Постанова від 07.08.2025 по справі 740/4247/25

Справа № 740/4247/25

Провадження № 3/740/1336/25

ПОСТАНОВА

іменем України

07 серпня 2025 року м.Ніжин

Ніжинський міськрайонний суд Чернігівської області в складі:

судді Олійника В.П., при секретарі Пучка М.С.,

розглянувши матеріали, які надійшли із Ніжинського РУП ГУНП в Чернігівській області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, проживаючого в АДРЕСА_1 ,

за ст.173 Кодексу України про адміністративні правопорушення,

встановив:

ОСОБА_1 24 липня 2025 року в 19-20 год стукав у двері кв. АДРЕСА_2 за місцем проживання ОСОБА_2 , на зауваження останньої не реагував, чим порушив громадський порядок та спокій громадян.

Вказані обставини зазначені у протоколі про адміністративне правопорушення від 24 липня 2025 року, який складений і підписаний уповноваженою на те особою,-поліцейським Ніжинського РУП, до якого ОСОБА_1 зауважень або заперечень не надав, від надання пояснень відмовився.

Згідно доданих до протоколу пояснень від 24 липня 2025 року потерпіла ОСОБА_2 зазначає, що до її помешкання прийшов знайомий її сина та гучно стукав у двері квартири, на зауваження не реагував.

Відповідно до поданого поліцейським відеозапису, поліцейський прибуває на виклик, жінка вказує, що наглядно знайомий чоловік гучно стукав у двері квартири.

Вживання брутальної лайки, нецензурні висловлювання, образливе чіпляння є зневагою до існуючих правил та норм поведінки в суспільстві і свідчать про хуліганський характер дій, при цьому вчинення даних дій є неприпустимим при вирішенні будь-яких конфліктних питань.

Вказані докази в порядку ст.251 КУпАП підтверджують вчинення ОСОБА_1 безпідставного стукання у двері житла та відсутності реагування на зауваження з цього приводу, тобто дрібного хуліганства, що станом на 07 серпня 2025 року не спростовано, і є підставою для притягнення до адміністративної відповідальності за ст.173 КУпАП, відповідальність за якою настає за дрібне хуліганство, тобто за нецензурну лайку в громадських місцях, образливе чіпляння до громадян та інші подібні дії, що порушують громадський порядок і спокій громадян.

ОСОБА_1 в судове засідання на 10-00 год 07 серпня 2025 року (сповіщення про день і час розгляду справи судом міститься у протоколі про адміністративне правопорушення, що узгоджується із правовою позицією Великої Палати Верховного Суду згідно постанови від 11 лютого 2021 року по справі №11-1219сап19) не з'явився без повідомлення причин, клопотання про відкладення судового розгляду відсутні.

Інформація про розгляд справи розміщена на сайті Ніжинського міськрайонного суду, який є загальнодоступним.

Також судом враховується практика Європейського суду з прав людини, яка визначає, що сторона, яка задіяна в ході судового розгляду справи, зобов'язана з розумним інтервалом часу сама цікавитися провадженням у її справі, добросовісно користуватися належними їй процесуальними правами та неухильно виконувати процесуальні обов'язки. Як зазначено у рішенні Європейського суду з прав людини в справі "Пономарьов проти України", сторони мають вживати заходи, щоб дізнатись про стан відомого їм судового провадження. Європейський суд з прав людини у рішенні від 07 липня 1989 року у справі "Юніон Аліментаріа Сандерс С.А. проти Іспанії" зазначив, що заявник зобов'язаний демонструвати готовність брати участь на всіх етапах розгляду, що стосуються безпосередньо його, утримуватися від використання прийомів, які пов'язані із зволіканням у розгляді справи, а також максимально використовувати всі засоби внутрішнього законодавства для прискорення процедури слухання.

За таких обставин суд, із врахуванням положень ст.1 КУпАП, вважає можливим розгляд справи 07 серпня 2025 року за відсутності ОСОБА_1 , що в свою чергу відповідає суспільним інтересам та дотриманню розумних строків розгляду справи. Неявка ОСОБА_1 в судове засідання, за встановлених судом обставин, які поза розумним сумнівом підтверджують факт вчинення правопорушення, не є безумовною підставою для відкладення розгляду справи.

При накладенні стягнення суд враховує характер вчиненого правопорушення, який становить значну суспільну небезпеку в сфері забезпечення громадського порядку та безпеки, скоєного в умовах воєнного стану, особу порушника, який має 42-річний вік і згідно з даними протоколу має постійне місце проживання і вперше притягується до адміністративної відповідальності, що є обставиною, яка пом'якшує відповідальність, обтяжуючі обставини у протоколі не зазначені, при цьому суд розглядає справу в межах протоколу про адміністративне правопорушення і згідно з КУпАП не повноважний виходити за його межі.

На підставі викладеного суд вважає за необхідне накласти на ОСОБА_1 адміністративне стягнення у виді штрафу, що є необхідним і достатнім для його виправлення та попередження вчинення нових правопорушень.

Із врахуванням положень ст.40-1 КУпАП, ст.4 Закону України «Про судовий збір» 605 грн 60 коп судового збору підлягають стягненню із ОСОБА_1 в дохід держави.

Докази, що спростовують висновки суду, відсутні.

Керуючись ст.ст.33, 40-1, 283 Кодексу України про адміністративні правопорушення, суд,-

постановив:

Притягнути до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 ст.173 КУпАП і накласти на нього адміністративне стягнення у виді штрафу у розмірі семи неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 119 (сто дев'ятнадцять) грн.

Стягнути із ОСОБА_1 в дохід держави 605 ( шістсот п'ять) грн 60 коп судового збору.

Реквізити для сплати штрафу: отримувач ГУК у Черніг.обл/тг м.Ніжин/21081100, код отримувача (ЄДРПОУ) 37972475, банк отримувача Казначейство України (ел. адм. подат.), номер рахунку (IBAN) UA978999980314080542000025707, код класифікації доходів бюджету 21081100.

Реквізити для сплати судового збору: отримувач ГУК у м. Києві/м.Київ/22030106, код отримувача (ЄДРПОУ) 37993783, банк отримувача Казначейство України (ЕАП), номер рахунку (IBAN) UA908999980313111256000026001, код класифікації доходів бюджету 22030106.

Штраф має бути сплачений порушником не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження такої постанови - не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення, про що надати суду підтверджуючі документи. В разі несплати штрафу у встановлений строк з правопорушника стягується подвійний розмір штрафу у порядку примусового виконання постанови відповідно до ст.308 КУпАП, що становить 238 (двісті тридцять вісім) грн.

Строк звернення постанови до виконання три місяці.

Постанова може бути оскаржена до Чернігівського апеляційного суду через Ніжинський міськрайонний суд Чернігівської області протягом десяти днів з дня її винесення.

Суддя В.Олійник.

Попередній документ
129367662
Наступний документ
129367664
Інформація про рішення:
№ рішення: 129367663
№ справи: 740/4247/25
Дата рішення: 07.08.2025
Дата публікації: 08.08.2025
Форма документу: Постанова
Форма судочинства: Адмінправопорушення
Суд: Ніжинський міськрайонний суд Чернігівської області
Категорія справи: Справи про адмінправопорушення (з 01.01.2019); Адміністративні правопорушення, що посягають на громадський порядок і громадську безпеку; Дрібне хуліганство
Стан розгляду справи:
Стадія розгляду: Виконання рішення (09.09.2025)
Дата надходження: 28.07.2025
Предмет позову: вчинив дрібне хуліганство
Розклад засідань:
07.08.2025 10:00 Ніжинський міськрайонний суд Чернігівської області
Учасники справи:
головуючий суддя:
ОЛІЙНИК ВОЛОДИМИР ПЕТРОВИЧ
суддя-доповідач:
ОЛІЙНИК ВОЛОДИМИР ПЕТРОВИЧ
особа, яка притягається до адмін. відповідальності:
Галак Сергій Петрович