Ухвала від 01.08.2025 по справі 759/16743/25

СВЯТОШИНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М. КИЄВА

пр. № 1-кс/759/4643/25

ун. № 759/16743/25

УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

01 серпня 2025 року суддя Святошинського районного суду м. Києва ОСОБА_1 , за участю секретаря ОСОБА_2 , розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Києві клопотання старшого слідчого СУ ГУНП в Київській області ОСОБА_3 , подане у кримінальному провадженні, відомості про яке внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12023110000000963 від 03.11.2023 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 191 КК України, про арешт майна,

ВСТАНОВИВ:

До суду надійшло клопотання старшого слідчого СУ ГУНП в Київській області ОСОБА_3 про арешт майна у кримінальному провадженні № 12023110000000963 від 03.11.2023 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 191 КК України, в якому слідчий просить накласти арешт на майно шляхом заборони його відчуження, розпорядження, а саме: квартира, площею 20.6 кв.м., за адресою: АДРЕСА_1 , яка на праві приватної власності належить ОСОБА_4 , реєстраційний номер облікової картки платника податків: НОМЕР_1 ; квартира площею 51.6 кв.м. за адресою: АДРЕСА_2 , яка на праві приватної власності належить ОСОБА_4 та належить ОСОБА_4 , РНОКПП НОМЕР_1 ; транспортний засіб, HYUNDAI TUCSON, номерний знак НОМЕР_2 , номер кузова НОМЕР_3 , 2008 року випуску, який на праві приватної власності належить ОСОБА_4 , реєстраційний номер облікової картки платника податків: НОМЕР_1 .

В обґрунтування свого клопотання слідчий посилається на те, що Слідчим управлінням ГУНП в Київській області здійснюється досудове розслідування кримінального провадження № 12023110000000963 від 03.11.2023 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 191 КК України.

На чергових виборах 05.11.2020 ОСОБА_5 , згідно з ч. 1 ст. 42 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», обрано на посаду Чабанівського селищного голови Фастівського району Київської області, що затверджено відповідним рішенням селищної ради № 2 від 05.11.2020.

Зі змісту примітки до ст. 364 КК України вбачається, що службовими особами у ст. ст. 364, 368, 368-2, 369 Кодексу є особи, які постійно, тимчасово, чи за спеціальними повноваженнями здійснюють функції представника влади чи місцевого самоврядування, а також обіймають постійно чи тимчасово в органах державної влади, органах місцевого самоврядування, на державних чи комунальних підприємствах, в установах чи організаціях посади, пов'язані з виконанням організаційно-розпорядчих чи адміністративно-господарських функцій, або виконують такі функції за спеціальним повноваженням, якими особа наділяється повноважним органом державної влади, органом місцевого самоврядування, центральним органом державного управління із спеціальним статусом, повноважним органом чи повноважною особою підприємства, установи, організації, судом або законом.

Згідно ч. 1 ст. 12 Закону України Про місцеве самоврядування в Україні, селищний голова є головною посадовою особою територіальної громади відповідно селища.

Частиною 2 ст. 12 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» передбачено, селищний голова обирається відповідною територіальною громадою на основі загального, рівного, прямого виборчого права шляхом таємного голосування в порядку, визначеному законом, і здійснює свої повноваження на постійній основі. Строк повноважень селищного голови, обраного на чергових місцевих виборах, визначається Конституцією України.

Відповідно до ч. 4 ст. 42 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», сільський, селищний, міський голова: забезпечує здійснення у межах наданих законом повноважень органів виконавчої влади на відповідній території, додержання Конституції та законів України, виконання актів Президента України та відповідних органів виконавчої влади, підписує рішення ради та її виконавчого комітету, здійснює керівництво апаратом ради та її виконавчого комітету, забезпечує підготовку на розгляд ради проектів програм соціально-економічного та культурного розвитку, цільових програм з інших питань самоврядування, місцевого бюджету та звіту про його виконання, рішень ради з інших питань, що належать до її відання; оприлюднює затверджені радою програми, бюджет та звіти про їх виконання, є розпорядником бюджетних коштів, використовує їх лише за призначенням, визначеним радою, представляє територіальну громаду, раду та її виконавчий комітет у відносинах з державними органами, іншими органами місцевого самоврядування, об'єднаннями громадян, підприємствами, установами та організаціями незалежно від форм власності, громадянами, а також у міжнародних відносинах відповідно до законодавства, укладає від імені територіальної громади, ради та її виконавчого комітету договори відповідно до законодавства, а з питань, віднесених до виключної компетенції ради, подає їх на затвердження відповідної ради та інше.

Частиною 5 ст. 42 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» передбачено, селищний голова несе персональну відповідальність за здійснення наданих йому законом повноважень.

Таким чином, відповідно до примітки 1 до ст. 364 КК України, ОСОБА_5 являється службовою особою, яка постійно обіймає посаду, пов'язану з організаційно-розпорядчими та адміністративно-господарськими функціями, якими особа наділена законом.

Відповідно до ст. 19 Конституції України ОСОБА_5 , як Чабанівський селищний голова Фастівського району Київської області, зобов'язаний діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачений Конституцією та законами України.

Згідно з вимогами ст. 2 Закону України «Про службу в органах місцевого самоврядування» посадовою особою місцевого самоврядування є особа, яка працює в органах місцевого самоврядування, має відповідні посадові повноваження щодо здійснення організаційно-розпорядчих та консультативно-дорадчих функцій і отримує заробітну плату за рахунок місцевого бюджету.

Враховуючи, що ОСОБА_5 є керівником органу місцевого самоврядування - Чабанівської селищної ради Фастівського району Київської області, він являється службовою особою, яка займає відповідальне становище.

Згідно зі ст. ст. 3, 22 Закону України «Про запобігання корупції», суб'єктам, на яких поширюється дія цього Закону, забороняється використовувати свої службові повноваження або своє становище та пов'язані з цим можливості з метою одержання неправомірної вигоди для себе чи інших осіб, у тому числі використовувати будь-яке державне чи комунальне майно або кошти в приватних інтересах.

Згідно з контрактом від 08.08.2016 року ОСОБА_6 (далі Керівник) призначений на посаду начальника Комунального підприємства «Чабанівська керуюча компанія житлово-комунальних послуг» Чабанівської селищної ради Києво-Святошинського району Київської області (далі Підприємство).

Відповідно до контракту від 08.08.2016 року, ОСОБА_6 , після підписання цього Контракту Сторонами Керівник стає повноважним представником Підприємства під час реалізації повноважень, функцій, обов'язків Підприємства, передбачених актами законодавства, Статутом Підприємства та іншими нормативно-правовими документами. Керівник несе повну відповідальність за діяльність Підприємства та за результати й наслідки цієї діяльності. У своїй роботі Керівник підпорядкований голові і виконкому.

Керівник має право: використовувати майно, яке належить Підприємству згідно Статуту та інших нормативних документів; самостійно, без доручення, вирішувати питання організаційної та поточної діяльності Підприємства по всіх напрямках діяльності Підприємства у межах своєї компетенції. Подавати пропозиції щодо реформування житлово-комунального господарства, яке належить до управління підприємством; укладати договори (угоди, контракти); представляти Підприємство в органах державної й місцевої влади, в інших підприємствах, в установах і організаціях, суді, господарському суді, третейському суді у відповідальності до чинного законодавства України, Статуту Підприємства та цього Контракту; самостійно вирішувати питання господарської, економічної, соціальної діяльності підприємства в межах компетенції;

Згідно з ч. 3 ст. 18 КК України службовими особами є особи, які постійно, тимчасово чи за спеціальним повноваженням здійснюють функції представників влади чи місцевого самоврядування, а також постійно чи тимчасово обіймають в органах державної влади, органах місцевого самоврядування, на підприємствах, в установах чи організаціях посади, пов'язані з виконанням організаційно-розпорядчих чи адміністративно-господарських функцій, або виконують такі функції за спеціальним повноваженням, яким особа наділяється повноважним органом державної влади, органом місцевого самоврядування, центральним органом державного управління із спеціальним статусом, повноважним органом чи повноважною службовою особою підприємства, установи, організації, судом або законом.

Таким чином, ОСОБА_6 , перебуваючи на посаді начальника Комунального підприємства «Чабанівська керуюча компанія житлово-комунальних послуг» Чабанівської селищної ради Києво-Святошинського району Київської області, являвся особою, яка обіймає посаду, пов'язану з виконанням організаційно-розпорядчих та адміністративно-господарських функцій, тобто, згідно з ч. 3 ст. 18 КК України, являвся службовою особою.

Згідно з розпорядженням № 61-К від 24.11.2015 року ОСОБА_4 призначений на посаду заступника селищного голови з питань діяльності виконавчих органів Чабанівської селищної ради.

Відповідно до посадової інструкції заступника голови з питань діяльності виконавчих органів Чабанівської селищної ради (далі - Заступник) у своїй діяльності керується Конституцією України, Кодексами України, Законом України «Про місцеве самоврядування в Україні», постановами Верховної Ради України, указами та розпорядженнями Президента України, постановами і розпорядженнями Кабінету Міністрів України, рішеннями сесії та виконкому Чабанівської селищної ради, розпорядженнями селищного голови, іншими чинними нормативно - правовими актами України та посадовою інструкцією, відповідно до якої він займається розглядом питань, пов'язаних з діяльністю виконавчої роботи; бере участь у підготовці проектів рішень виконавчого комітету селищної ради; здійснює загальне керівництво виконавчим апаратом ради, забезпечує взаємодію спеціалістів ради з апаратом райдержадміністрації, її відділами, управліннями, районними установами та організаціями; організовує роботу виконавчого комітету; веде підготовку по питаннях, що розглядаються на засіданнях виконкому; забезпечує організацію виконання рішень прийнятих виконавчим комітетом; забезпечує вирішення в установленому законом порядку питань щодо управління об'єктами комунальної власності територіальної громади, що перебувають в управлінні селищної ради, їх продаж, передачі в оренду або під заставу.

Згідно з ч. 3 ст. 18 КК України службовими особами є особи, які постійно, тимчасово чи за спеціальним повноваженням здійснюють функції представників влади чи місцевого самоврядування, а також постійно чи тимчасово обіймають в органах державної влади, органах місцевого самоврядування, на підприємствах, в установах чи організаціях посади, пов'язані з виконанням організаційно-розпорядчих чи адміністративно-господарських функцій, або виконують такі функції за спеціальним повноваженням, яким особа наділяється повноважним органом державної влади, органом місцевого самоврядування, центральним органом державного управління із спеціальним статусом, повноважним органом чи повноважною службовою особою підприємства, установи, організації, судом або законом.

Таким чином, ОСОБА_7 , перебуваючи на посаді заступника селищного голови з питань діяльності виконавчих органів Чабанівської селищної ради, являвся особою, яка обіймає посаду, пов'язану з виконанням організаційно-розпорядчих та адміністративно-господарських функцій, тобто, згідно з ч. 3 ст. 18 КК України, являвся службовою особою.

Так, у невстановлений досудовим розслідуванням час та місці ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_2 та ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , за попередньо змовою, заздалегідь до початку злочину домовилися про його спільне вчинення та вчинили кримінальне правопорушення за таких обставин.

Досудовим розслідуванням встановлено, що ОСОБА_5 будучи службовою особою, реалізуючи свій злочинний умисел, усвідомлюючи суспільно небезпечний характер своїх дій, передбачаючи настання у зв'язку з цим суспільно-небезпечних наслідків та бажаючи їх настання, зловживаючи своїм службовим становищем, з корисливих мотивів, з метою незаконного збагачення, достовірно знаючи, що приміщення всіх споруд котельні знаходяться на балансі та обслуговуванні КП «Києво-Святошинська тепломережа» Київської обласної ради, а також, що Київська обласна рада здійснює правомочності щодо володіння, користування та розпорядження всіма службовими приміщеннями котельні, в т.ч. і приміщенням бойлерної, 19.01.2016 направив лист № 64 голові Київської обласної ради ОСОБА_8 , в якому просить внести на розгляд чергової сесії Київської обласної ради питання щодо передачі котельні, яка знаходиться у спільній власності територіальних громад сіл, селищ, міст Київської області та перебуває на балансі Комунального підприємства «Києво-Святошинська тепломережа» Київської обласної ради і розміщена на території смт. Чабани Києво-Святошинського району Київської області до власності територіальної громади селища Чабани та на баланс ВУЖКГ смт. Чабани Чабанівської селищної ради Києво-Святошинського району Київської області у відповідності до рішення Чабанівської селищної ради Києво- Святошинського району Київської області № 46 від 19.11.2015.

Продовжуючи реалізацію свого злочинного умислу, діючи з тих же мотивів та метою, ОСОБА_5 04.02.2016 направив лист № 123 голові Київської обласної ради ОСОБА_8 , в якому просить внести на розгляд чергової сесії Київської обласної ради питання щодо передачі котельні, яка знаходиться у спільній власності територіальних громад сіл, селищ, міст Київської області та перебуває на балансі комунального підприємства «Києво-Святошинська тепломережа» Київської обласної ради і розміщена на території смт. Чабани Києво-Святошинського району Київської області, до власності територіальної громади селища Чабани та на баланс комунального підприємства «Виробниче управління житлово-комунального господарства виконкому Чабанівської селищної ради» смт. Чабани Чабанівської селищної ради Києво-Святошинського району Київської області у відповідності до рішення Чабанівської селищної ради Києво- Святошинського району Київської області № 123 від 03.02.2016.

В подальшому, ОСОБА_5 , реалізуючи свій злочинний умисел, 02.03.2016 направив лист № 242 голові комісії з питань управління комунальною власністю, приватизації, житлово-комунального господарства та впровадження енергозберігаючих технологій Київської обласної ради ОСОБА_9 , в якому вказує що 04.02.2016 вищевказаний лист був направлений на адресу Київської обласної ради, проте на сьогодні він залишається не розглянутим. У зв'язку з чим, просить прискорити винесення даного питання на розгляд ввіреної ОСОБА_9 комісії.

Так, 22.03.2016 в.о. директора комунального підприємства «Києво-Святошинська тепломережа» Київської обласної ради ОСОБА_10 направив лист № 1431 голові Чабанівської селищної ради ОСОБА_5 , в якому вказує, що комунальне підприємство «Києво-Святошинська тепломережа Київської обласної ради (надалі КП «Києво-Святошинська тепломережа» КОР) підпорядковується Київській обласній раді. У свої діяльності КП «Києво-Святошинська тепломережа» КОР керується Законом України «Про теплопостачання» від 02.06.2005 № 2633, Законом України «Про житлово-комунальні послуги» від 24.06.2004 № 1875, Постановою Кабінету міністрів України від 21.07.2005 № 630 «Про затвердження правил надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення та типового договору про надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення» та ін.

КП «Києво-Святошинська тепломережа» КОР виробляє та транспортує теплову енергію згідно всіх законів, норм та правил перерахованих вище. Згідно з Постановою Кабінету Міністрів України від 07.08.1996 р. № 929 «Про посилення контролю за режимами споживання електричної та теплової енергії», державний енергетичний нагляд за технічним станом та організацією експлуатації електричних, теплових, тепловикористовувальних установок і мереж, режимами споживання електричної та теплової енергії здійснює Державна інспекція з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної і теплової енергії (далі - Держенергонагляд). Під час здійснення державного енергетичного нагляду за режимами споживання електричної і теплової енергії (далі - енергетичний нагляд) Держенергонагляд взаємодіє з Мінбудом, НКРЕ, Антимонопольним комітетом, місцевими державними адміністраціями, органами місцевого самоврядування, Державною інспекцією з енергозбереження та іншими підприємствами, установами та організнаціями. Органи місцевого самоврядування не мають повноважень по експлуатації теплових установок і мереж, також не мають права контролювати роботу щодо технічної експлуатації даних мереж.

Продовжуючи реалізацію свого злочинного умислу, діючи з тих же мотивів та метою ОСОБА_5 21.07.2016 направив лист № 939 голові Київської обласної ради ОСОБА_8 , в якому вказує, що втретє звертається до останньої, з приводу передачі котельні, яка перебуває на балансі Києво-Святошинська тепломережа» Київської обласної ради, на баланс Комунального підприємства "Чабанівська Керуюча Компанія Житлово-Комунальних послуг Чабанівської селищної ради Києво-Святошинського району Київської області код ЄДРПОУ 05392105 та просить винести на розгляд чергової сесії Київської обласної ради питання щодо передачі котельні, яка знаходиться у спільній власності територіальних громад сіл, селищ, міст Київської області та перебуває на балансі Комунального підприємства «Києво-Святошинська тепломережа» Київської обласної ради і розміщена на території смт. Чабани Києво-Святошинського району Київської області, до власності територіальної громади селища Чабани та на баланс КП "Керуюча Компанія Чабани".

В подальшому, ОСОБА_5 , реалізуючи свій злочинний умисел, 17.12.2018 направив лист № 02-20/2225 голові Київської обласної ради ОСОБА_8 , в якому просить винести на розгляд чергової сесії Київської обласної ради питання щодо передачі котельні, яка знаходиться у спільній власності територіальних громад сіл, селищ, міст Київської області та перебуває на балансі Комунального підприємства «Києво-Святошинська тепломережа» Київської обласної ради і розміщена на території смт. Чабани Києво-Святошинського району Київської області, до власності територіальної громади селища Чабани та на баланс КП "Керуюча Компанія Чабани".

Надалі, ОСОБА_5 , реалізуючи свій злочинний умисел, 28.02.2020 направив лист № 02-20/304 голові Київської обласної ради ОСОБА_11 , в якому просить винести на розгляд чергової сесії Київської обласної ради питання щодо передачі котельні, яка знаходиться у спільній власності територіальних громад сіл, селищ, міст Київської області та перебуває на балансі Комунального підприємства «Києво-Святошинська тепломережа» Київської обласної ради і розміщена на території смт. Чабани Києво-Святошинського району Київської області до власності територіальної громади селища Чабани та на баланс КП "Керуюча Компанія Чабани".

В подальшому, ОСОБА_6 , будучи службовою особою, реалізуючи свій злочинний умисел, усвідомлюючи суспільно небезпечний характер своїх дій, передбачаючи настання у зв'язку з цим суспільно-небезпечних наслідків та бажаючи їх настання, зловживаючи своїм службовим становищем, з корисливих мотивів, з метою незаконного збагачення, достовірно знаючи, що приміщення всіх споруд котельні, яка знаходиться на балансі та обслуговуванні КП «Києво-Святошинська тепломережа» Київської обласної ради а також, що Київська обласна рада здійснює правомочності щодо володіння, користування та розпорядження всіма службовими приміщеннями котельні, в т.ч. і приміщенням бойлерної, 04.03.2019 направив лист № 50 голові Чабанівської селищної ради Києво-Святошинського району Київської області, в якому КП «Чабанівська керуюча компанія житлово-комунальних послуг» Чабанівської селищної ради Києво-Святошинського району Київської області просить надати поштову адресу нежитловій будівлі (стара бойлерна), що знаходиться біля будинку по вул. Машинобудівників, 6-В.

Надалі, 05.03.2019, більш точний час не встановлено, виконавчим комітетом Чабанівської селищної ради Києво-Святошинського району Київської області прийнято рішення № 54 «Щодо присвоєння поштової адреси нежитловому об'єкту (бойлерна)», в якому об'єкту нерухомого майна - нежитловому приміщенню (бойлерна), розміщеному на прибудинковій території Чабанівської селищної ради в смт. Чабани по вул. Машинобудівників, біля багатоквартирного будинку № 6-В, присвоєно наступнну адресу: 08126, Київська область, Києво-Святошинський район, смт. Чабани, вул. Машинобудівників, 6-К.

Продовжуючи реалізацію свого злочинного умислу, діяючи з тих же мотивів та метою ОСОБА_6 20.05.2019 направив лист № 116 голові Чабанівської селищної ради Києво-Святошинського району Київської області, в якому КП «Чабанівська керуюча компанія житлово-комунальних послуг» Чабанівської селищної ради Києво-Святошинського району Київської області, просить підтвердити факт перебування об'єкта нерухомого майна у комунальній власності територіальної громади селища Чабани, а саме: нежитлового приміщення, загальною площею 80,7 кв.м., яке знаходиться в селищі Чабани по вул. Машинобудівників, 6-К.

В подальшому, 05 червня 2019 року під час проведення 115 позачергової сесії VII скликання Чабанівської ради Фастівського району (колишній Києво-Святошинськии район) Київської області, заступник голови Чабанівської селищної ради ОСОБА_4 , продовжуючи реалізацію свого злочинного умислу, діяючи з тих же мотивів та метою, виніс на голосування питання «Про затвердження об'єкту, що перебуває у комунальній власності територіальної громади селища Чабани, Києво-Святошинський район, Київської області» та виступив доповідачем, повідомивши депутатам Чабанівської селищної ради інформацію, що нежитлове приміщення, яке знаходиться в селищі Чабани по вул. Машинобудівників, 6-К, перебуває в аварійному стані та є безхозяйним, що не відповідає дійсності.

В цей же день, на підставі доповіді заступника голови Чабанівської селищної ради ОСОБА_4 , депутатами Чабанівської селищної ради під час проведення 115 позачергової сесії VII скликання Чабанівської ради Фастівського району (колишній - Києво-Святошинськии район) Київської області винесено рішення № 1974, в якому затверджено об'єкт, що перебуває у комунальній власності Чабанівської селищної ради, а саме: нежитлова будівля, загальною площею 80,7 кв.м., що розташоване за адресою: смт. Чабани, вул. Машинобудівників, 6 «К», Києво-Святошинського району, Київської області.

Надалі, 12.11.2019, шляхом зловживання своїм службовим становищем, ОСОБА_6 направив лист № 242 голові Чабанівської селищної ради Києво-Святошинського району Київської області, в якому КП «Чабанівська керуюча компанія житлово-комунальних послуг» Чабанівської селищної ради Києво-Святошинського району Київської області просить передати в господарське віддання майно комунальної власності територіальної громади смт. Чабани, а саме: нежитлове приміщення, громадський будинок з господарськими (допоміжними) будівлями та спорудами, загальною площею 80,7 кв.м., що знаходиться по АДРЕСА_3 .

В подальшому, 22 листопада 2019 року під час проведення 129 позачергової сесії VII скликання Чабанівської ради Фастівського району (колишній - Києво-Святошинськии район) Київської області, заступник голови Чабанівської селищної ради ОСОБА_4 , продовжуючи реалізацію свого злочинного умислу, діючи з тих же мотивів та метою виніс на голосування питання «Про передачу в господарське відання Комунальному підприємству «Чабанівська керуюча компанія житлово-комунальних послуг» Чабанівської селищної ради Києво-Святошинського району Київської області» майна комунальної власності території громади смт. Чабани».

На підставі доповіді заступника голови Чабанівської селищної ради ОСОБА_4 , депутатами Чабанівської селищної ради під час проведення 129 позачергової сесії VII скликання Чабанівської ради Фастівського району (колишній Києво-Святошинськии район) Київської області винесено рішення № 2305, в якому передали в господарське відання Комунальному підприємству «Чабанівська керуюча компанія житлово-комунальних послуг» Чабанівської селищної ради Києво-Святошинського району Київської області майно комунальної власності територіальної громади смт. Чабани, а саме: нежитлове приміщення, громадський будинок з господарськими (допоміжними) будівлями та спорудами, загальною площею 80,7 кв.м., що знаходиться по вул. Машинобудівників, 6-К, в смт. Чабани, Києво-Святошинського району, Київської області.

В подальшому, 10 липня 2020 року під час проведення 145 позачергової сесії VII скликання Чабанівської ради Фастівського району (колишній - Києво-Святошинськии район) Київської області, на підставі листа начальника КП «Керуюча компанія Чабани» від 08.07.2020 № 720, «Щодо невикористання об'єктів у господарській діяльності комунальними підприємствами», рішенням № 2475, 145 позачергової сесії VII скликання Чабанівської ради Фастівського району (колишній Києво-Святошинськии район) Київської області, затверджено перелік об'єктів комунальної власності, що підлягають приватизації шляхом продажу на електронних аукціонах в 2020 році, а саме: нежитлове приміщення, громадський будинок з господарськими (допоміжними) будівлями та спорудами, загальною площею 80,7 кв.м., що знаходиться по вул. Машинобудівників, 6-К, в смт. Чабани, Києво-Святошинського району, Київської області.

В цей же день, депутатами 145 позачергової сесії VII скликання Чабанівської ради Фастівського району (колишній Києво-Святошинськии район) Київської області, прийнято рішення № 2476 «Про надання дозволу на відчуження об'єктів комунальної власності Чабанівської селищної ради», в якому надано дозвіл на відчуження нежитлового приміщення, що належить до комунальної власності Чабанівської селищної ради, як об'єкт малої приватизації, а саме: нежитлове приміщення, громадський будинок з господарськими (допоміжними) будівлями та спорудами, загальною площею 80,7 кв.м., що знаходиться по АДРЕСА_3 .

Надалі, 30 жовтня 2020 року між комунальним підприємством «Чабанівська керуюча компанія житлово-комунальних послуг» Чабанівської селищної ради Києво-Святошинського району Київської області, код ЄДРПОУ 05392105, в особі начальника ОСОБА_6 та ТОВ «ВЕЛКОМІНВЕСТ», код ЄДРПОУ 43630736, в особі директора ОСОБА_12 , ІНФОРМАЦІЯ_4 укладено договір купівлі-продажу нежитлового приміщення, громадський будинок з господарськими (допоміжними) будівлями та спорудами, загальною площею 80,7 кв.м., що знаходиться по АДРЕСА_3 .

Таким чином, ОСОБА_5 перебуваючи на посаді голови Чабанівської селищної ради Києво-Святошинського району Київської області вступивши в змову з начальником комунального підприємства «Чабанівська керуюча компанія житлово-комунальних послуг» Чабанівської селищної ради Києво-Святошинського району Київської області ОСОБА_6 та заступником селищного голови з питань діяльності виконавчих органів Чабанівської селищної ради ОСОБА_4 , зловживаючи службовим становищем, з корисливих мотивів, в інтересах третіх осіб реалізували приміщення бойлерної, яке знаходиться на балансі та обслуговуванні КП «Києво-Святошинська тепломережа» Київської обласної ради, вартість нежитлового приміщення бойлерної становить 349 524,00 гривень без урахування ПДВ, що в свою чергу спричинило матеріальну шкоду КП «Києво-Святошинська тепломережа» Київської обласної ради.

29.07.2025 року ОСОБА_4 повідомлено про підозру у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 191 КК України.

ОСОБА_4 обґрунтовано підозрюється у вчиненні кримінального правопорушення (злочину), передбаченого ч. 4 ст. 191 КК України, яке відповідно до ст. 12 КК України відноситься до тяжкого злочину, за яке передбачено покарання у вигляді позбавлення волі на строк від п'яти до восьми років з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк до трьох років.

Відповідно до інформації з державного реєстру речових прав на нерухоме майно та реєстру прав власності на нерухоме майно, державного реєстру іпотек, єдиного реєстру заборон відчуження об'єктів нерухомого майна щодо суб'єкта ОСОБА_4 , реєстраційний номер облікової картки платника податків: НОМЕР_1 , останньому на праві приватної власності належать наступні об'єкти нерухомості:

квартира, площею 20.6 кв.м., за адресою: АДРЕСА_1 , яка на праві приватної власності належить ОСОБА_4 , реєстраційний номер облікової картки платника податків: НОМЕР_1 ;

квартира площею 51.6 кв.м. за адресою: АДРЕСА_2 , яка на праві приватної власності належить ОСОБА_4 та належить ОСОБА_4 , РНОКПП НОМЕР_1 ;

транспортний засіб, HYUNDAI TUCSON, номерний знак НОМЕР_2 , номер кузова НОМЕР_3 , 2008 року випуску, який на праві приватної власності належить ОСОБА_4 , реєстраційний номер облікової картки платника податків: НОМЕР_1 .

В органу досудового розслідування виникла необхідність в накладенні арешту на майно підозрюваного ОСОБА_4 з метою недопущення його відчуження до винесення остаточного рішення суду у вказаному кримінальному провадженні.

В судове засідання слідчий не з'явився, про дату, час та місце судового розгляду повідомлений належним чином, надіслав клопотання відповідно до якого просив слухати справу за його відсутності, клопотання підтримав та просив задовольнити.

Вивчивши клопотання про арешт майна та додані до нього копії матеріалів кримінального провадження, слідчий суддя вважає, що воно підлягає задоволенню з наступних підстав.

В ході судового розгляду встановлено, що Слідчим управлінням ГУНП в Київській області здійснюється досудове розслідування кримінального провадження № 12023110000000963 від 03.11.2023 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 191 КК України.

29.07.2025 року ОСОБА_4 повідомлено про підозру у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 191 КК України.

ОСОБА_4 обґрунтовано підозрюється у вчиненні кримінального правопорушення (злочину), передбаченого ч. 4 ст. 191 КК України, яке відповідно до ст. 12 КК України відноситься до тяжкого злочину, за яке передбачено покарання у вигляді позбавлення волі на строк від п'яти до восьми років з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк до трьох років.

Відповідно до інформації з державного реєстру речових прав на нерухоме майно та реєстру прав власності на нерухоме майно, державного реєстру іпотек, єдиного реєстру заборон відчуження об'єктів нерухомого майна щодо суб'єкта ОСОБА_4 , реєстраційний номер облікової картки платника податків: НОМЕР_1 , останньому на праві приватної власності належать наступні об'єкти нерухомості:

квартира, площею 20.6 кв.м., за адресою: АДРЕСА_1 , яка на праві приватної власності належить ОСОБА_4 , реєстраційний номер облікової картки платника податків: НОМЕР_1 ;

квартира площею 51.6 кв.м. за адресою: АДРЕСА_2 , яка на праві приватної власності належить ОСОБА_4 та належить ОСОБА_4 , РНОКПП НОМЕР_1 ;

транспортний засіб, HYUNDAI TUCSON, номерний знак НОМЕР_2 , номер кузова НОМЕР_3 , 2008 року випуску, який на праві приватної власності належить ОСОБА_4 , реєстраційний номер облікової картки платника податків: НОМЕР_1 .

В органу досудового розслідування виникла необхідність в накладенні арешту на майно підозрюваного ОСОБА_4 з метою недопущення його відчуження до винесення остаточного рішення суду у вказаному кримінальному провадженні.

Відповідно до вимог ч. 1 ст. 171 КПК України з клопотанням про арешт майна до слідчого судді, суду має право звернутися прокурор, слідчий за погодженням з прокурором, а з метою забезпечення цивільного позову - також цивільний позивач.

Відповідно до ч. 1 ст. 131 КПК України, заходи забезпечення кримінального провадження застосовуються з метою досягнення дієвості цього провадження.

Відповідно до п. 7 ч. 2 ст. 131 КПК України передбачені такі види заходів забезпечення кримінального провадження, як арешт майна.

Відповідно до ч. 1 ст. 170 КПК України арештом майна є тимчасове, до скасування у встановленому цим Кодексом порядку, позбавлення за ухвалою слідчого судді або суду права на відчуження, розпорядження та/або користування майном, щодо якого існує сукупність підстав чи розумних підозр вважати, що воно є доказом злочину, підлягає спеціальній конфіскації у підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, третіх осіб, конфіскації у юридичної особи, для забезпечення цивільного позову, стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди, можливої конфіскації майна. Арешт майна скасовується у встановленому цим Кодексом порядку.

Завданням арешту майна є запобігання можливості його приховування, пошкодження, псування, знищення, перетворення, відчуження. Слідчий, прокурор повинні вжити необхідних заходів з метою виявлення та розшуку майна, на яке може бути накладено арешт у кримінальному провадженні, зокрема шляхом витребування необхідної інформації у Національного агентства України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів, інших державних органів та органів місцевого самоврядування, фізичних і юридичних осіб. Слідчий, прокурор повинні вжити необхідних заходів з метою виявлення та розшуку майна, на яке може бути накладено арешт у кримінальному провадженні, зокрема шляхом витребування необхідної інформації у Національного агентства України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів, інших державних органів та органів місцевого самоврядування, фізичних і юридичних осіб.

Відповідно до ч. 2 ст. 170 КПК України арешт майна допускається з метою забезпечення: 1) збереження речових доказів; 2) спеціальної конфіскації; 3) конфіскації майна як виду покарання або заходу кримінально-правового характеру щодо юридичної особи; 4) відшкодування шкоди, завданої внаслідок кримінального правопорушення (цивільний позов), чи стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди.

У відповідності до ч. 4 ст. 170 КПК України заборона на використання майна, а також заборона розпоряджатися таким майном можуть бути застосовані лише у випадках, коли їх незастосування може призвести до зникнення, втрати або пошкодження відповідного майна або настання інших наслідків, які можуть перешкодити кримінальному провадженню.

У відповідності до ч. 10 ст. 170 КПК України арешт може бути накладений у встановленому цим Кодексом порядку на рухоме чи нерухоме майно, гроші у будь-якій валюті готівкою або у безготівковій формі, в тому числі кошти та цінності, що знаходяться на банківських рахунках чи на зберіганні у банках або інших фінансових установах, видаткові операції, цінні папери, майнові, корпоративні права, віртуальні активи, щодо яких ухвалою чи рішенням слідчого судді, суду визначено необхідність арешту майна.

У зв'язку з вищевикладеним, слідчий суддя дійшов висновку, про необхідність задоволення клопотання слідчого, шляхом накладення арешту на майно підозрюваного ОСОБА_4 , з метою недопущення його відчуження до винесення остаточного рішення суду у вказаному кримінальному провадженні.

На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 131, 132, 170-173, 175, 309, 395 КПК України, слідчий суддя,

ПОСТАНОВИВ:

Клопотання старшого слідчого СУ ГУНП в Київській області ОСОБА_3 , подане у кримінальному провадженні, відомості про яке внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12023110000000963 від 03.11.2023 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 191 КК України, про арешт майна, задовольнити.

Накласти на майно шляхом заборони його відчуження, розпорядження, а саме:

- квартира, площею 20.6 кв.м., за адресою: АДРЕСА_1 , яка на праві приватної власності належить ОСОБА_4 , реєстраційний номер облікової картки платника податків: НОМЕР_1 ;

- квартира площею 51.6 кв.м. за адресою: АДРЕСА_2 , яка на праві приватної власності належить ОСОБА_4 та належить ОСОБА_4 , РНОКПП НОМЕР_1 ;

- транспортний засіб, HYUNDAI TUCSON, номерний знак НОМЕР_2 , номер кузова НОМЕР_3 , 2008 року випуску, який на праві приватної власності належить ОСОБА_4 , реєстраційний номер облікової картки платника податків: НОМЕР_1 .

Підозрюваний, його захисник, законний представник, інший власник або володілець майна, представник юридичної особи, щодо якої здійснюється провадження, які не були присутні при розгляді питання про арешт майна, мають право заявити клопотання про скасування арешту майна повністю або частково.

Ухвала слідчого судді підлягає негайному виконанню.

Ухвала про накладення арешту може бути оскаржена безпосередньо до Київського апеляційного суду протягом п'яти днів з дня її оголошення.

Слідчий суддя: ОСОБА_1