№175/9861/25
провадження 2/175/2058/25
07 серпня 2025 року селище Слобожанське
Суддя Дніпропетровського районного суду Дніпропетровської області Васюченко О.Г., ознайомившись з матеріалами позовної заяви ОСОБА_1 до Краматорської міської військової адміністрації Краматорського району Донецької області, про визнання права власності в порядку спадкування за законом,
25 липня 2025 року до суду надійшла позовна заява ОСОБА_1 до відповідача Краматорської міської військової адміністрації Краматорського району Донецької області, про визнання права власності в порядку спадкування за законом.
Ознайомившись із позовною заявою вважаю, що таку слід залишити без руху, оскільки позовна заява не відповідає вимогам ч. 1, п.п. 2, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ч. 3, ч. 6 ст. 175, ч. ч. 1, 5 ст. 177 ЦПК України:
?позивачу у позовній заяві слід уточнити виклад обставин якими він обґрунтовує позовну заяву, а також уточнити склад учасників справи, оскільки у позовній заяві в якості ще одного відповідача або третьої слід вказати також за наявності інших спадкоємців, а тому позивачу у позовній заяві слід зазначити ім'я (прізвище, ім'я та по батькові) (для фізичних осіб), місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), поштовий індекс, а також реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серію паспорта для фізичних осіб - громадян України (якщо такі відомості позивачу відомі), відомі номери засобів зв'язку та адреси електронної пошти, відомості про наявність або відсутність електронного кабінету;
?позивачу у позовній заяві слід уточнити зміст позовних вимог, оскільки позовні вимоги містять вимоги які за своїм змістом не є вимогами позовного характеру, а є проханням про вчинення певних процесуальних дій, а тому не повинні міститися у позовних вимогах;
?позивачу у позовній заяві слід уточнити обставини, якими він обґрунтовує свої позовні, та на підтвердження зазначити та надати докази, якими він обґрунтовує свої позовні вимоги, також слід зазначити, що позивач у позовній заяві не зазначає та не надає відповідних доказів чи звертався він до відповідача чи відповідних держаних органів з приводу викладених у позові обставин та яку було надано відповідь останніми чи прийнято рішення, а тому на підтвердження зазначеного до позовної заяви слід надати відповідні докази, також позивач до позовної заяви не було надано копію відповідної постанови нотаріуса про відмову вчиненні нотаріальної дії (видачі свідоцтва про право на спадщину);
?позивачем у позовній заяві не було зазначено докази, які не можуть бути подані разом із позовною заявою (за наявності);
?позивачами у позовній заяві не було зазначено відомості про вжиття заходів забезпечення доказів або позову до подання позовної заяви, якщо такі здійснювалися;
?позивачем у позовній заяві не було зазначено відомості про вжиття заходів досудового врегулювання спору, якщо такі проводилися, в тому числі, якщо законом визначений обов'язковий досудовий порядок урегулювання спору;
?позивачем до позовної заяви не було додано попередній (орієнтовний) розрахунок суми судових витрат, які позивач поніс і які очікує понести у зв'язку із розглядом справи;
?позивачем до позовної заяви не було додано її копії та копії всіх документів, що додавалися до неї до позовної заяви, для третьої особи.
?до позовної заяви з усуненими недоліками слід додати її копії та копії всіх документів, що будуть додаватися до неї та додавалися до позовної заяви, відповідно до кількості відповідачів та третіх осіб.
?до позовної заяви з усуненими недоліками слід додати її копії та копії всіх документів, що будуть додаватися до неї, відповідно до кількості відповідачів та третіх осіб або доказ надсилання іншим учасникам справи копій поданих до суду документів з урахуванням положень статті 43 цього Кодексу.
Крім того слід зазначити, що у разі збільшення розміру позовних вимог або пред'явлення нових вимог несплачену суму судового збору належить сплатити до звернення в суд з відповідною заявою.
Відповідно до ч. 3 ст. 185 ЦПК України, якщо позивач відповідно до ухвали суду у встановлений строк виконає вимоги, визначені статтею 175 цього Кодексу, позовна заява вважатиметься поданою в день первісного її подання до суду. Інакше заява вважається неподаною і повертається позивачеві.
Згідно ч. 7 ст. 185 ЦПК України, повернення позовної заяви не перешкоджає повторному зверненню із заявою до суду, якщо перестануть існувати обставини, що стали підставою для повернення заяви.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 175-177, 184, 185 Цивільного процесуального кодексу України, суддя,
Позовну заяву ОСОБА_1 до Краматорської міської військової адміністрації Краматорського району Донецької області, про визнання права власності в порядку спадкування за законом - залишити без руху та запропонувати позивачу протягом трьох днів з дня отримання вказаної ухвали усунути недоліки з додержанням вимог: ч. 1, п.п. 2, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ч. 3, ч. 6 ст. 175, ч. ч. 1, 5 ст. 177 ЦПК України.
У разі якщо позивач не усуне недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя - О.Г. Васюченко