Справа № 367/8899/25
Провадження №3/367/2630/2025
Іменем України
04 серпня 2025 року суддя Ірпінського міського суду Київської області Горбачова Ю.В., розглянувши матеріали, які надійшли від ВП № 2 Бучанського РУП ГУНП в Київській області, відносно ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, який проживає за адресою: АДРЕСА_1 ,
за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 122 КУпАП,
До Ірпінського міського суду Київської області надійшов протокол серії ААД № 805212 від 30.07.2025 року про вчинення адміністративного правопорушення гр. ОСОБА_1 , відповідальність за яке передбачена ч. 5 ст. 122 КУпАП.
Відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення серії ААД № 805212 від 30.07.2025 року, 30.07.2025 о 20 год. 00 хв. у Київській області, с-ще Гостомель, по вул. Гостомельське Шосе, 1, водій ОСОБА_1 , керуючи автомобілем SSANG YONG, н.з. НОМЕР_1 , здійснив аварійну ситуацію автомобілю RENAULT, д.н.з. НОМЕР_2 .
Дослідивши матеріали справи, суддя приходить до висновку про неможливість розгляду даної справи у суді та необхідність повернення вказаного адміністративного матеріалу для дооформлення, виходячи з наступного.
Згідно з приписами ст. 245 КУпАП, завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.
Відповідно до вимог ст. 256 КУпАП, у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі.
Відповідно до ст. 278 КУпАП, орган (посадова особа) при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення вирішує такі питання: 1) чи належить до його компетенції розгляд даної справи; 2) чи правильно складено протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення; 3) чи сповіщено осіб, які беруть участь у розгляді справи, про час і місце її розгляду; 4) чи витребувано необхідні додаткові матеріали; 5) чи підлягають задоволенню клопотання особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілого, їх законних представників і адвоката.
При дослідженні протоколу та доданих до нього документів встановлено, що при складанні матеріалів справи про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 вимог ст. 256 та ст. 278 КУпАП не дотримано.
Так, в протоколі про адміністративне правопорушення відсутні відомості щодо протиправних дій, вчинених водієм ОСОБА_1 в порушення вимог ПДР України, які спричинили створення аварійної ситуації для інших учасників дорожнього руху.
Також у протоколі про адміністративне правопорушення відсутні будь-які відомості про свідків події та не зазначено місце проживання потерпілого ОСОБА_2 .
Крім того, до протоколу долучена неякісна копія письмових пояснень ОСОБА_1 , що унеможливлює її дослідження судом.
Відповідно до вимог пункту 2 частини 1 статті 278 КУпАП орган (посадова особа) при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення, окрім іншого, повинен вирішити чи правильно складено протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення.
Якщо при підготовці справи до судового розгляду будуть знайдені недоліки у протоколі, інших матеріалах справи, то такі документи надсилаються до органу, який порушив справу про адміністративне правопорушення на доопрацювання. А також вирішується питання і про достатність додаткових матеріалів, що допомагають при розгляді справи для правильного її вирішення.
Вказані обставини вказують на неповноту проведеної перевірки обставин вчинення адміністративного правопорушення, зазначені недоліки суд позбавлений можливості самостійно усунути, а тому матеріали справи про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ч. 5 ст. 122 КУпАП слід повернути органу, який складав протокол про адміністративне правопорушення, для дооформлення.
Виходячи з вищевикладеного, керуючись ст.ст. 256, 276, 278 КУпАП, суддя
Протокол про адміністративне правопорушення серії ААД № 805212 від 30.07.2025 року про вчинення адміністративного правопорушення гр. ОСОБА_1 , відповідальність за яке передбачена ч. 5 ст. 122 КУпАП - повернути на дооформлення до ВП № 2 Бучанського РУП ГУНП в Київській області.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя: Ю.В. Горбачова