Ухвала від 01.08.2025 по справі 759/16738/25

СВЯТОШИНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М. КИЄВА

пр. № 1-кс/759/4641/25

ун. № 759/16738/25

УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

01 серпня 2025 року суддя Святошинського районного суду м. Києва ОСОБА_1 , за участю секретаря ОСОБА_2 , розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Києві клопотання слідчого слідчого управління Головного управління Національної поліції в Київській області ОСОБА_3 , подане у кримінальному провадженні, відомості про яке внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 42023110000000267 від 17.08.2023 за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 4 ст. 191, ч. 1 ст. 366 КК України, про арешт майна,

ВСТАНОВИВ:

До суду надійшло клопотання слідчого слідчого управління Головного управління Національної поліції в Київській області ОСОБА_3 про арешт майна у кримінальному провадженні № 42023110000000267 від 17.08.2023 за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 4 ст. 191, ч. 1 ст. 366 КК України, в якому слідчий просить накласти арешт на майно ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , а саме: домоволодіння, що за адресою: АДРЕСА_1 , що перебуває у нього на праві приватної власності, транспортний засіб марки «HYUNDAI», моделі «TUCSON», державний номерний знак НОМЕР_1 , 2024 року випуску, номер кузова НОМЕР_2 , що перебувають у нього у власності та у користуванні, з метою забезпечення можливості відшкодування шкоди, завданої внаслідок кримінальних правопорушень. Позбавити права державних та приватних осіб, установ, підприємств та організацій, прав на відчуження та розпорядження арештованим майном, в тому числі, заборонити вчиняти будь-які дії, пов'язані з виділом, поділом, зміною, скасування реєстрації та реєстрацією права власності, використання арештованого майна, на який накладено арешт.

В обґрунтування свого клопотання слідчий посилається на те, що Слідчим управлінням ГУНП в Київській області проводиться досудове розслідування у кримінальному провадженні, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 42023110000000267 за ознаками вчинення кримінальних правопорушень, передбачених ч. 4 ст. 191, ч. 1 ст. 366 КК України.

Так, 24.02.2022 Указом Президента України № 64/2022 «Про введення воєнного стану в Україні», у зв'язку з військовою агресією рф проти України, на підставі пропозиції Ради національної безпеки і оборони України, відповідно до пункту 20 частини першої статті 106 Конституції України, Закону України «Про правовий режим воєнного стану» постановлено введення в Україні воєнного стану із 05 години 30 хвилин 24 лютого 2022 року строком на 30 діб, який у подальшому неодноразово продовжувався та діє до теперішнього часу.

Досудовим розслідуванням встановлено, що Голосіївською районною в м. Києві державною адміністрацією зареєстровано Корпорацію «Українські атомні прилади та системи» ( далі - Корпорація), ідентифікаційний код юридичної особи 32526191, місцезнаходження юридичної особи - м. Київ, пр-т. 40-річчя Жовтня, 100/2.

Відповідно до ч. 2 ст. 66 Господарського кодексу України (Майно підприємства) джерелами формування майна підприємства є: грошові та матеріальні внески засновників; доходи, одержані від реалізації продукції, послуг, інших видів господарської діяльності; доходи від цінних паперів; кредити банків та інших кредиторів; капітальні вкладення і дотації з бюджетів; майно, придбане в інших суб'єктів господарювання, організацій та громадян у встановленому законодавством порядку; інші джерела, не заборонені законодавством України.

Відповідно до п. 6.2. ст. 6 Договору про створення та діяльність корпорації «Українські атомні прилади та системи» майно та кошти Корпорації формуються за рахунок внесків її Засновників та Членів, від господарської діяльності Корпорації, а також з інших джерел, які не заборонені законодавством України.

Відповідно до п. 6.1 ст. 6 Договору про створення та діяльність корпорації «Українські атомні прилади та системи» у власності Корпорації можуть перебувати рухоме і нерухоме майно, матеріальні та нематеріальні акти, кошти, а також інше майно придбане на законних підставах.

Відповідно до п.п. 6.4,6.5,6.6. ст. 6 Договору про створення та діяльність корпорації «Українські атомні прилади та системи» для забезпечення функціонування Корпорації за рахунок вкладі Засновників формується Засновницький (Статутний) фонд Корпорації. Розмір Засновницького фонду становить 20 000 грн, що складає 100% Статутного фонду Корпорації. Частка ТОВ «Позитрон GmbH» становить 51%, ТОВ «Промислово-фінансовий концерн «Сатурн» становить 25%, ТОВ «ДІКОНТ» становить 24%.

В ході здійснення господарської діяльності Корпорації, що здійснюється для досягнення економічних та соціальних результатів та з метою одержання прибутку, 23.06.2010 протоколом № 27 засідання Ради Директорів Засновників Корпорації «Українські атомні прилади та системи» ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , призначено на посаду виконувача обов'язків керівника корпорації. До виконання обов'язків керівника, Генерального директора ОСОБА_4 приступив з 23.06.2010, на підставі наказу № 017-к від 23.06.2010 Корпорації «Українські атомніприлади та системи».

Згідно з частиною 3 статті 18 КК України службовими особами є особи, які постійно, тимчасово чи за спеціальним повноваженням здійснюють функції представників влади чи місцевого самоврядування, а також постійно чи тимчасово обіймають в органах державної влади, органах місцевого самоврядування, на підприємствах, в установах чи організаціях посади, пов'язані з виконанням організаційно-розпорядчих чи адміністративно-господарських функцій, або виконують такі функції за спеціальним повноваженням, яким особа наділяється повноважним органом державної влади, органом місцевого самоврядування, центральним органом державного управління із спеціальним статусом, повноважним органом чи повноважною службовою особою підприємства, установи, організації, судом або законом.

Відповідно до примітки 1 статті 364 КК України, службовими особами у статтях 364, 368, 368-2, 369 цього Кодексу є особи, які постійно, тимчасово чи за спеціальним повноваженням здійснюють функції представників влади чи місцевого самоврядування, а також обіймають постійно чи тимчасово в органах державної влади, органах місцевого самоврядування, на державних чи комунальних підприємствах, в установах чи організаціях посади, пов'язані з виконанням організаційно-розпорядчих чи адміністративно-господарських функцій, або виконують такі функції за спеціальним повноваженням, яким особа наділяється повноважним органом державної влади, органом місцевого самоврядування, центральним органом державного управління із спеціальним статусом, повноважним органом чи повноважною особою підприємства, установи, організації, судом або законом.

Тобто відповідно до примітки 1 статті 364 КК України та частини 3 статті 18 КК України ОСОБА_4 є службовою особою, оскільки наділений та виконує організаційно-розпорядчі та адміністративно - господарські функції.

Відповідно пункту 8.1. статті 8 Договору про створення та діяльність корпорації «Українські атомні прилади та системи» вищим органом Корпорації є Рада директорів Засновників на чолі з Президентом.

Відповідно пункту 8.2 статті 8 Договору про створення та діяльність корпорації «Українські атомні прилади та системи» виконавчим органом Корпорації є Дирекція на чолі з Генеральним директором.

Згідно пункту 11.1 статті 11 Договору про створення та діяльність корпорації «Українські атомні прилади та системи» Генеральний директор Корпорації очолює дирекцію. До компетенції Генерального директора Корпорації відноситься вирішення всіх питань діяльності та управління Корпорацією, крім віднесених до компетенції Ради директорів. Генеральний директор несе особисту відповідальність за виконання покладених на дирекцію функцій та завдань.

Відповідно пункту 11.2. Договору про створення та діяльність корпорації «Українські атомні прилади та системи» Генеральний директор відповідає за розробку та впровадження стратегії, тактики та розвитку, порядок та пріоритети їх реалізації, здійснює оперативний контроль фінансового стану та діяльності Корпорації.

Пунктом 11.3 Договору про створення та діяльність корпорації «Українські атомні прилади та системи» передбачено, що Генеральний директор має такі повноваження: вступати в цивільні правовідносини від імені Корпорації без спеціальної довіреності; укладати будь - які господарські та цивільно - правові договори в межах 50 000 000 (п'ятдесят мільйонів) гривень без додаткового погодження з Радою директорів Засновників; відкривати рахунки Корпорації у банківських установах, мати право підпису від імені Корпорації банківських, фінансових, будь якого іншого характеру документів; представляти в межах наданих йому повноважень Корпорацію, а також Членів та Засновників Корпорації, за їх попереднім погодженням, у всіх організаціях, як на території України так і за її межами; організовувати контроль економічного та фінансового стану контрагентів; здійснювати інші дії в межах його повноважень; наймати (призначити) та звільняти працівників Корпорації

Пунктом 6 ч. 1 ст. 7 Бюджетного кодексу (далі - БК) України визначено, що при складанні та виконанні бюджетів усі учасники бюджетного процесу мають прагнути досягнення цілей, запланованих на основі національної системи цінностей і завдань інноваційного розвитку економіки, шляхом забезпечення якісного надання публічних послуг при залученні мінімального обсягу бюджетних коштів та досягнення максимального результату при використанні визначеного бюджетом обсягу коштів.

Згідно з п. 2 та абзацу четвертого ч. 2 ст. 22 БК України головні розпорядники коштів місцевих бюджетів визначаються рішенням про місцевий бюджет відповідно до пунктів 2 і 3 частини другої цієї статті.

Відповідно до п. 3 ч. 1 ст. 26 БК України контроль за дотриманням бюджетного законодавства спрямований на забезпечення ефективного і результативного управління бюджетними коштами та здійснюється на всіх стадіях бюджетного процесу його учасниками відповідно до цього Кодексу та іншого законодавства, а також забезпечує досягнення економії бюджетних коштів, їх цільового використання, ефективності і результативності в діяльності розпорядників бюджетних коштів шляхом прийняття обґрунтованих управлінських рішень.

Встановлено, що 29.12.2022 між Гостомельською селищною військовою адміністраціє Бучанського району Київської області в особі ОСОБА_5 (далі - Замовник) та Корпорацією «Українські атомні прилади та системи» в особі ОСОБА_4 (далі - Підрядник) укладено договір будівельного підряду № 15/26-22/226 на виконання робіт по об'єкту: «Реконструкція систем опалення зі встановлення модуля аварійної генерації тепла на твердому паливі для підготовки до опалювального сезону 2022-2023 року за адресою: АДРЕСА_2, згідно коду ДК 021:2015:45454000-4 «реконструкція».

Відповідно до п. 1.1 Договору Підрядник у порядку та на умовах, визначених цим Договором, зобов'язується на власний ризик своїми та залученими (у разі залучення субпідрядних організацій) силами і засобами із використанням наявних матеріалів Підрядника виконати Реконструкцію системи опалення зі встановлення модуля аварійної генерації тепла на твердому паливі для підготовки до опалювального сезону 2022-2023 року за адресою: АДРЕСА_2, згідно коду ДК 021:2015:45454000-4 «реконструкція». Згідно з п. 3.2 Договору Замовник перераховує Підряднику кошти за фактично виконані роботи на підставі актів виконаних робіт за типовою формою КБ-2 та КБ-3, підписані уповноваженими представниками обох Сторін. При зменшені об'ємів робіт, які узгоджені сторонами, оплата фактично виконаних робіт проводиться згідно актів виконаних робіт.

Відповідно до п. 3.4 Договору оплата робіт здійснюється Замовником шляхом перерахування на поточний рахунок Підрядника платежу після підписання Актів приймання виконаних робіт уповноваженими представниками обох Сторін протягом 15-ти банківських днів. Не підписані Замовником акти приймання виконаних робіт до оплати не приймаються.

Згідно до п.5.4. Підрядник зобов'язаний:

п. 5.4.1 забезпечити виконання робіт у порядку та строки, встановлені цим Договором, та одержати до початку робіт всі необхідні дозволи, ліцензії, паспорти, сертифікати тощо на роботи, устаткування, обладнання, матеріали, вироби та конструкції тощо та самостійно нести всі витрати на отримання таких документів;

п. 5.4.2 забезпечити якість робіт відповідно до умов, встановлених розділом 7 цього Договору;

п. 5.4.3 здійснювати закупівлю, одержання, складування, збереження необхідних для виконання робіт матеріалів, виробів, конструкцій та устаткування і інших ресурсів, та відповідати за кількість, якість і комплексність постачання цих ресурсів;

п. 5.4.4 залучати для виконання робіт робітників та інженерно-технічних працівників достатньої кількості та відповідної кваліфікації, створювати нормальні умови для праці і відпочинку на будівельному майданчику, відповідати за поведінку на ньому своїх працівників та вживати необхідні заходи для недопущення порушень ними технологічної та виробничої дисципліни.

громадського порядку;

п. 5.4.5 інформувати Замовника та забезпечувати контроль за ходом робіт, в тому числі у разі залучення, субпідрядника. Щомісячно інформувати Замовника про хід виконання робіт, в томучислі про причини відхилень від термінів виконання робіт, заходи вжиті для їх усунення, хід комплектації матеріальними ресурсами, залучення робочої сили, будівельних машин і механізмів, субпідрядних організацій, проведення запланованих перевірок матеріалів, робіт тощо;

п. 5.4.6 забезпечувати на будівельному майданчику та в інших місцях виконання робіт вжиття необхідних заходів з організації дорожнього руху (в тому числі роботи з перекриття дороги та встановлення відповідних дорожніх знаків згідно затвердженої схеми), техніки безпеки та охорони праці. дотримання санітарних та екологічних вимог, встановлених чинним законодавством;

п. 5.4.7 підрядник, в разі виявлення Замовником недоліків в процесі виконання робіт, усуває їх в короткий термін за свій рахунок;

п. 5.4.8 підрядник гарантує якість завершених робіт та безкоштовне усунення дефектів протягом гарантійного терміну, який встановлюється від дати введення об?єкта будівництва в експлуатацію згідно з чинним законодавством та розділом 9 цього Договору:

п. 5.4.9 інші обов?язки визначені Цивільним кодексом України та Господарським кодексом України, іншими нормативно-правовими актами щодо Договору підряду.

Згідно з п. 7.1 Договору Замовник самостійно, або з залученням третіх осіб здійснює контроль та технічний нагляд за відповідністю якості, обсягів і ціни виконаних робіт кошторису, будівельним нормам і стандартам, а матеріалів, виробів та конструкцій державним стандартам, регламентам і технічним умовам.

Так, 29.12.2022 Гостомельською селищною військовою адміністрацією в особі начальника ОСОБА_6 укладено договір про надання послуг з технічного нагляду з ФОП ОСОБА_7 по об?єкту «Реконструкція систем опалення зі встановлення модуля аварійної генерації тепла на твердому паливі для підготовки до опалювального сезону 2022-2023 року за адресою: АДРЕСА_2».

Проте, відповідно до протоколу № 5 від 24.10.2022 Комісії для вжиття невідкладних заходів з ліквідації наслідків, які виникли в результаті бойових дій, спричинених збройною агресією рф на території Гостомельської селищної ТГ, затвердженого Начальником Гостомельської селищної військової адміністрації ОСОБА_6 , відсутня інформація щодо необхідності створення джерел альтернативного теплопостачання, шляхом встановлення модульних твердопаливних пересувних котелень, за адресою АДРЕСА_2 та виготовлення проєктно-кошторисної документації для даного об?єкту.

Однак, у порушення вищевказаних вимог законодавства, а також умов Договору, у ОСОБА_4 , ОСОБА_5 , ОСОБА_7 у невстановлені досудовим розслідуванням дату, час та місці, виник єдиний злочинний умисел на заволодіння бюджетними коштами, які виділялись на реконструкцію систем опалення зі встановлення модуля аварійної генерації тепла на твердому паливі для підготовки до опалювального сезону 2022-2023 року за адресою: АДРЕСА_2, шляхом зловживання своїм службовим становищем, з використанням підроблених документів, в умовах воєнного стану.

Так, ОСОБА_4 діючи за попередньою змовою з ОСОБА_5 та ОСОБА_7 , реалізовуючи єдиний спільний прямий умисел, спрямований на заволодіння бюджетними коштами, з корисливих мотивів, усвідомлюючи суспільно небезпечний характер свого діяння, передбачаючи його суспільно небезпечні наслідки та бажаючи їх настання, зловживаючи своїм службовим становищем, з метою незаконного збагачення та заволодіння бюджетними грошовими коштами в умовах воєнного стану, 30.12.2022, точні час та місце під час досудового розслідування не встановлено, достовірно знаючи, що роботи за вищевказаним договором виконані не у повному обсязі, склав акт № 2 приймання виконаних будівельних робіт за грудень 2022 року за формою КБ-2в від 30.12.2022 (далі - Акт) та довідку про вартість виконаних будівельних робіт за формою КБ-3 від 30.12.2022, та вніс неправдиві відомості із завищеними обсягами виконаних робіт та використаних будівельних матеріалів.

Так, найменування роботи/матеріалу по позиції 53 Акту зазначена як «Вартість системи димовидалення» у кількості 1 шт., вартістю 450000 грн., яка візуально на об'єкті не ідентифікується, крім цього, в позиції з 63 по 72 позицію відображаються роботи та матеріал з улаштування металевої труби, такі як монтаж каркасу димової труби, прокладання димової труби із корозійностійкої сталі, що за змістом зазначених робіт відноситься до системи димовидалення.

Водночас, зазначені в первинній звітній документації форми КБ-2в позиції 53-54 Акту фактично не виконані, оскільки на об'єкті відсутня (не облаштована) система димовидалення.

При цьому, ОСОБА_4 та ОСОБА_7 особисто підписали Акт та поставили на ньому відтиски печаток, надавши йому офіційні атрибути документа та у подальшому подали до Гостомельської селищної військової адміністрації, для підписання та здійснення подальшої оплати.

Так, 30.12.2022, більш точний час та місце в ході досудового розслідування не встановлено, ОСОБА_4 , діючи за попередньою змовою зі ОСОБА_5 та ОСОБА_7 , будучи службовою особою, наділеною організаційно-розпорядчими та адміністративно-господарськими функціями, реалізовуючи єдиний спільний прямий умисел, спрямований на заволодіння бюджетними коштами, з корисливих мотивів, усвідомлюючи суспільно небезпечний характер свого діяння, передбачаючи його суспільно небезпечні наслідки та бажаючи їх настання, зловживаючи своїм службовим становищем, з метою незаконного збагачення та заволодіння бюджетними грошовими коштами, в умовах воєнного стану, достеменно знаючи, що останні внесли до Акта відомості із завищеними обсягами виконаних робіт та використаних будівельних матеріалів, скріпивши його власною печаткою, тим самим надавши вказаному документу статусу офіційного.

Надалі, з рахунку Гостомельської військової адміністрації згідно платіжних інструкції від 01.03.2023 № 2, № 3, № 4 перераховано 02.03.2023 на розрахунковий рахунок Корпорації «Українські атомні прилади та системи» грошові кошти у сумі 2 639 676 грн за Договором будівельного підряду № 15/26-22/226.

Так, на підставі акту та супровідної документації, які ОСОБА_4 , ОСОБА_7 та ОСОБА_5 особисто підписали та останній передав до Управління Державної казначейської служби України у м. Ірпінь, здійснено неправомірне перерахування бюджетних коштів з рахунку Гостомельської військової адміністрації на користь підрядної організації в сумі 554727 грн. 33 коп., що у 250 і більше разів перевищує неоподаткований мінімум доходів громадян, що відповідно до примітки 3 до ст. 185 КК України є великим розміром.

Дії ОСОБА_4 , 04.09.1950, кваліфіковані за ч. 4 ст. 191,

ч. 1 ст. 366 КК України.

Причетність підозрюваного ОСОБА_4 до вчинення інкримінованих йому кримінальних правопорушень (злочинів) підтверджується зібраними під час досудового розслідування доказами в їх сукупності, а саме: протоколом огляду від 06.02.2024 за адресою: АДРЕСА_2, із залученням судового експерта, в ході якого встановлено розташування за вказаною адерсою одноповерхової будівлі біля якої розташований котломодуль з системою димовидалення; протоколом тимчасового доступу до речей та документів від 05.02.2024, які перебувають у володінні АТ КБ «ПриватБанк», в ході якого вилучено інформацію щодо наявних рахунків та руху коштів Корпорації «Українські атомні прилади та системи»; протокол тимчасового доступу до речей та документів від 23.04.2024, які перебувають у володінні Корпорації «Українські атомні прилади та системи» в ході якого вилучено оригінали документів, які стосуються договору будівельного підряду № 15/26-22/226 від 29.12.2022 у т.ч., робочий проект, додаткові угоди, договори підряду, акти приймання-передачі виконаних робіт, довідки про вартості виконаних робіт, платіжні інструкції, рахунки на оплату, копію свідоцтва про реєстрацію платника ПДВ, копію договору про створення та діяльні Корпорації, накази на призначення керівника; актом ревізії фінансово-господарської діяльності Гостомельської селищної військової адміністрації від 24.11.2023; договором підряду №15/26-22/226 від 29.12.2022 між Гостомельською ВА та корпорацією «Укратомприлад»; актом приймання виконаних будівельних робіт (форми КБ-2в) №1, №2, №3 від 30.12.2022 на загальну суму 1080205,41 грн.; актом вартості устаткування №1/2, №2/1 на загальну суму 1559470,69 грн; довідкою про вартість виконаних будівельних робіт та витрат; дані з податкової звітності корпорації «Українські атомні прилади та системи» (ЄДРПОУ 32526191), яка не містить номенклатури щодо придбання теплогенератора модульного ТМ 100-Т-00-ГТ/А; висновком судово-будівельної експертизи від 17.04.2025 встановлено, що обсяги та вартість фактично виконаних робіт з капітального ремонту по об?єкту «Реконструкція системи опалення із встановлення Модуля аварійної генерації тепла на твердому паливі для підготовки до опалювального сезону 2022-2023 року за адресою: АДРЕСА_2, не відповідають обсягам та вартості. Різниця становить 554?727,33 грн., у т.ч. ПДВ 92454,55 грн.); висновком почеркознавчої експертизи підтверджено підпис в графі «Замовник» належить ОСОБА_5 заступнику начальника військової адміністрації - керівнику штабу економічного відновлення Гостомельською селищною військовою адміністрацією Бучанського району Київської області; протоколом № 5 від 24.10.2022 Комісії для вжиття невідкладних заходів з ліквідації наслідків, які виникли в результаті бойових дій спричинених збройною агресією рф на території Гостомельської селищної ТГ, затвердженого Начальником Гостомельської селищної військової адміністрації ОСОБА_6 , в якому відсутня інформація щодо необхідності створення джерел альтернативного теплопостачання, шляхом встановлення модульних твердопаливних пересувних котелень, за адресою АДРЕСА_2 та виготовлення проєктно-кошторисної документації для даного об?єкту; договором № 227 про надання послуг з технічного нагляду укладеного Гостомельською селищною військовою адміністрацією в особі ОСОБА_6 та ФОП ОСОБА_7 ; іншими доказами, зібраними в ході досудового розслідування у їх сукупності.

Відповідно до інформації з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно ОСОБА_4 на праві приватної власності належить нерухоме майно - домоволодіння, що за адресою: АДРЕСА_1 .

Відповідно до інформації з НАІС МВС України ОСОБА_4 на праві приватної власності належить рухоме майно - транспортний засіб марки «HYUNDAI», моделі «TUCSON», державний номерний знак НОМЕР_1 , 2024 року випуску, номер кузова НОМЕР_2 .

Арешт майна, з метою якого сторона обвинувачення звертається до суду з цим клопотанням, необхідний з метою забезпечення можливості відшкодування шкоди, завданої внаслідок кримінальних правопорушень.

В судове засідання слідчий не з'явився, про дату, час та місце судового розгляду повідомлений належним чином, надіслав клопотання відповідно до якого просив слухати справу за його відсутності, клопотання підтримав та просив задовольнити.

Вивчивши клопотання про арешт майна та додані до нього копії матеріалів кримінального провадження, слідчий суддя вважає, що воно підлягає задоволенню з наступних підстав.

В ході судового розгляду встановлено, що Слідчим управлінням ГУНП в Київській області проводиться досудове розслідування у кримінальному провадженні, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 42023110000000267 за ознаками вчинення кримінальних правопорушень, передбачених ч. 4 ст. 191, ч. 1 ст. 366 КК України.

Причетність підозрюваного ОСОБА_4 до вчинення інкримінованих йому кримінальних правопорушень (злочинів) підтверджується зібраними під час досудового розслідування доказами в їх сукупності, а саме: протоколом огляду від 06.02.2024 за адресою: АДРЕСА_2, із залученням судового експерта, в ході якого встановлено розташування за вказаною адерсою одноповерхової будівлі біля якої розташований котломодуль з системою димовидалення; протоколом тимчасового доступу до речей та документів від 05.02.2024, які перебувають у володінні АТ КБ «ПриватБанк», в ході якого вилучено інформацію щодо наявних рахунків та руху коштів Корпорації «Українські атомні прилади та системи»; протокол тимчасового доступу до речей та документів від 23.04.2024, які перебувають у володінні Корпорації «Українські атомні прилади та системи» в ході якого вилучено оригінали документів, які стосуються договору будівельного підряду № 15/26-22/226 від 29.12.2022 у т.ч., робочий проект, додаткові угоди, договори підряду, акти приймання-передачі виконаних робіт, довідки про вартості виконаних робіт, платіжні інструкції, рахунки на оплату, копію свідоцтва про реєстрацію платника ПДВ, копію договору про створення та діяльні Корпорації, накази на призначення керівника; актом ревізії фінансово-господарської діяльності Гостомельської селищної військової адміністрації від 24.11.2023; договором підряду №15/26-22/226 від 29.12.2022 між Гостомельською ВА та корпорацією «Укратомприлад»; актом приймання виконаних будівельних робіт (форми КБ-2в) №1, №2, №3 від 30.12.2022 на загальну суму 1080205,41 грн.; актом вартості устаткування №1/2, №2/1 на загальну суму 1559470,69 грн; довідкою про вартість виконаних будівельних робіт та витрат; дані з податкової звітності корпорації «Українські атомні прилади та системи» (ЄДРПОУ 32526191), яка не містить номенклатури щодо придбання теплогенератора модульного ТМ 100-Т-00-ГТ/А; висновком судово-будівельної експертизи від 17.04.2025 встановлено, що обсяги та вартість фактично виконаних робіт з капітального ремонту по об?єкту «Реконструкція системи опалення із встановлення Модуля аварійної генерації тепла на твердому паливі для підготовки до опалювального сезону 2022-2023 року за адресою: АДРЕСА_2, не відповідають обсягам та вартості. Різниця становить 554?727,33 грн., у т.ч. ПДВ 92454,55 грн.); висновком почеркознавчої експертизи підтверджено підпис в графі «Замовник» належить ОСОБА_5 заступнику начальника військової адміністрації - керівнику штабу економічного відновлення Гостомельською селищною військовою адміністрацією Бучанського району Київської області; протоколом № 5 від 24.10.2022 Комісії для вжиття невідкладних заходів з ліквідації наслідків, які виникли в результаті бойових дій спричинених збройною агресією рф на території Гостомельської селищної ТГ, затвердженого Начальником Гостомельської селищної військової адміністрації ОСОБА_6 , в якому відсутня інформація щодо необхідності створення джерел альтернативного теплопостачання, шляхом встановлення модульних твердопаливних пересувних котелень, за адресою АДРЕСА_2 та виготовлення проєктно-кошторисної документації для даного об?єкту; договором № 227 про надання послуг з технічного нагляду укладеного Гостомельською селищною військовою адміністрацією в особі ОСОБА_6 та ФОП ОСОБА_7 ; іншими доказами, зібраними в ході досудового розслідування у їх сукупності.

Відповідно до інформації з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно ОСОБА_4 на праві приватної власності належить нерухоме майно - домоволодіння, що за адресою: АДРЕСА_1 .

Відповідно до інформації з НАІС МВС України ОСОБА_4 на праві приватної власності належить рухоме майно - транспортний засіб марки «HYUNDAI», моделі «TUCSON», державний номерний знак НОМЕР_1 , 2024 року випуску, номер кузова НОМЕР_2 .

Арешт майна, з метою якого сторона обвинувачення звертається до суду з цим клопотанням, необхідний з метою забезпечення можливості відшкодування шкоди, завданої внаслідок кримінальних правопорушень.

Відповідно до вимог ч. 1 ст. 171 КПК України з клопотанням про арешт майна до слідчого судді, суду має право звернутися прокурор, слідчий за погодженням з прокурором, а з метою забезпечення цивільного позову - також цивільний позивач.

Відповідно до ч. 1 ст. 131 КПК України, заходи забезпечення кримінального провадження застосовуються з метою досягнення дієвості цього провадження.

Відповідно до п. 7 ч. 2 ст. 131 КПК України передбачені такі види заходів забезпечення кримінального провадження, як арешт майна.

Відповідно до ч. 1 ст. 170 КПК України арештом майна є тимчасове, до скасування у встановленому цим Кодексом порядку, позбавлення за ухвалою слідчого судді або суду права на відчуження, розпорядження та/або користування майном, щодо якого існує сукупність підстав чи розумних підозр вважати, що воно є доказом злочину, підлягає спеціальній конфіскації у підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, третіх осіб, конфіскації у юридичної особи, для забезпечення цивільного позову, стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди, можливої конфіскації майна. Арешт майна скасовується у встановленому цим Кодексом порядку.

Завданням арешту майна є запобігання можливості його приховування, пошкодження, псування, знищення, перетворення, відчуження. Слідчий, прокурор повинні вжити необхідних заходів з метою виявлення та розшуку майна, на яке може бути накладено арешт у кримінальному провадженні, зокрема шляхом витребування необхідної інформації у Національного агентства України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів, інших державних органів та органів місцевого самоврядування, фізичних і юридичних осіб. Слідчий, прокурор повинні вжити необхідних заходів з метою виявлення та розшуку майна, на яке може бути накладено арешт у кримінальному провадженні, зокрема шляхом витребування необхідної інформації у Національного агентства України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів, інших державних органів та органів місцевого самоврядування, фізичних і юридичних осіб.

Відповідно до ч. 2 ст. 170 КПК України арешт майна допускається з метою забезпечення: 1) збереження речових доказів; 2) спеціальної конфіскації; 3) конфіскації майна як виду покарання або заходу кримінально-правового характеру щодо юридичної особи; 4) відшкодування шкоди, завданої внаслідок кримінального правопорушення (цивільний позов), чи стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди.

У відповідності до ч. 4 ст. 170 КПК України заборона на використання майна, а також заборона розпоряджатися таким майном можуть бути застосовані лише у випадках, коли їх незастосування може призвести до зникнення, втрати або пошкодження відповідного майна або настання інших наслідків, які можуть перешкодити кримінальному провадженню.

У відповідності до ч. 10 ст. 170 КПК України арешт може бути накладений у встановленому цим Кодексом порядку на рухоме чи нерухоме майно, гроші у будь-якій валюті готівкою або у безготівковій формі, в тому числі кошти та цінності, що знаходяться на банківських рахунках чи на зберіганні у банках або інших фінансових установах, видаткові операції, цінні папери, майнові, корпоративні права, віртуальні активи, щодо яких ухвалою чи рішенням слідчого судді, суду визначено необхідність арешту майна.

У зв'язку з вищевикладеним, слідчий суддя дійшов висновку, про необхідність задоволення клопотання слідчого, шляхом накладення арешту на майно підозрюваного ОСОБА_4 , з метою забезпечення можливості відшкодування шкоди, завданої внаслідок кримінальних правопорушень.

На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 131, 132, 170-173, 175, 309, 395 КПК України, слідчий суддя,

ПОСТАНОВИВ:

Клопотання слідчого слідчого управління Головного управління Національної поліції в Київській області ОСОБА_3 , подане у кримінальному провадженні, відомості про яке внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 42023110000000267 від 17.08.2023 за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 4 ст. 191, ч. 1 ст. 366 КК України, про арешт майна задовольнити.

Накласти арешт на майно ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , а саме: домоволодіння, що за адресою: АДРЕСА_1 , що перебуває у нього на праві приватної власності, транспортний засіб марки «HYUNDAI», моделі «TUCSON», державний номерний знак НОМЕР_1 , 2024 року випуску, номер кузова НОМЕР_2 , що перебувають у нього у власності та у користуванні. Позбавити права державних та приватних осіб, установ, підприємств та організацій, прав на відчуження та розпорядження арештованим майном, в тому числі, заборонити вчиняти будь-які дії, пов'язані з виділом, поділом, зміною, скасування реєстрації та реєстрацією права власності, використання арештованого майна, на який накладено арешт.

Підозрюваний, його захисник, законний представник, інший власник або володілець майна, представник юридичної особи, щодо якої здійснюється провадження, які не були присутні при розгляді питання про арешт майна, мають право заявити клопотання про скасування арешту майна повністю або частково.

Ухвала слідчого судді підлягає негайному виконанню.

Ухвала про накладення арешту може бути оскаржена безпосередньо до Київського апеляційного суду протягом п'яти днів з дня її оголошення.

Слідчий суддя: ОСОБА_1