Постанова від 05.08.2025 по справі 756/10897/25

05.08.2025 Справа № 756/10897/25

Унікальний номер 756/10897/25

Провадження номер 3/756/4003/25

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

04 серпня 2025 року м. Київ

Оболонський районний суд м. Києва в складі:

Головуючий суддя -Шролик І,С.,

секретаря - Лисенко Д.О.,

за участю особи, що притягується до адміністративної відповідальності - ОСОБА_1 ,

прокурора - Абдуллаєва А.Н.

розглянувши матеріали, що надійшли з Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України про притягнення до адміністративної відповідальності:

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянки України, зареєстрований та проживає за адресою: АДРЕСА_1 ,

за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП,

ВСТАНОВИЛА:

Згідно з протоколом № 640 від 18 липня 2025 року про адміністративне правопорушення , пов'язане з корупцією, ОСОБА_1 , в порушення вимог ч.1 ст.45 Закону України «Про запобігання корупції» будучи членом позаштатної військово-лікарської комісії з правами госпітальної (далі - ВЛК) Комунального некомерційного підприємства «Медичний центр реабілітації та паліативної допомоги» (далі - Підприємство), відповідно до підпункту «ґ» пункту 2 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції», примітки до статті 172-6 КУпАП, являючись суб'єктом декларування та суб'єктом відповідальності, на якого поширюється дія Закону України «Про запобігання корупції», у порушення вимог абзацу 1 частини 2 статті 45 Закону України «Про запобігання корупції», 11.02.2024 припинивши діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, 30 березня 2025 року о 00:08 несвоєчасно, без поважних причин подав декларацію особи, яка припиняє діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, за період, не охоплений раніше поданими деклараціями (при звільненні),, тобто поза межами встановлених строків, чим вчинила адміністративне правопорушення , передбачене ч.1 ст. 172-6 КУпАП.

В судовому засіданні ОСОБА_1 суду пояснив, що дійсно декларацію подав невчасно.

Прокурор в судовому засіданні протокол підтримав протокол, просив визнати ОСОБА_1 винним в інкримінованому правопорушенні та визначити мінімальне покарання в межах санкції ч.1 ст. 172-6 КУпАП.

Відповідно до ст. 9 КУпАП адміністративним правопорушенням визнається протиправна, винна дія чи бездіяльність, за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.

Відповідно до вимог ст.ст.245, 251, 252, 280 КУпАП, суд зобов'язаний повно, всебічно та об'єктивно з'ясувати всі обставини справи, встановити чи було вчинено адміністративне правопорушення та чи винна особа у його вчиненні, дослідити наявні у справі докази, дати їм належну правову оцінку і в залежності від встановленого, прийняти мотивоване законне рішення.

Вимогами ст.252 КУпАП передбачено, що орган (посадова особа) оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістюСклад адміністративного правопорушення за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП утворює несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Відповідно до Закону суб'єктами вказаного адміністративного проступку є, зокрема відповідно до пп. «г'п.1 ч.1 ст.3 Закону України «Про запобігання корупції». Суб'єктами, на яких поширюється дія цього закону, є військові посадові особи Збройних Сил України, Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації України та інших утворених відповідно до законів військових формувань, крім військовослужбовців строкової військової служби, курсантів вищих військових навчальних закладів, курсантів вищих навчальних закладів, які мають у своєму складі військові інститути, курсантів факультетів, кафедр та відділень військової підготовки, особовий склад штатних військово-лікарських комісій.

Відповідно до наказу Підприємства від 23.06.2022 № 122-к ОСОБА_1 переведено на 0,5 ставки посади лікаря-ортопеда-травматолога клініко-діагностичного відділення з 24.05.2022.

Наказом Підприємства від 29.08.2024 № 289-к ОСОБА_1 , лікаря ФРМ, реабілітаційного відділення № 2 переміщено до реабілітаційного відділення № 1 з 02.09.2024.

Наказом Підприємства від 01.02.2023 № 12 «Про створення позаштатної військово-лікарської комісії з правами госпітальної військово-лікарської комісії при комунальному некомерційному підприємстві «Київський міський клінічний госпіталь ветеранів війни» на виконання Указу Президента України № 64/2022 від 24.02.2022 «Про введення воєнного стану в Україні», окремого доручення Головнокомандувача Збройних Сил України від 06.03.2022 № 794 затвердженого Законом України «Про правовий режим введення воєнного

стану», наказу Міністерства оборони України від 14.08.2008 «Про затвердження Положення про військово-лікарську експертизу в Збройних Силах України» та з метою забезпечення медичного огляду військовослужбовців, яким надано стаціонарну медично-реабілітаційну допомогу у закладі створено ВЛК, з правами госпітальної.

Наказом Підприємства від 02.12.2024 № 92 затверджено склад ВЛК Підприємства. Відповідно до додатку № 1 до вказаного наказу до складу ВЛК Підприємства, як член ВЛК увійшов ОСОБА_1 .

Наказом Підприємства від 23.12.2024 № 95/1 внесено зміни у склад ВЛК Підприємства та затверджено склад ВЛК Підприємства зі змінами (додаток № 1). Відповідно до додатку № 1 до вказаного наказу до складу ВЛК Підприємства, як член ВЛК увійшов ОСОБА_1 .

Законом України № 3384-1Х «Про внесення змін до деяких законів України про визначення порядку подання декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави в умовах воєнного стану» від 20 вересня 2023 року установлено, що з дня набрання чинності з12 жовтня 2023 року, Законом України «Про внесення змін д деяких законів України про визначення порядку подання декларацій осіб уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, в умовах воєнного стану» здійснення заходів фінансового контролю, передбачених розділом VII цього Закону (зокрема подання декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування), відновлюється у повному обсязі та здійснюється у порядку та строки, визначені цим Законом (у тому числі з урахуванням особливостей, встановлених частинами сьомою - чотирнадцятою статті 45 цього Закону)».

З моменту набрання чинності вищезазначеного закону, додатковими суб'єктами декларування стали : - особовий склад штатних військово-лікарськох комісій; голови та члени лікарсько-консультативних і медіко- соціальних експертних комісій, а також голови, їх заступники, члени, секретарі.

Декларантами є всі особи, як входять (призначені/відряджені) до складу відповідних комісій згідно з організаційно-розпорядчими документами, незалежно від фактичного виконання функцій голови/члена/секретаря комісії, а також від строку перебування в складі відповідної комісії.

ОСОБА_1 , будучи членом ВЛК Підприємства є суб'єктом на якого поширюється дія Закону України «Про запобігання корупції», суб'єктом декларування та суб'єктом відповідальності за вчинення правопорушень, пов'язаних з корупцією.

Наказом Підприємства від 07.02.2025 № 52-к «Про звільнення ОСОБА_1 » ОСОБА_1 лікаря ФРМ, реабілітаційного відділення № 1 звільнено з 10.02.2025 за угодою сторін.

Крім того, наказом Підприємства від 07.02.2025 № 52/1-к «Про звільнення ОСОБА_1 » ОСОБА_1 лікаря ортопеда- травматолога, клініко-діагностичного відділення звільнено з 10.02.2025.

Наказом Підприємства від 10.02.2025 № 13/1 лікаря ортопеда-травматолога ОСОБА_1 у звязку зі звільненням 10.02.2025 виключено з 11.02.2025 зі складу ВЛК затвердженого наказом від 23.12.2024 № 95/1.

Абзацом 1 частини 2 статті 45 Закону України «Про запобігання корупції» визначено, що особи, зазначені у пункті 1, підпунктах «а», «в»-«ґ» пункту 2 частини першої статті 3 цього Закону, які припиняють діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, протягом 30 календарних днів з дня припинення відповідної діяльності подають декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за період, не охоплений раніше поданими деклараціями.

Отже, у силу вище зазначених вимог законодавства, ОСОБА_1 , будучи суб'єктом декларування, мав обов'язок до 00:00 год. 13 березня 2025 року подати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, декларацію при звільненні.

Однак, всупереч встановленим абз.1 ч.2 ст.45 Закону України «Про запобігання корупції», ОСОБА_1 подав декларацію лише 30 березня 2025 року, що доводиться листом НАЗК.

Окрім особистого визнання вини ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення передбаченого ч.1ст.172-6 КУпАП, його вина також доводиться письмовими доказами, наявними у справі й дослідженими судом.

З огляду на викладене суд вважає, що в діях ОСОБА_1 наявний склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП за ознаками: несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Обираючи вид і міру адміністративного стягнення, суд враховує характер вчиненого адміністративного правопорушення, ступінь завданої шкоди, особу ОСОБА_1 , який раніше до адміністративної відповідальності не притягувався, відсутні обставини, які б обтяжували відповідальність, враховуючи позицію прокурора, який просив застосувати покарання в межах санкції статті, суд вважає за необхідне застосувати відносно ОСОБА_1 адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 850,00 грн.

Згідно ст.40-1 КУпАП, судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення в сумі 605,60 грн., у разі винесення судом постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення.

Керуючись ст.ст. 23, 24, 27, 33, 40-1, 172-6, 245, 268, 280, 283, ст.284 Кодексу України про адміністративні правопорушення, суд

ПОСТАНОВИВ:

Визнати ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1 ) винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, та накласти на нтого адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі п'ятесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що складає 850,00 грн. в дохід держави.

Стягнути з ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1 ) в дохід держави судовий збір в сумі 605,60 грн

Відповідно до ч. 1 ст. 307 КУпАП штраф має бути сплачений не пізніше як через п'ятнадцять днів з дня вручення постанови про накладення штрафу, крім випадків, передбачених ст. 300-1 цього Кодексу, а вразі оскарження такої постанови - не пізніше як через п'ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.

Роз'яснити ОСОБА_1 , що у випадку несплати накладеного штрафу у передбачений законом строк, до нього може бути застосоване подвійне стягнення штрафу в порядку ст. 308 КУпАП, тобто у випадку примусового виконання постанови суду.

Апеляційна скарга подається до Київського апеляційного суду протягом 10 днів з дня її постановлення. Постанова судді набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.

Строк пред'явлення до виконання три місяці, з дня набрання постановою законної сили.

Повний текст постанови складений 05 серпня 2025 року.

Суддя Шролик І.С.