04 серпня 2025 рокусправа № 380/2938/25
Львівський окружний адміністративний суд, у складі головуючого судді Кузана Р.І. розглянувши у письмовому провадженні в м.Львові в порядку спрощеного позовного провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Самбірської районної державної адміністрації Львівської області про визнання протиправними дії, зобов'язання вчинити дії, -
ОСОБА_1 (місце проживання: АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ) звернувся до суду з позовом до Самбірської районної державної адміністрації Львівської області (місцезнаходження: 81400, Львівська область, м. Самбір, вул. Мазепи, 8, код ЄДРПОУ 04056322), в якому просить:
- визнати протиправними дії Самбірської районної державної адміністрації Львівській області щодо видачі довідок № 1 від 27.01.2025 і № 3 від 10.02.2025 без врахування «гірського підвищення»;
- зобов'язати видати ОСОБА_1 нову довідку про складові заробітної плати для державного службовця, який до 1 січня 2024 року працював та звільнився з державних органів, що провели класифікацію посад державної служби, або який працював у державних органах, що провели класифікацію посад державної служби, посаду якого не було класифіковано, або який працював у державних органах, що не провели класифікацію посад державної служби (посадовий оклад, надбавка за ранг, надбавка за вислугу років) з підвищеним посадовим окладом в розмірі 25% відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 11.08.1995 № 648 «Про умови оплати праці осіб, які працюють в гірських районах».
В обґрунтування позовних вимог позивач покликається на те, що з 05.04.2005 він працював у Старосамбірській районній державній адміністрації та 26.02.2021 звільнений з посади керівника апарату райдержадміністрації у зв'язку з реорганізацією Старосамбірської райдержадміністрації. Позивач перебуває на обліку в Головному Управлінні ПФУ у Львівській області та отримує пенсію за віком відповідно до Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування". У зв'язку з набуттям права виходу на пенсію державного службовця, позивач звернувся до Самбірської РДА із заявою про надання довідки про заробітну плату для призначення пенсії державного службовця. 27.01.2025 Самбірська РДА видала позивачу довідку № 1 про складові заробітної плати за призначенням пенсії державного службовця (посадовий оклад, надбавка за ранг, надбавка за вислугу років). Позивач стверджує, що довідка від 27.01.2025 № 1 не відповідає чинному законодавству, оскільки вказаний у ній розмір посадового окладу не відповідає вимогам ст. 6 Закону України "Про статус гірських населених пунктів в Україні". При цьому розміри інших складових заробітної плати також є заниженими, у зв'язку з чим 07.02.2025 він звернувся до Самбірської РДА з повторною заявою, в якій просив врахувати, що він має право на гірське підвищення посадового окладу та надав довідку Трудового архіву Добромильської міської ради № 109 від 06.02.2025 про складові заробітної плати ОСОБА_1 , в якій підтверджується, що перед звільненням з посади керівника апарату Старосамбірської райдержадміністрації посадовий оклад позивача був підвищеним на 25% від тодішнього посадового окладу 9700,00 грн., встановленого постановою Кабінету Міністрів України від 18 січня 2017 р. № 15 «Питання оплати праці працівників державних органів» і становив 12125,00 грн. Самбірською РДА надано відповідь листом № ЗВХ_ВИХ_63_7/0/25 від 10.02.2025, до якого долучено нову довідку № 3 від 10.02.2025, в якій посадовий оклад не є збільшеним на 25% і є меншим навіть від посадового окладу 12125, який позивач мав перед звільненням з роботи у 2021 році. Позивач просить позовні вимоги задовольнити повністю з підстав, викладених у позовній заяві.
Ухвалою судді від 17.02.2025 прийнято позовну заяву до розгляду та відкрито провадження у справі; справу вирішено розглядати за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами.
Відповідач станом на дату розгляду справи відзиву на позовну заяву не подав.
Частиною шостою статті 162 КАС України передбачено, що у разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин, суд вирішує справу за наявними матеріалами.
Дослідивши подані позивачем документи, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини справи, на яких ґрунтуються позовні вимоги, об'єктивно оцінивши докази, які мають значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд встановив таке.
ОСОБА_1 (дата народження ІНФОРМАЦІЯ_1 ) зареєстрований за адресою: АДРЕСА_1 .
Відповідно до посвідчення серії НОМЕР_2 , виданого Стрілківською сільською радою, позивач проживає на території гірського населеного пункту та має право на гарантії і пільги, встановлені Законом України «Про статус гірських населених пунктів в Україні».
Згідно із записами трудової книжки ОСОБА_1 (серія НОМЕР_3 ) позивач з 05.04.2005 призначений на посаду заступника голови, керівника апарату Старосамбірської районної державної адміністрації. З 18.01.2010 позивача призначено на посаду керівника апарату Старосамбірської районної державної адміністрації та 26.02.2021 позивач звільнений з посади керівника апарату Старосамбірської районної державної адміністрації райдержадміністрації у зв'язку з реорганізацією Старосамбірської райдерадміністрації.
До Єдиного державного реєстру підприємств, установ та організацій 10.07.2023 внесено запис про припинення Старосамбірської районної державної адміністрації Львівської області, як юридичної особи.
Позивач звернувся до відповідача із заявою про видачу довідок про заробітну плату для призначення пенсії відповідно до статті 37 Закону України «Про державну службу».
27.01.2025 Самбірська РДА, яка є правонаступником Старосамбірської районної державної адміністрації, видала позивачу довідку № 1 про складові заробітної плати для державного службовця, який до 1 січня 2024 року працював та звільнився з державних органів, що провели класифікацію посад державної служби, або який працював у державних органах, що провели класифікацію посад державної служби, посаду якого не було класифіковано, або який працював у державних органах, що не провели класифікацію посад державної служби.
Зі змісту цієї довідки слідує, що ОСОБА_1 працює (працював) на посаді керівника апарату Старосамбірської районної державної адміністрації та заробітна плата станом на 31.12.2023 становить:
- посадовий оклад - 10300,00 грн,
- надбавка за ранг (4 ранг) - 700,00 грн;
- надбавка за вислугу років (50%) (за стаж державної служби 26 років) - 5150,00 грн;
Усього: 16150,00 грн.
Не погоджуючись з розміром посадового окладу, зазначеним у вказаній довідці, позивач 07.02.2025 повторно звернувся до Самбірської РДА з заявою, в якій просив врахувати, що він має право на гірське підвищення посадового окладу. До заяви долучив довідку, видану Трудовим архівом Добромильської міської ради №169 від 06.02.2025, згідно з якою посадовий оклад ОСОБА_1 за посадою керівника апарату Старосамбірської районної державної адміністрації станом на 31.01.2021 був підвищений на 25% відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України №648 від 11.08.1995 «Про умови оплати праці осіб, які працюють у гірських населених пунктах» та становив 12125,00 грн.
На заяву позивача Самбірська РДА видала довідку №3 від 10.02.2025, яка відповідає змісту довідки №1 від 27.01.2025.
Отже суд встановив, що спірні правовідносини виникли з приводу не включення відповідачем до довідок № 1 від 27.01.2025 і № 3 від 10.02.2025 підвищення на 25 відсотків посадового окладу позивача за роботу в гірських місцевостях.
Вирішуючи даний спір, суд застосовує такі норми права та виходить з таких мотивів.
Відповідно до ч. 2 ст. 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Умови пенсійного забезпечення державних службовців до 01.05.2016 визначалися Законом України "Про державну службу" від 16.12.1993 № 3723-ХІІ (далі - Закон № 3723-ХІІ).
01.05.2016 набрав чинності Закон України "Про державну службу" від 10.12.2015 № 889-VIII (далі - Закон № 889-VIII), який визначає принципи, правові та організаційні засади забезпечення державної служби, зокрема порядок реалізації права на пенсійне забезпечення державних службовців.
Відповідно до статті 90 Закону № 889-VIII пенсійне забезпечення державних службовців здійснюється відповідно до Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування".
Згідно із пунктом 2 розділу ХІ "Прикінцеві та перехідні положення" Закону № 889-VIII з 01 травня 2016 року втратив чинність Закон № 3723-ХІІ, крім статті 37, що застосовується до осіб, зазначених у пунктах 10 і 12 цього розділу.
Так, за змістом п. 10 розділу ХІ "Прикінцеві та перехідні положення" вказаного закону, державні службовці, які на день набрання чинності цим Законом займають посади державної служби та мають не менш як 10 років стажу на посадах, віднесених до відповідних категорій посад державних службовців, визначених статтею 25 попереднього Закону та актами Кабінету Міністрів України, мають право на призначення пенсії відповідно до статті 37 Закону № 3723-ХІІ у порядку, визначеному для осіб, які мають не менш як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державних службовців.
Відповідно до п. 12 розділу ХІ "Прикінцеві та перехідні положення" Закону № 889-VIII для осіб, які на день набрання чинності цим законом мають не менш як 20 років стажу на посадах, віднесених до відповідних категорій посад державної служби, визначених статтею 25 Закону № 3723-ХІІ та актами Кабінету Міністрів України, зберігається право на призначення пенсії відповідно до статті 37 Закону № 3723-ХІІ в порядку, визначеному для осіб, які мають не менш як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державних службовців.
Відповідно до ч. 1 ст. 37 Закону № 3723-XI на одержання пенсії державних службовців мають право чоловіки, які досягли віку 62 роки, та жінки, які досягли пенсійного віку, встановленого статтею 26 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", за наявності страхового стажу, необхідного для призначення пенсії за віком у мінімальному розмірі, передбаченого абзацом першим частини першої статті Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", у тому числі стаж державної служби не менш як 10 років, та які на час досягнення зазначеного віку працювали на посадах державних службовців, а також особи, які мають не менш як - 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державних службовців, незалежно від місця роботи на час досягнення зазначеного віку.
Пенсія державним службовцям призначається в розмірі 60 відсотків суми їх заробітної плати, до якої включаються всі види оплати праці, з якої сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, а особам, які на час звернення за призначенням пенсії не є державними службовцями, - заробітної плати працюючого державного службовця відповідної посади та відповідного рангу за останнім місцем роботи на державній службі, до якої включаються всі види оплати праці, з якої було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування.
Довідка про заробітну плату для призначення пенсії відповідно до Закону № 889-VIII видається особам, які мають право на призначення пенсії, згідно з пунктом 3 Порядку призначення пенсій деяким категоріям осіб, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 14.09.2016 № 622 "Деякі питання пенсійного забезпечення окремих категорій осіб" (далі - Порядок № 622).
Пунктом 6 Порядку № 622 передбачено, що у разі ліквідації державного органу довідку видає орган, який є правонаступником, а в разі його відсутності чи перейменування (відсутності) посад, у тому числі відсутності відповідних посад державної служби, довідка видається у порядку, встановленому Мінсоцполітики за погодженням із Нацдержслужбою.
Позивач працював у Старосамбірській районній державній адміністрації, яка реорганізованоа шляхом приєднання до Самбірської РДА, відтак, органом, який уповноважений видавати довідки для призначення пенсії є саме Самбірська РДА.
Наказом Міністерства соціальної політики України від 10.05.2017 № 750 затверджений Порядок видачі довідок про заробітну плату для призначення пенсій окремим категоріям осіб у разі ліквідації державних органів, у яких особи працювали, а також перейменування (відсутності) їхніх посад (далі - Порядок № 750).
Пунктом 4 Порядку № 750 визначено, що для надання довідок для призначення пенсії враховуються:
1) посадовий оклад і надбавка за ранг - в розмірах, чинних на день звернення за призначенням пенсії працюючого державного службовця відповідної посади та відповідного рангу за останнім місцем роботи та займаною посадою на державній службі, до яких прирівнюються посади працівників ліквідованих державних органів, згідно з переліком посад та постанов Кабінету Міністрів України, відповідно до яких затверджувалися посадові оклади працівників державних органів, що наведені у додатку 1 до цього Порядку, та згідно з переліком посад та нормативно-правових актів, відповідно до яких затверджувалися посадові оклади працівників установ та організацій до набрання чинності Законом України від 10 грудня 2015 року № 889-VIII, що наведені у додатку 2 до цього Порядку, а також згідно з переліком посад та постанов Кабінету Міністрів України, відповідно до яких затверджувалися посадові оклади працівників державних органів, посади яких у зв'язку з набранням чинності Законом України від 10 грудня 2015 року № 889-VIII не належать до посад державної служби, що наведені у додатку 3 до цього Порядку;
2) надбавка за вислугу років - на рівні 3 відсотків посадового окладу за прирівняною посадою державної служби за кожен календарний рік стажу державної служби на час призначення пенсії, але не більше ніж 50 відсотків посадового окладу;
3) премія - в розмірі 10 відсотків посадового окладу за прирівняною посадою державної служби;
4) грошова допомога, що надається до щорічної основної оплачуваної відпустки державним службовцям, - у розмірі 1/12 сум розмірів посадового окладу, надбавок за ранг та вислугу років, премії, визначених відповідно до підпунктів 1-3 цього пункту;
5) надбавка до посадового окладу за роботу в умовах режимних обмежень залежно від ступеня секретності інформації - у розмірах, визначених законодавством (за умови встановлення).
Отже, із аналізу наведених вище положень Порядку № 750 слідує, що ним не передбачено врахування інших надбавок, підвищень для надання довідок для призначення пенсії
За змістом п. 5 Порядку № 750 довідки для призначення пенсії видаються за формами довідок про заробітну плату для призначення пенсії державним службовцям, затвердженими постановою правління Пенсійного фонду України від 17.01.2017 № 1-3, зареєстрованою в Міністерстві юстиції України 08.02.2017 за № 180/30048. У разі відсутності або перейменування (відсутності) у державному органі посади, що була останньою, яку особа займала на державній службі, її посада визначається цим органом згідно з додатком 1 до цього Порядку або за відповідною групою оплати праці з урахуванням юрисдикції державного органу (п. 7 Порядку №750).
27.01.2025 та 10.02.2025 Самбірська РДА видала позивачу довідку № 1 та №3 про складові заробітної плати, в якій зазначено, що заробітна плата позивача, який працював у Старосамбірській районній державній адміністрації на посаді керівника апарату, станом на 31.12.2023 становить: посадовий оклад - 10300,00 грн, надбавка за ранг (4 ранг) - 700,00 грн; надбавка за вислугу років (50%) (за стаж державної служби 26 років) - 5150,00 грн. Усього: 16150,00 грн.
Позивач не погоджується з розрахунком складових, які включені у цю довідку, стверджуючи, що працював в Старосамбірській РДА та отримував за останнім місцем роботи підвищений посадовий оклад на 25% до заробітної плати, з якого були сплачені страхові внески, оскільки проживає у гірському населеному пункті і має право на гарантії і пільги відповідно до Закону України "Про статус гірських населених пунктів в Україні", тому складові грошового забезпечення повинні бути розраховані відповідно до постанови "Про умови оплати праці осіб, які працюють в гірських районах".
У свою чергу відповідач стверджує, що врахування інших надбавок, у тому числі відповідно до ст. 6 Закону України "Про статус гірських населених пунктів в Україні", як складової заробітної плати, Порядком № 750, не передбачено.
Верховний Суд у постанові від 20.01.2022 у справі № 1.380.2019.002829 дійшов таких висновків: "…Поряд з цим, судами не аналізувався зміст статті 6 Закону України "Про статус гірських населених пунктів в Україні" та Постанови № 648, у тому числі щодо того, яка правова природа підвищення окладу на 25% за роботу в гірських місцевостях, а саме: чи є таке підвищення складовою окладу, чи є окремим видом доплати/підвищення; яку структуру мала заробітна плата позивача, чи розраховувались додаткові види заохочень (надбавка за вислугу років, премії) від простого окладу чи від підвищеного. Дослідження зазначених обставин дозволить відповісти на ключове питання у справі, чи входить визначене Постановою № 648 підвищення до окладу позивача для видачі довідки відповідно до Порядку №750 чи ні (у разі, якщо суди встановлять, що позивач отримував відповідне підвищення під час роботи)… ".
При дослідженні спірних правовідносин у цій справі суд враховує, що критерії, за якими населені пункти набувають статусу гірських, визначення основних засад державної політики щодо розвитку гірських населених пунктів та гарантій соціального захисту громадян, що у них проживають, працюють або навчаються визначені Законом України "Про статус гірських населених пунктів України" від 15.02.1995 № 56/95-ВР (далі - Закон № 56/95-ВР), норми якого суд застосовує в редакції, чинній на час видачі позивачу довідки.
Відповідно до ст. 6 Закону № 56/95-ВР умови оплати праці осіб, які працюють у гірських районах, встановлюються Кабінетом Міністрів України.
На виконання вищенаведеної норми Кабінет Міністрів України 11.08.1995 прийняв Постанову № 648 "Про умови оплати праці осіб, які працюють в гірських районах" (далі - Постанова № 648).
За змістом п. 1 Постанови № 648 на підприємствах, в установах, організаціях, територіальних органах, територіальних підрозділах та військових частинах, розташованих на території населених пунктів, яким надано статус гірських, тарифні ставки і посадові оклади працівників, військовослужбовців та осіб рядового і начальницького складу органів внутрішніх справ, органів та підрозділів цивільного захисту та Державної кримінально-виконавчої служби, визначені генеральною, галузевими та регіональними угодами, як мінімальні гарантії в оплаті праці, а також встановлені за рішенням Кабінету Міністрів України або за його дорученням, підвищуються на 25 відсотків.
Постановою Кабінету Міністрів України від 11.08.1995 № 647 "Про перелік населених пунктів, яким надається статус гірських" встановлено, що м. Старий Самбір Львівської області відноситься до населених пунктів, яким відповідно до Закону України "Про статус гірських населених пунктів в Україні" надається статус гірських.
Відповідно до посвідчення серії НОМЕР_2 , виданого Стрілківською сільською радою 19.06.2001, ОСОБА_1 проживає на території гірського населеного пункту та має право на гарантії і пільги, встановлені Законом України "Про статус гірських населених пунктів в Україні".
Отже, будучи мешканцем гірського населеного пункту та працюючи на посаді керівника апарату Старосамбірської РДА, позивач отримував заробітну плату, виходячи із посадового окладу, підвищеного на 25 відсотків за роботу в гірській місцевості.
Вказана обставина відповідачем не заперечується.
Ураховуючи висновки Верховного Суду, які наведені у постанові від 20.01.2022 у справі № 1.380.2019.002829, для вирішення цієї справи слід проаналізувати приписи ст. 6 Закону "Про статус гірських населених пунктів в Україні" у взаємозв'язку з Постановою № 648 "Про умови оплати праці осіб, які працюють в гірських районах".
У Постанові № 648 визначено, що на підприємствах, в установах, організаціях, територіальних органах, територіальних підрозділах та військових частинах, розташованих на території населених пунктів, яким надано статус гірських, тарифні ставки і посадові оклади, зокрема, працівників підвищуються на 25 відсотків, що є складовою посадового окладу, яка має щомісячний і постійний характер та з якої сплачуються страхові внески.
Таким чином суд вважає, що підвищення окладу на 25% за роботу на підприємствах, розташованих на території населених пунктів, яким наданий статус гірських, не може вважатися доплатою, а є складовою посадового окладу, відтак це підвищення має зазначатися у довідці про складові заробітної плати для призначення пенсії державного службовця.
З огляду на викладене вище, суд вважає протиправними дії відповідача щодо видачі ОСОБА_1 довідок від №1 від 27.01.2025 та №3 від 10.02.2025 про складові заробітної плати для призначення пенсії державного службовця (посадовий оклад, надбавка за ранг, надбавка за вислугу років) без урахування підвищення посадового окладу на 25%.
За наведених обставин суд дійшов висновку про захист порушеного права позивача шляхом зобов'язання відповідача видати позивачу нову довідку про складові заробітної плати для призначення пенсії державного службовця (посадовий оклад, надбавка за ранг, надбавка за вислугу років) з підвищеним посадовим окладом на 25% відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 11.08.1995 № 648 "Про умови оплати праці осіб, які працюють в гірських районах".
Відповідно до ч.ч.1, 2 ст.77 Кодексу адміністративного судочинства України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача. А, згідно ч.1 ст.90 цього ж Кодексу, суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні.
Отже, виходячи з меж заявлених позовних вимог, системного аналізу положень чинного законодавства України, оцінки поданих сторонами доказів, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному розгляді всіх обставин справи в їх сукупності, суд приходить висновку про наявність підстав для задоволення позову.
Відповідно до ст. 139 КАС України на користь позивача з відповідача за рахунок його бюджетних асигнувань необхідно стягнути судовий збір у розмірі 968,96 грн.
Керуючись ст.ст.2, 6, 8-10, 13, 14, 72-77, 139, 241-246, 250, КАС України, суд, -
позов задовольнити повністю.
Визнати протиправними дії Самбірської районної державної адміністрації Львівської області щодо видачі ОСОБА_1 довідок № 1 від 27.01.2025 та № 3 від 10.02.2025 про складові заробітної плати для державного службовця, який до 1 січня 2024 року працював та звільнився з державних органів, що провели класифікацію посад державної служби, або який працював у державних органах, що провели класифікацію посад державної служби, посаду якого не було класифіковано, або який працював у державних органах, що не провели класифікацію посад державної служби (посадовий оклад, надбавка за ранг, надбавка за вислугу років) без урахування підвищення посадового окладу на 25 відсотків, визначеного постановою Кабінету Міністрів України "Про умови оплати праці осіб, які працюють в гірських районах" від 11.08.1995 № 648.
Зобов'язати Самбірську районну державну адміністрацію Львівської області (місцезнаходження: 81400, Львівська область, м. Самбір, вул. Мазепи, 8, код ЄДРПОУ 04056322) видати ОСОБА_1 (місце проживання: АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ) нову довідку про складові заробітної плати для призначення пенсії державного службовця (посадовий оклад, надбавка за ранг, надбавка за вислугу років) із посадовим окладом, підвищеним на 25 відсотків відповідно до постанови Кабінету Міністрів України "Про умови оплати праці осіб, які працюють в гірських районах" від 11.08.1995 № 648.
Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Самбірської районної державної адміністрації Львівської області (місцезнаходження: 81400, Львівська область, м. Самбір, вул. Мазепи, 8, код ЄДРПОУ 04056322) на користь ОСОБА_1 (місце проживання: АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ) судовий збір у сумі 968 (дев'ятсот шістдесят вісім) грн 96 коп.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Суддя Р.І. Кузан