не пізніше 02.05.2023 ОСОБА_6 , на виконання злочинного плану групи щодо заволодіння бюджетними коштами виконавчого комітету Бучанської міської ради, достовірно знаючи про фактичні витрат на централізоване водопостачання та централізоване водовідведення для населення Бучанської територіальної громади, в порушення п. 6 Додатку № 2 до Програми відшкодування різниці між розміром тарифів на централізоване водопостачання та централізоване водовідведення в с. Гаврилівка та розміром економічно обґрунтованих витрат ПКПП «Теплокомунсервіс» «Порядок розрахунків, обліку та відшкодування різниці в тарифах на централізоване водопостачання та централізоване водовідведення, у випадку невідповідності фактичної вартості послуг встановленим тарифам для споживачів Бучанської міської територіальної громади», здійснила розрахунок шляхом внесення відомостей до Додатку № 4 Програми відшкодування різниці між розміром тарифів на централізоване водопостачання та централізоване водовідведення в с. Гаврилівка та розміром економічно обґрунтованих витрат ПКПП «Теплокомунсервіс», зазначивши показники економічно обґрунтованих тарифів, які затверджені рішення Бучанської міської ради від 16.11.2021 № 899, за березень 2023, тим самим збільшивши загальний обсяг різниці між діючими тарифами для населення, встановленими виконавчим комітетом Бучанської міської ради та економічно обґрунтованими витратами (фактичними витратами) на централізоване водопостачання та централізоване водовідведення, після чого засвідчила даний розрахунок своїм підписом та у невстановлений досудовим розслідуванням час та місці передала даний розрахунок для погодження директору ПКПП «Теплокомунсервіс» ОСОБА_10 .

Після чого, у невстановлений досудовим розслідуванням час та місці, але не пізніше 02.05.2023 директор ПКПП «Теплокомунсервіс» ОСОБА_10 , діючи згідно з розробленим планом групи щодо заволодіння бюджетними коштами виконавчого комітету Бучанської міської ради, затвердив своїм підписом та скріпив печаткою складений ОСОБА_6 . Додаток № 4 Програми відшкодування різниці між розміром тарифів на централізоване водопостачання та централізоване водовідведення в с. Гаврилівка та розміром економічно обґрунтованих витрат ПКПП «Теплокомунсервіс» за березень 2023 на загальну суму 977 449,00 грн.

У подальшому ОСОБА_6 , діючи у відповідності до розробленого злочинного плану групи, щодо заволодіння бюджетними коштами виконавчого комітету Бучанської міської ради, у невстановлений досудовим розслідуванням час передала засвідчений Додаток № 4 Програми відшкодування різниці між розміром тарифів на централізоване водопостачання та централізоване водовідведення в с. Гаврилівка та розміром економічно обґрунтованих витрат ПКПП «Теплокомунсервіс» за березень 2023 на загальну суму 977 449,00 грн до Бучанської міської ради для його затвердження та здійснення відшкодування на вказану суму.

Рішенням виконавчого комітету Бучанської міської ради від 02 травня 2023 року № 230, затверджено розрахунок відшкодувань між розміром тарифів на централізоване водопостачання та централізоване водовідведення в с. Гаврилівка та розміром економічно обґрунтованих витрат для населення за березень 2023 рік на загальну суму 977 449,00 грн.

Відповідно до банківської виписки по рахунку за 18.05.2023 Бучанською міською радою здійснено оплату одним платежем на суму 977 449,00 грн на рахунок ПКПП «Теплокомунсервіс».

Продовжуючи реалізацію розробленого злочинного плану, в ході виконання зазначених договорів, у невстановлений досудовим розслідуванням час та місці, але не пізніше 25.05.2023 ОСОБА_6 , на виконання злочинного плану групи щодо заволодіння бюджетними коштами виконавчого комітету Бучанської міської ради, достовірно знаючи про фактичні витрат на централізоване водопостачання та централізоване водовідведення для населення Бучанської територіальної громади, в порушення п. 6 Додатку № 2 до Програми відшкодування різниці між розміром тарифів на централізоване водопостачання та централізоване водовідведення в с. Гаврилівка та розміром економічно обґрунтованих витрат ПКПП «Теплокомунсервіс» «Порядок розрахунків, обліку та відшкодування різниці в тарифах на централізоване водопостачання та централізоване водовідведення, у випадку невідповідності фактичної вартості послуг встановленим тарифам для споживачів Бучанської міської територіальної громади», здійснила розрахунок шляхом внесення відомостей до Додатку № 4 Програми відшкодування різниці між розміром тарифів на централізоване водопостачання та централізоване водовідведення в с. Гаврилівка та розміром економічно обґрунтованих витрат ПКПП «Теплокомунсервіс», зазначивши показники економічно обґрунтованих тарифів, які затверджені рішення Бучанської міської ради від 16.11.2021 № 899, за квітень 2023, тим самим збільшивши загальний обсяг різниці між діючими тарифами для населення, встановленими виконавчим комітетом Бучанської міської ради та економічно обґрунтованими витратами (фактичними витратами) на централізоване водопостачання та централізоване водовідведення, після чого засвідчила даний розрахунок своїм підписом та у невстановлений досудовим розслідуванням час та місці передала даний розрахунок для погодження директору ПКПП «Теплокомунсервіс» ОСОБА_10 .

Після чого, у невстановлений досудовим розслідуванням час та місці, але не пізніше 25.05.2023 директор ПКПП «Теплокомунсервіс» ОСОБА_10 , діючи згідно з розробленим планом групи щодо заволодіння бюджетними коштами виконавчого комітету Бучанської міської ради, затвердив своїм підписом та скріпив печаткою складений ОСОБА_6 . Додаток № 4 Програми відшкодування різниці між розміром тарифів на централізоване водопостачання та централізоване водовідведення в с. Гаврилівка та розміром економічно обґрунтованих витрат ПКПП «Теплокомунсервіс» за квітень 2023 на загальну суму 973 203,00 грн.

У подальшому ОСОБА_6 , діючи у відповідності до розробленого злочинного плану групи, щодо заволодіння бюджетними коштами виконавчого комітету Бучанської міської ради, у невстановлений досудовим розслідуванням час передала засвідчений Додаток № 4 Програми відшкодування різниці між розміром тарифів на централізоване водопостачання та централізоване водовідведення в с. Гаврилівка та розміром економічно обґрунтованих витрат ПКПП «Теплокомунсервіс» за квітень 2023 на загальну суму 973 203,00 грн до Бучанської міської ради для його затвердження та здійснення відшкодування на вказану суму.

Рішенням виконавчого комітету Бучанської міської ради від 25 травня 2023 року № 283, затверджено розрахунок відшкодувань між розміром тарифів на централізоване водопостачання та централізоване водовідведення в с. Гаврилівка та розміром економічно обґрунтованих витрат для населення за квітень 2023 рік на загальну суму 973 203,00 грн.

Відповідно до банківської виписки по рахунку за 06.06.2023 Бучанською міською радою здійснено оплату одним платежем на суму 973 203,00 грн на рахунок ПКПП «Теплокомунсервіс».

Загалом із бюджету Бучанської територіальної громади на відшкодування різниці у тарифах на послуги з централізованого водопостачання та централізованого водовідведення ПКПП «Теплокомунсервіс» перераховано 16 778 528, 76 грн, що на 11 324 640, 00 грн більше, ніж розмір відшкодування різниці у тарифах, розрахованих у відповідності до фактичних витрат ПКПП «Теплокомунсервіс» на централізоване водопостачання та централізоване водовідведення для населення с. Гаврилівка Бучанської територіальної громади.

Таким чином, директор ПКПП «Теплокомунсервіс» ОСОБА_11 та головний економіст ПКПП «Теплокомкнсервіс» ОСОБА_6 , діючи відповідно до розробленого злочинного плану щодо заволодіння бюджетними коштами виконавчого комітету Бучанської міської ради, на відшкодування різниці між розміром тарифів на централізоване водопостачання та централізоване водовідведення в с. Гаврилівка та розміром економічно обґрунтованих витрат ПКПП «Теплокомунсервіс» надлишково отримали бюджетних коштів на 11 324 640, 00 грн, тим самим заволоділи бюджетними коштами на вказану суму.

Згідно примітки 4 до статті 185 КК України, у статтях 185-187 та 189-191, 194 цього Кодексу в особливо великих розмірах визнається кримінальне правопорушення, що вчинене однією особою чи групою осіб на суму, яка в шістсот і більше разів перевищує неоподатковуваний мінімум доходів громадян на момент вчинення кримінального правопорушення, тобто понад 681 000, 00 грн.

Дії ОСОБА_6 кваліфіковано за ч. 5 ст. 191 КК України.

29.07.2025 року ОСОБА_6 повідомлено про підозру у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 5 ст. 191, ч. 2 ст. 367 КК України.

Причетність підозрюваної ОСОБА_6 до вчинення інкримінованого їй кримінального правопорушення (злочину), підтверджується зібраними під час досудового розслідування доказами в їх сукупності, а саме: рапортом про виявлення кримінального правопорушення; протоколом допиту свідка ОСОБА_12 ; протоколом допиту свідка ОСОБА_13 ; протоколом допиту свідка ОСОБА_14 ; протоколом допиту свідка ОСОБА_15 ; висновком експерта за результатами проведення судово-економічної експертизи № 441/24-72 від 05.09.2024; рішеннями виконавчого комітету Бучанської міської ради; банківськими виписками про перерахування коштів; іншими доказами зібраними в ході досудового розслідування у їх сукупності.

Слідчий зазначає, що метою застосування запобіжного заходу є забезпечення виконання підозрюваною ОСОБА_6 покладених на неї процесуальних обов'язків, передбачених Кримінальним процесуальним кодексом України, під умовою звернення внесених коштів у дохід держави в разі невиконання цих обов'язків, а також запобігання спробам переховуватись від органів досудового розслідування та/або суду, знищити, сховати або спотворити будь-яку із речей чи документів, які мають істотне значення для встановлення обставин кримінального правопорушення, незаконно впливати на свідків у кримінальному провадженні, перешкоджати кримінальному провадженню іншим чином.

Прокурор в судовому засіданні клопотання підтримав та просив задовольнити.

Захисник ОСОБА_4 та ОСОБА_5 , думку яких підтримала підозрювана ОСОБА_6 , заперечували проти задоволення клопотання, пославшись на необґрунтованість підозри. Також посилались на необґрунтованість ризиків та не підтвердження їх доказами. Захисник ОСОБА_4 зазначив, що ОСОБА_6 , має місце реєстрації та постійне місце проживання, працює, має на утриманні матір похилого віку, яка має незадовільний стан здоров'я, сума застави не обґрунтована, та буде надмірним обтяженням для ОСОБА_6 . Просив обрати запобіжний захід у вигляді особистого зобов'язання.

Заслухавши думку сторін кримінального провадження, вивчивши клопотання та долучені до нього документи, слідчий суддя дійшов до наступних висновків.

Судовим розглядом встановлено, що відділом розслідування особливо тяжких злочинів слідчого управління ГУНП в Київській області проводиться досудове розслідування у кримінальному провадженні відомості про яке внесено до ЄРДР № 42023110000000404 від 01.12.2023 за підозрою ОСОБА_6 у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 5 ст. 191 КК України.

29.07.2025 року ОСОБА_6 повідомлено про підозру у у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 5 ст. 191, ч. 2 ст. 367 КК України.

Причетність підозрюваної ОСОБА_6 до вчинення інкримінованого їй кримінального правопорушення (злочину), підтверджується зібраними під час досудового розслідування доказами в їх сукупності, а саме: рапортом про виявлення кримінального правопорушення; протоколом допиту свідка ОСОБА_12 ; протоколом допиту свідка ОСОБА_13 ; протоколом допиту свідка ОСОБА_14 ; протоколом допиту свідка ОСОБА_15 ; висновком експерта за результатами проведення судово-економічної експертизи № 441/24-72 від 05.09.2024; рішеннями виконавчого комітету Бучанської міської ради; банківськими виписками про перерахування коштів; іншими доказами зібраними в ході досудового розслідування у їх сукупності.

За змістом положень ст. ст. 193, 194 КПК України, слідчий суддя на даній стадії кримінального судочинства не вправі вирішувати ті питання, які вирішує суд під час розгляду кримінального провадження по суті, зокрема, не вправі оцінювати докази з точки зору їх достатності і допустимості для визнання особи винною чи невинною у вчиненні злочину, а лише зобов'язаний на підставі розумної оцінки сукупності отриманих даних визначити, що причетність особи до вчинення кримінального правопорушення є вірогідною та достатньою для застосування щодо неї обмежувального заходу.

Водночас, відповідно до усталеної практики Європейського суду з прав людини слова «обґрунтована підозра» означають наявність фактів чи інформації, котрі могли би переконати стороннього об'єктивного спостерігача, що конкретна особа, можливо вчинила злочин (п. 175 рішення Європейського суду з прав людини від 21 квітня 2011 року у справі «Нечипорук і Йонкало проти України»).

З огляду на вказані положення закону, слідчий суддя, не вирішуючи питання про доведеність вини та правильність кваліфікації дій ОСОБА_6 за ч. 5 ст. 191, ч. 2 ст. 367 КК України, що є виключною прерогативою суду за результатами розгляду справи по суті, приходить до висновку про наявність в долучених до клопотання матеріалах кримінального провадження достатніх фактичних даних (фактів та інформації), які свідчать про можливу причетність ОСОБА_6 до вчинення інкримінованих їй кримінальних правопорушень.

Отже, слідчий суддя не приймає до уваги посилання сторони захисту на необґрунтованість висунутої ОСОБА_6 підозри, як підставу для відмови в задоволенні клопотання слідчого, і приходить до висновку про наявність в кримінальному провадження обставин, з якими закон пов'язує можливість застосування до особи одного із запобіжних заходів, передбачених ст. 176 КПК України.

Згідно з ст. 178 КПК України, при вирішенні питання про обрання запобіжного заходу, крім наявності ризиків, зазначених у статті 177 КПК України, слідчий суддя на підставі наданих сторонами кримінального провадження матеріалів зобов'язаний в сукупності оцінити тяжкість покарання, що загрожує відповідній особі, дані про особу підозрюваного, розмір майнової шкоди, в заподіянні якого підозрюється особа.

При цьому, відповідно до усталеної практики Європейського суду з прав людини, висновки про ступінь ризиків та неможливість запобігання їм більш м'яких запобіжних заходів, мають бути зроблені за результатами сукупного аналізу обставин злочину та особистості підозрюваного (його характеру, моральних якостей, способу життя, сімейних зв'язків, постійного місця роботи, утриманців), поведінки підозрюваного під час розслідування злочину (наявність або відсутність спроб ухилення від органів влади) поведінки підозрюваного під час попередніх розслідувань (способу життя взагалі, способу самозабезпечення, системності злочинної діяльності, наявності злочинних зв'язків).

Органом досудового розслідування шляхом внесення відповідного клопотання ініційовано питання про застосування щодо підозрюваної ОСОБА_6 запобіжного заходу у вигляді застави.

Між тим, доводи клопотання, що жоден із більш м'яких запобіжних заходів не зможе запобігти ризикам, передбаченим п .п. 1, 2, 3, 5 ч. 1 ст. 177 КПК України, на наявність яких міститься посилання в клопотанні, не підтвердженні належними та об'єктивними даними і прокурором в судовому засіданні не доведені.

ОСОБА_6 раніше не судима, працює на посаді головного економіста ПКПП «Теплокомунсервіс», розлучена, має на утриманні мати, яка є особою похилого віку та має незадовільний стан здоров'я, має постійне місце реєстрації та проживання.

За таких обставин, враховуючи тяжкість злочину, характер та обставини висунутої ОСОБА_6 підозри, з огляду також на вищенаведені позитивні дані про особу підозрюваної, відсутність спроб з її боку ухилитись від слідства під час досудового розслідування, слідчий суддя приходить до висновку, що застосування до підозрюваної ОСОБА_6 запобіжного заходу у вигляді застави не викликано об'єктивною необхідністю і не виправдовує такий ступінь втручання у права і свободи особи, про який йдеться в клопотанні слідчого, а відтак відмовляє в його задоволенні.

Оцінивши в сукупності всі вищезгадані обставини, слідчий суддя приходить до висновку, що запобіжний захід у вигляді особистого зобов'язання буде співмірним з існуючими в кримінальному провадженні ризиками, відповідатиме особі підозрюваної та тяжкості висунутої їй підозри і зможе забезпечити належне виконання нею процесуальних обов'язків, передбачених ч. 5 ст. 194 КПК України.

Керуючись ст. ст. 177, 178, 181, 183, 193, 376 КПК України, слідчий суддя,

ПОСТАНОВИВ:

У задоволенні клопотання слідчого відмовити.

Застосувати стосовно підозрюваної ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , запобіжний захід у вигляді особистого зобов'язання.

Покласти на підозрювану ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , в межах строку досудового розслідування, але не довше ніж до 29 вересня 2025 року, обов'язки, передбачені ч. 5 ст. 194 КПК України, а саме: прибувати за кожною вимогою до слідчого, прокурора або суду; не відлучатися за межі Київської області без дозволу слідчого, прокурора або суду; повідомляти слідчого, прокурора чи суд про зміну свого місця проживання; здати на зберігання до відповідних органів державної влади свій паспорт (паспорти) для виїзду за кордон, інші документи, що дають право на виїзд з України.

Роз'яснити підозрюваній ОСОБА_6 , що в разі невиконання покладених на неї обов'язків, до неї може бути застосований більш жорсткий запобіжний захід, а також накладено грошове стягнення в розмірі від 0,25 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб до 2 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Копію ухвали про обрання запобіжного заходу у вигляді особистого зобов'язання вручити підозрюваному та прокурору.

Ухвала підлягає негайному виконанню після її оголошення.

Ухвала може бути оскаржена безпосередньо до Київського апеляційного суду протягом 5 днів з дня її оголошення.

Повний текст ухвали оголошено 04 серпня 2025 року о 13 год. 40 хв.

Слідчий суддя ОСОБА_1