вул. Володимира Винниченка 1, м. Дніпро, 49505
E-mail: inbox@dp.arbitr.gov.ua, тел. (056) 377-18-49, fax (056) 377-38-63
04.08.2025м. ДніпроСправа № 917/211/25
Господарський суд Дніпропетровської області у складі головуючого судді Перової О.В., за участю секретаря судового засідання Карпенка М.О., розглянувши за правилами загального позовного провадження у відкритому судовому засіданні матеріали справи
за позовом Комунального некомерційного підприємства "Карлівська лікарня ім.Л.В. Радевича", 39500, Полтавська область, Полтавський район, м.Карлівка, вул.Радевича, буд.2, код ЄДРПОУ 01999299
до Товариства з обмеженою відповідальністю "Квінтіс пром 12", 49031, м.Дніпро, пр.Поля Олександра, 59, код ЄДРПОУ 34933742
про визнання недійсними додаткових угод та стягнення 289 053,70грн
Представники сторін:
від позивача: не з'явився
від відповідача: не з'явився
Комунальне некомерційне підприємство "Карлівська лікарня ім.Л.В.Радевича" звернулося до Господарського суду Полтавської області із позовною заявою до Товариства з обмеженою відповідальністю "Квінтіс пром 12" про визнання недійсними додаткових угод та стягнення 289 053,70грн.
Також позивач просить суд стягнути з відповідача понесені судові витрати.
Відповідно до Протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 31.01.2025 справу № 917/211/25 передано на розгляд судді Пушко І.І.
Ухвалою Господарського суду Полтавської області від 04.02.2025 матеріали справи № 917/211/25 за позовом Комунального некомерційного підприємства "Карлівська лікарня ім.Л.В.Радевича" до Товариства з обмеженою відповідальністю "Квінтіс пром 12" про визнання недійсними додаткових угод та стягнення 289 053,70грн передано за територіальною підсудністю до Господарського суду Дніпропетровської області (49000, м.Дніпро, вул.Володимира Винниченка, 1А).
Відповідно до Протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 25.02.2025 справу № 917/211/25 передано на розгляд судді Скриннікової Н.С.
Ухвалою Господарського суду Дніпропетровської області від 10.03.2025 прийнято позовну заяву до розгляду та відкрито провадження у справі в порядку загального позовного провадження.
Ухвалою Господарського суду Дніпропетровської області від 10.04.2025 закрито підготовче провадження та призначено справу до судового розгляду по суті в засіданні на 08.05.2025.
Ухвалою Господарського суду Дніпропетровської області від 08.05.2025 відкладено розгляд справи та призначено судове засідання на 19.06.2025.
Розпорядженням керівника апарату від 03.07.2025 № 224 було призначено повторний автоматизований розподіл справи у зв'язку зі звільненням з посади судді Скриннікової Н.С.
Автоматизованою системою документообігу суду для розгляду справи № 917/211/25 визначено суддю Перову Олену Володимирівну, що підтверджується протоколом автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 03.07.2025.
Ухвалою Господарського суду Дніпропетровської області від 04.07.2025 прийнято справу № 917/211/25 до розгляду за правилами загального позовного провадження та призначено судове засідання на 04.08.2025 об 15год 00хв.
30.07.2025 до канцелярії суду через систему «Електронний суд» від позивача надійшла заява про розгляд даної справи без її участі.
У судове засідання позивач не з'явився, про місце, день та час судового засідання був належним чином повідомлений, причини неявки суду повідомив.
Щодо дотримання прав відповідача під час розгляду даної справи судом.
Відповідно до частини третьої статті 120 Господарського процесуального кодексу України виклики і повідомлення здійснюються шляхом вручення ухвали в порядку, передбаченому цим Кодексом для вручення судових рішень.
Частиною сьомою статті 6 Господарського процесуального кодексу України передбачено, що особі, яка зареєструвала електронний кабінет в Єдиній судовій інформаційно-комунікаційній системі або її окремій підсистемі (модулі), що забезпечує обмін документами, суд вручає будь-які документи у справах, в яких така особа бере участь, виключно в електронній формі шляхом їх направлення до електронного кабінету такої особи, що не позбавляє її права отримати копію судового рішення у паперовій формі за окремою заявою.
Оскільки відповідачем не було дотримано вимог частини сьомої статті 6 ГПК України, на його адресу судом були направлені рекомендованою поштою з повідомленням ухвали Господарського суду Дніпропетровської області від 04.02.2025, 10.03.2025, 10.04.2025, 08.05.2025, 04.07.2025. Згадані поштові конверти були повернуті з ухвалами суду до суду з відміткою Укрпошти «адресат відсутній за вказаною адресою».
Крім того, суд наголошує, що за змістом статей 2, 4 Закону України "Про доступ до судових рішень" убачається, що кожен має право на доступ до судових рішень у порядку, визначеному цим Законом. Усі судові рішення є відкритими та підлягають оприлюдненню в електронній формі. Для реалізації права доступу до судових рішень, внесених до Реєстру, користувачу надаються можливості пошуку, перегляду, копіювання та роздрукування судових рішень або їхніх частин.
Так, згідно з даними Єдиного державного реєстру судових рішень, зокрема, ухвалу Господарського суду Дніпропетровської області від 10.03.2025 (https://reyestr.court.gov.ua/ Review/125730787) надіслано судом 10.03.2025, зареєстровано в реєстрі 11.03.2025 та забезпечено надання загального доступу 12.03.2025, а тому у відповідача були всі дані, необхідні для пошуку та відстеження руху справи, а також поданими у ній заявами по суті справи, а також реальна можливість отримання такої інформації також із вказаного відкритого джерела (у Єдиному державному реєстрі судових рішень).
Отже відповідач не був позбавлений права та можливості ознайомитись з ухвалами Господарського суду Дніпропетровської області по даній справі.
Більше того, права відповідача, як учасника справи, не можуть забезпечуватись за рахунок порушення права позивача на розумність строків розгляду справи судом (на своєчасне вирішення спору судом), що є безпосереднім завданням господарського судочинства, та яке відповідно до норм частини другої статті 2 Господарського процесуального кодексу України превалює над будь-якими іншими міркуваннями в судовому процесі.
Під час розгляду справи судом досліджені письмові докази, що містяться в матеріалах справи.
У судовому засіданні 04.08.2025 ухвалено рішення.
Суд, розглянувши наявні в матеріалах справи докази, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позовна заява, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті,
21.12.2020 Комунальним некомерційним підприємством "Карлівська лікарня ім.Л.В.Радевича" проведено відкриті торги щодо закупівлі природного газу ДК 021:2015:09123000-7: природний газ в кількості 170 000 м 3 (ідентифікатор Prozorro UA-2020-12-04-015347-b).
Згідно реєстру отриманих пропозицій учасниками торгів стали: ТОВ «Сервіс Групп ЛТД» та ТОВ «Екотехноінвест».
За результатом проведених торгів переможцем вказаного аукціону визначено Товариство з обмеженою відповідальністю "Ехотехінвест" з остаточною ціновою пропозицією 832 830,00грн з ПДВ.
Відповідно до даних з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань 15.12.2022 Товариством з обмеженою відповідальністю "Ехотехінвест" змінено назву на Товариство з обмеженою відповідальністю "Квінтіс Пром 12", а також змінено місцезнаходження на м.Дніпро, пр.Поля Олександра, 59.
11.01.2021 між Комунальним некомерційним підприємством "Карлівська лікарня ім.Л.В.Радевича" (далі - позивач, споживач) та Товариством з обмеженою відповідальністю "Ехотехінвест" (далі - відповідач, постачальник) був укладений укладено договір № 1/21 поставки природного газу (а.с.25-29).
Відповідно до пункту 1.1. договору постачальник зобов'язується поставити споживачу у 2021 році товар: природний газ (код за ДК 021:2015:09120000-6 - газове паливо (природний газ)) (далі - газ) в обсягах і порядку, передбачених даним договором, а споживач зобов'язується прийняти газ та оплатити постачальнику його вартість у розмірах, строках, порядку та на умовах, передбачених даним договором.
Умови договору відповідають змісту тендерної пропозиції постачальника (у тому числі ціни за одиницю товару), що подана в рамках здійснення/проведення процедури закупівлі споживачем згідно Закону України «Про публічні закупівлі» № 922-VIII від 25.12.2015 року зі змінами (підпункт 1.1.1. пункту 1.1. договору).
Постачальник передає споживачу газ в обсягах 170 000 куб.м., в тому числі по місяцях: січень - 32,0 м 3, лютий - 30,0 м 3, березень - 30,0 м 3, квітень - 10,0 м 3, травень - 0,5 м 3, червень - 0,5 м 3, липень - 0,5 м 3, серпень - 0,5 м 3, вересень - 1,0 м 3, жовтень - 9,0 м 3, листопад - 26,0 м 3, грудень - 30,0 м 3 . Дані обсяги є плановими та можуть зменшуватися або збільшуватися залежно ід реального фінансування видатків та потреб споживача. Постачання газу здійснюється для потужностей споживача за наступною адресою: 39500, Полтавська область, м.Карлівка, вул.Радевича, 2 (пункт 1.2. договору).
Обсяги постачання газу постачальником споживачу в кожному розрахунковому періоді (місяці) визначаються на підставі письмової заявки споживача постачальнику і можуть відрізнятись від обсягів зазначених в п.1.2. цього договору (підпункт 1.2.1. пункту 1.2. договору).
Зміна обсягів постачання/споживання газу визначається в додаткових угодах до даного договору (підпункт 1.2.2. пункту 1.2. договору).
Загальна вартість даного договору складає 832 830,00грн, в тому числі ПДВ: 138 805,00грн (пункт 2.1. договору).
Ціна за 1 000,0 кубічних метрів газу на момент укладення даного договору, з врахуванням вартості плати за потужність та без ПДВ складає 4 082,50грн, крім того ПДВ 20 % - 816,50грн. Разом 4 899,00грн. Вартість договору може бути зменшена за взаємною згодою сторін (пункт 2.2. договору).
Місячна вартість газу визначається як добуток ціни газу, що визначено у п.2.1. договору, на кількість газу, реалізованого у відповідному місяці. Загальна вартість газу за цим договором визначається, як сума місячних вартостей газу (пункт 2.3. договору).
Зміна ціни природного газу визначається в додаткових угодах до даного договору, у відповідності до вимог Закону України «Про публічні закупівлі» (пункт 2.4. договору).
Зміна ціни на газ, що відбувається у зв'язку з набранням чинності відповідних нормативно-правових актів органів державної влади України, НКРЕКП. ПАТ «Укртрансгаз», НАК «Нафтогаз України», зміни біржових котирувань або показників Platts, збільшенням ціни реалізації газу газовидобувними підприємствами України, або імпортерами природного газу, які впливають на ціну та є угодами до договору.
Сторони мають право змінити ціну за одиницю товару не більше як на 10 відсотків у разі коливання ціни такого товару на ринку за умови. що зазначена зміна не призведе до збільшення суми, визначеної в договорі, а також з інших підстав визначених законодавством України.
Положення пункту 2.5. розділу ІІ даного договору в частині зміни ціни за одиницю товару не більше як на 10 відсотків у разі коливання ціни такого товару на ринку за умови, що зазначена зміна не призведе до збільшення суми, визначеної в договорі, може бути застосоване виключно у випадку реального коливання (підвищення) цін на товар, що закуповується, за умови надання постачальником відповідних підтверджуючих документів, а саме: довідка із Управління статистики про стан цін або Торгово-промислової палати або іншою компетентною на це установою про стан цін із зазначеним коефіцієнтом підвищення цін. Підвищення здійснюється не більше ніж на розмір коефіцієнту підвищення ринкової ціни (пункт 2.5. договору).
У разі зміни ціни на газ, споживач протягом 5-ти днів із дати отримання від постачальника додаткових угод, зобов'язаний належним чином оформити та направити постачальнику його екземпляр додаткової угоди, або обґрунтовану відмову від підписання такої угоди (пункт 2.6. договору).
Пунктом 3.1. договору сторони передбачили порядок оплати. який встановлюється наступним чином:
3.1.1. Споживач зобов'язаний сплатити вартість місячного обсягу газу на рахунок постачальника на наступних умовах:
3.1.2. У разі зменшення або збільшення місячного обсягу споживання споживачем газу порівняно із замовленим обсягом, оплата розраховується наступним чином:
3.1.2.1. При зменшенні місячного обсягу споживання газу споживачем - залишок грошових коштів зараховується в оплату за наступний місяць поставки, з урахуванням положень п.2.1., п.п.3.1.1. даного договору.
3.1.2.2. При збільшенні споживання місячного обсягу газу, споживач зобов'язаний провести оплату за обсяг газу, на який збільшиться поставка, з урахуванням положень п.2.1., п.п.3.1.1. даного договору.
Приймання-передача газу, поставленого постачальником та прийнятого споживачем у звітному місяці, оформлюється шляхом підписання та скріплення печаткою щомісячних актів приймання-передачі, які є невід'ємними частинами цього договору, і які є підставою для остаточних розрахунків між сторонами (пункт 4.3. договору).
Договір набирає чинності з моменту його підписання і діє до 31 грудня 2021 року, а в частині невиконаних зобов'язань до їх повного виконання сторонами (пункт 10.1. договору).
Відповідно до умов пункту 11.1. договору умови цього договору не повинні відрізнятися від змісту тендерної пропозиції. Істотні умови цього договору не можуть змінюватися після його підписання до виконання сторонами своїх зобов'язань у повному обсязі, крім випадків передбачених ст.41 Закону України «Про публічні закупівлі», а саме:
11.1.2. зменшення обсягів закупівлі, зокрема з урахуванням фактичного обсягу видатків замовника;
11.1.2. збільшення ціни за одиницю товару до 10 відсотків пропорційно збільшенню ціни такого товару на ринку у разі коливання ціни такого товару на ринку за умови, що така зміна не призведе до збільшення суми, визначеної в договору про закупівлю;
11.1.3. покращення якості предмета закупівлі, за умови що таке покращення не призведе до збільшення суми, визначеної в договорі про закупівлю;
11.1.4. продовження строку дії договору про закупівлю та строку виконання зобов'язань щодо передачі товару, виконання робіт, надання послуг у разі виникнення документально підтверджених об'єктивних обставин, що спричинили таке продовження, у тому числі обставин непереборної сили, затримки фінансування витрат замовника, за умови що такі зміни не призведуть до збільшення суми, визначеної в договорі про закупівлю;
11.1.5. погодження зміни ціни в договорі про закупівлю в бік зменшення (без зміни кількості (обсягу) та якості товарів, робіт і послуг), у тому числі у разі коливання ціни товару на ринку;
11.1.6. зміни ціни в договорі про закупівлю у зв'язку зі зміною ставок податків і зборів та/або зміною умов щодо надання пільг з оподаткування - пропорційно до зміни таких ставок та/або пільг з оподаткування;
11.1.7. зміни встановленого згідно із законодавством органами державної статистики індексу споживчих цін, зміни курсу іноземної валюти, зміни біржових котирувань або показників PLATTS, ARGUS регульованих цін (тарифів) і нормативів, що застосовуються в договорі про закупівлю, у разі встановлення в договорі про закупівлю порядку зміни ціни;
11.1.8. зміни умов у зв'язку із застосуванням положень частини шостої статті 41 Закону.
Протягом січня - жовтня 2021 року сторонами укладено 22 додаткові угоди, якими внесені зміни до договору № 1/21 поставки природного газу від 11.01.2021 в частині вартості природного газу, а саме:
- додатковою угодою № 1 від 12.01.2021 ціну природного газу за 1 000 куб.м. збільшено до 5 388,42грн, з урахуванням ПДВ (а.с.30);
- додатковою угодою № 2 від 16.01.2021 ціну природного газу за 1 000 куб.м. збільшено до 5 927,28грн, з урахуванням ПДВ (а.с.31);
- додатковою угодою № 3 від 18.01.2021 ціну природного газу за 1 000 куб.м. збільшено до 6 519,96грн, з урахуванням ПДВ (а.с.32);
- додатковою угодою № 4 від 20.01.2021 ціну природного газу за 1 000 куб.м. збільшено до 7 171,32грн, з урахуванням ПДВ (а.с.33);
- додатковою угодою № 5 від 25.01.2021 ціну природного газу за 1 000 куб.м. збільшено до 7 882,32грн, з урахуванням ПДВ (а.с.34);
- додатковою угодою № 6 від 08.04.2021 ціну природного газу за 1 000 куб.м. збільшено до 8 676,36грн, з урахуванням ПДВ (а.с.35);
- додатковою угодою № 7 від 19.04.2021 ціну природного газу за 1 000 куб.м. збільшено до 9 344,40грн, з урахуванням ПДВ (а.с.36);
- додатковою угодою № 8 від 14.05.2021 ціну природного газу за 1 000 куб.м. збільшено до 10 277,90грн, з урахуванням ПДВ (а.с.37);
- додатковою угодою № 9 від 24.05.2021 ціну природного газу за 1 000 куб.м. збільшено до 11 202,90грн, з урахуванням ПДВ (а.с.38);
- додатковою угодою № 10 від 02.07.2021 ціну природного газу за 1 000 куб.м. збільшено до 12 322,02грн, з урахуванням ПДВ (а.с.39);
- додатковою угодою № 11 від 13.07.2021 ціну природного газу за 1 000 куб.м. збільшено до 13 552,98грн, з урахуванням ПДВ (а.с.40);
- додатковою угодою № 12 від 19.07.2021 ціну природного газу за 1 000 куб.м. збільшено до 14 501,64грн, з урахуванням ПДВ (а.с.41);
- додатковою угодою № 14 від 05.08.2021 ціну природного газу за 1 000 куб.м. збільшено до 15 927,12грн, з урахуванням ПДВ (а.с.44);
- додатковою угодою № 15 від 18.08.2021 ціну природного газу за 1 000 куб.м. збільшено до 17 360,52грн, з урахуванням ПДВ (а.с.45);
- додатковою угодою № 16 від 07.09.2021 ціну природного газу за 1 000 куб.м. збільшено до 18 836,16грн, з урахуванням ПДВ (а.с.46);
- додатковою угодою № 17 від 13.09.2021 ціну природного газу за 1 000 куб.м. збільшено до 20 606,76грн, з урахуванням ПДВ (а.с.47);
- додатковою угодою № 18 від 21.09.2021 ціну природного газу за 1 000 куб.м. збільшено до 22 461,36грн, з урахуванням ПДВ (а.с.48);
- додатковою угодою № 19 від 22.09.2021 ціну природного газу за 1 000 куб.м. збільшено до 24 705,24грн, з урахуванням ПДВ (а.с.49);
- додатковою угодою № 20 від 27.09.2021 ціну природного газу за 1 000 куб.м. збільшено до 27 173,28грн, з урахуванням ПДВ (а.с.50);
- додатковою угодою № 21 від 05.10.2021 ціну природного газу за 1 000 куб.м. збільшено до 29 887,86грн, з урахуванням ПДВ (а.с.51).
Водночас сторонами були укладені додаткові угоди до договору № 1/21 поставки природного газу від 11.01.2021, які не стосуються внесення змін в частині ціни за одиницю газу, а саме: № 22 від 13.10.2021, № 9 від 04.06.2021 (а.с.52-53).
14.12.2021 сторонами укладено додаткову угоду № 22 до договору № 1/21 поставки природного газу від 11.01.2021, якою вирішено зменшити загальну вартість договору на 25 172,99грн, внести зміни до пункту 2.1. договору та викласти даний пункт в наступній редакції : « 2.1. Загальна вартість даного договору складає 807 657,01,00грн, в тому числі ПДВ: 134 609,50грн» (а.с.54).
Докази, які б свідчили про припинення дії договору в матеріалах справи відсутні, а отже договір є чинним.
Договір та додаткові угоди підписані сторонами та скріплені печатками без зауважень та заперечень до нього.
Згідно зі статтею 204 Цивільного кодексу України правочин є правомірним, якщо його недійсність прямо не встановлена законом або якщо він не визнаний судом недійсним.
На виконання умов договору Товариство з обмеженою відповідальністю "Квінтіс пром 12" надало Комунальному некомерційному підприємству "Карлівська лікарня ім.Л.В.Радевича" послуги з передачі природного газу, що підтверджується актами приймання-передачі послуги № 1607 від 12.03.2021 на суму 250 422,61грн (за період з 01.02.2021 по 28.02.2021), № 794 від 02.03.2021 на суму 17 895,48грн (за період з 12.01.2021 по 15.01.2021), № 795 від 02.03.2021 на суму 14 450,89грн (за період з 16.01.2021 по 17.01.2021), № 797 від 02.03.2021 на суму 17 662,70грн (за період з 18.01.2021 по 19.01.2021), № 798 від 02.03.2021 на суму 14 450,89грн (за період з 20.01.2021 по 24.01.2021), № 798 від 02.03.2021 на суму 49 977,29 (за період з 20.01.2021 по 24.01.2021), № 800 від 02.03.2021 на суму 69 536,09грн (за період з 25.01.2021 по 21.01.2021), № 2409 від 13.04.2021 на суму 238 235,50грн (за період з 01.03.2021 по 31.03.2021), № 3312 від 13.05.2021 на суму 59 617,27грн (за період з 01.04.2021 по 30.04.2021), № 4141 від 15.06.2021 на суму 349,45грн, № 4142 від 05.06.2021 на суму 4 290,71грн (за період з 10.05.2021 по 31.05.2021), № 4772 від 13.07.2021 на суму 1 232,21грн (за період з 20.06.2021 по 30.06.2021), № 4771 від 13.07.2021 на суму 2 498,24грн (за період з 01.06.2021 по 19.06.2021), № 5564 від 12.08.2021 на суму 149,09грн (за період з 01.07.2021 по 28.07.2021), № 6614 від 14.09.2021 на суму 286,69грн (за період з 01.08.2021 по 10.08.2021), № 6615 від 14.09.2021 на суму 1 666,61грн (за період з 11.08.2021 по 31.08.2021), № 7582 від 13.10.2021 на суму 320.22грн (за період з 01.09.2021 по 06.09.2021), № 7583 від 13.10.2021 на суму 1 545,50грн (за період з 07.09.2021 по 12.09.2021), № 7586 від 13.10.2021 на суму 6 956,36грн (за період з 21.09.2021 по 30.09.2021), № 7584 від 13.10.2021 на суму 359,83грн (за період з 13.09.2021 по 14.09.2021), № 7585 від 13.10.2021 на суму 1 729,37грн (за період з 15.09.2021 по 20.09.2021), № 8286 від 11.11.2021 на суму 11 745,92грн (за період з 01.10.2021 по 31.10.2021) (а.с.81-91).
Комунальним некомерційним підприємством "Карлівська лікарня ім.Л.В.Радевича" сплачено відповідачу за надані послуги суму у розмірі 750 927,58грн, що підтверджується платіжними дорученнями № 164 від 12.03.2021 на суму 250 422,61грн, № 437 від 15.06.2021 на суму 4 640,16грн, № 138 від 02.03.2021 на суму 169 522,45грн, № 273 від 13.04.2021 на суму 238 235,50грн, № 345 від 13.05.2021 на суму 59 617,27грн, № 484 від 13.07.2021 на суму 3 730,45грн, № № 527 від 12.08.2021 на суму 149,09грн, № 577 від 14.09.2021 на суму 1 953,30грн, № 647 від 13.10.2021 на суму 10 910,83грн, № 744 від 11.11.2021 на суму 11 745,92грн (а.с.113-122).
Комунальне некомерційне підприємство "Карлівська лікарня ім.Л.В.Радевича" покликається на те, що додаткові угоди були укладені в порушення вимог пункту 2 частини п'ятої статті 41 Закону України «Про публічні закупівлі» та підлягають визнанню недійсними відповідно до частини першої статті 215 Цивільного кодексу України.
Предметом доказування у цій справі є обставини щодо наявності підстав для визнання додаткових угод недійсними та наявність підстав для стягнення надмірно сплачених грошових коштів, одержаних на їх виконання.
Оцінюючи подані сторонами докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному та об'єктивному розгляді всіх обставин справи у їх сукупності, суд доходить висновку про задоволення позовних вимог з огляду на таке.
Згідно із частиною першою статті 11 Цивільного кодексу України цивільні права та обов'язки виникають із дій осіб, що передбачені актами цивільного законодавства, а також із дій осіб, що не передбачені цими актами, але за аналогією породжують цивільні права та обов'язки.
Відповідно до частини другої статті 11 ЦК України підставами виникнення цивільних прав та обов'язків, зокрема є договори та інші правочини.
Згідно зі статтею 173 ГК України господарським визнається зобов'язання, що виникає між суб'єктом господарювання та іншим учасником (учасниками) відносин у сфері господарювання з підстав, передбачених цим Кодексом, в силу якого один суб'єкт (зобов'язана сторона, у тому числі боржник) зобов'язаний вчинити певну дію господарського чи управлінсько-господарського характеру на користь іншого суб'єкта (виконати роботу, передати майно, сплатити гроші, надати інформацію тощо), або утриматися від певних дій, а інший суб'єкт (управнена сторона, у тому числі кредитор) має право вимагати від зобов'язаної сторони виконання її обов'язку.
У відповідності до приписів статті 509 ЦК України зобов'язанням є правовідношення, в якому одна сторона (боржник) зобов'язана вчинити на користь другої сторони (кредитора) певну дію (передати майно, виконати роботу, надати послугу, сплатити гроші тощо) або утриматися від вчинення певної дії (негативне зобов'язання), а кредитор має право вимагати від боржника виконання його обов'язку.
Одностороння відмова від зобов'язання або одностороння зміна його умов не допускається, якщо інше не встановлено договором або законом (стаття 525 ЦК України).
Згідно зі статтею 526 ЦК України зобов'язання має виконуватись належним чином відповідно до умов договору та вимог Цивільного кодексу України, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог - відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться.
Частиною першою статті 530 ЦК України передбачено, якщо у зобов'язанні встановлений строк (термін) його виконання, то воно підлягає виконанню у цей строк (термін).
Частиною першою статті 193 ГК України встановлено, що суб'єкти господарювання та інші учасники господарських відносин повинні виконувати господарські зобов'язання належним чином відповідно до закону, інших правових актів, договору, а за відсутності конкретних вимог щодо виконання зобов'язання - відповідно до вимог, що у певних умовах звичайно ставляться.
Не допускаються одностороння відмова від виконання зобов'язань, крім випадків, передбачених законом, а також відмова від виконання або відстрочка виконання з мотиву, що зобов'язання другої сторони за іншим договором не було виконано належним чином (частина сьома статті 193 ГК України).
Договором є домовленість двох або більше сторін, спрямована на встановлення, зміну або припинення цивільних прав та обов'язків. Договір є двостороннім, якщо правами та обов'язками наділені обидві сторони договору (стаття 626 ЦК України).
Правові та економічні засади здійснення закупівель товарів, робіт і послуг для забезпечення потреб держави та територіальної громади визначаються Законом України "Про публічні закупівлі".
Метою цього Закону є забезпечення ефективного та прозорого здійснення закупівель, створення конкурентного середовища у сфері публічних закупівель, запобігання проявам корупції у цій сфері, розвиток добросовісної конкуренції (преамбула).
Відповідно до статті 3 Закону України "Про публічні закупівлі" закупівлі здійснюються за такими принципами: добросовісна конкуренція серед учасників; максимальна економія та ефективність; відкритість та прозорість на всіх стадіях закупівель; недискримінація учасників; об'єктивна та неупереджена оцінка тендерних пропозицій; запобігання корупційним діям і зловживанням.
Договір про закупівлю укладається відповідно до норм Цивільного кодексу України та Господарського кодексу України з урахуванням особливостей, визначених цим Законом.
Учасник - переможець процедури закупівлі під час укладення договору повинен надати дозвіл або ліцензію на провадження певного виду господарської діяльності, якщо отримання такого дозволу або ліцензії на провадження такого виду діяльності передбачено законодавством.
Забороняється укладання договорів, що передбачають оплату замовником товарів, робіт і послуг до/без проведення процедур закупівель, крім випадків, передбачених цим Законом.
Відповідно до частин першої, другої, третьої статті 632 Цивільного кодексу України ціна в договорі встановлюється за домовленістю сторін. Зміна ціни після укладення договору допускається лише у випадках і на умовах, встановлених договором або законом. Зміна ціни в договорі після його виконання не допускається.
За частиною другою статті 189 Господарського кодексу України ціна є істотною умовою господарського договору.
Зміна або розірвання договору допускається лише за згодою сторін, якщо інше не встановлено договором або законом (частина перша статті 651 Цивільного кодексу України).
Згідно із частинами третьою, четвертою статті 653 Цивільного кодексу України у разі зміни договору зобов'язання змінюється з моменту досягнення домовленості про зміну договору, якщо інше не встановлено договором чи не обумовлено характером його зміни. Сторони не мають права вимагати повернення того, що було виконане ними за зобов'язанням до моменту зміни договору, якщо інше не встановлено договором або законом.
Відповідно до статті 655 Цивільного кодексу України за договором купівлі-продажу одна сторона (продавець) передає або зобов'язується передати майно (товар) у власність другій стороні (покупцеві), а покупець приймає або зобов'язується прийняти майно (товар) і сплатити за нього певну грошову суму.
Згідно із частинами першою, другою статті 334 Цивільного кодексу України право власності у набувача майна за договором виникає з моменту передання майна, якщо інше не встановлено договором або законом. Переданням майна вважається вручення його набувачеві або перевізникові, організації зв'язку тощо для відправлення, пересилання набувачеві майна, відчуженого без зобов'язання доставки.
Відповідно до частини четвертої статті 41 Закону України "Про публічні закупівлі" умови договору про закупівлю не повинні відрізнятися від змісту тендерної пропозиції (у тому числі ціни за одиницю товару) переможця процедури закупівлі, крім випадків визначення грошового еквівалента зобов'язання в іноземній валюті та/або випадків перерахунку ціни за результатами електронного аукціону в бік зменшення ціни тендерної пропозиції учасника без зменшення обсягів закупівлі.
Пунктами 2, 7 частини п'ятої статті 41 вказаного Закону передбачено, що істотні умови договору про закупівлю не можуть змінюватися після його підписання до виконання зобов'язань сторонами в повному обсязі, крім випадку:
- збільшення ціни за одиницю товару до 10 % пропорційно збільшенню ціни такого товару на ринку у разі коливання ціни такого товару на ринку за умови, що така зміна не призведе до збільшення суми, визначеної в договорі про закупівлю (пункт 2);
- зміни встановленого згідно із законодавством органами державної статистики індексу споживчих цін, зміни курсу іноземної валюти, зміни біржових котирувань або показників Platts, ARGUS регульованих цін (тарифів) і нормативів, що застосовуються в договорі про закупівлю, у разі встановлення в договорі про закупівлю порядку зміни ціни (пункт 7).
Закон України "Про публічні закупівлі" встановлює імперативну норму, згідно з якою зміна істотних умов договору про закупівлю може здійснюватися виключно у випадках, визначених статтею 41 цього Закону, зокрема відповідно до пункту 2 частини п'ятої наведеної норми - збільшення ціни за одиницю товару пропорційно збільшенню ціни такого товару на ринку у разі коливання ціни такого товару на ринку, при цьому не більше ніж на 10% та не збільшуючи загальну суму договору.
Згадана норма застосовується, якщо відбувається значне коливання (зростання) ціни на ринку, яке робить для однієї сторони договору його виконання вочевидь невигідним, збитковим. Для того, щоб за таких обставин не був розірваний вже укладений договір і щоб не проводити новий тендер, закон дає можливість збільшити ціну, але не більше як на 10%.
Інше тлумачення відповідної норми Закону "Про публічні закупівлі" нівелює, знецінює, робить непрозорою процедуру відкритих торгів. При цьому, кожна зміна до договору має містити окреме документальне підтвердження.
В обґрунтування необхідності підвищення ціни за одиницю товару відповідач звернувся до Київської торгово-промислової палати, яка на заяву замовника провела експертні висновки № Ц-1/4, № Ц-1/5 від 04.01.2021, № Ц-5/2 від 05.01.2021, № Ц-22/1 від 12.01.2021, № Ц-22/2 від 13.01.2021; до Харківської торгово-промислової палати, яка на заяву замовника провела експертні висновки № 659/21 від 16.03.2021, № 906/21 від 14.04.2021, № 1060/21 від 06.05.2021, № 108-Ц/21 від 10.06.2021, № 1405/21 від 23.06.2021, № 1515-1/21 від 06.07.2021, № 1718/21 від 29.07.2021, а також надала цінову довідку № 1894/21 від 13.08.2021, № 2065/21 від 31.08.2021, № 2148/21 від 07.09.2021, № 2212/21 від 13.09.2021, № 2232/21 від 15.09.2021, № 2254/21 від 21.09.2021, № 2401/21 від 30.09.2021 (а.с.55-80).
Суд з'ясував, що додаткові угоди №№ 1 від 12.01.2021, № 2 від 16.01.2021, № 3 від 18.01.2021, № 4 від 20.01.2021, № 5 від 25.01.2021, № 6 від 08.04.2021, № 7 від 19.04.2021, № 8 від 14.05.2021, № 9 від 24.05.2021 були укладені на підставі пункту 2 частини п'ятої статті 41 Закону України «Про публічні закупівлі», якими сторони вже збільшили ціни за одиницю товару на 9,99 %, 10%, 10%, 9,99%, 10%, 9,99%, 7,7%, 9,99% та 9 %, тому подальше підвищення ціни на підставі пункту 2 частини п'ятої статті 41 Закону України «Про публічні закупівлі» додатковими угодами №№ 10, 11, 12, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21 є неправомірним, що суперечить пунктам 2.5., 11.1. договору та пункту 2 частини п'ятої статті 41 Закону України «Про публічні закупівлі».
Як зазначено у постанові Верховного Суду від 15.06.2022 у справі № 924/674/21, зміна істотних умов договору про закупівлю (збільшення ціни за одиницю товару) є правомірною виключно за таких умов: якщо відбувається за згодою сторін; порядок зміни умов договору має бути визначений самим договором (відповідно до проекту, який входив до тендерної документації); підстава збільшення - коливання ціни такого товару на ринку (обґрунтоване і документально підтверджене постачальником); ціна за одиницю товару може збільшуватися не більше ніж на 10%; загальна сума (ціна) договору не повинна збільшуватися.
Законодавство про публічні закупівлі, як у редакції Закону України "Про публічні закупівлі" до 19.04.2020 (положення пункту 2 частини четвертої статті 36 Закону), так і у редакції цього закону після внесення змін (положення пункту 2 частини п'ятої статті 41 цього Закону) встановлює спеціальний порядок зміни істотних умов договору, укладеного за результатами проведення закупівлі за державні кошти та містить обмеження щодо заборони збільшення ціни за одиницю товару більш, ніж на 10% незалежно від того, як часто відбуваються такі зміни (кількість підписаних додаткових угод) (пункт 7.50 постанови Верховного Суду від 16.02.2023 у справі №903/383/22).
Згідно з висновком Великої палати Верховного Суду про застосування пункту 2 частини п'ятої статті 41 Закону України "Про публічні закупівлі", який викладено у постанові від 24.01.2024 у справі № 922/2321/22 (провадження № 12-57гс23):
- ціна товару є істотною умовою договору про закупівлю. Зміна ціни товару в договорі про закупівлю після виконання продавцем зобов'язання з передачі такого товару у власність покупця не допускається (пункт 88);
- зміна ціни товару в бік збільшення до передачі його у власність покупця за договором про закупівлю можлива у випадку збільшення ціни такого товару на ринку, якщо сторони договору про таку умову домовились. Якщо сторони договору про таку умову не домовлялись, то зміна ціни товару в бік збільшення у випадку зростання ціни такого товару на ринку можлива, лише якщо це призвело до істотної зміни обставин, в порядку статті 652 Цивільного кодексу України, якщо вони змінилися настільки, що якби сторони могли це передбачити, вони не уклали б договір або уклали б його на інших умовах (пункт 89);
- у будь-якому разі ціна за одиницю товару не може бути збільшена більше ніж на 10 % від тієї ціни товару, яка була визначена сторонами в договорі за результатами процедури закупівлі, незалежно від кількості та строків зміни ціни протягом строку дії договору. Тобто під час дії договору про закупівлю сторони можуть неодноразово змінювати ціну товару в бік збільшення за наявності умов, встановлених у статті 652 Цивільного кодексу України та пункті 2 частини п'ятої статті 41 Закону № 922-VIII, проте загальне збільшення такої ціни не повинно перевищувати 10 % від тієї ціни товару, яка була визначена сторонами при укладенні договору за результатами процедури закупівлі (пункт 90).
В іншому випадку не досягається мета Закону України "Про публічні закупівлі", яка полягає в забезпеченні ефективного та прозорого здійснення закупівель, створенні конкурентного середовища у сфері публічних закупівель, запобіганні проявам корупції в цій сфері та розвитку добросовісної конкуренції, оскільки продавці з метою перемоги можуть під час проведення процедури закупівлі пропонувати ціну товару, яка нижча за ринкову, а в подальшому, після укладення договору про закупівлю, вимагати збільшити цю ціну, мотивуючи коливаннями ціни такого товару на ринку.
Станом на дату підписання договору № 1/21 поставки природного газу від 11.01.2021 сторонами було погоджено всі істотні умови - предмет, ціну та строк виконання зобов'язань за договором відповідно до вимог частини третьої статті 180 Господарського кодексу України та Закону України "Про публічні закупівлі".
Матеріали справи не містять, відповідачем не надано належних та допустимих доказів коливання ціни природного газу на ринку.
У період з 08.10.2024 по 24.12.2024 Управлінням Північно-Східного офісу Держаудитслужби в Полтавській області на виконання пункту 3.2.1. плану проведення заходів державного фінансового контролю на IV квартал 2024 року проведено ревізію окремих питань фінансово-господарської діяльності Комунального некомерційного підприємства "Карлівська лікарня ім.Л.В.Радевича" за період з 01.01.2021 по 30.09.2024. За результатами перевірки Управлінням було встановлено порушення законодавства про публічні закупівлі в частині проведення завищених видатків на закупівлю природного газу у відповідача.
Як вбачається з матеріалів справи, внаслідок укладання спірних додаткових угод №№ 1 від 12.01.2021, № 2 від 16.01.2021, № 3 від 18.01.2021, № 4 від 20.01.2021, № 5 від 25.01.2021, № 6 від 08.04.2021, № 7 від 19.04.2021, № 8 від 14.05.2021, № 9 від 24.05.2021, № 10 від 02.07.2021, № 11 від 13.07.2021, № 12 від 19.07.2021, № 14 від 05.08.2021, № 15 від 18.08.2021, № 16 від 07.09.2021, № 17 від 13.09.2021, № 18 від 21.09.2021, № 19 від 22.09.2021, № 20 від 27.09.2021, № 21 від 05.10.2021 до договору № 1/21 поставки природного газу від 11.01.2021 позивачем зайво сплачено на користь відповідача 289 053,70грн.
З огляду на викладене, збільшення ціни сторонами шляхом укладання спірних додаткових угод до договору суперечить вимогам пунктів 2, 7 частини п'ятої статті 41 Закону України "Про публічні закупівлі".
Відповідно до частин 1, 2 статті 651 Цивільного кодексу України, зміна або розірвання договору допускається лише за згодою сторін, якщо інше не встановлено договором або законом. Договір може бути змінено або розірвано за рішенням суду на вимогу однієї із сторін у разі істотного порушення договору другою стороною та в інших випадках, встановлених договором або законом. Істотним є таке порушення стороною договору, коли внаслідок завданої цим шкоди друга сторона значною мірою позбавляється того, на що вона розраховувала при укладенні договору.
Ініціювання зміни умов договору в бік збільшення закупівельної ціни на предмети закупівлі відразу після підписання договору без належних обґрунтувань коливання ціни на ринку споживчих товарів свідчить про недобросовісну конкуренцію та неправомірну поведінку переможця процедури закупівель і суперечить меті закупівель щодо здійснення її за найнижчою ціною.
Отже, можливість зміни ціни договору внаслідок недобросовісних дій сторін (сторони) договору робить результат закупівлі невизначеним та тягне за собою неефективне використання бюджетних коштів, що є прямим порушенням принципів процедури закупівлі, визначених преамбулою та статтею 3 Закону України "Про публічні закупівлі".
Наведене узгоджується з правовими позиціями Верховного Суду, які викладені в постановах від 16.04.2019 у справі №915/346/18, від 23.01.2020 у справі №907/788/18, від 12.02.2020 у справі №913/166/19, а також у постановах від 21.03.2019 у справі № 912/898/18, від 12.09.2019 у справі №915/1868/18, від 25.06.2019 у справі № 913/308/18 та від 18.06.2021 у справі № 927/491/19.
Ураховуючи викладене, суд доходить висновку, що додаткові угоди суперечать наведеним вище нормам Цивільного кодексу України та Закону України «Про публічні закупівлі», тому підлягають визнанню недійсними.
Відповідно до частини першої статті 203 Цивільного кодексу України зміст правочину не може суперечити цьому Кодексу, іншим актам цивільного законодавства, а також інтересам держави і суспільства, його моральним засадам.
Згідно із частиною першою статті 215 Цивільного кодексу України підставою недійсності правочину є недодержання в момент вчинення правочину стороною (сторонами) вимог, які встановлені частиною першою статті 203 цього Кодексу.
Частиною третьою статті 215 Цивільного кодексу України передбачено, що якщо недійсність правочину прямо не встановлена законом, але одна із сторін або інша заінтересована особа заперечує його дійсність на підставах, встановлених законом, такий правочин може бути визнаний судом недійсним (оспорюваний правочин).
Згідно із частиною першою статті 216 Цивільного кодексу України недійсний правочин не створює юридичних наслідків, крім тих, що пов'язані з його недійсністю. У разі недійсності правочину кожна із сторін зобов'язана повернути другій стороні у натурі все, що вона одержала на виконання цього правочину, а в разі неможливості такого повернення, зокрема тоді, коли одержане полягає у користуванні майном, виконаній роботі, наданій послузі, - відшкодувати вартість того, що одержано, за цінами, які існують на момент відшкодування.
Відповідно до частини першої статті 1212 Цивільного кодексу України особа, яка набула майно або зберегла його у себе за рахунок іншої особи (потерпілого) без достатньої правової підстави (безпідставно набуте майно), зобов'язана повернути потерпілому це майно. Особа зобов'язана повернути майно і тоді, коли підстава, на якій воно було набуте, згодом відпала.
Згідно з пунктом 1 частини третьої статті 1212 Цивільного кодексу України положення цієї глави застосовуються також до вимог про повернення виконаного за недійсним правочином.
Оскільки зазначені додаткові угоди є недійсними та не породжують правових наслідків, правовідносини між замовником та постачальником щодо ціни природного газу, поставленого за договором № 1/21 поставки природного газу від 11.01.2021, мали регулюватись пунктом 2.2. договору.
З огляду на викладене, грошові кошти у розмірі 289 053,70грн є такими, що були безпідставно одержані відповідачем, підстава їх набуття відпала, а тому відповідач зобов'язаний повернути грошові кошти позивачу, що відповідає приписам статей 216, 1212 Цивільного кодексу України (пункт 82 постанови Великої Палати Верховного Суду від 24.01.2024 у справі № 922/2321/22 (провадження №12-57гс23)).
Відповідно до частини першої статті 74 Господарського процесуального кодексу України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень.
Належними є докази, на підставі яких можна встановити обставини, які входять в предмет доказування. Суд не бере до розгляду докази, які не стосуються предмета доказування.
Обставини, які відповідно до законодавства повинні бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватися іншими засобами доказування.
Наявність обставини, на яку сторона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, вважається доведеною, якщо докази, надані на підтвердження такої обставини, є більш вірогідними, ніж докази, надані на її спростування.
Питання про вірогідність доказів для встановлення обставин, що мають значення для справи, суд вирішує відповідно до свого внутрішнього переконання (статті 76-79 Господарського процесуального кодексу України).
Згідно з частиною першою статті 86 Господарського процесуального кодексу України суд оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному, об'єктивному та безпосередньому дослідженні наявних у справі доказів.
Жодні докази не мають для суду заздалегідь встановленої сили. Суд оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також вірогідність і взаємний зв'язок доказів у їх сукупності.
Суд надає оцінку як зібраним у справі доказам в цілому, так і кожному доказу (групі однотипних доказів), який міститься у справі, мотивує відхилення або врахування кожного доказу (групи доказів).
За викладеного, позовні вимоги визнаються судом обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню у повному обсягу.
Щодо судових витрат.
Згідно із частиною першою статті 129 ГПК України судовий збір покладається у спорах, що виникають при укладанні, зміні та розірванні договорів, - на сторону, яка безпідставно ухиляється від прийняття пропозицій іншої сторони, або на обидві сторони, якщо судом відхилено частину пропозицій кожної із сторін; у спорах, що виникають при виконанні договорів та з інших підстав, - на сторони пропорційно розміру задоволених позовних вимог.
Закон України "Про судовий збір" визначає правові засади справляння судового збору, платників, об'єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору.
Відповідно до пунктів 1, 2 частини другої статті 4 Закону України "Про судовий збір" за подання до господарського суду позовної заяви майнового характеру ставка судового збору становить 1,5 відсотки ціни позову, але не менше 1 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб та не більше 350 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, за подання до господарського суду позовної заяви немайнового характеру ставка судового збору становить 1 розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Згідно із частиною третьою статті 4 Закону України “Про судовий збір» при поданні до суду процесуальних документів, передбачених частиною другою цієї статті, в електронній формі - застосовується коефіцієнт 0,8 для пониження відповідного розміру ставки судового збору.
У Постанові Великої Палати Верховного Суду від 16.11.2022 у справі № 916/228/22 зазначено про те, що особи, які після 04.10.2021 подають до суду документи в електронній формі з використанням системи "Електронний суд", мають правомірні очікування, що розмір судового збору, який підлягає сплаті ними, у такому разі буде розрахований із застосуванням понижуючого коефіцієнта, що прямо передбачено в Законі України "Про судовий збір" (пункт 8.23).
Судовий збір сплачується за місцем розгляду справи та зараховується до спеціального фонду Державного бюджету України. Суд перед відкриттям (порушенням) провадження у справі, перевіряє зарахування судового збору до спеціального фонду Державного бюджету України (стаття 9 Закону України "Про судовий збір").
Оскільки при зверненні через систему “Електронний суд» до Господарського суду Дніпропетровської області заявлено 20 немайнових вимог та одну вимогу майнового характеру (289 053,70грн), то позивач повинен був сплатити судовий збір у розмірі 51 916,64грн.
За подання позовної заяви через систему “Електронний суд» позивач сплатив судовий збір у розмірі 52 783,81грн, про що свідчать платіжні інструкції № 4475 від 29.01.2025 на суму 4 335,81грн, № 4529 від 03.03.2025 у розмірі 48 448,00грн. Тому поверненню з Державного бюджету України підлягає 867,17грн
Отже позивачем під час звернення з позовом до суду сплачена сума судового збору у більшому розмірі, яка повертається за клопотанням особи, яка його сплатила за ухвалою суду (пункт 1 частини першої статті 7 Закону України "Про судовий збір").
Суд не вирішує питання повернення судового збору, оскільки клопотання про його повернення позивачем не надавалось.
Відповідно до статті 129 Господарського процесуального кодексу України судовий збір у справі покладається на відповідача у розмірі 51 916,64грн.
Керуючись статтями 2, 3, 20, 73 - 79, 86, 91, 129, 233, 236 - 238, 240, 241 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд
Позовні вимоги Комунального некомерційного підприємства "Карлівська лікарня ім.Л.В.Радевича" до Товариства з обмеженою відповідальністю "Квінтіс пром 12" про визнання недійсними додаткових угод та стягнення 289 053,70грн задовольнити у повному обсязі.
Визнати недійсною додаткову угоду № 1 від 12.01.2021 до договору № 1/21 поставки природного газу, укладену між Комунальним некомерційним підприємством "Карлівська лікарня ім.Л.В.Радевича" та Товариством з обмеженою відповідальністю "Екотехноінвест" (актуальна назва - Товариство з обмеженою відповідальністю "Квінтіс Пром 12").
Визнати недійсною додаткову угоду № 2 від 16.01.2021 до договору № 1/21 поставки природного газу, укладену між Комунальним некомерційним підприємством "Карлівська лікарня ім.Л.В.Радевича" та Товариством з обмеженою відповідальністю "Екотехноінвест" (актуальна назва - Товариство з обмеженою відповідальністю "Квінтіс Пром 12").
Визнати недійсною додаткову угоду № 3 від 18.01.2021 до договору № 1/21 поставки природного газу, укладену між Комунальним некомерційним підприємством "Карлівська лікарня ім.Л.В.Радевича" та Товариством з обмеженою відповідальністю "Екотехноінвест" (актуальна назва - Товариство з обмеженою відповідальністю "Квінтіс Пром 12").
Визнати недійсною додаткову угоду № 4 від 20.01.2021 до договору № 1/21 поставки природного газу, укладену між Комунальним некомерційним підприємством "Карлівська лікарня ім.Л.В.Радевича" та Товариством з обмеженою відповідальністю "Екотехноінвест" (актуальна назва - Товариство з обмеженою відповідальністю "Квінтіс Пром 12").
Визнати недійсною додаткову угоду № 5 від 25.01.2021 до договору № 1/21 поставки природного газу, укладену між Комунальним некомерційним підприємством "Карлівська лікарня ім.Л.В.Радевича" та Товариством з обмеженою відповідальністю "Екотехноінвест" (актуальна назва - Товариство з обмеженою відповідальністю "Квінтіс Пром 12").
Визнати недійсною додаткову угоду № 6 від 08.04.2021 до договору № 1/21 поставки природного газу, укладену між Комунальним некомерційним підприємством "Карлівська лікарня ім.Л.В.Радевича" та Товариством з обмеженою відповідальністю "Екотехноінвест" (актуальна назва - Товариство з обмеженою відповідальністю "Квінтіс Пром 12").
Визнати недійсною додаткову угоду № 7 від 19.04.2021 до договору № 1/21 поставки природного газу, укладену між Комунальним некомерційним підприємством "Карлівська лікарня ім.Л.В.Радевича" та Товариством з обмеженою відповідальністю "Екотехноінвест" (актуальна назва - Товариство з обмеженою відповідальністю "Квінтіс Пром 12").
Визнати недійсною додаткову угоду № 8 від 14.05.2021 до договору № 1/21 поставки природного газу, укладену між Комунальним некомерційним підприємством "Карлівська лікарня ім.Л.В.Радевича" та Товариством з обмеженою відповідальністю "Екотехноінвест" (актуальна назва - Товариство з обмеженою відповідальністю "Квінтіс Пром 12").
Визнати недійсною додаткову угоду № 9 від 24.05.2021 до договору № 1/21 поставки природного газу, укладену між Комунальним некомерційним підприємством "Карлівська лікарня ім.Л.В.Радевича" та Товариством з обмеженою відповідальністю "Екотехноінвест" (актуальна назва - Товариство з обмеженою відповідальністю "Квінтіс Пром 12").
Визнати недійсною додаткову угоду № 10 від 02.07.2021 до договору № 1/21 поставки природного газу, укладену між Комунальним некомерційним підприємством "Карлівська лікарня ім.Л.В.Радевича" та Товариством з обмеженою відповідальністю "Екотехноінвест" (актуальна назва - Товариство з обмеженою відповідальністю "Квінтіс Пром 12").
Визнати недійсною додаткову угоду № 11 від 13.07.2021 до договору № 1/21 поставки природного газу, укладену між Комунальним некомерційним підприємством "Карлівська лікарня ім.Л.В.Радевича" та Товариством з обмеженою відповідальністю "Екотехноінвест" (актуальна назва - Товариство з обмеженою відповідальністю "Квінтіс Пром 12").
Визнати недійсною додаткову угоду № 12 від 19.07.2021 до договору № 1/21 поставки природного газу, укладену між Комунальним некомерційним підприємством "Карлівська лікарня ім.Л.В.Радевича" та Товариством з обмеженою відповідальністю "Екотехноінвест" (актуальна назва - Товариство з обмеженою відповідальністю "Квінтіс Пром 12").
Визнати недійсною додаткову угоду № 14 від 05.08.2021 до договору № 1/21 поставки природного газу, укладену між Комунальним некомерційним підприємством "Карлівська лікарня ім.Л.В.Радевича" та Товариством з обмеженою відповідальністю "Екотехноінвест" (актуальна назва - Товариство з обмеженою відповідальністю "Квінтіс Пром 12").
Визнати недійсною додаткову угоду № 15 від 18.08.2021 до договору № 1/21 поставки природного газу, укладену між Комунальним некомерційним підприємством "Карлівська лікарня ім.Л.В.Радевича" та Товариством з обмеженою відповідальністю "Екотехноінвест" (актуальна назва - Товариство з обмеженою відповідальністю "Квінтіс Пром 12").
Визнати недійсною додаткову угоду № 16 від 07.09.2021 до договору № 1/21 поставки природного газу, укладену між Комунальним некомерційним підприємством "Карлівська лікарня ім.Л.В.Радевича" та Товариством з обмеженою відповідальністю "Екотехноінвест" (актуальна назва - Товариство з обмеженою відповідальністю "Квінтіс Пром 12").
Визнати недійсною додаткову угоду № 17 від 13.09.2021 до договору № 1/21 поставки природного газу, укладену між Комунальним некомерційним підприємством "Карлівська лікарня ім.Л.В.Радевича" та Товариством з обмеженою відповідальністю "Екотехноінвест" (актуальна назва - Товариство з обмеженою відповідальністю "Квінтіс Пром 12").
Визнати недійсною додаткову угоду № 18 від 21.09.2021 до договору № 1/21 поставки природного газу, укладену між Комунальним некомерційним підприємством "Карлівська лікарня ім.Л.В.Радевича" та Товариством з обмеженою відповідальністю "Екотехноінвест" (актуальна назва - Товариство з обмеженою відповідальністю "Квінтіс Пром 12").
Визнати недійсною додаткову угоду № 19 від 22.09.2021 до договору № 1/21 поставки природного газу, укладену між Комунальним некомерційним підприємством "Карлівська лікарня ім.Л.В.Радевича" та Товариством з обмеженою відповідальністю "Екотехноінвест" (актуальна назва - Товариство з обмеженою відповідальністю "Квінтіс Пром 12").
Визнати недійсною додаткову угоду № 20 від 27.09.2021 до договору № 1/21 поставки природного газу, укладену між Комунальним некомерційним підприємством "Карлівська лікарня ім.Л.В.Радевича" та Товариством з обмеженою відповідальністю "Екотехноінвест" (актуальна назва - Товариство з обмеженою відповідальністю "Квінтіс Пром 12").
Визнати недійсною додаткову угоду № 21 від 05.10.2021 до договору № 1/21 поставки природного газу, укладену між Комунальним некомерційним підприємством "Карлівська лікарня ім.Л.В.Радевича" та Товариством з обмеженою відповідальністю "Екотехноінвест" (актуальна назва - Товариство з обмеженою відповідальністю "Квінтіс Пром 12").
Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю "Квінтіс пром 12", 49031, м.Дніпро, пр.Поля Олександра, 59, код ЄДРПОУ 34933742 на користь Комунального некомерційного підприємства "Карлівська лікарня ім.Л.В.Радевича", 39500, Полтавська область, Полтавський район, м.Карлівка, вул.Радевича, буд.2, код ЄДРПОУ 01999299 кошти у розмірі 289 053,70грн (двісті вісімдесят дев'ять тисяч п'ятдесят три гривні 70 копійок) та судовий збір у розмірі 51 916,64грн (п'ятдесят одна тисяча дев'ятсот шістнадцять гривень 64 копійки).
Наказ видати після набрання рішенням законної сили.
Рішення суду може бути оскаржене протягом двадцяти днів з дня складення повного судового рішення шляхом подання апеляційної скарги до Центрального апеляційного господарського суду.
Рішення господарського суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Повне рішення складено 04.08.2025
Суддя О.В. Перова