Справа № 522/16061/25
Провадження № 3/522/5411/25
№3/522/5412/25
05 серпня 2025 року м. Одеса
Суддя Приморського районного суду м. Одеси Циб І.В., розглянувши адміністративні матеріали, що надійшли з Відділу поліції №2 Одеського районного управління № 1 ГУНП в Одеській області, про притягнення до адміністративної відповідальності гр. ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, який зареєстрований та проживає за адресою: АДРЕСА_1 , за ч. 1 ст. 178 КУпАП, -
На адресу Приморського районного суду м. Одеси надійшли адміністративні матеріали про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за вчинення адміністративних правопорушень, передбачених ст. 173, ч. 1 ст. 178 КУпАП.
Так, згідно протоколу про адміністративне правопорушення серії ВАД №462481 від 10.07.2025 року, близько о 11:37 год. гр. ОСОБА_1 , перебуваючи за адресою: м. Одеса, пляж Ланжерон, біля кафе-бару »Авокадо», перебуваючи в стані алкогольного сп'яніння, агресивно себе поводив, демонстрував погрожував предметом зовні схожим на пістолет, чим викликав у громадянин почуття страху та обурення.
Згідно протоколу дії ОСОБА_1 кваліфіковано за ст. 173 КУпАП.
Крім того, згідно протоколу про адміністративне правопорушення серії ВАД №462480 від 10.07.2025 року встановлено, що 10.07.2025 року близько о 11:37 год. гр. ОСОБА_1 , перебуваючи за адресою: м. Одеса, пляж Ланжерон, біля кофе бару»Авокадо» знаходився з явними ознаками алкогольного сп'яніння, а саме: запах алкоголю з ротової порожнини, агресивно поведінка, сповільнене мовлення.
Згідно протоколу дії ОСОБА_1 кваліфіковано за ч. 1 ст. 178 КУпАП.
Судовий розгляд в суді проведено за відсутністю ОСОБА_1 ,який в судове засідання не з'явився, про дату, час та місце судового засідання повідомлявся належним чином. Суд враховує наявні в матеріалах справи заяви ОСОБА_1 про визнання вини та розгляд справи без його участі.
Відповідно до ч. 2 ст. 7 КУпАП провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності.
Згідно ст. 173 КУпАП адміністративна відповідальність передбачена за дрібне хуліганство, тобто нецензурну лайку в громадських місцях, образливе чіпляння до громадян та інші подібні дії, що порушують громадський порядок і спокій громадян.
Згідно ч. 1 ст. 178 КУпАП адміністративна відповідальність передбачена за розпивання пива (крім безалкогольного), алкогольних, слабоалкогольних напоїв на вулицях, у закритих спортивних спорудах, у скверах, парках, у всіх видах громадського транспорту (включаючи транспорт міжнародного сполучення) та в інших заборонених законом місцях, крім підприємств торгівлі і громадського харчування, в яких продаж пива, алкогольних, слабоалкогольних напоїв на розлив дозволена відповідним органом місцевого самоврядування, або поява в громадських місцях у п'яному вигляді, що ображає людську гідність і громадську мораль.
Згідно ч. 1 ст. 251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності.
Відповідно до вимог ст. 280 КУпАП, при розгляді справи про адміністративне правопорушення суддя, зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна особа у його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Вина ОСОБА_1 підтверджується матеріалами справи, а саме: протоколами про адміністративне правопорушення серії ВАД № 462480 від 10.07.2025 року та серії ВАД №462481 від 10.07.2025 року; рапортами працівниками поліції; поясненнями ОСОБА_1 від 10.07.2025 року; копією розписки ОСОБА_1 від 10.07.2025 року про направлення до ООМЦПЗ; заявою ОСОБА_1 від 10.07.2025 року; копією паспорта ОСОБА_1 ; поясненнями ОСОБА_2 від 10.07.2025 року; поясненнями ОСОБА_3 від 10.07.2025 року; заявою ОСОБА_1 від 10.07.2025 року та іншими матеріалами справи.
Санкція ст. 173 КУпАП передбачає накладення адміністративного стягнення у вигляді штрафу від трьох до семи неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадських робіт на строк від сорока до шістдесяти годин, або виправних робіт на строк від одного до двох місяців з відрахуванням двадцяти процентів заробітку, або адміністративний арешт на строк до п'ятнадцяти діб.
Санкцією ч. 1 ст. 178 КУпАП передбачено покарання у виді попередження або накладення штрафу від одного до п'яти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Згідно протоколів про адміністративне правопорушення серії ВАД №462480 від 10.07.2025 року та серії ВАД №462481 від 10.07.2025 року, на момент вчинення адміністративних правопорушень, передбачених ст. 173, ч. 1 ст. 178 КУпАП, ОСОБА_1 не виповнилось 18 років, тому до нього слід застосовувати заходи впливу передбачені статтею 24-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Відповідно до ст. 12 КУпАП адміністративній відповідальності підлягають особи, які досягли на момент вчинення адміністративного правопорушення шістнадцятирічного віку.
Згідно з ч. 1 ст. 13 КУпАП до осіб віком від шістнадцяти до вісімнадцяти років, які вчинили адміністративні правопорушення, застосовуються заходи впливу, передбачені ст.24-1 КУпАП.
Згідно ст. 24-1 КУпАП за вчинення адміністративних правопорушень до неповнолітніх у віці від шістнадцяти до вісімнадцяти років можуть бути застосовані такі заходи впливу:
1) зобов'язання публічно або в іншій формі попросити вибачення у потерпілого;
2) попередження;
3) догана або сувора догана;
4) передача неповнолітнього під нагляд батькам або особам, які їх замінюють, чи під нагляд педагогічному або трудовому колективу за їх згодою, а також окремим громадянам на їх прохання.
Згідно п. 2 ч. 1 ст. 284 КУпАП по справі про адміністративне правопорушення, орган (посадова особа) виносить одну з таких постанов: про застосування заходів впливу, передбачених статтею 24-1 цього Кодексу.
Вирішуючи питання про вид і розмір адміністративного стягнення, суддя враховує характер вчиненого правопорушення, особу порушника, який є неповнолітньою особою, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом'якшують та обтяжують відповідальність.
До обставин, які відповідно до ст. 34 КУпАП пом'якшують відповідальність ОСОБА_1 , за вчинене адміністративне правопорушення, суд відносить вчинення правопорушення у неповнолітньому віці та щире каяття.
Відповідно до ч. 2 ст. 36 КУпАП, якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою), стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених. До основного стягнення в цьому разі може бути приєднано одне з додаткових стягнень, передбачених статтями про відповідальність за будь-яке з вчинених правопорушень.
Таким чином, з урахуванням того, що справи про адміністративні правопорушення, передбачені ст. 173, ч. 1 ст. 178 КУпАП одночасно розглядаються Приморським районним судом м. Одеси, суд вважає за необхідне об'єднати їх в одне провадження та накласти на ОСОБА_1 , та враховуючи те, що адміністративне стягнення є мірою відповідальності і застосовується для виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, з метою дотримання законів України, поваги до правил співжиття, а також запобігання вчиненню нових правопорушень як самим правопорушником, так і іншими особами, суд дійшов висновку, що до ОСОБА_1 необхідно застосувати захід впливу, передбачений ст. 24-1 КУпАП, у вигляді попередження.
Оскільки заходи впливу, передбачені ст. 24-1 КУпАП, не є адміністративними стягненнями в розумінні ст. 23 КУпАП, а є альтернативними заходами впливу, які можуть бути застосовані тоді, коли виховання неповнолітнього правопорушника є можливим без накладення адміністративного стягнення у загальному порядку, з неповнолітнього ОСОБА_1 не підлягає стягненню сума судового збору у відповідності до ст. 40-1 КУпАП
На підставі викладеного і керуючись ст. 9, 24-1, 33, 34, 35, 38, 178, 221, 283, 284, 285 КУпАП, -
Справи про адміністративні правопорушення стосовно ОСОБА_1 , єдиний унікальний номер справи №522/16001/25, провадження №3/522/5411/25, об'єднати в одне провадження, зі справою №522/16001/25, провадження №3/522/5412/25, присвоївши єдиний унікальний номер справи №522/16001/25, провадження №3/522/5411/25.
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, який зареєстрований та проживає за адресою: АДРЕСА_1 , визнати винним у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ст. 173, ч. 1 ст. 178 КУпАП, та на підставі ч. 2 ст. 36 КУпАП, застосувати до нього захід впливу, передбачений ст. 24-1 КУпАП, у вигляді попередження.
Постанова може бути оскаржена протягом десяти днів з дня її винесення в апеляційному порядку.
Суддя Приморського районного суду
м. Одеси Ірина ЦИБ