14 травня 2025 рокуСправа №160/6834/25
Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі:
Головуючого судді Царікової О.В.,
розглянувши в порядку спрощеного позовного провадження у місті Дніпро адміністративну справу за позовною заявою ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ; РНОКПП НОМЕР_1 ) до Центральної військово-лікарської комісії Збройних Сил України (01133, Україна, м. Київ, вул. Госпітальна, буд. 16; ЄДРПОУ 08356179) про визнання протиправним та скасування рішення, зобов'язання вчинити певні дії,-
03.03.2025 до Дніпропетровського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов ОСОБА_1 до Центральної військово-лікарської комісії Збройних Сил України, в якому позивач просить:
- визнати протиправним та скасувати рішення Центральної військово-лікарської комісії Збройних Сил України по встановленню причинного зв'язку захворювань, поранень, контузій, травм, каліцтва щодо молодшого сержанта ОСОБА_2 , оформлене протоколом засідання 08.02.2025 № 1020;
- зобов'язати Центральну військово-лікарську комісію Збройних Сил України повторно розглянути заяву ОСОБА_1 від 21 грудня 2025 року та переглянути рішення по встановленню причинного зв'язку захворювань, поранень, контузій, травм, каліцтва щодо молодшого сержанта ОСОБА_2 , оформлене протоколом засідання 08.02.2025 № 1020, з урахуванням висновків суду.
Ухвалою Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 10.03.2025 року прийнято до розгляду та відкрито провадження в цій адміністративній справі, призначено справу до розгляду за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи.
Від відповідача відзив на позовну заяву до суду не надходив.
Розглянувши матеріали справи, всебічно і повно з'ясувавши фактичні обставини справи, на яких ґрунтується адміністративний позов, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд встановив наступне.
Судом встановлено та матеріалами справи підтверджено, що ОСОБА_1 відповідно до свідоцтва про одруження серії НОМЕР_2 є дружиною померлого військовослужбовця ОСОБА_2 .
Згідно сповіщення за вих. № 436 від 27.11.2023 ОСОБА_2 , 1977 р.н., призваний на військову службу 11.03.2022 за мобілізацією ІНФОРМАЦІЯ_1 на посаді командира взводу вогневої підтримки роти, військовї частини НОМЕР_3 .
ОСОБА_2 помер, що підтверджується свідоцтвом про смерть серії НОМЕР_4 від 01.12.2023.
Наказом командира військової частини НОМЕР_3 «Про призначення спеціального розслідування за фактом смерті молодшого сержанта ОСОБА_2 » від 08.06.2024 № 261 було призначено спеціальне розслідування.
Згідно акту спеціального розслідування за фактом смерті молодшого сержанта ОСОБА_2 , стало відомо, що 11.11.2023 приблизно о 10:00 на полігоні військової частини НОМЕР_5 стало погано із втратою свідомості тимчасово виконуючому обов'язки командира роти вогневої підтримки військової частини НОМЕР_3 молодшому сержанту ОСОБА_2 , звідки його обуло евакуйовано у військовий шпиталь, військова частина НОМЕР_6 , АДРЕСА_2 . Спеціальним розслідуванням встановлено, що після евакуації до військової частини НОМЕР_6 , молодший сержант ОСОБА_2 перебував на стаціонарному лікуванні з 11.11.2023 року по 25.11.2023. ІНФОРМАЦІЯ_2 о 10:00 молодший сержант сержант ОСОБА_2 помер внаслідок крововиливу у головний мозок під час виконання обов'язків військової служби, що підтверджено медичним висновком.
Згідно витягу з протоколу засідання 20 регіональної військово-лікарської комісії про встановлення причинного зв'язку захворювань, поранень, контузій, травм, каліцтв у колишнього військовослужбовця №1242 від 27.03.2024 «Захворювання молодшого сержанта ОСОБА_2 , 1977 року народження: «Набряк-набухання головного мозку. Цереброваскулярна хвороба крововилив у головний мозок», яке згідно витягу з наказу командира військової частини НОМЕР_7 (по стройовій частині) від 29.12.2023 № 374, сповіщення №3785 від 25.11.2023 виданого командиром військової частини НОМЕР_3 , лікарського свідоцтва про смерть №154 від 28.11.2023 виданого Національним військово-медичним клінічним центром «Головний військовий клінічний госпіталь», свідоцтва про смерть серії НОМЕР_8 від 01.12.2023, виданого Відділом державної реєстрації актів цивільного стану по Довгинцівському та Саксаганському районах у місті Кривому Розі Криворізького району Дніпропетровської області Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м.Одеса), послужило причиною смерті ІНФОРМАЦІЯ_3 , ЗАХВОРЮВАННЯ І ПРИЧИНА СМЕРТІ, ТАК, ПОВ'ЯЗАНІ З ПРОХОДЖЕННЯМ ВІЙСЬКОВОЇ СЛУЖБИ».
Позивач не погоджується із формулюванням причини смерті її чоловіка ОСОБА_2 , та вважає, що його смерть пов'язана з виконанням обов'язків військової служби, у зв'язку із чим 29.11.2024 звернулася до голови ЦВЛК із заявою, в якій просила скасувати прийнятий висновок та переглянути рішення по встановленню причинного зв'язку захворювань, поранень, контузій, травм, каліцтва щодо молодшого сержанта ОСОБА_2 , оформлене протоколом засідання 27.03.2024 №1242.
У відповідь на подану заяву отримано лист ЦВЛК N598/6/108 від 01.01.2025. У вказаній відповіді Центральна ВЛК ЗСУ задля розгляду вказаної скарги просить надати наступні документи:
-Лікарське свідоцтво про смерть (повністю); довідки про безпосередню участь у заходах, необхідних для забезпечення оборони Украни, захисту безпеки населення та інтересів держави у зв¦язку з військовою агресією Російської Федерації проти України;
- медичні документи: виписок із медичних карт стаціонарного хворого закладів охорони здоров'я до призову на військову службу та під час проходження військової служби, довідок ВЛК; медичну картку амбулаторного хворого та медичну книжку військовослужбовця.
На виконання вимог вказаної відповіді ЦВЛК, було складено 19.01.2025 супровідний лист та додані до нього документи, в тому числі і повторно сама скарга і повторно надіслано до ЦВЛК на розгляд.
27 лютого 2025 було отримано відповідь від ЦВЛК, а саме: Витяг з протоколу засідання ВЛК ЦВЛК ЗСУ від 08.02.2025 N1020. У Витязі зазначено наступне, що будь-яких інших документів, які б послужили підставою для відміни, скасування, чи прийняття іншої постанови щодо встановлення встановленню причинного зв'язку захворювань та причин його смерті до ЦВЛК ЗСУ не надано.
Надаючи правову оцінку обставинам справи, суд зазначає таке.
Відповідно до ч. 2ст. 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Відповідно до ч. 2 ст. 2 Закону України "Про військовий обов'язок і військову службу" від 25.03.1992 №2232-XII (далі - Закон №2232-XII) порядок проходження громадянами України військової служби, їх права та обов'язки визначаються цим Законом, відповідними положеннями про проходження військової служби громадянами України, які затверджуються Президентом України, та іншими нормативно-правовими актами.
Соціальний захист військовослужбовців - діяльність (функція) держави, спрямована на встановлення системи правових і соціальних гарантій, що забезпечують реалізацію конституційних прав і свобод, задоволення матеріальних і духовних потреб військовослужбовців відповідно до особливого виду їх службової діяльності, статусу в суспільстві, підтримання соціальної стабільності у військовому середовищі (ст.1 Закон № 2011-ХІІ).
Дія цього Закону поширюється на членів сімей військовослужбовців, які загинули, померли чи пропали безвісти (пункт 2 частини першої статті 3 Закону № 2011-ХІІ).
У той час, дія цього Закону не поширюється на членів сімей військовослужбовців, військовозобов'язаних та резервістів, які загинули чи померли під час проходження військової служби (зборів), проходження служби у резерві внаслідок вчинення ними кримінального чи адміністративного правопорушення, або якщо загибель (смерть) військовослужбовця, військовозобов'язаного чи резервіста сталася внаслідок вчинення ними дій у стані алкогольного, наркотичного або токсичного сп'яніння, чи є наслідком навмисного заподіяння собі військовослужбовцем, військовозобов'язаним чи резервістом тілесного ушкодження (ч.1 ст.3 Закон № 2011-ХІІ).
Відповідно до статті 1 Закону України Основи законодавства України про охорону здоров'я" від 19.11.1992 №2801-XII (далі - Закон №2801-XII) законодавство України про охорону здоров'я базується на Конституції України складається з цих Основ та інших прийнятих відповідно до них актів законодавства, що регулюють суспільні відносини у сфері охорони здоров'я.
Статтею 70 Закону №2801-XII передбачено, що військово-лікарська експертиза визначає придатність до військової служби призовників, військовослужбовців та військовозобов'язаних, встановлює причинний зв'язок захворювань, поранень і травм з військовою службою та визначає необхідність і умови застосування медико-соціальної реабілітації та допомоги військовослужбовцям. Військово-лікарська експертиза здійснюється військово-лікарськими комісіями, які створюються при військових комісаріатах і закладах охорони здоров'я Міністерства оборони України, Служби безпеки України та інших військових формувань, а також Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації України.
Військово-лікарська експертиза здійснюється військово-лікарськими комісіями, які створюються при військових комісаріатах і закладах охорони здоров'я Міністерства оборони України, Служби безпеки України та інших військових формувань, а також Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації України.
Порядок організації та проведення військово-лікарської експертизи встановлюється Кабінетом Міністрів України.
Відповідно до частини 10 статті 2 Закону України "Про військовий обов'язок і військову службу"( 2232-12 ) та з метою якісного проведення призову громадян на строкову військову службу за станом здоров'я, прийняття громадян на військову службу за контрактом, проведення медичного огляду військовослужбовців, військовозобов'язаних, резервістів для визначення ступеня придатності до військової служби та визначення ступеня придатності льотного складу до льотної роботи, наказом Міністра оборони України від 14.08.2008р. № 402, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 17.11.2008р. за №1109/15800, затверджено Положення про військово-лікарську експертизу в Збройних Силах України (далі - Положення № 402 в редакції, чинній на час виникнення спірних правовідносин).
За п.1.1 глави 1 розділу І Положення, Військово-лікарська експертиза визначає придатність за станом здоров'я до військової служби призовників, військовослужбовців та військовозобов'язаних, установлює причинний зв'язок захворювань, травм (поранень, контузій, каліцтв) та визначає необхідність і умови застосування медико-соціальної реабілітації та допомоги військовослужбовцям.
Згідно пункту 1.2 глави 1 розділу І Положення, Військово-лікарська експертиза це, зокрема: установлення причинного зв'язку захворювань, травм (поранень, контузій, каліцтв) військовослужбовців, військовозобов'язаних, резервістів.
Згідно пункту 1.3 глави 1 розділу І якого, основним завданнями військово-лікарської експертизи є, серед іншого: визначення причинного зв'язку захворювань, травм (поранень, контузій, каліцтва) у військовослужбовців, військовозобов'язаних, резервістів, які призвані на збори, у осіб, звільнених із військової служби, а також причинного зв'язку захворювань, поранень, які заподіяли військовослужбовцям смерть.
Відповідно до пунктів 2.1, 2.2 глави 2 розділу І Положення № 402, для проведення військово-лікарської експертизи створюються військово-лікарські комісії (далі - ВЛК), штатні та позаштатні (постійно і тимчасово діючі). Штатні ВЛК є військово-медичними установами. Вони мають гербову печатку, кутовий штамп та утримуються за окремим штатом. До штатних ВЛК належать: Центральна військово-лікарська комісія (далі - ЦВЛК); ВЛК регіону; ВЛК евакуаційного пункту; ВЛК пересувної госпітальної бази.
Відповідно до пп.2.3.3 п.2.3 глави 2 Розділу І Положення № 402 на ЦВЛК покладається організація військово-лікарської експертизи у Збройних Силах України, а також: серед іншого, розгляд заяв, пропозицій, скарг та прийом відвідувачів з питань військово-лікарської експертизи; аналіз та узагальнення результатів і досвіду роботи підпорядкованих ВЛК; проведення спільно з головними (провідними) медичними спеціалістами та іншими лікарями-спеціалістами аналізу й оцінки результатів медичного огляду військовослужбовців та інших контингентів, розробка пропозицій для покращення військово-лікарської експертизи; організація та керівництво науковою роботою з питань військово-лікарської експертизи у підпорядкованих ВЛК; підготовка та вдосконалення кадрів для ВЛК; прийняття та перегляд постанов ВЛК про ступінь придатності колишніх військовослужбовців на період їх фактичного звільнення із Збройних Сил України.
За приписами пп.2.3.4 п.2.3 глави 2 Розділу І Положення № 402 ЦВЛК має право, серед іншого: оглядати військовослужбовців та інших осіб, зазначених у пункті 1.2 розділу І цього Положення; перевіряти роботу підпорядкованих ВЛК з питань військово-лікарської експертизи; перевіряти організацію медичного огляду військовослужбовців та інших осіб у військових, цивільних лікувальних закладах, військових частинах; перевіряти організацію та стан лікувально-діагностичної роботи у військових, цивільних лікувальних закладах, медичних підрозділах військових частин та ВВНЗ у цілях військово-лікарської експертизи; витребовувати документи в частині, що характеризують обставини отримання захворювання, поранення, травми, каліцтва, необхідні для прийняття постанови про їх причинний зв'язок, а саме: виписки (витяги) з матеріалів адміністративного розслідування, матеріалів дізнання або судового розгляду, а також витяги з наказів, актів; особові та пенсійні справи, медичні документи (у разі витребування оригіналів зазначених документів вони повертаються за належністю після складання протоколу); архівні довідки, характеристики та інші документи, необхідні для прийняття постанови (у разі надання копій зазначених вище документів копії підшиваються до складеного протоколу та передаються до архіву зі строком зберігання 50 років); залучати головних медичних фахівців Міністерства оборони України, лікарів-спеціалістів Головного військово-медичного клінічного центру та інших військових лікувальних закладів, спеціалістів інших спеціальностей, начальників медичної служби та представників командування (керівництва) військових частин, де проходить службу військовослужбовець, що оглядається, для вирішення питань військово-лікарської, лікарсько-льотної експертизи; перевіряти у військових комісаріатах і закладах охорони здоров'я України організацію, стан та результати лікувально-оздоровчої роботи серед допризовників та призовників, медичного огляду призовників, кандидатів на навчання у ВВНЗ, осіб, які приймаються на військову службу за контрактом, вій службу померлий, входить до складу діючої армії.
Пунктом 21.9 глави 21 Розділу ІІ Положення №402 закріплено, що визначення причинного зв'язку захворювання (поранення, контузії, каліцтва, травми), що призвело до смерті військовослужбовця, колишнього військовослужбовця, проводиться штатними ВЛК.
Відповідно до п.20.1 глави 20 розділу ІІ Положення №402 постанови ВЛК приймаються колегіально, більшістю голосів. У прийнятті постанови голова та члени ВЛК не залежні і у своїй роботі керуються цим Положенням. У разі незгоди голови або членів комісії з думкою інших членів їх окрема думка заноситься до протоколу засідання ВЛК. Члени ВЛК зобов'язані дотримуватися вимог Положення.
Відповідно до пункту 21.7 глави 21 розділу І Положення № 402, постанова ВЛК про причинний зв'язок поранення (травми, контузії, каліцтва) приймається відповідно до висновку, зазначеного в довідці про обставини травми (поранення, контузії, каліцтва), або засвідченої копії Акта про нещасний випадок (додаток 1 до Інструкції про розслідування та облік нещасних випадків, професійних захворювань і аварій у Збройних Силах України, затвердженої наказом Міністра оборони України від 06.02.2001р. № 36, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 23.02.2001р. за № 169/5360 (зі змінами)), у яких зазначаються обставини отримання поранення (контузії, травми, каліцтва). На військовослужбовців довідка про обставини травми (поранення, контузії, каліцтва) оформляється у 2 примірниках, перший подається у госпітальну (гарнізонну) ВЛК, а другий зберігається постійно в особовій справі військовослужбовця. У виняткових випадках допускається розгляд ВЛК копії вказаної довідки, засвідченої відповідною посадовою особою та скріпленої гербовою печаткою військової частини (закладу охорони здоров'я Збройних Сил України).
З огляду на абзац 3 пункту 21.8 глави ІІ Положення №402, прийняття ВЛК постанов про встановлення причинного зв'язку поранення (контузії, травми або каліцтва) без наявності документів, передбачених пунктом 21.7 та абзацом першим пункту 21.8 цієї глави, забороняється.
Пунктом 21.25 глави ІІ Положення №402 передбачено, що при вирішенні питання про причинний зв'язок поранення (контузії, травми, каліцтва) штатна ВЛК може брати до уваги такі документи про причини та обставини поранення: службову та медичну характеристики, витяг з книги обліку хворих в амбулаторії при первинному зверненні по медичну допомогу, матеріали службового розслідування, дізнання або досудового слідства, атестації, довідку військового (цивільного) лікувально-профілактичного закладу, історію хвороби або витяг з неї, свідоцтво про хворобу, запис лікаря військової частини, лікаря військового (цивільного) лікувально-профілактичного закладу у медичній книжці військовослужбовця про первинне звернення по медичну допомогу, довідку архівної установи. У воєнний час постанова ВЛК про причинний зв'язок поранення приймається на підставі картки передового району, а також документів, указаних у цьому пункті.
Спірним питанням у цій справі є правомірність рішення Центральної військово-лікарської комісії Збройних Сил України по встановленню причинного зв'язку захворювань, поранень, контузій, травм, каліцтва щодо молодшого сержанта ОСОБА_2 , оформлене протоколом засідання 08.02.2025 № 1020, із формулюванням такого змісту: «Захворювання молодшого сержанта Бугрима Олександра Миколайовича: «Церебровскулярна хвороба. Крововилив у головний мозок», яке послужило причиною його смерті ІНФОРМАЦІЯ_2 , що підтверджується свідоцтвом про смерть від 01.12.2023 серія НОМЕР_4 , виданим відділом державної реєстрації актів цивільного стану по Довгинцівському та Саксаганському районах у місті Кривому Розі Криворізького району Дніпропетровської області Південно міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Одеса), лікарським свідоцтвом про смерть від 28.11.2023 № 154, виданим Національним військово-медичним клінічним центром «Головний військовий клінічний госпіталь», витягом із наказу командира військової частини НОМЕР_3 (по стройовій частині) від 29.12.2023 № 374, витягом із наказу командира військової частини НОМЕР_3 (з основної діяльності) від 10.06.2024 № 67 Захворювання, яке призвело до смерті та причина смерті, так, пов'язані з проходженням військової служби.»
Позивач вважає, що при прийнятті оскарженого рішення відповідачем невірно визначено формулювання причини смерті, вказавши "Так, пов'язані з проходженням військової служби".
З матеріалів справи вбачається, що відповідно до наказу командира військової частини НОМЕР_3 (з основної діяльності) від 10.06.2024 № 67 «Про підсумки спеціального розслідування випадку смерті молодого сержанта ОСОБА_2 » було встановлено, що 11.11.2023 приблизно о 10:00 на полігоні військової частини НОМЕР_5 стало погано із втратою свідомості тимчасово виконуючому обов'язки командира роти вогневої підтримки військової частини НОМЕР_3 молодшому сержанту ОСОБА_2 , звідки його було евакуйовано у військовий шпиталь військової частини НОМЕР_6 АДРЕСА_2 . Відповідно до лікарського свідоцтва № 154 від 28.09.2023, виданого Національним військово-клінічним центром "Головний військовий клінічний госпіталь», причиною смерті є: «Цервіковаскулярна хвороба, крововилив у головний мозок». Таким чином, розслідуванням та зібраними доказами встановлено, що ІНФОРМАЦІЯ_2 молодший сержант ОСОБА_2 помер внаслідок цервіковаскулярної хвороби, крововилив у головний мозок під час виконання обов'язків військової служби.
Відмовляючи у зміні причинного зв'язку смерті ОСОБА_2 , Центральна військово-лікарська комісія Збройних Сил України посилається на те, що будь-яких інших документів, які б послужили підставою для відміни, скасування, чи прийняття іншої постанови щодо встановлення причинного зв'язку захворювань та причини його смерті до Центральної військово-лікарської комісії Збройних Сил України не надано.
Відповідно до п.13 розділу IX Положення, рішення (постанови) М(ВЛ)К про причинний зв'язок захворювань, поранень (контузій, травм, каліцтв) у військовослужбовців приймаються в таких формулюваннях:
1) «Поранення (контузія, травма, каліцтво), ТАК, пов'язане із захистом Батьківщини» - якщо поранення (травма, контузія, каліцтво) отримане під час захисту незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України, безпосередньої участі в антитерористичній операції (операції об'єднаних сил), забезпеченні її проведення, перебуваючи безпосередньо в районах антитерористичної операції у період її проведення, під час безпосередньої участі у здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях, перебуваючи безпосередньо в районах та у період здійснення зазначених заходів, безпосередньої участі у заходах, необхідних для забезпечення оборони України, захисту безпеки населення та інтересів держави у зв'язку з військовою агресією проти України.
6) «Захворювання, поранення (травма, контузія, каліцтво,), ТАК, пов'язане з проходженням військової служби» - якщо воно виникло в період служби у військових частинах та установах, крім захворювань поранень (травм, контузій, каліцтв,), які виникли (одержані) в періоди служби, передбачені підпунктами 1, 5 цього пункту, або коли захворювання, що виникло до військової служби, у період служби досягло такого розвитку, який призводить до непридатності (у тому числі тимчасової) до військової служби, служби з військової спеціальності.
Враховуючи вищевикладене, суд доходить висновку, що матеріалами справи підтверджено, що смерть молодшого сержанта ОСОБА_2 настала внаслідок цервіковаскулярної хвороби, крововилив у головний мозок під час виконання обов'язків військової служби.
За таких обставин, суд доходить висновку, що постанова (рішення) Центральної військово-лікарської комісії Збройних Сил України, оформлене протоколом 08.02.2025 №1020 Центральної військово-лікарської комісії Збройних Сил України по встановленню причинного зв'язку захворювань, поранень, контузій, травм, каліцтва щодо молодшого сержанта ОСОБА_2 , є протиправною та підлягає скасуванню, у зв'язку з чим порушені права позивача підлягають відновленню шляхом зобов'язання Центральної військово-лікарської комісії Збройних Сил України повторно розглянути заяву ОСОБА_1 від 21 грудня 2025 року щодо встановлення причинного зв'язку та за результатами розгляду винести рішення по встановленню причинного зв'язку захворювань, поранень, контузій, травм, каліцтва щодо молодшого сержанта ОСОБА_2 , з урахуванням висновків суду.
Таким чином, позовні вимоги є обгрунтованими та такими, що підлягають частковому задоволенню судом.
Відповідно до ч. 1 ст. 77 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу, а за змістом ст. 90 цього Кодексу суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні.
Відповідно до ч.3 ст.139 Кодексу адміністративного судочинства України при частковому задоволенні позову судові витрати покладаються на обидві сторони пропорційно до розміру задоволених позовних вимог. При цьому суд не включає до складу судових витрат, які підлягають розподілу між сторонами, витрати суб'єкта владних повноважень на правничу допомогу адвоката та сплату судового збору.
Керуючись ст.2, 72-77, 139, 243-246, 255, 262, 295 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,
Адміністративний позов ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ; РНОКПП НОМЕР_1 ) до Центральної військово-лікарської комісії Збройних Сил України (01133, Україна, м. Київ, вул. Госпітальна, буд. 16; ЄДРПОУ 08356179) про визнання протиправним та скасування рішення, зобов'язання вчинити певні дії задовольнити частково.
Визнати протиправним та скасувати постанову (рішення) Центральної військово-лікарської комісії Збройних Сил України по встановленню причинного зв'язку захворювань, поранень, контузій, травм, каліцтва щодо молодшого сержанта ОСОБА_2 , оформлене протоколом засідання 08.02.2025 № 1020.
Зобов'язати Центральну військову-лікарську комісію Збройних Сил України повторно розглянути заяву ОСОБА_1 від 21 грудня 2025 року щодо встановлення причинного зв'язку та за результатами розгляду винести рішення по встановленню причинного зв'язку захворювань, поранень, контузій, травм, каліцтва щодо молодшого сержанта ОСОБА_2 , з урахуванням висновків суду.
У задоволенні решти вимог відмовити повністю.
Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Центральної військово-лікарської комісії Збройних Сил України (01133, Україна, м. Київ, вул. Госпітальна, буд. 16; ЄДРПОУ 08356179) на користь ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ; РНОКПП НОМЕР_1 ) витрати по сплаті судового збору 605 ( шістсот п'ять) грн. 60 коп.
Рішення суду набирає законної сили відповідно до вимог статті 255 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржене в строки, передбачені статтею 295 Кодексу адміністративного судочинства України.
Повний текст рішення складений 14.05.2025.
Суддя О.В. Царікова