06 серпня 2025 року м. Житомир справа № 240/3477/20
категорія 112030300
Житомирський окружний адміністративний суд у складі судді Майстренко Н.М., розглянувши у письмовому провадженні питання про заміну сторони виконавчого провадження в адміністративній справі за позовом ОСОБА_1 в інтересах ОСОБА_2 до Управління праці та соціального захисту населення Олевської районної державної адміністрації про визнання протиправною бездіяльності, зобов'язання вчинити дії,
встановив:
27.06.2025 року від ОСОБА_1 надійшла заява, відповідно до змісту якої заявник просить здійснити заміну сторони (боржника) у виконавчому провадженні з Управління праці та соціального захисту населення Олевської районної державної адміністрації Житомирської області його правонаступником - Управлінням соціальної політики Коростенської районної державної адміністрації Житомирської області.
Згідно з частиною 2 статті 379 КАС України суд розглядає питання про заміну сторони виконавчого провадження в десятиденний строк у судовому засіданні з повідомленням державного виконавця або заінтересованої особи, які звернулися з поданням (заявою), та учасників справи. Неприбуття у судове засідання осіб, які були належним чином повідомлені про дату, час і місце розгляду справи, не перешкоджає судовому розгляду.
Заява розглядається з урахуванням перебування судді у відпустці з 30.06.2025 року по 01.08.2025 року
Засідання суду для розгляду заяви призначене на 06.08.2025 о 09:00.
Заявник та представник Управління соціальної політики Коростенської районної державної адміністрації Житомирської області в судове засідання не прибули, хоча про дату і час його проведення повідомлені належним чином.
Неприбуття учасників справи не перешкоджає судовому розгляду заяви без їх участі.
У відповідності до частини дев'ятої статті 205, частини четвертої статті 229 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України), суд вважає за можливе провести розгляд заяви у порядку письмового провадження.
Дослідивши подану заяву та матеріали справи, суд дійшов наступних висновків.
Рішенням Житомирського окружного адміністративного суду від 30.11.2021 року у справі № 240/3477/20 позов ОСОБА_1 в інтересах ОСОБА_2 до Управління праці та соціального захисту населення Олевської районної державної адміністрації Житомирської області задоволено та:
- визнано протиправною бездіяльність Управління праці та соціального захисту населення Олевської районної державної адміністрації Житомирської області, яка призвела до ненарахування та невиплати ОСОБА_1 на його дитину - ОСОБА_2 з 02.09.2020 року щомісячної грошової допомоги у зв'язку з обмеженням споживання продуктів харчування місцевого виробництва та особистого підсобного господарства, передбаченої ст. 37 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи";
- зобов'язано Управління праці та соціального захисту населення Олевської районної державної адміністрації провести ОСОБА_1 на його дитину - ОСОБА_2 з 02.09.2020 нарахування та виплату щомісячної грошової допомоги у зв'язку з обмеженням споживання продуктів харчування місцевого виробництва та особистого підсобного господарства, встановленої статтею 37 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи", у розмірі, що дорівнює 40% від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого на 01 січня календарного року.
На виконання судового рішення видано виконавчий лист №6831 2022 р.
15.03.2025 року головним державним виконавцем відділу примусового виконання рішень Управління забезпечення примусового виконання рішень у Житомирській області Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Київ) винесено постанову про закінчення виконавчого провадження з посиланням на те, що зазначений у виконавчому листі боржник - Управління праці та соціального захисту населення Олевської райдержадміністрації припинино як юридична особа, а рішення про заміну боржника на його правонаступника відсутнє.
Частиною 1 статті 379 КАС України встановлено, що у разі вибуття однієї із сторін виконавчого провадження за поданням державного виконавця або за заявою заінтересованої особи, суд який розглядав справу як суд першої інстанції, замінює сторону виконавчого провадження її правонаступником.
Відповідно до Розпорядження Кабінету Міністрів України від 16 грудня 2020 року №1635-р "Про реорганізацію та утворення районних державних адміністрацій" вирішено здійснити реорганізацію районних державних адміністрацій районів, ліквідованих зазначеною постановою, шляхом їх приєднання до районних державних адміністрацій згідно з додатком. Таким чином, Олевську райдержадміністрацію реорганізовано шляхом приєднання до Коростенської райдержадміністрації.
Згідно з розпорядженням голови Олевської районної державної адміністрації від 30.12.2020 №198 Управління праці та соціального захисту населення Олевської районної державної адміністрації реорганізовано шляхом приєднання до Коростенської районної державної адміністрації. Встановлено, що Коростенська районна державна адміністрація Житомирської області є правонаступником всіх зобов'язань, майнових прав та обов'язків реорганізованих шляхом приєднання структурних підрозділів, зокрем Управління праці та соціального захисту населення Олевської районної державної адміністрації.
Як вбачається з витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, станом на день постановлення даної ухвали Управління праці та соціального захисту населення Олевської районної державної адміністрації Житомирської області (код ЄДРПОУ 03192610) припинено, дата запису 13.11.2024, номер запису: 1 002 961 1200 19000379, стан суб'єкта: ДР припинення ЮО в результаті реорганізації.
Пунктом 6 Порядку здійснення заходів, пов'язаних з утворенням, реорганізацією або ліквідацією міністерств, інших центральних органів виконавчої влади, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 20.10.2011 №1074, визначено, що права та обов'язки органів виконавчої влади у разі приєднання одного або кількох органів виконавчої влади до іншого органу виконавчої влади переходять до органу виконавчої влади, до якого приєднано один або кілька органів виконавчої влади.
Таким чином, на даний момент всі права та обов'язки внаслідок проведеної реорганізації перейшли від Управління праці та соціального захисту населення Олевської районної державної адміністрації Житомирської області до Управління соціальної політики Коростенської районної державної адміністрації Житомирської області, яке є його правонаступником.
Частиною 4 статті 379 КАС України передбачено, що положення цієї статті застосовуються також у випадку необхідності заміни боржника або стягувача у виконавчому листі до відкриття виконавчого провадження.
За таких обставин, враховуючи приписи ст. 379 КАС України, суд вважає, що заява підлягає задоволенню.
Керуючись статтями 243, 248, 256, 379 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
ухвалив:
Задовольнити заяву ОСОБА_1 , який діє в інтересах своєї дитини - ОСОБА_2 про заміну сторони у виконавчому провадженні.
Замінити сторону виконавчого провадження при виконанні виконавчого листа у справі № 240/3477/20, а саме боржника - Управління праці та соціального захисту населення Олевської районної державної адміністрації Житомирської області на правонаступника - Управління соціальної політики Коростенської районної державної адміністрації Житомирської області (вул.Франка, 5, м.Коростень, Житомирська область, 11500, код 03192690).
Ухвала суду набирає законної сили негайно після її підписання суддею.
Ухвала суду може бути оскаржена до Сьомого апеляційного адміністративного суду протягом п'ятнадцяти днів з дня її складення.
Суддя Н.М. Майстренко