Справа № 161/11648/25
Провадження № 3/161/3797/25
м.Луцьк 24 липня 2025 року
Луцький міськрайонний суд Волинської області в складі:
головуючого судді Ковтуненка В.В.,
за участі секретаря судового засідання Камінського Ю.В.,
розглянув у відкритому судовому засіданні в залі суду №10 в м. Луцьку справу 161/11648/25 про вчинення ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , мешканкою АДРЕСА_1 , місце роботи невідоме, громадянкою України, адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 124 КУпАП,
16.06.2025 року на адресу суду з УПП у Волинській області ДПП надійшли матеріали про вчинення ОСОБА_1 адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 124 КУпАП.
Особа, яка притягається до відповідальності ОСОБА_1 в судове засідання не з'явилася, про дату, час і місце судового розгляду справи повідомлялася належним чином. Розгляд справи проводиться у відсутності особи, яка притягається до відповідальності, так як є дані про своєчасне її сповіщення про місце і час розгляду справи.
Дослідивши письмові матеріали справи в їх сукупності, суд приходить до висновку про закриття провадження в справі про адміністративне правопорушення, з наступних підстав.
Відповідно до п. 13.1 Правил дорожнього руху України, затверджених Постановою КМУ № 1306 від 10 жовтня 2001 р. водій залежно від швидкості руху, дорожньої обстановки, особливостей вантажу, що перевозиться, і стану транспортного засобу повинен дотримувати безпечної дистанції та безпечного інтервалу.
Відповідно до статті 124 КУпАП порушення учасниками дорожнього руху правил дорожнього руху, що спричинило пошкодження транспортних засобів, вантажу, автомобільних доріг, вулиць, залізничних переїздів, дорожніх споруд чи іншого майна, - тягне за собою накладення штрафу в розмірі п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або позбавлення права керування транспортними засобами на строк від шести місяців до одного року.
Відповідно до ст. 245 КУпАП завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.
Відповідно до п. 1 ст. 247 КУпАП провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю за таких обставин:відсутність події і складу адміністративного правопорушення.
Як вбачається із змісту протоколу про адміністративне правопорушення серії ЕПР1 № 345293, що 29 травня 2025 року, близько 16.00 годин, ОСОБА_1 , керуючи транспортним засобом, автобусом «Мерседес», державний номерний знак НОМЕР_1 , по вулиці В. Чорновола, 2В в місті Луцьку, не дотрималася безпечного інтервалу, внаслідок чого здійснила наїзд на припаркований транспортний засіб «Інтеркарго Трак», державний номерний знак НОМЕР_2 .
Вирішуючи питання про наявність в діях ОСОБА_1 складу адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 124 КУпАП, суд звертає увагу на наступні обставини.
Відповідно до п. 1.10 Правил дорожнього руху України, затверджених Постановою КМУ № 1306 від 10 жовтня 2001 р. безпечний інтервал - відстань між боковими частинами транспортних засобів, що рухаються, або між ними та іншими об'єктами, за якої гарантована безпека дорожнього руху;
Як вбачається із схеми місця ДТП, яка сталася 29 травня 2025 року, близько 16.00 годин, по вулиці В. Чорновола, 2В в місті Луцьку, що на ній зазначено, зокрема, напрямок руху транспортного засобу «Інтеркарго Трак», державний номерний знак НОМЕР_2 . При цьому, згідно відомостей, викладених в протоколі про адміністративне правопорушення серії ЕПР1 № 345293, транспортний засіб «Інтеркарго Трак», державний номерний знак НОМЕР_2 був припаркований, а згідно самої схеми місця ДТП, тип пригоди кваліфікований як «наїзд».
При цьому, з письмових пояснень ОСОБА_1 , 29 травня 2025 року, близько 16.00 годин, по вулиці В. Чорновола, 2В в місті Луцьку відбулось саме зіткнення транспортних засобів.
Також як вбачається із схеми місця ДТП, яка сталася 29 травня 2025 року, близько 16.00 годин, по вулиці В. Чорновола, 2В в місті Луцьку, що на ній взагалі не зазначено ширини проїзної частини для руху в одному напрямку (а.с. 2).
Також як вбачається із змісту фотокопій, долучених до протоколу про адміністративне правопорушення серії ЕПР1 № 345293, що останні взагалі не ідентифіковані як фототаблиця до місця ДТП, яка сталася 29 травня 2025 року, близько 16.00 годин, по вулиці В. Чорновола, 2В в місті Луцьку, не завірені посадовою особою УПП у Волинській області ДПП та взагалі не містять інформації щодо обставин ДТП та механічних пошкоджень транспортних засобів (а.с. 3, 4).
А тому за таких обставин, приймаючи до уваги неявку особи, яка притягається до відповідальності та свідка, суд позбавлений можливості встановити в діях ОСОБА_1 склад адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 124 КУпАП та подію правопорушення загалом.
А тому за таких обставин, суд приходить до висновку про закриття провадження у справі.
Керуючись ст. 124, 245, п. 1 ст. 247 КУпАП, суд,
Провадження в справі про вчинення ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , мешканкою АДРЕСА_1 , місце роботи невідоме, громадянкою України, адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 124 КУпАП - закрити у зв'язку з відсутністю події і складу адміністративного правопорушення.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку безпосередньо до Волинського апеляційного суду.
Скаргу на постанову про адміністративне правопорушення може бути подано протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Суддя В.В. Ковтуненко