ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД РІВНЕНСЬКОЇ ОБЛАСТІ7
вул. Давидюка Тараса, 26А, м. Рівне, 33013, тел. (0362) 62 03 12, код ЄДРПОУ: 03500111,
e-mail: inbox@rv.arbitr.gov.ua, вебсайт: https://rv.arbitr.gov.ua
"04" серпня 2025 р. м. Рівне Справа № 918/585/25
Господарський суд Рівненської області у складі судді О. Андрійчук, за участю секретаря судового засідання К. Редько, розглянувши за правилами загального позовного провадження у відкритому судовому засіданні матеріали справи
за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Галант ЛТД"
до відповідача - 1: Дубенської міської ради Рівненської області,
до відповідача - 2: Управління економіки і власності Дубенської міської ради Рівненської області,
про визнання договору купівлі - продажу укладеним,
за участю представників:
від позивача: не з'явився,
від відповідача-1: не з'явився,
від відповідача-2: не з'явився,
У червні 2025 року Товариство з обмеженою відповідальністю "Галант ЛТД" (позивач) звернулося до Господарського суду Рівненської області із позовною заявою до Дубенської міської ради Рівненської області (відповідач-1) та Управління економіки і власності Дубенської міської ради Рівненської області (відповідач -2) про визнання договору купівлі - продажу укладеним.
Стислий виклад позиції позивача та заперечень відповідача.
Згідно із позовною заявою, остання обґрунтована тим, що 18.05.2023 позивач на електронному аукціоні придбав об'єкт малої приватизації - приміщення їдальні загальною площею 735,8 кв.м, що знаходиться за адресою: 35600, Рівненська область, м. Дубно, вул. Млинівська, 69, підписав протокол про результати електронного аукціону, а 30.05.2023 здійснив повний розрахунок за об'єкт приватизації шляхом перерахування грошових коштів в сумі 476 147,42 грн на користь відповідача-2. Однак договір купівлі-продажу у строк, визначений законодавством, укладений не був, спочатку через наявність арештів на предметі продажу, а потім через відмову органу приватизації від його укладення. Ураховуючи викладене, позивач звернувся до суду з позовом про визнання укладений договору купівлі-продажу об'єкту малої приватизації.
У матеріально-правове обґрунтування заявлених позовних вимог позивач посилається на ст. 334, 657 ЦК України, ст. 180, 187 ГК України, ст. 6, 26 Закону України «Про приватизацію державного і комунального майна» тощо.
Відповідач своїм правом на відзив у строки, визначені ГПК України та ухвалою суду від 30.06.2025, не скористався, відтак розгляд справи здійснюється зам наявним матеріалами.
Процесуальні рішення, заяви і клопотання сторін, результат їх розгляду.
Ухвалою суду від 30.06.2025 прийнято позовну заяву до розгляду та відкрито провадження у справі у порядку спрощеного провадження, судове засідання для розгляду справи по суті призначене на 21.07.2025.
21.06.2025 від представника позивача надійшло клопотання про розгляд справи без його участі.
Ухвалою суду від 21.06.2025 закрито підготовче провадження, справу призначено до розгляду по суті на 04.08.2025.
04.08.2025 від представника позивача надійшло клопотання про розгляд справи без його участі.
Інших заяв і клопотань від сторін не надходило.
Дослідивши матеріали справи у їх сукупності та взаємозв'язку, оцінивши подані докази, суд установив таке.
Фактичні обставини справи та зміст спірних правовідносин.
Згідно зі свідоцтвом про право власності на нерухоме майно від 21.05.2007, яке видане виконавчим комітетом Дубенської міської ради, приміщення їдальні за адресою: Рівненська область, м. Дубно, вул. Млинівська, буд. 69, належить Дубенській міській раді, форма власності - комунальна. Об'єкт в цілому складається із однієї будівлі.
Відповідно до витягу № 14616263 від 21.05.2007 "Про реєстрацію права власності на нерухоме майно" власником приміщення їдальні за адресою: Рівненська область, м. Дубно, вул. Млинівська, буд. 69, є відповідач-1.
03.03.2023 Комунальним підприємством "Архітектор" на замовлення Дубенської міської ради виготовлено технічний паспорт на громадський будинок з господарськими (допоміжними) будівлями та спорудами, а саме, на приміщення їдальні за адресою: Рівненська область, м. Дубно, вул. Млинівська, буд. 69.
12.04.2023 Дубенською міською радою прийнято рішення № 2799 "Про приватизацію та затвердження умов продажу об'єкта комунальної власності - приміщення їдальні, що знаходиться за адресою: м. Дубно, вул. Млинівська, 69, шляхом продажу через електронний аукціон", за яким відповідно до Закону України "Про приватизацію державного і комунального майна" рішення міської ради від 21.01.2022 № 1956 "Про доповнення Переліку об'єктів нерухомого майна територіальної громади м. Дубно, що підлягають приватизації шляхом продажу через електронний аукціон", який затверджений рішенням міської ради від 12.11.2021 № 1602, пропозиції аукціонної комісії, створеної на підставі виконавчого комітету міської ради № 238 від 21.08.2019 "Про затвердження складу аукціонної комісії з продажу об'єктів комунальної власності, що підлягають приватизації шляхом продажу через електронний аукціон" та Положення про її діяльність, на підставі постанови КМУ від 10.05.2018 № 432 "Про затвердження Порядку проведення електронних аукціонів для продажу об'єктів малої приватизації та визначення додаткових умов продажу", керуючись ст. 26 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" Дубенська міська рада вирішила: здійснити приватизацію об'єкта комунальної власності - приміщення їдальні, що знаходиться за адресою м. Дубно, вул. Млинівська, 36, загальною площею 735, 8 кв.м шляхом продажу через електронний аукціон; Управлінню економіки і власності Дубенської міської ради укласти договір про проведення електронного аукціону з оператором електронного майданчика; затвердити наступні умови продажу через електронний аукціон зазначеного об'єкту нерухомого майна: функціональне використання об'єкта приватизації покупець визначає самостійно; переможець аукціону відшкодує управлінню економіки і власності Дубенської міської ради витрати, пов'язані із проведення незалежної оцінки об'єкта в сумі 4 500,00 грн; повну сплату переможцем аукціону ціни продажу об'єкта з урахуванням ПДВ, який нараховується на остаточну ціну продажу об'єкта в розмірі 20 % здійснити протягом 5 робочих днів з дати нотаріального посвідчення договору купівлі-продажу; сплата переможцем аукціону послуг нотаріусу при укладанні договору купівлі-продажу; установити для аукціону з умовами стартову ціну продажу об'єкта приватизації 417 738,33 грн без урахування ПДВ, крок аукціону 4 177,38 грн, гарантійний внесок 83547,67 грн, реєстраційний внесок в сумі 1 340,00 грн; установити для аукціону із зниженням стартової ціни об'єкта приватизації стартову ціну продажу - 208 869,17 грн без урахування ПДВ, крок аукціону - 2 088,69 грн, гарантійний внесок в сумі 41 773,83 грн, реєстраційний внесок в сумі 1 340,00 грн; встановити для аукціону за методом покрокового зниження стартової ціни та подальшого подання цінових пропозицій стартову ціну продажу - 208 869,17 грн без врахування ПДВ, крок аукціону - 2 088,69 грн, гарантійний внесок в сумі 104 436,00 грн, реєстраційний внесок в сумі 1 340,00 грн з кількістю кроків - 40.
01.05.2023 об 11:41 год. на сайті https://prozorro.sale/ опубліковано Інформаційне повідомлення про проведення в електронній торговій системі продажу на аукціоні об'єкта малої приватизації приміщення їдальні, загальною площею 735,8 кв.м, що знаходиться за адресою: 35600, Рівненська область, м. Дубно, вул. Млинівська, 69, перебуває в переліку нерухомого майна територіальної громади м. Дубно на балансі КП «ЦЖЕО «Житловик» Дубенської міської ради.
Судом установлено, що оператором електронного майданчику ТОВ "Буковинська універсальна біржа" в електронну систему заведено лот SPE001-UA-20230503-83462 (інформація про лот міститься за посиланням: https://prozorro.sale/auction/SPE001-UA-20230503-83462/).
Після вказаних дій системою визначено дату та час проведення аукціону - 10.05.2023 о 11:15 год. (Початок прийому пропозицій 03.05.2023 із 11:21 год. - Завершення прийому пропозицій 09.05.2023 до 20:00 год.).
Електронний аукціон з умовами SPE001-UA-20230503-83462 з продажу лоту - приміщення їдальні - 10.05.2023 не відбувся у зв'язку з відсутністю зареєстрованих учасників.
09.05.2023 о 20:00 год. опубліковано інформаційне повідомлення про проведення в електронній торговій системі продажу на аукціоні об'єкта малої приватизації приміщення їдальні загальною площею 735,8 кв.м, що знаходиться за адресою: 35600, Рівненська область, м. Дубно, вул. Млинівська, 69, перебуває в переліку нерухомого майна територіальної громади м. Дубно на балансі КП «ЦЖЕО «Житловик» Дубенської міської ради.
Згідно з Протоколу про результати електронного аукціону № SPE001-UA-20230509-68919 (https://procedure.prozorro.sale/api/protocol/SPE001-UA-20230509-68919/print переможцем визначено позивача, який поставив найвищу ціну за результатами трьох раундів - 415 001,00 грн.
18.05.2023 переможцем аукціону (позивачем) підписано протокол про результати електронного аукціону № SPE001-UA-20230509-68919, а 22.05.2023 цей протокол підписано оператором, через електронний майданчик якого надано найвищу цінову пропозицію, - ТОВ "ЗАКУПКИ.ПРОМ.УА".
30.03.2023 позивачем здійснено повний розрахунок за об'єкт приватизації шляхом перерахування грошових коштів в сумі 476 147,42 грн (з ПДВ) на користь Управління економіки і власності Дубенської міської ради.
Ураховуючи викладене, договір купівлі-продажу об'єкта приватизації з органом приватизації мав бути укладений протягом 25 робочих днів з дня, наступного за днем формування протоколу про результати електронного аукціону (22.05.2023), тобто не пізніше 26.06.2023.
Однак ухвалою Господарського суду Рівненської області від 01.06.2023 у справі №918/531/23, залишеною без змін постановою Північно-західного апеляційного господарського суду від 28.06.2023, задоволено заяву ПАТ "Дубенський завод гумово-технічних виробів" про забезпечення позову, вжито заходи забезпечення позову, а саме: заборонено Управлінню економіки і власності Дубенської міської ради здійснювати будь-які дії щодо укладення та підписання будь-яких правочинів (зокрема, договорів купівлі - продажу/відступлення права вимоги) щодо предмету електронного аукціону SPE001-UA-20230509-68919 від 17.05.2023, а саме двоповерхової цегляної будівлі, загальною площею 735,8 кв.м, яка знаходиться за адресою: Рівненська область, м. Дубно, вул. Млинівська, 69, реєстраційний номер 18918264 від 21.05.2007, а також вчиняти будь-які інші дії щодо реєстрації речових прав та їх обтяжень щодо вказаного об'єкту нерухомого майна; заборонено ТОВ "Галант ЛТД" здійснювати будь-які дії щодо укладення та підписання будь - яких правочинів (зокрема, договорів купівлі - продажу/відступлення права вимоги) щодо предмету електронного аукціону SPE001-UA-20230509-68919 від 17.05.2023, а саме двоповерхової цегляної будівлі, загальною площею 735,8 кв.м, яка знаходиться за адресою: Рівненська область, м. Дубно, вул. Млинівська, 69, реєстраційний номер 18918264 від 21.05.2007, а також будь-які інші дії щодо реєстрації речових прав та їх обтяжень щодо вказаного об'єкту нерухомого майна; заборонено ТОВ "Галант ЛТД" та будь-яким іншим особам перераховувати кошти Управлінню економіки і власності Дубенської міської ради за будь - якими правочинами (зокрема, договорами купівлі - продажу/відступлення права вимоги) щодо предмету електронного аукціону SPE001-UA-20230509-68919 від 17.05.2023, а саме двоповерхової цегляної будівлі, загальною площею 735,8 кв.м, яка знаходиться за адресою: Рівненська область, м. Дубно, вул. Млинівська, 69, реєстраційний номер 18918264 від 21.05.2007.
Постановою Верховного Суду від 14.09.2023 у справі №918/531/23 ухвалу Господарського суду Рівненської області від 01.06.2023 та постанову Північно-західного апеляційного господарського суду від 28.06.2023 скасовано, у задоволенні заяви ПАТ "Дубенський завод гумово-технічних виробів" про вжиття заходів забезпечення позову відмовлено.
Після скасування заходів забезпечення позову позивач звернувся до приватного нотаріуса Дубенського районного нотаріального округу Рівненської області Барановської І.М. із заявою від 20.10.2023 за вих.№23 про нотаріальне посвідчення договору купівлі-продажу предмету електронного аукціону БРЕ001-иА-20230509-68919 (приміщення їдальні).
21.10.2023 за результатом розгляду заяви позивача про нотаріальне посвідчення договору купівлі-продажу приватним нотаріусом Дубенського районного нотаріального округу Рівненської області Барановською І.М. винесено постанову про відмову у вчиненні нотаріальної дії у зв'язку з пропуском встановленого законом строку для укладення договору купівлі-продажу між органом приватизації та переможцем електронного аукціону.
Ухвалою слідчого судді Дубенського міськрайонного суду Рівненської області від 05.01.2024 у справі № 559/2536/23 (Провадження № 1-кс/559/17/2024) про арешт майна в кримінальному провадженні №42023183330000024, залишеною без змін ухвалою Рівненського апеляційного суду від 27.03.2024, задоволено клопотання прокурора і накладено арешт на приміщення їдальні загальною площею 735,8 кв.м, що знаходиться за адресою: Рівненська область м. Дубно, вул. Млинівська 69, та належить Дубенській міській раді, шляхом заборони власнику майна чи будь-якій іншій особі виконувати роботи щодо зазначеного майна, користуватися ним, якщо такі дії можуть спричинити зміну його вартості (в тому числі шляхом поділу чи об'єднання з іншими об'єктами нерухомого майна), а також розпоряджатися вказаним майном до прийняття кінцевого рішення в кримінальному провадженні.
16.04.2025 ухвалою слідчого судді Дубенського міськрайонного суду Рівненської області у справі № 559/2536/23 (Провадження № 1-кс/559/17/2024) про скасування арешту майна від 16.04.2025 арешт, накладений ухвалою слідчого судді Дубенського міськрайонного суду Рівненської області від 05.01.2024 на приміщення їдальні загальною площею 735,8 кв.м, що знаходиться за адресою: Рівненська область м. Дубно, вул. Млинівська 69, та належить Дубенській міській раді, скасовано.
Окрім того, як установлено судом із фактичних обставин справи, рішенням Господарського суду Рівненської області від 09.04.2024 у справі № 918/44/24 про визнання за позивачем права власності на нерухоме майно, а саме: предмет електронного аукціону SPE001-UA-20230509-68919 - приміщення їдальні загальною площею 735,8 кв.м, що знаходиться по вул. Млинівська, 69 у м. Дубно, Рівненська область, відмолено через неефективність обраного способу захисту.
19.06.2025 позивач звернувся до відповідачів із запитом №36 про можливість укладення договору купівлі-продажу об'єкта малої приватизації за результатами електронного аукціону №SPE001-UA-20230509-68919.
У відповідь на зазначений запит відповідач-1 листом від 24.06.2025 за вих.№2144/05-02-29/25 повідомив про неможливість укладення договору купівлі-продажу об'єкта малої приватизації за результатами електронного аукціону №SPE001-UA-20230509- 68919 до поділу в натурі земельної ділянки з кадастровим номером: 5610300000:01:001:0720, на якій розміщено об'єкт малої приватизації (приміщення їдальні) та землекористувачем якої на праві постійного користування є ПАТ "Дубенський завод гумово-технічних виробів", а також до зняття арешту, накладеного ухвалою Дубенського міськрайонного суду від 05.01.2024 у справі № 559/2536/23.
З урахуванням викладеного судом установлено, що між сторонами виникли правовідносини, пов'язані із визнання укладеним договору купівлі-продажу об'єкта малої приватизації за результатами електронного аукціону, регулювання яких здійснюється ЦК України, ГК України, Законом України «Про приватизацію державного і комунального майна», Законом України "Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень", Порядком проведення електронних аукціонів для продажу об'єктів малої приватизації та визначення додаткових умов продажу, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 10.05.2018 № 432, тощо.
Норми права, що підлягають до застосування, та мотиви їх застосування, оцінка аргументів, наведених сторонами.
Відповідно до ст. 2 Закону України "Про приватизацію державного і комунального майна" (у редакції, чинній станом на дату виникнення спірних правовідносин) основною метою приватизації є прискорення економічного зростання, залучення іноземних і внутрішніх інвестицій, зменшення частки державної або комунальної власності у структурі економіки України шляхом продажу об'єктів приватизації ефективному приватному власнику. Приватизація здійснюється на основі таких принципів: законності; відкритості та прозорості; рівності та змагальності; державного регулювання та контролю; продажу об'єктів приватизації з урахуванням особливостей таких об'єктів; захисту економічної конкуренції; створення сприятливих умов для залучення інвестицій; повного, своєчасного та достовірного інформування про об'єкти приватизації та порядок їх приватизації; забезпечення конкурентних умов приватизації.
До об'єктів державної і комунальної власності, що підлягають приватизації, належать усі об'єкти права державної і комунальної власності, крім тих, приватизація яких прямо заборонена цим Законом та іншими законами України (ч. 1 ст. 4 Закону України "Про приватизацію державного і комунального майна").
Згідно зі ст.13 Закону України "Про приватизацію державного і комунального майна" приватизація державного або комунального майна здійснюється шляхом: 1) продажу об'єктів права державної або комунальної власності на аукціоні, у тому числі: аукціоні з умовами; аукціоні без умов; аукціоні за методом покрокового зниження стартової ціни та подальшого подання цінових пропозицій; аукціоні із зниженням стартової ціни; 2) викупу об'єктів приватизації.
Приписами ч. 1 ст. 15 Закону України "Про приватизацію державного і комунального майна" об'єкти малої приватизації продаються виключно на електронних аукціонах. Порядок проведення електронних аукціонів для продажу об'єктів малої приватизації та Порядок відбору операторів електронних майданчиків для організації проведення електронних аукціонів з продажу об'єктів малої приватизації, авторизації електронних майданчиків, розмір та порядок сплати плати за участь, визначення переможця за результатами електронного аукціону, а також порядок визначення додаткових умов продажу затверджуються Кабінетом Міністрів України.
Протокол про результати електронного аукціону формується та оприлюднюється електронною торговою системою автоматично в день завершення аукціону в електронній формі. Протокол про результати електронного аукціону підписується шляхом накладення кваліфікованих електронних підписів, що базуються на кваліфікованому сертифікаті електронного підпису, крім випадків, якщо на підписанні протоколу в письмовій формі наполягає переможець електронного аукціону (ч. 6 ст. 15 Закону України "Про приватизацію державного і комунального майна").
Відповідно п. 37 Порядку проведення електронних аукціонів для продажу об'єктів малої приватизації та визначення додаткових умов продажу, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 10.05.2018 № 43 2 (Порядок) (у редакції, чинній станом на дату виникнення спірних правовідносин), електронний аукціон є процедурою визначення переможця електронного аукціону, в ході якої учасники мають можливість поетапного збільшення своїх цінових пропозицій протягом трьох раундів, що проводяться за однаковими правилами, визначеними цим Порядком.
Згідно з п. 63, 64 Порядку переможець електронного аукціону визначається шляхом автоматичної оцінки електронною торговою системою цінових пропозицій учасників після завершення останнього раунду електронного аукціону та формування протоколу про результати електронного аукціону. Переможець електронного аукціону: підписує протокол про результати електронного аукціону та надає його оператору електронного майданчика, через якого ним подано цінову пропозицію, протягом трьох робочих днів з дня, наступного за днем його формування електронною торговою системою; сплачує на відповідний поточний рахунок органу приватизації ціну продажу об'єкта приватизації протягом 20 робочих днів з дня, що настає за днем формування протоколу про результати електронного аукціону; укладає договір купівлі-продажу об'єкта приватизації з органом приватизації протягом 25 робочих днів з дня, наступного за днем формування протоколу про результати електронного аукціону.
Частиною 1 ст. 26 Закону України "Про приватизацію державного і комунального майна" передбачено, що договір купівлі-продажу об'єкта приватизації укладається між органом приватизації та переможцем електронного аукціону після сплати в повному обсязі ціни продажу об'єкта приватизації та протягом 25 робочих днів - для об'єктів малої приватизації, 35 робочих днів - для об'єктів великої приватизації з дня формування протоколу про результати електронного аукціону.
За п. 68, 69-1, 70 Порядку переможець електронного аукціону підписує протокол про результати електронного аукціону в порядку, встановленому п. 64 цього Порядку. Оператор електронного майданчика підписує протокол про результати електронного аукціону та надсилає його до органу приватизації протягом чотирьох робочих днів з дня, наступного за днем його формування (у разі, коли електронний аукціон відбувся). Після отримання від оператора електронного майданчика, через який подано найвищу цінову пропозицію, підписаного переможцем електронного аукціону та таким оператором протоколу про результати електронного аукціону орган приватизації затверджує та опубліковує протокол через особистий кабінет протягом 10 робочих днів з дня, наступного за днем його формування в електронній торговій системі, та натискає електронну кнопку “Протокол затверджено» в інтерфейсі особистого кабінету, після чого електронному аукціону автоматично присвоюється статус “Очікується оплата». Вказаний строк закінчується о 18 годині останнього дня строку, встановленого для опублікування протоколу. Протокол про результати електронного аукціону підписується у спосіб, визначений абзацом другим частини шостої статті 15 Закону. Переможець електронного аукціону сплачує на відповідний поточний рахунок органу приватизації ціну продажу об'єкта приватизації у строки, встановлені пунктом 64 цього Порядку. Після повної сплати ціни продажу лота переможцем електронного аукціону та натискання органом приватизації через особистий кабінет в електронній торговій системі електронної кнопки в інтерфейсі особистого кабінету електронному аукціону автоматично присвоюється статус “Очікується підписання договору». Після внесення в повному обсязі плати за участь в електронному аукціоні оператор електронного майданчика, через який подано найвищу цінову пропозицію, натискає в електронній торговій системі відповідну електронну кнопку для підтвердження такої плати. Договір купівлі-продажу об'єкта приватизації за результатами проведення електронного аукціону укладається між органом приватизації та переможцем електронного аукціону протягом 25 робочих днів з дня, наступного за днем формування протоколу про результати електронного аукціону, та опубліковується органом приватизації в електронній торговій системі через особистий кабінет протягом 10 календарних днів з дня, наступного за днем його укладення. Зазначений строк закінчується о 18 годині останнього дня строку, встановленого для опублікування договору.
Як установлено судом, 18.05.2023 переможцем аукціону - позивачем - підписано протокол про результати електронного аукціону, а 22.05.2023 цей протокол підписано оператором, через електронний майданчик якого надано найвищу цінову пропозицію, 30.05.2023 позивачем здійснено повний розрахунок за об'єкт приватизації шляхом перерахування грошових коштів в сумі 476 147,42 грн на користь відповідача-2, відтак договір купівлі-продажу об'єкта приватизації з органом приватизації мав бути укладений протягом 25 робочих днів з дня, наступного за днем формування протоколу про результати електронного аукціону, тобто не пізніше 26.06.2023.
Відповідно до абз. 6 ч. 6 ст. 26 Закону України "Про приватизацію державного і комунального майна" наявність заборони відчуження або накладеного виконавцем у процесі виконавчого провадження арешту державного або комунального майна, крім арешту, накладеного у кримінальному провадженні, внесення державного підприємства до Єдиного реєстру боржників, відсутність згоди кредитора, іпотекодержателя на продаж майна, що перебуває в заставі (іпотеці), а також відсутність згоди контролюючого органу на відчуження майна, яке перебуває в податковій заставі, у випадку, передбаченому пунктом 92.4 статті 92 Податкового кодексу України, не є перешкодою для продажу єдиного майнового комплексу державного або комунального підприємства, до складу якого входить таке майно, у порядку, встановленому цим Законом, та не є підставою для відмови у нотаріальному посвідченні договору купівлі-продажу такого єдиного майнового комплексу. Продаж такого єдиного майнового комплексу здійснюється без повідомлення та згоди особи, в інтересах якої встановлені відповідні обтяження. Всі обтяження зберігають чинність для покупця об'єкта приватизації і припиняються в порядку, встановленому законодавством України.
Згідно із фактичними обставинами справи, ухвалою Господарського суду Рівненської області від 01.06.2023 у справі №918/531/23 вжито заходи забезпечення позову шляхом заборони ТОВ "Галант ЛТД" та Управлінню економіки і власності Дубенської міської ради здійснювати будь-які дії щодо укладення та підписання будь-яких правочинів (зокрема договорів купівлі - продажу/відступлення права вимоги) щодо предмету електронного аукціону, заборони ТОВ "Галант ЛТД" та будь-яким іншим особам перераховувати кошти Управлінню економіки і власності Дубенської міської ради за будь - якими правочинами (зокрема договорами купівлі - продажу/відступлення права вимоги) щодо предмету електронного аукціону, а саме двоповерхової цегляної будівлі загальною площею 735,8 кв.м, яка знаходиться за адресою: Рівненська область, м. Дубно, вул. Млинівська, 69.
Тобто у період з 01.06.2023 до 14.09.2023 (скасування постановою Верховного Суду від 14.09.2023 у справі №918/531/23 заходів забезпечення позову) заходи забезпечення позову в рамках справи № 918/531/23 були чинними, відповідно укладення договору купівлі-продажу об'єкта малої приватизації відповідачем-2 із переможцем аукціону ТОВ "Галант ЛТД" у строк не пізніше 26.06.2023 було об'єктивно неможливим, адже це не відповідало б принципам правової визначеності та обов'язковості судових рішень.
Після скасування заходів забезпечення позову позивач звернувся до приватного нотаріуса Дубенського районного нотаріального округу Рівненської області із заявою про нотаріальне посвідчення договору купівлі-продажу предмету електронного аукціону, за результатами розгляду якої приватним нотаріусом винесено постанову про відмову у вчиненні нотаріальної дії у зв'язку з пропуском встановленого законом строку для укладення договору купівлі-продажу між органом приватизації та переможцем електронного аукціону.
Крім того, ухвалою слідчого судді Дубенського міськрайонного суду Рівненської області від 05.01.2024 у справі № 559/2536/23 накладено арешт на приміщення їдальні загальною площею 735,8 кв.м, що знаходиться за адресою: Рівненська область м. Дубно, вул. Млинівська 69, шляхом заборони власнику майна чи будь-якій іншій особі виконувати роботи щодо зазначеного майна, користуватися ним, якщо такі дії можуть спричинити зміну його вартості (в тому числі шляхом поділу чи об'єднання з іншими об'єктами нерухомого майна), а також розпоряджатися вказаним майном до прийняття кінцевого рішення в кримінальному провадженні. Вказаний арешт скасований ухвалою слідчого судді Дубенського міськрайонного суду Рівненської області від 16.04.2025 у справі № 559/2536/23.
Відтак до 16.04.2025 укладення договору купівлі-продажу об'єкта малої приватизації було неможливим через наявність арешту, накладеного в межах кримінального провадження.
19.06.2025 позивач звернувся до відповідачів із запитом про укладення договору купівлі-продажу об'єкта малої приватизації за результатами електронного аукціону, однак 24.06.2025 відповідач-1 повідомив про неможливість укладення договору до поділу в натурі земельної ділянки, на якій розміщено об'єкт малої приватизації, а також до зняття арешту, накладеного ухвалою Дубенського міськрайонного суду від 05.01.2024 у справі № 559/2536/23.
Заразом позивач акцептував оферту відповідача-2 шляхом підписання протоколу про результати електронного аукціону та здійснення повного розрахунку за об'єкт приватизації, тобто набув правомірних (законних) очікувань стосовно укладення договору купівлі-продажу об'єкту малої приватизації.
З огляду на викладене, у правовідносинах з продажу об'єкту нерухомого майна та торгах (аукціоні) протокол торгів, підписання якого має місце за результатами їх проведення, є за своєю правовою природою попереднім договором, за яким у сторін виникає обов'язок укласти відповідний договір купівлі-продажу у встановлений законом строк і невиконання якого має наслідки для кожної зі сторін. Для переможця торгів сплата вартості лота у встановлений строк є тією умовою, яка має бути виконана до підписання договору купівлі-продажу, оскільки її невиконання має наслідком втрату ним гарантійного внеску. Ухилення (невиконання обов'язку) органу місцевого самоврядування від укладення основного договору купівлі-продажу з переможцем торгів, яким здійснено оплату повної вартості лота та вчинено інші необхідні дії, надають право переможцю торгів вимагати укладення такого договору.
Протокол торгів, підписання якого має місце за результатами їх проведення, є за своєю правовою природою попереднім договором, за яким у сторін виникає обов'язок укласти відповідний договір у встановлений законом строк, і невиконання якого має наслідки для кожної зі сторін (постанова Великої Палати Верховного Суду від 09.02.2022 у справі №910/6939/20).
Правова природа процедур реалізації майна на прилюдних торгах полягає в продажу майна, тобто у вчиненні дій, спрямованих на виникнення в покупця зобов'язання зі сплати коштів за продане майно та передання права власності на майно боржника, на яке звернено стягнення, до покупця - учасника прилюдних торгів (постанова Великої Палати Верховного Суду від 15.09.2022 у справі № 910/12525/20).
Частиною 6 ст. 26 Закону України "Про приватизацію державного і комунального майна" передбачено, що право власності на об'єкт приватизації переходить до покупця після укладення договору купівлі-продажу об'єкта приватизації та підписання акта приймання-передачі об'єкта приватизації, крім випадків переходу права власності на пакет акцій.
Відповідно до ч. 1 ст. 626 ЦК України договором є домовленість двох або більше сторін, спрямована на встановлення, зміну або припинення цивільних прав та обов'язків.
Згідно з ч. 1 ст. 638 ЦК України договір є укладеним, якщо сторони в належній формі досягли згоди з усіх істотних умов договору. Істотними умовами договору є умови про предмет договору, умови, що визначені законом як істотні або є необхідними для договорів даного виду, а також усі ті умови, щодо яких за заявою хоча б однієї із сторін має бути досягнуто згоди.
Положеннями ч. 1 - 3 ст. 180 ГК України встановлено, що зміст господарського договору становлять умови договору, визначені угодою його сторін, спрямованою на встановлення, зміну або припинення господарських зобов'язань, як погоджені сторонами, так і ті, що приймаються ними як обов'язкові умови договору відповідно до законодавства. Господарський договір вважається укладеним, якщо між сторонами у передбачених законом порядку та формі досягнуто згоди щодо усіх його істотних умов. Істотними є умови, визнані такими за законом чи необхідні для договорів даного виду, а також умови, щодо яких на вимогу однієї із сторін повинна бути досягнута згода. При укладенні господарського договору сторони зобов'язані у будь-якому разі погодити предмет, ціну та строк дії договору.
Спори, що виникають при укладанні господарських договорів за державним замовленням, або договорів, укладення яких є обов'язковим на підставі закону та в інших випадках, встановлених законом, розглядаються судом. Інші переддоговірні спори можуть бути предметом розгляду суду у разі якщо це передбачено угодою сторін або якщо сторони зобов'язані укласти певний господарський договір на підставі укладеного між ними попереднього договору. День набрання чинності рішенням суду, яким вирішено питання щодо переддоговірного спору, вважається днем укладення відповідного господарського договору, якщо рішенням суду не визначено інше (ст. 187 ГК України).
За змістом зазначеної статті переддоговірним є спір, який виникає у разі, якщо сторона ухиляється або відмовляється від укладення договору в цілому або не погоджує окремі його умови. При цьому передати переддоговірний спір на вирішення суду можливо лише тоді, коли хоча б одна із сторін є зобов'язаною його укласти через пряму вказівку закону, або на підставі обов'язкового для виконання акту планування. В інших випадках спір про укладення договору чи з умов договору може бути розглянутий господарським судом тільки за взаємною згодою сторін або якщо сторони зв'язані зобов'язанням укласти договір на підставі існуючого між ними попереднього договору. У разі вирішення судом переддоговірного спору з дотриманням вказаних вимог днем укладення договору вважається день набрання чинності відповідним рішенням суду, враховуючи, що в такому випадку договірне зобов'язання між сторонами виникає саме на підставі судового рішення (аналогічна правова позиція наведена в постанові Об'єднаної палати Верховного Суду у складі суддів Касаційного господарського від 25.05.2018 у справі № 61/341).
Як установлено судом, зміст запропонованої позивачем редакції договору ґрунтується на наказі ФДМ України від 27.09.2022 № 1107 "Про затвердження примірних попередніх договорів та договорів купівлі-продажу об'єктів малої приватизації" (додаток № 4).
У силу вимог ч. 4 ст. 179 ГК України при укладенні господарських договорів сторони можуть визначати зміст договору на основі примірного договору, рекомендованого органом управління суб'єктам господарювання для використання при укладенні ними договорів, коли сторони мають право за взаємною згодою змінювати окремі умови, передбачені примірним договором, або доповнювати його зміст.
Частиною 3 ст. 184 ГК України передбачено, що укладення господарських договорів на основі примірних і типових договорів повинно здійснюватися з додержанням умов, передбачених статтею 179 цього Кодексу, не інакше як шляхом викладення договору у вигляді єдиного документа, оформленого згідно з вимогами статті 181 цього Кодексу та відповідно до правил, встановлених нормативно-правовими актами щодо застосування примірного або типового договору.
Відповідачі жодних заперечень щодо умов примірного договору не висловили, власних умов не запропонували.
Окрім того, позивач у позовній заяві просить суд визнати укладеним не тільки договір купівлі-продажу, а й акт приймання-передачі.
У свою чергу, акт приймання-передачі, як правило, не є правочином, тобто не спрямований на встановлення, зміну або припинення цивільних прав та обов'язків. Акт приймання-передачі є документом, який підтверджує факт передачі майна, робіт чи послуг від однієї сторони іншій. Він фіксує виконання зобов'язань за попередньо укладеним договором або є підставою для виникнення таких зобов'язань, тобто може бути частиною правочину.
Зважаючи на приписи ч. 6 ст. 26 Закону України "Про приватизацію державного і комунального майна", згідно з якою право власності на об'єкт приватизації переходить до покупця після укладення договору купівлі-продажу об'єкта приватизації та підписання акта приймання-передачі об'єкта приватизації, крім випадків переходу права власності на пакет акцій, а також п. 3 договору, відповідно до якого передача об'єкта приватизації продавцем і прийняття його покупцем засвідчується актом приймання-передачі, який підписується сторонами та скріплюється їх печатками (за наявності), та п. 5.1. договору, за яким покупець зобов'язаний прийняти об'єкт приватизації за актом приймання-передачі в установлений договором строк, суд дійшов висновку, що у цьому випадку акт приймання-передачі є невід'ємною частиною договору, з яким як чинне законодавство, так і умови договору пов'язують перехід права власності на об'єкт приватизації від продавця до покупця.
Отже, ураховуючи повну оплату вартості об'єкта приватизації, звернення позивача до органу приватизації з пропозицією про укладення договору, те, що сторонами не заперечується відповідність цього договору вимогам законодавства, суд дійшов висновку, що неукладення договору купівлі-продажу об'єкта приватизації порушує права та інтереси позивача, як переможця аукціону, а тому права позивача підлягають захисту шляхом укладення договору купівлі-продажу спірного майна за результатами електронного аукціону в судовому порядку, обов'язковість укладення якого встановлена ст. 26 Закону України "Про приватизацію державного і комунального майна".
Висновки суду за результатами вирішення спору.
За результатами з'ясування обставин, на які сторони посилалися як на підставу своїх вимог і заперечень, підтверджених тими доказами, які були дослідженні в судовому засіданні, і з наданням оцінки всім аргументам учасників справи у їх сукупності та взаємозв'язку, як це передбачено вимогами ст. 75-79, 86 ГПК України, суд дійшов висновку про порушення майнових прав позивача та про наявність підстав для задоволення позову.
Розподіл судових витрат.
Згідно з ч. 1 ст. 123 ГПК України судові витрати складаються з судового збору та витрат, пов'язаних з розглядом справи.
Разом з першою заявою по суті спору кожна сторона подає до суду попередній (орієнтовний) розрахунок суми судових витрат, які вона понесла і які очікує понести у зв'язку із розглядом справи (ч. 1 ст. 124 ГПК України).
У позовній заяві позивачем зазначено попередній розрахунок судових витрат, що складаються із судового збору в розмірі 3 028,00 грн.
Відповідно до п. 2 ч. 1 ст. 129 ГПК України судовий збір покладається у спорах, що виникають при виконанні договорів та з інших підстав, - на сторони пропорційно розміру задоволених позовних вимог.
Зважаючи, що позов задоволено, відтак судовий збір в розмірі 3 028,00 грн покладається на відповідачів.
Заразом позивач у позовній заяві просив витрати зі сплати судового збору залишити за ним.
Керуючись ст. 73, 74, 76-79, 86, 91, 123, 129, 233, 238, 240, 241 ГПК України, суд
Позов Товариства з обмеженою відповідальністю "Галант ЛТД" до Дубенської міської ради Рівненської області, Управління економіки і власності Дубенської міської ради Рівненської області про визнання договору купівлі - продажу укладеним задовольнити.
Визнати укладеним між Товариством з обмеженою відповідальністю "Галант ЛТД" та Дубенською міською радою в особі Управління економіки і власності Дубенської міської ради, договір купівлі-продажу об?єкту малої приватизації: приміщення і?дальні - окремо розташованої двоповерхової цегляної будівлі, загальною площею 735,8 м кв., що знаходиться за адресою: 35600, Рівненська область, м. Дубно, вул. Млинівська, 69, за результатами електронного аукціону №SPE001-UA-20230509-68919, оприлюдненого на офіційному вебсайті адміністратора електронної торгової системи - Державного підприємства "ПРОЗОРРО.ПРОДАЖІ", в такій редакції:
"ДОГОВІР
купівлі - продажу об'єкта малої приватизації:
приміщення їдальні - окремо розташованої двоповерхової цегляної будівлі,
загальною площею 735,8 м2, що знаходиться за адресою:
35600, Рівненська область, м.Дубно, вул.Млинівська, 69,
за результатами електронного аукціону №SPE001-UA-20230509-68919.
м. Дубно, Дубенський район, Рівненська область, Україна,
_________________________________дві тисячі двадцять п'ятого року.
Ми, що нижче підписалися, Дубенська міська рада, місцезнаходження: м. Дубно Рівненська область, вул. Замкова, буд. 4, ідентифікаційний код 05391063, в особі Управління економіки і власності Дубенської міської ради, місцезнаходження: м. Дубно Рівненська область, вул. Замкова, буд. 4, ідентифікаційний код 34134055 (Продавець), від імені якого на підставі Положення про Управління економіки і власності Дубенської міської ради, затвердженого рішенням міської ради від 12.02.2021 № 291, розпорядження міського голови №20-к від 01.02.2016 "Про переведення Піддубник М.М." діє начальник Управління Піддубник Мирослава Мирославівна, ідентифікаційний номер НОМЕР_1 , місце проживання зареєстровано за адресою: АДРЕСА_1 , з однієї сторони, та Товариство з обмеженою відповідальністю "Галант ЛТД", місцезнаходження: Рівненська область, м. Дубно, вул. Шевченка, буд. 2 ідентифікаційний код 23308137 (Покупець), в особі директора Масюка Олександра Володимировича, ідентифікаційний номер НОМЕР_2 , місце проживання зареєстровано за адресою: АДРЕСА_2 , і діє на підставі Статуту, з другої сторони, за текстом разом іменуються "Сторони", а кожен окремо - "Сторона", попередньо ознайомлені з вимогами законодавства України щодо недійсності правочинів, володіючи достатнім обсягом цивільної дієздатності, перебуваючи при здоровому розумі, ясній пам'яті та діючи на підставі вільного волевиявлення, за результатами електронного аукціону, оформленого протоколом про результати електронного аукціону №SPE001-UA-20230509-68919, сформованого 17 травня 2023 року, затвердженого на підставі рішення Дубенської міської ради №1956 від 21.01.2022 "Про доповнення Переліку об'єктів нерухомого майна територіальної громади м. Дубно, що підлягають приватизації шляхом продажу через електронний аукціон, який затверджений рішенням міської ради від 12.11.2021 №1602", та рішення Дубенської міської ради від 12.04.2023 № 2799 "Про приватизацію та затвердження умов продажу об?єкта комунальної власності - приміщення їдальні, що знаходиться за адресою: м.Дубно, вул.Млинівська, 69, шляхом продажу через електронний аукціон", уклали цей договір купівлі-продажу об'єкта малої приватизації (договір) про таке.
1. Предмет Договору.
1.1. Продавець зобов'язується передати у власність Покупця об'єкт малої приватизації - приміщення їдальні - окремо розташовану двоповерхову цегляну будівлю, загальною площею 735,8 кв.м, що знаходиться за адресою: 35600, Рівненська область, м. Дубно, вул. Млинівська, 69 (Об'єкт приватизації), а Покупець зобов'язується прийняти Об'єкт приватизації та виконати визначені в Договорі умови.
Продавець підтверджує, що Покупець сплатив у повному обсязі ціну продажу Об'єкта приватизації, визначену за результатами електронного аукціону № SPE001-UA-20230509-68919, яка становить 498 001 (чотириста дев'яносто вісім тисяч одна) гривня 20 копійок з ПДВ, у тому числі ПДВ становить 83 000 (вісімдесят три тисячі) гривень 20 копійок.
Об'єкт приватизації належить територіальній громаді м. Дубно Рівненської області в особі Дубенської міської ради на праві комунальної власності, згідно зі Свідоцтвом про право власності на нерухоме майно, виданим Виконавчим комітетом Дубенської міської ради від 21.05.2007 на підставі рішення Виконавчого комітету Дубенської міської ради №252 від 03.04.2007.
Право власності на відчужуваний Об?єкт приватизації заресстроване Комунальним підприємством "Архітектор" Дубенської міської ради від 21.05.2007, реєстраційний номер 18918264.
1.2. Земельна ділянка загальною площею 7,6824 га на якій розташований Об'єкт приватизації, не є предметом купівлі-продажу за цим Договором, належить на праві власності Продавцю та передана Приватному акціонерному товариству "Дубенський завод гумово - технічних виробів" (ідентифікаційний код 02971506) у постійне користування. Кадастровий номер земельної ділянки: 5610300000:01:001:0720.
Питання землекористування Покупець вирішує самостійно в установленому чинним законодавством порядку, після переходу до Покупця права власності на Об'єкт приватизації.
2. Набуття права власності.
2.1. Право власності на Об'єкт приватизації переходить до Покупця з моменту нотаріального посвідчення цього Договору та державної реєстрації в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно.
3. Передача Об'єкта приватизації.
3.1. Передача Об'єкта приватизації Покупцю здійснюється Продавцем в день укладання цього Договору.
3.2. Передача Об'єкта приватизації Продавцем і прийняття його Покупцем засвідчуються актом приймання - передачі, який підписується Сторонами та скріплюється їх печатками (за наявності).
4. Обов'язки та права Сторін.
4.1. Кожна Сторона зобов'язується виконувати обов'язки, покладені на неї цим Договором, не перешкоджати іншій Стороні у виконанні її обов'язків і має право вимагати від іншої Сторони виконання належним чином її обов'язків, передбачених умовами Договору.
4.2. Сторона, яка порушила взяті відповідно до цього Договору зобов'язання, повинна усунути ці порушення.
4.3. Порушенням зобов'язання за цим Договором є його невиконання або неналежне виконання умов, визначених цим Договором.
5. Обов'язки Покупця.
5.1. Покупець зобов'язаний прийняти Об'єкт приватизації за актом приймання - передачі в установлений Договором строк.
5.2. Покупець зобов'язаний надавати на вимогу Продавця інформацію, необхідну для здійснення ним контролю за виконанням умов цього Договору.
5.3. Відчуження Об'єкта приватизації (його частини) до повного виконання умов Договору, можливо виключно за згодою Продавця.
5.4. Зобов'язання, визначені у цьому Договорі, зберігають свою дію для осіб, які придбавають Об'єкт приватизації у разі його подальшого відчуження протягом строку дії таких зобов'язань.
5.5. У разі подальшого відчуження Об'єкта приватизації до нового власника переходять зобов'язання Покупця, передбачені Договором і не виконані на дату такого відчуження.
У цьому випадку новий власник у двотижневий строк з дня переходу до нього права власності на такий об'єкт зобов'язаний подати Продавцю копії документів, що підтверджують перехід до нього права власності.
Такий новий власник Об'єкта приватизації повинен відповідати вимогам до покупців об'єктів приватизації, встановленим ст. 8 Закону України "Про приватизацію державного і комунального майна".
6. Обов'язки Продавця.
6.1. Продавець зобов'язаний:
- передати Покупцю Об'єкт приватизації за актом приймання - передачі;
- здійснювати контроль за виконанням умов цього Договору в порядку, встановленому законодавством України.
7. Відповідальність Покупця.
7.1. У разі невиконання або неналежного виконання умов цього Договору Покупець несе відповідальність, встановлену цим Договором та законодавством України.
7.2. За недопущення уповноважених працівників Продавця, протидію чи перешкоджання проведенню ними перевірки дотримання умов цього Договору на Покупця може бути накладено штраф у розмірі 1 000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян за кожний встановлений факт порушення.
7.3. Сплата штрафних санкцій не звільняє Покупця від виконання договірних зобов'язань у період дії умов Договору.
8. Ризик випадкової загибелі Об'єкта приватизації.
8.1. Ризик випадкової загибелі або випадкового псування Об'єкта приватизації несе Покупець з моменту переходу до нього права власності на Об'єкт приватизації.
9. Зміни умов Договору та його розірвання.
9.1. Внесення змін до Договору здійснюється відповідно до вимог законодавства тільки за згодою Сторін у порядку, встановленому законодавством України, шляхом укладення договору про внесення змін до Договору.
9.2. Договір може бути розірваний на вимогу однієї із Сторін, в тому числі за рішенням суду, в разі невиконання іншою Стороною зобов'язань, передбачених цим Договором, у визначені Договором строки.
У разі розірвання в судовому порядку Договору у зв'язку з невиконанням Покупцем договірних зобов'язань, Об'єкт приватизації підлягає поверненню у власність Продавця у встановленому законодавством порядку.
9.3. Виключними умовами для розірвання Договору Об'єкта приватизації в порядку, передбаченому законодавством та Договором, є:
- невиконання умов продажу Об'єкта приватизації Продавцем та договірних зобов'язань Покупцем, в установлений Договором строк;
- подання органу приватизації неправдивих відомостей;
- сплата за Об'єкт приватизації коштів, отриманих з порушенням вимог законодавства, яке регулює відносини у сфері запобігання легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення;
- продаж або в інший спосіб відчуження Покупцем Об?єкта приватизації (його частини) особам, визначеним ч. 2 ст. 8 Закону України "Про приватизацію державного і комунального майна", протягом виконання зобов'язань за Договором.
10. Підстави звільнення від відповідальності.
10.1. Сторони звільняються від відповідальності за невиконання чи неналежне виконання зобов'язань за цим Договором в разі виникнення форс-мажорних обставин (обставин непереборної сили), які не існували під час укладання цього Договору та виникли поза волею Сторін, які об'єктивно унеможливлюють виконання зобов'язань, передбачених умовами цього Договору, та які прямо передбачені Законом України "Про торгово -промислові палати в Україні".
10.2. Сторона, що не може виконувати зобов'язання за цим Договором унаслідок дії обставин непереборної сили, повинна протягом п'яти робочих днів з моменту, коли їй стало відомо про їх виникнення, повідомити про це іншу Сторону у письмовій формі.
Сторона повідомляє іншу Сторону про закінчення форс-мажорних обставин (обставин непереборної сили) протягом двох робочих днів з дня, коли їй стало відомо про їх закінчення.
У разі виконання умов, зазначених у цьому пункті, перебіг терміну (строку) виконання зобов'язань продовжується на строк дії форс-мажорних обставин (обставин непереборної сили).
10.3. Доказом виникнення та закінчення обставин непереборної сили та строку їх дії є відповідні документи, які видаються Торгово - промисловою палатою України або уповноваженими нею регіональними торгово-промисловими палатами.
11. Розв'язання спорів.
11.1. Усі спори, що виникають при виконанні зобов'язань за цим Договором, вирішуються або шляхом переговорів, або в судовому порядку.
11.2. Усі спори, що виникають при виконанні зобов'язань за цим Договором, крім спорів, які виникають із публічно-правових відносин та віднесені до компетенції адміністративних судів, вирішуються господарським судом у порядку, встановленому Господарським процесуальним кодексом України.
12. Антикорупційне застереження.
12.1. Сторони визначають та підтверджують, що вони впроваджують політику повної нетерпимості до неправомірної вигоди, корупції, неправомірних виплат за сприяння або спрощення формальностей у зв'язку з виконанням цього Договору, неправомірних виплат за забезпечення більш швидкого вирішення тих чи інших питань. Сторони керуються у своїй діяльності законодавством, спрямованим на запобігання та уникнення ситуацій, предметом яких є неправомірна вигода і корупція зокрема.
12.2. Сторони гарантують, що їм самим, їхнім працівникам та уповноваженим представникам заборонено пропонувати, давати або обіцяти надати будь-яку неправомірну вигоду (грошові кошти, цінні подарунки тощо) будь-яким особам (включаючи, серед іншого, службовим особам, уповноваженим особам юридичних осіб, державним службовцям), а також вимагати отримання, приймати або погоджуватись прийняти від будь-якої особи, прямо чи опосередковано, будь-яку неправомірну вигоду (грошові кошти, цінні подарунки тощо).
13. Прикінцеві положення.
13.1. Усі витрати, пов'язані з укладенням цього Договору та його нотаріальним посвідченням, бере на себе Покупець.
13.2. Цей Договір набуває чинності з дати його підписання Сторонами та нотаріального посвідчення.
13.3. Цей Договір складений при повному розумінні Сторонами його умов та термінології українською мовою у чотирьох автентичних примірниках, які мають однакову юридичну силу. Два примірники цього Договору зберігаються у Продавця, один примірник - у Покупця, один примірник - у нотаріуса, який посвідчив цей Договір.
13.4. Договір діє до виконання у повному обсязі Покупцем зобов'язань, передбачених Договором, що підтверджено Продавцем у встановленому законодавством порядку, якщо Договір не буде раніше виконаний або припинений згідно із законодавством України та умовами Договору.
14. Реквізити та підписи Сторін.
ПРОДАВЕЦЬ: Дубенська міська рада, в особі Управління економіки і власності Дубенської міської ради, місцезнаходження: 35603, Україна, Рівненська область, м. Дубно, вул. Замкова, буд. 4. Начальник Управління економіки і власності Дубенської міської ради __________________Мирослава ПіддубникПОКУПЕЦЬ: Товариство з обмеженою відповідальністю "Галант ЛТД" місцезнаходження: 35600, Україна, Рівненська область, м. Дубно, вул. Шевченка, буд. 2. Директор ТОВ "Галант ЛТД" ____________________Олександр Масюк ».
Визнати укладеним між Товариством з обмеженою відповідальністю "Галант ЛТД" та Дубенською міською радою в особі Управління економіки і власності Дубенської міської ради акт приймання-передачі об?єкта малої приватизації: приміщення їдальні - окремо розташованої двоповерхової цегляної будівлі загальною площею 735,8 кв. м, що знаходиться за адресою: 35600, Рівненська область, м. Дубно, вул. Млинівська, 69, за результатами електронного аукціону № SPE001-UA-20230509-68919, оприлюдненого на офіційному вебсайті адміністратора електронної торгової системи - Державного підприємства "ПРОЗОРРО.ПРОДАЖІ", в такій редакції:
« АКТ
приймання - передачі об'єкта малої приватизації:
приміщення їдальні - окремо розташованої двоповерхової цегляної будівлі,
загальною площею 735,8 кв. м, що знаходиться за адресою:
35600, Рівненська область, м.Дубно, вул.Млинівська, 69,
за результатами електронного аукціону №SPE001-UA-20230509-68919
м. Дубно, Дубенський район, Рівненська область, Україна,
_________________________________дві тисячі двадцять п'ятого року.
Ми, що нижче підписалися, Дубенська міська рада, місцезнаходження: м. Дубно, Рівненська область, вул. Замкова, буд. 4, ідентифікаційний код 05391063, в особі Управління економіки і власності Дубенської міської ради, місцезнаходження: м. Дубно, Рівненська область, вул. Замкова, буд. 4, ідентифікаційний код 34134055 (Продавець), від імені якого на підставі Положення про Управління економіки і власності Дубенської міської ради, затвердженого рішенням міської ради від 12.02.2021 № 291, розпорядження міського голови №20-к від 01.02.2016 "Про переведення Піддубник М.М." діє начальник Управління Піддубник Мирослава Мирославівна, ідентифікаційний номер НОМЕР_1 , місце проживання зареєстровано за адресою: АДРЕСА_1 , з однієї сторони, та Товариство з обмеженою відповідальністю "Галант ЛТД", місцезнаходження: м. Дубно Рівненська область, вул .Шевченка, буд. 2, ідентифікаційний код 2330813 (Покупець), в особі директора Масюка Олександра Володимировича, ідентифікаційний номер НОМЕР_2 , місце проживання зареєстровано за адресою: АДРЕСА_2 , і діє на підставі Статуту, з другої сторони, далі за текстом разом іменуються "Сторони", а кожен окремо - "Сторона", склали цей акт приймання-передачі об?єкта малої приватизації (Акт) про таке:
1. Відповідно до розділів 2, 3 та 6 договору купівлі-продажу об'єкта малої приватизації: приміщення їдальні - окремо розташованої двоповерхової цегляної будівлі, загальною площею 735,8 кв.м, за адресою: 35600, Рівненська область, м. Дубно, вул. Млинівська, 69, за результатами електронного аукціону (без умов) №SPE001-UA-20230509-68919, Продавець передає, а Покупець приймає у власність об'єкт малої приватизації: приміщення їдальні - окремо розташовану двоповерхову цегляну будівлю, загальною площею 735,8 кв.м, що знаходиться за адресою: 35600, Рівненська область, м. Дубно, вул. Млинівська, 69, ціна продажу якого відповідно за Договором складає 498 001 (чотириста дев'яносто вісім тисяч одна) гривня 20 копійок з ПДВ, у тому числі ПДВ становить 83 000 (вісімдесят три тисячі) гривень 20 копійок.
2. Підписання цього Акту Продавець засвідчує, що Покупець своєчасно та у повному обсязі сплатив ціну продажу об'єкта малої приватизації, визначену за результатами електронного аукціону № SPE001-UA-20230509-68919.
3. Цей Акт підписали:
ПРОДАВЕЦЬ: Дубенська міська рада, в особі Управління економіки і власності Дубенської міської ради місцезнаходження: 35603, Україна, Рівненська область, м. Дубно, вул. Замкова, буд. 4. Начальник Управління економіки і власності Дубенської міської ради __________________Мирослава ПіддубникПОКУПЕЦЬ: Товариство з обмеженою відповідальністю "Галант ЛТД" місцезнаходження: 35600, Україна, Рівненська обл., м. Дубно, вул. Шевченка, буд. 2. Директор ТОВ "Галант ЛТД" ____________________Олександр Масюк ».
Позивач: Товариство з обмеженою відповідальністю "Галант ЛТД" (35600, Рівненська область, м. Дубно, вул. Шевченка, буд. 2, ідентифікаційний код 23308137).
Відповідач-1: Дубенська міська рада Рівненської області (35600, Рівненська область, м. Дубно, вул. Замкова, буд.4, ідентифікаційний код 05391063).
Відповідач-2: Управління економіки і власності Дубенської міської ради Рівненської області (35600, Рівненська область, м. Дубно, вул. Замкова, буд. 4, ідентифікаційний код 34134055).
Рішення господарського суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду (ч. 1, 2 ст. 241 ГПК України).
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було проголошено скорочене (вступну та резолютивну частини) рішення суду або якщо розгляд справи (вирішення питання) здійснювався без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення (ч. 1 ст. 256 ГПК України).
Інформацію у справі, що розглядається, можна отримати на сторінці суду на офіційному вебпорталі судової влади України в мережі Інтернет за: http://rv.arbitr.gov.ua/sud5019/.
Повне судове рішення складене та підписане 05.08.2025.
Суддя О. Андрійчук