Справа № 204/7951/25
Провадження № 1-кс/204/2172/25
49006, м. Дніпро, проспект Лесі Українки 77-б тел. (056) 371 27 02, inbox@kg.dp.court.gov.ua
1 серпня 2025 року слідчий суддя Чечелівського районного суду міста Дніпра ОСОБА_1 , за участю секретаря ОСОБА_2 , розглянувши клопотання слідчої СВ СУ ГУНП в Дніпропетровській області ОСОБА_3 про дозвіл на тимчасовий доступ до речей та документів, що містять банківську таємницю, подане в рамках кримінального провадження № 42023040000000400 від 12 липня 2023 року, за ознаками вчинення кримінальних правопорушень, передбачених 1, 2 ст. 255, ч. 4 ст. 28, ч. 5 ст. 191, ч. 3 ст. 368, ч. 4 ст. 28, ч. 1 ст.366, ч. 2 ст. 209 КК України, -
28 липня 2025 року до суду надійшло клопотання слідчої СВ СУ ГУНП в Дніпропетровській області ОСОБА_3 , погоджене прокурором Криворізької східної окружної прокуратури Дніпропетровської області ОСОБА_4 про дозвіл на тимчасовий доступ до речей та документів, що містять банківську таємницю, подане в рамках кримінального провадження № 42023040000000400 від 12 липня 2023 року, за ознаками вчинення кримінальних правопорушень, передбачених 1, 2 ст. 255, ч. 4 ст. 28, ч. 5 ст. 191, ч. 3 ст. 368, ч. 4 ст. 28, ч. 1 ст. 366, ч. 2 ст. 209 КК України.
В обґрунтування клопотання зазначено, що Групою слідчих СВ ВП № 3 Дніпровського районного управління поліції №1 ГУНП в Дніпропетровській області та Слідчим управлінням ГУНП в Дніпропетровській області здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні №42023040000000400 від 12.07.2023 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. ч. 1, 2 ст. 255, ч. 4 ст. 28, ч. 5 ст. 191, ч. 3 ст. 368, ч. 4 ст. 28, ч. 1 ст. 366, ч. 2 ст. 209 КК України. Нагляд за додержанням законів під час здійснення досудового розслідування у кримінальному провадженні здійснюється прокурорами Дніпропетровської обласної прокуратури. Досудовим розслідуванням встановлено, що не пізніше липня 2023 року, більш точна дата та час органом досудового розслідування не встановлена, знаходячись в невстановленому місці, ОСОБА_5 , який є директором КП « ІНФОРМАЦІЯ_1 » КМР, використовуючи свої службові зв'язки серед посадових осіб ІНФОРМАЦІЯ_2 , діючи умисно, в умовах воєнного стану, з метою особистого незаконного збагачення, переслідуючи корисливу мету у вигляді привласнення бюджетних коштів ІНФОРМАЦІЯ_3 , усвідомлюючи суспільно-небезпечний характер своїх протиправних дій, передбачаючи суспільно-небезпечні наслідки і бажаючи їх настання, прийняв рішення про створення стійкого злочинного об'єднання у формі злочинної організації, з метою вчинення, тяжких та особливо тяжких злочинів, які полягали у незаконному заволодінні бюджетними коштами, передбаченими на утримання кладовищ, надання послуг із забезпечення міжміських транспортних перевезень тіл загиблих (померлих) військовослужбовців, послуг з поточних ремонтів об'єктів благоустрою. Для досягнення злочинного умислу ОСОБА_5 розробив єдиний план злочинних дій з розподілом функцій кожного учасника злочинної організації, який полягав в наступних діях: утворення стійкого злочинного об'єднання (злочинної організації) та керівництво ним, підбір співучасників та розподіл функцій кожного із учасників злочинної організації; залучення в якості співучасників злочинів довірених осіб, а саме ОСОБА_6 , ОСОБА_7 , ОСОБА_8 , ОСОБА_9 , ОСОБА_10 , ОСОБА_11 , ОСОБА_12 , ОСОБА_13 , ОСОБА_14 ; налагодження та використання корупційних зв'язків серед посадових осіб ІНФОРМАЦІЯ_2 , щодо систематичного освоєння та розкрадання бюджетних коштів підконтрольними організатору суб'єктами господарювання; проведення процедур закупівлі послуг та робіт за бюджетні кошти за умовами розробленими учасниками злочинні організації, що містять дискримінаційні вимоги та за завищеною очікуваною вартістю; укладення договорів на виконання робіт та надання послуг із підконтрольними суб'єктами господарювання; організація та контроль за виконанням договір за бюджетні кошти; заволодіння грошовими коштами під час виконання договорів за бюджетні кошти шляхом внесення завідомо неправдивих відомостей до актів прийняття робіт, надання послуг; виведення коштів з рахунків підконтрольних організатору суб'єктів господарювання в готівкову форму; розподілі коштів (прибутків), одержаних в результаті злочинної діяльності, між членами злочинної організації; забезпечення взаємозв'язку між діями членів злочинної організації та координація їх діяльності; забезпечення постійного та систематичного функціонування злочинної організації, шляхом надання знарядь та засобів для здійснення поточної діяльності: оренда офісних приміщень, забезпечення матеріально-технічною базою, надання транспортних засобів, надання оборотних грошових коштів; здійснення прикриття незаконної діяльності злочинної організації, шляхом реєстрації суб'єктів господарювання на підставних осіб, використання месенджерів для спілкування, інструктажів учасників щодо заходів безпеки, регулярна зміна місць здійснення злочинної діяльності та інше. Розробивши план скоєння злочинів, ОСОБА_5 прийшов до висновку, що для здійснення свого злочинного умислу необхідно залучити осіб, які поділяють його незаконні інтереси і прагнуть до швидкого збагачення, та спільно з ним, під його керівництвом як організатора, виявлять бажання взяти участь у діяльності злочинної організації. Для реалізації свого злочинного плану ОСОБА_5 не пізніше липня 2023 року, (більш точна дата та час органом досудового розслідування не встановлена), знаходячись у невстановленому місці, залучив у статусі виконавців наступних осіб: ОСОБА_6 , яка є начальником ІНФОРМАЦІЯ_4 , ОСОБА_7 , яка є директором ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_5 », ОСОБА_8 , яка є директором ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_6 », ОСОБА_9 , яка офіційно працевлаштована у ТОВ " ІНФОРМАЦІЯ_7 ", ОСОБА_10 , яка є начальником планово-економічного відділу КП « ІНФОРМАЦІЯ_1 » КМР, ОСОБА_11 , який станом на 01.01.2024 був офіційно працевлаштований в ТОВ " ІНФОРМАЦІЯ_8 ", ОСОБА_12 , який є засновником ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_9 » та ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_10 », ОСОБА_14 , який є фізичною особою - підприємцем, ОСОБА_13 , який офіційно працевлаштований у ФОП ОСОБА_14 . ОСОБА_5 довів до відома ОСОБА_7 , ОСОБА_8 , ОСОБА_9 , ОСОБА_10 , ОСОБА_11 , ОСОБА_12 , ОСОБА_14 , ОСОБА_13 , ОСОБА_6 , заздалегідь розроблений план вчинення злочинів у складі злочинної організації. В свою чергу останні дали свою добровільну згоду на участь у злочинному об'єднанні (злочинній організації) в якості виконавців, погодилась виконувати покладені на них функції у злочинному об'єднанні, виконувати окремі вказівки та доручення організатора злочинного об'єднання ОСОБА_5 . Об'єднані єдиним планом з розподілом функцій злочинної організації, спрямованих на досягнення цього плану, відомого всім учасникам злочинного утворення, ОСОБА_5 , ОСОБА_7 , ОСОБА_8 , ОСОБА_9 , ОСОБА_10 , ОСОБА_11 , ОСОБА_12 , ОСОБА_14 , ОСОБА_13 , ОСОБА_6 , у період часу з липня 2023 року по грудень 2024 року, систематично здійснювали дії, спрямовані на заволодіння бюджетними коштами, передбаченими на утримання кладовищ, надання послуг із забезпечення міжміських транспортних перевезень тіл загиблих (померлих) військовослужбовців, послуг з поточних ремонтів об'єктів благоустрою. ОСОБА_10 , ОСОБА_8 , та ОСОБА_13 , як виконавці, кожен виконуючи свою роль, діючи відповідно до раніше створеного організатором ОСОБА_5 планом, організували завищеної очікуваної вартості, та як наслідок укладання наступних договорів по завищеній вартості. ОСОБА_10 , як виконавець, виконуючи свою роль, діючи відповідно до раніше створеного організатором ОСОБА_5 планом, розробила та надали невстановленій органом досудового розслідування особі, тендерну документацію для проведення процедур публічних закупівель через електронну систему « ІНФОРМАЦІЯ_11 », із наступними ідентифікаторами: ІНФОРМАЦІЯ_12 , ІНФОРМАЦІЯ_13 , ІНФОРМАЦІЯ_14 , замовником яких є ІНФОРМАЦІЯ_15 , в якій містилися дискримінаційні умови. За вказівкою та під контролем організатора ОСОБА_5 , ОСОБА_10 , спільно з ОСОБА_9 , в період з 20.01.2023 по 30.01.2024 забезпечено проведення та участь підконтрольного суб'єкта господарювання ФОП ОСОБА_14 у відкритих торгах з особливостями, за результатами яких між ІНФОРМАЦІЯ_15 та ФОП ОСОБА_14 укладено 3 договори: №19, № 52 та № 22 за предметом: «Послуги з забезпечення міжміських транспортних перевезень тіл загиблих (померлих) військовослужбовців» на загальну суму 3 643 100 грн. У період часу з 20.01.2023 по 25.12.2024 ОСОБА_14 , спільно з ОСОБА_13 , забезпечили виконання вищевказаних договорів, після чого ОСОБА_9 спільно з ОСОБА_8 підготувала офіційні документи, а саме: акти надання послуг, до яких спільно з ОСОБА_14 внесли завідомо неправдиві відомості, стосовно вартості одного кілометра міжміських транспортних перевезень тіл загиблих (померлих) військовослужбовців, які у подальшому ОСОБА_14 , зловживаючи своїм службовим становищем, підписав та надав замовнику. В результаті чого, ІНФОРМАЦІЯ_15 платіжними дорученнями, на рахунок ФОП ОСОБА_14 перераховано грошові кошти на загальну суму 3 086 652,50 грн. З 20.01.2023 по 25.12.2024 ОСОБА_7 , як виконавець, виконуючи свою роль, діючи відповідно до раніше створеного організатором ОСОБА_5 плану, здійснила перерахування коштів з рахунку ФОП ОСОБА_14 з подальшою зміною їх форми з безготівкової у готівкову та розподілила кошти, отримані злочинним шляхом, за вказівкою ОСОБА_5 між учасниками злочинної організації. Таким чином, ОСОБА_5 , ОСОБА_10 , ОСОБА_7 , ОСОБА_8 , ОСОБА_13 , ОСОБА_9 , ОСОБА_14 , діючи у складі злочинної організації, шляхом зловживання службовою особою своїм службовим становищем, в умовах воєнного стану, запровадженого на території України Указом Президента України №64/2022 від 24.02.2022, в результаті умисного завищення транспортної складової за один кілометр міжміських транспортних перевезень тіл загиблих (померлих) військовослужбовців, вчинили заволодіння чужим майном, а саме: бюджетними коштами ІНФОРМАЦІЯ_3 у особливо великих розмірах, чим спричинили майнової шкоди територіальній громаді м. Кривого Рогу в особі ІНФОРМАЦІЯ_2 , на загальну суму 969 004,50 грн. ОСОБА_10 , як виконавець, виконуючи свою роль, діючи відповідно до раніше створеного організатором ОСОБА_5 планом, розробила та надали невстановленій органом досудового розслідування особі, тендерну документацію для проведення процедур публічних закупівель через електронну систему « ІНФОРМАЦІЯ_11 », із наступними ідентифікаторами ІНФОРМАЦІЯ_16 та ІНФОРМАЦІЯ_17 , замовником яких є КП « ІНФОРМАЦІЯ_18 » КМР, в якій серед іншого містилися дискримінаційні умови, що унеможливлюють участі у вищевказаній закупівлі інших суб'єктів господарювання. У подальшому ОСОБА_10 , спільно з ОСОБА_9 , як виконавці, кожен виконуючи свою роль, діючи відповідно до раніше створеного організатором ОСОБА_5 планом, створили та завантажили до електронної системи « ІНФОРМАЦІЯ_11 » документи ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_10 » для участі у тендерних процедурах закупівлі. За вказівкою та під контролем організатора ОСОБА_5 23.08.2023 забезпечено проведення та участь підконтрольного суб'єкта господарювання ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_10 », директором якого є ОСОБА_12 , у відкритих торгах з особливостями, за результатами яких, ОСОБА_12 , який є службовою особою ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_10 » укладено 2 договори з КП « ІНФОРМАЦІЯ_18 » КМР за предметами «Послуги з поточного ремонту покриття доріжок в сквері станції Кривий Ріг-Головний та площі Привокзальної в Довгинцівському районі м. Кривий Ріг, Дніпропетровської області» до кошторисної документації яких була внесена завідомо завищену вартість будівельних матеріалів на загальну суму 3 126 483,65 грн. З 23.08.2023 по 09.12.2023 ОСОБА_12 , спільно з ОСОБА_11 , як виконавці, діючи відповідно до раніше обумовленого плану у складі злочинної організації здійснили контроль та організували виконання будівельних робіт за вищевказаними договорами. ОСОБА_8 , як виконавець, виконуючи свою роль, діючи відповідно до раніше створеного організатором ОСОБА_5 планом, забезпечила комунікацію з посадовими особами КП « ІНФОРМАЦІЯ_18 » (замовником) під час безпосереднього виконання робіт з поточного ремонту за об'єктами, та у період підписання актів приймання виконаних будівельних робіт. У подальшому, ОСОБА_8 , організувала створення та підписання актів приймання виконаних будівельних робіт та підсумкові відомості ресурсів (витрати за прийнятими нормами) за об'єктами, до яких внесено завідомо неправдиві відомості, стосовно вартості будівельних матеріалів, а ОСОБА_11 надав їх замовнику. В результаті чого, КП « ІНФОРМАЦІЯ_18 » платіжними дорученнями, перераховано на рахунок ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_10 » грошові кошти на суму 2 437 165, 62 грн. З 23.08.2023 по 09.12.2023 ОСОБА_7 , як виконавець, виконуючи свою роль, діючи відповідно до раніше створеного організатором ОСОБА_5 планом, здійснила перерахування коштів з рахунку ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_10 »., з подальшою зміною їх форми з безготівкової у готівкову, та розподілила кошти, отримані злочинним шляхом, за вказівкою ОСОБА_5 між учасниками злочинної організації. Таким чином, ОСОБА_5 , ОСОБА_10 , ОСОБА_7 , ОСОБА_9 , ОСОБА_8 , повторно, та ОСОБА_12 , ОСОБА_11 , діючи у складі злочинної організації, шляхом зловживання службовою особою своїм службовим становищем, в умовах воєнного стану, запровадженого на території України Указом Президента України №64/2022 від 24.02.2022, в результаті умисного завищення вартості виконаних робіт, вчинили заволодіння чужим майном у великих розмірах, а саме бюджетними коштами ІНФОРМАЦІЯ_3 , чим спричинили майнової шкоди територіальній громаді м. Кривого Рогу в особі ІНФОРМАЦІЯ_2 , на загальну суму 444 169,67 грн. За вказівкою та під контролем організатора ОСОБА_5 , виконавець ОСОБА_9 забезпечила реєстрацію ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_9 », яке у відповідності до злочинного плану використовувалось для розкрадання бюджетних коштів при наданні послуг з утримання кладовищ. У подальшому, для реалізації плану, розробленого організатором ОСОБА_5 , виконавець ОСОБА_9 залучила довірену особу - директора ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_9 » ОСОБА_15 , який не був обізнаний із злочинним планом учасників злочинної організації. ОСОБА_10 , спільно з ОСОБА_8 , як виконавці, кожен виконуючи свою роль, діючи відповідно до раніше створеного організатором ОСОБА_5 планом, розробили та надали ОСОБА_6 , тендерну документацію за предметом закупівлі з ідентифікатором ІНФОРМАЦІЯ_19 , замовником якої є ІНФОРМАЦІЯ_20 , в якій серед іншого містилися дискримінаційні умови, що унеможливлюють участі у вищевказаній закупівлі інших суб'єктів господарювання. У свою чергу ОСОБА_6 , як виконавець, будучі начальником ІНФОРМАЦІЯ_4 , виконуючи свою роль, діючи відповідно до раніше створеного організатором планом, шляхом зловживання своїм службовим становищем, забезпечила перемогу підконтрольного суб'єкта господарювання ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_9 » у вищевказаній процедурі закупівлі, шляхом внесення дискримінаційних умов до технічного завдання. ОСОБА_10 , спільно з ОСОБА_9 , як виконавці, кожен виконуючи свою роль, діючи відповідно до раніше створеного організатором ОСОБА_5 планом, створили та завантажили до електронної системи « ІНФОРМАЦІЯ_11 » документи ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_9 » ОСОБА_15 для участі у тендерних процедурах закупівлі. За вказівкою та під контролем організатора ОСОБА_5 10.01.2024 забезпечено проведення та участь підконтрольного суб'єкта господарювання ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_9 » у відкритих торгах з особливостями, за результатами яких, директором ОСОБА_15 , який є службовою особою, укладено договір з ІНФОРМАЦІЯ_20 на загальну суму 38 483 368,68 грн. З 16.07.2024 по 14.10.2024 ОСОБА_8 , як виконавець, діючи відповідно до раніше обумовленого плану у складі злочинної організації здійснила створення та підписання актів надання послуг з утримання кладовищ, до яких внесено завідомо неправдиві відомості, стосовно об'єму надання послуг з утримання кладовищ та надала їх замовнику. В результаті чого, з 02.08.2024 по 16.10.2024 ІНФОРМАЦІЯ_20 платіжними дорученнями, перераховано на рахунок ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_9 » грошові кошти на суму 9 293 183,21 грн. З 02.08.2024 по 16.10.2024 ОСОБА_7 , як виконавець, виконуючи свою роль, діючи відповідно до раніше створеного організатором ОСОБА_5 планом, здійснила перерахування коштів з рахунку ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_9 »., з подальшою зміною їх форми з безготівкової у готівкову, та розподілила кошти, отримані злочинним шляхом, за вказівкою ОСОБА_5 між учасниками злочинної організації. Таким чином, ОСОБА_5 , ОСОБА_10 , ОСОБА_7 , ОСОБА_9 , ОСОБА_8 повторно, та ОСОБА_6 , діючи у складі злочинної організації, шляхом зловживання службовою особою своїм службовим становищем, в умовах воєнного стану, запровадженого на території України Указом Президента України №64/2022 від 24.02.2022, в результаті умисного надлишкового перерахування грошових коштів при наданні послуг з утримання кладовищ, вчинили заволодіння чужим майном у особливо великих розмірах, а саме бюджетними коштами ІНФОРМАЦІЯ_3 , чим спричинили майнової шкоди територіальній громаді м. Кривого Рогу в особі ІНФОРМАЦІЯ_2 , на загальну суму 5 403 876,34 грн. Загальна сума збитків за 3 епізодами злочинної діяльності, завданих ІНФОРМАЦІЯ_21 , внаслідок вчинення злочинів становить 6 817 050, 51 (шість мільйонів вісімсот сімнадцять тисяч п'ятдесят гривень, п'ятдесят одна копійка). На підставі зібраних доказів, 03.04.2025 року, у порядку ст.ст. 276-278 КПК України, повідомлено про підозру ОСОБА_5 , ОСОБА_7 , ОСОБА_8 , ОСОБА_10 , ОСОБА_6 , ОСОБА_14 , ОСОБА_12 , ОСОБА_13 , ОСОБА_11 , ОСОБА_9 у вчинені кримінальних правопорушень, передбачених ч.ч.1, 2 ст.255, ч. 4 ст. 28, ч. 5 ст. 191, ч. 4 ст. 28, ч. 1 ст. 366 КК України. 14.07.2025 на підставі ухвали слідчого судді Чечелівського районного суду м. Дніпра здійснено в ІНФОРМАЦІЯ_22 тимчасовий доступ до документів, що містять інформацію про ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_10 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_1 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_9 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_2 ) та фізичною особою - підприємцем ОСОБА_14 (РНОКПП НОМЕР_3 ) та встановлено банківські рахунки підконтрольних суб'єктів господарювання у наступних банках: АТ КБ « ІНФОРМАЦІЯ_23 » (МФО банку: НОМЕР_4 ): НОМЕР_5 , який належить ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_10 »; НОМЕР_6 , НОМЕР_7 , які належать ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_9 »; НОМЕР_8 , який належить ФОП ОСОБА_16 ; АТ « ІНФОРМАЦІЯ_24 » (МФО банку: НОМЕР_9 ): НОМЕР_10 , НОМЕР_11 , НОМЕР_12 , НОМЕР_13 , які належать ФОП ОСОБА_16 ; АТ « ІНФОРМАЦІЯ_25 » (МФО банку: НОМЕР_14 ): НОМЕР_15 ; НОМЕР_16 , які належать ФОП ОСОБА_16 ; АТ « ІНФОРМАЦІЯ_26 » (МФО банку: НОМЕР_17 ): НОМЕР_18 ; НОМЕР_19 ; НОМЕР_20 , які належать ФОП ОСОБА_16 . Для виявлення та фіксації обставин вчинення кримінального правопорушення, відшукування знаряддя та засобів кримінального правопорушення, проведення судових економічних експертиз, отримання доказів, які самостійно чи в сукупності з іншими доказами можуть мати суттєве значення для з'ясування обставин кримінального правопорушення, встановлення кола причетних до його вчинення осіб, а також запобігання злочинній діяльності необхідно здійснити тимчасовий доступу до речей і документів, що перебувають у володінні АТ « ІНФОРМАЦІЯ_24 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_21 ) щодо руху коштів за банківськими рахунками: НОМЕР_10 , НОМЕР_11 , НОМЕР_12 , НОМЕР_13 , які належать ФОП ОСОБА_17 (РНОКПП НОМЕР_3 ), та документів що стосуються їх відкриття, обслуговування та користування за період з дати відкриття вказаного рахунку по дату оголошення ухвали слідчого судді. Єдиним можливим та необхідним у даному випадку шляхом для законного отримання доступу до необхідної інформації, забезпечення її схоронності та можливості подальшого використання як доказу у кримінальному провадженні є проведення тимчасового доступу до речей та документів. У будь-який інший спосіб підтвердити вищевикладені обставини, або їх остаточно спростувати неможливо. Окрім того, отримані у зв'язку з наданням тимчасового доступу до речей і документів дані можуть бути використані як доказ доведення обставин правопорушення, які є неможливим довести іншим способом. Процесуальними джерелами доказів є показання, речові докази, документи, висновки експертів. Кримінальний процесуальний кодекс України передбачає виключний перелік процесуальних джерел доказів, а тому здобуті іншим шляхом фактичні дані не зможуть бути використані як допустимі докази. Обставини кримінального провадження, а також установлені у ході досудового розслідування дані, що підтверджуються матеріалами кримінального провадження, дають обґрунтовані підстави вважати, що у результаті тимчасового доступу до речей та документів будуть виявлені та зафіксовані відомості про обставини вчинюваного злочину, відомості, що мають суттєве значення для кримінального провадження. Враховуючи, що у володінні АТ « ІНФОРМАЦІЯ_24 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_21 ) юридична адреса: АДРЕСА_1 , знаходяться документи, які по даному кримінальному провадженню мають суттєве значення для встановлення обставин у кримінальному провадженні та вказані докази неможливо отримати іншим шляхом, крім як проведенням тимчасового доступу. Тому, слідчий звертається до суду з даним клопотанням.
У судове засідання слідчий не з'явився, але надав до суду заяву в якій клопотання підтримав, просив розглядати без його участі.
На підставі ч. 2 ст. 163 КПК України, вважаю за можливе розглянути клопотання без виклику особи у володінні якої знаходяться речі та документи, оскільки обізнаність представників володільця документів, із порушенням питання про тимчасовий доступ до документів може призвести до їх втрати чи знищення.
Вивчивши матеріали клопотання, слідчий суддя прийшов до висновку, що клопотання підлягає задоволенню з наступних підстав.
Відповідно до ст. 159 КПК України, тимчасовий доступ до речей і документів здійснюється на підставі ухвали слідчого судді.
Згідно п. 5 ч. 1 ст. 162 КПК України, до охоронюваної законом таємниці, яка міститься в речах і документах, належить відомості, які можуть становити банківську таємницю.
Відповідно до матеріалів клопотання, слідчим доведено обставини, передбачені ч. 5 ст. 163 КПК України, а саме те, що інформація та документи, щодо яких слідчий клопоче про надання тимчасового доступу, перебувають у володінні АТ « ІНФОРМАЦІЯ_24 », та мають суттєве значення для встановлення осіб причетних до скоєного правопорушення та доведення їх вини у вчиненні вказаного кримінального правопорушення, встановлення причетності інших осіб до кримінальних правопорушень.
Згідно ч. 6 ст. 163 КПК України, слідчий суддя постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження, крім обставин, передбачених ч. 5 ст. 163 КПК України, доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.
Слідчим також доведено, що інформація, яка перебуває у володінні АТ « ІНФОРМАЦІЯ_24 », (МФО банку: НОМЕР_9 , код ЄДРПОУ НОМЕР_21 ) юридична адреса: АДРЕСА_1 або регіонального відділення банку у м. Дніпро, може бути використана в якості доказів у кримінальному провадженні, та має суттєве значення для встановлення обставин кримінального провадження, тому слідчий суддя погоджується з необхідністю тимчасового доступу до вищевказаних документів.
У поданому клопотанні слідчим доведено, що іншими способами встановити та довести вину осіб, які вчинили дане кримінальне правопорушення не вбачається можливим.
Відповідно до ст. 165 КПК України, особа, яка зазначена в ухвалі слідчого судді, суду про тимчасовий доступ до речей і документів як володілець речей або документів, зобов'язана надати тимчасовий доступ до зазначених в ухвалі речей і документів особі, зазначеній у відповідній ухвалі слідчого судді, суду. Зазначена в ухвалі слідчого судді, суду особа зобов'язана пред'явити особі, яка зазначена в ухвалі як володілець речей і документів, оригінал ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів та вручити її копію. Особа, яка пред'являє ухвалу про тимчасовий доступ до речей і документів, зобов'язана залишити володільцю речей і документів опис речей і документів, які були вилучені на виконання ухвали слідчого судді, суду. На вимогу володільця особою, яка пред'являє ухвалу про тимчасовий доступ до речей і документів, має бути залишено копію вилучених документів.
Враховуючи те, що інформація, яка знаходиться у володінні банківської установи, відповідно до п. 5 ч. 1 ст. 162 КПК України, становить банківську таємницю, вважаю неможливим іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою вищевказаних документів.
На підставі наведеного, керуючись ст.ст. 159-166 КПК України, -
Клопотання слідчої СВ СУ ГУНП в Дніпропетровській області ОСОБА_3 про дозвіл на тимчасовий доступ до речей та документів, що містять банківську таємницю, подане в рамках кримінального провадження № 42023040000000400 від 12 липня 2023 року, за ознаками вчинення кримінальних правопорушень, передбачених 1, 2 ст. 255, ч. 4 ст. 28, ч. 5 ст. 191, ч. 3 ст. 368, ч. 4 ст. 28, ч. 1 ст.366, ч. 2 ст. 209 КК України - задовольнити.
Надати слідчій СВ СУ ГУНП в Дніпропетровській області ОСОБА_3 , слідчим групи слідчих ОСОБА_18 , ОСОБА_19 , ОСОБА_20 , ОСОБА_21 , ОСОБА_22 , ОСОБА_23 , ОСОБА_24 , ОСОБА_25 , ОСОБА_26 , дозвіл на тимчасовий доступ до документів, що становлять банківську таємницю, які перебувають у володінні АТ « ІНФОРМАЦІЯ_24 », (МФО банку: НОМЕР_9 , код ЄДРПОУ НОМЕР_21 ) юридична адреса: АДРЕСА_1 або регіонального відділення банку у м. Дніпро, а саме:
- документів в роздрукованому та електронному форматі щодо руху коштів по банківським рахункам НОМЕР_10 , НОМЕР_11 , НОМЕР_12 , НОМЕР_13 , які належать ФОП ОСОБА_17 (РНОКПП НОМЕР_3 ), за період з дати відкриття вказаних рахунків по 1 серпня 2025 року;
- документів на відкриття вищевказаних рахунків (паспорт або інший документ, що посвідчує особу, документ, що підтверджує повноваження особи, документ із РНОКПП, перелік осіб, які мають право розпоряджатися рахунком і підписувати платіжні інструкції, довіреність, копії документа про їх взяття на облік у контролюючому органі, заява про відкриття рахунку та інші наявні документи), які подавались та додавалися до справи під час функціонування вказаних рахунків, та інших документів, що знаходяться у вказаних справах з юридичного оформлення рахунків;
- інформації та копії відповідних документів відносно ФОП ОСОБА_17 (РНОКПП НОМЕР_3 ) щодо проведення фінансового моніторингу операцій, які могли підпадати під критерії легалізації (відмивання) доходів, одержаних злочинним шляхом, відповідно до Закону України «Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення», повідомлення до Державної служби фінансового моніторингу з приводу виявлених підозрілих операцій;
- документів, які відображують надходження та списання грошових коштів по вищевказаним рахункам, SWIFT - переказів - виписок у форматі по рахункам із інформацією про рух грошових коштів по рахункам, із зазначенням вхідного та вихідного залишків коштів, прибуткової та видаткової частини (у разі зняття готівкових коштів, із зазначенням місця, дати, часу здійснення операцій), призначення платежів, дати та часу (години, хвилини та секунди) надходження коштів на рахунок та перерахування з нього, документів, на підставі яких проведені операції, повних назв контрагентів, осіб, які перерахували та яким перераховані кошти, їхні коди ЄДРПОУ, РНОКПП, МФО й номерів рахунків контрагентів з якими проведені операції надати за період з дати відкриття вказаного рахунку по дату оголошення ухвали слідчого судді на магнітному (електронному) носіях в форматі Microsoft EXCEL, CSV. Також інформацію з даних систем відеоспостереження і фотофіксації з банкоматів та відділень банківської установи на електронному носії при оформленні та одержані грошових коштів з вищевказаних банківських рахунків за період з 12.07.2023 по 01.08.2025 року;
- документів, що містяться в обліково-реєстраційних справах клієнта, в тому числі, заяв на відкриття/закриття рахунків, договорів, договорів на розрахунково-касове обслуговування клієнтів, кредитних договорів, іпотечних договорів, додатків до договорів (угод), наказів, доручень, довіреностей, анкет, листів, позови, заперечення, рішень судів, розписки, квитанцій, платежів, чеків, довідок, інформації про поштові відправлення, повідомлень про вручення поштових відправлень, реєстри поштових відправлень, реєстри, документів що стосуються виконання умов договорів, довідки про заборгованість, розрахунки про наявність заборгованості та інших документів що містяться у справах; заяви на видачу чекових книжок, грошових чеків, корінців грошових чеків на отримання готівки по зазначеним рахункам; протоколи системи «Банк-клієнт» в яких міститься дата та час з'єднання (включаючи години, хвилини та секунди з'єднання), електронне ім'я користувача, назва операції та ІР-адреса клієнта з інформацією про МАС-адреси комп'ютерів, з яких відбувалося з'єднання з системою, з зазначенням дати та часу за Київським часом в форматі: день, місяць, рік, години, хвилини, секунди таких з'єднань,
з можливістю вилучення належним чином завірених їх копій, у друкованому та електронному вигляді.
Строк дії ухвали два місяці з дня її постановлення.
У разі невиконання ухвали слідчий суддя за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями КПК України з метою відшукання та вилучення зазначених документів.
Ухвала набирає чинності негайно та оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя ОСОБА_1