про залишення позовної заяви без розгляду
05 серпня 2025 року м. Житомир справа № 240/43223/21
категорія 106030000
Житомирський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Чернової Г.В., розглянувши у порядку письмового провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до військової частини НОМЕР_1 про визнання протиправною бездіяльності, зобов'язання вчинити дії,
встановив:
До Житомирського окружного адміністративного суду звернувся ОСОБА_1 з позовом до військової частини НОМЕР_1 (далі - відповідач, в/ч НОМЕР_1 ), у якому просить:
- визнати протиправною бездіяльність військової частини НОМЕР_1 щодо ненарахування та невиплати грошової компенсації відпустки як учаснику бойових дій за період 2015 - 2018 роки (56 днів), виходячи з грошового забезпечення станом на день звільнення з військової служби та не проведення остаточного та повного розрахунку при звільненні;
- зобов'язати військову частину НОМЕР_1 нарахувати та виплатити грошову компенсацію за невикористані календарні додаткової відпустки як учаснику бойових дій за період з 2015-2018 роки (56 днів), виходячи з грошового забезпечення станом на день звільнення з військової служби.
Ухвалою судді Житомирського окружного адміністративного суду від 04.01.2022 відкрито спрощене позовне провадження без повідомлення учасників справи.
Ухвалою судді Житомирського окружного адміністративного суду від 10.08.2022 за клопотанням представника відповідача зупинено провадження у справі.
Ухвалою судді Житомирського окружного адміністративного суду від 02.06.2025 поновлено провадження у справі.
Ухвалою судді Житомирського окружного адміністративного суду від 24.06.2025 позовну заяву залишено без руху та надано позивачу строк на усунення недоліків протягом десяти днів з дня отримання копії ухвали шляхом надання до суду належним чином завірених письмових доказів проходження ним безперервної військової служби у військовій частині НОМЕР_2 у 2015-2018 роках у 2-х примірниках.
Вказану ухвалу суду направлено на адресу позивача, вказану ним в позовній заяві.
Як свідчать матеріали справи, поштове відправлення повернулося на адресу суду з відміткою "за закінченням терміну зберігання".
Таким чином, ні протягом десяти днів (станом на 14.07.2025), ні на момент винесення даної ухвали на адресу суду не надходило будь-яких документів на усунення недоліків позовної заяви або заяв (клопотань) про продовження строку для усунення недоліків позовної заяви, тому суд приходить до висновку, що позов слід залишити без розгляду, виходячи з такого.
Відповідно до частини п'ятнадцятої статті 171 КАС України якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, позовна заява залишається без розгляду.
Згідно із пунктом сьомим частини першої статті 240 КАС України суд своєю ухвалою залишає позов без розгляду, якщо провадження в адміністративній справі було відкрито за позовною заявою, яка не відповідає вимогам статей 160, 161, 172 цього Кодексу, і позивач не усунув цих недоліків у строк, встановлений судом.
Пунктом п'ятим частини першої статті 240 КАС України встановлено, що суд своєю ухвалою залишає позов без розгляду, якщо надійшла заява позивача про залишення позову без розгляду.
З урахуванням того, що позовна заява після відкриття провадження у справі залишена судом без руху та у строк, встановлений ухвалою суду від 24.06.2025, позивач недоліки позовної заяви не усунув, то підлягають застосуванню наслідки, визначені саме частиною п'ятнадцятою статті 171, пункту 7 частини першої статті 240 КАС України: позов необхідно залишити без розгляду, роз'яснивши позивачу, що відповідно до частини четвертої статті 240 КАС України особа, позов якої залишено без розгляду, після усунення підстав, з яких позов було залишено без розгляду, має право звернутися до адміністративного суду в загальному порядку.
Враховуючи вищевикладене, позовну заяву ОСОБА_1 до військової частини НОМЕР_1 про визнання дій протиправними, зобов'язання вчинити дії слід залишити без розгляду.
Керуючись частинами 13,15 статті 171, частиною 1 статті 240, статтею 248 КАС України, суд
ухвалив:
Позовну заяву ОСОБА_1 до військової частини НОМЕР_1 про визнання протиправною бездіяльності, зобов'язання вчинити дії залишити без розгляду.
Ухвала суду набирає законної сили негайно після її підписання суддею.
Ухвала суду може бути оскаржена до Сьомого апеляційного адміністративного суду протягом п'ятнадцяти днів з дня її складення.
Суддя Г.В. Чернова
05.08.25