Справа № 128/1188/25
Провадження №2-о/145/62/2025
(про участь в режимі відеоконференції)
"05" серпня 2025 р. селище Тиврів
Суддя Тиврівського районного суду Вінницької області Патраманський І.І.
розглянувши клопотання представника заінтересованої особи Військової частини НОМЕР_1 ОСОБА_2 про участь в судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду,
у справі за заявою ОСОБА_1 про встановлення факту, що має юридичне значення, заінтересовані особи: ОСОБА_4, виконавчий комітет Калинівської міської ради, військова частина НОМЕР_1 ,
04.08.2025 від представника заінтересованої особи Військової частини НОМЕР_1 ОСОБА_2 за допомогою підсистеми «Електронний суд» надійшло клопотання про участь у судовому засіданні, що призначене на 15:00 годину 06.08.2025 та в подальших судових засіданнях в режимі відеоконференції за допомогою власних технічних засобів.
Суд, дослідивши матеріали справи, вважає, що клопотання підлягає до задоволення, виходячи з наступного.
Згідно ч.2 ст.11 ЗУ «Про судоустрій і статус суддів» учасникам судового процесу на підставі судового рішення забезпечується можливість брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції у порядку, встановленому законом.
Положеннями ст. 212 ЦПК України передбачено, що учасники справи мають право брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду за умови наявності у суді відповідної технічної можливості, про яку суд зазначає в ухвалі про відкриття провадження у справі, крім випадків, коли явка цього учасника справи в судове засідання визнана судом обов'язковою.
У ч. 3 ст. 212 ЦПК України зазначено про можливість проведення судового засідання в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів та електронного цифрового підпису згідно з вимогами Положення про Єдину судову інформаційно-телекомунікаційну систему.
04.03.2022 Верховний Суд опублікував рекомендації щодо особливостей здійснення правосуддя на території, на якій введено воєнний стан, де зазначив, що якщо суд не припинив здійснювати судочинство, учасники судових процесів мають можливість подати заяву про відкладення розгляду справ у зв'язку з воєнними діями та/або про розгляд справ у режимі відеоконференції за допомогою будь-яких технічних засобів, зокрема власних.
Зважаючи на технічну можливість проведення судових засідань у режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів, з метою дотримання принципу розумності строків розгляду справи, необхідності забезпечення захисту здоров'я учасників судового процесу і співробітників суду, суд вважає за можливе провести судове засідання у режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів з представником заінтересованої особи Феоктістова І.Б.
На підставі викладеного, керуючись ст. 212, 258-260, 353 ЦПК України, суд, -
Клопотання ОСОБА_2 про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду задовольнити.
Судове засідання у справі за заявою ОСОБА_3 про встановлення факту, що має юридичне значення, заінтересовані особи: ОСОБА_4 , виконавчий комітет Калинівської міської ради, військова частина НОМЕР_1 , призначене на 15:00 год 06.08.2025 та усі наступні судові засідання, проводити в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів (ел. пошта: ІНФОРМАЦІЯ_1 ), за участі представника заінтересованої особи ОСОБА_2.
Роз'яснити представнику позивача ОСОБА_5., що відповідно до ч.5 ст.212 ЦПК України, ризики технічної неможливості участі в відеоконференції поза межами приміщення суду, переривання зв'язку тощо несе учасник справи, який подав відповідну заяву.
Ухвала оскарженню не підлягає та набирає законної сили з моменту її підписання суддею.
Суддя Патраманський І. І.