Ухвала від 31.07.2025 по справі 757/35920/25-к

печерський районний суд міста києва

Справа № 757/35920/25-к

УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

31 липня 2025 року слідчий суддя Печерського районного суду м. Києва ОСОБА_1 , при секретарі ОСОБА_2 , за участю прокурора: ОСОБА_3 , захисника-адвоката: ОСОБА_4 , підозрюваної: ОСОБА_5 , розглянувши у відкритому судовому засіданні клопотаннястаршого слідчого в особливо важливих справах Головного слідчого управління ОСОБА_6 про застосування запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою у кримінальному провадженні № 42024000000000335 від 29.02.2024 підозрюваній ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , -

ВСТАНОВИВ:

31.07.2025 старший слідчий в особливо важливих справах Головного слідчого управління ОСОБА_6 , за погодженням із прокурором відділу процесуального керівництва досудовим розслідуванням та підтримання публічного обвинувачення Спеціалізованої екологічної прокуратури Офісу Генерального прокурора ОСОБА_3 , звернувся до слідчого судді з клопотанням про застосування запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою у кримінальному провадженні № 42024000000000335 від 29.02.2024 підозрюваній ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 .

Клопотання обґрунтовує тим, що Головним слідчим управлінням Державного бюро розслідувань за процесуального керівництва прокурорів Офісу Генерального прокурора здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні № 42024000000000335 від 29.02.2024, за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 3 ст. 15 ч. 3 ст. 191, ч. 4 ст. 191, ч. 1, 2, 3 ст. 255, ч.1, 3 ст. 354 ч. 5 ст. 361, ч. 3 ст. 362, ч. 3 ст. 368, ч. 2 ст. 369, ч. 3 ст. 28 ч. 1 ст. 366 КК України.

Процесуальне керівництво досудовим розслідуванням у даному кримінальному провадженні здійснюється прокурорами Спеціалізованої екологічної прокуратури Офісу Генерального прокурора.

Досудовим розслідуванням встановлено, що наказом ДП «ЛІАЦ» № 198-к від 11.08.2017 ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_2 прийнято на посаду менеджера І категорії відділу обробки даних управління організаційно-методичного забезпечення Єдиної системи електронного обліку деревини.

Так, 31.05.2017 ОСОБА_7 був зареєстрований в Єдиній державній системі електронного обліку деревини з доступом рівня «адміністратора системи обліку деревини» та присвоєно порядковий номер - «Оператор № 9» та отримав наданий йому як оператору ДП «ЛІАЦ» автентифікаційні дані (алфавітно-цифровий логін і пароль) доступу до ЄДС ЕОД.

Встановлено, що ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , у невстановлений досудовим розслідуванням час, однак не раніше вересня 2021 року, всупереч вимогам законодавства України, яким регулюється порядок ведення електронного обліку деревини та функціонування Єдиної державної системи електронного обліку деревини, діючи умисно, тобто усвідомлюючи суспільно небезпечний характер свого діяння, передбачаючи його суспільно небезпечні наслідки і бажаючи їх настання, посягаючи на встановлений законодавством України порядок здійснення діяльності у сфері використання електронно-обчислювальних машин (комп'ютерів), систем та комп'ютерних мереж і мереж електрозв'язку, усвідомлюючи, що його діяльність є протиправною, несе велику суспільну небезпеку, з метою особистого збагачення, вирішив створити стійке ієрархічне об'єднання - злочинну організацію, діяльність якої спрямована на:

- вчинення тяжких злочинів, пов'язаних з несанкціонованими змінами в Єдиній державній системі електронного обліку деревини, особами, що мають до неї доступ;

- особистого збагачення та збагачення учасників злочинної організації внаслідок несанкціонованих змін в Єдиній державній системі електронного обліку деревини.

Визначившись із напрямом протиправної діяльності, ОСОБА_7 , діючи умисно, з корисливих мотивів, усвідомлюючи складність процесу несанкціонованого втручання в Єдину державну систему електронного обліку деревини та необхідність маскування таких дій від адміністраторів зазначеної автоматизованої системи, а також усвідомлюючи неможливість здійснення вказаних дій самостійно, поклав на себе функції організатора злочинної організації.

З метою досягнення злочинного результату ОСОБА_7 розробив та реалізував план створення і функціонування стійкої злочинної організації, яка діяла з розподілом ролей між її учасниками, та який передбачав:

1. підбір співучасників злочинної організації - довірених осіб, з числа працівників ДП «ЛІАЦ», які мали статус операторів ЄДС ЕОД із правами доступу рівня «адміністратор», для вчинення несанкціонованих дій з інформацією, що обробляється в цій системі. Зазначені особи повністю визнавали владу та авторитет ОСОБА_7 як організатора злочинної організації, дотримувались установлених ним правил поведінки, а також погоджувались залучати до протиправної діяльності інших осіб;

2. підбір у якості співучасників злочинної організації довірених осіб з числа постійних лісокористувачів, а саме працівників державних та комунальних підприємств у сфері лісового господарства, в інтересах яких планувалося здійснення несанкціонованих дій з інформацією, що обробляється в Єдиній державній системі електронного обліку деревини. Зазначені особи, усвідомлюючи протиправний характер діяльності, погоджувались:

- здійснювати оплату ОСОБА_7 за надання відповідних «послуг» із втручання в систему;

- визнавати його владу та авторитет як організатора і керівника злочинної організації;

- дотримуватись установлених ним правил поведінки;

- а також залучати інших осіб до участі у протиправній діяльності в межах функціонування злочинної організації.

3. визначення чіткої схеми злочинної діяльності та організаційно-структурної побудови злочинної організації, що передбачала:

- ієрархічну структуру з розмежуванням рівнів підпорядкування;

- диференціацію завдань і функцій між учасниками злочинної організації відповідно до їх ролі та доступу до інформаційних ресурсів;

- розподіл конкретних ролей між співучасниками для забезпечення ефективного функціонування організації та досягнення спільної злочинної мети - несанкціонованого втручання в Єдину державну систему електронного обліку деревини та отримання прибутку від такої діяльності.

Зазначена структура дозволяла забезпечити взаємозв'язок, підконтрольність і координацію дій усіх учасників, а також маскування протиправної діяльності під легальну господарську або інформаційно-технічну взаємодію між суб'єктами сфери лісового господарства.

4. організація процесу залучення максимальної кількості «замовників» злочинних послуг, які полягали у здійсненні несанкціонованих змін інформації в ЄДС ЕОД, з метою систематичного отримання прибутку та збільшення доходів від протиправної діяльності злочинної організації.

5. Забезпечення взаємозв'язку та координації дій між учасниками злочинної організації шляхом:

- визначення чітких функцій та завдань для кожного члена організації відповідно до їх ролі в загальній структурі;

- координування діяльності усіх учасників з метою досягнення спільної злочинної мети - вчинення несанкціонованих змін інформації ЄДС ЕОД;

- забезпечення ефективної взаємодії між виконавцями, адміністраторами доступу до системи, посередниками та «замовниками» злочинних послуг.

Вказана координація мала на меті підвищення ефективності, прихованість діяльності та стійкість злочинної організації до викриття правоохоронними органами.

6. отримання доступу до ЄДС ЕОД зі сторони адміністраторів вказаної автоматизованої сторони та зі сторони постійних лісокористувачів, шляхом збору та подальшого використання логінів та паролів доступу до ЄДС ЕОД, а також отримання можливості віддаленого контролю персональних комп'ютерів учасників злочинної організації та інших осіб, шляхом встановлення спеціального програмного забезпечення;

7. Отримання доступу до систем бухгалтерської звітності державних лісогосподарських підприємств шляхом:

- укладення цивільно-правових договорів між підконтрольною ОСОБА_7 фізичною особою - підприємцем та державними лісовими господарствами;

- створення формального правового підґрунтя для легального доступу до внутрішніх облікових та фінансових документів зазначених підприємств.

Зазначені дії вчинялися з метою маскування протиправної діяльності злочинної організації, а також унеможливлення виявлення розбіжностей між даними, що містяться в ЄДС ЕОД, та офіційною бухгалтерською звітністю підприємств, які могли б свідчити про факти фальсифікації, несанкціонованого втручання в систему та незаконного обігу деревини.

8. Створення каналів і методів особистого збагачення внаслідок вчинення несанкціонованих дій з інформацією, що обробляється в ЄДС ЕОД, шляхом:

- відкриття банківських рахунків на ім'я ОСОБА_7 та на ім'я його близьких родичів (зокрема, членів сім'ї);

- організації передачі грошових коштів за допомогою поштових сервісів та інших неформальних каналів фінансової комунікації;

- налагодження порядку отримання готівкових коштів через посередників або безпосередньо;

- подальшого виведення та легалізації грошових коштів, отриманих злочинним шляхом, з метою надання їм правомірного походження, зокрема через підприємницьку або договірну діяльність.

9. організації суворої системи звітності та контролю, в якій учасники нижчої ланки злочинної організації звітують про виконання покладених на них функцій перед вищестоящими в ієрархічній структурі злочинної організації;

10. Забезпечення стабільності функціонування та безпеки злочинної організації шляхом організації протидії внутрішнім і зовнішнім дезорганізуючим чинникам, що могли б перешкодити досягненню спільної злочинної мети або призвести до викриття діяльності організації, а саме:

- запровадження суворої конспірації у діяльності злочинної організації, включаючи ретельний підбір учасників виключно з числа довірених осіб;

- залучення до участі осіб, не обізнаних із протиправним характером діяльності, шляхом надання їм неправдивої інформації про нібито законний характер внесення змін до даних у ЄДС ЕОД;

- використання мобільних додатків для обміну повідомленнями, таких як «Viber», «Signal», «Telegram», «WhatsApp», «Messenger» тощо, виключно під час приватного спілкування між учасниками організації, а також застосування умовностей, скорочень та кодових назв для позначення злочинної діяльності або її елементів з метою уникнення викриття у разі перехоплення комунікацій;

- встановлення та дотримання єдиних неформальних правил поведінки всередині злочинної організації, обов'язкових до виконання всіма її учасниками, що сприяло підтриманню дисципліни, прихованості та стійкості функціонування організації.

Враховуючи високий рівень складності реалізації розробленого злочинного плану, а також з метою забезпечення безперервності функціонування злочинної схеми та систематичного отримання неправомірної вигоди, ОСОБА_7 , як організатор і керівник злочинної організації, спільно з іншими її учасниками визначив чіткий алгоритм вчинення злочинної діяльності, який полягав у наступному:

1. Отримання «замовлення» від працівників державних та комунальних підприємств лісового господарства на зміну або знищення інформації в ЄДС ЕОД.

2. У разі необхідності - організація створення заявки в ЄДС ЕОД на внесення відповідних змін:

- шляхом надання вказівок, інструкцій або порад щодо заповнення заявки;

- або шляхом віддаленого доступу до комп'ютера лісокористувача і самостійного створення такої заявки ОСОБА_7 .

3. Забезпечення розгляду відповідної заявки оператором ДП «ЛІАЦ», який входив до складу злочинної організації, з метою внутрішнього погодження та реалізації технічних змін у системі.

4. Фактичне внесення змін до інформації, що обробляється в ЄДС ЕОД:

- або згідно з текстом заявки, поданої від імені постійного лісокористувача;

- або взагалі без створення відповідної заявки, з порушенням вимог п. 46, 47 Інструкції з ведення електронного обліку деревини, затвердженої Держлісагентством України.

5. Отримання ОСОБА_7 грошових коштів як плати за здійснені несанкціоновані дії в системі ЄДС ЕОД:

- шляхом перерахування коштів на заздалегідь визначені банківські рахунки;

- поштовими переказами;

- або у вигляді готівкових розрахунків.

6. Подальший розподіл отриманих коштів між учасниками злочинної організації та вжиття заходів для їх легалізації, у тому числі через оформлення господарських операцій, переведення в безготівкову форму або використання третіми особами (включно з родичами ОСОБА_7 ).

Відповідно до злочинного задуму ОСОБА_7 , створена ним злочинна організація мала чітко визначену організаційно-структурну побудову, яка складалася з кількох підрозділів (структурних частин). Кожен з цих підрозділів функціонував під єдиним керівництвом ОСОБА_7 і виконував окремі завдання в межах реалізації загального злочинного плану.

Метою діяльності злочинної організації було несанкціоноване втручання в автоматизовану систему ЄДС ЕОД, внесення до неї неправдивих відомостей або знищення наявної інформації, а також отримання грошових коштів від таких протиправних дій.

Вибудувана структура включала наступні підрозділи, кожен з яких мав власну функціональну роль:

- Організаційно-керівний підрозділ очолюваний безпосередньо ОСОБА_7 - відповідав за:

- загальне управління діяльністю злочинної організації;

- постановку завдань перед іншими підрозділами;

- прийняття рішень щодо розподілу грошових коштів;

- підтримання дисципліни та конспірації серед учасників.

Технічний (виконавчий) підрозділ. До вказаної структурної частини входили безпосередньо сам ОСОБА_7 , а також ОСОБА_8 та інші невстановлені на даному етапі досудового розслідуванням осіб із числа працівників ДП «ЛІАЦ» - адміністраторів автоматизованої системи ЄДС ЕОД, які:

- здійснювали несанкціоноване внесення змін в ЄДС ЕОД;

- підключалися до комп'ютерів лісокористувачів;

- маскували сліди втручання у системі;

- відповідали за технічну реалізацію кожного «замовлення».

Підрозділ «Замовників». До якого входили службові особи державних та комунальних підприємств лісового господарства, що:

- виступали як ініціатори «замовлень»;

- забезпечували підстави для внесення змін;

- передавали логіни/паролі та надавали віддалений доступ;

- здійснювали оплату «послуг» незаконного характеру.

В межах структури злочинної організації «замовники» протиправних послуг із внесення несанкціонованих змін до ЄДС ЕОД поділялися на три основні гілки:

1. Волинські, яку очолювала наразі невстановлена службова особа одного із структурних підрозділів Державного агентства лісових ресурсів України, зокрема до якого входили працівники державних підприємств лісових господарств на території Волинської області, а саме: ОСОБА_9 , ОСОБА_5 та інші невстановлені досудовим розслідуванням особи.

2. Житомирські, яку очолювала наразі невстановлена службова особа одного із структурних підрозділів Державного агентства лісових ресурсів України, до складу якого входили працівники державних підприємств лісових господарств на території Житомирської області, а саме: ОСОБА_10 , ОСОБА_11 , ОСОБА_12 , ОСОБА_13 , та інші невстановлені досудовим розслідуванням особи.

3. працівники інших постійних лісокористувачів.

Кожна з цих гілок виконувала функції координації та організації замовлень на внесення змін в ЄДС ЕОД у межах відповідних регіонів та діяла під безпосереднім контролем вищевказаних посадових осіб, що входили до злочинної організації.

Розроблена таким чином структура злочинної організації і схема її злочинної діяльності характеризується участю взаємопов'язаних між собою функціонально-відокремлених ланок, що володіють стійкими зв'язками і згуртованістю, а також тривалим періодом здійснення злочинної діяльності, чітким розподілом ролей.

Ієрархія злочинної організації, передбачала підпорядкування всіх учасників злочинної організації її керівнику - ОСОБА_7 . При цьому, ОСОБА_7 , будучи керівником злочинної організації, визначав обсяг дій, які необхідно здійснити безпосередньо кожному іншому учаснику злочинної організації.

Завдяки розробленому плану діяльності, вибудуваній організаційній структурі, ієрархії та іншим заходам, вжитими ОСОБА_7 та іншими учасниками, створене ним стійке ієрархічне об'єднання набуло ознак злочинної організації та почало діяти у невстановлений досудовим розслідування час, однак не раніше вересня 2021 року.

Таким чином, створена ОСОБА_7 злочинна організація убезпечувала себе від викриття та діяла не раніше вересня 2021 року (більш точний час органом досудового розслідування не встановлений) по серпень 2024 року, а припинила своє функціонування у зв'язку із її знешкодженням правоохоронними органами.

Також, для реалізації своїх злочинних планів ОСОБА_7 не раніше вересня 2021 року (більш точний час в ході досудового розслідування не встановлено) у невстановленому досудовим розслідуванням місці залучив до складу злочинної організації ОСОБА_8 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , яка мала доступ до ЄДС ЕОД рівня «адміністратор», як оператор № 22 ДП «ЛІАЦ» , з якою ОСОБА_7 познайомився орієнтовно в 2017 році та мав робочі та дружні стосунки, ознайомив її зі своїми злочинними намірами, довів до її відома деталі заздалегідь розробленого плану вчинення злочинів.

В свою чергу ОСОБА_8 бажаючи отримувати матеріальну вигоду, керуючись корисливим мотивом та маючи позитивне відношення до ОСОБА_7 , прийняла його пропозицію та надала свою добровільну згоду на участь в злочинній організації.

Відповідно до відведеної їй ОСОБА_7 ролі у плані злочинних дій, ОСОБА_8 до моменту припинення діяльності злочинної організації, виконувала у її складі такі функції:

- несанкціоновано змінювала та знищувала інформацію, що оброблювалась в ЄДС ЕОД, будучи адміністратором вказаної автоматизованої системи за прямими вказівками ОСОБА_7 в порушення п. 47 Інструкції (без наявності обґрунтованої заявки лісокористувача, необґрунтованості заявки лісокористувача, невідповідності змінюваної інформації визначеному переліку санкціонованих змін і т.д);

- у разі необхідності надавала ОСОБА_7 віддалений доступ до ЄДС ЕОД разом з паролем та логіном для входу в у вказану систему з доступом рівня «адміністратор».

Встановлено, що наказом ДП «ЛІАЦ» № 93-к від 09.06.2016 ОСОБА_8 призначено на посаду менеджера І категорії Запорізького відділення ДП «ЛІАЦ».

Так, 15.11.2018 ОСОБА_8 була зареєстрована в Єдиній державній системі електронного обліку деревини з доступом рівня «адміністратора системи обліку деревини» та присвоєно порядковий номер - «Оператор № 22» та отримала надані їй як оператору ДП «ЛІАЦ» автентифікаційні дані (алфавітно-цифровий логін і пароль) доступу до ЄДС ЕОД.

Наказом ДП «ЛІАЦ» № 181-к від 09.08.2023 ОСОБА_8 , що перебувала на посаді менеджера І категорії Запорізького відділення, переведено на посаду менеджера І категорії відділу звітності управління організаційно-методичного забезпечення Єдиної державної системи електронного обліку деревини.

Наказом ДП «ЛІАЦ» № 441-к від 25.09.2024, ОСОБА_8 , що перебувала на посаді менеджера І категорії відділу звітності управління організаційно-методичного забезпечення Єдиної державної системи електронного обліку деревини, звільнено за угодою сторін відповідно до п. 1 ст. 36 КЗпП України.

Також, для реалізації своїх злочинних планів ОСОБА_7 не раніше ніж у вересні 2021 року (більш точний час в ході досудового розслідування не встановлено) у невстановленому досудовим розслідуванням місці залучив до складу злочинної організації ОСОБА_9 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , який обіймав посаду головного інженера ДП «Колківське лісове господарство», з яким ОСОБА_7 познайомився орієнтовно в 2012 році та мав робочі та дружні стосунки, ознайомив його зі своїми злочинними намірами, довів до його відома деталі заздалегідь розробленого плану вчинення злочинів.

В свою чергу ОСОБА_9 бажаючи отримувати матеріальну вигоду, керуючись корисливим мотивом, усвідомлюючи можливості вчинення правопорушень у сфері лісового господарства та методів їх приховування від правоохоронних та контролюючих органів, та маючи позитивне відношення до ОСОБА_7 , прийняв його пропозицію та надав свою добровільну згоду на участь в злочинній організації.

Відповідно до визначеної йому ОСОБА_7 ролі у межах реалізації злочинного плану, ОСОБА_9 до моменту припинення діяльності злочинної організації виконував у її складі такі функції:

- інформував працівників лісового господарства про можливість внесення змін та знищення інформації в ЄДС ЕОД в обхід вимог, встановлених чинною Інструкцією, за відповідну грошову винагороду;

- здійснював збір відомостей від працівників лісового господарства щодо необхідності внесення несанкціонованих змін або знищення інформації, що обробляється в ЄДС ЕОД;

- передавав зібрані відомості безпосередньо ОСОБА_7 , а також отримував від нього інформацію про розмір грошової винагороди за вчинення відповідних дій;

- збирав грошові кошти від працівників лісового господарства та передавав їх ОСОБА_7 як плату за внесення несанкціонованих змін та знищення інформації в ЄДС ЕОД.

Встановлено, що в період з березня 2013 року по грудень 2013 року ОСОБА_9 був призначений та перебував на посаді майстра нижнього складу Граддівського лісництва ДП «Колківське лісове господарство».

В подальшому, в грудні 2013 року ОСОБА_9 , що перебував на посаді майстра нижнього складу Граддівського лісництва, переведено на посаду помічника лісничого Тельчівського лісництва ДП «Колківське лісове господарство».

Крім того, в січні 2014 року ОСОБА_9 , що перебував на посаді помічника лісничого Тельчівського лісництва, переведено на посаду інженера з лісозаготівлі ДП «Колківське лісове господасртво».

Також встановлено, що в період з вересня 2016 року по лютий 2018 року, ОСОБА_9 виконував обов'язки головного інженера ДП «Колківське лісове господарство».

В подальшому, в лютому 2018 році ОСОБА_9 призначено на посаду інженера по лісозаготівлі І категорії ДП «Колківське лісове господарство».

Так, в грудні 2020 року ОСОБА_9 , що перебував на посаді інженера по лісозаготівлі І категорії, переведено на посаду головного інженера ДП «Колківське лісове господарство».

Так, 03.01.2020 директором ДП «Колківське лісове господарство» ОСОБА_14 було затверджено посадову інструкцію головного інженера, якою встановлено, що:

Відповідно до п. 1 ч. 1 - головний інженер лісгоспу є керівником, організатором і технологом робіт по промисловій діяльності, який визначає технічну політику лісгоспу.

Відповідно до п. 3 ч. 2 - здійснювати безпосереднє керівництво діяльністю цехових підрозділів лісгоспу.

Відповідно до п. 3 ч. 2 - організовувати розробку та впровадження заходів по комплексній механізації та автоматизації виробничих процесів і раціональному використанню техніки.

Відповідно до п. 4 ч. 2 - безпосередньо керувати роботами по заготівлі та вивезенню лісу, переробці деревини та лісових відходів.

Відповідно до п. 1 ч. 3 - здійснює технічне керівництво та інженерно-технічне забезпечення систем управління охороною праці на підприємстві.

Наказом №212-к від 30.12.2022 філії «Колківське лісове господарство» ДП «Ліси України», ОСОБА_9 переведено на посаду головного інженера філії.

Наказом філії «Поліський лісовий офіс» ДП «Ліси України» №61-к від 23.12.2024 ОСОБА_9 призначено на посаду провідного інженера з лісокористування відділу використання лісових ресурсів.

Згідно з Положенням про Державне агентство лісових ресурсів України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України № 521 від 8 жовтня

2014 року Державне агентство лісових ресурсів України (Держлісагентство) є центральним органом виконавчої влади, діяльність якого спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України через Міністра захисту довкілля та природних ресурсів і який реалізує державну політику у сфері лісового та мисливського господарства

Статтею 89 Лісового кодексу України визначено, що охорону і захист лісів на території України здійснює державна лісова охорона, яка діє у складі центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері лісового господарства, органу виконавчої влади Автономної Республіки Крим з питань лісового господарства та підприємств, установ і організацій, що належать до сфери їх управління.

Відповідно до статті 90 Кодексу, основними завданнями державної лісової охорони є здійснення державного контролю за додержанням лісового законодавства, забезпечення охорони лісів від пожеж, незаконних рубок, захист від шкідників і хвороб, пошкодження внаслідок антропогенного та іншого шкідливого впливу.

Згідно з Положенням про державну лісову охорону, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України № 976 від 16 вересня 2009 року, державна лісова охорона діє у складі Держлісагентства, Республіканського комітету Автономної Республіки Крим з питань лісового і мисливського господарства, обласних управлінь лісового та мисливського господарства і підприємств, установ та організацій, що належать до сфери управління Держлісагентства.

Згідно з вищевказаним Положенням про державну лісову охорону, інженери всіх категорій відносяться до посадових осіб державної лісової охорони, яка відповідно до ст. 2 Закону України «Про державний захист працівників суду і правоохоронних органів» та ст. 89 Лісового кодексу України має статус правоохоронного органу. Тобто, ОСОБА_9 , обіймаючи посади інженера та головного інженера був працівником правоохоронного органу.

Також, для реалізації своїх злочинних планів ОСОБА_7 не раніше вересня 2021 року (більш точний час в ході досудового розслідування не встановлено) у невстановленому досудовим розслідуванням місці залучив до складу злочинної організації ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , яка обіймала посаду адміністратора системи І категорії ДП «Любомильське лісове господарство», з якою ОСОБА_7 познайомився орієнтовно в 2021 році та мав робочі та дружні стосунки, ознайомив її зі своїми злочинними намірами, довів до її відома деталі заздалегідь розробленого плану вчинення злочинів.

В свою чергу ОСОБА_5 бажаючи отримувати матеріальну вигоду, керуючись корисливим мотивом, усвідомлюючи можливості вчинення правопорушень у сфері лісового господарства та методів їх приховування від правоохоронних та контролюючих органів, та маючи позитивне відношення до ОСОБА_7 , прийняла його пропозицію та надала свою добровільну згоду на участь в злочинній організації.

Відповідно до відведеної їй ОСОБА_7 ролі у плані злочинних дій, ОСОБА_5 до моменту припинення діяльності злочинної організації, виконувала у її складі такі функції:

- здійснював інформування працівників лісового господарства про можливість внесення змін та знищення інформації в ЄДС ЕОД в обхід встановленим Інструкцією вимогам за відповідну грошову винагороду;

- здійснював збір відомостей від працівників лісового господарства, щодо необхідності внесення несанкціонованих змін та знищення інформації, що оброблюється в ЄДС ЕОД;

- передавала зібрані відомості щодо необхідності внесення несанкціонованих змін та знищення інформації, що оброблюється в ЄДС ЕОД безпосередньо ОСОБА_7 та отримувала від нього відомості щодо вартості здійснення таких дій;

- передавала наявні на лісовому господарстві ключі, логіни та паролі доступу до ЄДС ЕОД рівня «лісокористувача» та за необхідності віддалений доступ до робочого комп'ютера.

Встановлено, що наказом ДП «Любомильське лісове господарство» № 142-к від 13.12.2021 ОСОБА_5 , що перебувала на посаді провідного економіста, переведено на посаду адміністратора системи І категорії.

Так, 13.12.2021 директором ДП «Любимльське лісове господарство» ОСОБА_15 затверджено посадову інструкцію адміністратора системи І категорії ОСОБА_5 , якою встановлено, що:

Відповідно до п. 3.1 - адміністратор системи веде контроль по програмі 1С підприємство.

Відповідно до п. 3.2 - своєчасно вносить необхідні для роботи дані до електронної бази підприємства: інформації про лісорубні квитки, квартали, виділи, ділянки, наряди-акти на виконання робіт, договори, діапазони бирок та завантаження їх до КПК відповідного лісництва та лісопромислового коплексу.

Відповідно до п. 3.5 - відповідає за правильне внесення в ТТН цін на лісопродукцію.

Відповідно до п. 3.7 - контролює роботу працівників, відповідальних за електронний облік деревини.

Наказом ДП «Любомисьське лісове господарство» № 240-к від 31.12.2021 ОСОБА_5 , що перебувала на посаді адміністратора системи І категорії, переведено на посаду провідного адміністратора системи.

Наказом філії «Любомильське лісове господарство» ДП «Ліси України» № 9-к від 30.12.2022 ОСОБА_5 зараховано на посаду провідного адміністратора системи.

Встановлено, що 02.01.2023 директором філії «Любомильське лісове господарство» ДП «Ліси України» затверджено посадову інструкцію адміністратора системи, якою встановлено, що:

Відповідно до п. 3.1 - адміністратор системи веде контроль відповідності даних ЕОД та по програмі 1С.

Відповідно до п. 3.2 - своєчасно вносить необхідні для роботи дані для електронної бази підприємства інформації.

Відповідно до п. 3.4 - щоденно перевіряє відповідність відпущеної продукції в кількісному еквіваленті згідно аукціонних свідоцтв та не допускає відхилень від вказаних об'ємів. Вносить зміни у систему ЕОД.

Відповідно до п. 3.7 - контролює роботу працівників відповідальних за електронний облік деревини.

Наказом філії «Любомильське лісове господарство» ДП «Ліси України» №59-к від 31.03.2023 ОСОБА_5 , що перебувала на посаді провідного адміністратора системи, переведено на посаду провідного інженера автоматизованих систем керування виробництвом (ЕОД).

Наказом філії «Любомильське лісове господарство» ДП «Ліси України» №143-к від 20.12.2024 ОСОБА_5 звільнено з займаної посади для подальшого працевлаштування в порядку переведення у філію «Поліський лісовий офіс» ДП «Ліси України»

Встановлено, що 31.12.2024 директором філії «Поліський лісовий офіс» ДП «Ліси України» затверджено посадову інструкцію провідного інженера з автоматизованих систем керування виробництвом (ЕОД), якою встановлено, що:

Відповідно до п. 2.1 - своєчасне внесення необхідних для роботи даних до центрального рівня системи.

Відповідно до п. 2.3 - контролює роботу майстрів лісу з лісозаготівель та відповідальних по веденню електронного обліку деревини.

Відповідно до п. 2.4 - переглядає та контролює здійснення лісозаготівельних робіт в базі ЕОД.

Відповідно до п. 2.6 - контролює дотримання лісництвами діючих нормативних документів з визначення розмірно-якісних характеристик при прийманні лісоматеріалів.

Відповідно до п. 2.8 - контролює в програмі електронного обліку деревини відповідність даних про залишки лісопродукції.

Відповідно до п. 2.9 - забезпечує відповідний облік, контроль та моніторинг виробництва пилопродукції на деревообробних цехах.

Також, для реалізації своїх злочинних планів ОСОБА_7 не раніше вересня 2021 року (більш точний час в ході досудового розслідування не встановлено) у невстановленому досудовим розслідуванням місці залучив до складу злочинної організації ОСОБА_10 , ІНФОРМАЦІЯ_5 , який обіймав посаду інженера із застосування комп'ютерів ДП «Коростишівське лісове господарство», з яким ОСОБА_7 познайомився орієнтовно в 2021 році та мав робочі та дружні стосунки, ознайомив його зі своїми злочинними намірами, довів до його відома деталі заздалегідь розробленого плану вчинення злочинів.

В свою чергу ОСОБА_10 бажаючи отримувати матеріальну вигоду, керуючись корисливим мотивом, усвідомлюючи можливості вчинення правопорушень у сфері лісового господарства та методів їх приховування від правоохоронних та контролюючих органів, та маючи позитивне відношення до ОСОБА_7 , прийняв його пропозицію та надав свою добровільну згоду на участь в злочинній організації.

Відповідно до відведеної йому ОСОБА_7 ролі у плані злочинних дій, ОСОБА_10 до моменту припинення діяльності злочинної організації, виконував у її складі такі функції:

- здійснював інформування працівників лісового господарства про можливість внесення змін та знищення інформації в ЄДС ЕОД в обхід встановленим Інструкцією вимогам за відповідну грошову винагороду;

- здійснював збір відомостей від працівників лісового господарства, щодо необхідності внесення несанкціонованих змін та знищення інформації, що оброблюється в ЄДС ЕОД;

- передавав зібрані відомості щодо необхідності внесення несанкціонованих змін та знищення інформації, що оброблюється в ЄДС ЕОД безпосередньо ОСОБА_7 та отримував від нього відомості щодо вартості здійснення таких дій;

- передавав наявні на лісовому господарстві ключі, логіни та паролі доступу до ЄДС ЕОД рівня «лісокористувача» та за необхідності віддалений доступ до робочого комп'ютера.

Так, наказом ДП «Коростишівське лісове господарство» № 96-к від 29.08.2018 ОСОБА_10 прийнято на посаду інженера із застосування комп'ютерів вказаного підприємства.

Встановлено, що директором філії «Коростишівське лісове господарство» ДП «Ліси України» ОСОБА_16 було затверджено посадову інструкцію «Інженера із застосування комп'ютерів», якою визначено що:

Відповідно до п. 1.5 - у своїй роботі інженер із застосування комп'ютерів керується Конституцією України, Кодексом законів про працю України, нормативно-правовими і законодавчими актами України, що стосуються його роботи, цією посадовою інструкцією.

Відповідно до п. 2.1 - завданням та обов'язком є забезпечувати працездатний стан комп'ютерів, локальної обчислювальної мережі, операційних систем, системного і прикладного програмного забезпечення.

Відповідно до п. 2.4 - здійснювати адміністрування серверів на підприємстві, актуалізацію інформації на серверах підприємства і здійснює контроль за доступом працівників підприємства, у відповідності з їх повноваженнями.

Відповідно до п. 2.9 - забезпечувати своєчасне інформування директора підприємства про зміни чи видалення даних і доступу до інформації на підприємстві.

Відповідно до п. 2.13 - забезпечувати захист інформації і інформаційну безпеку на підприємстві відповідно до встановлених інструкцій і розпоряджень, повідомляти директора підприємства про факти порушення інформаційної безпеки.

Наказом філії «Коростишівське лісове господарство» ДП «Ліси України» № 3-к від 01.01.2024, ОСОБА_10 , що перебував на посаді інженера із застосування комп'ютерів, переведено на посаду інженера з лісосировинних ресурсів І категорії.

Наказом філії «Коростишівське лісове господарство» ДП «Ліси України» № 72-к від 04.06.2024, ОСОБА_10 , що перебував на посаді інженера з лісосировинних ресурсів І категорії, звільнено за згодою двох сторін в порядку п. 1 ст. 36 КЗпП України.

Наказом філії «Макарівське лісове господарство» ДП «Ліси України» №317-к від 27.12.2024, ОСОБА_10 у відповідності до п. 5 ст. 36 КЗпП України звільнено для переведення на посаду в філію «Столичний лісовий офіс».

Наказом філії «Столичний лісовий офіс» ДП «Ліси України» № 289-к від 31.12.2024, ОСОБА_10 прийнято на посаду фахівця із інформаційних технологій сектору ІТ забезпечення.

Наказом філії «Столичний лісовий офіс» ДП «Ліси України» № 797-к від 18.04.2025, ОСОБА_10 , що перебував на посаді фахівця з інформаційних технологій сектору ІТ забезпечення, переведено на посаду завідувача сектору ІТ забезпечення.

Також, для реалізації своїх злочинних планів ОСОБА_7 не раніше вересня 2021 року (більш точний час в ході досудового розслідування не встановлено) у невстановленому досудовим розслідуванням місці залучив до складу злочинної організації ОСОБА_11 , ІНФОРМАЦІЯ_6 , який обіймав посаду інженера лісового господарства ДП «Словечанське лісове господарство», з яким ОСОБА_7 познайомився орієнтовно в 2021 році та мав робочі та дружні стосунки, ознайомив його зі своїми злочинними намірами, довів до його відома деталі заздалегідь розробленого плану вчинення злочинів.

В свою чергу ОСОБА_11 бажаючи отримувати матеріальну вигоду, керуючись корисливим мотивом, усвідомлюючи можливості вчинення правопорушень у сфері лісового господарства та методів їх приховування від правоохоронних та контролюючих органів, та маючи позитивне відношення до ОСОБА_7 , прийняв його пропозицію та надав свою добровільну згоду на участь в злочинній організації.

Відповідно до відведеної йому ОСОБА_7 ролі у плані злочинних дій, ОСОБА_11 до моменту припинення діяльності злочинної організації, виконував у її складі такі функції:

- здійснював інформування працівників лісового господарства про можливість внесення змін та знищення інформації в ЄДС ЕОД в обхід встановленим Інструкцією вимогам за відповідну грошову винагороду;

- здійснював збір відомостей від працівників лісового господарства, щодо необхідності внесення несанкціонованих змін та знищення інформації, що оброблюється в ЄДС ЕОД;

- передавав зібрані відомості щодо необхідності внесення несанкціонованих змін та знищення інформації, що оброблюється в ЄДС ЕОД безпосередньо ОСОБА_7 та отримував від нього відомості щодо вартості здійснення таких дій;

- передавав наявні на лісовому господарстві ключі, логіни та паролі доступу до ЄДС ЕОД рівня «лісокористувача» та за необхідності віддалений доступ до робочого комп'ютера.

Встановлено, що наказом ДП «Словечанське лісове господарство» №211-к від 01.10.2021, ОСОБА_11 прийнято на посаду інженера-енергетика.

Наказом ДП «Словечанське лісове господарство» №230-к від 20.10.2021, ОСОБА_11 , що перебував на посаді інженера-енергетика, переведено на посаді інженера лісового господарства.

Наказом ДП «Словечанське лісове господарство» №391-к від 19.10.2022, ОСОБА_11 , що перебував на посаді інженера лісового господарства, переведено на посаду начальника відділу виробництва та маркетингу.

Наказом філії «Словечанське лісове господарство» ДП «Ліси України» №1-к від 02.01.2023, ОСОБА_11 , що перебував на посаді начальника відділу виробництва та маркетингу, зараховано на посаду в філію.

Наказом філії «Словечанське лісове господарство» ДП «Ліси України» №3-к від 01.01.2024, ОСОБА_11 , що перебував на посаді начальника відділу виробництва та маркетингу, на посаду начальника відділу виробництва, закупівель та збуту апарату управління.

Наказом філії «Словечанське лісове господарство» ДП «Ліси України» №280-к від 23.10.2024, на ОСОБА_11 , що перебував на посаді начальника відділу виробництв, закупівель та збуту, покладено тимчасове виконання обов'язків головного інженера.

Встановлено, що директором філії «Словечанське лісове господарство» ДП «Ліси України» затверджено посадову інструкцію головного інженера, з якою ОСОБА_11 ознайомився 23.10.2024, та якою встановлено, що:

Відповідно до п. 1 ч. 1 - головний інженер відноситься до професійної групи «Керівники».

Відповідно до п. 4 ч. 1 - головний інженер у своїй діяльності керується чинним законодавством України, наказами, розпорядженнями та інструкціями підприємства та відповідних галузевих міністерств та відомств, цією інструкцією та іншими нормативними документами.

Відповідно до п. 1 ч. 2 - забезпечує необхідний рівень технічної підготовки виробництва та його постійне зростання, підвищення ефективності виробництва та продуктивності праці, скорочення матеріальних, фінансових і трудових витрат, раціональне використання виробничих ресурсів, високу якість та конкурентоспроможність продукції, що виробляється.

Відповідно до п. 4 ч. 2 - забезпечує виконання завдань по лісозаготівельній діяльності, виробництву продукції деревообробки та вивезенні лісопродукції.

Відповідно до п. 15 ч. 2 - керує діяльністю технічних служб підприємства, контролює результати їх роботи, стан трудової дисципліни в підпорядкованих підрозділах.

Відповідно до п. 16 ч. 2 - є заступником директора підприємства і несе відповідальність за результати та ефективність виробничої діяльності.

Наказом філії «Словечанське лісове господарство» ДП «Ліси України» №378-к від 31.12.2024, ОСОБА_11 , що перебував на посаді начальника відділу виробництва, закупівель та збуту, звільнено у відповідності до п. 5 ст. 36 КЗпП України.

Наказом філії «Столичний лісовий офіс» ДП «Ліси України» № 278-к від 31.12.2024 ОСОБА_11 прийнято на посаду інженера з автоматизованих систем керування виробництвом (ЕОД) 2 категорії відділу використання лісових ресурсів.

Згідно з Положенням про Державне агентство лісових ресурсів України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України № 521 від 8 жовтня

2014 року Державне агентство лісових ресурсів України (Держлісагентство) є центральним органом виконавчої влади, діяльність якого спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України через Міністра захисту довкілля та природних ресурсів і який реалізує державну політику у сфері лісового та мисливського господарства

Статтею 89 Лісового кодексу України визначено, що охорону і захист лісів на території України здійснює державна лісова охорона, яка діє у складі центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері лісового господарства, органу виконавчої влади Автономної Республіки Крим з питань лісового господарства та підприємств, установ і організацій, що належать до сфери їх управління.

Відповідно до статті 90 Кодексу, основними завданнями державної лісової охорони є здійснення державного контролю за додержанням лісового законодавства, забезпечення охорони лісів від пожеж, незаконних рубок, захист від шкідників і хвороб, пошкодження внаслідок антропогенного та іншого шкідливого впливу.

Згідно з Положенням про державну лісову охорону, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України № 976 від 16 вересня 2009 року, державна лісова охорона діє у складі Держлісагентства, Республіканського комітету Автономної Республіки Крим з питань лісового і мисливського господарства, обласних управлінь лісового та мисливського господарства і підприємств, установ та організацій, що належать до сфери управління Держлісагентства.

Згідно з вищевказаним Положенням про державну лісову охорону, інженери всіх категорій відносяться до посадових осіб державної лісової охорони, яка відповідно до ст. 2 Закону України «Про державний захист працівників суду і правоохоронних органів» та ст. 89 Лісового кодексу України має статус правоохоронного органу. Тобто, ОСОБА_11 , обіймаючи посади інженера лісового господарства та головного інженера був працівником правоохоронного органу.

Також, для реалізації своїх злочинних планів ОСОБА_7 не раніше вересня 2021 року (більш точний час в ході досудового розслідування не встановлено) у невстановленому досудовим розслідуванням місці залучив до складу злочинної організації ОСОБА_12 , ІНФОРМАЦІЯ_7 , який обіймав посаду інженера із застосування комп'ютерів ІІ категорії апарату управління ДП «Білокоровицьке лісове господарство», з яким ОСОБА_7 познайомився орієнтовно в 2021 році та мав робочі та дружні стосунки, ознайомив його зі своїми злочинними намірами, довів до його відома деталі заздалегідь розробленого плану вчинення злочинів.

В свою чергу ОСОБА_12 бажаючи отримувати матеріальну вигоду, керуючись корисливим мотивом, усвідомлюючи можливості вчинення правопорушень у сфері лісового господарства та методів їх приховування від правоохоронних та контролюючих органів, та маючи позитивне відношення до ОСОБА_7 , прийняв його пропозицію та надав свою добровільну згоду на участь в злочинній організації.

Відповідно до відведеної йому ОСОБА_7 ролі у плані злочинних дій, ОСОБА_12 до моменту припинення діяльності злочинної організації, виконував у її складі такі функції:

- здійснював інформування працівників лісового господарства про можливість внесення змін та знищення інформації в ЄДС ЕОД в обхід встановленим Інструкцією вимогам за відповідну грошову винагороду;

- здійснював збір відомостей від працівників лісового господарства, щодо необхідності внесення несанкціонованих змін та знищення інформації, що оброблюється в ЄДС ЕОД;

- передавав зібрані відомості щодо необхідності внесення несанкціонованих змін та знищення інформації, що оброблюється в ЄДС ЕОД безпосередньо ОСОБА_7 та отримував від нього відомості щодо вартості здійснення таких дій;

- передавав наявні на лісовому господарстві ключі, логіни та паролі доступу до ЄДС ЕОД рівня «лісокористувача» та за необхідності віддалений доступ до робочого комп'ютера.

Встановлено, що наказом ДП «Білокоровицьке лісове господарство» ДП «Ліси України» №252/1 від 31.10.2012 затверджено посадову інструкцію інженера із застосування комп'ютерів - відповідального виконавця з інформаційного обслуговування та адміністрування електронного обліку деревини, якою встановлено, що:

Відповідно до п. 2.1 - веде та оновлює бази даних програмного забезпечення електронного обліку деревини.

Відповідно до п. 2.3 - приймає від компактних портативних комп'ютерів лісництв та складів (майстрів) дані обліку деревини та програмно обробляє електронні формати первинної облікової документації.

Відповідно до п. 2.6 - здійснює облік і зберігання документів, що мають відношення до електронного обліку деревини.

Відповідно до п. 2.11 - організовує захист інформації від несанкціонованого доступу.

Наказом філії «Білокоровицьке лісове господарство» ДП «Ліси України» № 13-к від 04.01.2023, ОСОБА_12 , що перебував на посаді інженера із застосування комп'ютерів ІІ категорії апарату управління ДП «Білокоровицьке лісове господарство», переведено до штату філії «Білокоровицьке лісове господарство» ДП «Ліси України».

Встановлено, що директором філії «Білокоровицьке лісове господарство» ДП «Ліси України» ОСОБА_17 від 05.01.2023 затверджено посадову інструкцію інженера із застосування комп'ютерів, якою встановлено що:

Відповідно до п. 1.4 - інженер із застосування комп'ютерів у своїй діяльності керується чинним законодавством України, наказами, розпорядженнями, положеннями та інструкціями філії й відповідних міністерств і відомств, цією посадовою інструкцією та іншими нормативними документами, затвердженими у встановленому порядку.

Відповідно до п. 2 - інженер із застосування комп'ютерів - відповідальний виконавець з інформаційного обслуговування та адміністрування електронного обліку деревини.

Відповідно до п. 2.1 - веде та оновлює бази даних програмного забезпечення електронного обліку філії шляхом інформаційного адміністрування вузлової базової станції та забезпечує супровід відповідної бази даних компактних портативних комп'ютерів лісництв і інших структурних підрозділів філії.

Відповідно до п. 2.3 - приймає від компактних портативних комп'ютерів лісництв та складів (майстрів) дані обліку деревини та програмно обробляє електронні формати первинної облікової документації.

Відповідно до п. 2.5 - за рахунок встановлено програмного забезпечення зводить, формує і згідно встановленого порядку роздруковує та передає для подальшого використання первинні облікові документи, в тому числі і в разі виникнення потреби їх дублювання.

Відповідно до п. 2.6 - здійснює облік і зберігання документів, що мають відношення до електронного обліку деревини.

Відповідно до п. 2.11 - організовує захист інформації від несанкціонованого доступу.

Наказом філії «Білокоровицьке лісове господарство» ДП «Ліси України» № 619-к від 29.12.2023 ОСОБА_12 , що перебував на посаді інженера із застосування комп'ютерів І категорії апарату управління, переведено на посаду фахівця з публічних закупівель ІІ категорії апарату управління.

Наказом філії «Білокоровицьке лісове господарство» ДП «Ліси України» № 255-к від 25.12.2024, ОСОБА_12 , що перебував на посаді фахівця з публічних закупівель ІІ категорії апарату управління, звільнено в порядку переведення в філію «Столичний лісовий офіс» ДП «Ліси України» у відповідності до п. 5 ст. 36 КЗпП України.

Також, для реалізації своїх злочинних планів ОСОБА_7 не раніше вересня 2021 року (більш точний час в ході досудового розслідування не встановлено) у невстановленому досудовим розслідуванням місці залучив до складу злочинної організації ОСОБА_13 , ІНФОРМАЦІЯ_8 , який обіймав посаду інженера комп'ютерних систем ДП «Овруцьке спеціалізоване лісове господарство», з яким ОСОБА_7 познайомився орієнтовно в 2021 році та мав робочі та дружні стосунки, ознайомив його зі своїми злочинними намірами, довів до його відома деталі заздалегідь розробленого плану вчинення злочинів.

В свою чергу ОСОБА_13 бажаючи отримувати матеріальну вигоду, керуючись корисливим мотивом, усвідомлюючи можливості вчинення правопорушень у сфері лісового господарства та методів їх приховування від правоохоронних та контролюючих органів, та маючи позитивне відношення до ОСОБА_7 , прийняв його пропозицію та надав свою добровільну згоду на участь в злочинній організації.

Відповідно до відведеної йому ОСОБА_7 ролі у плані злочинних дій, ОСОБА_13 до моменту припинення діяльності злочинної організації, виконував у її складі такі функції:

- здійснював інформування працівників лісового господарства про можливість внесення змін та знищення інформації в ЄДС ЕОД в обхід встановленим Інструкцією вимогам за відповідну грошову винагороду;

- здійснював збір відомостей від працівників лісового господарства, щодо необхідності внесення несанкціонованих змін та знищення інформації, що оброблюється в ЄДС ЕОД;

- передавав зібрані відомості щодо необхідності внесення несанкціонованих змін та знищення інформації, що оброблюється в ЄДС ЕОД безпосередньо ОСОБА_7 та отримував від нього відомості щодо вартості здійснення таких дій;

- передавав наявні на лісовому господарстві ключі, логіни та паролі доступу до ЄДС ЕОД рівня «лісокористувача» та за необхідності віддалений доступ до робочого комп'ютера.

Встановлено, що наказом ДП «Овруцьке спеціалізоване лісове господарства» № 58-к від 23.08.2012 ОСОБА_13 прийнято на посаду інженера комп'ютерних систем вказаного підприємства.

Встановлено, що 06.01.2023 директором філії «Овруцьке спеціалізоване лісове господарство» ДП «Ліси України» ОСОБА_18 затверджено посадову інструкцію інженера з застосування комп'ютерів, якою встановлено, що:

Відповідно до п. 2.1 - зобов'язаний працездатний стан комп'ютерної техніки, локальної обчислювальної мережі, операційних систем, системного і прикладного програмного забезпечення.

Відповідно до п. 2.4 - здійснювати адміністрування серверів на підприємстві, актуалізацію інформації на серверах підприємства і здійснює контроль за доступом працівників підприємства до даних.

Відповідно до п. 2.9 - забезпечувати своєчасне інформуванні директора підприємства про зміни чи видалення даних і доступу до інформації на підприємстві.

Відповідно до п. 2.13 - забезпечувати захист інформації і інформаційну безпеку на підприємстві відповідно до встановлених інструкцій і розпорядження.

Наказом філії «Овруцьке спеціалізоване лісове господарство» ДП «Ліси України» № 306-к від 27.12.2023, ОСОБА_13 , що перебував на посаді провідного інженера із застосування комп'ютерів, переведено на посаду провідного інженера з автоматизованих систем керування виробництвом (ЕОД).

Встановлено, що 02.01.2024 директором філії «Овруцьке спеціальне лісове господарство» ДП «Ліси України» затверджено посадову інструкцію інженера з автоматизованих систем керуваня виробництвом (ЕОД), якою встановлено, що:

Відповідно до п. 2.1 - проектувати та впровадити АСКВ на основі застосування сукупності економіко-математичних методів, сучасних технічних засобів оброблення, передавання і відображення інформації, елементів теорії економічної кібернетики.

Відповідно до п. 2.6 - брати участь у роботі з удосконалення документообігу на підприємстві, формулювати вимоги до змісту і структури технічної організаційно-розпорядчої документації, яку використовують в АСКВ.

Відповідно до п. 2.7 - розробляти технологічні схеми оброблення інформації відповідно до встановлених задач АСКВ з урахуванням організаційного і технічного забезпечення всіх підсистем.

Відповідно до п. 2.11 - вивчати причини відмов і порушень у системі, розробляти пропозиції щодо їх усунення і запобігання ним, з підвищеної якості і надійності АСКВ.

Відповідно до п. 2.21 - забезпечувати своєчасне інформування директора підприємства про зміни чи видалення даних доступу до інформації підприємства.

Відповідно до п. 2.25 - забезпечувати захист інформації і інформаційну безпеку на підприємстві відповідно до встановлених інструкцій і розпоряджень.

Наказом філії «Овруцьке спеціалізоване лісове господарство» ДП «Ліси України» № 239-к від 26.12.2024, ОСОБА_13 , який перебував на посаді провідного інженера з автоматизованих систем керування виробництвом (ЕОД) звільнено у відповідності до п. 1 ч. 1 ст. 40 КЗпП України.

Отже, ОСОБА_7 всупереч вимогам законодавства України, яким регулюється порядок ведення електронного обліку деревини та функціонування Єдиної державної системи електронного обліку деревини, діючи умисно, тобто усвідомлюючи суспільно небезпечний характер свого діяння, передбачаючи його суспільно небезпечні наслідки і бажаючи їх настання, посягаючи на встановлений законодавством України порядок здійснення діяльності у сфері використання електронно-обчислювальних машин (комп'ютерів), систем та комп'ютерних мереж і мереж електрозв'язку, усвідомлюючи, що його діяльність є протиправною, несе велику суспільну небезпеку, з метою особистого збагачення, вирішив створив стійке ієрархічне об'єднання - злочинну організацію, яка набула всіх обов'язкових ознак, у невстановлений досудовим розслідуванням час, однак не раніше вересня 2021 року, та члени якого за попередньою змовою зорганізувалися для спільної діяльності з метою безпосереднього вчинення тяжких злочинів, керівництва та координації злочинної діяльності, а також забезпечення функціонування самої злочинної організації.

При цьому ОСОБА_7 залучив до участі в злочинній організації працівників ДП «ЛІАЦ», що мали доступ до ЄДС ЕОД рівня «адміністратор системи» з можливістю зміни інформації у вказаній автоматизованій системі. До вказаної структурної частини входили безпосередньо сам ОСОБА_7 , а також ОСОБА_8 та інші невстановлені на даний час досудовим розслідуванням особи.

Крім того, ОСОБА_7 залучив до участі в злочинній організації працівники державних підприємств лісових господарств, а саме: ОСОБА_9 , ОСОБА_5 , ОСОБА_10 , ОСОБА_11 , ОСОБА_12 , ОСОБА_13 , та інших невстановлений на даний час досудовим розслідуванням осіб з числа працівників державних лісових господарств та їх структурних підрозділів.

При цьому ОСОБА_9 та ОСОБА_11 в період діяльності злочинної організації, відповідно до Положення про державну лісову охорону, Закону України «Про державний захист працівників суду і правоохоронних органів» та Лісового кодексу України були працівниками правоохоронного органу - державної лісової охорони.

На виконання вказівок ОСОБА_7 , учасники злочинної організації вживали активні заходи конспірації з метою ускладнення виявлення та документування їхньої протиправної діяльності правоохоронними органами.

Зокрема:

- для комунікації використовували зашифровані та захищені канали зв'язку через месенджери Signal, Telegram, WhatsApp, Messenger та Viber;

- у процесі спілкування застосовували попередньо узгоджені завуальовані фрази та словосполучення, що унеможливлювало пряме розуміння змісту повідомлень сторонніми особами (наприклад, грошові кошти за оплату послуг називалися «цукерками», тощо).

Такі дії були спрямовані на маскування злочинної діяльності та уникнення кримінальної відповідальності.

Створена ОСОБА_7 злочинна організація діяла на території Житомирської, Рівненської Волинської, Закарпатської, Львівської та Запорізької областей й протягом усього часу функціонування характеризувалася наступними ознаками:

- кількістю членів злочинного об'єднання, до якого увійшли не менше 9 установлених осіб, які добровільно погодилися на вчинення тяжких злочинів у складі злочинної організації;

- згуртованістю злочинної організації, яка виразилась у її єдності, одностайності та організованості. У процесі спільної злочинної діяльності, були налагоджені та узгоджені тісні стосунки, які трансформувались в спеціальні загальні правила поведінки та стійку злочинну діяльність як учасників злочинної організації;

- стабільністю злочинної організації, яка виразилась у її міцності та постійності, що проявилось у системності та детальній організації функціонування, тривалості свого існування, реалізації численних злочинних намірів при чіткій організації і керівництві, а також участь у діяльності злочинної організації працівників правоохоронних органів;

- ієрархічністю структури злочинної організації, яка виразилася у її багаторівневості, її розподілі на окремі підрозділи, з визначенням їх керівників, диференціацією задач і функцій кожного із підрозділів, необхідних для досягнення спільної злочинної мети самої організації;

- стійкістю злочинного об'єднання, що виразилося у стабільному складі учасників злочинної організації; ретельному підборі учасників злочинної організації з числа довірених осіб; наявністю постійного контролю з боку організатора та керівника злочинної організації за діяльністю нижчестоящих в ієрархії злочинного об'єднання співучасників, суворої звітності кожного співучасника злочинної організації вищестоящому співучаснику в ієрархічні структурі; наявності детально розробленого плану та чіткого розподілу функцій учасників щодо його досягнення; обізнаністю усіх учасників групи з планом злочинних дій, сфер та напрямів їх вчинення, за яких кожен учасник злочинної організації знав, які конкретно ролі і функції згідно з єдиним планом покладаються безпосередньо на нього, а також те, що інші очевидні і обов'язкові для вчинення злочинів пункти плану виконуються іншими учасниками; спрямованістю, домовленістю та готовністю до вчинення злочинів всіма учасниками злочинної організації у будь-який час; наявністю корупційних зв'язків із працівниками правоохоронних органів та їх довіреними особами, з метою унеможливлення притягнення до відповідальності;

- дисциплінованістю учасників злочинної організації, тобто свідомим і беззаперечним виконанням вказівок її керівників, наявністю санкцій за порушення правил поведінки та чітким розподілом ролей між всіма її учасниками;

- встановленням неформальних правил поведінки всередині злочинної організації, які були обов'язковими для виконання та виконувалися в суворому порядку всіма її учасниками, зокрема, приватне спілкування між співучасниками здійснювалось завуальовано із використанням скорочень та умовностей, вигаданих імен, кодових назв; комунікація між організатором та іншими співучасниками здійснювалась за таких умов, що співучасники нижньої ланки злочинної організації не мали прямого доступу до організатора, не знали повних персональних даних та ролі окремих співучасників злочинної організації.

Учасники вказаної злочинної організації були об'єднані єдиним злочинним планом, з розподілом функцій учасників, спрямованих на досягнення спільної мети визначеної цим планом, при цьому перебуваючи в різних населених пунктах, виконуючи відведену кожному роль, в період вересня 2022 року до липня 2025 року вчиняли тяжкі злочини у сфері використання електронно-обчислювальних машин (комп'ютерів), систем та комп'ютерних мереж і мереж електрозв'язку.

Таким чином, ОСОБА_7 у невстановлений в ході досудового розслідування час, однак не раніше вересня 2021 року, перебуваючи у невстановленому досудовим розслідуванням місці, вирішив створив стійке ієрархічне об'єднання, яке набуло ознак злочинної організації та почало діяти у невстановлений досудовим розслідування час, однак не раніше вересня 2021 року року, до складу якої увійшли ОСОБА_7 , ОСОБА_8 , ОСОБА_9 , ОСОБА_5 , ОСОБА_10 , ОСОБА_11 , ОСОБА_12 , ОСОБА_13 , та інші невстановлені на даний час у ході досудового розслідування особи, які за попередньою змовою зорганізувалися у стійке ієрархічне об'єднання для спільної діяльності з метою безпосереднього вчинення тяжких злочинів, та в період з вересня 2021 року до липня 2025 року здійснював загальне керівництво такою злочинною організацією та одним із її структурних підрозділів, координацію кримінально протиправної діяльності її учасників, а також забезпечив фінансування та функціонування злочинної організації, учасники якої забезпечували несанкціоновану зміну та знищення інформації, що оброблювалась в Єдиній державній системі електронного обліку деревини.

Таким чином, в ході досудового розслідування здобуто достатньо доказів для повідомлення про підозру ОСОБА_5 у підбуренні до несанкціонованої зміни інформації, яка оброблюється в автоматизованій системі, вчиненій особою, яка має право доступу до неї, та вчинені за попередньою змовою групою осіб (у складі злочинної організації), тобто у вчиненні кримінального правопорушення передбаченого ч. 4 ст. 28 ч. 3 ст. 362 КК України.

Крім того, в подальшому ОСОБА_7 втративши санкціонований доступ до ЄДС ЕОД у зв'язку з звільненням з ДП «ЛІАЦ», поклав роль виконавця на ОСОБА_8 , яка була попередньо залучена до складу злочинної організації, була обізнана з злочинним умислом ОСОБА_7 , а також була оператора № 22 ДП «ЛІАЦ» тобто будучи особою, що має доступ до ЄДС ЕОД рівня «адміністратор» системи.

Таким чином, ОСОБА_7 та ОСОБА_8 перебуваючи у складі злочинної організації з представники державних та комунальних лісових господарств, а саме ОСОБА_9 , ОСОБА_5 ОСОБА_10 , ОСОБА_11 , ОСОБА_12 , ОСОБА_13 , та іншими невстановлені досудовим розслідуванням особами здійснили ряд несанкціонованих змін іноформації, що оброблялась ЄДС ЕОД, а саме:

Так, 26.12.2023 о 08 годині 45 хвилин ОСОБА_5 перебуваючи у невстановленому досудовим розслідуванні місці, використовуючи мобільний застосунок для обміну електронними повідомленнями «Viber», зареєстрований за номером НОМЕР_1 відправила текстове повідомлення ОСОБА_7 , на вказаний мобільний застосунок зареєстрованим за номером телефону НОМЕР_2 ОСОБА_7 , наступного змісту:

«В специфікації приймання ЮЛ -780017-01409 від 25.12. під бірками : 373655256 373655268 змініть сорт з В на С.».

У подальшому, перебуваючи в невстановленому досудовим розслідуванні місці ОСОБА_7 , отримавши від ОСОБА_5 зазначене повідомлення з пропозицією щодо внесення несанкціонованих змін до автоматизованої системи, усвідомлюючи порядок внесення змін, встановлений пунктами 46, 47 Інструкції, а також протиправний характер таких дій, погодився на запропоновану зміну інформації в Системі.

26.12.2023, ОСОБА_7 передав оператору №?22 ОСОБА_8 , вказівку внести зміни до ЄДС ЕОД у відповідності до раніше отриманого повідомлення від ОСОБА_5 , у порушенням вимог пунктів 46, 47 Інструкції, попри відсутність заявки лісокористувача та законних підстав для такого втручання.

26.12.2023 року о 22 годині 38 хвилини оператор №?22 ДП «ЛІАЦ» - ОСОБА_8 , діючи відповідно до злочинного плану, організованого ОСОБА_7 , та згідно з його вказівками, перебуваючи у невстановленому досудовим розслідуванні місці, використовуючи надані їй як оператору ДП «ЛІАЦ» автентифікаційні дані (алфавітно-цифровий логін і пароль), які є засобом ідентифікації адміністратора ЄДС ЕОД, здійснила вхід до особистого кабінету користувача цієї Системи на веб-сторінці за URL-адресою: https://eod.ukrforest.com/dashboard/sign-in

У подальшому, використовуючи внутрішні інструменти Системи, ОСОБА_8 , усвідомлюючи відсутність заявки від лісокористувача, тобто без законних підстав, здійснила несанкціоновану зміну інформації, яка оброблялася в ЄДС ЕОД, що розміщена на серверному обладнанні за адресою: м. Київ, вул. Будіндустрії, 1, а саме: використовуючи внутрішній інструментарій здійснила зміну документу «373655256», а саме: «змінено сорт з "В" на "С"», що суперечить вимогам пунктам 46, 47 Інструкції.

Крім того, 26.12.2023 року о 22 годині 38 хвилини оператор №?22 ДП «ЛІАЦ» - ОСОБА_8 , діючи відповідно до злочинного плану, організованого ОСОБА_7 , та згідно з його вказівками, перебуваючи у невстановленому досудовим розслідуванні місці, використовуючи надані їй як оператору ДП «ЛІАЦ» автентифікаційні дані (алфавітно-цифровий логін і пароль), які є засобом ідентифікації адміністратора ЄДС ЕОД, здійснила вхід до особистого кабінету користувача цієї Системи на веб-сторінці за URL-адресою: https://eod.ukrforest.com/dashboard/sign-in

У подальшому, використовуючи внутрішні інструменти Системи, ОСОБА_8 , усвідомлюючи відсутність заявки від лісокористувача, тобто без законних підстав, здійснила несанкціоновану зміну інформації, яка оброблялася в ЄДС ЕОД, що розміщена на серверному обладнанні за адресою: м. Київ, вул. Будіндустрії, 1, а саме: використовуючи внутрішній інструментарій здійснила зміну документу «373655268», а саме: «змінено сорт з "В" на "С"», що суперечить вимогам пунктам 46, 47 Інструкції.

Також, 26.03.2024 о 13 годині 18 хвилин ОСОБА_5 перебуваючи у невстановленому досудовим розслідуванні місці, використовуючи мобільний застосунок для обміну електронними повідомленнями «Viber», зареєстрований за номером НОМЕР_1 відправила текстове повідомлення ОСОБА_7 , на вказаний мобільний застосунок зареєстрованим за номером телефону НОМЕР_2 ОСОБА_7 , наступного змісту:

«специфікації приймання деревини ЮЛ-780046-00102 від 22.03.2024 потрібно довгоміри осика під бірками: 375409496 375409497 375409498 375409499 375409500 375409501 Об'єм по бірках - 3,5 м3 перенести на 27 кв (18 вид)2діл лісорубний квиток 20240222-000223 від 22.02 виконавець Доф Арбо.».

У подальшому, перебуваючи в невстановленому досудовим розслідуванні місці ОСОБА_7 , отримавши від ОСОБА_5 зазначене повідомлення з пропозицією щодо внесення несанкціонованих змін до автоматизованої системи, усвідомлюючи порядок внесення змін, встановлений пунктами 46, 47 Інструкції, а також протиправний характер таких дій, погодився на запропоновану зміну інформації в Системі.

29.03.2024, ОСОБА_7 передав оператору №?22 ОСОБА_8 , вказівку внести зміни до ЄДС ЕОД у відповідності до раніше отриманого повідомлення від ОСОБА_5 , у порушенням вимог пунктів 46, 47 Інструкції, попри відсутність заявки лісокористувача та законних підстав для такого втручання.

29.03.2024 року о 15 годині 23 хвилини оператор №?22 ДП «ЛІАЦ» - ОСОБА_8 , діючи відповідно до злочинного плану, організованого ОСОБА_7 , та згідно з його вказівками, перебуваючи у невстановленому досудовим розслідуванні місці, використовуючи надані їй як оператору ДП «ЛІАЦ» автентифікаційні дані (алфавітно-цифровий логін і пароль), які є засобом ідентифікації адміністратора ЄДС ЕОД, здійснила вхід до особистого кабінету користувача цієї Системи на веб-сторінці за URL-адресою: https://eod.ukrforest.com/dashboard/sign-in

У подальшому, використовуючи внутрішні інструменти Системи, ОСОБА_8 , усвідомлюючи відсутність заявки від лісокористувача, тобто без законних підстав, здійснила несанкціоновану зміну інформації, яка оброблялася в ЄДС ЕОД, що розміщена на серверному обладнанні за адресою: м. Київ, вул. Будіндустрії, 1, а саме: використовуючи внутрішній інструментарій здійснила зміну документах «375409496, 375409497, 375409498», а саме: «змінено об'єм з 0,57 на 0,2367», що суперечить вимогам пунктам 46, 47 Інструкції.

Крім того, 29.03.2024 року о 15 годині 23 хвилини оператор №?22 ДП «ЛІАЦ» - ОСОБА_8 , діючи відповідно до злочинного плану, організованого ОСОБА_7 , та згідно з його вказівками, перебуваючи у невстановленому досудовим розслідуванні місці, використовуючи надані їй як оператору ДП «ЛІАЦ» автентифікаційні дані (алфавітно-цифровий логін і пароль), які є засобом ідентифікації адміністратора ЄДС ЕОД, здійснила вхід до особистого кабінету користувача цієї Системи на веб-сторінці за URL-адресою: https://eod.ukrforest.com/dashboard/sign-in

У подальшому, використовуючи внутрішні інструменти Системи, ОСОБА_8 , усвідомлюючи відсутність заявки від лісокористувача, тобто без законних підстав, здійснила несанкціоновану зміну інформації, яка оброблялася в ЄДС ЕОД, що розміщена на серверному обладнанні за адресою: м. Київ, вул. Будіндустрії, 1, а саме: використовуючи внутрішній інструментарій здійснила зміну документах «375409499, 375409500», а саме: «змінено об'єм з 0,57 на 0,2367», що суперечить вимогам пунктам 46, 47 Інструкції.

Також, 24.05.2024 о 11 годині 56 хвилин ОСОБА_5 перебуваючи у невстановленому досудовим розслідуванні місці, використовуючи мобільний застосунок для обміну електронними повідомленнями «Viber», зареєстрований за номером НОМЕР_1 відправила текстове повідомлення ОСОБА_7 , на вказаний мобільний застосунок зареєстрованим за номером телефону НОМЕР_2 ОСОБА_7 , наступного змісту:

«1) зміна дата на 19.04.2024в документах: - приймання ЮЛ-780040-00516 - переміщення ЮЛИ730628 і ЮЛИ730629 - приймання ЮЛ-780040-00517 2) в ТТН РЕАЛІЗАЦІЇ ЮЛИ 580083 замінити бірку 376472011 на 373585550 обєм 0,301 3)зміна дати на 08.05 - приймання ЮЛ-780040-00601 -переміщення ЮЛИ 730722 і ЮЛИ 730723 -приймання ЮЛ -780040-00602 4)в ТТН реалізації ЮЛИ 730700 від 08.05 замінити бірку 373585550 на 376543596 об'єм 0,301.».

У подальшому, перебуваючи в невстановленому досудовим розслідуванні місці ОСОБА_7 , отримавши від ОСОБА_5 зазначене повідомлення з пропозицією щодо внесення несанкціонованих змін до автоматизованої системи, усвідомлюючи порядок внесення змін, встановлений пунктами 46, 47 Інструкції, а також протиправний характер таких дій, погодився на запропоновану зміну інформації в Системі.

11.06.2024, ОСОБА_7 передав оператору №?22 ОСОБА_8 , вказівку внести зміни до ЄДС ЕОД у відповідності до раніше отриманого повідомлення від ОСОБА_5 , у порушенням вимог пунктів 46, 47 Інструкції, попри відсутність заявки лісокористувача та законних підстав для такого втручання.

11.06.2024 року о 15 годині 26 хвилини оператор №?22 ДП «ЛІАЦ» - ОСОБА_8 , діючи відповідно до злочинного плану, організованого ОСОБА_7 , та згідно з його вказівками, перебуваючи у невстановленому досудовим розслідуванні місці, використовуючи надані їй як оператору ДП «ЛІАЦ» автентифікаційні дані (алфавітно-цифровий логін і пароль), які є засобом ідентифікації адміністратора ЄДС ЕОД, здійснила вхід до особистого кабінету користувача цієї Системи на веб-сторінці за URL-адресою: https://eod.ukrforest.com/dashboard/sign-in

У подальшому, використовуючи внутрішні інструменти Системи, ОСОБА_8 , усвідомлюючи відсутність заявки від лісокористувача, тобто без законних підстав, здійснила несанкціоновану зміну інформації, яка оброблялася в ЄДС ЕОД, що розміщена на серверному обладнанні за адресою: м. Київ, вул. Будіндустрії, 1, а саме: використовуючи внутрішній інструментарій здійснила зміну документі «376472011», а саме: «змінено номер Лісорубного квитка з 20240201-000309 від 07.02.2024 14:39:21 на 20240404-000287 від 16.04.2024 10:52:25 та ділянку з 1 кв (36 вид) 3 діл. на 20 кв (6 вид) 1 діл.», що суперечить вимогам пунктам 46, 47 Інструкції.

Також, 14.04.2024 о 13 годині 51 хвилин ОСОБА_5 перебуваючи у невстановленому досудовим розслідуванні місці, використовуючи мобільний застосунок для обміну електронними повідомленнями «Viber», зареєстрований за номером НОМЕР_1 відправила текстове повідомлення ОСОБА_7 , на вказаний мобільний застосунок зареєстрованим за номером телефону НОМЕР_2 ОСОБА_7 , наступного змісту:

«Змініть виконавця на ТОВ "ВОЛМА" в слідуючих прийманнях: ЮЛ-780014-01195 ЮЛ-780025-00639 ЮЛ-780025-00640 ЮЛ-780025-00647 ЮЛ-780025-00653 ЮЛ-780025-00654 ЮЛ-780025-00655».

У подальшому, перебуваючи в невстановленому досудовим розслідуванні місці ОСОБА_7 , отримавши від ОСОБА_5 зазначене повідомлення з пропозицією щодо внесення несанкціонованих змін до автоматизованої системи, усвідомлюючи порядок внесення змін, встановлений пунктами 46, 47 Інструкції, а також протиправний характер таких дій, погодився на запропоновану зміну інформації в Системі.

14.05.2024, ОСОБА_7 передав оператору №?22 ОСОБА_8 , вказівку внести зміни до ЄДС ЕОД у відповідності до раніше отриманого повідомлення від ОСОБА_5 , у порушенням вимог пунктів 46, 47 Інструкції, попри відсутність заявки лісокористувача та законних підстав для такого втручання.

14.05.2024 року о 14 годині 28 хвилини оператор №?22 ДП «ЛІАЦ» - ОСОБА_8 , діючи відповідно до злочинного плану, організованого ОСОБА_7 , та згідно з його вказівками, перебуваючи у невстановленому досудовим розслідуванні місці, використовуючи надані їй як оператору ДП «ЛІАЦ» автентифікаційні дані (алфавітно-цифровий логін і пароль), які є засобом ідентифікації адміністратора ЄДС ЕОД, здійснила вхід до особистого кабінету користувача цієї Системи на веб-сторінці за URL-адресою: https://eod.ukrforest.com/dashboard/sign-in

У подальшому, використовуючи внутрішні інструменти Системи, ОСОБА_8 , усвідомлюючи відсутність заявки від лісокористувача, тобто без законних підстав, здійснила несанкціоновану зміну інформації, яка оброблялася в ЄДС ЕОД, що розміщена на серверному обладнанні за адресою: м. Київ, вул. Будіндустрії, 1, а саме: використовуючи внутрішній інструментарій здійснила зміну документів «ЮЛ-780014-01195, ЮЛ-780025-00639, ЮЛ-780025-00640, ЮЛ-780025-00647, ЮЛ-780025-00653, ЮЛ-780025-00654, ЮЛ-780025-00655», а саме: «змінено виконавця з ТОВ "БРЕНВЕЛЬ" на ТОВ "ВОЛМА"», що суперечить вимогам пунктам 46, 47 Інструкції.

Також, 30.01.2024 о 12 годині 05 хвилин ОСОБА_5 перебуваючи у невстановленому досудовим розслідуванні місці, використовуючи мобільний застосунок для обміну електронними повідомленнями «Viber», зареєстрований за номером НОМЕР_1 відправила текстове повідомлення ОСОБА_7 , на вказаний мобільний застосунок зареєстрованим за номером телефону НОМЕР_2 ОСОБА_7 , наступного змісту:

«Змініть виконавця на ТОВ " ВОЛМА" лісорубний квиток 20240101-000721 від 09.01 ( 13 кв(16 вид) 6 ділянка) наряд акт ЮЛ-780000-01558 від 11.01.2024 в слідуючих прийманнях: ЮЛ-780015-01250 ЮЛ-780015-01252 ЮЛ-780015-01253 ЮЛ-780015-01254 ЮЛ-780015-01261 ЮЛ-780015-01258 ЮЛ-780015-01266 ЮЛ-780015-01268 ЮЛ-780015-01269 ЮЛ-780034-00013».

У подальшому, перебуваючи в невстановленому досудовим розслідуванні місці ОСОБА_7 , отримавши від ОСОБА_5 зазначене повідомлення з пропозицією щодо внесення несанкціонованих змін до автоматизованої системи, усвідомлюючи порядок внесення змін, встановлений пунктами 46, 47 Інструкції, а також протиправний характер таких дій, погодився на запропоновану зміну інформації в Системі.

04.02.2024, ОСОБА_7 передав оператору №?22 ОСОБА_8 , вказівку внести зміни до ЄДС ЕОД у відповідності до раніше отриманого повідомлення від ОСОБА_5 , у порушенням вимог пунктів 46, 47 Інструкції, попри відсутність заявки лісокористувача та законних підстав для такого втручання.

04.02.2024 року о 18 годині 24 хвилини оператор №?22 ДП «ЛІАЦ» - ОСОБА_8 , діючи відповідно до злочинного плану, організованого ОСОБА_7 , та згідно з його вказівками, перебуваючи у невстановленому досудовим розслідуванні місці, використовуючи надані їй як оператору ДП «ЛІАЦ» автентифікаційні дані (алфавітно-цифровий логін і пароль), які є засобом ідентифікації адміністратора ЄДС ЕОД, здійснила вхід до особистого кабінету користувача цієї Системи на веб-сторінці за URL-адресою: https://eod.ukrforest.com/dashboard/sign-in

У подальшому, використовуючи внутрішні інструменти Системи, ОСОБА_8 , усвідомлюючи відсутність заявки від лісокористувача, тобто без законних підстав, здійснила несанкціоновану зміну інформації, яка оброблялася в ЄДС ЕОД, що розміщена на серверному обладнанні за адресою: м. Київ, вул. Будіндустрії, 1, а саме: використовуючи внутрішній інструментарій здійснила зміну документів «ЮЛ-780015-01250, ЮЛ-780015-01252, ЮЛ-780015-01253, ЮЛ-780015-01254, ЮЛ-780015-01261, ЮЛ-780015-01258, ЮЛ-780015-01266, ЮЛ-780015-01268, ЮЛ-780015-01269, ЮЛ-780034-00013», а саме: «змінено Виконавця з ТОВ "БРЕНВЕЛЬ" на ТОВ "ВОЛМА" та Підряд/наряд-акт з ЮЛ-780000-01522 від 11.01.2024 17:19:37 на ЮЛ-780000-01558 від 11.01.2024 17:20:16», що суперечить вимогам пунктам 46, 47 Інструкції.

Також, 06.02.2024 о 12 годині 55 хвилин ОСОБА_5 перебуваючи у невстановленому досудовим розслідуванні місці, використовуючи мобільний застосунок для обміну електронними повідомленнями «Viber», зареєстрований за номером НОМЕР_1 відправила текстове повідомлення ОСОБА_7 , на вказаний мобільний застосунок зареєстрованим за номером телефону НОМЕР_2 ОСОБА_7 , наступного змісту:

«Змініть дату на 31.01 2024 р в слідуючих ттн приймання: ЮЛ-780023-01259 ЮЛ-780045-00002 ЮЛ-780021-00965 ЮЛ-780021-00966 ЮЛ-780032-00595 ЮЛ-780011-01510 ЮЛ-780011-01511».

У подальшому, перебуваючи в невстановленому досудовим розслідуванні місці ОСОБА_7 , отримавши від ОСОБА_5 зазначене повідомлення з пропозицією щодо внесення несанкціонованих змін до автоматизованої системи, усвідомлюючи порядок внесення змін, встановлений пунктами 46, 47 Інструкції, а також протиправний характер таких дій, погодився на запропоновану зміну інформації в Системі.

08.02.2024, ОСОБА_7 передав оператору №?22 ОСОБА_8 , вказівку внести зміни до ЄДС ЕОД у відповідності до раніше отриманого повідомлення від ОСОБА_5 , у порушенням вимог пунктів 46, 47 Інструкції, попри відсутність заявки лісокористувача та законних підстав для такого втручання.

08.02.2024 року о 16 годині 16 хвилини оператор №?22 ДП «ЛІАЦ» - ОСОБА_8 , діючи відповідно до злочинного плану, організованого ОСОБА_7 , та згідно з його вказівками, перебуваючи у невстановленому досудовим розслідуванні місці, використовуючи надані їй як оператору ДП «ЛІАЦ» автентифікаційні дані (алфавітно-цифровий логін і пароль), які є засобом ідентифікації адміністратора ЄДС ЕОД, здійснила вхід до особистого кабінету користувача цієї Системи на веб-сторінці за URL-адресою: https://eod.ukrforest.com/dashboard/sign-in

У подальшому, використовуючи внутрішні інструменти Системи, ОСОБА_8 , усвідомлюючи відсутність заявки від лісокористувача, тобто без законних підстав, здійснила несанкціоновану зміну інформації, яка оброблялася в ЄДС ЕОД, що розміщена на серверному обладнанні за адресою: м. Київ, вул. Будіндустрії, 1, а саме: використовуючи внутрішній інструментарій здійснила зміну документів «ЮЛ-780023-01259, ЮЛ-780045-00002, ЮЛ-780021-00965, ЮЛ-780021-00966, ЮЛ-780032-00595, ЮЛ-780011-01510, ЮЛ-780011-01511», а саме: «змінено дату з 05.02.2024 на 31.01.2024», що суперечить вимогам пунктам 46, 47 Інструкції.

Також, 15.05.2024 об 11 годині 02 хвилин ОСОБА_5 перебуваючи у невстановленому досудовим розслідуванні місці, використовуючи мобільний застосунок для обміну електронними повідомленнями «Viber», зареєстрований за номером НОМЕР_1 відправила текстове повідомлення ОСОБА_7 , на вказаний мобільний застосунок зареєстрованим за номером телефону НОМЕР_2 ОСОБА_7 , наступного змісту:

«В специфікації ЮЛ-780025-00559 від 30.03 змінити породу з Деревина дровяна ПВ Хвоя на Сосна.».

У подальшому, перебуваючи в невстановленому досудовим розслідуванні місці ОСОБА_7 , отримавши від ОСОБА_5 зазначене повідомлення з пропозицією щодо внесення несанкціонованих змін до автоматизованої системи, усвідомлюючи порядок внесення змін, встановлений пунктами 46, 47 Інструкції, а також протиправний характер таких дій, погодився на запропоновану зміну інформації в Системі.

16.05.2024, ОСОБА_7 передав оператору №?22 ОСОБА_8 , вказівку внести зміни до ЄДС ЕОД у відповідності до раніше отриманого повідомлення від ОСОБА_5 , у порушенням вимог пунктів 46, 47 Інструкції, попри відсутність заявки лісокористувача та законних підстав для такого втручання.

16.05.2024 року о 10 годині 31 хвилини оператор №?22 ДП «ЛІАЦ» - ОСОБА_8 , діючи відповідно до злочинного плану, організованого ОСОБА_7 , та згідно з його вказівками, перебуваючи у невстановленому досудовим розслідуванні місці, використовуючи надані їй як оператору ДП «ЛІАЦ» автентифікаційні дані (алфавітно-цифровий логін і пароль), які є засобом ідентифікації адміністратора ЄДС ЕОД, здійснила вхід до особистого кабінету користувача цієї Системи на веб-сторінці за URL-адресою: https://eod.ukrforest.com/dashboard/sign-in

У подальшому, використовуючи внутрішні інструменти Системи, ОСОБА_8 , усвідомлюючи відсутність заявки від лісокористувача, тобто без законних підстав, здійснила несанкціоновану зміну інформації, яка оброблялася в ЄДС ЕОД, що розміщена на серверному обладнанні за адресою: м. Київ, вул. Будіндустрії, 1, а саме: використовуючи внутрішній інструментарій здійснила зміну документа «ЮЛ-780025-00559», а саме: «змінено породу з Хвойні на Сосна та складський об'єм з 13,6 на 6,8» та «змінено породу з Хвойні на Сосна, об'єм з 8,704 на 4,352 та складський об'єм з 13,6 на 0; по бирці 373 670 836 змінено довжину з 2,2 на 2, об'єм з 3,379 на 4,352, складський об'єм з 5,28 на 6,8 та висоту з 1,2 на 1,7», що суперечить вимогам пунктам 46, 47 Інструкції.

Також, 15.04.2024 об 11 годині 18 хвилин ОСОБА_5 перебуваючи у невстановленому досудовим розслідуванні місці, використовуючи мобільний застосунок для обміну електронними повідомленнями «Viber», зареєстрований за номером НОМЕР_1 відправила текстове повідомлення ОСОБА_7 , на вказаний мобільний застосунок зареєстрованим за номером телефону НОМЕР_2 ОСОБА_7 , наступного змісту:

«В приймання від розкряжування довгомір ЮЛ-780032-00818 від 08.04 потрібно щоб вирівняти об'єм добавити бірку 375397999 з продукцією 1група деревина дровяна береза -3,172м3 висот. довж. ширина коеф 1.373 1,9 1,9 0,64».

У подальшому, перебуваючи в невстановленому досудовим розслідуванні місці ОСОБА_7 , отримавши від ОСОБА_5 зазначене повідомлення з пропозицією щодо внесення несанкціонованих змін до автоматизованої системи, усвідомлюючи порядок внесення змін, встановлений пунктами 46, 47 Інструкції, а також протиправний характер таких дій, погодився на запропоновану зміну інформації в Системі.

17.04.2024, ОСОБА_7 передав оператору №?22 ОСОБА_8 , вказівку внести зміни до ЄДС ЕОД у відповідності до раніше отриманого повідомлення від ОСОБА_5 , у порушенням вимог пунктів 46, 47 Інструкції, попри відсутність заявки лісокористувача та законних підстав для такого втручання.

17.04.2024 року о 12 годині 30 хвилини оператор №?22 ДП «ЛІАЦ» - ОСОБА_8 , діючи відповідно до злочинного плану, організованого ОСОБА_7 , та згідно з його вказівками, перебуваючи у невстановленому досудовим розслідуванні місці, використовуючи надані їй як оператору ДП «ЛІАЦ» автентифікаційні дані (алфавітно-цифровий логін і пароль), які є засобом ідентифікації адміністратора ЄДС ЕОД, здійснила вхід до особистого кабінету користувача цієї Системи на веб-сторінці за URL-адресою: https://eod.ukrforest.com/dashboard/sign-in

У подальшому, використовуючи внутрішні інструменти Системи, ОСОБА_8 , усвідомлюючи відсутність заявки від лісокористувача, тобто без законних підстав, здійснила несанкціоновану зміну інформації, яка оброблялася в ЄДС ЕОД, що розміщена на серверному обладнанні за адресою: м. Київ, вул. Будіндустрії, 1, а саме: використовуючи внутрішній інструментарій здійснила зміну документу «ЮЛ-780032-00818», а саме: «змінено діаметр з 36 на 28, групу діаметрів з D3a (30-34) на D2b (25-29) та об'єм з 0,327 на 1», що суперечить вимогам пунктам 46, 47 Інструкції.

Також, 15.04.2024 об 11 годині 18 хвилин ОСОБА_5 перебуваючи у невстановленому досудовим розслідуванні місці, використовуючи мобільний застосунок для обміну електронними повідомленнями «Viber», зареєстрований за номером НОМЕР_1 відправила текстове повідомлення ОСОБА_7 , на вказаний мобільний застосунок зареєстрованим за номером телефону НОМЕР_2 ОСОБА_7 , наступного змісту:

«Змініть в прийманні ЮЛ-780032-00833 квартал з 45 кв (22 вид) 1 діл на 45 кв (11вид) 1 ділянка лісорубний квиток 20240116-000366 від 19.02 виконавець ТОВ" ВОЛМА"».

У подальшому, перебуваючи в невстановленому досудовим розслідуванні місці ОСОБА_7 , отримавши від ОСОБА_5 зазначене повідомлення з пропозицією щодо внесення несанкціонованих змін до автоматизованої системи, усвідомлюючи порядок внесення змін, встановлений пунктами 46, 47 Інструкції, а також протиправний характер таких дій, погодився на запропоновану зміну інформації в Системі.

17.04.2024, ОСОБА_7 передав оператору №?22 ОСОБА_8 , вказівку внести зміни до ЄДС ЕОД у відповідності до раніше отриманого повідомлення від ОСОБА_5 , у порушенням вимог пунктів 46, 47 Інструкції, попри відсутність заявки лісокористувача та законних підстав для такого втручання.

17.04.2024 року о 12 годині 30 хвилини оператор №?22 ДП «ЛІАЦ» - ОСОБА_8 , діючи відповідно до злочинного плану, організованого ОСОБА_7 , та згідно з його вказівками, перебуваючи у невстановленому досудовим розслідуванні місці, використовуючи надані їй як оператору ДП «ЛІАЦ» автентифікаційні дані (алфавітно-цифровий логін і пароль), які є засобом ідентифікації адміністратора ЄДС ЕОД, здійснила вхід до особистого кабінету користувача цієї Системи на веб-сторінці за URL-адресою: https://eod.ukrforest.com/dashboard/sign-in

У подальшому, використовуючи внутрішні інструменти Системи, ОСОБА_8 , усвідомлюючи відсутність заявки від лісокористувача, тобто без законних підстав, здійснила несанкціоновану зміну інформації, яка оброблялася в ЄДС ЕОД, що розміщена на серверному обладнанні за адресою: м. Київ, вул. Будіндустрії, 1, а саме: використовуючи внутрішній інструментарій здійснила зміну документу «ЮЛ-780032-00833», а саме: «змінено номер Лісорубного квитка з 20240201-000346 від 19.02.2024 10:22:55 на 20240205-000366 від 19.02.2024 15:14:31 та ділянку з 45 кв (22 вид) 1 діл. на 45 кв (11 вид) 1 діл.», що суперечить вимогам пунктам 46, 47 Інструкції.

Також, 17.05.2024 ою 11 годині 40 хвилин ОСОБА_5 перебуваючи у невстановленому досудовим розслідуванні місці, використовуючи мобільний застосунок для обміну електронними повідомленнями «Viber», зареєстрований за номером НОМЕР_1 відправила текстове повідомлення ОСОБА_7 , на вказаний мобільний застосунок зареєстрованим за номером телефону НОМЕР_2 ОСОБА_7 , наступного змісту:

«В специфікаціях : ЮЛ-780032-00971 ЮЛ-780032-00972 ЮЛ-780032-00973 потрібно змінити змінити лісомат круглі С(25-29)на D(25-29) і відповідно змінити ціну в реалізації ЮЛВ 451216 від 09.05 в продукції круглі сосна D(25-29)на 1924.17 загальний об'єм виправлення 6,0550 м3.».

У подальшому, перебуваючи в невстановленому досудовим розслідуванні місці ОСОБА_7 , отримавши від ОСОБА_5 зазначене повідомлення з пропозицією щодо внесення несанкціонованих змін до автоматизованої системи, усвідомлюючи порядок внесення змін, встановлений пунктами 46, 47 Інструкції, а також протиправний характер таких дій, погодився на запропоновану зміну інформації в Системі.

17.05.2024, ОСОБА_7 передав оператору №?22 ОСОБА_8 , вказівку внести зміни до ЄДС ЕОД у відповідності до раніше отриманого повідомлення від ОСОБА_5 , у порушенням вимог пунктів 46, 47 Інструкції, попри відсутність заявки лісокористувача та законних підстав для такого втручання.

17.05.2024 року о 14 годині 27 хвилини оператор №?22 ДП «ЛІАЦ» - ОСОБА_8 , діючи відповідно до злочинного плану, організованого ОСОБА_7 , та згідно з його вказівками, перебуваючи у невстановленому досудовим розслідуванні місці, використовуючи надані їй як оператору ДП «ЛІАЦ» автентифікаційні дані (алфавітно-цифровий логін і пароль), які є засобом ідентифікації адміністратора ЄДС ЕОД, здійснила вхід до особистого кабінету користувача цієї Системи на веб-сторінці за URL-адресою: https://eod.ukrforest.com/dashboard/sign-in

У подальшому, використовуючи внутрішні інструменти Системи, ОСОБА_8 , усвідомлюючи відсутність заявки від лісокористувача, тобто без законних підстав, здійснила несанкціоновану зміну інформації, яка оброблялася в ЄДС ЕОД, що розміщена на серверному обладнанні за адресою: м. Київ, вул. Будіндустрії, 1, а саме: використовуючи внутрішній інструментарій здійснила зміну документах «ЮЛ-780032-00971, ЮЛ-780032-00972, ЮЛ-780032-00973», а саме: «змінено сорт з "С" на "D"», що суперечить вимогам пунктам 46, 47 Інструкції.

Також, 09.04.2024 о 19 годині 12 хвилин ОСОБА_5 перебуваючи у невстановленому досудовим розслідуванні місці, використовуючи мобільний застосунок для обміну електронними повідомленнями «Viber», зареєстрований за номером НОМЕР_1 відправила текстове повідомлення ОСОБА_7 , на вказаний мобільний застосунок зареєстрованим за номером телефону НОМЕР_2 ОСОБА_7 , наступного змісту:

«В специфікації приймання від заготівлі ЮЛ-780034-00297 від 29.02 під біркою 373613520 поміняйте місцями ширину з довжиною. щоб ширина була 2.0, а довжина 2,30.».

У подальшому, перебуваючи в невстановленому досудовим розслідуванні місці ОСОБА_7 , отримавши від ОСОБА_5 зазначене повідомлення з пропозицією щодо внесення несанкціонованих змін до автоматизованої системи, усвідомлюючи порядок внесення змін, встановлений пунктами 46, 47 Інструкції, а також протиправний характер таких дій, погодився на запропоновану зміну інформації в Системі.

10.04.2024, ОСОБА_7 передав оператору №?22 ОСОБА_8 , вказівку внести зміни до ЄДС ЕОД у відповідності до раніше отриманого повідомлення від ОСОБА_5 , у порушенням вимог пунктів 46, 47 Інструкції, попри відсутність заявки лісокористувача та законних підстав для такого втручання.

10.04.2024 року о 14 годині 42 хвилини оператор №?22 ДП «ЛІАЦ» - ОСОБА_8 , діючи відповідно до злочинного плану, організованого ОСОБА_7 , та згідно з його вказівками, перебуваючи у невстановленому досудовим розслідуванні місці, використовуючи надані їй як оператору ДП «ЛІАЦ» автентифікаційні дані (алфавітно-цифровий логін і пароль), які є засобом ідентифікації адміністратора ЄДС ЕОД, здійснила вхід до особистого кабінету користувача цієї Системи на веб-сторінці за URL-адресою: https://eod.ukrforest.com/dashboard/sign-in

У подальшому, використовуючи внутрішні інструменти Системи, ОСОБА_8 , усвідомлюючи відсутність заявки від лісокористувача, тобто без законних підстав, здійснила несанкціоновану зміну інформації, яка оброблялася в ЄДС ЕОД, що розміщена на серверному обладнанні за адресою: м. Київ, вул. Будіндустрії, 1, а саме: використовуючи внутрішній інструментарій здійснила зміну документах «ЮЛ-780034-00297», а саме: «змінено довжину з 2 на 2,3 та ширину з 2,3 на 2», що суперечить вимогам пунктам 46, 47 Інструкції.

Також, 15.03.2024 о 16 годині 49 хвилин ОСОБА_5 перебуваючи у невстановленому досудовим розслідуванні місці, використовуючи мобільний застосунок для обміну електронними повідомленнями «Viber», зареєстрований за номером НОМЕР_1 відправила текстове повідомлення ОСОБА_7 , на вказаний мобільний застосунок зареєстрованим за номером телефону НОМЕР_2 ОСОБА_7 , наступного змісту:

«Змініть дату на 29.02 в слідуючих прийманнях: ЮЛ-780034-00308».

У подальшому, перебуваючи в невстановленому досудовим розслідуванні місці ОСОБА_7 , отримавши від ОСОБА_5 зазначене повідомлення з пропозицією щодо внесення несанкціонованих змін до автоматизованої системи, усвідомлюючи порядок внесення змін, встановлений пунктами 46, 47 Інструкції, а також протиправний характер таких дій, погодився на запропоновану зміну інформації в Системі.

19.03.2024, ОСОБА_7 передав оператору №?22 ОСОБА_8 , вказівку внести зміни до ЄДС ЕОД у відповідності до раніше отриманого повідомлення від ОСОБА_5 , у порушенням вимог пунктів 46, 47 Інструкції, попри відсутність заявки лісокористувача та законних підстав для такого втручання.

19.03.2024 року о 12 годині 58 хвилини оператор №?22 ДП «ЛІАЦ» - ОСОБА_8 , діючи відповідно до злочинного плану, організованого ОСОБА_7 , та згідно з його вказівками, перебуваючи у невстановленому досудовим розслідуванні місці, використовуючи надані їй як оператору ДП «ЛІАЦ» автентифікаційні дані (алфавітно-цифровий логін і пароль), які є засобом ідентифікації адміністратора ЄДС ЕОД, здійснила вхід до особистого кабінету користувача цієї Системи на веб-сторінці за URL-адресою: https://eod.ukrforest.com/dashboard/sign-in

У подальшому, використовуючи внутрішні інструменти Системи, ОСОБА_8 , усвідомлюючи відсутність заявки від лісокористувача, тобто без законних підстав, здійснила несанкціоновану зміну інформації, яка оброблялася в ЄДС ЕОД, що розміщена на серверному обладнанні за адресою: м. Київ, вул. Будіндустрії, 1, а саме: використовуючи внутрішній інструментарій здійснила зміну документах «ЮЛ-780034-00308», а саме: «змінено дату з 04.03.2024 11:19:13 на 29.02.2024 15:19:13», що суперечить вимогам пунктам 46, 47 Інструкції.

Також, 15.05.2024 о 15 годині 10 хвилин ОСОБА_5 перебуваючи у невстановленому досудовим розслідуванні місці, використовуючи мобільний застосунок для обміну електронними повідомленнями «Viber», зареєстрований за номером НОМЕР_1 відправила текстове повідомлення ОСОБА_7 , на вказаний мобільний застосунок зареєстрованим за номером телефону НОМЕР_2 ОСОБА_7 , наступного змісту:

«Змініть виконавця на ТОВ "ВОЛМА" в прийманні: ЮЛ-780036-00123».

У подальшому, перебуваючи в невстановленому досудовим розслідуванні місці ОСОБА_7 , отримавши від ОСОБА_5 зазначене повідомлення з пропозицією щодо внесення несанкціонованих змін до автоматизованої системи, усвідомлюючи порядок внесення змін, встановлений пунктами 46, 47 Інструкції, а також протиправний характер таких дій, погодився на запропоновану зміну інформації в Системі.

16.05.2024, ОСОБА_7 передав оператору №?22 ОСОБА_8 , вказівку внести зміни до ЄДС ЕОД у відповідності до раніше отриманого повідомлення від ОСОБА_5 , у порушенням вимог пунктів 46, 47 Інструкції, попри відсутність заявки лісокористувача та законних підстав для такого втручання.

16.05.2024 року о 10 годині 28 хвилини оператор №?22 ДП «ЛІАЦ» - ОСОБА_8 , діючи відповідно до злочинного плану, організованого ОСОБА_7 , та згідно з його вказівками, перебуваючи у невстановленому досудовим розслідуванні місці, використовуючи надані їй як оператору ДП «ЛІАЦ» автентифікаційні дані (алфавітно-цифровий логін і пароль), які є засобом ідентифікації адміністратора ЄДС ЕОД, здійснила вхід до особистого кабінету користувача цієї Системи на веб-сторінці за URL-адресою: https://eod.ukrforest.com/dashboard/sign-in

У подальшому, використовуючи внутрішні інструменти Системи, ОСОБА_8 , усвідомлюючи відсутність заявки від лісокористувача, тобто без законних підстав, здійснила несанкціоновану зміну інформації, яка оброблялася в ЄДС ЕОД, що розміщена на серверному обладнанні за адресою: м. Київ, вул. Будіндустрії, 1, а саме: використовуючи внутрішній інструментарій здійснила зміну документах «ЮЛ-780036-00123», а саме: «змінено Виконавця з ТОВ "БРЕНВЕЛЬ" на ТОВ "ВОЛМА" та Підряд/наряд-акт з ЮЛ-780000-01559 від 30.01.2024 14:04:45 на ЮЛ-780000-01659 від 01.05.2024 21:04:34», що суперечить вимогам пунктам 46, 47 Інструкції.

Також, 13.05.2024 о 15 годині 50 хвилин ОСОБА_5 перебуваючи у невстановленому досудовим розслідуванні місці, використовуючи мобільний застосунок для обміну електронними повідомленнями «Viber», зареєстрований за номером НОМЕР_1 відправила текстове повідомлення ОСОБА_7 , на вказаний мобільний застосунок зареєстрованим за номером телефону НОМЕР_2 ОСОБА_7 , наступного змісту:

«Змініть виконавця на ТОВ "ВОЛМА" в слідуючих прийманнях: ЮЛ-780039-00345 ЮЛ-780039-00347 ЮЛ-780039-00348 ЮЛ-780039-00351 ЮЛ-780039-00353».

У подальшому, перебуваючи в невстановленому досудовим розслідуванні місці ОСОБА_7 , отримавши від ОСОБА_5 зазначене повідомлення з пропозицією щодо внесення несанкціонованих змін до автоматизованої системи, усвідомлюючи порядок внесення змін, встановлений пунктами 46, 47 Інструкції, а також протиправний характер таких дій, погодився на запропоновану зміну інформації в Системі.

14.05.2024, ОСОБА_7 передав оператору №?22 ОСОБА_8 , вказівку внести зміни до ЄДС ЕОД у відповідності до раніше отриманого повідомлення від ОСОБА_5 , у порушенням вимог пунктів 46, 47 Інструкції, попри відсутність заявки лісокористувача та законних підстав для такого втручання.

14.05.2024 року о 14 годині 25 хвилини оператор №?22 ДП «ЛІАЦ» - ОСОБА_8 , діючи відповідно до злочинного плану, організованого ОСОБА_7 , та згідно з його вказівками, перебуваючи у невстановленому досудовим розслідуванні місці, використовуючи надані їй як оператору ДП «ЛІАЦ» автентифікаційні дані (алфавітно-цифровий логін і пароль), які є засобом ідентифікації адміністратора ЄДС ЕОД, здійснила вхід до особистого кабінету користувача цієї Системи на веб-сторінці за URL-адресою: https://eod.ukrforest.com/dashboard/sign-in

У подальшому, використовуючи внутрішні інструменти Системи, ОСОБА_8 , усвідомлюючи відсутність заявки від лісокористувача, тобто без законних підстав, здійснила несанкціоновану зміну інформації, яка оброблялася в ЄДС ЕОД, що розміщена на серверному обладнанні за адресою: м. Київ, вул. Будіндустрії, 1, а саме: використовуючи внутрішній інструментарій здійснила зміну документах «ЮЛ-780039-00345 ЮЛ-780039-00347 ЮЛ-780039-00348 ЮЛ-780039-00351 ЮЛ-780039-00353», а саме: «змінено Виконавця з ТОВ "БРЕНВЕЛЬ" на ТОВ "ВОЛМА"», що суперечить вимогам пунктам 46, 47 Інструкції.

Також, 22.03.2024 о 11 годині 37 хвилин ОСОБА_5 перебуваючи у невстановленому досудовим розслідуванні місці, використовуючи мобільний застосунок для обміну електронними повідомленнями «Viber», зареєстрований за номером НОМЕР_1 відправила текстове повідомлення ОСОБА_7 , на вказаний мобільний застосунок зареєстрованим за номером телефону НОМЕР_2 ОСОБА_7 , наступного змісту:

«Змініть виконавця на ТОВ " ВОЛМА" лісорубний квиток 20240222-000148 від 22.02.2024( 35 кв(38 вид) 4 ділянка) номер договора 5-ЗМ/РГК/В від 01.02 .2024 в слідуючих прийманнях: ЮЛ-780044-00035 ЮЛ-780044-00036».

У подальшому, перебуваючи в невстановленому досудовим розслідуванні місці ОСОБА_7 , отримавши від ОСОБА_5 зазначене повідомлення з пропозицією щодо внесення несанкціонованих змін до автоматизованої системи, усвідомлюючи порядок внесення змін, встановлений пунктами 46, 47 Інструкції, а також протиправний характер таких дій, погодився на запропоновану зміну інформації в Системі.

23.03.2024, ОСОБА_7 передав оператору №?22 ОСОБА_8 , вказівку внести зміни до ЄДС ЕОД у відповідності до раніше отриманого повідомлення від ОСОБА_5 , у порушенням вимог пунктів 46, 47 Інструкції, попри відсутність заявки лісокористувача та законних підстав для такого втручання.

23.03.2024 року об 11 годині 12 хвилини оператор №?22 ДП «ЛІАЦ» - ОСОБА_8 , діючи відповідно до злочинного плану, організованого ОСОБА_7 , та згідно з його вказівками, перебуваючи у невстановленому досудовим розслідуванні місці, використовуючи надані їй як оператору ДП «ЛІАЦ» автентифікаційні дані (алфавітно-цифровий логін і пароль), які є засобом ідентифікації адміністратора ЄДС ЕОД, здійснила вхід до особистого кабінету користувача цієї Системи на веб-сторінці за URL-адресою: https://eod.ukrforest.com/dashboard/sign-in

У подальшому, використовуючи внутрішні інструменти Системи, ОСОБА_8 , усвідомлюючи відсутність заявки від лісокористувача, тобто без законних підстав, здійснила несанкціоновану зміну інформації, яка оброблялася в ЄДС ЕОД, що розміщена на серверному обладнанні за адресою: м. Київ, вул. Будіндустрії, 1, а саме: використовуючи внутрішній інструментарій здійснила зміну документах «ЮЛ-780044-00035, ЮЛ-780044-00036», а саме: «змінено Виконавця з ТОВ "БРЕНВЕЛЬ" на ТОВ "ВОЛМА"», що суперечить вимогам пунктам 46, 47 Інструкції.

Також, 26.03.2024 о 13 годині 18 хвилин ОСОБА_5 перебуваючи у невстановленому досудовим розслідуванні місці, використовуючи мобільний застосунок для обміну електронними повідомленнями «Viber», зареєстрований за номером НОМЕР_1 відправила текстове повідомлення ОСОБА_7 , на вказаний мобільний застосунок зареєстрованим за номером телефону НОМЕР_2 ОСОБА_7 , наступного змісту:

«З специфікації приймання деревини ЮЛ-780046-00102 від 22.03.2024 потрібно довгоміри осика під бірками: 375409496 375409497 375409498 375409499 375409500 375409501 Об'єм по бірках - 3,5 м3 перенести на 27 кв (18 вид)2діл лісорубний квиток 20240222-000223 від 22.02 виконавець Доф Арбо.».

У подальшому, перебуваючи в невстановленому досудовим розслідуванні місці ОСОБА_7 , отримавши від ОСОБА_5 зазначене повідомлення з пропозицією щодо внесення несанкціонованих змін до автоматизованої системи, усвідомлюючи порядок внесення змін, встановлений пунктами 46, 47 Інструкції, а також протиправний характер таких дій, погодився на запропоновану зміну інформації в Системі.

29.03.2024, ОСОБА_7 передав оператору №?22 ОСОБА_8 , вказівку внести зміни до ЄДС ЕОД у відповідності до раніше отриманого повідомлення від ОСОБА_5 , у порушенням вимог пунктів 46, 47 Інструкції, попри відсутність заявки лісокористувача та законних підстав для такого втручання.

29.03.2024 року о 15 годині 24 хвилини оператор №?22 ДП «ЛІАЦ» - ОСОБА_8 , діючи відповідно до злочинного плану, організованого ОСОБА_7 , та згідно з його вказівками, перебуваючи у невстановленому досудовим розслідуванні місці, використовуючи надані їй як оператору ДП «ЛІАЦ» автентифікаційні дані (алфавітно-цифровий логін і пароль), які є засобом ідентифікації адміністратора ЄДС ЕОД, здійснила вхід до особистого кабінету користувача цієї Системи на веб-сторінці за URL-адресою: https://eod.ukrforest.com/dashboard/sign-in

У подальшому, використовуючи внутрішні інструменти Системи, ОСОБА_8 , усвідомлюючи відсутність заявки від лісокористувача, тобто без законних підстав, здійснила несанкціоновану зміну інформації, яка оброблялася в ЄДС ЕОД, що розміщена на серверному обладнанні за адресою: м. Київ, вул. Будіндустрії, 1, а саме: використовуючи внутрішній інструментарій здійснила зміну документі «ЮЛ-780046-00102», а саме: «змінено породу з Осика на Вільха, діаметр з 20 на 12 та об'єм з 0,25 на 0,66», що суперечить вимогам пунктам 46, 47 Інструкції.

Також, 02.04.2024 о 10 годині 48 хвилин ОСОБА_5 перебуваючи у невстановленому досудовим розслідуванні місці, використовуючи мобільний застосунок для обміну електронними повідомленнями «Viber», зареєстрований за номером НОМЕР_1 відправила текстове повідомлення ОСОБА_7 , на вказаний мобільний застосунок зареєстрованим за номером телефону НОМЕР_2 ОСОБА_7 , наступного змісту:

«В специфікації приймання від заготівлі ЮЛ-780053-00110 від 08.08 деревина дровяна ПВ сосна потрібно змінити коефіцієнт з 0,604 на 0,64.».

У подальшому, перебуваючи в невстановленому досудовим розслідуванні місці ОСОБА_7 , отримавши від ОСОБА_5 зазначене повідомлення з пропозицією щодо внесення несанкціонованих змін до автоматизованої системи, усвідомлюючи порядок внесення змін, встановлений пунктами 46, 47 Інструкції, а також протиправний характер таких дій, погодився на запропоновану зміну інформації в Системі.

04.04.2024, ОСОБА_7 передав оператору №?22 ОСОБА_8 , вказівку внести зміни до ЄДС ЕОД у відповідності до раніше отриманого повідомлення від ОСОБА_5 , у порушенням вимог пунктів 46, 47 Інструкції, попри відсутність заявки лісокористувача та законних підстав для такого втручання.

04.04.2024 року о 22 годині 04 хвилини оператор №?22 ДП «ЛІАЦ» - ОСОБА_8 , діючи відповідно до злочинного плану, організованого ОСОБА_7 , та згідно з його вказівками, перебуваючи у невстановленому досудовим розслідуванні місці, використовуючи надані їй як оператору ДП «ЛІАЦ» автентифікаційні дані (алфавітно-цифровий логін і пароль), які є засобом ідентифікації адміністратора ЄДС ЕОД, здійснила вхід до особистого кабінету користувача цієї Системи на веб-сторінці за URL-адресою: https://eod.ukrforest.com/dashboard/sign-in

У подальшому, використовуючи внутрішні інструменти Системи, ОСОБА_8 , усвідомлюючи відсутність заявки від лісокористувача, тобто без законних підстав, здійснила несанкціоновану зміну інформації, яка оброблялася в ЄДС ЕОД, що розміщена на серверному обладнанні за адресою: м. Київ, вул. Будіндустрії, 1, а саме: використовуючи внутрішній інструментарій здійснила зміну документі «ЮЛ-780052-00110», а саме: «змінено номер Лісорубного квитка з 20240119-000471 від 23.01.2024 11:10:10 на 20240116-000326 від 23.01.2024 15:04:59, Підряд/наряд-акт з ЮЛ-780000-01590 від 01.02.2024 22:58:03 на ЮЛ-780000-01540 від 24.01.2024 16:41:20 та ділянку з 65 кв (32 вид) діл. на 65 кв (10 вид) 2 діл», що суперечить вимогам пунктам 46, 47 Інструкції.

Також, 18.03.2024 о 13 годині 32 хвилин ОСОБА_5 перебуваючи у невстановленому досудовим розслідуванні місці, використовуючи мобільний застосунок для обміну електронними повідомленнями «Viber», зареєстрований за номером НОМЕР_1 відправила текстове повідомлення ОСОБА_7 , на вказаний мобільний застосунок зареєстрованим за номером телефону НОМЕР_2 ОСОБА_7 , наступного змісту:

«В специфікації приймання від заготівлі ЮЛ-780052-00125 від 07.03 змініть сорт з В на С , а також коли зміните сорт то потрібно буде виправити ціну в ТТН реалізації ЮЛИ 890165 з 2151,10 на 2117,62».

У подальшому, перебуваючи в невстановленому досудовим розслідуванні місці ОСОБА_7 , отримавши від ОСОБА_5 зазначене повідомлення з пропозицією щодо внесення несанкціонованих змін до автоматизованої системи, усвідомлюючи порядок внесення змін, встановлений пунктами 46, 47 Інструкції, а також протиправний характер таких дій, погодився на запропоновану зміну інформації в Системі.

19.03.2024, ОСОБА_7 передав оператору №?22 ОСОБА_8 , вказівку внести зміни до ЄДС ЕОД у відповідності до раніше отриманого повідомлення від ОСОБА_5 , у порушенням вимог пунктів 46, 47 Інструкції, попри відсутність заявки лісокористувача та законних підстав для такого втручання.

19.03.2024 року о 12 годині 56 хвилини оператор №?22 ДП «ЛІАЦ» - ОСОБА_8 , діючи відповідно до злочинного плану, організованого ОСОБА_7 , та згідно з його вказівками, перебуваючи у невстановленому досудовим розслідуванні місці, використовуючи надані їй як оператору ДП «ЛІАЦ» автентифікаційні дані (алфавітно-цифровий логін і пароль), які є засобом ідентифікації адміністратора ЄДС ЕОД, здійснила вхід до особистого кабінету користувача цієї Системи на веб-сторінці за URL-адресою: https://eod.ukrforest.com/dashboard/sign-in

У подальшому, використовуючи внутрішні інструменти Системи, ОСОБА_8 , усвідомлюючи відсутність заявки від лісокористувача, тобто без законних підстав, здійснила несанкціоновану зміну інформації, яка оброблялася в ЄДС ЕОД, що розміщена на серверному обладнанні за адресою: м. Київ, вул. Будіндустрії, 1, а саме: використовуючи внутрішній інструментарій здійснила зміну документі «ЮЛ-780052-00125», а саме: «змінено сорт з "B" на "C" та об'єм з 3,216 на 4,154; по бирках в кількості 81 шт. змінено сорт з "В" на "С" та об'єм з 10,902 на 12,798; по бирках в кількості 36 шт. змінено сорт з "В" на "С" та об'єм з 1,952 на 4,392», що суперечить вимогам пунктам 46, 47 Інструкції.

Також, 26.09.2023 о 12 годині 13 хвилин ОСОБА_5 перебуваючи у невстановленому досудовим розслідуванні місці, використовуючи мобільний застосунок для обміну електронними повідомленнями «Viber», зареєстрований за номером НОМЕР_1 відправила текстове повідомлення ОСОБА_7 , на вказаний мобільний застосунок зареєстрованим за номером телефону НОМЕР_2 ОСОБА_7 , наступного змісту:

«В Ттн вивезкння: ЮЛВ 111408 ЮЛВ 260329 ЮЛВ 050667 ЮЛВ 401639 змініть перевізника на ВКПП Агропромтехцентр».

У подальшому, перебуваючи в невстановленому досудовим розслідуванні місці ОСОБА_7 , отримавши від ОСОБА_5 зазначене повідомлення з пропозицією щодо внесення несанкціонованих змін до автоматизованої системи, усвідомлюючи порядок внесення змін, встановлений пунктами 46, 47 Інструкції, а також протиправний характер таких дій, погодився на запропоновану зміну інформації в Системі.

29.09.2024, ОСОБА_7 передав оператору №?22 ОСОБА_8 , вказівку внести зміни до ЄДС ЕОД у відповідності до раніше отриманого повідомлення від ОСОБА_5 , у порушенням вимог пунктів 46, 47 Інструкції, попри відсутність заявки лісокористувача та законних підстав для такого втручання.

29.09.2024 року о 12 годині 20 хвилини оператор №?22 ДП «ЛІАЦ» - ОСОБА_8 , діючи відповідно до злочинного плану, організованого ОСОБА_7 , та згідно з його вказівками, перебуваючи у невстановленому досудовим розслідуванні місці, використовуючи надані їй як оператору ДП «ЛІАЦ» автентифікаційні дані (алфавітно-цифровий логін і пароль), які є засобом ідентифікації адміністратора ЄДС ЕОД, здійснила вхід до особистого кабінету користувача цієї Системи на веб-сторінці за URL-адресою: https://eod.ukrforest.com/dashboard/sign-in

У подальшому, використовуючи внутрішні інструменти Системи, ОСОБА_8 , усвідомлюючи відсутність заявки від лісокористувача, тобто без законних підстав, здійснила несанкціоновану зміну інформації, яка оброблялася в ЄДС ЕОД, що розміщена на серверному обладнанні за адресою: м. Київ, вул. Будіндустрії, 1, а саме: використовуючи внутрішній інструментарій здійснила зміну документі «змінено Вантажоодержувача з Філія Любомльське лісове господарство, ВКПП АГРОПРОМТЕХЦЕНТР на ВКПП АГРОПРОМТЕХЦЕНТР», що суперечить вимогам пунктам 46, 47 Інструкції.

Також, 20.01.2024 о 13 годині 16 хвилин ОСОБА_5 перебуваючи у невстановленому досудовим розслідуванні місці, використовуючи мобільний застосунок для обміну електронними повідомленнями «Viber», зареєстрований за номером НОМЕР_1 відправила текстове повідомлення ОСОБА_7 , на вказаний мобільний застосунок зареєстрованим за номером телефону НОМЕР_2 ОСОБА_7 , наступного змісту:

«Змініть дату на 29.12 в слілуючих вивезеннях: ЮЛВ 402395 ЮЛВ 402396 ЮЛВ 431579 ЮЛВ 050771 ЮЛВ 412212 ЮЛВ 412264 ЮЛВ 412263».

У подальшому, перебуваючи в невстановленому досудовим розслідуванні місці ОСОБА_7 , отримавши від ОСОБА_5 зазначене повідомлення з пропозицією щодо внесення несанкціонованих змін до автоматизованої системи, усвідомлюючи порядок внесення змін, встановлений пунктами 46, 47 Інструкції, а також протиправний характер таких дій, погодився на запропоновану зміну інформації в Системі.

27.01.2024, ОСОБА_7 передав оператору №?22 ОСОБА_8 , вказівку внести зміни до ЄДС ЕОД у відповідності до раніше отриманого повідомлення від ОСОБА_5 , у порушенням вимог пунктів 46, 47 Інструкції, попри відсутність заявки лісокористувача та законних підстав для такого втручання.

27.01.2024 року о 20 годині 31 хвилини оператор №?22 ДП «ЛІАЦ» - ОСОБА_8 , діючи відповідно до злочинного плану, організованого ОСОБА_7 , та згідно з його вказівками, перебуваючи у невстановленому досудовим розслідуванні місці, використовуючи надані їй як оператору ДП «ЛІАЦ» автентифікаційні дані (алфавітно-цифровий логін і пароль), які є засобом ідентифікації адміністратора ЄДС ЕОД, здійснила вхід до особистого кабінету користувача цієї Системи на веб-сторінці за URL-адресою: https://eod.ukrforest.com/dashboard/sign-in

У подальшому, використовуючи внутрішні інструменти Системи, ОСОБА_8 , усвідомлюючи відсутність заявки від лісокористувача, тобто без законних підстав, здійснила несанкціоновану зміну інформації, яка оброблялася в ЄДС ЕОД, що розміщена на серверному обладнанні за адресою: м. Київ, вул. Будіндустрії, 1, а саме: використовуючи внутрішній інструментарій здійснила зміну документах «ЮЛВ-402395, ЮЛВ-402396, ЮЛВ-431579, ЮЛВ-050771, ЮЛВ-412212, ЮЛВ-412264, ЮЛВ-412263», а саме: «змінено дату з 18.01.2024 на 29.12.2023», що суперечить вимогам пунктам 46, 47 Інструкції.

Також, 24.10.2023 о 14 годині 25 хвилин ОСОБА_5 перебуваючи у невстановленому досудовим розслідуванні місці, використовуючи мобільний застосунок для обміну електронними повідомленнями «Viber», зареєстрований за номером НОМЕР_1 відправила текстове повідомлення ОСОБА_7 , на вказаний мобільний застосунок зареєстрованим за номером телефону НОМЕР_2 ОСОБА_7 , наступного змісту:

«В ТТН реалізаціях :ЮЛВ 100807 ЮЛВ 100817 ЮЛВ 100816 змініть номер посвідчення водія на НОМЕР_3 марку на Renault Модель на Premium».

У подальшому, перебуваючи в невстановленому досудовим розслідуванні місці ОСОБА_7 , отримавши від ОСОБА_5 зазначене повідомлення з пропозицією щодо внесення несанкціонованих змін до автоматизованої системи, усвідомлюючи порядок внесення змін, встановлений пунктами 46, 47 Інструкції, а також протиправний характер таких дій, погодився на запропоновану зміну інформації в Системі.

25.10.2023, ОСОБА_7 передав оператору №?22 ОСОБА_8 , вказівку внести зміни до ЄДС ЕОД у відповідності до раніше отриманого повідомлення від ОСОБА_5 , у порушенням вимог пунктів 46, 47 Інструкції, попри відсутність заявки лісокористувача та законних підстав для такого втручання.

25.10.2023 року о 14 годині 50 хвилини оператор №?22 ДП «ЛІАЦ» - ОСОБА_8 , діючи відповідно до злочинного плану, організованого ОСОБА_7 , та згідно з його вказівками, перебуваючи у невстановленому досудовим розслідуванні місці, використовуючи надані їй як оператору ДП «ЛІАЦ» автентифікаційні дані (алфавітно-цифровий логін і пароль), які є засобом ідентифікації адміністратора ЄДС ЕОД, здійснила вхід до особистого кабінету користувача цієї Системи на веб-сторінці за URL-адресою: https://eod.ukrforest.com/dashboard/sign-in

У подальшому, використовуючи внутрішні інструменти Системи, ОСОБА_8 , усвідомлюючи відсутність заявки від лісокористувача, тобто без законних підстав, здійснила несанкціоновану зміну інформації, яка оброблялася в ЄДС ЕОД, що розміщена на серверному обладнанні за адресою: м. Київ, вул. Будіндустрії, 1, а саме: використовуючи внутрішній інструментарій здійснила зміну документах «ЮЛВ-100807, ЮЛВ-100817, ЮЛВ-100816», а саме: «змінено модель авто з TGM на Premium, номер водійського посвідчення з НОМЕР_4 на НОМЕР_3 та марки авто (заг.) з MAN на Renault», що суперечить вимогам пунктам 46, 47 Інструкції.

Також, 26.10.2023 о 09 годині 10 хвилин ОСОБА_5 перебуваючи у невстановленому досудовим розслідуванні місці, використовуючи мобільний застосунок для обміну електронними повідомленнями «Viber», зареєстрований за номером НОМЕР_1 відправила текстове повідомлення ОСОБА_7 , на вказаний мобільний застосунок зареєстрованим за номером телефону НОМЕР_2 ОСОБА_7 , наступного змісту:

«Змініть дату на 02.10 в слідуючих документах переміщення: ЮЛВ 100837 ЮЛВ100838 ЮЛВ 100819 ЮЛВ 100822 ЮЛВ 100833 ЮЛВ 100834 Приймання: ЮЛ-780004-01507 ЮЛ-780004-01490 ЮЛ-780004-01505».

У подальшому, перебуваючи в невстановленому досудовим розслідуванні місці ОСОБА_7 , отримавши від ОСОБА_5 зазначене повідомлення з пропозицією щодо внесення несанкціонованих змін до автоматизованої системи, усвідомлюючи порядок внесення змін, встановлений пунктами 46, 47 Інструкції, а також протиправний характер таких дій, погодився на запропоновану зміну інформації в Системі.

26.10.2023, ОСОБА_7 передав оператору №?22 ОСОБА_8 , вказівку внести зміни до ЄДС ЕОД у відповідності до раніше отриманого повідомлення від ОСОБА_5 , у порушенням вимог пунктів 46, 47 Інструкції, попри відсутність заявки лісокористувача та законних підстав для такого втручання.

26.10.2023 року о 14 годині 50 хвилини оператор №?22 ДП «ЛІАЦ» - ОСОБА_8 , діючи відповідно до злочинного плану, організованого ОСОБА_7 , та згідно з його вказівками, перебуваючи у невстановленому досудовим розслідуванні місці, використовуючи надані їй як оператору ДП «ЛІАЦ» автентифікаційні дані (алфавітно-цифровий логін і пароль), які є засобом ідентифікації адміністратора ЄДС ЕОД, здійснила вхід до особистого кабінету користувача цієї Системи на веб-сторінці за URL-адресою: https://eod.ukrforest.com/dashboard/sign-in

У подальшому, використовуючи внутрішні інструменти Системи, ОСОБА_8 , усвідомлюючи відсутність заявки від лісокористувача, тобто без законних підстав, здійснила несанкціоновану зміну інформації, яка оброблялася в ЄДС ЕОД, що розміщена на серверному обладнанні за адресою: м. Київ, вул. Будіндустрії, 1, а саме: використовуючи внутрішній інструментарій здійснила зміну документах «ЮЛВ-100819, ЮЛВ-100822, ЮЛВ-100833, ЮЛВ-100834, ЮЛВ-100837, ЮЛВ-100838, ЮЛ-780004-01490», а саме: «змінено дату з 24.10.2023 на 02.10.2023», що суперечить вимогам пунктам 46, 47 Інструкції.

Також, 10.10.2023 о 15 годині 43 хвилин ОСОБА_5 перебуваючи у невстановленому досудовим розслідуванні місці, використовуючи мобільний застосунок для обміну електронними повідомленнями «Viber», зареєстрований за номером НОМЕР_1 відправила текстове повідомлення ОСОБА_7 , на вказаний мобільний застосунок зареєстрованим за номером телефону НОМЕР_2 ОСОБА_7 , наступного змісту:

«В Ттн вивезення: НОМЕР_5 змініть перевізника на ВКПП Агропромтехцентр».

У подальшому, перебуваючи в невстановленому досудовим розслідуванні місці ОСОБА_7 , отримавши від ОСОБА_5 зазначене повідомлення з пропозицією щодо внесення несанкціонованих змін до автоматизованої системи, усвідомлюючи порядок внесення змін, встановлений пунктами 46, 47 Інструкції, а також протиправний характер таких дій, погодився на запропоновану зміну інформації в Системі.

12.10.2023, ОСОБА_7 передав оператору №?22 ОСОБА_8 , вказівку внести зміни до ЄДС ЕОД у відповідності до раніше отриманого повідомлення від ОСОБА_5 , у порушенням вимог пунктів 46, 47 Інструкції, попри відсутність заявки лісокористувача та законних підстав для такого втручання.

12.10.2023 року о 12 годині 28 хвилини оператор №?22 ДП «ЛІАЦ» - ОСОБА_8 , діючи відповідно до злочинного плану, організованого ОСОБА_7 , та згідно з його вказівками, перебуваючи у невстановленому досудовим розслідуванні місці, використовуючи надані їй як оператору ДП «ЛІАЦ» автентифікаційні дані (алфавітно-цифровий логін і пароль), які є засобом ідентифікації адміністратора ЄДС ЕОД, здійснила вхід до особистого кабінету користувача цієї Системи на веб-сторінці за URL-адресою: https://eod.ukrforest.com/dashboard/sign-in

У подальшому, використовуючи внутрішні інструменти Системи, ОСОБА_8 , усвідомлюючи відсутність заявки від лісокористувача, тобто без законних підстав, здійснила несанкціоновану зміну інформації, яка оброблялася в ЄДС ЕОД, що розміщена на серверному обладнанні за адресою: м. Київ, вул. Будіндустрії, 1, а саме: використовуючи внутрішній інструментарій здійснила зміну документах «ЮЛВ-251140», а саме: «змінено Перевізника з ТОВ Волинь Палетс на ВКПП АГРОПРОМТЕХЦЕНТР», що суперечить вимогам пунктам 46, 47 Інструкції.

Також, 28.12.2023 о 10 годині 25 хвилин ОСОБА_5 перебуваючи у невстановленому досудовим розслідуванні місці, використовуючи мобільний застосунок для обміну електронними повідомленнями «Viber», зареєстрований за номером НОМЕР_1 відправила текстове повідомлення ОСОБА_7 , на вказаний мобільний застосунок зареєстрованим за номером телефону НОМЕР_2 ОСОБА_7 , наступного змісту:

«В переміщенні ЮЛВ 251447 від 11.12 змініть водія на ОСОБА_20 посвідчення НОМЕР_16 марка МТЗ-82 номер НОМЕР_6 ».

У подальшому, перебуваючи в невстановленому досудовим розслідуванні місці ОСОБА_7 , отримавши від ОСОБА_5 зазначене повідомлення з пропозицією щодо внесення несанкціонованих змін до автоматизованої системи, усвідомлюючи порядок внесення змін, встановлений пунктами 46, 47 Інструкції, а також протиправний характер таких дій, погодився на запропоновану зміну інформації в Системі.

29.12.2023, ОСОБА_7 передав оператору №?22 ОСОБА_8 , вказівку внести зміни до ЄДС ЕОД у відповідності до раніше отриманого повідомлення від ОСОБА_5 , у порушенням вимог пунктів 46, 47 Інструкції, попри відсутність заявки лісокористувача та законних підстав для такого втручання.

29.12.2023 року о 16 годині 54 хвилини оператор №?22 ДП «ЛІАЦ» - ОСОБА_8 , діючи відповідно до злочинного плану, організованого ОСОБА_7 , та згідно з його вказівками, перебуваючи у невстановленому досудовим розслідуванні місці, використовуючи надані їй як оператору ДП «ЛІАЦ» автентифікаційні дані (алфавітно-цифровий логін і пароль), які є засобом ідентифікації адміністратора ЄДС ЕОД, здійснила вхід до особистого кабінету користувача цієї Системи на веб-сторінці за URL-адресою: https://eod.ukrforest.com/dashboard/sign-in

У подальшому, використовуючи внутрішні інструменти Системи, ОСОБА_8 , усвідомлюючи відсутність заявки від лісокористувача, тобто без законних підстав, здійснила несанкціоновану зміну інформації, яка оброблялася в ЄДС ЕОД, що розміщена на серверному обладнанні за адресою: м. Київ, вул. Будіндустрії, 1, а саме: використовуючи внутрішній інструментарій здійснила зміну документах «ЮЛВ-251447», а саме: «змінено держ. номер авто з НОМЕР_7 на НОМЕР_6, водія з ОСОБА_19 на ОСОБА_20 , прийняв до перевезення з ОСОБА_36 на ОСОБА_20, модель авто з 4320 на 82, номер водійського посвідчення з НОМЕР_8 на НОМЕР_16 та марку авто (заг. ) з УРАЛ на МТЗ», що суперечить вимогам пунктам 46, 47 Інструкції.

Також, 09.01.2024 о 10 годині 25 хвилин ОСОБА_5 перебуваючи у невстановленому досудовим розслідуванні місці, використовуючи мобільний застосунок для обміну електронними повідомленнями «Viber», зареєстрований за номером НОМЕР_1 відправила текстове повідомлення ОСОБА_7 , на вказаний мобільний застосунок зареєстрованим за номером телефону НОМЕР_2 ОСОБА_7 , наступного змісту:

«Змініть станцію призначення на смт.Турійськ в слідуючих ТТН реалізації: ЮЛВ 311521 від 31.12 ЮЛВ 251605 -30.12 ЮЛВ 361542-31.12 ЮЛВ 431549 -31.12 ЮЛВ 431548-31.12 ЮЛВ 370418-31.12 ЮЛВ 311521-31.12.2023».

У подальшому, перебуваючи в невстановленому досудовим розслідуванні місці ОСОБА_7 , отримавши від ОСОБА_5 зазначене повідомлення з пропозицією щодо внесення несанкціонованих змін до автоматизованої системи, усвідомлюючи порядок внесення змін, встановлений пунктами 46, 47 Інструкції, а також протиправний характер таких дій, погодився на запропоновану зміну інформації в Системі.

09.01.2024, ОСОБА_7 передав оператору №?22 ОСОБА_8 , вказівку внести зміни до ЄДС ЕОД у відповідності до раніше отриманого повідомлення від ОСОБА_5 , у порушенням вимог пунктів 46, 47 Інструкції, попри відсутність заявки лісокористувача та законних підстав для такого втручання.

09.01.2024 року о 16 годині 44 хвилини оператор №?22 ДП «ЛІАЦ» - ОСОБА_8 , діючи відповідно до злочинного плану, організованого ОСОБА_7 , та згідно з його вказівками, перебуваючи у невстановленому досудовим розслідуванні місці, використовуючи надані їй як оператору ДП «ЛІАЦ» автентифікаційні дані (алфавітно-цифровий логін і пароль), які є засобом ідентифікації адміністратора ЄДС ЕОД, здійснила вхід до особистого кабінету користувача цієї Системи на веб-сторінці за URL-адресою: https://eod.ukrforest.com/dashboard/sign-in

У подальшому, використовуючи внутрішні інструменти Системи, ОСОБА_8 , усвідомлюючи відсутність заявки від лісокористувача, тобто без законних підстав, здійснила несанкціоновану зміну інформації, яка оброблялася в ЄДС ЕОД, що розміщена на серверному обладнанні за адресою: м. Київ, вул. Будіндустрії, 1, а саме: використовуючи внутрішній інструментарій здійснила зміну документах «ЮЛВ-311521, ЮЛВ-251605, ЮЛВ-361542, ЮЛВ-431549, ЮЛВ-431548, ЮЛВ-370418», а саме: «змінено Перевізника з Чорноплеське л-во. на смт.Турійськ», що суперечить вимогам пунктам 46, 47 Інструкції.

Також, 26.01.2024 о 15 годині 42 хвилин ОСОБА_5 перебуваючи у невстановленому досудовим розслідуванні місці, використовуючи мобільний застосунок для обміну електронними повідомленнями «Viber», зареєстрований за номером НОМЕР_1 відправила текстове повідомлення ОСОБА_7 , на вказаний мобільний застосунок зареєстрованим за номером телефону НОМЕР_2 ОСОБА_7 , наступного змісту:

«Змініть перевізника у слідуючих ттн переміщення на ТОВ"ВОЛМА": ЮЛВ 251650 ЮЛВ 251652 ЮЛВ 251654 ЮЛВ 251656 ЮЛВ 251659 ЮЛВ 251663 ЮЛВ 251668 ЮЛВ 251670 ЮЛВ 251672».

У подальшому, перебуваючи в невстановленому досудовим розслідуванні місці ОСОБА_7 , отримавши від ОСОБА_5 зазначене повідомлення з пропозицією щодо внесення несанкціонованих змін до автоматизованої системи, усвідомлюючи порядок внесення змін, встановлений пунктами 46, 47 Інструкції, а також протиправний характер таких дій, погодився на запропоновану зміну інформації в Системі.

27.01.2024, ОСОБА_7 передав оператору №?22 ОСОБА_8 , вказівку внести зміни до ЄДС ЕОД у відповідності до раніше отриманого повідомлення від ОСОБА_5 , у порушенням вимог пунктів 46, 47 Інструкції, попри відсутність заявки лісокористувача та законних підстав для такого втручання.

27.01.2024 року о 20 годині 38 хвилини оператор №?22 ДП «ЛІАЦ» - ОСОБА_8 , діючи відповідно до злочинного плану, організованого ОСОБА_7 , та згідно з його вказівками, перебуваючи у невстановленому досудовим розслідуванні місці, використовуючи надані їй як оператору ДП «ЛІАЦ» автентифікаційні дані (алфавітно-цифровий логін і пароль), які є засобом ідентифікації адміністратора ЄДС ЕОД, здійснила вхід до особистого кабінету користувача цієї Системи на веб-сторінці за URL-адресою: https://eod.ukrforest.com/dashboard/sign-in

У подальшому, використовуючи внутрішні інструменти Системи, ОСОБА_8 , усвідомлюючи відсутність заявки від лісокористувача, тобто без законних підстав, здійснила несанкціоновану зміну інформації, яка оброблялася в ЄДС ЕОД, що розміщена на серверному обладнанні за адресою: м. Київ, вул. Будіндустрії, 1, а саме: використовуючи внутрішній інструментарій здійснила зміну документах «ЮЛВ-251650, ЮЛВ-251652, ЮЛВ-251654, ЮЛВ-251656, ЮЛВ-251659, ЮЛВ-251663, ЮЛВ-251668, ЮЛВ-251670, ЮЛВ-251672», а саме: «змінено Перевізника з Філія Любомльське лісове господарство на ТОВ"ВОЛМА"», що суперечить вимогам пунктам 46, 47 Інструкції.

Також, 13.12.2023 о 15 годині 26 хвилин ОСОБА_5 перебуваючи у невстановленому досудовим розслідуванні місці, використовуючи мобільний застосунок для обміну електронними повідомленнями «Viber», зареєстрований за номером НОМЕР_1 відправила текстове повідомлення ОСОБА_7 , на вказаний мобільний застосунок зареєстрованим за номером телефону НОМЕР_2 ОСОБА_7 , наступного змісту:

«В ТТН реалізації НОМЕР_9 від 29.11.2023р змінити водія на ОСОБА_21 ».

У подальшому, перебуваючи в невстановленому досудовим розслідуванні місці ОСОБА_7 , отримавши від ОСОБА_5 зазначене повідомлення з пропозицією щодо внесення несанкціонованих змін до автоматизованої системи, усвідомлюючи порядок внесення змін, встановлений пунктами 46, 47 Інструкції, а також протиправний характер таких дій, погодився на запропоновану зміну інформації в Системі.

13.12.2023, ОСОБА_7 передав оператору №?22 ОСОБА_8 , вказівку внести зміни до ЄДС ЕОД у відповідності до раніше отриманого повідомлення від ОСОБА_5 , у порушенням вимог пунктів 46, 47 Інструкції, попри відсутність заявки лісокористувача та законних підстав для такого втручання.

13.12.2023 року о 16 годині 29 хвилини оператор №?22 ДП «ЛІАЦ» - ОСОБА_8 , діючи відповідно до злочинного плану, організованого ОСОБА_7 , та згідно з його вказівками, перебуваючи у невстановленому досудовим розслідуванні місці, використовуючи надані їй як оператору ДП «ЛІАЦ» автентифікаційні дані (алфавітно-цифровий логін і пароль), які є засобом ідентифікації адміністратора ЄДС ЕОД, здійснила вхід до особистого кабінету користувача цієї Системи на веб-сторінці за URL-адресою: https://eod.ukrforest.com/dashboard/sign-in

У подальшому, використовуючи внутрішні інструменти Системи, ОСОБА_8 , усвідомлюючи відсутність заявки від лісокористувача, тобто без законних підстав, здійснила несанкціоновану зміну інформації, яка оброблялася в ЄДС ЕОД, що розміщена на серверному обладнанні за адресою: м. Київ, вул. Будіндустрії, 1, а саме: використовуючи внутрішній інструментарій здійснила зміну документах «ЮЛВ-361350», а саме: «змінено водія з ОСОБА_22 на ОСОБА_21 та прийняв до перевезення ОСОБА_22 на ОСОБА_21 », що суперечить вимогам пунктам 46, 47 Інструкції.

Також, 05.02.2024 о 14 годині 29 хвилин ОСОБА_5 перебуваючи у невстановленому досудовим розслідуванні місці, використовуючи мобільний застосунок для обміну електронними повідомленнями «Viber», зареєстрований за номером НОМЕР_1 відправила текстове повідомлення ОСОБА_7 , на вказаний мобільний застосунок зареєстрованим за номером телефону НОМЕР_2 ОСОБА_7 , наступного змісту:

«Змініть перевізника у слідуючих ттн реалізації на ФОП ОСОБА_23 : ЮЛВ 390208 ЮЛИ 890013 ЮЛИ 630010 ЮЛИ 630019 ЮЛЗ 530074 ЮЛИ 630022 ЮЛЗ 530084 ЮЛИ 630025».

У подальшому, перебуваючи в невстановленому досудовим розслідуванні місці ОСОБА_7 , отримавши від ОСОБА_5 зазначене повідомлення з пропозицією щодо внесення несанкціонованих змін до автоматизованої системи, усвідомлюючи порядок внесення змін, встановлений пунктами 46, 47 Інструкції, а також протиправний характер таких дій, погодився на запропоновану зміну інформації в Системі.

06.02.2024, ОСОБА_7 передав оператору №?22 ОСОБА_8 , вказівку внести зміни до ЄДС ЕОД у відповідності до раніше отриманого повідомлення від ОСОБА_5 , у порушенням вимог пунктів 46, 47 Інструкції, попри відсутність заявки лісокористувача та законних підстав для такого втручання.

06.02.2024 року о 15 годині 43 хвилини оператор №?22 ДП «ЛІАЦ» - ОСОБА_8 , діючи відповідно до злочинного плану, організованого ОСОБА_7 , та згідно з його вказівками, перебуваючи у невстановленому досудовим розслідуванні місці, використовуючи надані їй як оператору ДП «ЛІАЦ» автентифікаційні дані (алфавітно-цифровий логін і пароль), які є засобом ідентифікації адміністратора ЄДС ЕОД, здійснила вхід до особистого кабінету користувача цієї Системи на веб-сторінці за URL-адресою: https://eod.ukrforest.com/dashboard/sign-in

У подальшому, використовуючи внутрішні інструменти Системи, ОСОБА_8 , усвідомлюючи відсутність заявки від лісокористувача, тобто без законних підстав, здійснила несанкціоновану зміну інформації, яка оброблялася в ЄДС ЕОД, що розміщена на серверному обладнанні за адресою: м. Київ, вул. Будіндустрії, 1, а саме: використовуючи внутрішній інструментарій здійснила зміну документах «ЮЛВ-390208, ЮЛИ-890013, ЮЛИ-630010, ЮЛИ-630019, ЮЛЗ-530074, ЮЛИ-630022, ЮЛЗ-530084, ЮЛИ-630025», а саме: «змінено Перевізника з ФОП ОСОБА_24 на ФОП ОСОБА_23 », що суперечить вимогам пунктам 46, 47 Інструкції.

Також, 18.03.2024 о 13 годині 32 хвилин ОСОБА_5 перебуваючи у невстановленому досудовим розслідуванні місці, використовуючи мобільний застосунок для обміну електронними повідомленнями «Viber», зареєстрований за номером НОМЕР_1 відправила текстове повідомлення ОСОБА_7 , на вказаний мобільний застосунок зареєстрованим за номером телефону НОМЕР_2 ОСОБА_7 , наступного змісту:

«Змініть перевізника у ттн переміщення на ТОВ"Бренвель" водій ОСОБА_25 посвідчення НОМЕР_10 ; марка 2ПТС-6А; модель 892,2 Білорус ;номер НОМЕР_11 : ЮЛВ 420001 ЮЛВ 420004 ЮЛИ 690389 ЮЛВ 420007 ЮЛВ 420010 ЮЛВ 420013 ЮЛВ 420016 ЮЛИ 690405 ЮЛИ 690390 ЮЛИ 690393».

У подальшому, перебуваючи в невстановленому досудовим розслідуванні місці ОСОБА_7 , отримавши від ОСОБА_5 зазначене повідомлення з пропозицією щодо внесення несанкціонованих змін до автоматизованої системи, усвідомлюючи порядок внесення змін, встановлений пунктами 46, 47 Інструкції, а також протиправний характер таких дій, погодився на запропоновану зміну інформації в Системі.

29.03.2023, ОСОБА_7 передав оператору №?22 ОСОБА_8 , вказівку внести зміни до ЄДС ЕОД у відповідності до раніше отриманого повідомлення від ОСОБА_5 , у порушенням вимог пунктів 46, 47 Інструкції, попри відсутність заявки лісокористувача та законних підстав для такого втручання.

29.03.2023 року о 15 годині 06 хвилини оператор №?22 ДП «ЛІАЦ» - ОСОБА_8 , діючи відповідно до злочинного плану, організованого ОСОБА_7 , та згідно з його вказівками, перебуваючи у невстановленому досудовим розслідуванні місці, використовуючи надані їй як оператору ДП «ЛІАЦ» автентифікаційні дані (алфавітно-цифровий логін і пароль), які є засобом ідентифікації адміністратора ЄДС ЕОД, здійснила вхід до особистого кабінету користувача цієї Системи на веб-сторінці за URL-адресою: https://eod.ukrforest.com/dashboard/sign-in

У подальшому, використовуючи внутрішні інструменти Системи, ОСОБА_8 , усвідомлюючи відсутність заявки від лісокористувача, тобто без законних підстав, здійснила несанкціоновану зміну інформації, яка оброблялася в ЄДС ЕОД, що розміщена на серверному обладнанні за адресою: м. Київ, вул. Будіндустрії, 1, а саме: використовуючи внутрішній інструментарій здійснила зміну документах «ЮЛВ-420001, ЮЛИ-690389, ЮЛВ-420007, ЮЛВ-420010, ЮЛВ-420013, ЮЛВ-420016, ЮЛИ-690405, ЮЛИ-690390, ЮЛИ-690393», а саме: «змінено Перевізника з ФОП " ОСОБА_26 " на ТОВ"Бренвель", держ. номер авто з НОМЕР_12 на НОМЕР_11 , водія з ОСОБА_27 на ОСОБА_25 , прийняв до перевезення з ОСОБА_27 на ОСОБА_25 , модель авто з 131 на 892.2, номер водійського посвідчення з НОМЕР_13 на НОМЕР_10, марку авто (заг.) з ЗІЛ на Білоруc та додана марка причіпа (заг.) - 2ПТС-6А», що суперечить вимогам пунктам 46, 47 Інструкції.

Також, 24.10.2024 о 15 годині 33 хвилин ОСОБА_5 перебуваючи у невстановленому досудовим розслідуванні місці, використовуючи мобільний застосунок для обміну електронними повідомленнями «Viber», зареєстрований за номером НОМЕР_1 відправила текстове повідомлення ОСОБА_7 , на вказаний мобільний застосунок зареєстрованим за номером телефону НОМЕР_2 ОСОБА_7 , наступного змісту:

«Між роздрукованою ТТН реалізації ЮЛВ 450212 від 19.10. і в програмою ЕОД розбіжність в сумі на 0,58коп. Зробіть щоб в паперовому і в ЕОД була одинакова сума 42690,24».

У подальшому, перебуваючи в невстановленому досудовим розслідуванні місці ОСОБА_7 , отримавши від ОСОБА_5 зазначене повідомлення з пропозицією щодо внесення несанкціонованих змін до автоматизованої системи, усвідомлюючи порядок внесення змін, встановлений пунктами 46, 47 Інструкції, а також протиправний характер таких дій, погодився на запропоновану зміну інформації в Системі.

25.10.2023, ОСОБА_7 передав оператору №?22 ОСОБА_8 , вказівку внести зміни до ЄДС ЕОД у відповідності до раніше отриманого повідомлення від ОСОБА_5 , у порушенням вимог пунктів 46, 47 Інструкції, попри відсутність заявки лісокористувача та законних підстав для такого втручання.

25.10.2023 року о 14 годині 46 хвилини оператор №?22 ДП «ЛІАЦ» - ОСОБА_8 , діючи відповідно до злочинного плану, організованого ОСОБА_7 , та згідно з його вказівками, перебуваючи у невстановленому досудовим розслідуванні місці, використовуючи надані їй як оператору ДП «ЛІАЦ» автентифікаційні дані (алфавітно-цифровий логін і пароль), які є засобом ідентифікації адміністратора ЄДС ЕОД, здійснила вхід до особистого кабінету користувача цієї Системи на веб-сторінці за URL-адресою: https://eod.ukrforest.com/dashboard/sign-in

У подальшому, використовуючи внутрішні інструменти Системи, ОСОБА_8 , усвідомлюючи відсутність заявки від лісокористувача, тобто без законних підстав, здійснила несанкціоновану зміну інформації, яка оброблялася в ЄДС ЕОД, що розміщена на серверному обладнанні за адресою: м. Київ, вул. Будіндустрії, 1, а саме: використовуючи внутрішній інструментарій здійснила зміну документах «ЮЛВ-450212», а саме: «змінено Вантажоодержувача з ТОВ КРОНОСПАН УА на ТОВ "КРОНОСПАН УА"», що суперечить вимогам пунктам 46, 47 Інструкції.

Також, 02.02.2024 о 10 годині 47 хвилин ОСОБА_5 перебуваючи у невстановленому досудовим розслідуванні місці, використовуючи мобільний застосунок для обміну електронними повідомленнями «Viber», зареєстрований за номером НОМЕР_1 відправила текстове повідомлення ОСОБА_7 , на вказаний мобільний застосунок зареєстрованим за номером телефону НОМЕР_2 ОСОБА_7 , наступного змісту:

«Змініть перевізника у слідуючих ттн переміщення на ТОВ"БРЕНВЕЛЬ": ЮЛВ 450636 ЮЛВ 450638 ЮЛВ 450641 ЮЛВ 450644 ЮЛВ 450659 ЮЛВ 450663 ЮЛВ 450668 ЮЛВ 450673 ЮЛВ 450684 ЮЛИ 630008 ЮЛВ 251637 ЮЛЗ 530015».

У подальшому, перебуваючи в невстановленому досудовим розслідуванні місці ОСОБА_7 , отримавши від ОСОБА_5 зазначене повідомлення з пропозицією щодо внесення несанкціонованих змін до автоматизованої системи, усвідомлюючи порядок внесення змін, встановлений пунктами 46, 47 Інструкції, а також протиправний характер таких дій, погодився на запропоновану зміну інформації в Системі.

04.02.2023, ОСОБА_7 передав оператору №?22 ОСОБА_8 , вказівку внести зміни до ЄДС ЕОД у відповідності до раніше отриманого повідомлення від ОСОБА_5 , у порушенням вимог пунктів 46, 47 Інструкції, попри відсутність заявки лісокористувача та законних підстав для такого втручання.

04.02.2023 року о 18 годині 35 хвилини оператор №?22 ДП «ЛІАЦ» - ОСОБА_8 , діючи відповідно до злочинного плану, організованого ОСОБА_7 , та згідно з його вказівками, перебуваючи у невстановленому досудовим розслідуванні місці, використовуючи надані їй як оператору ДП «ЛІАЦ» автентифікаційні дані (алфавітно-цифровий логін і пароль), які є засобом ідентифікації адміністратора ЄДС ЕОД, здійснила вхід до особистого кабінету користувача цієї Системи на веб-сторінці за URL-адресою: https://eod.ukrforest.com/dashboard/sign-in

У подальшому, використовуючи внутрішні інструменти Системи, ОСОБА_8 , усвідомлюючи відсутність заявки від лісокористувача, тобто без законних підстав, здійснила несанкціоновану зміну інформації, яка оброблялася в ЄДС ЕОД, що розміщена на серверному обладнанні за адресою: м. Київ, вул. Будіндустрії, 1, а саме: використовуючи внутрішній інструментарій здійснила зміну документах «ЮЛВ-450636, ЮЛВ-450638, ЮЛВ-450641, ЮЛВ-450644, ЮЛВ-450659, ЮЛВ-450663, ЮЛВ-450668, ЮЛВ-450673, ЮЛВ-450684, ЮЛИ-630008, ЮЛВ-251637, ЮЛЗ-530015», а саме: «змінено Перевізника з ФОП " ОСОБА_28 " на ТОВ"БРЕНВЕЛЬ"», що суперечить вимогам пунктам 46, 47 Інструкції.

Також, 29.03.2023 о 08 годині 27 хвилин ОСОБА_11 перебуваючи у невстановленому досудовим розслідуванні місці, використовуючи мобільний застосунок для обміну електронними повідомленнями «Viber», зареєстрований за номером НОМЕР_14 » відправив текстове повідомлення ОСОБА_7 , на вказаний мобільний застосунок зареєстрованим за номером телефону НОМЕР_2 ОСОБА_7 , наступного змісту:

«Добрий ранок!!! ЮЖ-800031-00055 це ця проблемна реалізація що я Вам казав виписали березу замість вільхи, що можете порадити? До неї ще треба змінити приймання ЮЖ-800031-00233 з 26/59 на 17/46, та змінити на вільху тобто щоб було з одного кварталу».

У подальшому, перебуваючи в невстановленому досудовим розслідуванні місці ОСОБА_7 , отримавши від ОСОБА_11 зазначене повідомлення з пропозицією щодо внесення несанкціонованих змін до автоматизованої системи, усвідомлюючи порядок внесення змін, встановлений пунктами 46, 47 Інструкції, а також протиправний характер таких дій, погодився на запропоновану зміну інформації в Системі.

01.11.2023, ОСОБА_7 передав оператору №?22 ОСОБА_8 , вказівку внести зміни до ЄДС ЕОД у відповідності до раніше отриманого повідомлення від ОСОБА_5 , у порушенням вимог пунктів 46, 47 Інструкції, попри відсутність заявки лісокористувача та законних підстав для такого втручання.

01.11.2023 року о 09 годині 44 хвилини оператор №?22 ДП «ЛІАЦ» - ОСОБА_8 , діючи відповідно до злочинного плану, організованого ОСОБА_7 , та згідно з його вказівками, перебуваючи у невстановленому досудовим розслідуванні місці, використовуючи надані їй як оператору ДП «ЛІАЦ» автентифікаційні дані (алфавітно-цифровий логін і пароль), які є засобом ідентифікації адміністратора ЄДС ЕОД, здійснила вхід до особистого кабінету користувача цієї Системи на веб-сторінці за URL-адресою: https://eod.ukrforest.com/dashboard/sign-in

У подальшому, використовуючи внутрішні інструменти Системи, ОСОБА_8 , усвідомлюючи відсутність заявки від лісокористувача, тобто без законних підстав, здійснила несанкціоновану зміну інформації, яка оброблялася в ЄДС ЕОД, що розміщена на серверному обладнанні за адресою: м. Київ, вул. Будіндустрії, 1, а саме: використовуючи внутрішній інструментарій здійснила зміну документу «ЮЖ-800031-00055», а саме: «змінено породу», що суперечить вимогам пунктам 46, 47 Інструкції.

Таким чином, ОСОБА_7 , створивши злочинну організацію, будучи її керівником та керівником її структурних підрозділів, діючи у співучасті з іншими учасниками злочинної організації, організував здійснення несанкціонованих змін інформації, що оброблялась у автоматизованій системі - ЄДС ЕОД оператором №22 ДП «ЛІАЦ» ОСОБА_8 .

Таким чином, в ході досудового розслідування здобуто достатньо доказів для повідомлення про підозру ОСОБА_5 у підбуренні до несанкціонованої зміни інформації, яка оброблюється в автоматизованій системі, вчиненій особою, яка має право доступу до неї, та вчиненій за попередньою змовою групою осіб (у складі злочинної організацієї), тобто у вчиненні кримінального правопорушення передбаченого ч. 3 ст. 27 ч. 4 ст. 28 ч. 3 ст. 362 КК України.

Крім того, досудовим розслідуванням встановлено, Державне підприємство «Лісогосподарський інноваційно-аналітичний центр» (ДП "ЛІАЦ"") є державним комерційним підприємством, що засноване на державній власності та створене відповідно до наказу Державного комітету лісового господарства України від 19 травня 1998 року № 52.

Відповідно до указу Президента України від 9 грудня 2010 року №1085/2010 ДП «ЛІАЦ» належить до сфери управління Державного агентства лісових ресурсів України.

В подальшому, що наказом ДП «ЛІАЦ» № 198-к від 11.08.2017 ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_2 прийнято на посаду менеджера І категорії відділу обробки даних управління організаційно-методичного забезпечення Єдиної системи електронного обліку деревини.

Так, 31.05.2017 ОСОБА_7 був зареєстрований в Єдиній державній системі електронного обліку деревини з доступом рівня «адміністратора системи обліку деревини» та присвоєно порядковий номер - «Оператор № 9» та отримав наданий йому як оператору ДП «ЛІАЦ» автентифікаційні дані (алфавітно-цифровий логін і пароль) доступу до ЄДС ЕОД.

Крім того, встановлено, що 15.12.2020 т.в.о. генерального директора ДП «ЛІАЦ» ОСОБА_29 було затверджено «Посадову інструкцію менеджера І категорії відділу обробки даних управління організаційно-методичного забезпечення Єдиної державної системи електронного обліку деревини державного підприємства «Лісогосподарський інноваційно-аналітичного центру», якою встановлено наступне:

Відповідно до п. 1.1 вказаної інструкції - менеджер І категорії відділу обробки даних управління організаційно-методичного забезпечення Єдиної державної системи електронного обліку деревини державного підприємства «Лісогосподарський інноваційно-аналітичного центру» призначається на посаду та звільняється з посади генеральним директором ДП «ЛІАЦ».

Відповідно до п. 1.2 вказаної інструкції - менеджер І категорії безпосередньо підпорядковується керівнику відділу.

Відповідно до п. 1.4 вказаної інструкції - менеджер І категорії у своїй діяльності керується Конституцією та законами України, іншими нормативно правовими актами в сфері лісового господарства, Статутом ДП «ЛІАЦ», наказами генерального директора ДП «ЛІАЦ», Положенням про відділу обробки даних управління організаційно-методичного забезпечення Єдиної держави системи електронного обліку деревини та цією посадовою інструкцією.

Розділом 2 вказаної інструкції визначено, що менеджер І категорії виконує такі завдання та обов'язки:

Відповідно до п. 2.3 вказаної інструкції - приймає звернення користувачів (через мобільний зв'язок, Систему ЕОД та e-mail).

Відповідно до п. 2.5 вказаної інструкції - здійснює виправлення помилкових даних, які не потребують втручання у конфігурацію чи внесення змін на програмному рівні.

Відповідно до п. 2.9 вказаної інструкції - виявлення та аналіз некоректних операцій в базі даних та їх усунення, які не потребують втручання у конфігурацію чи внесення змін на програмному рівні.

Розділом 4 вказаної інструкції визначено, що менеджер несе відповідальність:

Відповідно до п. 4.1 вказаної інструкції - за невиконання та неналежне виконання своїх посадових обов'язків, передбачених даною посадовою інструкцією, у межах, визначених чинним законодавством України.

Відповідно до п. 4.2 вказаної інструкції - за здійснення в процесі своєї діяльності правопорушення в межах, визначених діючим законодавством України.

Відповідно до п. 4.3 вказаної інструкції - за заподіяння матеріальної шкоди підприємству - у межах, визначених діючим законодавством України.

Таким чином ОСОБА_7 перебуваючи на посаді менеджера І категорії відділу обробки даних управління організаційно-методичного забезпечення Єдиної системи електронного обліку деревини ДП «ЛІАЦ» був працівником підприємства, який не був службовою особою.

Так, 16.06.2023 о 14 годині 48 хвилин ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , яка обіймала посаду провідного інженера автоматизованих систем керування виробництвом (ЕОД) філії «Любомильське лісове господарство» ДП «Ліси України» перебуваючи у невстановленому досудовим розслідуванні місці, використовуючи мобільний застосунок для обміну електронними повідомленнями «Viber», зареєстрований за номером НОМЕР_1 відправила текстове повідомлення ОСОБА_7 , на вказаний мобільний застосунок зареєстрованим за номером телефону НОМЕР_2 ОСОБА_7 , наступного змісту:

«06.06.2023 було вивезення на лісопромисловий комплекс ТТН ЮЛВ 410896 .В КПК є , а в ЕОД немає .фото ттн скидаю. Потрібно щоб ттн була в ЕОД і відповідно списався обєм і залишки по бірках з пром складу».

Тобто, ОСОБА_5 висловила ОСОБА_7 прохання на вчинення дій з використанням становища, яке займає ОСОБА_7 в ДП «ЛІАЦ», тобто, як оператор №9, що має доступ до ЄДС ЕОД рівня «адміністратор системи», а саме внесення змін до інформації, що обробляється у вказаній автоматизованій системі всупереч вимог пунктів 46, 47 Інструкції в інтересах працівників філії «Любомильське лісове господарство» ДП «Ліси України» на яке ОСОБА_7 погодився.

В подальшому, 21.06.2023 ОСОБА_5 перебуваючи в приміщенні відділення «Північно-західне № 55» ПрАТ «КБ «Приват Банк», що знаходиться за адресою: Волинська область, м. Любомиль, вул. Української армії, будинок 4, надала касиру вказаної банківської установи готівкові грошові кошти у розмірі 10 050 гривень для поповнення банківського рахунку за реквізитами платіжної картки емітованої ПрАТ «КБ «Приват Банк» на ім'я ОСОБА_7 , а саме № НОМЕР_15 , внаслідок чого о 15 годині 22 хвилини на вказаний банківський рахунок ОСОБА_7 було зарахованого грошові кошти у розмірі 10 050 гривень.

Таким чином, ОСОБА_7 перебуваючи на посаді менеджера І категорії відділу обробки даних управління організаційно-методичного забезпечення Єдиної системи електронного обліку деревини ДП «ЛІАЦ» та будучи оператором №9, що має доступ до ЄДС ЕОД рівня «адміністратор системи», одержав від ОСОБА_5 , неправомірну вигоду у розмірі 10 050 гривень за внесення змін до вказаної автоматизованої системи всупереч вимог 46, 47 Інструкції в інтересах працівників філії «Любомильське лісове господарство» ДП «Ліси України», на яке ОСОБА_7 погодився.

Крім того, 21.06.2023 о 15 годині 24 хвилин ОСОБА_5 перебуваючи у невстановленому досудовим розслідуванні місці, використовуючи мобільний застосунок для обміну електронними повідомленнями «Viber», зареєстрований за номером НОМЕР_1 відправила текстове повідомлення ОСОБА_7 , на вказаний мобільний застосунок зареєстрованим за номером телефону НОМЕР_2 повідомивши ОСОБА_7 , наступного змісту: «Ловіть цукерки», тобто повідомивши ОСОБА_7 про факт передачі йому неправомірної вигоди у вигляді безготівкового переказу на його банківський рахунок.

Таким чином, в ході досудового розслідування здобуто достатньо доказів для повідомлення про підозру ОСОБА_5 в наданні неправомірної вигоди працівнику підприємства, який не є службовою особою, за вчинення дій з використанням становища, яке займає працівник на підприємстві, в інтересах третіх осіб, тобто у вчиненні кримінального правопорушення передбаченого ч. 1 ст. 354 КК України.

За результатами проведеного розслідування, 30.07.2025 ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , повідомлено про підозру у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 255, ч. 4 ст. 27 ч. 4 ст. 28 ч. 3 ст. 362, ч. 1 ст. 354 КК України.

30.07.2025 об 11-40 год. ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , на підставі ст. 208 КПК України було затримано за підозрою у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 255, ч. 4 ст. 27 ч. 4 ст. 28 ч. 3 ст. 362, ч. 1 ст. 354 КК України.

Обставинами, що дають підстави підозрювати ОСОБА_5 у вчиненні вказаних злочинів є наявність в матеріалах досудового розслідування достатніх об'єктивних доказів.

Підставою застосування запобіжного заходу є наявність обґрунтованої підозри у вчиненні ОСОБА_5 кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 255, ч. 4 ст. 27 ч. 4 ст. 28 ч. 3 ст. 362, ч. 1 ст. 354 КК України, а також наявність ризиків, які дають достатні підстави вважати, що підозрюваний може здійснити вищевказані дії, що зазначені в п.п. 1, 2, 3, 4, 5 ч. 1 ст. 177 КПК України.

Ризик передбачений п. 1 ч. 1 ст. 177 КПК України (переховуватися від органів досудового розслідування та/або суду) підтверджується тим, що підозрювана ОСОБА_5 може ухилятися від органу досудового розслідування та суду оскільки злочини, які інкримінується ОСОБА_5 є тяжкими та особливо тяжкими, та передбачає покарання у виді позбавлення волі строком до 12-ти років з конфіскацією майна, та будучи обізнаним про покарання, що їй загрожує за інкримінований злочин, для уникнення покарання може переховуватися від органу досудового розслідування та суду.

Також досудовим розслідуванням встановлено, що ОСОБА_5 , будучи обізнаною з способами та методикою проведення оперативно-розшукових, слідчих та негласних слідчих (розшукових дій) може вчиняти дії направлені на унеможливлення її відшукання під час переховування від органу досудового розслідування.

Ризик, передбачений п. 2 ч. 1 ст. 177 КПК України (знищити, сховати або спотворити будь-яку із речей чи документів, які мають істотне значення для встановлення обставин кримінального правопорушення), обґрунтовується тим, що ОСОБА_5 маючи свободу дій та злочинні зв'язки з іншими учасниками злочинної групи, може повідомляти їм відомості, які стали їй відомі в ході слідчих дій у даному провадженні, а також інші важливі відомості, крім того, ОСОБА_5 може надати вказівку знищити, спотворити або сховати будь-які речі чи документи, які мають істотне значення для встановлення обставин кримінального провадження, що може створювати перешкоди для подальшого викриття фактів злочинної діяльності, а також встановлення інших членів злочинної групи, всіх членів якої ще не встановлено, а кінцевою метою даного кримінального провадження є притягнення всіх винних осіб до кримінальної відповідальності.

Ризик передбачений п. 3 ч. 1 ст. 177 КПК України (незаконно впливати на потерпілого, свідка, іншого підозрюваного, обвинуваченого, експерта, спеціаліста у цьому ж кримінальному провадженні) виражається у тому, що ОСОБА_5 будучи учасником злочинної організації, маючи стійкі зв'язки в правоохоронних органах, перебуваючи на волі, з урахуванням відомих підозрюваній обставин кримінального правопорушення та матеріалів кримінального провадження, підозрювана може вдатися до вчинення погроз, умовлянь, підкупу, шантажу, інших дій з метою впливу на інших підозрюваних, а також на свідків, які як допитані, так і не допитані у кримінальному провадженні, та зміни останніми показів в частині фактичних обставин. Вплив на підозрюваних та свідків може сприяти уникненню притягнення підозрюваного до кримінальної відповідальності.

При цьому, серед числа свідків в кримінальному провадженні є працівники філії «Любомильське лісове господарство» ДП «Ліси України», де ОСОБА_5 працювала на посадах економіста та адміністратора системи. Отже, шляхом використання робочих та дружніх стосунків може впливати на таких свідків з метою відмови або зміни ними своїх показань.

Ризик незаконного впливу на інших осіб об'єктивізується також з огляду на встановлену КПК України процедуру отримання показань від осіб, які є свідками у кримінальному провадженні, а саме спочатку на стадії досудового розслідування показання отримуються шляхом допиту слідчим чи прокурором, а після направлення обвинувального акту до суду на стадії судового розгляду - усно шляхом допиту особи в судовому засіданні (ч.ч. 1, 2 ст. 23, ст. 224 КПК України). Суд може обґрунтовувати свої висновки лише на показаннях, які він безпосередньо сприймав під час судового засідання або отриманих у порядку, передбаченому ст. 225 КПК, тобто допитаних на стадії досудового розслідування слідчим суддею. Суд не вправі обґрунтовувати судові рішення показаннями, наданими слідчому, прокурору, або посилатися на них.

Тобто ризик впливу на свідків існує не лише на початковому етапі кримінального провадження при зібранні доказів, а й на стадії судового розгляду, до моменту безпосереднього отримання судом показань від свідків та дослідження їх судом. За таких обставин заборона спілкуватися з певними визначеними особами як наслідок встановлення ймовірного впливу на них - це об'єктивна необхідність забезпечення недоторканості показань інших учасників кримінального

провадження, які мають доказову цінність. У зв'язку з чим достатня вірогідність ризику впливу на свідків, оскільки, не будучи обмеженим у вільному доступі до інших осіб, підозрюваний може здійснювати на них вплив з метою їх спонукання до ненадання показань, перекручування або спотворення обставин, які їм відомі.

Окрім цього, у кримінальному провадженні на цей час проводяться процесуальні дії, спрямовані на встановлення усіх осіб, причетних до вчинення кримінального правопорушення, коло яких є добре відомим ОСОБА_5 . Таким чином, не будучи обмеженим в пересуванні ОСОБА_5 зможе зустрічатися з такими особами, надавати їм поради щодо уникнення від кримінальної відповідальності, приховання та знищення документів та речових доказів, намагатиметься вплинути на таких осіб з метою домогтися надання ними неправдивих показань на свою користь, приховати організаторів, керівників та інших активних учасників вказаної злочинної організації, а також осіб, що протягом тривалого часу сприяли її безперешкодній діяльності на території України.

Крім того, не будучи обмеженим у пересуванні ОСОБА_5 зможе впливати на підозрюваних в кримінальному провадженні. Діючи спільно та узгоджено, усвідомлюючи невідворотність покарання з огляду на зібрану доказову базу, вказані особи можуть вжити заходів з метою перешкоджання кримінальному провадженню.

Отже, відсутність належного та ефективного заходу забезпечення кримінального провадження та забезпечення належної процесуальної поведінки підозрюваної може негативно відобразитися на результатах досудового розслідування.

Крім цього, враховуючи важливість та силу доказового значення висновків експертів, звітів спеціалістів у цьому провадженні підозрювана, як особисто так і через інших невстановлених учасників злочинної організації може вдатися до впливу на них з метою дискредитації їх висновків, а також примусити експертів та спеціалістів до надання неправдивих показань у суді.

Такий вплив може здійснюватися підозрюваною безпосередньо або опосередковано через інших осіб.

Отже, з урахуванням того, що ОСОБА_5 має безперечний авторитет та впливовість, може незаконно впливати на свідків та інших підозрюваних у цьому ж кримінальному провадженні.

Зазначені вище обставини свідчать про наявність ризику, передбаченого п. 4 ч. 1 ст. 177 КПК України (перешкоджати кримінальному провадженню іншим чином).

На даний час у кримінальному провадженні існують обґрунтовані підстави вважати, що підозрювана не будучи обмеженою в пересуванні може продовжити узгоджувати свої дії з іншими учасниками злочинної організації, у тому числі з невстановленими на даний час особами, з метою недопущення викриття себе, як одного з активних учасників злочинної організації, а також з метою перешкоджання органу досудового розслідування у встановленні обставин готування та вчинення інкримінованих їй кримінальних правопорушень, вчинених у складі злочинної організації.

Також, підозрювана усвідомлюючи, що досудове розслідування у кримінальному провадженні перебуває в активній стадії та на даний час проводяться слідчі дії, спрямовані на встановлення повного кола осіб, причетних до вчинення інкримінованих їй кримінальних правопорушень, зможе сприяти переховуванню таких осіб від органу досудового розслідування, інформувати та попереджати таких осіб про їх кримінальне переслідування;

Крім того, підозрювана з огляду на можливість призначення такого виду додаткового покарання як конфіскація майна у разі визнання його винуватим, вживатиме заходів до приховання та відчуження належного йому майна на користь інших осіб, що вже мало місце в ході досудового розслідування.

Ураховуючи те, що ОСОБА_5 була учасником злочинної організації, слід прийти до висновку, що ОСОБА_5 у випадку обрання їй запобіжного заходу більш м'якого ніж тримання під вартою, призведе до вчинення останньою інших кримінальних правопорушень стосовно свідків з метою впливу на них.

Ризик передбачений п. 5 ч. 1 ст. 177 КПК України (вчинити інше кримінальне правопорушення чи продовжити кримінальне правопорушення, у якому підозрюється) виражається в тому, що для вчинення інкримінованих ОСОБА_5 було достатньо мати доступ до персонального комп'ютера, мобільного телефону та мережі інтернет, тому застосування більш м'якого запобіжного заходу чим тримання під вартою ніяким чином не вплине на можливість ОСОБА_5 в подальшому вчиняти злочини, подібні тим, в яких вона підозрюється.

Враховуючи характер вчиненого підозрюваною злочину та тяжкість покарання, що загрожує їй у разі визнання винуватою у вчиненні інкримінованого злочину, є всі підстави вважати, що підозрювана може полишити місце свого постійного проживання та буде переховуватись від органів досудового розслідування та суду, незаконними засобами та способами через залякування впливати на свідків у кримінальному провадженні, які володіють інформацією щодо обставин вчинення ним зазначеного злочину, а також знищити, сховати або спотворити будь-які із речей та документів, які мають істотне значення для встановлення обставин кримінального правопорушення, перешкоджати кримінальному провадженню іншим чином, вчинити інші злочини, з метою запобігання вказаним ризикам, об'єктивно необхідним є застосування щодо підозрюваної ОСОБА_5 запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою.

Прокурор в судовому засіданні доводи клопотання підтримав, просив задовольнити, зазначивши, що запобіжний захід у вигляді тримання під вартою є єдиним можливим заходом, а відтак інші, більш м'які запобіжні заходи не можуть забезпечити належної процесуальної поведінки підозрюваної.

Підозрювана та її захисник в судовому засіданні заперечували щодо задоволення клопотання, просили застосувати запобіжний захід не пов'язаний з триманням під вартою, зазначивши, що ризики, зазначені в клопотанні слідчого нічим не підтверджуються, разом з цим, ОСОБА_5 має стійкі соціальні зв'язки, позитивно характеризується за місцем роботи, одружена.

Вивчивши клопотання та докази, якими обґрунтовується клопотання, заслухавши думку учасників судового провадження, надходжу до наступних висновків.

Судовим розглядом встановлено, що Головним слідчим управлінням Державного бюро розслідувань за процесуального керівництва прокурорів Офісу Генерального прокурора здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні № 42024000000000335 від 29.02.2024, за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 3 ст. 15 ч. 3 ст. 191, ч. 4 ст. 191, ч. 1, 2, 3 ст. 255, ч.1, 3 ст. 354 ч. 5 ст. 361, ч. 3 ст. 362, ч. 3 ст. 368, ч. 2 ст. 369, ч. 3 ст. 28 ч. 1 ст. 366 КК України.

Процесуальне керівництво досудовим розслідуванням у даному кримінальному провадженні здійснюється прокурорами Спеціалізованої екологічної прокуратури Офісу Генерального прокурора.

30.07.2025 об 11-40 год. ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , на підставі ст. 208 КПК України було затримано за підозрою у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 255, ч. 4 ст. 27 ч. 4 ст. 28 ч. 3 ст. 362, ч. 1 ст. 354 КК України.

Частиною 2 ст. 29 Конституції України передбачено, що ніхто не може бути заарештований або триматися під вартою інакше як за вмотивованим рішенням суду і тільки на підставах та порядку, встановлених законом.

Відповідно до ч. 1 ст. 194 КПК України під час розгляду клопотання про застосування запобіжного заходу слідчий суддя, суд зобов'язаний встановити, чи доводять надані сторонами кримінального провадження докази обставини, які свідчать про наявність обґрунтованої підозри у вчиненні підозрюваним, обвинуваченим кримінального правопорушення; наявність достатніх підстав вважати, що існує хоча б один із ризиків, передбачених статтею 177 цього Кодексу, і на які вказує слідчий, прокурор; недостатність застосування більш м'яких запобіжних заходів для запобігання ризику або ризикам, зазначеним у клопотанні.

Враховуючи, що відповідно до ч. 5 ст. 9 КПК кримінальне процесуальне законодавство України застосовується з урахуванням практики Європейського суду з прав людини (далі - ЄСПЛ), слідчий суддя приймає до уваги, що згідно з рішенням ЄСПЛ у справі «Феррарі-Браво проти Італії» не можна ставити питання про те, що арешт є виправданим тільки тоді, коли доведено факт вчинення та характер інкримінованих правопорушень, оскільки останнє є завданням попереднього розслідування.

Європейський Суд з прав людини у справі «Фокс, Кемпбел і Гартлі проти Сполученого Королівства» зазначив, що «обґрунтована підозра» передбачає наявність фактів або інформації, які б могли переконати об'єктивного спостерігача у тому, що відповідна особа могла вчинити злочин.

Наявність обґрунтованої підозри ОСОБА_5 у вчиненні кримінальних правопорушень передбачених ч. 2 ст. 255, ч. 4 ст. 27 ч. 4 ст. 28 ч. 3 ст. 362, ч. 1 ст. 354 КК України підтверджується наступними зібраними під час досудового розслідування доказами:

- Протоколом огляду від 05.04.2024 в ході якого визначено, що ОСОБА_7 зареєстрований у користувачів мобільних операторів, як особа причетна до внесення змін в ЄДС ЕОД;

- Протоколами тимчасових доступів до речей та документів, що перебували у володінні ПрАТ «Київстар», ПрАТ «ВФ України», ТОВ «Лайфселл», ПрАТ АБ «Приват Банк», АТ «ПУМБ», АТ «Ощадбанк», якими було отримано доступ до банківської таємниці та відомості про спілкування ОСОБА_7 та інших учасників злочинної організації;

- Протоколом огляду руху коштів по банківських рахунках ОСОБА_7 від 22.07.2025, яким було встановлено факт отримання ОСОБА_7 грошових коштів у розмірі понад 10 млн. грн. за здійснення протиправної діяльності;

- Протоколом обшуку від 22.08.2024, що мав місце за адресою: АДРЕСА_1 - за місцем проживання ОСОБА_7 , в ході якого було виявлено та вилучено комп'ютерне та мобільне обладнання, який останній використовував у своїй протиправній діяльності;

- Рапортом оперативних працівників Департаменту кіберполіції НПУ від 09.05.2025 відповідно до якого ОСОБА_7 отримував замовлення на несанкціоновані зміни в ЄДС ЕОД від понад 110 осіб;

- Висновками судових компютерно-технічних експертиз № СЕ-19-25/8408-КТ та № СЕ-19-25/196-92-КТ, відповідно до яких підтверджено факти внесення змін операторами до ЄДС ЕОД;

- Посадовими інструкціями, наказами про призначення та переведення підозрюваних, відповідно до яких останні усвідомлювали порядок ведення ЄДС ЕОД, положення Інструкції щодо внесення змін та інші нормативно-правові акти в сфері електронного обліку деревини;

- Протоколами огляду носіїв інформації від 17.08.2024, 22.01.2025, 22.01.2025 в ході яких було виявлено листування ОСОБА_7 з іншими учасниками злочинної організації, зокрема ОСОБА_9 , ОСОБА_5 ОСОБА_10 , ОСОБА_11 , ОСОБА_12 , ОСОБА_13 ;

- Протоколами про хід проведення негласних слідчих розшукових дій - зняття інформації з електронних комунікаційних мереж, якими встановлено факт обговорення учасниками злочинної організації фактів несанкціонованого доступу до ЄДС ЕОД;

- Протоколами допитів свідків ОСОБА_30 , ОСОБА_31 , ОСОБА_32 , ОСОБА_33 , ОСОБА_34 , ОСОБА_35 , які у своїх показах вказують на систематичну, тривалу протиправну діяльність ОСОБА_7 щодо внесення змін до ЄДС ЕОД на замовлення постійних лісокористувачів;

- Протоколом огляду від 14.07.2025, яким встановлено, що учасники злочинної організації, зокрема ОСОБА_9 , ОСОБА_5 ОСОБА_10 , ОСОБА_11 , ОСОБА_12 , ОСОБА_13 та інші особи на протязі тривалого часу зверталися до ОСОБА_7 щодо внесення несанкціонованих змін, обговорювали оплату таких послуг, а також зафіксовано факт внесення таких змін ОСОБА_7 , ОСОБА_8 та іншими операторами ДП «ЛІАЦ» всупереч встановленій Інструкції;

- Іншими зібраними в ході досудового розслідування доказами у їх сукупності.

Приймаючи таке рішення, слідчий суддя виходить з того, що зазначені у клопотанні обставини підозри мають місце та підтверджуються на цьому етапі розслідування достатньою сукупністю даних, які приведені у клопотанні слідчого та доданих матеріалах та з того, що слідчий суддя на даному етапі провадженні не вправі вирішувати питання, які повинен вирішувати суд під час розгляду кримінального провадження по суті, зокрема не вправі оцінювати докази з точки зору їх достатності і допустимості для визнання особи винною чи невинною у вчиненні злочину, а лише зобов'язаний на підставі розумної оцінки сукупності отриманих даних визначити, що причетність особи до вчинення кримінального правопорушення є вірогідною та достатньою для застосування щодо неї обмежувального заходу, то з огляду на наведені у клопотанні слідчого дані у слідчого судді є всі підстави для висновку про наявність обґрунтованої підозри у вчиненні ОСОБА_5 кримінального правопорушення, інкримінованих йому стороною обвинувачення.

Відповідно до положень ст. 177 КПК України, метою застосування запобіжного заходу є забезпечення виконання підозрюваним, обвинуваченим покладених на нього процесуальних обов'язків, а також запобіганням спробам: переховуватися від органів досудового розслідування та/або суду; знищити, сховати або спотворити будь-яку із речей чи документів, які мають істотне значення для встановлення обставин кримінального правопорушення; незаконно впливати на потерпілого, свідка, іншого підозрюваного, обвинуваченого, експерта, спеціаліста у цьому ж кримінальному провадженні, перешкоджати кримінальному провадженню іншим чином, вчинити інше кримінальне правопорушення або продовжити злочинну діяльність.

У відповідності до ст. 178 КПК України, при вирішенні питання про обрання запобіжного заходу, крім наявності ризиків, зазначених у статті 177 КПК України, слідчий суддя на підставі наданих сторонами кримінального провадження матеріалів зобов'язаний в сукупності оцінити тяжкість покарання, що загрожує відповідній особі, дані про особу підозрюваного, розмір майнової шкоди, в заподіянні якого підозрюється особа.

Вирішуючи питання про застосування підозрюваному запобіжного заходу суддя враховує не тільки положення, які передбачені КПК, а й вимоги пунктів 3 і 4 статті 5 Конвенції про захист прав людини основоположних свобод та практики Європейського суду з прав людини, згідно з якими обмеження права особи на свободу і особисту недоторканість можливо лише в передбачених законом випадках за встановленою законом процедурою. При цьому ризик переховування обвинуваченого від правосуддя не може оцінюватись виключно на підставі суворості можливого судового рішення.

Відповідно до рішення ЄСПЛ у справі Клоот проти Бельгії (Cloot v. Belgium, § 40) серйозність обвинувачення може служити для суду підставою для постановлення рішення про поміщення та утримання підозрюваного під вартою з метою запобігання спробі вчинення подальших порушень. Однак необхідно, щоб небезпека була явною, а запобіжний захід необхідний в світлі обставин справи і, зокрема, біографії та характеристики особи, про яку йдеться.

Разом з тим, клопотання не містить переконливого обґрунтування припущень слідчого про наявність у підозрюваної наміру перешкоджати ходу досудового розслідування у такий спосіб, що застосування більш м'якого запобіжного заходу буде недостатнім для запобігання ризикам, передбаченими ст. 177 КПК України. Разом з цим, доводи, які зазначені в клопотанні слідчого про застосування запобіжного заходу щодо можливості переховування підозрюваного від органів досудового слідства та суду, не знайшли свого підтвердження, а відтак є непропорційними легітимній меті, яка ставиться до застосування запобіжних заходів.

Долучені до клопотання докази, містять дані виключно щодо обґрунтованості підозри у вчиненні ОСОБА_5 інкримінованих діянь, однак не містять обґрунтованих доказів стосовно наявності ризиків вказаних у клопотанні, передбачених ст. 177 КПК України, які б передбачали застосування до підозрюваного виняткового запобіжного заходу.

Разом з цим, в судовому засіданні було встановлено, що ОСОБА_5 має стійкі соціальні зв'язки, позитивно характеризується за місцем роботи, одружена.

Згідно рішення Європейського суду з прав людини, яке згідно ч. 5 ст. 9 КПК України, які є джерелом законодавства, у справі «Бойченко проти Молдови» № 41088/05, рішення від 11 липня 2006 року - «одне тільки посилання судів на відповідну норму закону без вказівки підстав з яких вони вважають обґрунтованими твердження про те, що ніби заявник може перешкоджати провадженню в справі, переховуватися від правосуддя або скоювати нові злочини, не є достатнім для ухвалення рішення про обрання запобіжного заходу». А у справі «Мамедова проти Росії» № 7064/05, рішення від 01 червня 2006 року Європейський суд дійшов такого висновку: «посилання на тяжкість обвинувачення, як на головний чинник при оцінці ймовірності того, що заявниця переховуватиметься від правосуддя, перешкоджатиме ходові розслідування або вчинятиме нові злочини є недостатнім, хоча суворість покарання і є визначальний елементом при оцінці ризику переховування від правосуддя чи вчинення нових злочинів, і що потребує позбавлення волі не можна оцінювати з винятково абстрактного погляду, беручи до уваги тільки тяжкість злочину».

За вказаних обставин, проаналізувавши всі надані сторонами докази та дані про особу підозрюваної, слідчий суддя не знаходить підстав для задоволення клопотання слідчого про застосування запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою.

Разом з цим, зважаючи на необхідність дотримання цілей кримінального провадження, принципів публічності, змагальності сторін та свободи в поданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості, слідчий суддя, з метою забезпечення виконання підозрюваним, покладених на нього процесуальних обов'язків, у зв'язку з тим що в ході розгляду клопотання доведено обґрунтованість підозри та наявність існування ризиків, передбачених ст. 177 КПК України, приходить до висновку про наявність підстав для застосування до підозрюваної запобіжного заходу у вигляді домашнього арешту в певний час доби, із забороною залишати місце проживання за адресою: АДРЕСА_2 , з 21:00 год. до 06:00 год. наступної доби, за виключенням необхідності отримання медичної допомоги, та необхідності прямувати до зони укриття від надзвичайних ситуацій техногенного, природного та воєнного характеру, у межах строку досудового розслідування кримінального провадження № 42024000000000335 від 29.02.2024, до 30.09.2025.

Керуючись ст. 29 Конституції України, ст.ст. 176, 177, 178, 181, 183, 184, 193, 194, 196, 202, 205, 309, 532, 534 КПК України, слідчий суддя,-

УХВАЛИВ:

У задоволенні клопотання старшого слідчого в особливо важливих справах Головного слідчого управління ОСОБА_6 про застосування запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою у кримінальному провадженні № 42024000000000335 від 29.02.2024 підозрюваній ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 - відмовити.

Застосувати до підозрюваної ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженки села Куснища, Любомильського району, Волинської області, українки, громадянки України, зареєстрованої за адресою: АДРЕСА_3 , раніше не судимої, запобіжний захід у вигляді домашнього арешту в певний час доби, із забороною залишати місце проживання за адресою: АДРЕСА_2 , з 21:00 год. до 06:00 год. наступної доби, за виключенням необхідності отримання медичної допомоги, та необхідності прямувати до зони укриття від надзвичайних ситуацій техногенного, природного та воєнного характеру, у межах строку досудового розслідування кримінального провадження № 42024000000000335 від 29.02.2024, до 30.09.2025.

Роз'яснити підозрюваній, що працівники органу внутрішніх справ з метою контролю за поведінкою підозрюваної, яка перебуває під домашнім арештом, мають право з'являтися в житло цієї особи, вимагати надати усні чи письмові пояснення з питань, пов'язаних із виконанням покладених на неї обов'язків.

Визначити строк дії ухвали слідчого судді в межах строку досудового розслідування до 30 вересня 2025 року включно.

Покласти на підозрювану ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , наступні обов'язки:

- не відлучатися із населеного пункту, в якому вона проживає, без дозволу слідчого, прокурора або суду;

- утримуватися від спілкування із свідками та іншими підозрюваними з приводу обставин вчинення інкримінованого їй злочину;

- здати на зберігання до відповідних органів державної влади свій паспорт (паспорти) для виїзду за кордон, інші документи, що дають право на виїзд з України і в'їзд в Україну.

Термін дії обов'язків, покладених судом, визначити в межах строку досудового розслідування до 30 вересня 2025 року включно.

Копію ухвали направити для виконання органу Національної поліції за місцем проживання підозрюваної ОСОБА_5 .

Звільнити підозрювану ОСОБА_5 з-під варти в залі суду.

Ухвала слідчого судді підлягає негайному виконанню після її оголошення.

Ухвала слідчого судді може бути оскаржена протягом п'яти днів з дня її оголошення безпосередньо до суду апеляційної інстанції.

Слідчий суддя ОСОБА_1