Постанова від 04.08.2025 по справі 400/6049/24

П'ЯТИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

04 серпня 2025 р.м. ОдесаСправа № 400/6049/24

П'ятий апеляційний адміністративний суд у складі колегії суддів:

головуючого судді-доповідача Скрипченка В.О.,

суддів Коваля М.П. та Осіпова Ю.В.,

розглянувши в порядку письмового провадження в місті Одесі апеляційну скаргу Головного управління ДПС у Миколаївській області на рішення Миколаївського окружного адміністративного суду від 14 жовтня 2024 року (суддя Брагар В.С., м. Миколаїв, повний текст рішення складений 14.10.2024) по справі за адміністративним позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "НИКАГРОТРАНС" до Головного управління ДПС у Миколаївській області, Державної податкової служби України про визнання протиправними та скасування рішень,-

ВСТАНОВИВ:

27.06.2024 до Миколаївського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов ТОВ "НИКАГРОТРАНС" до Головного управління ДПС у Миколаївській області та Державної податкової служби України, в якому позивач просив:

- визнати протиправним та скасувати рішення комісії з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних Головного управління ДПС у Миколаївській області №10956033/43194764 від 25.04.2024 про відмову в реєстрації податкової накладної №5 від 12.01.2024;

- визнати протиправним та скасувати рішення комісії з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних Головного управління ДПС у Миколаївській області №10956029/43194764 від 25.04.2024 про відмову в реєстрації податкової накладної №10 від 19.01.2024;

- визнати протиправним та скасувати рішення комісії з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних Головного управління ДПС у Миколаївській області №10956031/43194764 від 25.04.2024 про відмову в реєстрації податкової накладної №11 від 21.01.2024;

- визнати протиправним та скасувати рішення комісії з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних Головного управління ДПС у Миколаївській області №10956030/43194764 від 25.04.2024 про відмову в реєстрації податкової накладної №6 від 13.01.2024;

- визнати протиправним та скасувати рішення комісії з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних Головного управління ДПС у Миколаївській області №10956032/43194764 від 25.04.2024 про відмову в реєстрації податкової накладної №12 від 22.01.2024;

- визнати протиправним та скасувати рішення комісії з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних Головного управління ДПС у Миколаївській області №10956023/43194764 від 25.04.2024 про відмову в реєстрації податкової накладної №15 від 24.01.2024;

- визнати протиправним та скасувати рішення комісії з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних Головного управління ДПС у Миколаївській області №10956024/43194764 від 25.04.2024 про відмову в реєстрації податкової накладної №16 від 25.01.2024;

- визнати протиправним та скасувати рішення комісії з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних Головного управління ДПС у Миколаївській області №10956025/43194764 від 25.04.2024 про відмову в реєстрації податкової накладної №27 від 09.02.2024;

- визнати протиправним та скасувати рішення комісії з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних Головного управління ДПС у Миколаївській області №10956026/43194764 від 25.04.2024 про відмову в реєстрації податкової накладної №28 від 10.02.2024;

- визнати протиправним та скасувати рішення комісії з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних Головного управління ДПС у Миколаївській області №10956028/43194764 від 25.04.2024 про відмову в реєстрації податкової накладної №29 від 13.02.2024;

- визнати протиправним та скасувати рішення комісії з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних Головного управління ДПС у Миколаївській області №10956027/43194764 від 25.04.2024 про відмову в реєстрації податкової накладної №30 від 14.02.2024;

- визнати протиправним та скасувати рішення комісії з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних Головного управління ДПС у Миколаївській області №10956020/43194764 від 25.04.2024 про відмову в реєстрації податкової накладної №20 від 30.01.2024;

- визнати протиправним та скасувати рішення комісії з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних Головного управління ДПС у Миколаївській області №10956019/43194764 від 25.04.2024 про відмову в реєстрації податкової накладної №21 від 31.01.2024;

- визнати протиправним та скасувати рішення комісії з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних Головного управління ДПС у Миколаївській області №10956021/43194764 від 25.04.2024 про відмову в реєстрації податкової накладної №22 від 01.02.2024;

- зобов'язати Державну податкову службу України зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних складені ТОВ "НИКАГРОТРАНС" податкові накладні № 5 від 12.01.2024, № 10 від 19.01.2024, № 6 від 13.01.2024, № 11 від 21.01.2024, № 12 від 22.01.2024, № 15 від 24.01.2024, № 16 від 25.01.2024, № 27 від 09.02.2024, № 28 від 10.02.2024, № 29 від 13.02.2024, № 30 від 14.02.2024, № 20 від 30.01.2024, № 21 від 31.01.2024, № 22 від 01.02.2024.

Рішенням Миколаївського окружного адміністративного суду від 14 жовтня 2024 року адміністративний позов задоволено повністю.

Не погоджуючись з ухваленим рішенням Головне управління ДПС у Миколаївській області подало апеляційну скаргу, у якій, посилаючись на неповне з'ясування обставин, що мають значення для справи, та порушення норм матеріального права, просить скасувати рішення суду першої інстанції та ухвалити нове рішення, яким у задоволенні адміністративного позову відмовити повністю.

На обґрунтування поданої скарги зазначається, що на момент винесення оскаржуваного рішення про відмову в реєстрації ПН позивач не виконав вимоги Податкового кодексу України та Порядку №520 щодо підтвердження правомірності формування та подання податкових накладних і саме з цих підстав контролюючий орган відмовив в реєстрації ПН. Отже, спірні рішення контролюючого органу ГУ ДПС у Миколаївській області щодо відмови у реєстрації ПК відповідає критеріям ч. 2 ст. 2 КАС України, а саме є обґрунтованими, прийнятим з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії), тому скасуванню не підлягають.

Позивач своїм правом подати відзив на апеляційну скаргу не скористався, що, відповідно до статті 304 КАС України, не перешкоджає апеляційному перегляду справи.

Справа розглянута судом першої інстанції за правилами спрощеного позовного провадження.

Апеляційним судом справа розглянута в порядку письмового провадження відповідно до статті 311 КАС України, якою передбачено, що суд апеляційної інстанції може розглянути справу без повідомлення учасників справи (в порядку письмового провадження) за наявними у справі матеріалами, якщо справу може бути вирішено на підставі наявних у ній доказів, у разі подання апеляційної скарги на рішення суду першої інстанції, які ухвалені в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін (у порядку письмового провадження).

Заслухавши суддю-доповідача, доводи апеляційної скарги, вивчивши матеріали справи, перевіривши законність і обґрунтованість рішення суду в межах доводів і вимог апеляційної скарги, апеляційний суд дійшов таких висновків.

Як вбачається з матеріалів справи та встановлено судом першої інстанції, ТОВ "НИКАГРОТРАНС" є юридичною особою, державну реєстрацію якого здійснено 28.08.2019 за №1 515 102 0000 001291. Як платник податків перебуває на обліку в ГУ ДПС у Миколаївській області. Основним видом діяльності ТОВ "НИКАГРОТРАНС" є вантажний автомобільний транспорт (код КВЕД 49.41). До того ж профільними для Товариства є діяльність з транспортного оброблення вантажів (код КВЕД 52.24), інша допоміжна діяльність у сфері транспорту (код КВЕД 52.29). Товариство є платником податку на додану вартість.

Згідно договору оренди транспортних засобів від 12.10.2020 посвідченого приватним нотаріусом Миколаївського міського нотаріального округу Іскрицькою Г.В. та за реєстрованого за №1760, Товариство орендує у фізичної особи ОСОБА_1 : - автомобіль марки RENAULT модель PREMIUM 385, тип ВАНТАЖНИЙСПЕЦІАЛІЗОВАНИЙ/FREIGHT-SP, зареєстрований ТСЦ 4841, 08.10.2020 р.н. НОМЕР_1 , свідоцтво про реєстрацію ТЗ серії НОМЕР_2 ; - причіп марки TRAILOR модель SYY 3 CX, НАПІВПРИЧІП-СПЕЦІАЛІЗОВАНИЙ/SEMITRAILERЮ зареєстрований ТСЦ 4841, 08.10.2020 р.н. НОМЕР_3 , свідоцтво про реєстрацію ТЗ серії НОМЕР_4 .

Згідно договору оренди транспортних засобів від 03.02.2021, посвідченого приватним нотаріусом Миколаївського міського нотаріального округу Іскрицькою Г.В. та зареєстрованого за №203, Товариство орендує у фізичної особи ОСОБА_1 : - автомобіль марки MAN модель 18.463, тип ВАНТАЖНИЙ -СПЕЦІАЛІЗОВАНИЙ СІДЛОВИЙ ТЯГАЧ-Е, зареєстрований ТСЦ 4841, 30.01.2021 р.н. НОМЕР_5 , свідоцтво про реєстрацію ТЗ НОМЕР_6 ; - причіп марки SCHMITZ модель SPR 24, тип НАПІВПРИЧІП-ЗАГАЛЬНИЙ Н/ПРБОРТОВИЙ-Е, зареєстрований ТСЦ 4841, 30.01.2021 р.н. НОМЕР_7 , свідоцтво про реєстрацію ТЗ НОМЕР_8 .

Згідно договору найму (оренди) транспортних засобів від 08.07.2022, посвідченого приватним нотаріусом Миколаївського міського нотаріального округу Миколаївської області Шульгачем Р.С. та зареєстрованого за №738, Позивач орендує у фізичної особи ОСОБА_2 : - автомобіль марки MAN, комерційний опис TGX 18.440, СПЕЦІАЛІЗОВАНИЙ ВАНТАЖНИЙ СІДЛОВИЙ ТЯГАЧ, зареєстрований ТСЦ 4841, 07.07.2022 р.н. НОМЕР_9 , свідоцтво про реєстрацію ТЗ НОМЕР_10 ; - причіп марки BENALU, комерційний опис SYY3, СПЕЦІАЛІЗОВАНИЙ НАПІВПРИЧІП Н/ПР-САМОСКИД, зареєстрований ТСЦ 4841, 08.07.2022 р.н. НОМЕР_11 , свідоцтво про реєстрацію ТЗ НОМЕР_12 .

Згідно договору оренди транспортних засобів від 20.07.2023, посвідченого приватним нотаріусом Миколаївського міського нотаріального округу Іскрицькою Г.В. та зареєстрованого за №1273, Товариство орендує у фізичної особи ОСОБА_3 : - автомобіль марки КАМАЗ модель 45144, тип ВАНТАЖНИЙ САМОСКИД, зареєстрований ТСЦ 4841, 24.03.2017 р.н. НОМЕР_13 , свідоцтво про реєстрацію ТЗ НОМЕР_14 ; - причіп марки ГКБ модель 8527, тип ПРИЧІП ПР-САМОСКИД-Е, зареєстрований ТСЦ 4841, 24.04.2017 р.н. НОМЕР_15 , свідоцтво про реєстрацію ТЗ НОМЕР_16 ; - автомобіль марки DAF модель XF 105.410, тип ВАНТАЖНИЙ -СПЕЦІАЛІЗОВАНИЙ СІДЛОВИЙ ТЯГАЧ, зареєстрований ТСЦ 4841, 21.02.2019 р.н. НОМЕР_17 , свідоцтво про реєстрацію ТЗ НОМЕР_18 ; - причіп марки KELBERG модель S-39-B, тип НАПІВПРИЧІП-СПЕЦІАЛІЗОВАНИЙ Н/ ПР-КОНТЕЙНЕРОВОЗ, зареєстрований ТСЦ 4841, 21.09.2019 р.н. НОМЕР_19 , свідоцтво про реєстрацію ТЗ НОМЕР_20 ; - автомобіль марки DAF модель XF 105.410, тип СПЕЦІАЛІЗОВАНИЙ ВАНТАЖНИЙ СІДЛОВИЙ ТЯГАЧ, зареєстрований ТСЦ 4841,13.07.2023 р.н. НОМЕР_21 , свідоцтво про реєстрацію НОМЕР_22 ; - причіп марки RENDERS модель ROC 12.27NA, тип СПЕЦІАЛІЗОВАНИЙ НАПІВПРИЧІП Н/ПР-КОНТЕЙНЕРОВОЗ, зареєстрований ТСЦ 4841, 20.07.2023 р.н. НОМЕР_27, свідоцтво про реєстрацію НОМЕР_23 .

Товариство має відповідний штат працівників для забезпечення діяльності в галузі надання послуг перевезення вантажів.

Для здійснення основного виду діяльності Товариство використовує складське та офісне приміщення, що розташовані у с. Михайлівка, Миколаївської області, які є власністю засновника. Орендований вантажний транспорт перебуває на території с. Михайлівка, Миколаївської області. Відомості про наявні в користуванні транспортні засоби, об'єкти нерухомості, відображені в Повідомленнях про об'єкти оподаткування або об'єкти, пов'язані з оподаткуванням або через які проводиться діяльність, за формою №20 ОПП, що подані до контролюючого органу.

13.11.2023 ТОВ "НИКАГРОТРАНС" уклало з ТОВ "УКРЛАБ" договір №01/13 про надання послуг з транспортного експедирування автомобільним транспортом.

За цим договором Позивач, виступаючі в статусі перевізника, зобов'язалося за плату та за рахунок замовника ТОВ "УКРЛАБ" надати транспортно-експедиційні послуги, що пов'язані з організацією та забезпеченням перевезення зернових, зернобобових, олійних культур та продуктів їх переробки.

22.12.2023 згідно договору №01/13 від 13.11.2023 Позивач та ТОВ "УКРЛАБ" узгодили заявку №6 про надання в період з 22.12.2023 по 15.01.2024 послуг перевезення кукурудзи за маршрутом с. Комишувате, Новоукраїнський район Кіровоградська область - ТОВ "ТІС-Зерно" порт Южний, 16 причал, вартістю 900,00 грн. за 1 тонну перевезеного вантажу.

Згідно товарно-транспортних накладних №1 від 11.01.2024 №2 від 11.01.2024 №3 від 11.01.2024 №4 від 11.01.2024 5 від 11.01.2024 Позивач здійснив перевезення кукурудзи для замовника послуги ТОВ "УКРЛАБ", про що було складено акт надання послуг №5 від 12.01.2024 яким підтверджено факт надання послуг з перевезення і експедирування кукурудзи маршрутом с. Комишувате Новоукраїнський район Кіровоградська область - п. Южний, причал 16, "ТІС-Зерно" в кількості 132,92 т, та згідно якого загальна вартість послуги склала 119 628,00 грн., в т.ч. ПДВ - 19 938,00 грн.

Також складено реєстр до Заявки №6 від 22.12.2023 про надання послуг перевезення вантажів ТОВ "УКРЛАБ" з відомостями про дати надання послуг перевезення, реквізити товарно-транспортних накладних, водіїв, відомості про транспортні засоби, місця навантаження та розвантаження.

12.01.2024 згідно договору №01/13 від 13.11.2023 Позивач та ТОВ "УКРЛАБ" узгодили заявку №7 про надання в період з 12.01.2024 по 22.01.2024 послуг перевезення пшениці за маршрутом с. Олександрівка, Новоукраїнський район, Кіровоградська область - ТОВ "ТІС-МІНДОБРВА" порт Південний, 17 причал, вартістю 900,00 грн. за 1 тонну перевезеного вантажу.

Згідно товарно-транспортних накладних №8 від 13.01.2024, №10 від 13.01.2024, №11 від 13.01.2024, №12 від 13.01.2024 позивач здійснив перевезення пшениці для замовника послуги ТОВ "УКРЛАБ", про що було складено акт надання послуг №6 від 13.01.2024 яким підтверджено факт надання послуг з перевезення і експедирування (Пшениця) за маршрутом с. Олександрівка, Новоукраїнський район, Кіровоградська область - п. Південний, пр. 17, ТОВ "ТІС-МІНДОБРВА", в кількості 108,82 т, та згідно якого загальна вартість послуги склала 97 938,00 грн., в т.ч. ПДВ - 16 323,00 грн.

Згідно товарно-транспортної накладної №19 від 21.01.2024 Позивач здійснив перевезення пшениці для замовника послуги ТОВ "УКРЛАБ", про що було складено акт надання послуг №11 від 21.01.2024 яким підтверджено факт надання послуг з перевезення і експедирування (Пшениця) за маршрутом с. Олександрівка, Новоукраїнський район, Кіровоградська область - п. Південний, пр. 17, ТОВ "ТІСМІНДОБРВА", в кількості 23,26 т, та згідно якого загальна вартість послуги склала 20 934,00 грн., в т.ч. ПДВ - 3 489,00 грн.

Згідно товарно-транспортних накладних №20 від 22.01.2024 №21 від 22.01.2024 Позивач здійснив перевезення пшениці для замовника послуги ТОВ "УКРЛАБ", про що було складено акт надання послуг №12 від 22.01.2024 яким підтверджено факт надання послуг з перевезення і експедирування (Пшениця) за маршрутом с. Олександрівка, Новоукраїнський район, Кіровоградська область - п. Південний, пр. 17, ТОВ "ТІС-МІНДОБРВА", в кількості 54,4 т, та згідно якого загальна вартість послуги склала 48 960,00 грн., в т.ч. ПДВ - 8 160,00 грн.

Також складено реєстр до Заявки №7 від 12.01.2024 про надання послуг перевезення вантажів ТОВ "УКРЛАБ" з відомостями про дати надання послуг перевезення, реквізити товарно-транспортних накладних, водіїв, відомості про транспортні засоби, місця навантаження та розвантаження.

18.01.2024 згідно договору №01/13 від 13.11.2023 позивач та ТОВ "УКРЛАБ" узгодили заявку №9 про надання в період з 18.01.2024 по 19.01.2024 послуг перевезення пшениці за маршрутом с. Зибкове, Олександрівській район, Кіровоградська область - ТОВ "ТІС-МІНДОБРВА" порт Південний, 17 причал, вартістю 900,00 грн. за 1 тонну перевезеного вантажу.

Згідно товарно-транспортної накладної №18 від 18.01.2024 Позивач здійснив перевезення пшениці для замовника послуги ТОВ "УКРЛАБ", про що було складено акт надання послуг №10 від 19.01.2024 яким підтверджено факт надання послуг з перевезення і експедирування (Пшениця) за маршрутом с. Зибкове, Олександрівський район, Кіровоградська область - п. Південний, пр. 17, ТОВ "ТІСМІНДОБРВА", в кількості 25,3 т, та згідно якого загальна вартість послуги склала 25 299,90 грн., в т.ч. ПДВ - 14 216,65 грн.

Також складено реєстр до Заявки №9 від 18.01.2024 про надання послуг перевезення вантажів ТОВ "УКРЛАБ" з відомостями про дати надання послуг перевезення, реквізити товарно-транспортних накладних, водіїв, відомості про транспортні засоби, місця навантаження та розвантаження.

21.01.2024 згідно договору №01/13 від 13.11.2023 позивач та ТОВ "УКРЛАБ" узгодили заявку №10 про надання в період з 22.01.2024 по 19.01.2024 послуг перевезення кукурудзи за маршрутом с. Комишувате, Новоукраїнський район, Кіровоградська область - смт. Нові Біляри, Лиманський район, Одеська область, "БОРІВАЖ", вартістю 900,00 грн. за 1 тонну перевезеного вантажу.

Згідно товарно-транспортних накладних №26 від 24.01.2024 №27 від 24.01.2024 №28 від 24.01.2024 №29 від 24.01.2024 позивач здійснив перевезення кукурудзи для замовника послуги ТОВ "УКРЛАБ", про що було складено акт надання послуг №15 від 24.01.2024 яким підтверджено факт надання послуг з перевезення і експедирування (Кукурудза) за маршрутом с. Комишувате, Новоукраїнський район, Кіровоградська область - смт. Нові Біляри, Лиманський район, Одеська область, "БОРІВАЖ", в кількості 108,66 т, та згідно якого загальна вартість послуги склала 97 794,00 грн., в т.ч. ПДВ - 16 299,00 грн.

Згідно товарно-транспортних накладних №31 від 25.01.2024, №32 від 25.01.2024 позивач здійснив перевезення кукурудзи для замовника послуги ТОВ "УКРЛАБ", про що було складено акт надання послуг №16 від 25.01.2024 яким підтверджено факт надання послуг з перевезення і експедирування (Кукурудза) за маршрутом с. Комишувате, Новоукраїнський район, Кіровоградська область - смт. Нові Біляри, Лиманський район, Одеська область, "БОРІВАЖ", в кількості 54,56 т, та згідно якого загальна вартість послуги склала 49 104,00 грн., в т.ч. ПДВ - 8 184,00 грн.

Згідно товарно-транспортних накладних №52 від 08.02.2024, №53 від 08.02.2024, №54 від 08.02.2024, №57 від 08.02.2024 позивач здійснив перевезення кукурудзи для замовника послуги ТОВ "УКРЛАБ", про що було складено акт надання послуг №27 від 09.02.2024 яким підтверджено факт надання послуг з перевезення і експедирування (Кукурудза) за маршрутом с. Комишувате, Новоукраїнський район, Кіровоградська область - смт. Нові Біляри, Лиманський район, Одеська область, "БОРІВАЖ", в кількості 105,94 т, та згідно якого загальна вартість послуги склала 95 346,00 грн., в т.ч. ПДВ - 15 891,00 грн.

Згідно товарно-транспортних накладних №56 від 09.02.2024, №58 від 09.02.2024, №59 від 09.02.2024, №60 від 09.02.2024 позивач здійснив перевезення кукурудзи для замовника послуги ТОВ "УКРЛАБ", про що було складено акт надання послуг №28 від 10.02.2024 яким підтверджено факт надання послуг з перевезення і експедирування (Кукурудза) за маршрутом с. Комишувате, Новоукраїнський район, Кіровоградська область - смт. Нові Біляри, Лиманський район, Одеська область, "БОРІВАЖ", в кількості 106,36 т, та згідно якого загальна вартість послуги склала 95 724,00 грн., в т.ч. ПДВ - 15 954,00 грн.

Згідно товарно-транспортних накладних №64 від 12.02.2024, №65 від 12.02.2024, №66 від 12.02.2024, №67 від 12.02.2024, №68 від 12.02.2024 позивач здійснив перевезення кукурудзи для замовника послуги ТОВ "УКРЛАБ", про що було складено акт надання послуг №29 від 13.02.2024 яким підтверджено факт надання послуг з перевезення і експедирування (Кукурудза) за маршрутом с. Комишувате, Новоукраїнський район, Кіровоградська область - смт. Нові Біляри, Лиманський район, Одеська область, "БОРІВАЖ", в кількості 132,36 т, та згідно якого загальна вартість послуги склала 119 124,00 грн., в т.ч. ПДВ - 19 854,00 грн.

Згідно товарно-транспортних накладних №70 від 13.02.2024, №71 від 13.02.2024, №72 від 13.02.2024 позивач здійснив перевезення кукурудзи для замовника послуги ТОВ "УКРЛАБ", про що було складено акт надання послуг №30 від 14.02.2024 яким підтверджено факт надання послуг з перевезення і експедирування (Кукурудза) за маршрутом с. Комишувате, Новоукраїнський район, Кіровоградська область - смт. Нові Біляри, Лиманський район, Одеська область, "БОРІВАЖ", в кількості 77,68 т, та згідно якого загальна вартість послуги склала 69 912,00 грн., в т.ч. ПДВ - 11 652,00 грн.

Також складено реєстр до Заявки №10 від 21.01.2024 про надання послуг перевезення вантажів ТОВ "УКРЛАБ" з відомостями про дати надання послуг перевезення, реквізити товарно-транспортних накладних, водіїв, відомості про транспортні засоби, місця навантаження та розвантаження.

29.01.2024 згідно договору №01/13 від 13.11.2023 позивач та ТОВ "УКРЛАБ" узгодили заявку №12 про надання в період з 29.01.2024 по 01.02.2024 послуг перевезення пшениці за маршрутом с. Олександрівка, Новоукраїнський район, Кіровоградська область - смт. Нові Біляри, Лиманський район, Одеська область, "БОРІВАЖ", вартістю 900,00 грн. за 1 тонну перевезеного вантажу.

Згідно товарно-транспортних накладних №38 від 29.01.2024, №39 від 29.01.2024, №40 від 29.01.2024 позивач здійснив перевезення пшениці для замовника послуги ТОВ "УКРЛАБ", про що було складено акт надання послуг №20 від 30.01.2024 яким підтверджено факт надання послуг з перевезення і експедирування (Пшениця) за маршрутом с. Олександрівка, Новоукраїнський район, Кіровоградська область - смт. Нові Біляри, Одеська область, ТОВ "Термінал "БОРІВАЖ", в кількості 80,08 т, та згідно якого загальна вартість послуги склала 72 072,00 грн., в т.ч. ПДВ - 12 012,00 грн.

Згідно товарно-транспортних накладних №41 від 30.01.2024, №42 від 30.01.2024, №43 від 30.01.2024 позивач здійснив перевезення пшениці для замовника послуги ТОВ "УКРЛАБ", про що було складено акт надання послуг №21 від 31.01.2024 яким підтверджено факт надання послуг з перевезення і експедирування (Пшениця) за маршрутом с. Олександрівка, Новоукраїнський район, Кіровоградська область - смт. Нові Біляри, Одеська область, ТОВ "Термінал "БОРІВАЖ", в кількості 80,76 т, та згідно якого загальна вартість послуги склала 72 684,00 грн., в т.ч. ПДВ - 12 114,00 грн.

Згідно товарно-транспортної накладної №44 від 01.02.2024, №45 від 01.02.2024 позивач здійснив перевезення пшениці для замовника послуги ТОВ "УКРЛАБ", про що було складено акт надання послуг №22 від 01.02.2024 яким підтверджено факт надання послуг з перевезення і експедирування (Пшениця) за маршрутом с. Олександрівка, Новоукраїнський район, Кіровоградська область - смт. Нові Біляри, Одеська область, ТОВ "Термінал "БОРІВАЖ", в кількості 53,86 т, та згідно якого загальна вартість послуги склала 48 474,00 грн., в т.ч. ПДВ - 8 079,00 грн.

Також складено реєстр до Заявки №12 від 29.01.2024 про надання послуг перевезення вантажів ТОВ "УКРЛАБ" з відомостями про дати надання послуг перевезення, реквізити товарно-транспортних накладних, водіїв, відомості про транспортні засоби, місця навантаження та розвантаження.

ТОВ "НИКАГРОТРАНС" дотримуючись приписів п. 185.1 ст. 185, п. 187.1 ст. 187, п. 201.1, п. 201.10 ст. 201 ПК України, за фактом постачання послуг, склав на адресу покупця послуг ТОВ "УКРЛАБ" наступні податкові накладні:

1. податкову накладну №5 від 12.01.2024 на суму 119 628,00 грн. , в т.ч. ПДВ - 19 938,00 грн. за фактом перевезення і експедирування вантажу (кукурудза) за маршрутом с. Комишувате Новоукраїнський район Кіровоградська область - п. Южний, причал 16, "ТІС-Зерно" в кількості 132,92 т (код послуги згідно з ДКПП 49.41);

2. податкову накладну №6 від 13.01.2024 на суму 97 938,00 грн. , в т.ч. ПДВ - 16 323,00 грн. за фактом перевезення і експедирування вантажу (Пшениця) за маршрутом с. Олександрівка, Новоукраїнський район, Кіровоградська область - п. Південний, причал 17, "ТІС-МІНДОБРВА" в кількості 108,82 т (код послуги згідно з ДКПП 49.41);

3. податкову накладну №10 від 19.01.2024 на суму 25 299,90 грн. , в т.ч. ПДВ - 4 216,65 грн. за фактом перевезення і експедирування вантажу (Пшениця) за маршрутом с. Зибкове Олександрівський район Кіровоградська область - п. Південний, пр. 17, ТОВ "ТІС-МІНДОБРВА" в кількості 25,3 т (код послуги згідно з ДКПП 49.41);

4. податкову накладну №11 від 21.01.2024 на суму 20 934,00 грн. , в т.ч. ПДВ - 3 489,00 грн. за фактом перевезення і експедирування вантажу (Пшениця) за маршрутом с. Олександрівка, Новоукраїнський район, Кіровоградська область - п. Південний, причал 17, "ТІС-МІНДОБРВА" в кількості 23,26 т (код послуги згідно з ДКПП 49.41);

5. податкову накладну №12 від 22.01.2024 на суму 48 960,00 грн. , в т.ч. ПДВ - 8 160,00 грн. за фактом перевезення і експедирування вантажу (Пшениця) за маршрутом с. Олександрівка, Новоукраїнський район, Кіровоградська область - п. Південний, причал 17, "ТІС-МІНДОБРВА" в кількості 54,4 т (код послуги згідно з ДКПП 49.41);

6. податкову накладну №15 від 24.01.2024 на суму 97 794,00 грн. , в т.ч. ПДВ - 16 299,00 грн. за фактом перевезення і експедирування вантажу (Кукурудза) за маршрутом с. Комишувате, Новоукраїнський район, Кіровоградська область -смт. Нові Біляри, Лиманський район, Одеська область, "БОРІВАЖ", в кількості 108,66 т (код послуги згідно з ДКПП 49.41);

7. податкову накладну №16 від 25.01.2024 на суму 49 104,00 грн. , в т.ч. ПДВ - 8 184,00 грн. за фактом перевезення і експедирування вантажу (Кукурудза) за маршрутом с. Комишувате, Новоукраїнський район, Кіровоградська область -смт. Нові Біляри, Лиманський район, Одеська область, "БОРІВАЖ", в кількості 54,56 т (код послуги згідно з ДКПП 49.41);

8. податкову накладну №27 від 09.02.2024 на суму 95 346,00 грн., в т.ч. ПДВ - 15 891,00 грн. за фактом перевезення і експедирування вантажу (Кукурудза) за маршрутом с. Комишувате, Новоукраїнський район, Кіровоградська область -смт. Нові Біляри, Лиманський район, Одеська область, "БОРІВАЖ", в кількості 105,94 т (код послуги згідно з ДКПП 49.41);

9. податкову накладну №28 від 10.02.2024 на суму 95 724,00 грн., в т.ч. ПДВ - 15 954,00 грн. за фактом перевезення і експедирування вантажу (Кукурудза) за маршрутом с. Комишувате, Новоукраїнський район, Кіровоградська область -смт. Нові Біляри, Лиманський район, Одеська область, "БОРІВАЖ", в кількості 106,36 т (код послуги згідно з ДКПП 49.41);

10. податкову накладну №29 від 13.02.2024 на суму 119 124,00 грн., в т.ч. ПДВ - 19 854,00 грн. за фактом перевезення і експедирування вантажу (Кукурудза) за маршрутом с. Комишувате, Новоукраїнський район, Кіровоградська область -смт. Нові Біляри, Лиманський район, Одеська область, "БОРІВАЖ", в кількості 132,36 т (код послуги згідно з ДКПП 49.41);

11. податкову накладну №30 від 14.02.2024 на суму 69 912,00 грн., в т.ч. ПДВ - 11 652,00 грн. за фактом перевезення і експедирування вантажу (Кукурудза) за маршрутом с. Комишувате, Новоукраїнський район, Кіровоградська область -смт. Нові Біляри, Лиманський район, Одеська область, "БОРІВАЖ", в кількості 77,68 т (код послуги згідно з ДКПП 49.41);

12. податкову накладну №20 від 30.01.2024 на суму 72 072,00 грн., в т.ч. ПДВ - 12 012,00 грн. за фактом перевезення і експедирування вантажу (Пшениця) за маршрутом с. Олександрівка, Новоукраїнський район, Кіровоградська область - смт. Нові Біляри, Одеська область, ТОВ "Термінал "БОРІВАЖ", в кількості 80,08 т (код послуги згідно з ДКПП 49.41);

13. податкову накладну №21 від 31.01.2024 на суму 72 684,00 грн., в т.ч. ПДВ - 12 114,00 грн. за фактом перевезення і експедирування вантажу (Пшениця) за маршрутом с. Олександрівка, Новоукраїнський район, Кіровоградська область - смт. Нові Біляри, Одеська область, ТОВ "Термінал "БОРІВАЖ", в кількості 80,76 т (код послуги згідно з ДКПП 49.41);

14. податкову накладну №22 від 01.02.2024 на суму 48 474,00 грн., в т.ч. ПДВ - 8 079,00 грн. за фактом перевезення і експедирування вантажу (Пшениця) за маршрутом с. Олександрівка, Новоукраїнський район, Кіровоградська область - смт. Нові Біляри, Одеська область, ТОВ "Термінал "БОРІВАЖ", в кількості 53,86 т (код послуги згідно з ДКПП 49.41)

Згідно отриманих електронних квитанції від 29.01.2024 за №90112522863 до податкової накладної №5 від 12.01.2024, від 08.02.2024 за №9020609373 до податкової накладної №10 від 19.01.2024, від 29.01.2024 за №9011276926 до податкової накладної №6 від 13.01.2024, від 08.02.2024 за №9020943254 до податкової накладної №11 від 21.01.2024 від 12.02.2024 за №9023673809 до податкової накладної №12 від 22.01.2024, від 14.02.2024 за №9027602803 до податкової накладної №15 від 24.01.2024, від 14.02.2024 за №9028420003 до податкової накладної №16 від 25.01.2024, від 26.02.2024 за №9039681749 до податкової накладної №27 від 09.02.2024, від 27.02.2024 за №9040932205 до податкової накладної №28 від 10.02.2024, від 28.02.2024 за №9042851834 до податкової накладної №29 від 13.02.2024, від 28.02.2024 за №9042856089 до податкової накладної №30 від 14.02.2024, від 14.02.2024 за №9028745821 до податкової накладної №20 від 30.01.2024, від 14.02.2024 за №9028714543 до податкової накладної №21 від 31.01.2024, від 23.02.2024 за №9037753486 до податкової накладної №22 від 01.01.2024 реєстрація вищезгаданих податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних була зупинена із зазначеннях однакової підстави: "Відповідно до п.201.16 ст.201 Податкового кодексу України, Порядку зупинення реєстрації податкової накладної /розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі - Порядок), затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 11.12.2019 №1165 (зі змінами), реєстрація податкової накладної …в Єдиному реєстрі податкових накладних зупинена. Обсяг постачання товару/послуги 49.41, перевищує величину залишку, визначеного як різниця обсягу придбання такого товару/послуги та обсягу його постачання, що відповідає п. 1 Критеріїв ризиковості здійснення операцій (додаток 3 Порядку). Пропонуємо надати пояснення та копії документів, достатніх для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних".

14.04.2024 ТОВ "НИКАГРОТРАНС", із дотриманням п. 1, 2, 5, 6, 9 Порядку №520, подало до комісії регіонального рівня ДПС у Миколаївській області повідомлення за №40 від 05.04.2024 про подання пояснень та копій документів щодо податкових накладнихрозрахунків коригування, реєстрацію яких зупинено, до податкових накладних №5 від 12.01.2024 №149 від 28.12.2023.

До повідомлення №40 від 05.04.2024 були долучені пояснення №11/09 від 09.04.2024 до податкових накладних №5 від 12.01.2024 та №149 від 28.12.2023, а також копії документів на підтвердження інформації, зазначеної у податковій накладній №5 від 12.01.2024 в тому числі: витяг з ЄДР ЮО, ФОП та ГО від 02.02.2024 за кодом 440301386070; договір найму (оренди) транспортних засобів від 08.07.2022 за №738; договір оренди транспортних засобів від 03.02.2021 за №203; договір оренди транспортних засобів від 20.07.2023 за №1273; договір оренди транспортних засобів від 12.10.2020 за №1760; свідоцтво про реєстрацію ТЗ НОМЕР_26 від 13.07.2023; свідоцтво про реєстрацію ТЗ НОМЕР_24 від 20.07.2023; свідоцтво про реєстрацію ТЗ НОМЕР_10 від 07.07.2022; свідоцтво про реєстрацію ТЗ НОМЕР_12 від 08.07.2022; свідоцтво про реєстрацію ТЗ НОМЕР_6 від 30.01.2021; свідоцтво про реєстрацію ТЗ НОМЕР_8 від 30.01.2021; свідоцтво про реєстрацію ТЗ НОМЕР_4 від 08.10.2020; свідоцтво про реєстрацію ТЗ НОМЕР_18 від 21.02.2019; свідоцтво про реєстрацію ТЗ НОМЕР_20 від 21.02.2019; свідоцтво про реєстрацію ТЗ НОМЕР_2 від 08.10.2020; свідоцтво про реєстрацію ТЗ НОМЕР_25 від 02.02.2022; договір №01/13 від 13.11.2023 про надання послуг з транспортного експедирування автомобільним транспортом з ТОВ "УКРЛАБ"; заявка №6 від 22.12.2023 затверджена ТОВ "УКРЛАБ"; акт надання послуг №5 від 12.01.2024 затверджений ТОВ "УКРЛАБ"; реєстр до заявки №6 від 22.12.2023; рахунок на оплату №5 від 12.01.2024 для покупця ТОВ "УКРЛАБ"; платіжна інструкція №47 від 22.01.2024 про оплату ТОВ "УКРЛАБ"; платіжна інструкція №51 від 24.01.2024 про оплату ТОВ "УКРЛАБ"; товарно-транспортні накладні №1 від 11.01.2024, №2 від 11.01.2024 №3 від 11.01.2024 №4 від 11.01.2024 №5 від 11.01.2024 на перевезення вантажу ТОВ "УКРЛАБ".

14.04.2024 ТОВ "НИКАГРОТРАНС", із дотриманням п. 1, 2, 5, 6, 9 Порядку №520, подало до комісії регіонального рівня ДПС у Миколаївській області повідомлення за №41 від 14.04.2024 про подання пояснень та копій документів щодо податкових накладнихрозрахунків коригування, реєстрацію яких зупинено, до податкових накладних №6 від 13.01.2024 №11 від 21.01.2024 №12 від 22.01.2024.

До повідомлення №41 від 14.04.2024 були долучені пояснення №10/09 від 09.04.2024 до податкових накладних №6 від 13.01.2024, №11 від 21.01.2024 №12 від 22.01.2024, а також копії документів на підтвердження інформації, зазначеної у податкових накладних №6 від 13.01.2024, №11 від 21.01.2024, №12 від 22.01.2024 в тому числі: витяг з ЄДР ЮО, ФОП та ГО від 02.02.2024 за кодом 440301386070; договір найму (оренди) транспортних засобів від 08.07.2022 за №738; договір оренди транспортних засобів від 03.02.2021 за №203; договір оренди транспортних засобів від 20.07.2023 за №1273; договір оренди транспортних засобів від 12.10.2020 за №1760; свідоцтво про реєстрацію ТЗ НОМЕР_10 від 07.07.2022; свідоцтво про реєстрацію ТЗ НОМЕР_12 від 08.07.2022; свідоцтво про реєстрацію ТЗ НОМЕР_18 від 21.02.2019; свідоцтво про реєстрацію ТЗ НОМЕР_20 від 21.02.2019; свідоцтво про реєстрацію ТЗ НОМЕР_26 від 13.07.2023; свідоцтво про реєстрацію ТЗ НОМЕР_24 від 20.07.2023; свідоцтво про реєстрацію ТЗ НОМЕР_6 від 30.01.2021; свідоцтво про реєстрацію ТЗ НОМЕР_8 від 30.01.2021; свідоцтво про реєстрацію ТЗ НОМЕР_4 від 08.10.2020; свідоцтво про реєстрацію ТЗ НОМЕР_2 від 08.10.2020; свідоцтво про реєстрацію ТЗ НОМЕР_25 від 02.02.2022; договір №01/13 від 13.11.2023 про надання послуг з транспортного експедирування автомобільним транспортом з ТОВ "УКРЛАБ"; заявка №7 від 12.01.2024 затверджена ТОВ "УКРЛАБ"; реєстр до заявки №7 від 12.01.2024; платіжна інструкція №52 від 26.01.2024 про оплату ТОВ "УКРЛАБ"; платіжна інструкція №51 від 24.01.2024 про оплату ТОВ "УКРЛАБ"; акт надання послуг №6 від 13.01.2024 затверджений ТОВ "УКРЛАБ"; рахунок на оплату №6 від 13.01.2024 для покупця ТОВ "УКРЛАБ"; товарно-транспортні накладні №8 від 13.01.2024 №10 від 13.01.2024 №11 від 13.01.2024 №12 від 13.01.2024 на перевезення вантажу ТОВ "УКРЛАБ"; акт надання послуг №11 від 21.01.2024 затверджений ТОВ "УКРЛАБ"; рахунок на оплату №11 від 21.01.2024 для покупця ТОВ "УКРЛАБ"; товарно-транспортна накладна №19 від 21.01.2024 на перевезення вантажу ТОВ "УКРЛАБ"; акт надання послуг №12 від 22.01.2024 затверджений ТОВ "УКРЛАБ"; рахунок на оплату №12 від 22.012024 для покупця ТОВ "УКРЛАБ"; товарно-транспортні накладні №20 від 22.01.2024 №21 від 22.01.2024 на перевезення вантажу ТОВ "УКРЛАБ". 14.04.2024 ТОВ "НИКАГРОТРАНС", із дотриманням п. 1, 2, 5, 6, 9 Порядку №520, подало до комісії регіонального рівня ДПС у Миколаївській області повідомлення за №43 від 14.04.2024 про подання пояснень та копій документів щодо податкових накладнихрозрахунків коригування, реєстрацію яких зупинено, до податкової накладної №10 від 19.01.2024 р.

До повідомлення №43 від 14.04.2024 були долучені пояснення №07/09 від 09.04.2024 до податкової накладної №10 від 19.01.2024, а також копії документів на підтвердження інформації, зазначеної у податковій накладній №10 від 19.01.2024 в тому числі: витяг з ЄДР ЮО, ФОП та ГО від 02.02.2024 за кодом 440301386070; договір оренди транспортних засобів від 03.02.2021 за №203; свідоцтво про реєстрацію ТЗ НОМЕР_6 від 30.01.2021; свідоцтво про реєстрацію ТЗ НОМЕР_8 від 30.01.2021; свідоцтво про реєстрацію ТЗ НОМЕР_4 від 08.10.2020; договір №01/13 від 13.11.2023 про надання послуг з транспортного експедирування автомобільним транспортом з ТОВ "УКРЛАБ"; заявка №9 від 18.01.2024 затверджена ТОВ "УКРЛАБ"; акт надання послуг №10 від 19.01.2024 затверджений ТОВ "УКРЛАБ"; реєстр до заявки №9 від 18.01.2024; рахунок на оплату №5 від 19.01.2024 для покупця ТОВ "УКРЛАБ"; товарно-транспортна накладна №18 від 18.01.2024 на перевезення вантажу ТОВ "УКРЛАБ"; платіжна інструкція №52 від 26.01.2024 про оплату ТОВ "УКРЛАБ". 14.04.2024 ТОВ "НИКАГРОТРАНС", із дотриманням п. 1, 2, 5, 6, 9 Порядку №520, подало до комісії регіонального рівня ДПС у Миколаївській області повідомлення за №44 від 14.04.2024 про подання пояснень та копій документів щодо податкових накладних/розрахунків коригування, реєстрацію яких зупинено, до податкових накладних №14 від 22.01.2024 №15 від 24.01.2024 №16 від 25.01.2024 №27 від 09.02.2024 №28 від 10.02.2024 №29 від 13.02.2024 №30 від 14.02.2024 До повідомлення №44 від 14.04.2024 були долучені пояснення №06/09 від 09.04.2024 до податкових накладних №14 від 22.01.2024 №15 від 24.01.2024 №16 від 25.01.2024 №27 від 09.02.2024 №28 від 10.02.2024 №29 від 13.02.2024 №30 від 14.02.2024 а також копії документів на підтвердження інформації, зазначеної у податкових накладних №15 від 24.01.2024 №16 від 25.01.2024 №27 від 09.02.2024 №28 від 10.02.2024 №29 від 13.02.2024 №30 від 14.02.2024 в тому числі: витяг з ЄДР ЮО, ФОП та ГО від 02.02.2024 за кодом 440301386070; договір оренди транспортних засобів від 12.10.2020 за №1760; договір найму (оренди) транспортних засобів від 08.07.2022 за №738; договір оренди транспортних засобів від 03.02.2021 за №203; договір оренди транспортних засобів від 20.07.2023 за №1273; свідоцтво про реєстрацію ТЗ НОМЕР_26 від 13.07.2023; свідоцтво про реєстрацію ТЗ НОМЕР_24 від 20.07.2023; свідоцтво про реєстрацію ТЗ НОМЕР_10 від 07.07.2022; свідоцтво про реєстрацію ТЗ НОМЕР_12 від 08.07.2022; свідоцтво про реєстрацію ТЗ НОМЕР_6 від 30.01.2021; свідоцтво про реєстрацію ТЗ НОМЕР_8 від 30.01.2021; свідоцтво про реєстрацію ТЗ НОМЕР_4 від 08.10.2020; свідоцтво про реєстрацію ТЗ НОМЕР_18 від 21.02.2019; свідоцтво про реєстрацію ТЗ НОМЕР_20 від 21.02.2019; свідоцтво про реєстрацію ТЗ НОМЕР_2 від 08.10.2020; свідоцтво про реєстрацію ТЗ НОМЕР_25 від 02.02.2022; договір №01/13 від 13.11.2023 про надання послуг з транспортного експедирування автомобільним транспортом з ТОВ "УКРЛАБ"; заявка №10 від 21.01.2024 затверджена ТОВ "УКРЛАБ"; реєстр до заявки №10 від 21.01.2024; платіжна інструкція №52 від 26.01.2024 про оплату ТОВ "УКРЛАБ"; платіжна інструкція №61 від 02.02.2024 про оплату ТОВ "УКРЛАБ"; платіжна інструкція №71 від 19.02.2024 про оплату ТОВ "УКРЛАБ"; рахунок на оплату №15 від 24.01.2024 для покупця ТОВ "УКРЛАБ"; акт надання послуг №15 від 24.01.2024, затверджений ТОВ "УКРЛАБ"; товарно-транспортні накладні №26 від 24.01.2024, №27 від 24.01.2024, №28 від 24.01.2024, №29 від 24.01.2024 на перевезення вантажу ТОВ "УКРЛАБ"; рахунок №16 від 25.01.2024 для покупця ТОВ "УКРЛАБ"; акт надання послуг №16 від 25.01.2024 затверджений ТОВ "УКРЛАБ"; товарно-транспортні накладні №31 від 25.01.2024, №32 від 25.01.2024 на перевезення вантажу ТОВ "УКРЛАБ"; рахунок на оплату №27 від 09.02.2024 для покупця ТОВ "УКРЛАБ"; акт надання послуг №27 від 09.02.2024, затверджений ТОВ "УКРЛАБ"; товарно-транспортні накладні №52 від 08.02.2024, №57 від 08.02.2024, №54 від 08.02.2024, №53 від 08.02.2024 на перевезення вантажу ТОВ "УКРЛАБ"; рахунок на оплату №28 від 10.02.2024 для покупця ТОВ "УКРЛАБ"; акт надання послуг №28 від 10.02.2024 затверджений ТОВ "УКРЛАБ"; товарно-транспортні накладні №56 від 09.02.2024, №58 від 09.02.2024, №59 від 09.02.2024, №60 від 09.02.2024 на перевезення вантажу ТОВ "УКРЛАБ"; рахунок на оплату №29 від 13.02.2024 для покупця ТОВ "УКРЛАБ"; акт надання послуг №29 від 13.02.2024 затверджений ТОВ "УКРЛАБ"; товарно-транспортні накладні №64 від 12.02.2024, №65 від 12.02.2024, №66 від 12.02.2024, №67 від 12.02.2024, №68 від 12.02.2024 на перевезення вантажу ТОВ "УКРЛАБ"; рахунок на оплату №30 від 14.02.2024 для покупця ТОВ "УКРЛАБ"; акт надання послуг №30 від 14.02.2024, затверджений ТОВ "УКРЛАБ"; товарно-транспортні накладні №70 від 13.02.2024, №71 від 13.02.2024, №72 від 13.02.2024.

14.04.2024 ТОВ "НИКАГРОТРАНС", із дотриманням п. 1, 2, 5, 6, 9 Порядку №520, подало до комісії регіонального рівня ДПС у Миколаївській області повідомлення за №46 від 14.04.2024 про подання пояснень та копій документів щодо податкових накладнихрозрахунків коригування, реєстрацію яких зупинено, до податкових накладних №20 від 30.01.2024, №21 від 31.01.2024, №22 від 01.02.2024.

До повідомлення №46 від 14.04.2024 були долучені пояснення №04/09 від 09.04.2024 до податкових накладних №20 від 30.01.2024, №21 від 31.01.2024, №22 від 01.01.2024, а також копії документів на підтвердження інформації, зазначеної у податкових накладних №20 від 30.01.2024, №21 від 31.01.2024, №22 від 01.01.2024 в тому числі: витяг з ЄДР ЮО, ФОП та ГО від 02.02.2024 за кодом 440301386070; договір оренди транспортних засобів від 12.10.2020 за №1760; договір найму (оренди) транспортних засобів від 08.07.2022 за №738; договір оренди транспортних засобів від 03.02.2021 за №203; договір оренди транспортних засобів від 20.07.2023 за №1273; свідоцтво про реєстрацію ТЗ НОМЕР_26 від 13.07.2023; свідоцтво про реєстрацію ТЗ НОМЕР_24 від 20.07.2023; свідоцтво про реєстрацію ТЗ НОМЕР_6 від 30.01.2021; свідоцтво про реєстрацію ТЗ НОМЕР_8 від 30.01.2021; свідоцтво про реєстрацію ТЗ НОМЕР_18 від 21.02.2019; свідоцтво про реєстрацію ТЗ НОМЕР_20 від 21.02.2019; договір №01/13 від 13.11.2023 про надання послуг з транспортного експедирування автомобільним транспортом з ТОВ "УКРЛАБ"; заявка №12 від 29.01.2024 затверджена ТОВ "УКРЛАБ"; реєстр до заявки №12 від 29.01.2024; платіжна інструкція №64 від 05.02.2024 про оплату ТОВ "УКРЛАБ"; рахунок на оплату №20 від 30.01.2024 для покупця ТОВ "УКРЛАБ"; акт надання послуг №20 від 30.01.2024 затверджений ТОВ "УКРЛАБ"; товарно-транспортні накладні №40 від 29.01.2024, №39 від 29.01.2024, №38 від 29.01.2024 на перевезення вантажу ТОВ "УКРЛАБ"; рахунок на оплату №21 від 31.01.2024 для покупця ТОВ "УКРЛАБ"; акт надання послуг №21 від 31.01.2024 затверджений ТОВ "УКРЛАБ"; товарнотранспортні накладні №41 від 30.01.2024, №42 від 30.01.2024, №43 від 30.01.2024 на перевезення вантажу ТОВ "УКРЛАБ"; рахунок на оплату №22 від 01.02.2024 для покупця ТОВ "УКРЛАБ"; акт надання послуг №22 від 01.02.2024 затверджений ТОВ "УКРЛАБ"; товарно-транспортні накладні №44 від 01.02.2024 №45 від 01.02.2024.

Надані ТОВ "НИКАГРОТРАНС" до повідомлень №40 від 05.04.2024, №41 від 14.04.2024, №43 від 14.04.2024, №44 від 14.04.2024, №46 від 14.04.2024 документи відповідно до ст. 9 ЗУ "Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні" від 16.07.1999 №996-XIV, п. 2.1, п. 2.4., п. 2.6. Положення про документальне забезпечення записів у бухгалтерському обліку, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 24.05.1995 №88, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 05.06.1995 за №168/704, п. 44.1 статті 44 розділу II ПК України були підставою для формування даних, пов'язаних з обчисленням і сплатою податків і зборів, ведення яких передбачено законодавством, та складення яких передбачено для цілей оподаткування, введення обліку доходів, витрат та інших показників, пов'язаних з визначенням об'єктів оподаткування та/або податкових зобов'язань. Також на виконання Порядку №520, Позивач разом із згаданими повідомленнями подав копії документів в повному обсязі до господарських операції, пов'язаних з реалізацією послуг згідно КВЕД 49.41.

Проте комісією з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в ЄРПН Головного управління ДПС у Миколаївській області ТОВ "НИКАГРОТРАНС" були надіслані Повідомлення про необхідність надання додаткових пояснень та/або документів, необхідних для розгляду питання прийняття комісією регіонального рівня рішення про реєстрацію податкової накладної/ розрахунку коригування в ЄРПН.

Із змісту вище перелічених Повідомлень про необхідність надання додаткових пояснень та/або документів, необхідних для розгляду питання прийняття комісією регіонального рівня рішення про реєстрацію податкової накладної/ розрахунку коригування в ЄРПН, вбачається, що Головне управління ДПС у Миколаївській області запрошувало у ТОВ "НИКАГРОТРАНС" однаковий перелік документів - первинні документи щодо придбання товарів/послуг, розрахункових документів та/або банківських виписок з особових рахунків. Причому в графі "додаткова інформація" не було деталізовано які самі документи не надано платником податків, що заважало прийняти рішення ДПС про реєстрацію згаданих податкових накладних.

ТОВ "НИКАГРОТРАНС" вважає, що надіслання комісією регіонального рівня Повідомлень від 16.04.2024 щодо надання додаткових пояснень та документів на придбання товарів/послуг, розрахункових документів, суперечить приписам Порядку №520, оскільки до повідомлень платника податків №40 від 05.04.2024, №41 від 14.04.2024, №43 від 14.04.2024 №44 від 14.04.2024, №46 від 14.04.2024 були подані в повному обсязі документи, що відображали обставини та фактичні дані про результати проведених ТОВ "НИКАГРОТРАНС" господарських операцій на підставі договору №01/13 від 13.11.2023 щодо надання послуг з транспортного експедирування автомобільним транспортом покупцю ТОВ "УКРЛАБ", а саме послуг, пов'язаних з перевезенням вантажу замовника ТОВ "УКРЛАБ" із залученням орендованого вантажного транспорту, що відповідало коду ДКПП 49.41 та КВЕД 49.41. Більш того в повідомленнях контролюючий орган запропонував ТОВ "НИКАГРОТРАНС" надати копії документів щодо "придбання…товарів… розрахункових документів", хоча складення податкових накладних №5 від 12.01.2024, №10 від 19.01.2024, №6 від 13.01.2024 №11 від 21.01.2024 №12 від 22.01.2024 №15 від 24.01.2024 №16 від 25.01.2024, №27 від 09.02.2024, №28 від 10.02.2024, №29 від 13.02.2024, №30 від 14.02.2024, №20 від 30.01.2024, №21 від 31.01.2024, №22 від 01.02.2024 на адресу замовника послуг ТОВ "УКРЛАБ" було пов'язано з наданням транспортних послуг, а не продажом товару.

Комісією з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних Головного управління ДПС у Миколаївській області були прийняті спірні рішення:

- №10956033/43194764 від 25.04.2024 про відмову в реєстрації податкової накладної №5 від 12.01.2024;

- №10956029/43194764 від 25.04.2024 про відмову в реєстрації податкової накладної №10 від 19.01.2024;

- №10956031/43194764 від 25.04.2024 про відмову в реєстрації податкової накладної №11 від 21.01.2024;

- №10956030/43194764 від 25.04.2024 про відмову в реєстрації податкової накладної №6 від 13.01.2024;

- №10956032/43194764 від 25.04.2024 про відмову в реєстрації податкової накладної №12 від 22.01.2024;

- №10956023/43194764 від 25.04.2024 про відмову в реєстрації податкової накладної №15 від 24.01.2024;

- №10956024/43194764 від 25.04.2024 про відмову в реєстрації податкової накладної №16 від 25.01.2024;

- №10956025/43194764 від 25.04.2024 про відмову в реєстрації податкової накладної №27 від 09.02.2024;

- №10956026/43194764 від 25.04.2024 про відмову в реєстрації податкової накладної №28 від 10.02.2024;

- №10956028/43194764 від 25.04.2024 про відмову в реєстрації податкової накладної №29 від 13.02.2024;

- №10956027/43194764 від 25.04.2024 про відмову в реєстрації податкової накладної №30 від 14.02.2024;

- №10956020/43194764 від 25.04.2024 про відмову в реєстрації податкової накладної №20 від 30.01.2024;

- №10956019/43194764 від 25.04.2024 про відмову в реєстрації податкової накладної №21 від 31.01.2024;

- №10956021/43194764 від 25.04.2024 про відмову в реєстрації податкової накладної №22 від 01.02.2024.

Відмова в реєстрації в ЄРПН податкових накладних згідно згаданих рішень з боку податкового органу була обґрунтована однаково: "ненаданням/частковим наданням додаткових пояснень та копій документів стосовно підтвердження інформації, зазначеної у податковій накладній/розрахунку коригування, реєстрацію яких зупинено в Єдиному реєстрі податкових накладних, при отримані повідомлення про необхідність надання додаткових пояснень та/або документів, необхідних для розгляду питання прийняття комісією регіонального рівня рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, платником податку".

01.05.2024 та 02.05.2024 ТОВ "НИКАГРОТРАНС" було подано до комісії з питань зупинення реєстрації податкової накладної /розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних ДПС України скарги на рішення комісії регіонального рівня від 25.04.2024 р.. За результатами розгляду скарги комісією ДПС України прийняті рішення від 08.05.2024 та 13.05.2024 про відмову в задоволенні скарг, залишення рішень без змін.

Зазначені обставини зумовили ТОВ "НИКАГРОТРАНС" звернутися до суду з даним адміністративним позовом.

Ухвалюючи рішення про задоволення позовних вимог суд першої інстанції виходив з того, що на розгляд відповідачу позивачем були надані всі необхідні первинні документи, які стосуються даних операцій, що не мали дефекту форми, змісту або походження, та які в силу вимог Податкового кодексу України, Закону України "Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні". Разом з цим, в оскаржуваних рішеннях про відмову в реєстрації податкової накладної відповідачем не зазначено конкретної інформації, щодо причин та підстав для прийняття таких рішень, а лише містить загальну фразу про те, що причиною їх прийняття є ненаданням / частковим наданням додаткових письмових пояснень та копій документів стосовно підтвердження інформації, зазначеної у податковій накладній / розрахунку коригування, реєстрацію яких зупинено в Єдиному реєстрі податкових накладних, при отриманні повідомлення про необхідність надання додаткових пояснень та/або документів, необхідних для розгляду питання прийняття комісією регіонального рівня рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, платником податку.

З метою відновлення порушеного права суд першої інстанції зобов'язав ДПС зареєструвати податкові накладні позивача в ЄРПН датою подання.

Колегія суддів погоджується з висновками суду першої інстанції з огляду на наступне.

Так, приписами частини другої статті 19 Конституції України обумовлено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Наведена норма означає, що суб'єкт владних повноважень зобов'язаний діяти лише на виконання закону, за умов і обставин, визначених ним, вчиняти дії, не виходячи за межі прав та обов'язків, дотримуватися встановленої законом процедури, обирати лише встановлені законодавством України способи правомірної поведінки під час реалізації своїх владних повноважень.

Спірні правовідносини врегульовано нормами Податкового кодексу України (далі - ПК України), Порядку зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 11.12.2019 №1165 "Про затвердження порядків з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних" (далі - Порядок №1165), та Порядку прийняття рішень про реєстрацію/відмову в реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 12.12.2019 №520 та зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 13.12.2019 за №1245/34216 (далі - Порядок №520).

Відповідно до пункту 187.1 статті 187 ПК України датою виникнення податкових зобов'язань з постачання товарів/послуг вважається дата, яка припадає на податковий період, протягом якого відбувається будь-яка з подій, що сталася раніше: а) дата зарахування коштів від покупця/замовника на банківський рахунок платника податку як оплата товарів/послуг, що підлягають постачанню, а в разі постачання товарів/послуг за готівку - дата оприбуткування коштів у касі платника податку, а в разі відсутності такої - дата інкасації готівки у банківській установі, що обслуговує платника податку; б) дата відвантаження товарів, а в разі експорту товарів - дата оформлення митної декларації, що засвідчує факт перетинання митного кордону України, оформлена відповідно до вимог митного законодавства, а для послуг - дата оформлення документа, що засвідчує факт постачання послуг платником податку. Для документів, складених в електронній формі, датою оформлення документа, що засвідчує факт постачання послуг платником податку, вважається дата, зазначена у самому документі як дата його складення відповідно до Закону України "Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні", незалежно від дати накладення електронного підпису.

Пунктом 201.1 статті 201 ПК України передбачено, що на дату виникнення податкових зобов'язань платник податку зобов'язаний скласти податкову накладну в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації у порядку, визначеному законодавством, кваліфікованого електронного підпису уповноваженої платником особи та зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних у встановлений цим Кодексом термін.

У податковій накладній зазначаються в окремих рядках такі обов'язкові реквізити: а) порядковий номер податкової накладної; б) дата складання податкової накладної; в) повна або скорочена назва, зазначена у статутних документах юридичної особи або прізвище, ім'я та по батькові фізичної особи, зареєстрованої як платник податку на додану вартість, - продавця товарів/послуг; г) податковий номер платника податку (продавця та покупця). У разі постачання/придбання філією (структурним підрозділом) товарів/послуг, яка фактично є від імені головного підприємства - платника податку стороною договору, у податковій накладній, крім податкового номера платника податку додатково зазначається числовий номер такої філії (структурного підрозділу); д) повна або скорочена назва, зазначена у статутних документах юридичної особи або прізвище, ім'я та по батькові фізичної особи, зареєстрованої як платник податку на додану вартість, - покупця (отримувача) товарів/послуг; е) опис (номенклатура) товарів/послуг та їх кількість, обсяг; є) ціна постачання без урахування податку; ж) ставка податку та відповідна сума податку в цифровому значенні; з) загальна сума коштів, що підлягають сплаті з урахуванням податку; і) код товару згідно з УКТ ЗЕД, для послуг - код послуги згідно з Державним класифікатором продукції та послуг; платники податків, крім випадків постачання підакцизних товарів та товарів, ввезених на митну територію України, мають право зазначати код товару згідно з УКТ ЗЕД або код послуги згідно з Державним класифікатором продукції та послуг неповністю, але не менше ніж чотири перших цифри відповідного коду; й) індивідуальний податковий номер.

У підпункті 14.1.60 пункту 14.1 статті 14 ПК України визначено, що єдиний реєстр податкових накладних - реєстр відомостей щодо податкових накладних та розрахунків коригування, який ведеться центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну податкову політику, в електронному вигляді згідно з наданими платниками податку на додану вартість електронними документами.

Як передбачено пунктом 201.10 статті 201 ПК України при здійсненні операцій з постачання товарів/послуг платник податку - продавець товарів/послуг зобов'язаний в установлені терміни скласти податкову накладну, зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних та надати покупцю за його вимогою.

Підтвердженням продавцю про прийняття його податкової накладної та/або розрахунку коригування до Єдиного реєстру податкових накладних є квитанція в електронному вигляді у текстовому форматі, яка надсилається протягом операційного дня.

З метою отримання податкової накладної/розрахунку коригування, зареєстрованих в Єдиному реєстрі податкових накладних, покупець надсилає в електронному вигляді запит до Єдиного реєстру податкових накладних, за яким отримує в електронному вигляді повідомлення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних та податкову накладну/розрахунок коригування в електронному вигляді. Такі податкова накладна/розрахунок коригування вважаються зареєстрованими в Єдиному реєстрі податкових накладних та отриманими покупцем.

Якщо надіслані податкові накладні/розрахунки коригування сформовано з порушенням вимог, передбачених пунктом 201.1 цієї статті та/або пунктом 192.1 статті 192 цього Кодексу, а також у разі зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування відповідно до пункту 201.16 цієї статті, протягом операційного дня продавцю/покупцю надсилається квитанція в електронному вигляді у текстовому форматі про неприйняття їх в електронному вигляді або зупинення їх реєстрації із зазначенням причин.

За змістом пункту 201.16 статті 201 ПК України реєстрація податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних може бути зупинена в порядку та на підставах, визначених Кабінетом Міністрів України.

Механізм зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі - Реєстр), організаційні та процедурні засади діяльності комісій з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі (далі - комісії контролюючих органів), права та обов'язки їх членів, визначає Порядок №1165.

Відповідно до пункту 10 Порядку №1165 у разі зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі контролюючий орган протягом операційного дня надсилає (в електронній формі у текстовому форматі) в автоматичному режимі платнику податку квитанцію про зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування, яка є підтвердженням зупинення такої реєстрації.

Згідно з пунктами 9 та 11 Порядку №1165 письмові пояснення та копії документів, подані платником податку до контролюючого органу відповідно до пункту 4 цього Порядку, розглядає комісія регіонального рівня. У квитанції про зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування зазначаються:

1) номер та дата складення податкової накладної/розрахунку коригування;

2) критерій (критерії) ризиковості платника податку та/або ризиковості здійснення операцій, на підставі якого (яких) зупинено реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі, з розрахованим показником за кожним критерієм, якому відповідає платник податку;

3) пропозиція щодо надання платником податку пояснень та копій документів, необхідних для розгляду питання прийняття контролюючим органом рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі або відмову в такій реєстрації.

Як вбачається з матеріалів справи, реєстрацію ПН позивача зупинено з тих підстав, що обсяг постачання товару/послуги 1206, дорівнює або перевищує величину залишку, визначеного як різниця обсягу придбання такого товару/послуги та обсягу його постачання, що відповідає пункту 1 Критеріїв ризиковості здійснення операцій. Запропоновано надати пояснення та копії документів щодо підтвердження інформації, зазначеної в ПН/РК для розгляду питання прийняття рішення про реєстрацію/відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних.

Критерії ризиковості здійснення операцій визначено у додатку 3 до Порядку №1165, зокрема, пунктом 1 якого віднесено до ознак ризиковості здійснення операцій відсутність товару/послуги, зазначеного/зазначеної в податковій накладній, поданій для реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних, у таблиці даних платника податку на додану вартість як товару/послуги, що на постійній основі постачається, та обсяг постачання товару/послуги, зазначений у податковій накладній/розрахунку коригування до податкової накладної на збільшення суми податкових зобов'язань, яку/який подано для реєстрації в Реєстрі, дорівнює або перевищує величину залишку, що визначається як різниця між обсягом придбання на митній території України такого/такої товару/послуги (крім обсягу придбання товарів/послуг за операціями, які звільнені від оподаткування та підлягають оподаткуванню за нульовою ставкою) та/або ввезення на митну територію України такого товару, зазначеного з 1 січня 2017 року в отриманих податкових накладних/розрахунках коригування, зареєстрованих у Реєстрі, і митних деклараціях, збільшеного у 1,5 раза, та обсягом постачання відповідного товару/послуги, зазначеного/зазначеної в податкових накладних/розрахунках коригування, зареєстрованих з 1 січня 2017 року у Реєстрі, і переважання в такому залишку (більше 50 відсотків) груп товарів (продукції), визначених ДПС та затверджених відповідним наказом, оприлюдненим на офіційному веб-сайті ДПС.

При цьому, зупинення реєстрації ПН/РК за пунктом 1 Критеріїв ризиковості здійснення операцій відбувається у разі одночасного дотримання трьох умов: відсутність товару в таблиці даних платника податку на додану вартість, як товару, що на постійній основі постачається; обсяг постачання дорівнює або перевищує товарні залишки; переважання в такому залишку (більше 50 відсотків) груп товарів (продукції), визначених ДПС та затверджених відповідним наказом, оприлюдненим на офіційному веб-сайті ДПС.

Таким чином, у разі зупинення реєстрації податкової накладної на підставі пункту 1 Критеріїв ризиковості здійснення операцій, контролюючий орган має витребувати від платника документи на спростування наявних у органу ДПС сумнівів, пов'язаних з легальністю діяльності юридичної особи, вказавши які саме аспекти належить висвітити платнику податків у своїх поясненнях.

Натомість, надіслані позивачу квитанції містить вимогу не підтвердження інформації, зазначеної в ПН/РК, а вимагають від підприємства надати пояснення та підтверджуючі документи щодо невідповідності звіту за формою 37-СГ щодо обсягу зібраного соняшнику.

Механізм прийняття рішень про реєстрацію/відмову в реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі - Реєстр), реєстрацію яких відповідно до пункту 201.16 статті 201 ПК України зупинено, визначає Порядок №520.

Так, відповідно до пунктів 4, 5 Порядку №520 у разі зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі платник податку має право подати копії документів та письмові пояснення стосовно підтвердження інформації, зазначеної у податковій накладній / розрахунку коригування, для розгляду питання прийняття комісією регіонального рівня рішення про реєстрацію / відмову в реєстрації податкової накладної/ розрахунку коригування в Реєстрі.

Перелік документів, необхідних для розгляду питання прийняття комісією регіонального рівня рішення про реєстрацію / відмову в реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Реєстрі, реєстрацію яких зупинено в Реєстрі, може включати:

договори, зокрема зовнішньоекономічні контракти, з додатками до них;

договори, довіреності, акти керівного органу платника податку, якими оформлено повноваження осіб, які одержують продукцію в інтересах платника податку для здійснення операції;

первинні документи щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання і транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складські документи (інвентаризаційні описи), у тому числі рахунки-фактури/інвойси, акти приймання-передачі товарів (робіт, послуг) з урахуванням наявності певних типових форм і галузевої специфіки, накладні;

розрахункові документи та/або банківські виписки з особових рахунків;

документи щодо підтвердження відповідності продукції (декларації про відповідність, паспорти якості, сертифікати відповідності), наявність яких передбачено договором та/або законодавством.

Згідно із пунктами 6, 7 Порядку №520 письмові пояснення та копії документів, зазначених у пункті 5 цього Порядку, платник податку має право подати до контролюючого органу протягом 365 календарних днів, що настають за датою виникнення податкового зобов'язання, відображеного в податковій накладній / розрахунку коригування.

Платник податку має право подати письмові пояснення та копії документів до декількох податкових накладних / розрахунків коригування, якщо такі податкові накладні / розрахунки коригування складено на одного отримувача - платника податку за одним і тим самим договором або якщо в таких податкових накладних / розрахунках коригування відображено однотипні операції (з однаковими кодами товарів згідно з Українською класифікацією товарів зовнішньоекономічної діяльності (УКТ ЗЕД) або кодами послуг згідно з Державним класифікатором продукції та послуг (ДКПП)).

Письмові пояснення та копії документів, зазначених у пункті 5 цього Порядку, платник податку подає до ДПС в електронній формі за допомогою засобів електронного зв'язку з урахуванням вимог Законів України "Про електронні документи та електронний документообіг", "Про електронні довірчі послуги" та Порядку обміну електронними документами з контролюючими органами, затвердженого в установленому порядку.

Відповідно до пунктів 9 та 11 Порядку №520 Письмові пояснення та копії документів, подані платником податку до контролюючого органу відповідно до пункту 4 цього Порядку, розглядає комісія регіонального рівня.

Комісія регіонального рівня приймає рішення про відмову в реєстрації податкової накладної/ розрахунку коригування в Реєстрі в разі:

ненадання платником податку письмових пояснень стосовно підтвердження інформації, зазначеної у податковій накладній / розрахунку коригування, реєстрацію яких зупинено в Реєстрі;

та/або ненадання платником податку копій документів відповідно до пункту 5 цього Порядку;

та/або надання платником податку копій документів, складених/оформлених із порушенням законодавства.

Пунктом 13 Порядку №520 визначено, що Рішення комісії регіонального рівня про відмову в реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Реєстрі може бути оскаржено в адміністративному або судовому порядку.

Верховний Суд за результатами аналізу наведених норм у постановах від 18.11.2021 у справі №380/3498/20, від 20.01.2022 у справі №140/4162/21 дійшов висновку, що чинними нормативно-правовими актами визначено вичерпний перелік підстав, які можуть слугувати підставою для прийняття рішення про відмову у реєстрації податкових накладних.

При цьому, як підтверджується змістом пункту 5 Порядку №520, передбачений цим пунктом перелік документів, необхідних для розгляду питання прийняття комісією регіонального рівня рішення про реєстрацію/відмову в реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Реєстрі, реєстрацію яких зупинено в Реєстрі, не є вичерпним.

Разом з тим, Верховний Суд неодноразово наголошував на тому, що можливість надання платником податків переліку документів на підтвердження правомірності формування та подання податкової накладної прямо залежить від чіткого визначення податковим органом конкретного виду критерію оцінки ступеня ризиків з зазначенням необхідності надання документів за переліком, відповідно до критерію зупинення реєстрації податкової накладної, а не довільно, на власний розсуд.

Відповідно до частини п'ятої статті 242 КАС України та частини шостої статті 13 Закону України "Про судоустрій і статус суддів" при виборі і застосуванні норми права до спірних правовідносин суд враховує висновки щодо застосування норм права, викладені в постановах Верховного Суду.

З наявної в матеріалах справи квитанції про зупинення реєстрації податкових накладних убачається, що вони містять вимоги про надання пояснень та копій документів, необхідних для розгляду питання прийняття рішення про реєстрацію/відмову в реєстрації податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних, без зазначення конкретної пропозиції щодо переліку документів, необхідних та достатніх для прийняття відповідного рішення.

З цього приводу варто зазначити, що квитанція про зупинення реєстрації податкової накладної та розрахунку коригування не відповідає вимогам, що встановлені до неї пунктом 11 Порядку №1165 в частині необхідності зазначення критерію (їв) ризиковості здійснення операцій, на підставі якого (їх) зупинено реєстрацію податкової накладної в Реєстрі, із розрахованим показником за кожним критерієм, якому відповідає платник податку. А також, можливість надання платником податків вичерпного переліку документів на підтвердження правомірності формування та подання податкової накладної прямо залежить від зазначення у квитанції про зупинення реєстрації податкової накладної чіткого переліку документів. Проте, у квитанції не зазначено, які саме документи слід надати платнику податків та чого мають стосуватися пояснення такого платника податків для того, аби реєстрація податкової накладної стала можливою.

Загальними вимогами, які висуваються до акта індивідуальної дії, як акта правозастосування, є його обґрунтованість та вмотивованість, тобто наведення податковим органом конкретних підстав його оформлення (фактичних і юридичних), а також переконливих і зрозумілих мотивів його прийняття. Можливість надання платником податків вичерпного переліку документів на підтвердження правомірності формування та подання податкової накладної прямо залежить від чіткого визначення фіскальним органом конкретного виду критерію оцінки ступеня ризиків. Вживання податковим органом загального посилання на пункт Критеріїв, без наведення відповідної підстави і розрахованих показників за критерієм, якому відповідає платник податку, є неконкретизованим та призводить до необґрунтованого обмеження права платника податків бути повідомленим про необхідність надання документів за вичерпним переліком, відповідно до критерію зупинення реєстрації податкової накладної, а не будь-яких на власний розсуд. Відтак, невиконання податковим органом законодавчо встановлених вимог щодо змісту, форми, обґрунтованості та вмотивованості акта індивідуальної дії призводить до його протиправності.

Наведене узгоджується із правовою позицією, що викладена Верховним Судом у постановах від 23.02.2023 у справі №420/9924/20, від 27.01.2022 у справі №380/2365/21, від 18.06.2019 у справі №0740/804/18, від 23.10.2018 у справа №822/1817/1.

Як встановлено судом першої інстанції та не спростовується доводами апеляційної скарги, позивач надав контролюючому органу копії документів на власний розсуд, оскільки відповідачем в квитанціях про зупинення реєстрації податкових накладних не зазначено які саме конкретно документи.

Так, на виконання вимог підпункту 201.16.2 пункту 201.16. статті 201 ПК України та з метою підтвердження реальності здійснення операцій та правомірності формування показників по поданим ПН, позивач надіслав на адресу податкового органу за місцем своєї реєстрації повідомлення та копії документів, з аналізу яких можна зробити висновок про здійснення господарських операцій.

Зважаючи на наведену вище практику Верховного Суду щодо застосування норм Порядку №520 та Порядку №1165, вказані обставини в комплексному аналізі наявних у матеріалах справи доказів, що надавались для реєстрації податкової накладної, підтверджують зроблені судом першої інстанції висновки про те, що позивач надав усі наявні та достатні документи, передбачені податковим законодавством, необхідні для реєстрації податкової накладної. Натомість, всупереч частини другої статті 77 КАС України контролюючий орган не довів належними, достатніми та беззаперечними доказами правомірності спірних у справі індивідуальних актів.

Таким чином колегія суддів погоджується з висновком суду першої інстанції про наявність підстав для скасування спірних рішень комісії регіонального рівня про зупинення реєстрації ПН позивача.

Із врахуванням того, що надані позивачем документи підтверджують здійснення господарської операції по поданим ПН, що не спростовується апелянтом, та обставин, які б унеможливлювали її реєстрацію ПН в ЄРПН відповідачами не доведено, колегія суддів погоджується з висновками суду першої інстанції про зобов'язання ДПС України зареєструвати ПН позивача в ЄРПН, оскільки це є гарантією, що спір між сторонами буде остаточно вирішений.

Резюмуючи вищевикладене колегія суддів зазначає, що доводи апеляційної не знайшли свого підтвердження, спростовуються матеріалами справи та не дають підстав вважати, що при прийнятті оскаржуваного рішення, судом першої інстанцій було порушено норми матеріального права. Суд правильно та повно з'ясував усі обставини справи та надав їм юридичну оцінку, відповідно до норм матеріального та процесуального права.

Зважаючи на викладене колегія суддів не вбачає підстав для скасування рішення суду першої інстанції.

Колегія суддів вважає безпідставними доводи апеляційної скарги про необґрунтованість поданих позивачем документів на підтвердження отриманої правничої допомоги, оскільки судом першої інстанції в окраденому рішення питання розподілу витрати на професійну правничу допомогу не вирішувалося.

Згідно з пунктом першим частини першої статті 315 КАС України за наслідками розгляду апеляційної скарги на судове рішення суду першої інстанції суд апеляційної інстанції має право залишити апеляційну скаргу без задоволення, а судове рішення - без змін.

Відповідно до статті 316 КАС України суд апеляційної інстанції залишає апеляційну скаргу без задоволення, а рішення або ухвалу суду - без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.

Відтак, апеляційна скарга відповідача задоволенню не підлягає.

Керуючись статтями 292, 308, 311, 315, 316, 321, 322, 325, 328, 329 КАС України, апеляційний суд,-

ПОСТАНОВИВ:

Апеляційну скаргу Головного управління ДПС у Миколаївській області залишити без задоволення, а рішення Миколаївського окружного адміністративного суду від 14 жовтня 2024 року - без змін.

Постанова набирає законної сили з дати її прийняття та оскарженню не підлягає відповідно до ч. 6 ст. 12, ст. 257 та ч. 5 ст. 328 КАС України.

Головуючий суддя-доповідач В.О.Скрипченко

Суддя М.П.Коваль

Суддя Ю.В.Осіпов