Справа № 127/14837/24
Провадження № 3-в/127/91/25
"06" серпня 2025 р.м. Вінниця
Суддя Вінницького міського суду Вінницької області Курбатова І.Л., розглянувши подання провідного інспектора Вінницького міського відділу філії Державної установи «Центр пробації» у Вінницькій області про вирішення питання, щодо подальшого виконання постанови Вінницького міського суду Вінницької області від 03.06.2024 року про накладення адміністративного стягнення на ОСОБА_1 , при наявності підстав, які унеможливлюють виконання даної постанови, -
До Вінницького міського суду Вінницької області надійшло подання провідного інспектора Вінницького міського відділу філії Державної установи «Центр пробації» у Вінницькій області Войціцького А.О. про вирішення питання, щодо подальшого виконання постанови Вінницького міського суду Вінницької області від 03.06.2024 року у справі про адміністративне правопорушення № 127/14837/24 відносно ОСОБА_1 , яке мотивоване тим, що ОСОБА_1 було визнано винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 173-2 КУпАП, та застосовано адміністративне стягнення у виді 40 годин громадських робіт. ОСОБА_1 викликався до органу пробації для виконання постанови суду, однак за викликами не прибув. Під час бесіди за допомогою мобільного зв'язку останній повідомив, що він призваний по мобілізації до ЗСУ. Враховуючи вказане, керуючись ст. 304 КУпАП орган пробації вважає за доцільне направити в суд матеріали відносно ОСОБА_1 для вирішення питання, пов'язаного з виконанням постанови.
В судове засідання представник Вінницького МВ філії ДУ «Центр Пробації» не з'явилася. 06.08.2025 року від останньої на адресу суду надійшла заява, у якій просить подання відносно ОСОБА_1 розглянути без її участі. Подання підтримує у повному обсязі та просить припинити виконання стягнення.
Особа, відносно якого розглядається подання ОСОБА_1 в судове засідання не з'явився.
Дослідивши матеріали подання, суд дійшов наступного висновку.
В судовому засіданні встановлено, що постановою Вінницького міського суду Вінницької області від 03.06.2024 року ОСОБА_1 визнано винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 173-2 КУпАП, та накладено адміністративне стягнення у виді громадських робіт на строк 40 годин.
Однак, постанова суду на даний час не виконана.
Як вбачається із довідки № 180 від 12.06.2025 року, виданої командиром ВЧ НОМЕР_1 , солдат ОСОБА_1 перебуває на військовій службі по мобілізації у військовій частині НОМЕР_1 із 14.04.2025 року по теперішній час.
Суд зазначає, що відповідно до ст. 304 КУпАП, питання, зв'язані з виконанням постанови про накладення адміністративного стягнення, вирішуються органом (посадовою особою), який виніс постанову.
Частиною 1 статті 30-1 КУпАП передбачено, що громадські роботи полягають у виконанні особою, яка вчинила адміністративне правопорушення, у вільний від роботи чи навчання час безоплатних суспільно корисних робіт, вид яких визначають органи місцевого самоврядування.
Відповідно до ч. 2 ст. 321-1 КУпАП виконання стягнення у вигляді громадських робіт здійснюється шляхом залучення порушників до суспільно корисної праці, види якої визначаються органами місцевого самоврядування.
Вказана норма, а також суть вказаного адміністративного стягнення свідчить про те, що для його виконання особа має бути залучена до суспільно корисної праці на визначених органами місцевого самоврядування підприємствах, установах та організації за місцем проживання правопорушника у вільний від роботи чи навчання час.
Суд враховує, що для виконання вказаного стягнення особу слід залучати фактично до роботи на визначених органами місцевого самоврядування підприємствах, установах та організаціях у вільний від роботи чи навчання час.
З матеріалів справи судом встановлено, що ОСОБА_1 на даний час проходить військову службу у відповідній військовій частині у зв'язку з введенням воєнного стану та протистоїть збройній агресії російської федерації.
Вказані обставини переконують суд у відсутності у ОСОБА_1 вільного часу у зв'язку із виконанням військових обов'язків.
Умови воєнного стану передбачають, що ОСОБА_1 може бути звільнений з військової служби під час дії воєнного стану лише з визначених статтею 26 Закону України «Про військовий обов'язок і військову службу» підстав.
Разом з тим, будь-яких законних підстав для звільнення військовослужбовця ОСОБА_1 від виконання ним конституційного обов'язку на даний час не має.
Пунктом 5.1. Порядку виконання адміністративних стягнень у вигляді громадських робіт, виправних робіт та суспільно корисних робіт, затвердженого наказом Міністерства юстиції України від 19.03.2013 року №474/15 (зі змінами та доповненнями) передбачено, що виконання адміністративного стягнення у вигляді громадських робіт припиняється, а порушник знімається з обліку у зв'язку із наявністю підстав, що унеможливлюють виконання постанови суду.
Сукупність вказаного свідчить про наявність підстави, яка унеможливлює виконання постанови Вінницького міського суду Вінницької області від 03.06.2024 року, так як під час дії воєнного стану на військовослужбовця ОСОБА_1 розповсюджується виключно дія Закону України «Про військовий обов'язок і військову службу», яким не передбачено підстав для демобілізації або тимчасового припинення виконання ОСОБА_1 військових обов'язків для залучення останнього до виконання громадських робіт.
Враховуючи викладене, суд дійшов висновку, що подання провідного інспектора Вінницького міського відділу філії Державної установи «Центр пробації» у Вінницькій області Войціцького А.О. про вирішення питання щодо подальшого виконання постанови суду при наявності підстав, які унеможливлюють виконання постанови, стосовно ОСОБА_1 , слід задовольнити.
Керуючись ст. 283, 304, 325-4 КУпАП України, суд, -
Подання задоволити.
Припинити виконання стягнення у виді сорока годин громадських робіт, накладених постановою Вінницького міського суду Вінницької області від 03.06.2024 року за ч. 2 ст. 173-2 КУпАП на ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 .
Постанова може бути оскаржена протягом 10 днів з дня її винесення.
Суддя: