Рішення від 21.07.2025 по справі 160/12045/25

ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД РІШЕННЯ ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

21 липня 2025 рокуСправа №160/12045/25

Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді Врони О. В.

розглянувши у порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи у письмовому провадженні у місті Дніпро адміністративну справу за позовною заявою ОСОБА_1 до 1- Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області, 2- Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області про визнання протиправною бездіяльність та зобов'язання вчинити певні дії,-

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 звернулася до Дніпропетровського окружного адміністративного суду із позовом до 1- Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області, 2- Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області, в якому просить:

визнати протиправною бездіяльність Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області у відмові у врахуванні, під час призначення пенсії ОСОБА_1 ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , довідок про заробітну плату від 09.02.2005 № 4, яка видана ПТ "Крок"; від 05.12.2005 № 05/12, яка видана підприємства ВАТ "Дніпрохімремонт" та від 03.04.2015 №40, яка видана Підприємством МКВТП "Україна";

зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області здійснити перерахунок пенсії за віком ОСОБА_1 ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_1 з дати призначення, а саме з 12.01.2025, з урахуванням довідок про заробітну плату від 09.02.2005 № 4, яка видана ПТ "Крок"; від 05.12.2005 № 05/12, яка видана ВАТ "Дніпрохімремонт" та від 03.04.2015 №40, яка видана МКВТП "Україна" й виплатити різницю з урахуванням отриманих коштів.

В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив, що відповідач протиправно при розгляді його заяви не зарахував до пільгового стажу за Списком №1 певного періоду його роботи та відмовив у перерахунку пенсії.

Ухвалою Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 05.05.2025 прийнято позовну заяву до розгляду та відкрито провадження у адміністративній справі №160/12045/25. Призначено розгляд справи за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи у письмовому провадженні.

Головне управління Пенсійного фонду України в Харківській області у відзиві на позовну заяву з позовними вимогами не згодне, вважає позовні вимоги безпідставними та такими що суперечать чинному законодавству посилаючись на наступне.

Довідки про заробітну плату від 09.02.2005 № 4, яка видана ПТ "Крок"; від 05.12.2005 № 05/12, яка видана ВАТ "Дніпрохімремонт" та від 03.04.2015 №40, яка видана МКВТП "Україна" не має підстав враховувати оскільки довідки не підтверджені первинними документами.

Згідно із частиною 3 статті 44 Закону органи Пенсійного фонду мають право вимагати відповідні документи від підприємств, організацій і окремих осіб, виданими для оформлення пенсії, а також необхідних випадках перевіряти обґрунтованість їх видачі та достовірність поданих відомостей про осіб, які підлягають загальнообов'язковому державному пенсійному страхуванню, умови їх праці та інших відомостей, передбачених законодавством для визначення права на пенсію.

Завірені в установленому порядку копії первинних документів, на підставі яких складено довідки, не надані. Для підтвердження достовірності видачі довідок про заробітну плату направлено запит на проведення перевірки достовірності видачі вищезазначених довідок.

Позивачем надано відповідь на відзив, в якій вона не погоджується з позицією відповідача-2 і підтримує свої позовні вимоги.

Головне управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області відзив на позовну заяву у встановлений судом строк не надало.

Відповідач-1 про розгляд справи був повідомлений належним чином, шляхом доставлення 06.05.2025 ухвали суду, що підтверджується довідкою Дніпропетровського окружного адміністративного суду про доставку електронного листа.

За правилами ч. 6 ст. 162 КАС України у разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин суд вирішує справу за наявними матеріалами.

Дослідивши письмові докази, наявні в матеріалах справи в їх сукупності, проаналізувавши норми чинного законодавства України, суд встановив наступні обставини.

Позивач - ОСОБА_1 перебуває на обліку в Головному управлінні Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області і з 12.01.2025 отримує пенсію за віком відповідно до Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування».

При зверненні із заявою про призначення пенсії позивачем були надані довідка ПТ «Крок» від 09.02.2005 №4 про отриману заробітну плату за період з вересня 1993 по серпень 1998, довідка ВАТ «Дніпрохімремонт» від 05.12.2005 №05/12 про заробітну плату за період з листопада 1986 по серпень 1992, довідка МКВТП «Україна» від 03.04.2015 про заробітну плату за період з липня 1994 по січень 1996.

При призначенні пенсії вказані довідки не були враховані Головним управлінням Пенсійного фонду України в Харківській області.

На звернення позивача з питання перерахунку пенсії з врахуванням вказаних довідок, листом від 28.03.2025 №14670-9705/С-01/8-0400/25 Головне управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області повідомило, що надані довідки про заробітну плату від 09.02.2005 №4, від 05.12.2005 №05/12 та від 03.04.2015 №40, не відповідають вимогам чинного пенсійного законодавства.

Зазначено, що провести перевірку вказаних довідок про заробітну плату для призначення пенсії немає можливості, оскільки підприємства ВАТ «Дніпрохімремонт» (ЄДРПОУ 04609608) та ПТ «Крок» (ЄДРПОУ 20302068) ліквідовані. Підприємство МКВТП «Україна» з кодом ЄДРПОУ, який зазначено на печатці, відсутнє в Єдиному державному реєстрі.

На адвокатський запит представника позивача, Головне управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області від 16.04.2025 №0400-01030708/74865 повідомило, що Порядок подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», затверджений постановою правління Пенсійного фонду України від 25 листопада 2005 року №22-1, зареєстровано в Міністерстві юстиції України 27 грудня 2005 року за №1566/11846.

Так, згідно з абзацом 2 підпункту 3 пункту 2.1 розділу ІІ Порядку №22-1 за бажанням пенсіонера може подаватись довідка про заробітну плату (дохід) по 30 червня 2000 року (Додаток 5) із зазначенням у ній назв первинних документів, на підставі яких її видано, їх місцезнаходження та адреси, за якою можливо провести перевірку відповідності змісту довідки первинним документам. Враховуючи зазначене, надані ОСОБА_1 довідки про заробітну плату від 09.02.2005 №4, від 05.12.2005 №05/12 та від 03.04.2015 №40, не відповідають вимогам чинного пенсійного законодавства.

Вважаючи бездіяльність відповідача-2 при призначенні пенсії щодо неврахування довідок про заробітну плату протиправною, позивач за захистом своїх порушених прав і інтересів з позовом звернулася до суду.

При вирішенні спору суд виходить з наступного.

Статтею 46 Конституції України гарантовано право громадянам на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом. Пенсії, інші види соціальних виплат та допомоги, що є основним джерелом існування, мають забезпечувати рівень життя, не нижчий від прожиткового мінімуму, встановленого законом.

Тобто, право особи на отримання пенсії, як складова права на соціальний захист, є її конституційним правом.

Принципи, засади і механізми функціонування системи загальнообов'язкового державного пенсійного страхування, призначення, перерахунку і виплати пенсій, надання соціальних послуг визначає Закон України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» (Закон №1058-IV).

Згідно ч. 1 ст. 44 Закону №1058-IV заява про призначення (перерахунок) пенсії та необхідні документи подаються до територіального органу Пенсійного фонду або до уповноваженого ним органу чи уповноваженій особі в порядку, визначеному правлінням Пенсійного фонду за погодженням із центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сферах трудових відносин, соціального захисту населення, особисто або через представника, який діє на підставі виданої йому довіреності, посвідченої нотаріально.

Питання щодо подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону № 1058-IV врегульовано Порядком подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсії, затвердженим постановою правління ПФУ від 25 листопада 2005 року № 22-1 (далі - Порядок № 22-1).

Диспозицією підпункту 3 пункту 2.1 Порядку № 22-1 передбачено, що для підтвердження заробітної плати відділом персоніфікованого обліку надаються індивідуальні відомості про застраховану особу за період з 01 липня 2000 року та, за бажанням пенсіонера, може подаватись довідка про заробітну плату (дохід) до 01 липня 2000 року із зазначенням у ній первинних документів, на підставі яких її видано, їх місцезнаходження та адреси, за якими можливо провести перевірку відповідності змісту довідки первинним документам.

У разі якщо страховий стаж починаючи з 01 липня 2000 року становить менше 60 місяців, особою подається довідка про заробітну плату (дохід) за будь-які 60 календарних місяців страхового стажу підряд по 30 червня 2000 року (додаток 1).

За змістом пункту 2.10 (в редакції на момент виникнення спірних правовідносин) Порядку № 22-1 подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», (зі змінами внесеними постановою правління Пенсійного фонду України № 13-1 від 07 липня 2014 року) вбачається, що довідка про заробітну плату (дохід) особи видається на підставі особових рахунків, платіжних відомостей та інших документів про нараховану та сплачену заробітну плату підприємством, установою чи організацією, де працював померлий годувальник або особа, яка звертається за пенсією. Якщо такі підприємства, установи, організації ліквідовані або припинили своє існування з інших причин, то довідки про заробітну плату видаються правонаступником цих підприємств, установ чи організацій або архівними установами.

У випадках, коли архівні установи не мають можливості видати довідку за встановленою формою з розшифровкою виплачених сум за видами заробітку, вони можуть видавати довідки, що відповідають даним, наявним в архівних фондах, без додержання цієї форми.

Відомості про дохід особи підтверджуються на підставі відповідних довідок, виданих на підставі особових рахунків, платіжних відомостей та інших документів про нараховану та сплачену заробітну плату підприємством, установою чи організацією, де працювала особа, яка звертається за пенсією.

Аналіз наведених норм матеріального права дає підстави вважати, що єдиною і обов'язковою умовою для обчислення пенсії з урахуванням заробітної плати за період роботи до 1 липня 2000 року є підтвердження нарахування такої заробітної плати первинними документами, зокрема, виписками з особових рахунків, платіжних відомостей та інших документів про нараховану та сплачену заробітну плату підприємством, установою чи організацією, де працювала особа, яка звертається за пенсією. Іншого чинним законодавством не передбачено.

Аналогічна правова позиція викладена у постановах Верховного Суду від 13.02.2018 у справі №358/1179/17 та від 18.10.2018 у справі №539/758/15-а, від 15.01.2021 у справі №357/2591/17.

Тобто, роботодавець має право видати довідку про розмір заробітної плати відповідно до даних, що містяться у первинних документах відносно позивача за відповідний період.

При цьому, суд зазначає, що саме на відповідача покладено обов'язок при призначенні (перерахунку) пенсії позивачу щодо здійснення перевірки допустимості документів, поданих разом із заявою для призначення пенсії, та обґрунтованість видачі таких з метою забезпечення не лише реалізації права особи на призначення та отримання пенсії, а й контролю за цільовим використанням коштів Пенсійного фонду.

Пунктом 4.2 Порядку № 22-1 передбачено, що орган, який призначає пенсію, має право вимагати від підприємств, установ та організацій, фізичних осіб дооформлення у тримісячний строк з дня подання заяви прийнятих і подання додаткових документів, передбачених законодавством, а також перевіряти обґрунтованість їх видачі.

Пунктом 4.7 Порядку № 22-1 встановлено, що право особи на одержання пенсії установлюється на підставі всебічного, повного і об'єктивного розгляду всіх поданих документів органом, що призначає пенсію.

Відповідно до частини 3 статті 44 Закону №1058 органи Пенсійного фонду мають право вимагати відповідні документи від підприємств, організацій і окремих осіб, видані ними для оформлення пенсії, а також в необхідних випадках перевіряти обґрунтованість їх видачі та достовірність поданих відомостей про осіб, які підлягають загальнообов'язковому державному пенсійному страхуванню, умови їх праці та інших відомостей, передбачених законодавством для визначення права на пенсію. На такі перевірки не поширюється дія положень законодавства про здійснення державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності.

Пунктом 4.7 Порядку №22-1 передбачено, що право особи на одержання пенсії встановлюється на підставі всебічного, повного і об'єктивного розгляду всіх поданих документів органом, що призначає пенсію.

Суд звертає увагу, що з наданих до матеріалів справи довідок ПТ «Крок» від 09.02.2005 №4 про отриману заробітну плату за період з вересня 1993 по серпень 1998, довідка ВАТ «Дніпрохімремонт» від 05.12.2005 №05/12 про заробітну плату за період з листопада 1986 по серпень 1992, довідка МКВТП «Україна» від 03.04.2015 про заробітну плату за період з липня 1994 по січень 1996 вбачається, що вони містять відомості про заробітну плату позивача, відомості про відрахування страхових внесків, відомості про первинні документи на підставі, яких видані довідки. Довідки складені на бланках підприємств, підписані посадовими особами і завірені печатками підприємств.

Щодо зауважень відповідача про ліквідацію підприємств і відсутність МКВТП «Україна» кодом ЄДРПОУ, який зазначено на печатці в Єдиному державному реєстрі, суд зазначає, що робота позивача на вказаних підприємствах підтверджується записами трудової книжки. Ліквідація підприємства не має наслідком втрату чинності тими документами, які видавалися в період роботи цього підприємства, в тому числі довідками про заробітну плату. Крім того, вказані обставини не можуть позбавляти позивача права на належне пенсійне забезпечення.

У постановах від 21.02.2020 у справі №291/99/17, від 12.04.2021 у справі № 219/4550/17, від 03.06.2021 у справі №127/8001/17 Верховний Суд зазначив, що перевірка достовірності виданих документів покладається на пенсійний орган, а сумніви останнього щодо обґрунтованості їх видачі самі по собі не можуть бути підставою для відмови у неврахуванні заробітної плати при призначенні позивачу пенсії.

Позивач як громадянин України наділений правом на відповідний соціальний захист з боку держави, яка в особі своїх органів не може відмовляти у його наданні з формальних підстав.

Неврахування Головним управлінням Пенсійного фонду України в Харківській області вищевказаних довідок позивача про заробітну плату для обчислення пенсії , є порушенням конституційних прав позивача на отримання пенсійного забезпечення на рівні визначеному чинним законодавством України.

Аналогічна правова позиція викладена в постанові Верховного Суду від 08.12.2021 у справі №560/3907/18.

Разом з тим позовні вимоги визнати протиправною бездіяльність Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області не можуть бути задоволені.

Дії суб'єкта владних повноважень - активна поведінка, яка може мати вплив на права, свободи та інтереси фізичних та юридичних осіб. Відмінна риса даного виду юридичних фактів полягають у тому, що норми права пов'язують з ними юридичні наслідки саме в силу вольового характеру юридичних дій.

Бездіяльність - пасивна поведінка суб'єкта владних повноважень, яка може мати вплив на реалізацію прав, свобод та інтересів фізичної та юридичної особи. Сама по собі бездіяльність - це триваюча пасивна поведінка суб'єкта, яка виражається у формі невчинення дії (дій), яку він зобов'язаний був і міг вчинити.

Саме діями відповідача-2, а не бездіяльністю порушуються права позивача, оскільки вказані довідки не були враховані при призначенні пенсії.

За приписами ч.2 ст.9 КАС України, суд розглядає адміністративні справи не інакше як за позовною заявою, поданою відповідно до цього Кодексу, в межах позовних вимог. Суд може вийти за межі позовних вимог, якщо це необхідно для ефективного захисту прав, свобод, інтересів людини і громадянина, інших суб'єктів у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку суб'єктів владних повноважень.

За наведених обставин, враховуючи вищенаведені норми, суд вважає за необхідне визнати протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області у відмові у врахуванні, під час призначення пенсії ОСОБА_1 ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , довідок про заробітну плату від 09.02.2005 № 4, яка видана ПТ "Крок"; від 05.12.2005 № 05/12, яка видана підприємства ВАТ "Дніпрохімремонт" та від 03.04.2015 №40, яка видана Підприємством МКВТП "Україна".

Щодо позовних вимог зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області здійснити перерахунок пенсії з урахуванням довідок й виплатити різницю з урахуванням отриманих коштів, суд виходить з наступного.

Як встановлено судом права позивача порушені діями Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області, який безпідставно при призначенні пенсії не врахував довідок позивача про заробітну плату.

Наведене свідчить, що у Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області відповідно до приписів Порядку №22-1 відсутні повноваження для вирішення питання щодо перерахунку позивачу пенсії за віком, у зв'язку із чим, суд відмовляє у задоволенні позовних вимог до Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області.

Щодо зобов'язання Головне управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області в частині виплати пенсії, суд зазначає наступне.

Питання щодо подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій урегульовано Порядком подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», затвердженого постановою правління Пенсійного фонду України № 22-1 від 25.11.2005 (у редакції постанови правління Пенсійного фонду України № 13-1 від 07.07.2014) (зі змінами і доповненнями, внесеними постановою правління Пенсійного фонду України від 25.11.2021 № 33-1, далі - Порядок № 22-1).

Відповідно до п. 4.2. Порядку №22-1 після реєстрації заяви та сканування копій документів засобами програмного забезпечення за принципом екстериторіальності визначається структурний підрозділ органу, що призначає пенсію, який формує атрибути сканованих документів (із зазначенням часу їх створення), електронну пенсійну справу.

Пунктом 4.3 Порядку № 22-1 встановлено:

-рішення за результатами розгляду заяви підписується керівником органу, що призначає пенсію (іншою посадовою особою, визначеною відповідно до наказу керівника органу, що призначає пенсію, щодо розподілу обов'язків), та зберігається в електронній пенсійній справі особи;

-рішення за результатами розгляду заяви та поданих документів органом, що призначає пенсію, приймається не пізніше 10 днів після надходження заяви.

Орган, що призначає пенсію, не пізніше 10 днів після винесення рішення видає або направляє особі повідомлення про призначення, відмову в призначенні, перерахунку, переведенні з одного виду пенсії на інший із зазначенням причин відмови та порядку його оскарження. Якщо пенсію за віком призначено автоматично (без звернення особи), у повідомленні про призначення особі пенсії додатково зазначається інформація про порядок її виплати (п. 4.7 Порядку №22-1).

Пунктом 4.10 Порядку №22-1 після призначення, перерахунку пенсії, поновлення виплати раніше призначеної пенсії, переведення з одного виду пенсії на інший вид електронна пенсійна справа засобами програмного забезпечення передається до органу, що призначає пенсію, за місцем проживання (реєстрації, фактичного проживання) особи, за місцезнаходженням установи виконання покарань, де відбуває покарання засуджений до позбавлення (обмеження) волі, для здійснення виплати пенсії.

Нарахована сума пенсії включається в документи для виплати пенсії не пізніше одного місяця з дня прийняття органом, що призначає пенсію, рішення про призначення, перерахунок, переведення з одного виду пенсії на інший та про поновлення виплати пенсії, а у разі призначення пенсії за віком автоматично - не пізніше одного місяця з дня надходження повідомлення про обраний особою спосіб виплати пенсії.

Обов'язок виплати пенсії, після її перерахунку залишається у територіального органу Пенсійного фонду України за місцем проживання пенсіонера, тобто у Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області, після отримання від Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області рішення про перерахунок пенсії та матеріалів пенсійної справи, тому в частині позовних вимог до Головного управління Пенсійного фонду в Дніпропетровській області про виплату пенсії слід відмовити, оскільки такі вимоги заявлені передчасно.

Відповідно до вимог ст. 77 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

Тобто, ці норми одночасно покладають обов'язок на сторін доводити суду обґрунтованість своїх тверджень або заперечень.

Належних і достатніх доказів, які б спростовували доводи позивача, відповідач під час розгляду справи не надав.

Враховуючи вищевикладене, суд приходить до висновку, що позовні вимоги є обґрунтованими, а позов таким що підлягає частковому задоволенню.

Відповідно до ч.3 ст.139 КАС України при частковому задоволенні позову судові витрати покладаються на обидві сторони пропорційно до розміру задоволених позовних вимог.

Позивачем при зверненні до суду із позовом сплачено судовий збір у сумі 1211,20 грн., що підтверджується копією квитанції ІD7898-5762-9190-9621 від 25.04.2025 Суд, керуючись положеннями статті 139 КАС України, враховуючи часткове задоволення позову вважає за необхідне стягнути за рахунок бюджетних асигнувань відповідача-2 на користь позивача судовий збір у сумі 605,60 грн.

Керуючись ст.ст.139, 243-246, 255, 262, 295 КАС України, суд, -

УХВАЛИВ:

Позовну заяву ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ) до 1- Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області ( вул. Набережна Перемоги, буд. 26, м. Дніпро, 49094, код ЄДРПОУ 21910427), 2- Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області (майдан Свободи, 5, Держпром, 3 під., 2 пов., м. Харків, Харківська область, 61000, код ЄДРПОУ 14099344) про визнання протиправною бездіяльність та зобов'язання вчинити певні дії -задовольнити частково.

Визнати протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області у відмові у врахуванні, під час призначення пенсії ОСОБА_1 ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , довідок про заробітну плату від 09.02.2005 № 4, яка видана ПТ "Крок"; від 05.12.2005 № 05/12, яка видана підприємства ВАТ "Дніпрохімремонт" та від 03.04.2015 №40, яка видана Підприємством МКВТП "Україна".

Зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Харківській області (майдан Свободи, 5, Держпром, 3 під., 2 пов., м. Харків, Харківська область, 61000, код ЄДРПОУ 14099344) здійснити перерахунок пенсії за віком ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ), ІНФОРМАЦІЯ_1 , з дати призначення, а саме з 12.01.2025, з урахуванням довідок про заробітну плату від 09.02.2005 № 4, яка видана ПТ "Крок"; від 05.12.2005 № 05/12, яка видана ВАТ "Дніпрохімремонт" та від 03.04.2015 №40, яка видана МКВТП "Україна".

В решті позовних вимог -відмовити.

Стягнути з Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області (майдан Свободи, 5, Держпром, 3 під., 2 пов., м. Харків, Харківська область, 61000, код ЄДРПОУ 14099344) за рахунок бюджетних асигнувань на користь ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ) судові витрати з оплати судового збору у сумі 605 (шістсот п'ять) грн. 60 коп.

Рішення суду набирає законної сили відповідно до вимог статті 255 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржене в строки, передбачені статтею 295 Кодексу адміністративного судочинства України.

Суддя О.В. Врона