Справа № 639/4378/25
Провадження № 3/639/1272/25
05 серпня 2025 року м. Харків
Суддя Новобаварського районного суду міста Харкова Мілов Д. В., розглянувши матеріал про адміністративне правопорушення щодо притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, який проживає за адресою: АДРЕСА_1 ,
за скоєння адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 126 КУпАП,
У провадження Новобаварського районного суду міста Харкова надійшов матеріал про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 за ч. 5 ст. 126 КУпАП (протокол серії ЕПР1 № 356915 від 09.06.2025).
Згідно протоколу про адміністративне правопорушення, 09.06.2025 о 21-58 год. в м. Харків, вул. Полтавський Шлях, 147, гр. ОСОБА_1 керував транспортним засобом ВАЗ 21083, д.н.з. НОМЕР_1 , не маючи права керування таким транспортним засобом. Дане адміністративне правопорушення вчинено повторно протягом року, чим порушив вимоги п. 2.1а ПДР, за що передбачена відповідальність за ч. 5 ст. 126 КУпАП.
Статтею 278 КУпАП передбачено, що орган (посадова особа) при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення вирішує, зокрема, питання чи правильно складено протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення.
При підготовці справи до розгляду встановлено, що протокол про адміністративне правопорушення серії ЕПР1 № 356915 від 09.06.2025 стосовно ОСОБА_1 не відповідає вимогам ст. 256 КУпАП.
Так, відповідно до ст. 256 КУпАП у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, прізвище викривача (за його письмовою згодою), якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі.
Наказом МВС України №1026 від 18.12.2018 року затверджена інструкція із застосування органами та підрозділами поліції технічних приладів і технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису, засобів фото- і кінозйомки, відеозапису. Згідно вимог п. 5,6 розділу II, п. 3,9 розділу VIII наказу МВС України №1026 від 18.12.2018 року передбачено безперервний відеозапис під час виконання службових обов'язків та передача не коригованих відомостей до матеріалів.
Вимоги зазначених нормативних актів при складенні протоколу дотримані не були.
Так, у графі 9 «Свідки та потерпілі» протоколу про адміністративне правопорушення стосовно ОСОБА_1 зазначено, що свідки не залучались. Крім цього у графі 10 зазначено технічний засіб відеозапису: відеозапис з реєстратору 70 МАІ, а в графі 11 зазначено, що до протоколу додаються, зокрема: відеозапис 70 маі, бк470475.
Однак, усупереч вищезазначеним нормам та вимогам ст. 256 КУпАП до протоколу про адміністративне правопорушення щодо ОСОБА_1 не долучено зазначений у протоколі відеозапис з реєстратору 70 МАІ, а долучений до протоколу відеозапис з бодікамери 470475 не містить повного безперервного відеозапису, на якому зафіксовано момент руху та зупинки працівниками поліції транспортного засобу під керуванням ОСОБА_1 , підстави зупинки транспортного засобу, передбачені ст. 35 ЗУ «Про Національну поліцію» тощо.
Відповідно до положень ст. 255 КУпАП обов'язок щодо належного оформлення матеріалів справи про адміністративне правопорушення покладається на уповноважених посадових осіб. Однак дані матеріали оформленні неналежним чином, у встановленому законом порядку.
Відповідно до п. 24 постанови Пленуму Верховного Суду України № 14 від 23.12.2005 р., Верховним судом України визнано правильну практику тих суддів, які вмотивованими постановами повертають протоколи про адміністративні правопорушення, складені не уповноваженою на те посадовою особою або без додержання вимог ст. 256 КУпАП, відповідному правоохоронному органу для належного дооформлення.
Враховуючи вищезазначені недоліки в оформленні даної адміністративної справи, вважаю за необхідне повернути адміністративний матеріал для належного оформлення.
Керуючись ст.ст. 256, 278 КУпАП,
Матеріали справи про адміністративне правопорушення стосовно ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , за ч. 5 ст. 126 КУпАП, повернути до Управління патрульної поліції в Харківській області Департаменту патрульної поліції, для належного оформлення.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя Д. В. Мілов