Ухвала від 05.08.2025 по справі 320/11771/24

КИЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА

про зупинення провадження в адміністративній справі

05 серпня 2025 року №320/11771/24

Суддя Київського окружного адміністративного суду Панченко Н.Д., розглянувши в м. Києві у порядку письмового провадження заяву Товариства з обмеженою відповідальністю "Долина Ленд" про зупинення провадження у справі за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Долина Ленд" до Козинської селищної ради Обухівського району Київської області, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на стороні відповідача Обслуговуючий кооператив «Котеджне містечко «Сонячна Долина», про визнання протиправним та скасування індивідуального акту,

ВСТАНОВИВ:

До Київського окружного адміністративного суду звернулось ТОВ "Долина Ленд" (адреса 01103, м. Київ, вул. Бойчука Михайла, буд. 43, оф 5, ЄДРПОУ 44006897) з позовом до Козинська селищна рада Обухівського району Київської області (адреса 08711, Київська обл., смт. Козин, вул. Партизанська, буд. 2, ЄДРПОУ 04362697), у якому просить суд:

- визнати протиправним та скасувати розпорядження голови Козинської селищної ради № 18 від 08.02.2024;

- визнати засідання погоджувальної комісії від 20.02.2024 (із вирішення спірних питань, які виникли під час громадського обговорення проєкту містобудівної документації «Детальний план території «Котеджного містечка Сонячна долина» в с. Романків Обухівського району Київської області» та звіту про стратегічну екологічну оцінку), зафіксоване протоколом від 20.02.2024, - таким, що не відбулося;

- зобов'язати Козинську селищну раду призначити та провести громадські слухання проекту містобудівної документації «Детальний план території «Котеджного містечка Сонячна Долина в с. Романків Обухівського району Київської області», на яких розглянути відповідно до вимог закону пропозиції громадськості, які стосуються даного проекту;

- зобов'язати Козинську селищну раду узгодити спірні питання між громадськістю і замовником містобудівної документації на місцевому рівні через погоджувальну комісію, оприлюднити результати розгляду пропозицій громадськості до проекту містобудівної документації відповідно до підп. 13 п. 43 Порядку розроблення, оновлення, внесення змін та затвердження містобудівної документації (затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 01.09.2021 № 926).

Ухвалою Київського окружного адміністративного суду від 05 квітня 2024 року відкрите провадження в адміністративній справі. Справу визначено розглядати одноособово суддею Панченко Н.Д. за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін (у порядку письмового провадження).

Ухвалою Київського окружного адміністративного суду від 13 травня 2024 року відмовлено у задоволенні клопотання Товариства з обмеженою відповідальністю "Долина Ленд" про розгляд справи у судовому засіданні з повідомлення сторін в межах адміністративної справи за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Долина Ленд" до Козинської селищної ради Обухівського району Київської області про визнання протиправним та скасування індивідуального акту органу державної влади.

Представник позивача звернувся до суду з письмовим клопотанням про зупинення провадження в даній адміністративній справі до набрання законної сили рішенням у господарській справі № 910/1018/24.

Клопотання обґрунтовується тим, що у відзиві на позовну заяву відповідач наполягає на тому, що діяв відповідно до протоколу громадських слухань від 26.01.2024, включив до погоджувальної комісії стільки представників громадськості, скільки їх було обрано на громадських слуханнях. Відповідач також посилається на пункт 10 постанови КМУ від 25.05.2011 (далі - постанова 555), яким передбачено, що під час громадських слухань незалежно від наявності чи відсутності пропозицій (зауважень) громадськості голосуванням учасників громадських слухань (половина голосів зареєстрованих учасників громадських слухань із правом голосу плюс один голос) обираються представники громадськості, які увійдуть до складу погоджувальної комісії в разі її утворення за результатами громадських обговорень, про що зазначається у протоколі громадських слухань.

В провадженні Київського окружного адміністративного суду (суддя Головенко О.Д.) перебуває справа № 320/38181/24 за позовом ТОВ «Долина Ленд» до Козинської селищної ради про визнання громадських слухань від 26.01.2024 щодо обговорення проекту «Детальний план території «Котеджного містечка Сонячна Долина» в с. Романків Обухівського району Київської області та звіту про його стратегічну екологічну оцінку такими, що не відбулися.

Оскільки відповідні обставини щодо визнання протиправними дії Козинської селищної ради, що пов'язані із проведенням громадських обговорень проекту містобудівної документації місцевого рівня "Детальний план території "Котеджного містечка Сонячна Долина" в с. Романків" та звіту про його стратегічну екологічну оцінку та визнання такими, що відбулися чи не відбулися, громадські слухання від 26 січня 2024 року стосовно обговорення проекту містобудівної документації місцевого рівня "Детальний план території "Котеджного містечка Сонячна Долина" в с. Романків", та звіту про його стратегічну екологічну оцінку матимуть суттєве значення для розгляду справи №320/11771/24, це є підставою для зупинення провадження у справі, так як існує об'єктивна неможливість розгляду цієї справи до вирішення іншої справи, що розглядається в порядку адміністративного судочинства, - до набрання законної сили судовим рішенням в іншій справі.

Дослідивши матеріали справи та оцінивши їх, суд дійшов висновку про наявність підстав для зупинення провадження у даній справі у зв'язку з наступним.

Як встановлено судом, у провадженні Київського окружного адміністративного суду (суддя Головенко О.Д.) перебуває справа № 320/38181/24 за позовом ТОВ «Долина Ленд» до Козинської селищної ради про визнання громадських слухань від 26.01.2024 щодо обговорення проекту «Детальний план території «Котеджного містечка Сонячна Долина» в с. Романків Обухівського району Київської області та звіту про його стратегічну екологічну оцінку такими, що не відбулися.

Відповідно до п. 14, 19 постанови 555 затвердження містобудівної документації на місцевому рівні без проведення громадських слухань проектів такої документації забороняється. Протокол громадських слухань проекту містобудівної документації є невід'ємною складовою зазначеної документації.

У разі коли громадські слухання визнано такими, що не відбулися, або вони не були проведені у визначені в інформаційному повідомленні дату, час і у визначеному місці із встановлених цим Порядком причин, замовник розроблення містобудівної документації призначає повторні громадські слухання, про що повідомляє на своєму офіційному веб-сайті не пізніше ніж за п'ять робочих днів.

Відповідне питання матиме суттєве значення для вирішення спору в адміністративній справі № 320/11771/24, тому справи є пов'язаними і є підстави для зупинення провадження.

Відповідно до п. 3 ч. 1 ст. 236 КАС України суд зупиняє провадження у справі в разі об'єктивної неможливості розгляду цієї справи до вирішення іншої справи, що розглядається в порядку конституційного провадження, адміністративного, цивільного, господарського чи кримінального судочинства, - до набрання законної сили судовим рішенням в іншій справі.

Крім цього, суд також враховує, що Європейський суд з прав людини наголошує на тому, що право на доступ до суду має бути ефективним. Реалізуючи пункт 1 статті 6 Конвенції про захист прав людини та основоположних свобод, кожна держава-учасниця Конвенції вправі встановлювати правила судової процедури, в тому числі й процесуальні заборони і обмеження, зміст яких - не допустити судовий процес у безладний рух. Разом із тим не повинно бути занадто формального ставлення до передбачених законом вимог, так як доступ до правосуддя повинен бути не лише фактичним, але і реальним (рішення ЄСПЛ у справі "Жоффр де ля Прадель проти Франції" від 16 грудня 1992 року).

З урахуванням того, що результат розгляду справи №320/38181/24 матиме вагоме значення для прийняття законного та обґрунтованого рішення у справі № 320/11771/24, суд приходить до висновку про необхідність зупинення провадження у даній справі до постановлення у справі №320/38181/24 остаточного рішення та набрання ним законної сили.

Враховуючи викладене, керуючись ст.ст. 194, 205, 236 КАС України, суд

УХВАЛИВ:

Клопотання представника Товариства з обмеженою відповідальністю "Долина Ленд" про зупинення провадження у справі задовольнити.

Провадження в адміністративній справі № 320/11771/24 зупинити до постановлення у справі № 320/38181/24 остаточного рішення та набрання ними законної сили.

Копію ухвали надіслати особам, які беруть участь у справі.

Зобов'язати осіб, які беруть участь у справі повідомити суд, якщо відпадуть обставини, що стали причиною для зупинення провадження в даній адміністративній справі.

Ухвала набирає законної сили негайно після її проголошення. Ухвала, постановлена судом поза межами судового засідання або у судовому засіданні у разі неявки учасників справи, під час розгляду справи в письмовому провадженні, набирає законної сили з моменту її підписання.

Апеляційна скарга на ухвалу суду подається до Шостого апеляційного адміністративного суду протягом п'ятнадцяти днів з дня її проголошення. Якщо у судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини ухвали суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, апеляційна скарга подається протягом п'ятнадцяти днів з дня складення повного ухвали.

Суддя Панченко Н.Д.