Вирок від 06.08.2025 по справі 296/3403/25

Справа № 296/3403/25

1-кп/296/560/25

Вирок

Іменем України

06 серпня 2025 року м.Житомир

Корольовський районний суд м. Житомира в складі:

головуючого судді ОСОБА_1

за участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 ,

прокурора ОСОБА_3 ,

захисника ОСОБА_4 ,

розглянувши у відкритому судовому засіданні обвинувальний акт у кримінальному провадженні № 22025060000000040, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань 06 березня 2025 року за обвинуваченням:

ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина Російської Федерації, уродженця м. Вороніж Воронезької області, СРСР, відоме місце проживання за адресою: АДРЕСА_1 ,

у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 110-2, ч. 2 ст. 110-2, ч. 3 ст. 110-2 КК України, -

встановив:

Згідно із Конституцією України, Україна є суверенна і незалежна, демократична, соціальна, правова держава. Суверенітет України поширюється на всю її територію. Територія України в межах існуючого кордону є цілісною і недоторканною. Виключно законами України встановлюються порядок допуску та умови перебування підрозділів збройних сил інших держав на території України.

Згідно з ст.ст. 132-134 Конституції України, територіальний устрій України ґрунтується на засадах єдності та цілісності державної території. До складу України входять: Автономна Республіка Крим, Вінницька, Волинська, Дніпропетровська, Донецька, Житомирська, Закарпатська, Запорізька, Івано-Франківська, Київська, Кіровоградська, Луганська, Львівська, Миколаївська, Одеська, Полтавська, Рівненська, Сумська, Тернопільська, Харківська, Херсонська, Хмельницька, Черкаська, Чернівецька, Чернігівська області, міста Київ та Севастополь. Місто Севастополь має спеціальний статус, Автономна Республіка Крим є невід'ємною складовою частиною України і в межах повноважень, визначених Конституцією України, вирішує питання, віднесені до її відання.

20 лютого 2014 року РФ розпочато збройну агресію проти України шляхом порушення ЗС РФ, всупереч міжнародно-правовим зобов'язанням РФ, порядку перетину державного кордону України в районі Керченської протоки та використання нею своїх військових формувань, дислокованих у Криму відповідно до Угоди між Україною і РФ про статус та умови перебування Чорноморського флоту РФ на території України від 28 травня 1997 року, для блокування військових частин ЗСУ.

У подальшому 24 лютого 2022 року о 5 годині президентом РФ ОСОБА_6 оголошено про початок спеціальної військової операції на території України. Того ж дня, близько 5 години 10 хвилин ЗС РФ, що діяли за наказом керівництва РФ, здійснено обстріли крилатими та балістичними ракетами аеродромів, військових штабів, складів, підрозділів Збройних Сил України та інших військових формувань.

На виконання вищевказаного наказу військовослужбовці ЗС РФ, шляхом застосування зброї, незаконно вторглись на суверенну територію України через державний кордон України та здійснили збройні напади на державні органи, органи місцевого самоврядування, підприємства, установи, організації, цивільні об'єкти, військові частини, інші об'єкти, які мають важливе народногосподарське чи оборонне значення, а також здійснюють окупацію окремих частин з числа вказаної території, чим змінили межі території та державного кордону України на порушення порядку, встановленого Конституцією України, що продовжується до цього часу та призводить до загибелі людей та інших тяжких наслідків.

У свою чергу, громадянин РФ ОСОБА_5 , перебуваючи з 13.09.2020 на посаді губернатора Іркутської області РФ, виконуючи при цьому адміністративно-господарські, організаційно-розпорядчі та інші управлінські функції, діючи як представник влади РФ, що має в своєму підпорядкуванні значне коло осіб з числа державних службовців органів державної влади Іркутської області РФ, з 24.02.2022, тобто часу початку повномасштабного військового вторгнення РФ на територію України, діючи умисно, усвідомлюючи протиправний характер своїх пій, фінансував дії, вчинені з метою зміни меж території або державного кордону України на порушення порядку, встановленого Конституцією України, та насильницької зміни чи повалення конституційного ладу України, а саме вчиняв дії з метою матеріального забезпечення боєздатності військових підрозділів ЗС РФ та ведення ними бойових дій проти Сил оборони України в рамках здійснення РФ збройної агресії проти України з метою окупації та анексії її території за наступних обставин.

Так, ОСОБА_5 , перебуваючи на території Іркутської області РФ, протягом грудня 2022 року, приймав участь в організації та передання військовим формуванням ЗС РФ, що вели бойові дії проти Сил оборони України, 50 генераторів, печей, натільну білизну, подовжувачі, для використання у місцях їх дислокації на тимчасово окупованих територіях України.

У подальшому, ОСОБА_5 , перебуваючи на тимчасово окупованій території України, 23.02.2023 приймав участь в організації та подальшій передачі військовим формуванням ЗС РФ, що вели бойові дії проти Сил оборони України, автомобілей та речей першої необхідності для використання у місцях дислокації на тимчасово окупованих територіях України та у веденні бойових дій проти Сил оборони України.

Також, ОСОБА_5 , перебуваючи на тимчасово окупованій території України, протягом 15-16 березня 2023 року, приймав участь у передачі військовим частинам ЗС РФ, що вели бойові дії проти Сил оборони України, чотирьох автомобілей, зокрема УАЗ-452 (типу «Буханка») та УАЗ-3163 («Патріот»), зі спорядженням, необхідним для використання у місцях дислокації на тимчасово окупованих територіях України та у веденні бойових дій проти Сил оборони України.

Дії обвинуваченого ОСОБА_5 кваліфіковано за ч. 1 ст. 110-2 КК України, як фінансування дій, вчинених з метою зміни меж території та державного кордону України на порушення порядку, встановленого Конституцією України; за ч. 2 ст. 110-2 КК України, як фінансування дій, вчинених з метою насильницького повалення конституційного ладу; а також ч. 3 ст. 110-2 КК України, як фінансування дій, вчинених з метою зміни меж території та державного кордону України на порушення порядку, встановленого Конституцією України, насильницького повалення конституційного ладу, вчинених повторно.

Обвинувачений ОСОБА_5 в судові засідання за викликами суду не з'явився, про час та місце розгляду даного кримінального провадження повідомлявся неодноразово належним чином, а саме, шляхом опублікування повісток про виклик до суду в газетах «Урядовий кур'єр», офіційному сайті Корольовського районного суду м. Житомира, повістками по виклик обвинуваченого до суду за останнім відомим місцем його проживання.

Згідно з ч. 3 ст. 323 КПК України з моменту опублікування повістки про виклик у засобах масової інформації загальнодержавної сфери розповсюдження та на офіційному веб-сайті суду обвинувачений ОСОБА_5 вважається належним чином ознайомленим з її змістом.

За таких обставин, суд вважає, що вимоги кримінального процесуального законодавства щодо виклику обвинуваченого ОСОБА_5 в судове засідання виконані належним чином.

Ухвалою Корольовського районного суду м. Житомира від 19 березня 2025 року кримінальне провадження відносно ОСОБА_5 , обвинуваченого у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 110-2, ч. 2 ст. 110-2, ч. 3 ст. 110-2 КК України, визначено здійснювати шляхом спеціального судового провадження у відсутності обвинуваченого (in absentia).

У відповідності до ст. ст. 358, 359 КПК України судом безпосередньо оголошені та досліджені в якості доказів документи, надані стороною обвинувачення, у яких викладені та посвідчені відомості, що мають значення для встановлення фактів і обставин кримінального провадження, на підтвердження винуватості ОСОБА_5 у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 110-2, ч. 2 ст. 110-2, ч. 3 ст. 110-2 КК України, а саме:

- витяг з Єдиного реєстру досудового розслідування від 06.03.2025 у кримінальному провадженні № 22025060000000040 за ознаками злочинів, передбачених ч. 1 ст. 110-2, ч. 2 ст. 110-2, ч. 3 ст. 110-2 КК України, згідно якого губернатор Іркутської області російської федерації ОСОБА_5 , протягом грудня 2022 року, вчинив фінансування дій, з метою зміни меж території або державного кордону України на порушення порядку встановленого Конституцією України, зокрема забезпечив збір коштів та закупівлю амуніції, бронежилетів, інших речей першої необхідності для підрозділів зс рф, які приймають участь у бойових діях на території України проти ЗС України.

Посадові особи органів місцевого самоврядування Амурської та Іркутської областей, Забайкальського краю, республік Бурятії, Саха (Якутія), Тива, а також Марій Ел російської федерації, банківських та фінансових установ, підприємств та організацій різних форм власності та спрямування, які є резидентами російської федерації, діючи за попередньою змовою, після початку 24.02.2022 повномасштабного вторгнення підрозділів збройних сил та інших силових відомства російської федерації на територію України, на постійній основі фінансують злочинні дії вказаних підрозділів, направлені на насильницьку зміну та повалення конституційного ладу в Україні, шляхом збору коштів та закупівлі озброєння, техніки, боєприпасів, форменого та спеціального одягу, амуніції, військового та тактичного спорядження і обладнання, продуктів харчування, інших предметів і речей, прийняття спеціальних фінансових програм на підтримку військовослужбовців збройних сил та інших силових відомств російської федерації. До забезпечення збору коштів на закупівлю вказаного військового спорядження та амуніції, з метою їх подальшої передачі підрозділам зс рф, які приймають участь у бойових діях на території України проти ЗС України, на території Іркутської області російської федерації причетний губернатор цієї області - ОСОБА_5 .

Губернатор Іркутської області російської федерації ОСОБА_5 , в період з 23.02.2023 по 16.03.2023, неодноразово, тобто повторно вчинив фінансування дій, з метою зміни меж території або державного кордону України на порушення порядку встановленого Конституцією України та насильницької зміни чи повалення конституційного ладу, зокрема забезпечив збір коштів та закупівлю амуніції, бронежилетів, техніки, форменого та спеціального одягу, військового та тактичного спорядження і обладнання, продуктів харчування, інших предметів та речей першої необхідності для підрозділів зс рф, які приймають участь у бойових діях на території України проти ЗС України;

- постанову прокурора відділу нагляду за додержанням законів регіональним органом безпеки Житомирської обласної прокуратури ОСОБА_3 від 06.03.2025, з додатком № 1 до неї, про виділення з кримінального провадження № 22024060000000032 від 09.02.2024 в окреме провадження матеріали досудового розслідування (згідно додатку № 1) за підозрою ОСОБА_5 у вчиненні злочинів, передбачених ч. 1 ст. 110-2, ч. 2 ст. 110-2, ч. 3 ст. 110-2 КК України;

- витяг з Єдиного реєстру досудового розслідування від 09.02.2024 у кримінальному провадженні № 22024060000000032 за ознаками злочину, передбаченого ч. 2 ст. 110-2 КК України, згідно якого посадові особи органів місцевого самоврядування Амурської та Іркутської областей, Забайкальського краю, республік Бурятії, Саха (Якутія), а також Тива російської федерації, банківських та фінансових установ, підприємств та організацій різних форм власності та спрямування, які є резидентами російської федерації, діючи за попередньою змовою, після початку 24.02.2022 повномасштабного вторгнення підрозділів збройних сил та інших силових відомства російської федерації на територію України, на постійній основі фінансують злочинні дії вказаних підрозділів, направлені на насильницьку зміну та повалення конституційного ладу в Україні, шляхом збору коштів та закупівлі озброєння, техніки, боєприпасів, форменого та спеціального одягу, амуніції, військового та тактичного спорядження і обладнання, продуктів харчування, інших предметів і речей, прийняття спеціальних фінансових програм на підтримку військовослужбовців збройних сил та інших силових відомств російської федерації;

- повідомлення заступника начальника УСБУ в Житомирській області ОСОБА_7 від 09.02.2024 про вчинене кримінальне правопорушення, у якому викладені обставини участі посадових осіб органів місцевого самоврядування Амурської та Іркутської областей, Забайкальського краю, республік Бурятії, Саха (Якутія), а також Тива російської федерації, банківських та фінансових установ, підприємств та організацій різних форм власності та спрямування, які є резидентами російської федерації, діючи за попередньою змовою, після початку 24.02.2022 повномасштабного вторгнення підрозділів збройних сил та інших силових відомств російської федерації на територію України, на постійній основі фінансують злочинні дії вказаних підрозділів, направлені на насильницьку зміну та повалення конституційного ладу в Україні, шляхом збору коштів та закупівлі озброєння, техніки, боєприпасів, форменого та спеціального одягу, амуніції, військового та тактичного спорядження і обладнання, продуктів харчування, інших предметів і речей, прийняття спеціальних фінансових програм на підтримку військовослужбовців збройних сил та інших силових відомств російської федерації та членів їх сімей;

- постанову першого заступника керівника Житомирської обласної прокуратури ОСОБА_8 від 22.04.2024 про визначення групи прокурорів у кримінальному провадженні № 22024060000000032;

- постанову начальника 2 відділення слідчого відділу УСБУ в Житомирській області ОСОБА_9 від 10.02.2024 про призначення слідчого (групи слідчих) та доручення проведення досудового розслідування у кримінальному провадження № 22024060000000032;

- постанову начальника слідчого відділу УСБУ України в Житомирській області ОСОБА_10 від 15.04.2024 про призначення слідчого (групи слідчих) та доручення проведення досудового розслідування у кримінальному провадженню № 22024060000000032;

- постанову прокурора відділу нагляду за додержанням законів регіональним органом безпеки Житомирської обласної прокуратури ОСОБА_3 про визначення місця проведення досудового розслідування від 23.04.2024;

- доручення слідчих в порядку п. 3 ч. 2 ст. 40 КПК України від 09.02.2024 за № 57/6/ 611 та № 57/6/613 та від 16.10.2024 за № 57/6/3761 щодо проведення слідчих/розшукових дій;

- повідомлення першого заступника начальника УСБУ в Житомирській області ОСОБА_11 від 20.02.2024 про вчинене кримінальне правопорушення, у якому викладені обставини неодноразового вчинення губернатором Іркутської області російської федерації ОСОБА_5 дій, а саме в період з 08.11.2022 по 15.07.2024, з метою зміни меж території або державного кордону України на порушення порядку встановленого Конституцією України та насильницької зміни чи повалення конституційного ладу або захоплення державної влади, зокрема забезпечив збір коштів та закупівлю амуніції, бронежилетів, техніки, форменого та спеціального одягу, військового та тактичного спорядження і обладнання, продуктів харчування інших предметів та речей першої необхідності для підрозділів зс рф, які безпосередньо приймають участь у бойових діях на території України проти ЗС України, та передачі вищезазначених речей на тимчасово окуповану територію Донецької області;

- витяг з Єдиного реєстру досудового розслідування від 20.02.2025 у кримінальному провадженні № 22025060000000027 за ознаками злочину, передбаченого ч. 1 ст. 110-2 КК України, згідно якого губернатор Іркутської області російської федерації ОСОБА_5 , 08.11.2022, вчинив фінансування дій, з метою зміни меж території або державного кордону України на порушення порядку встановленого Конституцією України, зокрема забезпечив збір коштів та закупівлю амуніції, бронежилетів, інших речей першої необхідності для підрозділів зс рф, які приймають участь у бойових діях на території України проти ЗС України;

- постанову заступника начальника слідчого відділу Управління СБ України в Житомирській області ОСОБА_12 від 20.02.2025 про призначення слідчого та доручення проведення досудового розслідування у кримінальному провадженні № 22025060000000027;

- постанову першого заступника керівника Житомирської обласної прокуратури ОСОБА_8 від 20.02.2025 про визначення групи прокурорів у кримінальному провадженні№ 22025060000000027;

- витяг з Єдиного реєстру досудового розслідування від 20.02.2025 у кримінальному провадженні № 22025060000000028 за ознаками злочину, передбаченого ч. 3 ст. 110-2 КК України, згідно якого губернатор Іркутської області російської федерації ОСОБА_5 , в період з 23.02.2023 по 15.07.2024, неодноразово, тобто повторно вчинив фінансування дій, з метою зміни меж території або державного кордону України на порушення порядку встановленого Конституцією України та насильницької зміни чи повалення конституційного ладу або захоплення державної влади, зокрема забезпечив збір коштів та закупівлю амуніції, бронежилетів, техніки, форменого та спеціального одягу, військового та тактичного спорядження і обладнання, продуктів харчування, інших предметів та речей першої необхідності для підрозділів зс рф, які приймають участь у бойових діях на території України проти ЗС України;

- постанову заступника начальника слідчого відділу Управління СБ України в Житомирській області ОСОБА_12 від 20.02.2025 про призначення слідчого та доручення проведення досудового розслідування у кримінальному провадженні № 22025060000000028;

- постанову прокурора відділу нагляду за додержанням законів регіональним органом безпеки Житомирської обласної прокуратури ОСОБА_3 про об'єднання матеріалів досудового розслідувань від 20.02.2025, згідно якої об'єднано матеріали досудових розслідувань № 22024060000000032 від 09.02.2024 за ознаками злочину, передбаченого ч. 2 ст. 110-2 КК України, № 22024060000000027 від 20.02.2024 за ознаками злочину, передбаченого ч. 1 ст. 110-2 КК України, № 22024060000000028 від 20.02.2024 за ознаками злочину, передбаченого ч. 3 ст. 110-2 КК України, в одне провадження;

- постанову першого заступника керівника Житомирської обласної прокуратури ОСОБА_8 від 20.02.2025 про визначення групи прокурорів у кримінальному провадженні № 22024060000000028;

- доручення слідчих в порядку п. 3 ч. 2 ст. 40 КПК України від 07.03.2024, від 24.06.2024 за № 57/6/ 902, № 57/6/2199 щодо проведення слідчих/розшукових дій;

- повідомлення заступника начальника 2 відділу ГВ ЗНД Управління ОСОБА_13 від 14.02.2025 щодо виконання доручення, згідно якого було проведено слідчі/розшукові дії (огляди мережі Інтернет, ЗМІ, соціальних мереж, телеграм каналів тощо) за результатами яких, встановлено електронні пошти: ІНФОРМАЦІЯ_2 та ІНФОРМАЦІЯ_3 , які належать губернатору Іркутської області ОСОБА_5 ;

- протокол огляд інформації, розміщеної у мережі Інтернет, фото-, відеоматеріалів від 06.08.2024, оптичним диском до нього, згідно якого проведено огляд відомостей, наявних у мережі Інтернет за наступними URL адресами: - http://kremlin.ru/events/president/news/ 62312; http://govemment.ru/persons/615/; https://www.irk.ru/news/2023 0223/video/; ІНФОРМАЦІЯ_4 ; ІНФОРМАЦІЯ_5 ; ІНФОРМАЦІЯ_6 /cars/; ІНФОРМАЦІЯ_7 ; ІНФОРМАЦІЯ_8 ; ІНФОРМАЦІЯ_9 , де розміщені фото-, відеоматеріали, щодо призначення ОСОБА_5 на посаду губернатора Іркутської області рф, а також які підтверджують вчинення ОСОБА_5 дій матеріального забезпечення боєздатності військових підрозділів ЗС РФ, зокрема, про передачу автомобіля УАЗ «Буханка», 12 автомобілів (три легкових авто, два мікроавтобуса, УАЗ, три ГАЗа, Камаз, і причіп), чотири автомобіля «УАЗ», а також продуктів та інших необхідних речей військовослужбовцям рф. Таким чином, за сприяння губернатора Іркутської області ОСОБА_5 відбулась передача 47 автомобілів (УАЗи, ВАЗи, Г АЗи);

- протокол огляду інформації, розміщеної у мережі Інтернет, фото-, відеоматеріалів від 15.10.2024, з оптичним диском до нього, у ході якого отримано фактичні дані, які підтверджують, що губернатор Іркутської області рф ОСОБА_14 зустрівся з іркутськими військовослужбовцями в зоні СВО. На фоні автомобіля УАЗ «Буханка» наповненого предметами першої необхідності, які передав військовослужбовцям зс рф.

Також в статті новин від 23.02.2023 зазначено наступний текст російською мовою:

«Сейчас первоочередная задача бойцов - защита наших рубежей. А наша - забота об их родных и близких. Посмотрел условия проживания. Оценил, как и где проходит подготовка военнослужащих. Это крайне важно для них. Парни действительно возмужали. Никакого страха в глазах. Воины. Успехи наших ребят отмечены руководством военной части. Об этом сказал командир. Молодцы ребята, не подводят. Выслушал пожелания от парней, они просили не для себя. Бытовые вопросы родных и близких. Кому-то нужна помощь с документами по земельному участку, кому-то юридическая, вопросы медицинской помощи, перевода детей из детского сада или школы по новому месту проживания. Били и просьбы передать подарок ребенку. Безусловно, все обращения взяли в работу. Заверил парней, что будем и дальше расширять формы поддержки военнослужащих и их семей», написал ОСОБА_15 .

Глава региона рассказал бойцам о том, что сейчас происходит в Иркутской области, поделился новостями. «Понимаю, что им важны ети весточки с родины, новости из тех районов, где они родились и выросли, проживают родные им люди. Уверен, что им было приятно узнать о том, что в регионе строятся новые школы, детские сади, медицинские, спортивные и культурные объекты. Безусловно, рассказал и о нашем марафоне, благодаря которому ми сможем купить для ребят новое снаряжение и технику», добавил губернатор».

Крім того, в статті новин за 20.09.2024 зазначено наступний текст російською мовою:

По поручению губернатора Иркутской области ОСОБА_16 в зону СВО и пострадавшую от атак из противника Курскую область отправлена новая партия гуманитарной помощи.

"Основной упор ми сделали на воду - ее из общего объёма почти 10 тонн. От бойцов поступало много обращений по поводу питьевой води, поэтому была сформирована такая партия груза. Кроме того, в вагон загружены квадроцикл и мотоцикл, личные посылки для бойцов. Для пунктов временного размещения в Курской области собраны продукты, средства гигиены и битовой химии, школьные канцелярские принадлежности";

- протокол огляду інформації, розміщеної у мережі Інтернет, фото-, відеоматеріалів від 06.12.2024, з оптичним диском до нього, у ході якого встановлено анкетні дані губернатора Іркутської області рф ОСОБА_17 , разом з його фото. В подальшому встановлено, що дана оглянута сторінка є офіційним ресурсом партії единая россия. Також отримано фактичні дані, які підтверджують, що губернатор Іркутської області рф ОСОБА_14 зустрівся з іркутськими військовослужбовцями в зоні СВО та передав дрони;

- протокол огляду інформації, розміщеної у мережі Інтернет, фото-, відеоматеріалів від 26.02.2025, з оптичним диском до нього, у ході якого встановлено, що губернатор Іркутської області рф ОСОБА_14 передав військовослужбовцям рф, а саме першій окремій гвардійській мотострілковій «Славянскую» бригаді) одинадцять одиниць техніки, зокрема, позашляховики, у тому числі бронеавтомобіль « ІНФОРМАЦІЯ_10 ».

Також встановлено, що бійці НОМЕР_1 батальйону НОМЕР_2 мотострілкової бригади виразили подяку АДРЕСА_2 за надання допомоги, а саме 86 нових автомобілів підвищеної прохідності: УАЗ Патриот, УАЗ Буханка, УАЗ пикап, Jac Тб, «Нива» ВАЗ 2121 та російський багатоцільовий бронеавтомобіль « ІНФОРМАЦІЯ_10 »;

- протокол огляду інформації, розміщеної у мережі Інтернет, фото-, відеоматеріалів від 15.02.2025, з оптичним диском до нього, у ході якого використовуючи Інтернет - браузер «Chrome», у пошуковому рядку веб-браузеру «GoogleChrome» оглянуто ряд відео публікацій (новин), які стосуються діяльності губернатора Іркутської області російської федерації ОСОБА_17 .

Зокрема, відео під назвою «Губернатор Иркутской области поблагодарил всех, кто помогал собирать гуманитарную помощь на Донбасс»; «Помощь в зону СВО от Иркутской области. Программа «Горизонт событий» от 30.06.2023»; «В Иркутской области будут расширять штаб по оказанию гуманитарной помощи в зоне СВО; «Губернатор Игорь Кобзев в зоне СВО»; «Два борта з гуманитарным грузом отправят из Иркутска в зону СВО»;

- протокол огляду інформації, розміщеної у мережі Інтернет, фото-, відеоматеріалів від 20.03.2025, з оптичним диском до нього, у ході якого оглянуто відеоматеріал за 25.02.2022 - виступ президента російської федерації ОСОБА_18 стосовно ходу проведення так званої «спеціальної військової операції», зокрема відео в мережі YouTube під назвою путин: бандеровци и неонацисты Украины действуют как террористы;

- протокол огляду інформації, розміщеної у мережі Інтернет, фото-, відеоматеріалів від 20.03.2025, з оптичним диском до нього, у ході якого оглянуто відеоматеріал за 24.02.2022 - виступ президента російської федерації ОСОБА_18 стосовно оголошення так званої «спеціальної військової операції», зокрема відео в мережі YouTube під назвою під назвою Putin - обращение президента российской федерации (24.02.2022);

- постанову про призначення судово-портретної експертизи від 17.12.2024;

- висновок експерта № СЕ-19/106-24/18840-ФП із фотозображеннями до нього від 25.12.2024, з якого вбачається, що на наданих для проведення судової експертизи наступних відео та фотоматеріалах:

- публікації за URL-адресами

ІНФОРМАЦІЯ_11 що міститься на оптичному носії інформації DVD-R диску - додаток до протоколу огляду від 06.12.2024, (ідентифікації підлягає особа чоловічої статі, яка у публікаціях представлена як « ОСОБА_15 »),

- публікації за ІНФОРМАЦІЯ_12 під назвою «Игорь Кобзев назначен врио губернатора Иркутской области» за посиланням: ІНФОРМАЦІЯ_13 що міститься на оптичному носії інформації DVD-R диску - додаток до протоколу огляду від 06.08.2024, (ідентифікації підлягає особа чоловічої статі, яка у публікаціях перебуває за одним столом з президентом російської федерації путіним в. в.),

- відеосюжеті за 23.02.2023 під назвою « ІНФОРМАЦІЯ_14 » за посиланням: ІНФОРМАЦІЯ_15 що міститься на оптичному носії інформації DVD-R диску - додаток до протоколу огляду від 06,08.2024, (ідентифікації підлягає особа чоловічої статі, яку у вказаному відео відображена на 01:00 хв. представлена як «Игорь Кобзев губернатор Иркутской области»),

- публікації за ІНФОРМАЦІЯ_16 під назвою « ІНФОРМАЦІЯ_17 » за посиланням: ІНФОРМАЦІЯ_5 , що міститься на оптичному носії інформації DVD-R диску - додаток до протоколу огляду від 06.08.2024, (ідентифікації підлягає особа чоловічої статі, яку у вказаному відео відображена як «Игорь Кобзев губернатор Иркутской области»),

- публікації за ІНФОРМАЦІЯ_18 під назвою « ІНФОРМАЦІЯ_19 » за посиланням: ІНФОРМАЦІЯ_9 що міститься на оптичному носії інформації DVD-R диску - додаток до протоколу огляду від 06.08.2024, (ідентифікації підлягає особа чоловічої статі, яку у вказаному відео відображена як «Игорь Кобзев губернатор Иркутской области»),

- відеосюжеті під назвою «Региональный штаб по оказанию гуманитарной помощи в зону СВО будет разширятся» за посиланням: youtube. corn/watch?v=MMHS8PfVkgO, що міститься на оптичному носії інформації DVD-R диску - додаток до протоколу огляду від 15.02.2024, (ідентифікації підлягає особа чоловічої статі, яку у вказаному відеоматеріалі на 00 хв. 07 сек. представлена як «Игорь Кобзев губернатор Иркутской области»),

- відеосюжеті під назвою «Два борта з гуманитарым грузом отправят из Иркутска в зону СВО» розміщеному за електронним посиланням: youtube.com/watch?v=QqOJ5uJUXO, що міститься на оптичному носії інформації DVD-R диску - додаток до протоколу огляду від 15.02.2024, (ідентифікації підлягає особа чоловічої статі, яку у вказаному відеоматеріалі на 00 хв. 28 сек. представлена як «Игорь Кобзев губернатор Иркутской области»),

- копії заяви про видачу паспорта (форма №1П) громадянина ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 за 01.11.2012 із його порівняльним (вільним) фото, зображена одна й та ж сама особа;

- довідку про витрати на проведення судової портретної експертизи № СЕ-19/106-24/18840-ФП від 25.12.2024 у кримінальному проваджені № 22024060000000032 від 09.02.2024, згідно якої витрати на проведення експертизи становлять 3979 гривень 50 копійок;

- постанову старшого слідчого в ОВС слідчого відділу Управління СБ України в Житомирській області ОСОБА_19 від 18.12.2024 про призначення судової семантико-текстуальної експертизи писемного мовлення у межах лінгвістичної експертизи писемного мовлення;

- довідку-розрахунок № 304-Л фактичної вартості послуг із проведення лінгвістичної семантика-текстуальної експертизи від 28.02.2025, згідно якої витрати на проведення експертизи становлять 13 371 гривень;

- висновок експерта № 304-Л від 28.02.2025, з якого вбачається, що у наданих на дослідження матеріалах (публікаціях, відео файлах, посиланнях, статтях), в яких зафіксовано виступ ОСОБА_5 , наяві заклики: - заклик до єднання в діяльності, спрямованій на надання матеріальної допомоги родинам військовослужбовців зс рф, як беруть участь у т. зв. «СВО» на території України (у контексті збору гуманітарної допомоги «на Донбасс» йдеться про ( матеріальної) необхідність допомоги (матеріальної) мобілізованим (військовозобов'язаним, призваним на службу в армію рф): «Я считаю, что ми, должны быть единой семьей, где каждый случай, он должен идти, знаете, где человек остался один на один со своей бедой. Нет. В любом случае мы, должны и обязаны каждому предоставить поддержку, каждой семье, каждому члену этой семьи (протокол огляду від 15.02.2024, відео під назвою «Губернатор Иркутской области поблагодарил тех, кто помогал собирать гуманитарную помощь на Донбасс- об'єкт №1»);

- заклик, адресований жителям Іркутської області, щодо надання матеріальної допомоги військовослужбовцям зс рф, заклик до активізації процесу надання цієї допомоги шляхом підкреслення високого ступеню її необхідності «очень нужна поддержка»: «Отрадно, что жители Иркутской области не прекращают сбор гуманитарной помощи военнослужащим. Ети автомобили подготовлены в Братске и Иркутске. Кроме того, различные посылки и оборудование присылают буквально со всей области. Люди максимально вовлечены в процесс помощи нашим бойцам, и это дорогого стоит. Настоящее единение, столь важное сейчас для нас всех. Нашим ребятам очень нужна поддержка» (протокол огляду від 06.08.2024, відео під назвою «Губернатор опубликовал видео встречи с иркутскими военнослужащими в зоне СВО» - об'єкт № 9).

Вирішення питання, чи є зміст даних закликів закликами до вчинення умисних дій з метою зміни меж територій або державного кордону України на порушення порядку, встановленого Конституцією України потребує правової кваліфікації.

У наданих на дослідження матеріалах ( публікаціях, відео файлах, посиланнях, статтях), в яких зафіксовано виступ ОСОБА_5 , відсутні заклики до агресивної війни або до розв'язування воєнного конфлікту.

У наданих на дослідження матеріалах ( публікаціях, відео файлах, посиланнях, статтях), в яких зафіксовано виступ ОСОБА_5 , відсутні заклики, спрямовані па розпалювання національної, расової чи релігійної ворожнечі та ненависті, па приниження національної честі та гідності, або образа почуттів громадян у зв'язку з їхніми релігійними переконаннями, а також пряме чи непряме обмеження прав або встановлення прямих чи непрямих привілеїв громадян за ознаками раси, кольору шкіри, політичних, релігійних та інших переконань, статі, інвалідності, етнічного та соціального походження, майнового етапу, місця проживання, за мовними або іншими ознаками.

У наданих на дослідження матеріалах, які у дослідницькій частині висновку експерта позначені як об'єкти дослідження №№ 1, 3, 4, 6-9, 11, в яких зафіксовано виступ ОСОБА_5 , містяться висловлювання, зміст яких вказує на здійснення ним дій, пов'язаних з матеріальним забезпеченням (забезпеченням будь-якими матеріальними ресурсами безпосередньо) військовослужбовців зс рф, які беруть участь - за текстом - у «спеціальній воєнній операції» на території України (вживається на позначення збройної агресії рф проти України):

- висловлювання: «Правительство при Ангаре и его жители продолжат сбор помощи, теперь она необходима и мобuлuзированым», «Я считаю, что ми должны быть единой семьей (нерозбірливо), где каждый случай, он не должен идти, знаете, где человек остался на один со своей бедой. Нет. В любом случае мы должны и обязаны каждому предоставить поддержку, каждой семье, каждому члену этой семьи» (протокол огляду від 15.02.2024, відео під назвою «Губернатор Иркутской области поблагодарил тех, кто помогал собирать гуманитарную помощь на Донбасе» - об'єкт №1), зміст якого оприявнює факт його участі (як представника влади Іркутської області, губернатором якої, відповідно до постанови, він є) в організації збору в Іркутській області допомоги (відповідно до назви відео - гуманітарної ( передбачає грошову або натуральну форму)), спрямованої, у тому числі, на підтримку військовослужбовців зс рф, котрі були мобілізовані для участі у військових діях проти України;

- висловлювання: «ето заявка руководства, командования воинских частей. В них находится гуманитарная помощь, мы едем уже, и еду я не один. Едет уже муниципальное образование, где будет встречаться с нашими ребятам и искать те вопроси, которые сегодня они ставят варианты решения. Понимаем, что сегодня все непросто, верим, что наше взаимодействие даст весточку из дома и поднимет точно боевой дух» (протокол огляду від 15.02.2024 року, відео під назвою «Губернатор Игорь Кобзев в зоне СВО - об'єкт №3); зміст якого розкриває здійснення мовцем доставки «заявки» військового командування підрозділів зс рф, які перебувають у зоні проведення т.зв. «СВО» на території України;

- висловлювання: « ... ну, а мы со своей стороны, мы знаем, какие сегодня потребности, в том числе в воинском подразделении, поэтому за этот период времени, когда они будут в отпуске, мы более детально еще раз проработаем, это дополнительное оборудование направим вместе с ними» (протокол огляду від 15.02.2024 року, відео під назвою «Иркутские бойцы прибили из зоны СВО» - об'єкт № 4), зміст якого оприявнює готовність мовця на рівні займаної ним посади організувати забезпечення військовослужбовців зс рф, які беруть безпосередню участь ут. зв. «СВО» на території України та перебувають у відпустці, «дополнительным оборудованием» додатковими засобами, необхідними для забезпечення безпеки, виконання бойових задач;

- висловлювання: « Значит по снаряжению занимаемся, не просто занимаемся. Щас подумаем может быть еще и резиновые сапоги вам, купим, вот такие с носками…Никто никого не отправит. Отправят полностью экипированными... я для этого и приехал сюда» (протокол огляду від 15.02.2024, відео під назвою «Своих не бросаем» - об'єкт №6), зміст якого розкриває діяльність мовця, спрямовану на забезпечення військовослужбовців зс рф, які беруть участь ут.зв. «СВО» на території України, необхідним «снаряжением» («комплексом различных средств, предназначенных для обеспечения боеспособности и безопасности военнослужащих, выполнения боевых задач и достижения стратегических целей»), «экипировкой» («совокупностью предметов, используемых военнослужащими в том числе в ходе боевых действий в военное время»);

- висловлювання: «Есть потребность оборудования... зимние условия. Ми приобретаем более 50-ти генераторов, печи и все это необходимо для наших ребят. Нательное белье ... целевого характера. Ну и конечно для нас сегодня очень важно, чтобы до конца этого года мы несколько бортов вместе с Министерством оборони направили и распределили там, где они сегодня находятся ... ну в том, что вы сегодня уже и сами видели, что ми уже на два воздушных судна собрали, теперь ждем, когда это все подтвердится, от нас поедет два представителя... Ну, поэтому они там уже на месте в Луганской народной республике перераспределят...» (протокол огляду від 15.02.2024, відео під назвою «Два борта с гуманитарным грузом отправят из Иркутска в зону СВО» - об'єкт №7), зміст якого розкриває факт здійснення мовцем придбання військового обладнання, предметів побуту, одягу - матеріальних речей, необхідних для перебування військовослужбовців в польових умовах у зимовий період; організацію збору коштів на купівлю двох повітряних суден для подальшого направлення до окупованої Луганської області та розподілення на потреби зс рф;

- висловлювання: «Хочу поблагодарить общественные организации и всех, кто продолжает направлять гуманитарную помощь. Отдельная благодарность артели старателей «Витим» г. Бодайбо и лично председателю артели ОСОБА_20 за переданный БТР, а также компании «Рембат» за его подготовку к службе. Ранее также бортом военно-транспортной авиации, в Ростов-на-Дону были доставлены три автомобиля ГАЗ-66. Машины уже находятся на линии боевого соприкосновения. Кроме того, в январе в Ростов прибудут еще 46 машин для наших бойцов. Это самая разная техника: легковые машины. УАЗы, автозаправщик. Их автопоездом отправили из Приангарья в конце декабря» (протокол огляду від 15.02.2024, відео під назвою «Игорь Кобзев доставил военную технику и гуманитарную помощь бойцам в зону СВО» - об'єкт №8), зміст якого розкриває дії мовця, пов'язані із доставкою (перепровадженням на місце призначення) воєнної техніки, яка уже знаходиться на лінії бойового зіткнення (БТР, три автомобілі ГАЗ-66) та плануванням подальшої доставки різних видів техніки (легкові авто, УАЗы, автозправщик) для забезпечення військовослужбовців зс рф, які беруть участь у воєнних діях проти України;

- висловлювання: «Заверил парней, что будем и дальше расширять формы поддержки военнослужащих и их семей» «Понимаю, что им важны ети весточки с родины, новости из тех районов, где они родились и выросли, проживают родные им люди. Уверен, что им било приятно узнать о том, что в регионе строятся новые школы, детские сады, медицинские, спортивные и культурные объекты. Безусловно, рассказал и о нашем марафоне, благодаря которому мы сможем купить для ребят новое снаряжение и технику» (протокол огляду від 06.08.2024, відео під назвою «Губернатор опубликовал видео встречи с иркутскими военнослужащими в зоне СВО» об'єкт №9), зміст якого розкриває намір мовця закупівлі (на кошти, зібрані в Іркутській області під час марафону) нового військового спорядження та техніки для забезпечення потреб військовослужбовців зс рф, які перебувають у т.зв. «зоні СВО» на території України;

- висловлювання: «Сбор гуманитарной помощи - это системная работа, которую поддерживают жители Иркутской области, власть, общество, коммерчиские структуры и общественные организации. Я уверен, что это помощь искренняя, от души и благодарю всех, кому не безразлична ситуация, кто словом u делом показывает, что ми вместе выполняем главную задачу для защиты нашей Родины и людей, которые попали в трудную жизненную ситуацию. Также предлагаю сформировать новогодние подарки для детей мобилизированных и выполняющих боевые задачи в зоне специальной генераторы, шупруповерты, военной операции. Кроме предметов личного пользования, гигиены лекарств и продуктов длительного хранения, для мобилизированных собирают инструменты и технику, необходимые для обустройства быта. Это бензопилы, квадрокоптеры, мобильные электростанции, мотобуры» (протокол огляду від 06.08.2024 року, відео під назвою «Из Иркутска в зону СВО отправили две фурь1 с гуманитарной помощью - об'єкт № 11), зміст якого оприявнює його участь в організації процесу збору гуманітарної, спрямованої на забезпечення матеріальних потреб осіб, мобілізованих до зс рф для участі ут.зв. «СВО» та території України; в організації матеріальної підтримки родин цих військовослужбовців.

Чи здійснюються вказані вище дії з метою зміни меж території або державного кордону України на порушення порядку, встановленого Конституцією України зі змісту не випливає та потребує подальшої юридичної оцінки;

- рапорт старшого слідчого в ОВС слідчого відділу УСБУ в Житомирській області ОСОБА_19 від 21.02.2025, роздруківка скріншота до нього, згідно якого остання в рамках кримінального провадження №22024060000000032, 21.02.2025 о 17 год. 15 хв. повідомила про підозру гр. ОСОБА_5 , у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 110-2, ч. 2 ст. 110-2, ч. 3 ст. 110-2 КК України та здійснила його виклик до слідчого відділу Управління для проведення за його участі слідчих (розшукових) дій, шляхом їх публікацій, у відповідності до вимог ч. 8 ст. 135 КПК України, в засобах масової інформації загальнодержавної сфери розповсюдження та на офіційному веб-сайті Офісу Генерального прокурора.

Крім того, у цей же день, додатково, повідомлено підозрюваного ОСОБА_5 про його виклик до слідчого відділу Управління для проведення його допиту та проведення інших слідчих (розшукових) дій в якості підозрюваного в рамках вказаного кримінального провадження, а також продубльовано повідомлення про підозру, шляхом їх надсилання на наявні електронні пошти, які належать матеріалах губернатору Іркутської області рф ОСОБА_5 , відомості щодо яких містяться в кримінального провадження, а саме: ІНФОРМАЦІЯ_2 та ІНФОРМАЦІЯ_3 ;

- повідомлення про підозру ОСОБА_5 та з перекладом на російській мові від 21.02.2025;

- сертифікат про підвищення кваліфікації ПК № 0914 від «2» грудня 2024 ОСОБА_21 , згідно якого остання пройшла курс підвищення кваліфікації з галузі знань 03 Гуманітарні науки за програмою «Лінгвістична експертиза російськомовного дискурсу»;

- протокол огляду від 26.03.2025, згідно якого об'єктом огляду є матеріали кримінального провадження № 22024060000000032 від 09.02.2024 за ознаками вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 110 КК України, в одному томі. Оглядом даного провадження виявлено документи, відомості щодо яких мають відношення до матеріалів кримінального провадження №22025060000000040 від 06.03.2025 відомості щодо якого було виділено з вище вказаних оглядаємих матеріалів кримінального провадження №22024060000000032, зокрема, клопотання про дозвіл на проведення негласних слідчих (розшукових) дій від 14.02.2025 № 57 /6/656, , не таємно, прим. № 2, розсекречено на підставі Акту від 26.03.2025 № 71ж/16-171. Доручення про проведення негласних слідчих (розшукових) дій у порядку ст.ст. 40,246 КПК України від 20.02.2025 № 6/781, не таємно, прим. № 2, розсекречено на підставі Акту від 26.03.2025 № 71ж/16-171. Супровідний лист 2 відділу ГВ ЗНД УСБУ в Житомирській області від 26.03.2025 №5/2-988 щодо виконання доручення слідчого. Додатки до супровідного листа 2 відділу ГВ ЗНД УСБУ в Житомирській області від 26.03.2025 №5/2-988, а саме: протокол за результатами проведення НСРД №5/2-973 не таємно, на 2 арк., прим. №1, розсекречено 26.03.2025 на підставі Акту № 71ж/16-169; оптичний диск DVD-R№57/65ж/16-74 від 24.02.2025, 1 шт.; копія документу №5/2-972 від 20.03.2025 (заява про видачу паспорта громадянина російської федерації ОСОБА_5 );

- клопотання про дозвіл на проведення негласних слідчих (розшукових) дій від 14.02.2025 № 57 /6/656;

- доручення про проведення негласних слідчих (розшукових) дій у порядку ст.ст. 40,246 КПК України від 20.02.2025 № 6/781;

- протокол за результатами проведення НСРД №5/2-973 від 21.03.2025;

- копія документу №5/2-972 від 20.03.2025 (заява про видачу паспорта громадянина російської федерації ОСОБА_5 );

- постанову старшого слідчого в ОВС слідчого відділу Управління СБ України в Житомирській області ОСОБА_19 про уточнення анкетних даних від 26.03.2025;

- процесуальні документи: постанову про доручення призначати адвоката для здійснення захисту за призначенням від 21.02.2025; доручення про надання безоплатної правничої допомоги особі, у кримінальному провадженні від 21.02.2025; копію свідоцтва про право на зайняття адвокатською діяльністю серія ЖТ № 000940 та копію посвідчення адвоката України, виданого ОСОБА_4 ; постанова про оголошення розшуку підозрюваного від 04.03.2025; постанову про оголошення підозрюваного у міжнародний розшук від 04.03.2025; ухвала Корольовського районного суду м. Житомира від 13.03.2025 по справі № 296/2562/25 про обрання запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою ОСОБА_5 ; ухвалу Корольовського районного суду м. Житомира від 19.03.2025 по справі № 296/2563/25 про надання дозволу на здійснення спеціального досудового розслідування за підозрою гр. рф ОСОБА_5 ; довідку старшого слідчого в ОВС слідчого відідлу УСБУ в Житомирській області ОСОБА_19 від 21.03.2025 щодо повідомлення про постановлення слідчим суддею ухвали про дозвіл на здійснення спеціального досудового розслідування стосовно ОСОБА_5 в рамках кримінального провадження № 220250690000000040 та повісток про виклик останнього, в офіційному виданні газети «Урядовий кур'єр» та на офіційному сайті Офісу Генерального прокурора; витяг з газети «Урядовий кур'єр» за текстом; витяг з сайту Офісу Генерального прокурора за текстом; довідку старшого слідчого в ОВС слідчого відідлу УСБУ в Житомирській області ОСОБА_19 від 26.03.2025 щодо повідомлення про постановлення слідчим суддею ухвали про дозвіл на здійснення спеціального досудового розслідування стосовно ОСОБА_5 в рамках кримінального провадження № 220250690000000040 та повісток про виклик останнього, в офіційному виданні газети «Урядовий кур'єр» та на офіційному сайті Офісу Генерального прокурора; витяг з газети «Урядовий кур'єр» за текстом; витяг з сайту Офісу Генерального прокурора за текстом.

На переконання суду досліджені в судовому засіданні письмові докази є належними, допустимими, узгоджуються між собою та доводять винуватість ОСОБА_5 у вчинених злочинах поза розумним сумнівом.

Будь-яких інших доказів в ході судового розгляду сторонами, які були вільними у використанні своїх прав у межах та у спосіб, визначених КПК України, враховуючи, що суд, зберігаючи об'єктивність та неупередженість у ході розгляду даного кримінального провадження створив їм необхідні умови для реалізації ними їхніх процесуальних прав та виконання процесуальних обов'язків, надано не було.

Дослідивши матеріали провадження, виходячи з того, що судовий розгляд проводиться в межах висунутого обвинувачення відповідно до обвинувального акту, суд вважає вину обвинуваченого ОСОБА_5 у вчиненні кримінальних правопорушень доведеною та кваліфікує його дії за ч. 1 ст. 110-2, ч. 2 ст. 110-2, ч. 3 ст. 110-2 КК України як фінансування дій, вчинених з метою зміни меж території та державного кордону України на порушення порядку, встановленого Конституцією України, насильницького повалення конституційного ладу, вчиненому повторно.

Суд також враховує, що дане кримінальне провадження за відсутності підозрюваного або обвинуваченого (in absentia) відповідає загальним засадам кримінального провадження, з урахуванням особливостей, встановлених законом. Стороною обвинувачення використані всі передбачені законом можливості для дотримання прав обвинуваченого, зокрема, права на захист, на доступ до правосуддя, таємницю спілкування, невтручання у приватне життя.

У відповідності до ст. 297-5 КПК України стороною обвинувачення повістки про виклик підозрюваного ОСОБА_5 під час здійснення спеціального досудового розслідування публікувались в засобах масової інформації загальнодержавної сфери розповсюдження та на офіційному веб-сайті Офісу Генерального прокурора. З моменту опублікування повістки про виклик у засобах масової інформації загальнодержавної сфери розповсюдження та на офіційному веб-сайті Офісу Генерального прокурора підозрюваний вважався належним чином ознайомленим з її змістом.

Інтереси ОСОБА_5 захищались адвокатом ОСОБА_4 , як на досудовому слідстві так і в суді, що свідчить про те, що права ОСОБА_5 , як підозрюваного в ході досудового слідства, а також в якості обвинуваченого під час судового розгляду порушені не були.

Будь яких істотних порушень КПК України, під час досудового слідства, які б вплинули на кваліфікацію дій обвинуваченого та поставили б під сумнів зібрані по справі докази, судом не встановлено.

Вирішуючи питання про призначення покарання обвинуваченому суд виходить з наступного.

У відповідності до ст. 50 КК України покарання має на меті не тільки кару, а й виправлення засудженого.

Згідно з вимогами ст. 65 КК України суд при призначенні покарання повинен урахувати ступінь тяжкості скоєного злочину, особу винного, обставини, що пом'якшують та обтяжують покарання, особі, яка скоїла злочин, має бути призначено покарання, необхідне й достатнє для її виправлення та попередження нових злочинів.

Обставин, що пом'якшують та обтяжують покарання обвинуваченого ОСОБА_5 , згідно з ст. ст. 66, 67 КК України, судом не встановлено.

Призначаючи покарання обвинуваченому, судом враховано ступінь тяжкості вчинених кримінальних правопорушень, які згідно з ст. 12 КК України відносяться до нетяжкого та тяжких злочинів. Обвинувачений ОСОБА_5 раніше не судимий, на обліку у лікаря психіатра та нарколога не перебуває.

Крім того, при призначенні покарання обвинуваченому ОСОБА_5 суд враховує, що вчинені останнім кримінальні правопорушення згідно з приписами Закону про кримінальну відповідальність є злочинами проти основ національної безпеки України та відносяться до найбільш суспільно небезпечних посягань, оскільки спрямовані на фінансування дій, вчинених з метою насильницької зміни чи повалення конституційного ладу або захоплення державної влади, зміни меж території або державного кордону України.

За таких обставин, суд вважає за необхідне призначити ОСОБА_5 основне покарання у максимальному розмірі, визначеному санкціями ч. 1 ст. 110-2, ч. 2 ст. 110-2, ч. 3 ст. 110-2 КК України.

При призначенні ОСОБА_5 додаткових покарань, визначених санкціями вчинених ним злочинів, у виді позбавлення права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю та конфіскації майна, суд виходить з наступного.

Згідно з ч. 1 ст. 59 КК України покарання у виді конфіскації майна полягає в примусовому безоплатному вилученні у власність держави всього або частини майна, яке є власністю засудженого.

Конфіскація майна встановлюється за тяжкі та особливо тяжкі корисливі злочини, а також за злочини проти основ національної безпеки України та громадської безпеки незалежно від ступеня їх тяжкості і може бути призначена лише у випадках, спеціально передбачених в Особливій частині цього Кодексу (ч. 2 ст. 59 КК України).

З огляду на викладене, виходячи з принципів справедливості, співмірності та індивідуалізації, приймаючи до уваги, що ОСОБА_5 вчинені злочини проти основ національної безпеки України з використанням займаної посади, а також, що покарання має бути відповідним характеру вчинених дій, їх небезпечності та даним про особу, суд вважає за необхідне призначити ОСОБА_5 додаткове покарання за кожен з вчинених кримінальних правопорушень у виді позбавлення права обіймати посади в органах державної влади та місцевого самоврядування на максимальний строк, визначений санкціями цих злочинів, та конфіскації всього майна, яке є власністю засудженого.

При визначенні остаточного покарання за сукупністю кримінальних правопорушень суд враховує характер вчинених кримінальних правопорушень, відомості про особу винного, відсутність обставин, що пом'якшують його покарання, та застосовує принцип, визначений у ст. 70 КК України, у вигляді поглинення менш суворого покарання більш суворим.

Цивільний позов у кримінальному провадженні не заявлений. Речові докази відсутні.

Згідно з ч. 2 ст. 124 КПК України, суд стягує з обвинуваченого на користь держави процесуальні витрати на залучення експертів під час проведення судових експертиз в загальній сумі 17 350 (сімнадцять тисяч триста п'ятдесят) гривень 50 копійок.

Ухвалою Корольовського районного суду м. Житомира від 13 березня 2025 року до обвинуваченого ОСОБА_5 застосовано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою, без встановлення строку дії ухвали суду. Підстав для скасування цього запобіжного заходу або застосування до обвинуваченого більш м'яких запобіжних заходів судом не встановлено, тому запобіжний захід у вигляді тримання під вартою слід залишити обвинуваченому без змін.

Керуючись ст. ст. 369-371, 374, 395, ч. 15 ст. 615 КПК України, суд,-

ухвалив:

ОСОБА_5 визнати винним у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 110-2, ч. 2 ст. 110-2, ч. 3 ст. 110-2 КК України, та призначити йому покарання:

- за ч. 1 ст. 110-2 КК України у виді 5 (п'яти) років позбавлення волі з позбавленням права обіймати посади в органах державної влади та місцевого самоврядування на строк 2 (два) роки та з конфіскацією всього майна, яке є власністю засудженого;

- за ч. 2 ст. 110-2 КК України, у виді 7 (семи) років позбавлення волі з позбавленням права обіймати посади в органах державної влади та місцевого самоврядування на строк 2 (два) роки та з конфіскацією всього майна, яке є власністю засудженого;

- за ч. 3 ст. 110-2 КК України, у виді 8 (восьми) років позбавлення волі з позбавленням права обіймати посади в органах державної влади та місцевого самоврядування на строк 3 (три) роки та з конфіскацією всього майна, яке є власністю засудженого.

На підставі ч. 1 ст. 70 КК України шляхом поглинення менш суворого покарання більш суворим остаточно, за сукупністю злочинів, призначити ОСОБА_5 покарання у виді 8 (восьми) років позбавлення волі з позбавленням права обіймати посади в органах державної влади та місцевого самоврядування на строк 3 (три) роки та з конфіскацією всього майна, яке є власністю засудженого.

Початок строку відбування ОСОБА_5 основного покарання у виді позбавлення волі обчислювати з дати його затримання.

Запобіжний захід, обраний ОСОБА_5 ухвалою Корольовського районного суду м. Житомира від 13.03.2025 у вигляді тримання під варто, залишити без змін до моменту затримання засудженого.

Строк призначеного ОСОБА_5 додаткового покарання у виді позбавлення права обіймати посади в органах державної влади та місцевого самоврядування обчислювати з моменту відбуття основного покарання.

Стягнути з ОСОБА_5 на користь держави процесуальні витрати на залучення експертів під час проведення судових експертиз в загальній сумі 17 350 (сімнадцять тисяч триста п'ятдесят) гривень 50 копійок.

На вирок може бути подана апеляційна скарга до Житомирського апеляційного суду через Корольовський районний суд м. Житомира протягом тридцяти днів з моменту його проголошення.

Вирок набирає законної сили після закінчення вказаного строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги вирок, якщо він не скасований, набирає законної сили після ухвалення рішення судом апеляційної інстанції.

Вручити учасникам судового провадження повний текст вироку в день його проголошення.

Головуючий суддя ОСОБА_1