Справа № 457/1087/25
провадження №3/457/493/25
01 серпня 2025 року м. Трускавець
Суддя Трускавецького міського суду Грицьків В.Т., розглянувши матеріали справи, які надійшли від ВП №2 Дрогобицького РВП ГУНП у Львівській області, про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , яка проживає за адресою: АДРЕСА_1 , громадянки України, за ст.122-4 КУпАП,-
До Трускавецького міського суду Львівської області 10.07.2025 року надійшли матеріали адміністративної справи про вчинення ОСОБА_1 адміністративного правопорушення передбаченого ст. 122-4 КУпАП.
Згідно протоколу про адміністративне правопорушення серії ЕПР1 від 03.07.2025 року, ОСОБА_1 , 13.06.2025 год. о 23.45, в м.Трускавці по вул.Дрогобицькій, 35А, на АЗС "ОККО", будучи причетною до дорожньо-транспортної пригоди, не повідомила про таку та залишила місце пригоди.
ОСОБА_1 в судове засідання не з'явилася, хоча про час та місце розгляду справи належно повідомлена.
Дослідивши протокол та додані до нього матеріали, суддя приходить до наступного висновку.
Згідно ч. 1 ст. 9 КУпАП, адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Згідно ст. 245 КУпАП завданнями провадження у справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її у точній відповідності з законом.
Відповідно до ст. 252 КУпАП орган (посадова особа) оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.
Згідно ст. 278 КУпАП під час підготовки до розгляду справи про адміністративне правопорушення вирішується питання, зокрема, чи правильно складено протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення, чи зібрані необхідні додаткові матеріали, які мають значення для правильного вирішення справи.
Згідно ст. 122-4 КупАП, залишення водіями транспортних засобів, іншими учасниками дорожнього руху на порушення встановлених правил місця дорожньо-транспортної пригоди, до якої вони причетні, тягне за собою накладення штрафу в розмірі двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або позбавлення права керування транспортними засобами на строк від одного до двох років, або адміністративний арешт на строк від десяти до п'ятнадцяти діб.
Об'єктом даного адміністративного проступку є суспільні відносини у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху.
Об'єктивна сторона правопорушення виражається у залишенні місця дорожньо- транспортної пригоди особами, до якої вони причетні.
Відповідно до Правил дорожнього руху, дорожньо-транспортна пригода - це подія, що сталася під час руху транспортного засобу, внаслідок якої загинули або поранені люди чи завдані матеріальні збитки.
Суб'єкт адміністративного проступку - загальний (фізична осудна особа, яка досягла 16- річного віку).
Суб'єктивна сторона правопорушення визначається ставленням до наслідків і характеризується наявністю вини у формі прямого або евентуального (непрямого) умислу.
Згідно ст. 1 Закону України "Про автомобільний транспорт", водієм є особа, яка керує транспортним засобом і має відповідне посвідчення встановленого зразка.
В матеріалах даної справи, наявні письмові пояснення ОСОБА_1 та рапорт ЄО №4470 від 03.07.2025, в яких зафіксовано, що ОСОБА_1 під час дорожньо-транспортної пригоди не керувала транспортним засобом, а він був залишений нею на АЗС "ОККО". На її припаркований автомобіль, у її відсутності був здійснений наїзд.
Враховуючи вищевикладені фактичні обставини справи та наведені норми права, суддя приходить до висновку, що ОСОБА_1 не є суб"єктом адмінправопорушення, передбаченого ст. 122-4 КУпАП, зафіксованого у протоколі серії ЕПР1 від 03.07.2025 року, оскільки не керувала транспортним засобом під час ДТП та, відповідно, не була її учасником.
Відповідно до п. 1 ст. 247 КУпАП, провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю за відсутності події і складу адміністративного правопорушення.
За таких обставин, вважаю за необхідне провадження в справі закрити у зв'язку з відсутністю в діях ОСОБА_1 складу адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 122-4 КУпАП.
Керуючись ст. ст.122-4, п. 1 ч. 1 247, 284 КУпАП, суддя -
Справу про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 за ст. 122-4 КУпАП, закрити за відсутністю складу адміністративного правопорушення.
На постанову може бути подана апеляційна скарга до Львівського апеляційного суду протягом 10 днів з дня винесення постанови.
Суддя: В. Т. Грицьків